Adenauer zegeviert in stembusstrijd Parlementaire missie terug uit Nieuw-Guinea Reacties op Adenauers zege M wi gmrt mmj m Meerderheid voor C. D. U. in de Bondsdag :r is een tijd geweest... TOESPRAAK VAN BEDELL SMITH ZON-en MAANSTANDEN DE BIJEENKOMST TE OKROLICA WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Verklaring van Mr. Van de Wetering Extremisten werden weggevaagd 777 Castella houdt uw huid en uw beurs in het oog Sept. 9 10 11 6.02 6.04 6.06 6.07 19.12 19.10 19.07 19.05 Verklaring van Partij van de Arbeid Fïankering bij Aucnnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG S SEPTEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2940. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent» iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uuac De verkiezingen voor de nieu we bondsdag in West-Duitsland hebben een verrassend grote overwinning opgeleverd voor de partij van dr Adenauer, de chris ten-demoeraten. Met 244 van de 487 zetels beschikt deze partij thans over de volstrekte meerder heid in de bondsdag. Er is Zondag in de gehele bondsrepubliek druk gestemd. Op sommige plaatsen was tussen de 90 en 95 der kiezers opgeko men. Naast de overwinning van de C.D.U. hebben de verkiezingen een opvallend falen van de extre mistische groepen te zien gege ven. Zowel de neo-nazistische par tij als de communisten zijn prac- tisch weggevaagd. De nieuwe verdeling geeft de christelijke partij van dr Adenau er alle troeven bij de regerings vorming in handen. Dr Adenauer zal uiteraard als bondskanselier worden aangewezen en hij ADENAUERS REGERINGS COALITIE. Woordvoerders van de West duitse vrije democratische partij en de Duitse partij hebben Maandag verklaard, dat hun par tijen bereid zijn de huidige coali tie met Adenauers christen-demo cratische unie voort te zetten. Bij de verkiezingscampagne was hiermee rekening gehouden en in vele districten waren zetels op de sociaal-democraten veroverd, doordat de drie coalitiepartijen een enkele candidaat steunden. Dr Adenauer zal, gezien zijn absolute meerderheid van een ze tel of vier zetels als de beloof cialistische steden had behaald. De kanselier sprak zich op nieuw uit voor een gemeenschap pelijke buitenlandse politiek van regering en oppositie, die in de voorgaande jaren nooiti kon wor den bereikt. Als overwinnaar eis te hij daarbij uiteraard van de overwonnene, dat deze zijn eisen zou matigen. Het zou van de bui tenlandse politiek der sociaal-de mocraten afhangen, of een nieu we poging tot contact succes zou hebben, zo zeide Adenauer. Zijn tegenstander had echter voordien verklaard, dat hij in het resultaat der stemming geens zins aanleiding zag om van zijn politiek van „Duitse eenheid voorop" af te wijken. Van deze kant werd dus nog geen perspectief geopend. Wel dient te worden opgemerkt, dat de verdragsgezinde vleugel inde S.P.D. zich weer begint te roe ren. In Bremen hoorde men de socialistische burgemeester Kai ser pleiten voor een sterkere deelneming der oppositie aan het Tot Maandag is op gironum mer 777 van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis voor de hulpverlening aan de slacht offers van de aardbevingsramp in Griekenland een bedrag ge stort van 147.696,13. Op 4 September luidde de stand 142.919,18. Nu er weer nieuwe aardbevin gen zijn gemeld uit Griekenland, doet het hoofdbestuur van het Nederlandse Roode Kruis op nieuw een beroep op het Neder landse volk om giften te storten op giro 777 ten behoeve van de hulpverlening aan Griekenland. De hertog van Edinburgh is van plan een vier-motorig vlieg tuig te kopen voor eigen gebruik, aldus is in gewoonlijk goedinge- lichte Londense kringen verno men. Het vliegtuig zou een „Ha- villand Heron", normaal plaats biedend aan 14 tot 17 personen, zijn, dat bijna 400.000 kost. „De parlementaire missie naar Nieuw-Guinea stelt zich ondanks de enorme hoeveelheid meege bracht studiemateriaal voor bin nenkort, wellicht in October, een uitvoerig rapport over de bevin dingen op haar reis bij beide Ka mers in te dienen". Dit heeft de voorzitter, de heer F. H. van de Wetering (C.H.U.), gisteren na zijn terugkeer per K.L.M.-constellation „Soerabaja" op Schiphol meegedeeld. Zijn ge zelschap, dat zoals bekend be stond uit de heren H. Algra (A. R.), H. J. de Dreu (P.v.d.A.), jhr mr G. A. M. B. Ruijs de Beeren- (Advertentie) de zetels van de centrumpartij bepa]en Van de politieke lijn. Hij k;A«k;i u/nrrlon in -ï i i:-i-V- J hierbij gerekend worden in staat zijn de coalitie in voor hem gunstige zin te wijzigen. Hij zal niet het vluchtelingenblok voor deze coalitie behoeven uit te no digen, zoals veel van zijn aanhan gers aanvankelijk hadden ge vreesd. C.D.U. HEEFT MEERDER HEID IN HANDEN. Dr Adenauer heeft gisteren voor een eivolle persconferentie zijn mening over de verkiezing gegeven. Zij was een bewijs ge- daarbij in een positie, waarin hij vveest voor de democratische de overige partijen naar zijn hand kan zetten. Het Centrum heeft vier zetels verkregen en zich zodanig aan de C.D.U. gebonden, dat men deze zetels practisch bij die der partij van Adenauer kan rekenen. Ade nauer is nu in staat zijn vroegere coalitiepartners striktere voor waarden voor een nieuwe coalitie op te leggen. Desnoods kan hij ook zonder hen. Slechts indien een uitspraak van het staatsge- recht ten behoeve der Europese verdragen een wijziging der grondwet nodig zou maken, zou hij op de medewerking van de kleine fracties in de bondsdag moeten kunnen rekenen. Al deze partijen, waarbij ook de vluchte- lingenpartij, hebben zich echter voor de verdragspolitiek uitge sproken. Het ziet er dus niet naar uit, dat er voor de kanselier ook maar enige moeilijkheid in het verschiet ligt. De socialisten hebben door de ze verkiezing, hoewel zij zich wat percentage betreft vrijwel hand haafden, hun machtspositie in de bondsdag verloren. Met 150 ze tels kunnen zij niet meer zelf standig een wijziging der grond wet voorkomen en daarmee de kanselier onder druk zetten. Hun enige kans ligt nog in een moge lijke toekomstige versplintering van de onstabiele vluchtelingen- partij, waarbij zij echter het grootste deel van de 27 afgevaar digden dezer partij tot zich zou den moeten trekken. De liberale F.D.P. zal een frac tie van 48 man krijgen, een rela tief sterke achteruitgang. De „Duitse partij" kan met vijftien fgevaardigden aantreden. Een hervatting van de oude coalitie wordt in Bonn het waarschijn lijkst geacht. NIEUWE ZETELVERDELING. De zetelverdeling voor het ge hele bondsgebied is als volgt: geest, die over het Duiase volk was vaardig geworden. Zij had volgens hem ook bewezen en wel door de stemmen der vluchtelin gen, hoezeer zijn politiek van kracht kon steunen op de in stemming ook van liet Oostduit- se volk. Had Ollenhauer beweerd, dat ondanks alles de sociaal-democra tie zich goed had weten staande te houden, dr Adenauer betoog de, dat hij zijn winst toch ook voor een groot deel van de socia listen had weggekaapt. Dat bleek wel uit de bijna revolutionnaire winsten, die zijn partij in Mün- chen, Frankfort, Hamburg, Duis burg en andere traditioneel so- zag kennelijk mogelijkheden daartoe opdagen, „nu het E.V.G.- verdrag in Duitsland is bevei- uSd"- In de komende dagen is Bonn vol van druk partijberaad, waar bij over de samenstelling van de nieuwe coalitie zal worden on derhandeld. De oude partners der C.D.U. zullen daarbij belangrijke veren moeten laten, nu de C.D.U. alleen de meerderheid in handen heeft. Reeds Maandagochtend vroeg openden zich voor de christen democratische partij vooruitzich ten voor een overweldigende verkiezingsoverwinning, toen de ene uitslag na de andere nieuwe successen bracht. De overwinning van dr. Ade nauer werd zekerheid, toen de grote in het Katholieke zuiden en westen van Duitsland geboek te overwinningen in het prote stantse noorden werden gevolgd. In dit gebied viel het ene socia listische bolwerk na het andere en de winst der christen-demo craten heeft hier hun stoutste verwachtingen overtroffen. Op het sociaal-democratische hoofdkwartier te Bonn heerste uiteraard een sombere stemming. Er is een tijd geweest, waarin fijne zepen zeer kostbaar waren. Alleen zeer bevoorrechte dames konden zich deze aanschaffen. Eens kwamen de dames per equi page uit Parijs naar de Nijmeeg se fabriek van Dobbelman (waar tegenwoordig de Castella wordt gemaakt) om een voorraad goede zeep op te doen. En toch waren die vroegere zeep- soorten nog lang niet zo goed als de bekende Castella Schoon- heidszeep (2 stukken voor slechts 50 cent), die U nu overal kunt rijk-schuimende brouck (K.V.P.) voor de Eerste Kamer, prof. dr W. L. G. Lemaire (K.N.P.), mr Th. M. J. de Graaf K.V.P.)J. de Kadt (P.v.d.A.) voor de Tweede Kamer de heer J. G. H. Cornelissen (V.V.D.) was voor zaken naar Hongkong doorgereisd benevens de com mies-griffier van de Tweede Ka mer mr G. M. A. M. Huigens, werd op het vliegveld begroet door prof. mr W. A. J. Kern kamp, minister van Overzeese Rijksdelen en mr L. G. Korten- horst, voorzitter van de Tweede Kamer. „De parlementaire missie uit de beide Kamers", zo zeide de heer Van de Wetering verder, spreekt haar blijdschap uit met deze behouden aankomst op Schiphol en verheugt zich in de belangstelling. Op de reis naar Nieuw-Guinea en terug, waar voor een afstand werd afgelegd gelijk aan de omtrek der aarde, mochten wij op verschillende stopplaatsen Nederlandse diplo matieke vertegenwoordigers ont moeten en plaatselijk allerlei bij zonderheden vernemen en be zien. Op Nieuw-Guinea werd een met goedkeuring onzer missie opge steld reisprogram zodanig vast gesteld, dat vele plaatsen konden zijn bij de ontwikkeling van Ne derlands Nieuw-Guinea. Ik moge namens de missie on ze zeer bijzondere dank uitspre ken aan allen, die ons op deze reis gastvrijheid hebben ver leend, medewerking hebben gege ven en voorlichting hebben gebo- ben. Tenslotte zij het mij als voor zitter vergund mijn waardering uit te spreken over de onderlinge goede verstandhouding en nauwe samenwerking, waarbij alle le den dezer missie zich hebben be ijverd om deze reis zoveel moge lijk aan haar doel te doen beant woorden", aldus de heer Van de Wetering. kopen, of de Castella Spécial (32 ct.), gemaakt j wor(jen aangedaan. De vertrek tijden waren er steeds op bere- voor de huid, die overvloedig schuim van node heeft. Maar wat, met vroeger vergele ken, helemaal een wonder is: U kunt thans zelfs een echte Cas tella zeep kopen voor 20 cent! Deze Castella Bloemenzeep is on verpakt. U kunt de mooie kleu ren zien en te gast gaan aan de heerlijke bloesemgeuren. In waarheid mag nu worden ge zegd, dat Castella én uw huid én uw beurs in het oog houdt! K.V.P. ZENDT TELEGRAM AAN C.D.U. Naar aanleiding van qe verkie zingsuitslagen in West-Duitsland heeft het bestuur van de K.V.P. een telegram met gelukwensen gestuurd aan het bestuur van de C.D.U. Voorts heeft de voor zitter van de K.V.P., de heer W. J. Andriessen, persoonlijk een te legram gezonden aan de voorzit ter van de C.D.U., dr Adenauer. 1953 1949 Christen-democraten 244 139 Sociaal-democraten 150 131 Vrije democraten 48 52 Duitse partij 15 17 Centrumpartij 3 10 Vluchtelingenblok 27 Communisten 15 Beierse partij 17 Overige partijen 21 Bondskanselier Adenauer heeft Maandagmiddag op een perscon ferentie verklaard, dat de verkie zingsuitslag „duidelijk aantoont, dat een overweldigende meerder heid van het volk" liet beleid van de coalitie-regering, in het bijzon der met betrekking tot de Euro pese eenheid en het Europese verdedigingsver drag, goedkeurt Hij bracht in herinnering, dat sommige oppositieleiders hadden aangedrongen op een volksstem ming over kwesties als herbewa pening. Juist deze kwesties speel den een grote rol in de verkie zingsstrijd en de uitslag daarvan is nu bekend, aldus de bondskan selier. De Oostenrijkse bondskanse lier, Raab, noemde Adenauers overwinning een erkenning van het sociale en economische werk van de Westduitse christen-demo cratische partij. In sommige Oostenrijkse socia listische kringen vreest men, dat Adenauers overwinning wellicht de Oostenrijkse katholieke volks partij zal inspireren tot een krachtiger „liberalisatie"-politiek hetgeen zou kunnen leiden tot conflicten met de socialisten, die met de katholieken een coalitie regering vormen. In Londense regeringskringen werd het succes voor Adenauer als een triomf voor de Westelijke politiek jegens Duitsland be schouwd. Men hoopte, dat de goedkeuring van de plannen voor het Europese leger door De stemmenverhouding was als volgt: percen percen Partij stemmen tage '53 tage '49 Christen-democraten 12.440.799 45.2 31.— Sociaal-democraten 7.939.774 28.8 29.2 Vrije democraten 2.628.146 9.5 11.9 Duitse partij 897.952 3.3 4.— Centrum partij 217.342 0.8 3.1 Vluchtelingenpartij (nieuw) 1.614.474 5.9 Duitse rijkspartij 295.615 1.1 Communisten 607.413 2.2 5.7 Neutralisten (nieuw) 318.323 1.2 Anderen 581.217 2.0 15.1 Duitsland voor Frankrijk en Ita-' lië een aansporing zullen zijn het verdrag spoedig te bekrachtigen. Kringen te Parijs, die nauwe betrekkingen met de Franse re gering onderhouden, juichten de overwinning van Adenauer toe, maar men vreesde, dat er weer moeilijkheden over het Europese leger zullen ontstaan. Ook zeide men in deze kringen, dat de over winning van de christen-democra ten tot vergroting van de Ameri kaanse steun aan West-Duitsland zou kunnen leiden. Italiaanse waarnemers te Ro me noemden de overwinning van Adenauer „een triomf voor het Westen en het denkbeeld van de Europese eenheid". NEDERLANDS COMMENTAAR Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken deelt het volgende mede: „Het is verheugend, dat de christen-demoeraten zoveel steun heeft gekregen van de Westduit se bevolking. Hierdoor zal dr Adenauer zijn politiek tot eenma king van Europa in nog sterkere mate dan voorheen kunnen voort zetten. Men kan zich gelukkig prijzen, dat de extremisten van links en van rechts geen aantrek kingskracht op de kiezers hebben uitgeoefend". OOSTDITTS RADIO COMMENTAAR. Op een commentaar op de ver kiezingen verklaarde de Oost- berlijnse radio-omroep o.m.: „De stemming geschiedde onder be dreiging van Amerikaanse bajo netten. De verkiezingen in West- Duitsland werden gekenmerkt door terreurdaden en bedrog". COMMENTAAR OP ADE NAUERS ZEGE. Reuters correspondent Fraser schrijft in een commentaar op de verkiezingen: „Er heeft zich een algemene verschuiving in de me ning der Westduitse kiezers voor gedaan, een verschuiving, die de stoutste verwachtingen der chris ten-democratische partij heeft overtroffen. Reeds lang voor de helft der uitslagen bekend was, gaven de socialistische leiders de nederlaag hunner partij toe. De uitslag der verkiezingen komt neer op een verbazingwek kend vertrouwensvotum in Ade nauers buitenlandse politiek. Alle partijen waren het er van het begin der verkiezingscam pagne over eens, dat het hoofd zakelijk zou gaan om de vraag: Verdient Adenauers politiek van het „kleine Europa" de voorkeur of ware het beter met Ollenhau- ers leuze „Duitse eenheid eerst" in zee te gaan? De uitslag moet als een per soonlijke overwinning van dr. Adenauer worden beschouwd. Allen, cüie hem op zijn verkie- zingstcurnée hebben vergezeld, geraakten onder de indruk van de eerbied en de bewondering, welke hem overal van het volk ten deel viel. Dit was vooral op vallend in 't traditioneel sociaal democratische Noord-Duitsland, waar hij zijn verkiezingscampag ne beëindigde. Uit de reacties van de grote menigten, die de verkiezingstoe spraken van de bondskanseliei hebben gevolgd, kon worden op gemaakt dat één van zijn grote troeven werd gevormd door zijn stelling, dat hij er in geslaagd was West-Duitsland op diploma tiek gebied een eervolle positie te schenken, waarbij het wordt beschouwd als een waardevolle deelgenoot voor onderhandelin gen, vooral door de Verenigde Staten. De verkiezingsuitslag betekent ook een onderschrijven van de door prof. Ludwig Ehrhard ge leide Westduitse economie, welke berust op het stelsel der vrije onderneming". De nieuw gekozen Westduitse bondsdag zal op 2 October a.s. voor het eerst bijeenkomen. Op een maaltijd hem te Chi cago aangeboden door Joodse oud-strijders, heeft generaal Bedell Smith verklaard, dat hij geloofde dat de strijd om de macht in de Sow jet-Unie zal voortduren. Het is een vereiste voor een dictatoriaal systeem, communistisch of fascistisch, dat uiteindelijk één man de la kens uitdeelt, aldus Bedell Smith. Indien dit niet het ge val is, zoals thans in de Sowjet- Unie, is een strijd om de macht het noodzakelijke gevolg. Deze strijd betekent voor de Sowjet- Unie een bron van zwakheid. De val van Beria, twee maan den nadat hij de tweede man in de Sowjet-Unie was geworden, doet vermoeden, aldus de vroe gere chef van de Amerikaanse inlichtingendienst, dat de strijd om de macht al vóór Stalins dood aan de gang was. Een andere bron van zwak heid is, volgens de Amerikaan se generaal, de ontevredenheid in de met de Sowjet-Unie ver bonden landen in Europa. kend, dat plaatselijk ruime tijd voor bezichtiging en bespreking beschikbaar was. Gedeeltelijk werd gevlogen met Dakota's van de K.L.M.voor zover landings terreinen (airstrips) beschikbaar waren. Voor een groot deel ging de reis per Catalina van de Kon. Marine, terwijl ook de Ned. Nw Guinea-petroleummaatschappij 2 vluchten verzorgde. Bovendien werden uitgebreide tochten per boot op de rivieren gemaakt, ter wijl jeeps en landrovers de ge- eigende vervoersmiddelen over land waren. Zoals gezegd heeft de missie zich beijverd om zoveel mogelijk te zien en dat niet in de vorm van sight seeing, maar met eigen initiatief, waarbij onderlinge werkverdeling voortdurend plaats vond. Daarnaast werden steeds hearings gehouden met alle groepen, verenigingen en or ganisaties, terwijl bovendien in dividuele personen uit allerlei kring gelegenheid hadden de mis sie te spreken. Steeds heeft de missie bij haar arbeid represen tanten der Papoea's betrokken om het standpunt der autochto nen met betrekking tot de door hen gewenste ontwikkeling van Nieuw-Guinea te leren kennen. Het geheel van deze plaatselijke onderzoekingen door eigen aan schouwing, de besprekingen met ambtenaren, instanties, particu lieren, verenigingen en individu ën heeft de missie een schat van gegevens over de huidige situatie van Nieuw Guinea opgeleverd. Uit den aard der zaak zijn ook vele besprekingen gehouden met vertegenwoordigers van de zen ding en missie, omdat èn missie én zending van grote betekenis 6.14 7.23 8.31 9.41 18.50 19.01 19.14 19.28 Bij de aanvang van het nieuwe parlementaire jaar heeft het be stuur van de Partij van de Ar beid een verklaring uitgegeven, waarin het zich rekenschap geeft van de gevaren en mogelijkhe den, die de politieke ontwikke ling in ons land inhoudt. Deze verklaring bepleit een sa menbundeling van alle progres sieve krachten ter verdediging van een sociaal rechtvaardig be leid. „Zoals de afgelopen jaren duidelijk is gebleken leidt het vasthouden aan partijvorming op confessionele grondslag tot on vruchtbare vleugelstrijd en on macht tot politieke vormgeving. Zonder verdere doorwerking van de doorbraak daarom geen voort zetting van het vooruitstrevende regeringsbeleid," aldus de ver klaring. Vervolgens wijst 't bestuur van de Partij van de Arbeid er op, dat in het najaar in het parlement zal moeten worden beslist over een reeks maatregelen, waarbij de verdere ontwikkeling van pro ductie, werkgelegenheid' en le venspeil in het geding zijn. Deze beslissingen zullen worden geno men vóór een toestand is bereikt die nieuwe uitzichten opent: in de betaligsbalahs is evenwicht bereikt. Het streven naar een terugkeer tot de scherpe inkomensverschil len van vóór de oorlog, zoals dat thans weer in sommige kringen onmiskenbaar leeft, zal de P. v. d. A. tegenover zich vinden. De P. v. d. A„ zo zegt de verklaring van het partijbestuur, vraagt in de eerste plaats verbetering in het harde lot der sociaal-zwak ken, die nog steeds op de grens ,van het bestaansminimum leven. Uitbreiding der productie, voegt de verklaring hieraan toe, zon der uitbreiding van het verbruik kan leiden tot een afzetcrisis, tot werkloosheid en tot nieuwe ont reddering. Bij huurverhoging en lasten verlaging zal daarom niet alleen aan de huiseigenaren en het be ilrijfsleven moeten worden ge dacht, maar evenzeer aan het le venspeil van de loontrekkenden en van hen, die van pensioenen, sociale uitkeringen of kleine ren ten leven. Voorts bepleit het bestuur van de P. v. d. A. in aansluiting op de tot stand gekomen salarisverbete ring van het overheidspersoneel, leraren en onderwijzers op korte termijn een ingrijpende verlich ting van de opleidingskosten en daarmee een democratisering van het onderwijs. Het partijbestuur wijst er in de verklaring op, dat de verbetering van onze economische toestand niet zal mogen leiden tot ver zwakking en afschaffing van de middelen tot leiding en beïnvloe ding van productie en lonen door de overheid. Handhaving van het hoge peil van werkgelegenheid is alleen mogelijk indien een rechtvaardige verdeling en gelei de ontwikkeling van de lonen wordt gewaarborgd. De P. v. d. A. blijft, zo blijkt uit de verklaring, onverzwakt streven naar een zodanige ver deling van het nationale inko men, dat niet alleen de economi sche maar ook een verdere soci ale en culturele ontwikkeling wordt mógelijk gemaakt. Maarschalk Tito heeft Zondag na zijn toespraak tot de oud verzetsstrijders te Okrolica het noenmaal gebruikt met plaatse lijke autoriteiten te Linaj in de omgeving van Okrolica. Hij zei tot deze autoriteiten: „Ik heb mij wat kras uitge drukt, maar ik wilde 'de mensen herinneren aan dingen, die zij gemakkelijk vergeten". Volgens Tito verzekerden het aantal deelnemers aan de bij eenkomst en hun mentaliteit hem, dat hun rechten erkend zouden worden. In bevoegde kringen te Rome is na de bijeenkomst te Okrolica verklaard, dat de toespraak van Tito een einde heeft gemaakt aan. de mogelijkheid tot directe Italiaans-Zuidslavische onder handelingen. Tito had een standpunt ingenomen, dat nor male onderhandeligen tussen beide partijen onmogelijk maakt. Volgens radio-Belgrado is in bevoegde Zuidslavische kringen over de voorstellen van Tito voor Triëst gezegd, dat „alleen door een dergelijke regeling Triëst het Europese venster op Azië en Afrika kan worden". Volgens deze kringen zou bij de door Tito voorgestelde regeling Venetië en Genua Triëst niet langer „worgen" en Midden- Europa een internationale ha ven hebben voor de handel op Aziatische en Afrikaanse lan den. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag- r ochtend tot Dinsdagavond. NAZOMER. Droog en zonnig weer met wei nig wind. Iets hogere middag- temperaturen dan gisteren. WOENSDAG 9 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.27 3.02 3.42 3.52 n.m. 2.35 3.10 3.50 4.00

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1