De het De kerk en de verkiezingsstrijd in West-Duitsland Dulles voorstander van een krachtige Japanse herbewapening Wijzigingen in het Britse kabinet De oliebronnen Noord-Sumatra regeling van oliegeschil „Chicago Tribune" over Nieuw-Guinea De bestrijding van bende-overvallen West-Java KOSTEN VERONGELUKTE STRAALJAGERS Luchtverbinding tussen Hollandia en Australië DE WEGENBELASTING VOOR BROMFIETSEN Rhee bezoekt „VRIJHEIDSDORP" in Loonsverhogingen voor de havenarbeiders te Antwerpen 125 Vliegvelden in 14 landen in Het bezoek van de parlementaire missie aan Nieuw-Guinea WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Katholieke geestelijkheid actief Witson over de Amerikaanse bewapening PERZIE Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2937. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent;: iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adra* Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uus Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 u«r De verkiezingsstrijd in West- Duitsland heeft in zijn laatste fa se een scherpe discussie ,doen ontstaan over een rechtstreekse en door sommige partijen onge oorloofd geachte inmenging der katholieke geestelijkheid in de partijstrijd. De bisschoppen heb ben zoals bekend in een van alle kansels voorgelezen herderlijke brief de kiezers aangemaand slechts candidaten te kiezen, die hun beslissingen „uit christelijk weten" zouden nemen. De daarbij door de bisschoppen uitgesproken mening als zouden niet alle partijen de gewetensvrij- Op vragen van het Tweede Kamerlid Welter over de aan- schaffingskosten van de gedu rende de periode van 1 Juli '52 tot 20 Juli '53 verongelukte vlieg tuigen heeft de minister van Oorlog geantwoord, dat de 30 verongelukte vliegtuigen deels Meteorvliegtuigen en deels F- 84 (Thunderjet)-vliegtuigen waren. De kosten van aanschaffing van de afgeschreven Meteor vliegtuigen bedroegen 7,298.000. De F-84 (Thunderjet)-vlieg tuigen zijn niet ten laste van de Rijksbegroting verkregen, deze werden onder de M.D.A.P. gele verd en de kosten van aanschaf fen van deze vliegtuigen zijn de minister onbekend. Dinsdag 8 September wordt in Hollandia een vliegtuig van de „Quantas" verwacht met aan boord enige vertegenwoordigers van deze Australische lucht vaartmaatschappij met welk be zoek de nieuwe luchtlijn tussen Hollandia en Lae (Australisch- Nieuw-Guinea) zal worden ge opend. De nieuwe luchtverbinding biedt via Lae aansluiting op di verse plaatsen in Australisch. Nieuw-Guinea en voorts op Syd ney. Het gezelschap zal na aankomst in Hollandia aanzitten aan een feestelijk noenmaal en 's avonds door de gouverneur worden ont vangen. De A.N.W.B. heeft de minister van Financiën verzocht de bromfietsen, die bij de jongste wijziging van het Wegenver keersreglement naar het rijwiel pad zijn verwezen ook fiscaal met rijwielen gelijk te stellen. Bromfietsen dienen, naar de mening van de A.N.W.B. te wor den vrijgesteld van het betalen van motorrijtuigbelasting. Daar de fietsers geen belasting voor het gebruik van de rijwielpaden behoeven te betalen, acht de bond 't onredelijk en onlogisch, dat van bromfietsers, die van dezelfde paden gebruik moeten maken, wél betaling van wegen belasting wordt geëist. heid hebben erkend, is voorna melijk door de liberale en de so cialistische partij opgevat als een aanval op deze beide partijen, die over het vraagstuk der scholen een andere opvatting hebben dan de katholieke kerk. De bisschop pen hebben ook gesproken over „een ongelooflijke intolerantie tegenover de christenen en hun gewetenseisen". In sommige delen van Duits land had de tegenstelling tussen de katholieke kerk en deze bei de partijen reeds tot warme dis cussie geleid vóór de bisschoppe lijke aanmaning aan de kiezers. Zo heeft de liberale minister van Justitie, dr Dehler, een proces aanhangig gemaakt tegen de bis schop van Würzburg, dr Doepf- ner, die reeds vroeger de liberale partij op een volgens de minister beledigende manier had aange vallen. De liberale partij in Württem- berg waar de tegenstellingen door de schoolstrijd het grootst zijn, heeft een protest laten ho ren tegen de bisschoppelijke brief, waarin zij een „ontoelaat bare beïnvloeding der kiezers ten gunste der C.D.U. ziet. De be schuldiging van intolerantie te genover de christenen, die door de bisschoppen was uitgespro ken, heeft volgens de partij de mogelijkheid teniet gedaan om over het schoolvraagstuk tot een overeenstemming te komen. Zowel liberalen als socialisten voelen zich echter in veel sterke re mate beledigd door de wijze, waarop plaatselijk sommige gees telijken van de preekstoel de bis schoppelijke aanmaning zouden hebben geïnterpreteerd. Daarbij zouden zij volgens hun klachten beurtelings als „.leugenaars", „moordenaars" en wat de socia listen betreft ook als „verraders van het Duitse volk" zijn te boek gesteld. De socialistische partij beweert ook, dat verschillende van haar vergaderingen gestoord zijn door jeugdorganisaties onder leiding van geestelijken. De par tij heeft ook de kerkelijke paro chiebladen geciteerd, waarin de socialistische partij met de com munistische over één kam wordt geschoren. Van kerkelijke zijde zijn de belchuldigingen der so cialisten ongegrond genoemd. De uitingen, die door vele geestelij ken op de preekstoel zijn gedaan, waren volgens een verklaring van katholieke zijde „interpreta ties van de herderlijke brief der bisschoppen". Men mocht daar uit niet afleiden, dat de geestelij ken voor partijpolitieke propa ganda misbruik van de kansel hadden gemaakt. Er wordt aan herinnerd, dat de bisschoppen in hun brief hebben verklaard, dat zij zich er door niemand van zul len laten terughouden in het openbaar te spreken, wanneer hun geweten en hun verantwoor delijkheid voor het heil van het volk het verlangen. De protestantse geestelijkeid heeft zich buiten de verkiezings strijd gehouden. De Duitse pro testanten zijn over de grote par tijen verdeeld en slechts voor een betrekkelijk klein deel aangeslo ten bij de C.D.U. Voor de eerste maal sedert de uitwisseling van de Koreaanse krijgsgevangenen is begonnen, heeft "president Syngman Rhee Donderdag in gezelschap van de commandant van het 8e leger, generaal Taylor, een bezoek ge bracht aan" het repatriërings centrum van de Ver. Naties. De president onderhield zich met teruggekeerde Zuidkore- aanse en Amerikaanse krijgsge vangenen. DULLES OVER DE UITSLUITING VAN INDIA. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zr ken, John Fos ter Dulles, heeft in een rede voering voor het Amerikaanse legioen verklaard, dat het uit sluiten van India van de poli tieke conferentie over Korea de „prijs" is, die India moet beta len voor het niet deelnemen aan de strijd in Korea aan de zijde van de Ver. Naties. De verklaring van 1948, waar in de Westelijke mogendheden zich hebben uitgesproken voor overdracht van het vrije gebied van Triest aan Italië, dient niet noodzakelijk als een wet van Me den en Perzen te worden be schouwd, die altijd geldend blijft, aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles op een persconferentie te Washington. De Verenigde Staten zoeken naar andere oplossingen. Tot dusver was de Amerikaanse re gering nog niet met een ander of ficieel voorstel gekomen. De Amerikaanse minister drong aan op krachtiger Japanse herbewapening en sterkere Ja panse veiligheidsstrijdkrachten. Japan diende een groter aandeel in zijn verdediging te dragen. Dit betekende niet, dat de Ame- De Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson, heeft Donderdag op de nationale con ventie van het Amerikaanse 1e- gioen te St Louis verklaard, dat de Amerikaanse militaire kracht nooit meer op zo'n laag peil mag staan als na beide wereldoorlogen het geval was. Door de inval van Noord-Korea in Zuid-Korea is het ware karak ter van de huidige toestand in de wereld aan het licht getreden, al dus' Wilson^ - De luchtmacht zal volgens Wil son snel worden versterkt on danks critlek op het program, omdat de financiële plannen en die voor de personeelsvoorziening en vliegtuigproductie niet met elkaar in evenwicht zijn. (De re gering heeft de begroting voor de luchtmacht indertijd met vijf milliard dollar besnoeid). Onder de hoofdzaken van de regeringsverklaring die de aan dacht trekken, moet ook het standpunt betreffende de olie bronnen in Noord-Sumatra ge noemd worden, aldus schrijft „Pedoman" in een hoofdartikel. „Volgens premier Ali Sastroad- midjojo zal deze kwestie uitge steld worden. Hij verklaarde, dat „voor de nationalisatie eerst BALONNEN VOOR RUSLAND Donderdag zijn te Neurenberg een 5000 balonnen met religieuze vlugschriften in het Russisch op gelaten, bestemd om met de wind naar de Sowjet-Unie te worden gedreven. De actie gaat uit van een Lutherse geestelijke te Neu renberg en de gelden zijn ver strekt door de Lutherse Kerk in de Verenigde Staten. Men is van plan spoedig ook balonnen op te laten met materiaal in het Pools en Tsjechisch. De nieuwe Perzische regering wenst, dat de Ver. Staten nieuwe voorstellen doen voor een snelle regeling van het Brits-Perzische oliegeschil, aldus heeft een ge zaghebbende zegsman, die in nauwe relatie met de Perzische regering staat, Woensdag te Te heran verklaard. Hij zeide, dat een speciale re geringscommissie thans de in 1952 door ex-president Truman en premier Churchill gedane voorstellen, die door dr. Mossa- deq waren verworpen, bestudeert om te trachten een grondslag voor hervatting van de onder handelingen te vinden. Hij verklaarde echter, dat de nieuwe regering betere voor waarden zou moeten verkrijgen dan die, neergelegd in de Brits- Amerikaanse voorstellen van 1952 wegens de openbare mening, die nog steeds sterk anti-Brits is. Koningin Soraya zal Zondag a.s. uit Rome, waar zij na de teurgkeer van de sjah naar Per- zië was gebleven, naar Teheran vertrekken. Zij leed na de vlucht met de sjah aan overspanning en uitputting. De Perzische regering heeft be sloten de belangrijkste leden van de Toedeh-partij, die in de pro- vnicie zijn gearresteerd, naar Te heran over te brengen. De ove rige zullen door plaatselijke rechtbanken worden berecht op grond van de bepalingen van de wet op de openbare veiligheid, afgekondigd door Mossadeq. ten plan nodig is, dat in over- e nstemming met de kracht en de behoefte van de staat nodig is, voornamelijk omdat Indone sië nog buitenlands kapitaal no dig heeft". En verder „dat het thans nog moeilijk is om de toe stand en de condities van de oliebronnen op de diverse boor- terreinen, zowel betreffende de uitrusting, het aantal arbeiders, de omstandigheden waarin zij verkeren, als wie en hoe hun lei ders zijn". Volgens de premier waren deze omstandigheden te wijten aan het feit, „dat de belangstelling voor de oliebron nen van N.-Sumatra tot dus verre uitsluitend gericht is ge weest op de toekomstige status zonder acht te slaan op de toe stand waarin zij op dit ogen blik verkeren." „Wij moeten goed bedenken", aldus het blad, „dat het boven staande uit de regeringsverkla ring van 't kabinet Ali-Wongso genomen is en niet uit de ver klaring van de eerste de beste. Dat de bedoeling om de olie kwestie uit te stellen in strijd is met het tot dusver gehuldigde standpunt van Ali's partij (P.N. I.), is waarschijnlijk nog niet zo erg. Doch de verklaring, dat men nog niet bekend is met de toe stand der boorterreinen, het aantal arbeiders en hun leiders, is „lachwekkend". Ten eerste omdat bij de dienst der belastin gen en accijnsen niet slechts de productiecijfers bekend zijn, doch ook de inkomsten en uit gaven en zelfs het bedrag van de achterstallige accijnzen". Het blad besluit: „Intussen is de verklaring van de premier, dat „de belangstelling enzge. richt is op de toekomstige sta tus zonder acht te slaan op hun lot op dit ogenblik", een duide lijk bewijs van de door Ali c.s. in het verleden gevolgde me thode bij het stellen van hun eisen t.a.v. deze oliebronnen, n.l. het volgen van recepten en stellingen in boeken zonder zich te storen aan de realiteit, zoals het lot en de gevoelens van de betrokken arbeiders", aldus het blad. De Britse eerste-minister, sir Winston Churchill, heeft Donder dagavond enkele wijzigingen in zijn kabinet aangebracht. Bij deze reorganisatie is het stelsel van de coördinerende mi nisters afgeschaft. Bij dit stelsel, dat heeft blootgestaan aan veel critiek, zijn bepaalde ministers verantwoordelijk voor de samen werking van andere ministers. De minister van coördinatie van de departementen van ver voer, brandstof en energie, lord Weathers, werd ontslagen en zijn post is afgeschaft. Ook de minister van mate riaalvoorziening, Salters, werd ontslagen. Zijn positie, die vroe ger van grote betekenis was, is langzamerhand in belang ge daald, doordat de aanschaffing van vele grondstoffen aan parti culier initiatief werd overgelaten De overgebleven taken zullen worden overgenomen door lord Woolton, kanselier van het her togdom Lancaster. Het stelsel van de coördineren de ministers werd niet alleen door leden van de socialistische oppositie, maar ook door conser vatieven becritiseerd. Het kabinet is uitgebreid van zeventien tot negentien leden. Drie hoofden van departementen werden tot leden van het kabinet benoemd: Dugdale werd minister van Landbouw en Visserij, Fo- rence Horsbrugh minister van Onderwijs en majoor Lloyd Ge orge minister van Voedselvoor ziening. De lonen der Antwerpse ha. venarbeiders zullen met ingang van 6 September worden ver hoogd met fr. 6 per da.g voor ar beiders, die in de dagploegen werken; met fr. 9 voor de nacht ploegen en met fr. 12 voor Zon. dagswerk. Deze loonsverhoging is een gevolg van de stijging van het indexcijfer der kleinhandels prijzen voor Augustus boven de 415 punten, n.l. tot 415,9. Zoals bekend zijn in België de lonen gekoppeld aan het index cijfer der kleinhandelsprijzen. Aan het ministerie van Handel is een minister van staat toege voegd, Derick Heathcoat-Amory. Tot voor kort was hij minister van pensioenen. Hij zal zich in het bijzonder bezig houden met het bevorderen van de Britse overzeese handel. De ministers post van secretaris van overzeese handel is afgeschaft. De bekendmaking van Donder dagavond, goedgekeurd door ko ningin Elizabeth, maakte ook melding van reeds eerder bekend gemaakte mutaties. rikanen wensen, dat de Japan ners weer een groot leger op de been roepen, aldus Dulles. Behalve Japan is er geen land, dat ingrijpender maatregelen te gen de handel met communis tisch China heeft genomen. Het was wel mogelijk, dat de Japan ners dezelfde houding gaan aan- jiemen als de andere landen, die niet-strategische goederen aan communistisch-China leveren. Het probleem van de oorlog in Indo-China zou door een tweede politieke conferentie kunnen worden besproken, aldus Dulles. Aan deze conferentie zouden dan vertegenwoordigers van andere landen, o.m. Vietnam, Laos en Cambodja kunnen deelnemen. Dulles wilde niet zeggen wat de Amerikanen zouden doen, in dien een Chinees leger in Indo- China tussenbeide zou komen. Ook wilde hij geen commen taar geven op een resolutie van „het Amerikaanse legioen", waarin wordt geëist, dat ingeval van hervatting van de vijandelijk heden in Korea van alle wapenen met inbegrip van atoomwapenen gebruik zal worden gemaakt. Het voortduren van de schei ding van Duitsland noemde Dul les „een schandaal en een mis daad". Hij stelde de Sowjet-Unie verantwoordelijk voor deze toe stand. Dulles zei deze toestand als „een bedreiging van de vre de" te beschouwen. De Russen hadden voorgesteld communistisch China te laten deelnemen aan de besprekingen van de ministers van Buitenland se Zaken over een hereniging van Duitsland. Volgens de minis ter is het moeilijk een voorstel te bedenken, dat een opbouwend re sultaat van een dergelijke be spreking meer in de weg staat Dulles zei andermaal, dat de Amerikaanse regering een con ferentie van de grote vier voor staat over de instelling van een regering voor geheel Duitsland Over de komende verkiezingen in West-Duitsland zeide Dulles, dat een nederlaag van Adenauer noodlottige gevolgen voor de mo gelijkheid van een hereniging van Duitsland zal hebben. Gneraal Alfred Grünther, de geallieerde opperbevelhebber in Europa, heeft te Valetta ver klaard, dat de Navo tegen het eind van het jaar de beschik king zal hebben over 125 bruik bare vliegvelden in 14 landen langs een front van 6400 km. De generaal arriveerde op Malta voor besprekingen met admiraal Mountbatten, de gef ailleerde opperbevelhebber in 't gebied van de Middellandse Zee. De generaal zou naar Rome vliegen en een onderhoud heb ben met de Italiaanse premier, Pella, alvorens vandaag naar zijn hoofdkwartier in Parijs te rug te keren. TWEE NEDERLANDSE KRIJGSGEVANGENEN TERUG UIT KOREA. Twee Nederlandse krijgsgevan genen, die bij de laatste patrouil le vóór de wapenstilstand in Ko rea vermist werden, doch een maand later bij de uitwisseling in eigen gelederen terugkwamen, zijn gisteravond met het lijntoe- stel van de K.L.M. uit Tokio op Schiphol aangekomen. Zij zijn sergeant J. N. Plant uit Dokkum en soldaat G. van Leeu wen uit Valkenburg. Plant was in Januari j.l. uit Nederland naar Korea vertrokken, Van Leeuwen midden Maart: Er deed zich bij hun ontvangst op Schiphol een klein incident voor, toen een der aanwezige lui tenants de beide vrijwilligers vriendelijk verzocht even de pers te woord te willen staan. „Ik zal niet veel vertellen", ant woordde Van Leeuwen en zei vervolgens openlijk, dat de jour nalisten hem ellenlang de keel uithingen. Toen hij vervolgens op de eer ste vraag, die hem gesteld werd („Hoe bent u in uw gevangen schap behandeld?") zonder meer antwoordde: „Daar praat ik niet over", maakten enkele der aan wezige verslaggevers hem duide lijk, dat ze op een interview ver der geen prijs stelden dn liepen weg. Tevoren bij het toestel zelf op het platform had Van Leeuwen tot verbazing van een ieder, die er bij stond, evenmin belangstel ling getoond voor zijn ouders en zuster, die hem kwamen afha len. Plant, die gehuwd is, werd door geen enkel familielid afge haald. In een hoofdartikel schrijft de „Chicago Tribune" dat Nw- Guinea moet worden opengesteld voor kolonisatie en ontwikke ling op grote schaal door Japan. Het blad zegt, dat Nederland en Australië er naar streven „weer de oude imperialistische weg te gaan bewandelen" in Nieuw-Guinea. In het hoofdartikel vjordt er aan herinnerd dat het blad ook kortgeleden aanspoorde tot Ko lonisatie en ontwikkeling door Japan en wel als middel om de Japanse problemen van overbe volking en het tekort aan land bouwgronden op te lossen. Het blad schrijft: „Er kwam vlug een antwoord van Australië en Nederland op dit voorstel. De Nederlandse pers reageerde niet vriendelijk op het denkbeeld het gebied los te laten. De Australische rege ring droeg het bestuur in Nw.- Guinea op het gebied tegen het einde van 1954 onder regerings controle te brengen". „Het is kentekenend voor het imperialisme, dat Nederland en Australië door de Ver. Staten gered van onderdrukking vol doende van hun angst moeten zijn genezen om weer de oude imperialistische weg te gaan be wandelen. Zij staan blijkbaar onverschillig tegenover het feit, dat hun heerschappij over Nw.- Guinea dit potentieel rijke en productieve gebied steriel maakt. Hun belang is te houden wat zij hebben, ofschoon dat slechts het voorrecht van een vrek is". Het blad besluit: „De druk, die eens in Japan leidde tot ar moede en oorlog, zou kunnen worden weggenomen, indien hnl Japan zou worden toegestaan Nieuw-Guinea te koloniseren en tot ontwikkeling te brengen. Blijkbaar geven' de koloniale eigenaars er de voorkeur aan stil te zitten in de verwachting, dat er weer een Amerikaanse redding zal komen indien het tot een uitbarsting komt". In Augustus zijn 350 bende leden gedood, waarvan 50 bij de berg Mantjlot, toen daar door de luchtmacht aanvallen werden gedaan, aldus deelde de kapitein Nawasi Alif van het territorium West-Java te Bandung mede aan Aneta. Het blijkt thans, dat de benden niet meer in staat zijn tot aanvallen over te gaan en daar om hebben zij de laatste tijd hun tactiek gewijzigd en gaan zij over tot brandstichtingen in de des sa's. Indien de bevolking goed is georganiseerd, is zij in staat zelf weerstand te bieden tegen acties op kleinere schaal. Dit is o.a. ge bleken bij een aanval in het dis trict Tjilemoes, waar de bevol king de benden opving tot er eenheden van het leger ter plaat se kwamen. In de laatste week van Augus tus heeft het leger een aanval ondernomen tegen benden op de hellingen van de berg Tjikoeraj, waarvan de sterkte werd geschat op 300 man, die ondersteund wer den door 500 met kapmessen ge wapende lieden. Tot heden wer den ruim 100 bendeleden omsin geld en gedood. Het staat vast, aldus kapitein Nawasi, dat de bendeleden op de Tjikoeraj van verschillende nationaliteit zijn. Velen hunner dragen rode baret ten. In Augustus zijn voorts 40 terroristen gedood in de omge ving van Cheribon. Nawasi zeide, dat tengevolge van de aanvallen op de benden het moreel van de manschappen van het leger hoger is geworden en dat der benden is gezakt. Inmiddels meldde de corres pondent van Aneta in West-Java, dat in de nacht van Maandag op Dinsdag benden twee dessa's in de omgeving van Tjiawi zijn bin nengevallen, waar 23 dorpelingen werden gedood en 202 woningen in brand werden gestoken. In Tjitapen Kotot werden 20 bewo ners, (mannen, vrouwen en kin deren) op gruwelijke wijze ver moord. In Tjileueur blies een bende op het horen van enige geweer schoten overhaast de aftocht, voordat zij haar bedreiging de kampong te zullen afbranden, ten uitvoer kon brengen. Namens de dessabestuurders in West-Java heeft de „Persa- tuan pamong desa Indonesia" (organisatie ter verdediging der dessa's) een open brief gezonden aan president Sukarno, waarin hem dank wordt gebracht voor zijn redevoeringen op 17 Augus tus met betrekking tot de be strijding van het bendewezen. Na een verblijf van ruim drie weken in Nieuw-Guinea zal de parlementaire missie op Zater dag 5 September uit Hollandia via Biak naar Nederland terug keren. Met hetzelfde vliegtuig zuilen enige leden vari de „agrarische commissie" repatriëren. Naar enkele leden van de par lementaire missie mededeelden zijn de gelegenheid tot persoon lijke waarneming en de talrijke contacten uiterst nuttig geweest om een beter gefundeerd inzicht te krijgen in de aangelegenhe den die Nieuw-Guinea betreffen. medegedeeld door het K. N. M. L te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Minder wind. Droog weer en flinke perioden met zonneschijn. Overwegend ma tige, maar in het Noorden van het land aanvankelijk nog krach tige Westelijke wind. Iets hogere middagtemperaturen. ZATERDAG 5 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.02 12.22 Terneuzen 0.37 12.57 Hansweert 1.17 1.37 Walsoorden 1.27 1A7 Sept. 4 5.56 19.21 1.27 17.52 5 5.58 19.19 2.40 18.11 6 5.59 19.17 3.53 18.26 7 6.01 19.14 5.04 18.38 8 6.02 19.12 6.14 18.50

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1