Amerikaanse hulp aan Perzië Wat brengt de Radio? popent CHINEZENWIJK aan op Westelijke uitnodiging Rusland De ontslagen Amerikaanse V. N.-lunctionarissen Hooggeplaatste Amerikaanse functionaris gearresteerd DEVIEZENREGEUNG voor emigranten opnieuw verruimd De juwelendiefstal in Frankrijk De arrestaties aan de zonegrens De hittegolf in de V. S. Loonsverhogingen voor de slechtst betaalde arbeiders in Frankrijk Auriol schaft „vervelend karweitje" af Communistische infiltratie in West-Duitsland De „held van Corregidor" overleden Massale recordvlucht over Atlantische Oceaan DE KRIJGSGEVANGENEN Gironummer 777 RECHTSZAKEN De toestand in Nyassaland AGENDA: TWEEDE BLAD Vrijdag 4 September 1953 8e Jaargang No. 2937 De Lijm-kip Can lju Sang doodt R^1 en MfJls E VRIJE ZEEUW De Ver. Staten zullen aan Perzië in het lopende belasting jaar 23.400.000 dollar ter be schikking stellen voor de voort zetting van het huidige pro gram van technische hulp al dus heeft het Amerikaanse bu reau voor buitenlandse werk zaamheden (F.O-A.) te Was hington bekendgemaakt. Deze som staat los van de bij zondere economische hulp, waarom Perzië heeft gevraagd. President Eisenhower verklaar de, dat dit verzoek in welwillen de overweging zou worden ge nomen. De F.O.A. verklaarde, dat de 23.400.000 dollar zal worden ge bruikt voor de voortzetting van 12 programma's en 71 projecten, welke in de afgelopen 3 jaar door het Amerikaanse bureau voor technische bijstand en de Perzische regering zijn ontwik keld. -j PERZIË HEEFT 300 MIL- LIOEN NODIG. De Perzische minister van Fi nanciën heeft op een persconfe rentie meegedeeld dat Perzië 300 millioen dollar aan Ameri kaanse hulp nodig heeft „om de roeste raderen van de industrie weer aan het draaien te krij gen". „Amerika moet bedenken, dat het overal in het land een warboel is op het ogenblik" zei hij. Naar gemeld wordt, werkt de genationaliseerde olie-industrie op slechts 5 procent van haar capaciteit en kost zij maande lijks naar schatting 14 millioen gulden. De directeur van het Ameri kaanse „punt vier"-program in Perzië heeft meegedeeld, dat Perzië het dringendst behoefte heeft aan oliën en vetten die niet in het land zelf gemaakt worden, machine-onderdelen, verfstoffen en medicamenten. Er zijn nagenoeg geen medicij nen meer in het land, zei hij. OVERWINNING VAN DE SJAH IN ZUID-PERZIË. De sjah van Perzië heeft door snel ingrijpen plannen verijdeld van 200.000 leden van de stam der Ghasjhaie om naar de stad Sjiraz in Zuid-Perzië op te ruk ken. De leiders van de stam wa ren aanhangers van Mossadeq, die na de omwenteling in Tehe ran naar de bergen waren ge. vlucht. Toen werd gemeld, dat de stamleden zich voorbereiden voor de opmars, benoemde de sjah onmiddellijk Ali He jat tot gouverneur van het gebied. He- jat moest trachten de stamleden over te halen de regering te steunen. Ook werden troepen naar het gebied gezonden. Gouverneur He jat is te Te heran teruggekeerd, na bespre kingen te hebben gevoerd met de leiders van de Ghasjhaies. Hi, verklaarde dat de toestand „be vredigend" en „elk hypnotisch gevaar bezworen" was. Met de stamleiders was hij overeenge komen, dat een legermissie de stam zou zuiveren van commu nistische elementen. Thans wordt officieel meege deeld, dat met ingang van 1 September 1953 de deviezenre- geling, welke voor emigranten geldt, belangrijk is verruimd. Bij vertrek kan evenals vroeger door het gezinshoofd voor 1500 gulden aan deviezen worden meegenomen. Voor elk gezinslid is dit bedrag thans 1000 gulden (vroeger 1ste gezinslid 750, overige gezinsleden elk 1 4001. Het kenmerkende verschil met de regeling, welke tot 1 September 1953 gold is, dat het onderscheid tussen „dollar"- en „niet-dollar"-landen is verval len en dat thans naar „dollar"- landen evenveel mag worden meegenomen of overgemaakt als naar „niet-dollar"-landen. Bericht wordt, dat de dader van de juwelendiefstal ten na dele van een uit Nederland af komstige handelaar te Montau- reux is geïdentificeerd. Het zou iemand zijn, die bij bedoelde Nederlander gastvrijheid had genoten. Hij zou Zondag voor een waarde van 50.000 hebben gestolen uit het tijdelijk door de bewoners verlaten huis. Inmiddels zijn nog drie nieu we diefstallen aangegeven, ge pleegd in de villa van de Holly- woodse regisseur Jack Warner die voor een waarde van bijna 250.000 aan juwelen werd be roofd; bij zekere Alan Riley uit Londen en bij mevr. Julie Fuh- rer, een Zwitserse, resp. in An tibes, Villefranche en Monte Carlo. Het afgelopen etmaal zijn op nieuw een 2000 Oostduitsers aan de grens met W.-Duitsland aan gehouden, de meesten op het grensstation Helmstedt, Vóór hun aanhouding gooiden de Oostduitsers het propaganda materiaal dat zij bij zich had den op het perron. Ook ver scheurden zij hun Westduitse bankbiljetten. De meesten zijn in kampen ondergebracht bij de grens, waar zij zullen worden vastgehouden tot de verkiezin. gen voorbij zijn. Uit verscheidene plaatsen in W.-Duitsland komen berichten binnen over verstoring van communistische verkiezingsbij eenkomsten. Van ernstige bot singen wordt echter geen mel ding gemaakt. De hittegolf, die al 9 dagen in 't Oostelijk deel van de Ver. Staten heerst, heeft tot dusver aan 73 mensen het leven gekost. Aan te velde staande gewassen is voor millioenen dollars scha de toegebracht. Blijkens latere berichten is het aantal slachtoffers gestegen tot 104. De voorzitter van de West duitse socialisten, Ollenhauer, heeft zijn voldoening uitgespro ken over de inhoud en de be leefde toon van de jongste Wes- Het Franse kabinet heeft be. sloten de lonen van de arbeiders, die op het ogenblik zeer slecht worden betaald, te verhogen. Regeringswoordvoerders wil den geen bijzonderheden mee delen, maar zeiden wel, dat de loonsverhogingen hoofdzakelijk arbeiders in de provincie betref fen. Ook besloot het kabinet in de laatste week van September de raadgevende commissie van ver tegenwoordigers van de rege ring, werkgevers en werknemers bijeen te roepen. Deze commissie houdt zich bezig met collectieve arbeidsovereenkomsten. Dag Hammarskjoeld de secr.- generaal van de Ver. Naties, heeft te New York meegedeeld, dat 4 Amerikaanse V. N.-func tionarissen, die volgens een ad ministratief V,. N.-(gerechtshof onrechtmatig zijn ontslagen, niet opnieuw in dienst zullen worden genomen. Hij meende, dat het opnieuw in dienst nemen van deze per sonen volgens opvattingen waarmee hij rekening moet houden, „ongewenst zou zijn". Hammarskjoeld zal het admi nistratieve hof van zijn besluit op de hoogte brengen. Hij zei, dat het hof nu zal beslissen, welke schadevergoeding de ont slagen functionarissen zullen moeten krijgen. Ook verklaarde de secr.-ge neraal, dat deze 4 gevallen, evenals 7 andere gevallen van ontslag die volgens het hof on rechtmatig waren, in de alge mene vergadering besproken zullen worden, aangezien dit or gaan gelden moet toewijzen voor de schadeloosstelling. De ontslagen functionarissen zijn Amerikaanse staatsburgers, die door de vorige secr-generaal Trygve Lie, waren ontslagen, na verhoren door de sub-commissie van de Amerikaanse senaat voor onderzoek naar de binnenland se veiligheid en een Amerikaan se federale grote jury. telijke uitnodiging aan de Sow- jet-Unie. Ook te Wenen heeft men met voldoening kennis genomen van de nota. Vooral de verzoenende toon is opgevallen. Naar te Parijs vernomen wordt, heeft dr Adenauer er bij het op stellen van de nota op aange drongen, dat de mogelijkheid van bespreking van andere on. derwerpen dan Duitsland zou worden uitgesloten. De ge allieerden wilden daar evenwel niet van weten. In een verkiezingsrede te Ha gen in het Ruhrgebied heeft kanselier Adenauer verklaard, dat aanvaarding van het Weste lijke voorstel door de Russen de weg zou openen voor een her. eniging in vrijheid van Oost. en WestJDuitsland. Volgens Reuters correspon dent te Washington, koestert men daar weinig of geen hoop dat Rusland de uitnodiging van het Westen zal aannemen. Aan genomen wordt daar, aldus de correspondent, dat de nota in de eerste plaats bedoeld is voor het Westduitse kiezerscorps, evenals de voorafgaande Russi sche nota. Te Parijs daarentegen heeft men goede hoop, dat de Russen op de uitnodiging zullen ingaan. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde, dat de Westelijke mogendheden had den „getracht alle nutteloze discussie en polemiek te vermij den". Hij noemde de Westelijke voorstellen „ernstig en precies" en ze hielden, naar hij meende, een werkelijke basis voor be sprekingen" in. In diplomatieke kringen te Moskou acht men het onwaar schijnlijk, dat de Sowjet-Unie nog vóór de Westduitse verkie zingen zal antwoorden op de Westelijke voorstellen. De woorden, die maarschalk Juin bij een lunch met journa listen op het hoofdkwartier van de Atlantische strijdkrachten te Parijs heeft geuit, hebben in po litieke kringen enige opwinding veroorzaakt. Op een vraag of hij zich can- didaat zal stellen voor de vol gende persidentsverkiezingen antwoordde Juin: „Ik zal geen afstand doen van mijn titels als maarschalk van Frankrijk terwille van een an dere titel, die allerlei vervelen de karweitjes met zich mee brengt". Volgens 't Parijse blad „Fran- cejSoir" hebben deze woorden van de opperbevelhebber der Navo-strijdkraohten in centraal Europa president Auriol aanlei ding gegeven tot de volgende opmerking: „Ik heb besloten één van die vervelende karweitjes af te schaffen. Ik zal maarschalk Juin niet meer ontvangen". Te Parijs werd opgemerkt dat de ministeriële besprekingen geheim zijn. Daarom weigerde men het „Elysec" de aan Auriol toegeschreven woorden te be vestigen of te ontkennen. Van de zijde van het West duitse ministerie van Binnen landse Zaken is vernomen, dat O.-Duitsland thans een tweede uit duizenden agenten bestaan de groep naar W.-Duitsland tracht te zenden. Woensdagnacht zijn 2000 „ver- kiezings-saboteurs" door de Westduitse politie gearresteerd. De afgelopen 6 dagen zijn thans in totaal ongeveer 8000 Oost duitsers aangehouden, waarvan de helft zich nog in hechtenis bevindt. De anderen werden naar O.-Duitsland teruggezon den, voordat Adenauer opdracht had gegeven hen vast te hou den tot na de bondsdagverkie zingen. De Oostduitsers, die nu pro beren W.-Duitsland binnen te komen, reizen in speciale wa gons, die aan de interzonale treinen zijn gekoppeld. Zij heb ben geen paspoort en vrijwel geen geld bij zich. 1ten dierenliefhebber in Schie dam, had een bijzondere erva ring met een broedse kip, die wellicht tot lering van pluim veehouders kan strekken. Deze kip wierp één van haar 10 eieren, die zij reeds'14 dagen lang met de bijzondere zorg van het aanstaande moederschap had gekoesterd, uit het nest. Dit ei barstte bij de val en sporen van de inhoud kwamen op de schaal te zien. De eigenaar van de roekeloze vogel was in grote nood, want hij had met groot verlangen naar de komst van een 10-tal gele kuikens uitgezien. Teneinde raad, met de ge dachte ,jbaat hetniet, dan schaadt het niet" drukte hij de schaal voorzichtig dicht en be smeerde de breuk met velpon. Toen de lijm hard was kreeg de Barneveldse het ei weer onder de vleugels Vol verwachting werd de blijde gebeurtenis tegemoet gezien. En inderdaad werd na een week uit het gerepareerde ei een kui ken geboren. Als curiositeit heeft de kippenfokker de eier schaal, waarop de breuk duide lijk te onderscheiden valt, een plaatsje op de schoorsteen ge gevenzij i"- een prachtige aanleiding voor het opzetten van een „boom" over samenwer king tussen natuur en tech niek. Misschien leert deze ervaring ook andere fokkers, dat het sprookje van een oneven aantal eieren beter dan een even aan tal (dat onder de kippenhou ders leeft) wel met de werke lijkheid strookt, hoewel het feit, dat een kip kan tellen niet ge makkelijk te aanvaarden is. Het hoofd van de inkoopcen trale voor levensmiddelen van het Amerikaanse leger, in Euro pa, Charles E. Wilson, is te Neu renberg in hechtenis genomen en ter beschikking gesteld van de recherche van het Ameri kaanse hoofdkwartier te Heidel- berg. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse militaire politie te Neurenberg, dat de arrestatie bekendmaakte, wilde geen bij zonderheden meedelen. Volgens D.P.A. is door de ar restatie van Wilson een om koopcomplot aan het licht ge treden, waarbij Amerikaanse burgers in Duitsland betrokken zijn. De bij het complot betrokken Amerikanen zouden ruim 200.000 dollar, die zij als steekpennin gen hadden ontvangen, op reke ning hebben gezet van een pseudo-firma. Wilson is, volgens latere be richten voor een voorlopig ver hoor voor het Amerikaanse hof te Neurenberg verschenen. Na dat 2 getuigen hadden verklaard dat Wilson betrokken was bij 'n omkoperij complot, besliste 't hof, dat Wilson op 14 September weer gehoord zal worden. Vol gens de getuigen hadden de bij de omkoperij betrokken Ameri kanen een bedrag van 235.000 dollar ontvangen. Wilson werd vrijgelaten na aflegging van de belofte, dat hij zich ter beschikking van de ju stitie zal houden. De betrokken Amerikaanse handelsorganisatie koopt in 16 Europese landen, alsmede in India, Israël en Siam, teneinde de ruim 400.000 leden van de Amerikaanse strijdkrachten, hulpafdelingen en ambtenaren in Europa van het nodige te voorzien. Zij drijft ook snack bars, clubrestaurants e.d. West- Duitsland en Engeland waren de laatste tijd de grootste leve ranciers. Daarna volgden Zwit serland, Frankrijk, Denemarken, Nederland, België, Zweden, Ita lië en Oostenrijk. Een Amerikaanse zakenman, thans te Brussel woonachtig, die als getuige werd gehoord, zei dat hem te kennen was ge geven dat hij „commissie" aan de handelsorganisatie moest be talen om de leverantie te krij gen. Hij had in de 2 jaar, dat hij zaken met de organisatie heeft gedaan, 200.000 dollar „commis sie" bij een Zwitserse bank ge. stort, Een andere getuige, een Deen se zakenman, heeft verklaard dat hij gedurende 1 jaar maan delijks 3000 dollar „commissie" heeft betaald. De hoofdschuldige schijnt de 38-jarige Amerikaan James Harlow te zijn, die hoofd van de afdeling voedselvoorziening is geweest tot November 1952. Hij is thans in Amerika en er zou een verzoek tot zijn uitlevering naar Duitsland gedaan zijn. Zijn opvolger Wilson is blijkbaar in zijn voetspoor verder gegaan. Generaal Jonathan Wain- wright, de „held van Corregidor" is in een legerhospitaal te San Antonio in de Amerikaanse staat Texas op 70-jarige leeftijd overleden. Generaal Wainwright had in 14 dagen 2 beroerten. Als opperbevelhebber van het Amerikaanse leger op de Phi- lippijnen in Maart 1942 slaagde Wainwright er in de Japanse opmars 2 maanden lang te ver tragen vóór hij capituleerde. In 1946 benoemde Truman hem tot bevelhebber van het Amerikaanse vierde leger, welks hoofdkwartier te Sam Houston gevestigd is. In 1947 werd hij ge- pensionneerd. In 1949 noemde hij het Atlan tisch pact een „rechtstreekse uitnodiging voor een nieuwe oorlog". Binnenkort zullen 45 Ameri kaanse straalbommenwerpers van het type B-47 trachten in recordtijd de Atlantische Oce aan van West naar Oost over te vliegen. De toestellen zullen gedurende de vlucht brandstof innemen. De vlucht zal worden gemaakt van de luchtbasis Modill bij Tampa (Florida) naar Enge- And, waar de bommenwerpers een ander Amerikaans escadril le zullen aflossen. De vertrek datum en de vliegroute zijn niet bekendgemaakt. Donderdagmorgen is de Chi- nees-Koreaanse autoriteiten te Panmoendjon een document ter hand gesteld waarin wordt ver klaard, dat de geallieerden ook hunnerzijds de veroordeelde communistische krijgsgevange nen aan de Noordelijken zullen uitleveren. Zoals gemeld, is dezer dagen van Noordelijke zijde reeds be loofd, dat ook krijgsgevangen, die wegens „oorlogsmisdaden" veroordeeld zijn, bij de repa triëring zullen worden betrok ken. Tot Woensdagavond is op gi ronummer 777 van het hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Grieken land een bedrag gestort van 129.357,92. De laatste stand luidde 124.124,82. PLUIMVEEHOUDER VRIJGESPROKEN. Het Haagse gerechtshof heeft de pluimveehouder M. J. G. uit Klaaswaal vrijgesproken, die in eerste aanleg te Dordrecht was veroordeeld tot één maand ge vangenisstraf wegens dieren mishandeling. G. had tijdens de watersnood nagelaten zijn kippen tijdig in veiligheid te brengen, omdat hij vreesde dat zij dan van de leg zouden raken. De procureur-generaal had ontslag van rechtsvervolging ge vraagd, omdat het niet verlenen van hulp aan de in nood verke rende dieren volgens de wet niet strafbaar is. Verdachte werd vrijgesproken, omdat niet bewezen werd ge acht wat G. ten laste was gelegd. Volgens de laatste berichten is de rust in Nyassaland terug gekeerd. In de gebieden, waar de onlusten zich hebben voor gedaan, hervatten de inheemsen hun werk. In de districten Tsjo- lo en Tsjitera is het rustig. Luidens een officiële verkla ring van de nood-radiozender zijn in de afgelopen twee weken door de ongeregeldheden 4 per sonen om het leven gekomen, 2 in ziekenhuizen aan bekomen verwondingen overleden en 7 ernstig en 19 licht gewond. In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 23) (Nadruk verboden). II. De Zondagen waren in de Chi- nezenwijk heerlijke dagen. Flora gebruikte de Zondagse uitgang altijd om naar de kerk te gaan en daarna haar familie te bezoe ken. Haar bejaarde ouders woon den samen op een étage vier hoog. Flora nam haar schoon ouders nooit mee op die bezoe ken, maar Tom en Eva vroegen of zij eens met Flora mee naar huis mochten en dus gingen zij op een Zondag met Daiko en Flora mee. De kinderen hadden zich erg aan haar gehecht en bo vendien waren zij nog nooit in een Amerikaans gezin geweest. De woonkamer was kaal, de stoelen oud en versleten. Op een piano stonden een paar porselei nen beeldjes en een borstbeeld van Verdi. Aan de muur hing een plaat van de grote kathedraal in Milaan. Flora's vader, Giuseppe Maggio, verkocht appelen en pin da's van een handkar op de hoek van Mott Street en Bayard Street. In de kastanje-tijd ver kocht hij warme gepofte kastan jes. De oude Maggio met zijn baard had daar gestaan zolang de men sen zich konden herinneren, en soms was Flora, soms haar moe der gekomen om hem af te los sen. Daiko had altijd pinda's bij de oude man gekocht en hij bleef op de hoek wachten in de hoop dat Flora zou komen. „Gaat U maar naar huis om te eten. Moeder zit op U te wach ten," had Flora tegen de oude man gezegd. Toen Daiko dat hoorde, had zich iets in zijn hart geroerd. Zo iets zou een Chinees meisje ook tegen haar vader hebben gezegd. Onder haar Italiaanse verschij ning was het hem of hij een Chi nees meisje zag en het beeld van het Italiaanse gezin was hem blijven boeien. Maar mocht hij hopen, dat zo'n gezond, levendig Amerikaans meisje ooit met hem zou willen trouwen? En zo gebeurde het, dat Zon dagsmiddags tussen één en drie uur Flora op de hoek appelen en pinda's stond te verkopen en doos a 90 ct Daiko altijd een praatje met haar kwam maken. Toen het 2 maan den verder was, waren noch Dai ko noch Flora meer op de hoek te vinden geweest en de oude Maggio of zijn vrouw verschenen weer, want op Zondag viel in de Chinezenwijk het meest te ver dienen. Dat was drie jaar geleden. De oude Maggio had zich weinig met het huwelijk van zijn dochter be moeid. Flora was twee en twin tig toen zij trouwde. De oude Maggio had zoveel jaren tussen de Chinezen gewoond, dat hij ze heel gewoon vond en hij aan vaardde Chinese gezichten zoals ze nu eenmaal waren. Als zijn Flora geen goede man voor zich zelf wist uit te kiezen, dan was dat haar eigen schuld, en als zij er een uitkoos, waarom zou hij daar dan iets tegen hebben? Op dit levensniveau was geen plaats voor snobisme. Italianen en Chi nezen leken veel op elkaar in hun gemoedelijke, zorgeloze manier van leven. Iets van de oude we reld ontmoette elkaar in Daiko en Flora. Bovendien verdienden de Chi nezen in Chinezenwijk flink geld. Het was Flora's droom, dat Daiko daar nog eens een restaurant zou bezitten. Hij was standvastig en hield van haar. Toen zij getrouwd waren, had Flora het niet moei lijk omdat Daiko er trots op was met een blanke vrouw getrouwd te zijn en Flora werd aanbeden zoals iedere vrouw graag aanbe den zou willen worden. Haar Westerse kleding, waardoor haar ZATERDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Koor; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Koor; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lich te muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano: 13.35 Orkest; 14.00 Boek bespreking; 14.10 Gram.; 14.25 Muciserende dilettanten; 15.00 Kunst; 15.40 Orkest; 16.30 Cau serie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Overzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.40 Rege ringsuitzending; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Overzicht; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Lichtbaken; 20.50 Gram.; 21.00 Gev. programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Ork.; 22.40 Wij luiden de Zondag in; slanke, soepele lichaam zichtbaar was, bracht hem in verrukking en telkens als haar haar zijn nek aanraakte, scheen er een electri- sche stroom door hem heen te gaan. Dikwijls begroef hij zijn handen in haar haar en streelde haar hals, en Flora vond het heerlijk. Tom Fong Sr. was een zwijg zaam man. Toen Loy trouwde had dat hem een prettig gevoel gegeven. Flora was de eerste belofte van een reeks kleinkinedren Fong. De va der voelde zich tegenover haar zoals de oude stam van een boom zich moest voelen tegenover een jonge nieuwe tak, die weldra vruchten zou dragen. Het enige wat hij wenste was een eenvou dige en deugdzame schoondoch ter; de rest moest hij aan de he mel overlaten. Hij zag met ge noegen, dat Flora haar man in vele dingen behulpzaam was; hij wantrouwde de Amerikaanse meisjes, maar Flora voldeed aan de normen van de oude wereld. De weinige keren, dat hij haar berispte, waren als zij het wel zijn van haar man verwaarloos de. Haar hulp in de winkel bij het schrijven van de rekeningen en het inpakken van het wasgoed bleek een voordeel te zijn, dat hij niet van een schoondochter ver wacht had. Hij had niets voor zichzelf gevraagd, daar hij zich als een balling beschouwde, die veroordeeld was net zolang te strijken totdat hij naar zijn land terug kon gaan. (Wordt vervolgd). 23.00 Nieuws; 23.22 Gram. 23.15 Esperanto; HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Gram.: 12.30 Mede delingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nws.13.15 Varia; 13.20 Dans muziek; 13.50 Weekjoumaal; 14.20 Filmland; 14.45 Viool; 15.05 Voor de amateurs; 15.35 Boekbespreking15.50 Symph. concert; 16.45 Sport; 17.00 Lich te muziek; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 De sterken voor de zwakken; 20.50 Gram.; 21.15 Soc. commentaar; 21.30 Orkest; 22.00 Hoorspel; 22.20 En semble; 22.25 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 16.00 Orkest; 16.30 Accordeon; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Accordeon; 17.30 Gev. mu ziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Solistencon cert; 21.00 Hoorspel; 22.00 Nws.; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Tarzan en de Wazuri diamanten. MORGEN: AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Het wonder van Fa- tima. PYRAMIDECafé „Pyrami- de", Dansen; 4 uur: Grote palingschieting op de liggen de wip café „Pyramide". TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Tarzan en de Wazuri diamanten. Concertgebouw, 8 uur: Strijd om Jeruzalem. ZAAMSLAG: Consultatiebu reau, 7 uur: Algem. vergade ring vereniging Het Groene Kruis.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5