De kansen in de a.s. Westduitse verkiezingen Nieuwe uitnodiging aan Rusland Positie van Adenauer sterker dan ooit Waarschuwing van Dulles inzake Indo-China het voedsel halen in Loop naar de maan Protest Belgische verzetsbeweging Benoeming nieuwe res.-generaal in Tunesië BERLIJN 36 jaar en 57 dagen STAATSLOTERIJ Vliegtuig in Canada vermist De linkervleugel van de Engelse arbeiderspartij WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- ea MAANSTANDEN Ook Spierpijn Boodschap van Eisenhower aan Zahedi Westelijken stellen conferentie te Lugano voor Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 t Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2936. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per- advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 am Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 ««ff President Eisenhower heeft generaal Zahedi, de Perzische premier, op 26 Augustus meege deeld, dat Perzische verzoeken om hulp in „sympathieke over weging" zouden worden geno men en dat de Ver. Staten be reid zijn Perzië te helpen bij 't bereiken van de gestelde doelen. Hij verklaarde voorts in deze boodschap, dat hij de Ameri kaanse ambassadeur in Tehe ran, Henderson, opdracht had gegeven besprekingen te voeren met de Perzische premier. Eisenhowers boodschap was een antwoord op een schrijven van premier Zahedi waarin de ze verklaarde, dat Perzië onmid dellijk financiële hulp nodig had om uit de economische en financiële chaos te komen. De Perzische premier ver klaarde, dat de nieuwe regering van plan was „niet slechts het land inwendig te versterken, doch tevens zijn internationale positie te verbeteren". Perzië zal er naar streven bestaande en eventueel toekomstige geschil len met andere landen te rege len in een vriendschappelijke sfeer en in overeenstemming met aanvaarde beginselen in 't internationale verkeer zo ver klaarde Zahedi. Zondag zullen 33 millioen kie zers in West-Duitsland spreken. Waarnemers in Bonn zijn er bij voorbaat van overtuigd, dat zij geen grote verrassingen zullen brengen. Men oordeelt de positie van Br. Konrad Adenauer en zijn partij sterker dan ooit nu de Oostduitse communisten, in na volging van Moskou, de kiezers nadrukkelijk hebben bezworen met zijn regiem af te rekenen. Zulk een inmenging in de ver kiezingsstrijd van deze zijde zou namelijk slechts een averechtse uitwerking kunnen hebben. Het zelfvertrouwen onder de leiders van de christelijke democrati sche unie, die de regering ge dragen heeft in een periode van snelle economische ontwikke ling en van onverwachte eman cipatie der bondsrepubliek, is dan ook in het verloop van de laatste weken nog toegenomen. Zij zijn er thans vast van over tuigd, dat zij hun positie zullen kunnen handhaven, mogelijk zelfs nog een aanwas van ze tels, zoal niet van stemmen, zullen kunnen bereiken. Een nieuwe regeringsperiode onder dr Adenauer lijkt daarmee waarschijnlijk, temeer daar de kanselier kansen ziet opkomen voor een regeringscoalitie, die wezenlijk breder kan zijn dan zijn vorige. Van groot belang voor dr Adenauer zullen in deze omstan digheden de kleinste stemver- schillen kunnen zijn, die er over zullen kunnen beslissen of hij met een uitgebreide coalitie voortaan verzekerd zal kunnen zijn van een meerderheid van tweederden in het parlement. Nog altijd ligt voor het staats, gerecht in Karlsruhe de klacht tegen de Europese verdragen en daarom moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat het gerecht een wijziging der grondwet nodig zal achten. Wanneer dr Adenauer er niet in zou slagen zich thans van de steun van tweederden der nieu we afgevaardigden te verzeke ren zou hij onverminderd onder de druk der socialistische afwij zing dezer verdragen blijven staan. De kans op een uitslag, die dr Adenauer volkomen onafhanke lijk van, de socialisten zou ma ken, schijnt te zijn toegenomen De Westelijke mogendheden hebben Woensdag een nieuwe uitnodiging, de tweede in zeven weken tijds, aan de Sowjet-Unie doe-:i toekomen ter bijwoning van een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken over Duitsland en Oostenrijk. Zij stellen voor dat de „grote vier" te Lugano in Zwitserland vergaderen en wel op 15 October, dezelfde dag als de Verenigde Naties hebben voorgesteld voor de politieke conferentie over Ko rea. De nieuwe uitnodiging is ver vat in gelijkluidende nota's, die Woensdag door de ambassadeurs van Frankrijk, Engeland en Ame rika te Moskou op het Russische ministerie van Buitenlandse Za ken zijn afgegeven. De Westelijke nota's houden een antwoord in op twee Russi sche nota's van 4 en 15 Augus- tus. In de eerste nota zei de Sow jet-Unie, dat de ministers van Buitenlandse Zaken het gehele Duitse probleem, en niet alleen het houden van verkiezingen, dienden te bespreken. Peking-China zou die bespre king bij moeten wonen om mee van gedachten te wisselen over het verminderen van de spanning in de wereld. In de tweede nota stelde de Sowjet-Unie een Duitse vredes conferentie binnen zes maanden voor, alsmede instelling van een voorlopige regering voor geheel Duitsland, die zou moeten be staan uit Oost- en Westduitse parlementsleden. John Foster Eulles, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, heeft Woensdag com munistisch China gewaarschuwd, dat elke gewapende interventie van communistisch China in de Indo-Chinese oorlog ernstige ge volgen zou hebben, „die wellicht niet tot Indo-China beperkt zou den blijven". Hij voegde hieraan toe, dat de Ver. Staten het zouden toe- juicnen, als de a s. politieke con ferentie zou leiden tot herstel v?n de vrede in Indo-China, al hoewel de conferentie in de eerste plaats over Korea gaat. Dulles zei, dat de Amerikanen te weinig de Franse inspannin gen en opofferingen in Indo- China hadden gewaardeerd. Het program voor onafhanke lijkheid van dat gebied recht vaardigde volgens hem grotere Amerikaanse steun, mits deze steun een krachtige en beslis sende krachtsinspanning zou verzekeren. Over de politieke conferentie inzake Korea verklaarde de mi nister opnieuw, dat de Ver. Sta ten overleg zullen plegen met Zutd-Korea en de andere be vriende landen, als na 3 maan den geen werkelijke vorderin gen zouden zijn gemaakt. Ais men dan tot de conclusie kwam dat verder onderhandelen geen nut heeft, zouden de Ver. Staten zich naar Dulles verwachtte, te rugtrekken. Hij legde de nadruk op het belang van een waarschuwing vooraf aan eventuele aanvallers, dat hun acties zou leiden tot een grote oorlog. De verklaring van de 16 landen met troepen in Korea dat niet uitgelokte communistische agressie in Ko rea zou leiden tot hervatting van de strijd, die dan waar schijnlijk niet tot Korea beperkt zou blijven maakte het dui delijk aldus Dulles, dat de com munisten niet meer kunnen re kenen op een „vrije wijkplaats" in Mandsjoerije als zij de oor log in Korea zouden hervatten. Voorts verklaarde Dulles dat de Koreaanse bestandsovereen komst het belangrijke beginsel had gevestigd van „het recht van vijandelijke krijgsgevange nen op politiek asyl". „De Sow- jet-leiders vrezen, dat veel van hun soldaten en vliegers, als zij een grote aanvalsoorlog zouden beginnen van de gelegenheid gebruik zouden maken om te deserteren en zich krijgsgevan gen te geven. Dergelijke deser ties komen zelfs nu voor", zo zei hij. „Daarom hoopten de Sowjet- leiders, dat het Koreaanse be stand een1 beginsel zou vestigen, dat in de toekomst deserties zou afschrikken en dus hun rode le gers betrouwbaarder zou ma ken. Zij eisen in Korea dat al len die waren gedeserteerd of krijgsgevangen gemaakt en die de zaak van de vrijheid waren toegedaan, gedwongen zouden worden terug te keren naar een plaats waar zij voor hun afval ligheid zouden kunnen worden gestraft. Dit weigerden wij". Bullcs besloot: „Ditmaal zullen geen krijgsgevangenen die de vrijheid wensen, terug worden gezonden in gevangenschap (zo> als na de tweede wereldoor log). Als gevolg daarvan zullen van nu af aan de rode legers minder betrouwbaar zijn als mid delen van agressie. Zo hebben wij dus ook op ceze manier de kansen van de vrede vergroot' aldus minister Dulles. In hun nota van Woensdag stemmen de Westelijke geallieer den in met besprekingen over an dere Duitse problemen, maar zeggen, dat de ministers zich eerst dienen te bepalen tot de kwestie der verkiezingen en de status van de regering voor ge heel Duitsland, daar dit als de sleutel tot oplossing van de Duit se kwestie wordt beschouwd. Zij maken bezwaar tegen deel neming van Peking-China en wij zen er op, dat de regering van Peking op de politieke conferen tie over Korea vertegenwoordigd zal zijn. De drie Westelijke regeringen zeggen, dat een oplossing van de Duitse en Oostenrijke problemen „naar verwachting de weg zal vrijmaken naar een vruchtbare bespreking van andere belangrij ke aangelegenheden". De drie landen waren niet van plan opnieuw in te gaan op de Russische critiek op de politiek van het Westen, noch om de ste riele diplomatieke notawisseling voort te zetten, „die slechts de zaak van de vrede kan schaden". Het Westen heeft voorts de concessie gedaan, dat het niet langer vasthoudt aan de eis, dat een commissie eerst onderzoekt, of de omstandigheden in Oost- Duitsland geschikt zijn voor het houden van vrije verkiezingen. De Verenigde Naties hebben in dertijd reeds een commissie van onderzoek benoemd, bestaande uit IJsland, Nederland, Brazilië en Pakistan. Moskou heeft de commissie niet in Oost-Duitsland willen toelaten, aanvoerend, dat zij beledigend voor het Duitse volk was. Deze concessie betekent nog niet, zo zei men in gezaghebben de kringen te Londen, dat de ge allieerden niet zullen eisen, dat het vrij zijn van de verkiezingen afdoende wordt gewaarborgd. De tijd van overhandiging van deze laatste geallieerde not:: is zodanig gekozen, aldus Reuter, dat zij een zo groot mogelijke in vloed op de verkiezingscampagne in West-Duitsland heeft. Het Westen hoopt, dat de nieuwe uit nodiging Adenauers kansen zal vergroten en tevens, dat Moskou niet meer zal kunnen antwoor den voor a.s. Zondag, de dag waarop de verkiezingen worden gehouden. De kieswet heeft het de extre mistische partijen uiterst moei lijk gemaakt in het parlement te blijven of binnen te dringen. Het is onwaarschijnlijk, dat de communisten de daartoe nodige 5 procent zullen behalen. In '49 behaalden zij bijna 6 procent, maar zij zijn sedertdien sterk achteruit gegaan. Ee beide nieuwe nazi-partijen, die deze keer meedingen, zijn er bij de candidaatstelling zeer slecht afgekomen. Hun lijsten zijn in diverse landen om formele redenen niet aanvaard. Eén dezer partijen, de Nationale Sammlung, is daardoor meteen kansloos ge worden. De tweede, die zich door de candidaatstelling van Göbbels' voormalige staatsse cretaris Naumann even sterk heeft geblameerd als direct be nadeeld de Duitse Rijkspartij, heeft nog slechts hoop op een directe zetel de 5 proeënt niet bereiken. Mocht zij door de con centratie van het nieuwe nazi dom in enkele Noordduitse districten toch nog in Bonn kunnen binnendringen, dan dreigt nog altijd haar verbod door het staatsgerecht. Als ern- stige, vlakweg tegen Adenauers verdragspolitiek gekante eandi- daat blijft zodoende, wanneer men afziet van de socialisten, nog slechts de neutralisten partij van oud-minister dr Gustav Heinemann over. Tegen haar hebben niet alleen de re geringspartijen, doch ook de re gering zelf een propagandistisch trommelvuur geopend, dat er op gericht is de kiezers er van te overtuigen, dat de „Gesamt- deutsche Volkspartei" een com munistische camouflage zou zijn. Dr Heinemann heeft zich zelf aan deze aanvallen, waarbij de regeringsvoorlichtingsdienst zelfs overgelopen communisten in het veld heeft gebracht, bloot gesteld sedert hij een verkie zingsverbod heeft gesloten met de van communistische invloed „Bund der Deut- schen" van de oud-centrum leider dr Wirth. Kennelijk heeft Heinemann zulk een verbond nodig geacht om de 5 procent te halen, die hem alleen kans zou geven het parlement binnen te treden. Mogelijk plukt hij hier van niets dan wrange vruchten. Het is in elk geval een open vraag of de neutralisten het minimum zullen behalen. Buiten de socialisten zijn alle overige partijen van betekenis, die aan de race meedoen, bij voorbaat geneigd om met Dr. Adenauer 'n coalitie aan te gaan. Daar zijn ten eerste de beide partijen, die tot dusverre met hem hebben geregeerd, de li. berale F.D.P. en de Duitse par tij. Zij zijn de kiesstrijd welis waar ingegaan met veel wrijvin gen met de C.D.U., maar zij hebben zich toch te zeer met dr Adenauers politiek verbonden om niet bereid te zijn opnieuw met hem in zee te gaan. De F.D.P. behaalde in 1949 bijna 12 procent en de Duitse partij 4 procent der stemmen. Hoewel zij sedert geruime tijd in grote in nerlijke tweedracht verkeren door de mate, waarin de natio nalistische elementen in deze partijen zich roeren, gelooft men toch, dat zij deze cijfers zullen kunnen handhaven. De vroeger afzijdige Beierse partij en het centrum heeft de kanselier inmiddels gewonnen door handige verkiezingsafspra ken, waartoe deze partijen ge dwongen waren om de 5 pet.- clausule te ontgaan. Beide par tijen zijn practisch tot aanhang sels der C.D.U. geworden. Over blijft dan alleen nog de vluch- telingenpartij van de voorma lige „P.G.", Waldemar Kraft, die zich bij voorbaat bereid heeft verklaard aan elke moge lijke regeringscombinatie deel te nemen. Deze partij acht zich bij voorbaat verzekerd van een aanzienlijke vertegenwoordiging in de bondsdag. Zij rekent op 30 tot 40 zetels en baseert zich daarbij op de grote successen, die zij vorig jaar in de vluchte- lingenlanden heeft behaald. Zij heeft zich voor deze verkiezing de naam „Gesamtdeutsches Block" aangemeten en treedt in het krijt voor een volledige te ruggave van de verloren Duitse gebieden, waaronder zij ook het Sudetenland en de Poolse cor ridor zou willen rekenen. Wanneer dr Heinemann de sprong naar Bonn niet zou ge lukken, zouden de sociaal-demo craten in de nieuwe bondsdag de enige tegenstanders van dr Adenauers buitenlandse politiek zijn. Met 29 procent der stemmen lagen zij in 1949 slechts twee procent achter de C.D.U. De so cialisten hebben lange tijd het vertrouwen gehad, dat zij de christelijke partij zouden kun nen overvleugelen. De socialis ten hebben thans in de verkie zingscampagne moeten onder., vinden, dat zij zowel inzake de buitenlandse politiek als inzake de sociale toestand tegen de wind optornen. Juist in deze verkiezingsdagen heeft Moskou duidelijk gemaakt, dat het niet ontvankelijk is voor de Weste lijke voorwaarden voor een Duitse hereniging. Daardoor -is voor het ogenblik het probleem naar de achtergrond geschoven, waarop de socialisten hun ver kiezingsleuzen hadden gericht. Voorts vallen de verkiezingen in een tijd van onverzwakte eco nomische hoogconjunctuur, die er juist toe geleid heeft dat het werklozencijfer voor het eerst onder het millioen is gedaald. Onder deze omstandigheden mogen de socialisten reeds blij zijn, wanneer zij hun stemcijfer kunnen handhaven. Is dit het geval, dan zal het van weinige stemmen kunnen afhangen of dr Adenauer zich inderdaad van een meerderheid van tweeder den kan verzekeren. Fierre Voizard, cud-gezant van Frankrijk te Monaco, is benoemd tot resident-generaal in Tunesië. De Oost-Duitsers, die in West- Berlijn Amerikaanse voedselpak ketten gehaald hebben, blijken vindingrijk in het verzinnen van manieren om hun met veel moei te verkregen buit voor inbeslag neming door Oostduitse politie te vrijwaren. Zo wist Dinsdag een groep Duitsers, die met hun gehaalde "pakketten per trein op de terugweg naar Fürstenwalde waren, een mogelijke inbeslag neming op dit station te ontko men door op enige afstand er voor aan de noodrem te trekken en dwars over de spoorlijn het vrije veld in te lopen. De ruim 300 politiemannen, die om het station een cordon hadden ge trokken, werden teruggetrokken zonder dat er iemand was aan gehouden. De eigenaar van een kleine sigarettenwinkel tegenover een grote fabriek in Oost-Berlijn, op wiens ruit door communisten was gekalkt, dat hij een „oorlog- stokende bedelaar om Ameri kaanse pakketten" was, kreeg nog dezelfde dag een rij van hon derden arbeiders der fabriek voor zijn deur, die allen sigaret ten kwamen kopen. Politie wilde, tussenbeide komen en deed de winkel sluiten, maar de arbeiders boden verzet en er werd een vijf tiental aangehouden. De lokettisten van de spoor wegstations „vergeten" dikwijls de order, waarbij het verboden is kaartjes naar Berlijn te ver kopen zonder speciale toestem ming, aldus vertellen Oost-Ber- lijners. Wandt/aor Maan yj F/ttatr 385ÖOO TOTALE AFSTAND Automs ^Strooi/ aff PEL1 In de 520e Staatsloterij, 4e klasse, 11e lijst is een prijs uit geloot van 15.000. De prijs viel op nummer 3623. Men heeft zwakke radio-sei nen opgevangen uit het binnen land van de Ungave-woestenij in de Canadese provincie Que bec, waar een week geleden een éénmotorig Norseman-vliegtuig vermist is geraakt, dat o.m. een Nederlandse technicus wiens naam wordt opgegeven als R. Koetan, aan boord had. Er wa ren ook een Duitse geoloog en mijn-deskundige aan boord. Vliegtuigen zijn op onderzoek uitgegaan. De linkervleugel van de Engel se arbeiderspartij die wordt aan gevoerd door Bevan, heeft Woensdag nieuwe voorstellen bekend gemaakt, waarmede de aanhangers van Bevan willen trachten hun macht in de Britse arbeiderspartij te vergroten. De voorstellen zijn geplaatst op de agenda van de jaarlijkse bijeen komst van de afgevaardigden der partij, die in de loop van deze maand zal worden gehouden. De linkse socialisten zullen o.m. veranderingen in de partij wetgeving voorstellen, om de macht van het grote vakverbond van de Labourpartij te beteugelen en meer acht te geven aan de 660 plaatselijke arbeiderspartijen waar Bevan's aanhang 't grootst is. Verder willen zij verstrekken der voorstellen doen ten aanzien van de nationalisatie, zoals die onlangs door het huidige uitvoe rende comité in een nieuw tien jarenplan van de socialisten is uitgestippeld. De agenda bevat 400 amendementen op dit plan, waaronder 40 amendementen die aandringen op meer controle van staatswege. In een communiqué aan alle vaderlandslievende verenigingen verheft het „Comité beroep op het land", dat de overkoepelen de organisatie der Belgische verzetsbewegingen is, zijn stem tegen de incidenten, die zich hebben voorgedaan tijdens de Ijzerbedevaart naar Diksmuide. „In aanwezigheid van Belgische ministers, aldus het communi qué, hebben gewezen leden van de SS de euvele moed gehad Belgen te molesteren en hun verraad te beklemtonen op de plaats zelf waar onze soldaten gevallen zijn door de kogels van een vijand, die deze verraders hebben gediend. In aanwezig heid van ministers heeft men de amnestie der oorlogsmisdadi gers geëist waartegen de opinie van het vaderlandslievende pu bliek zich verzet. De krans van de regering heeft men van de voet van het IJzermonument moeten wegnemen omdat men incidenten vreesde terwijl die van de verdedigers van een am nestie en die van de S S en hun handlangers tentoongesteld bleef". Het comité stelt het IJzerbede- vaart-comité verantwoordelijk „voor de dubbelzinnigheid waarvan het blijk geeft en waarvan gewezen leden van de SS en andere verraders gebruik hebben gemaakt om de herden king der Vlaamse doden te pro faneren". Tenslotte wordt in het mani fest meegedeeld dat op 5 Sept. de leiders der Belgische verzets bewegingen te Brussel bijeen zullen komen en een „IJzerfront voor België" zal worden opge richt, gevormd door de Vlaamse leden der weerstandsbewegin gen en Vlaamse oud-strijders. Dit IJzerfront zal op 18 October a.s. te Diksmuide aan de voet van de IJzertoren eveneens een hulde brengen aan de in de bei de wereldoorlogen gevallenen „om de hun aangedane smaad uit te wissen". Hebt u zich wel eens gereali seerd wat ons te wchten zóu staan, als we werden gedoemd de verwensing „Loop naar de maan!" te ondergaan? Met wat cijfers en véél fantasie kunt u het zich voorstellen. Deze fan tasie is dringend nodig, want zij moet ons de 385.000 km lange weg plaveien naar de vazal on zer planeet. We gaan op pad in normale wandelpas „snelheid" 5 km per uur én bedingen niet langer dan 12 uur per dag te moeten lopen, dit eist al het uiterste van ons uithoudings vermogen. We verwijderen ons dus 60 km per dag van de aarde en naderen de maan jaarlijks met 21.900 km. In hetzelfde tem po gaande zouden we binnen 2 jaar om de aarde wandelen. Maar de maanreis eist méér tijd, n.l. en schrik nu niet 17 jaar, 211 dagen en 16 uur! Als we een jaar vacantie mogen ne men temidden der grillige maankraters zijn we dus na 36 jaar, 57 dagen en 8 uur weer thuis. We kunnen niet zonder eten die 36 jaar. In ons reisplan is hiermee rekening gehouden. Ons is een vrij stevig, zij het so ber dagrantsoen toebedeeld: 1 kg brood, 1 kg aardappelen, 2 ons vlees, lVz ens margarine, 1 ons gecondenseerde melk in blik, 1 ons kaas, een half pond groente en 1 ons chocolade. We hebben ieder een enorme rug zak nodig om alles te bergen, want we moeten per persoon meeslepen rond 13.200 kg brood (16.496 broden van 800 gram!), 13.200 kg aardappelen, 2640 kg vlees (ongeveer 6 uitgebeende koeien), 1980 kg margarine, 13 200 liter water, 1320 kg ge condenseerde melk, 3300 kg groente en 1320 kg chocolade. Dan de kleding, want het zal koud zijn onderweg, dwars door de wereldruimte, waar de tem peratuur vrijwel zeker het z,g. absolute nulpunt 273 graden Celcius onder nul! zal bena deren. Hoeveel ondergoed, broe ken, truien, jassen, konsen e.d. we nodig zullen hebben wds niet te berekenen, omdat de levens duur van die kleren te veel af hangt van de kwaliteit. Wèl schatten wij hoeveel paar schoe nen we ieder moeten meenemea, n.l. 1880, want elke twee wekep verslijten we wel één paar. De baard van de mannelijke tocht genoten zou aangenomen dat hij één milimeter per dag zou groeien bij terugkomst op de aarde13.20 meter lang zijn! Als we de fiets pakken (15 km per uur) zouden we voor onze reis én het jaar vacantie 12 jaar en 261 dagen nodig hebben. Per auto (100 km per uur) ruim 2 jaar en 275 dagen, per straalja ger (1000 km per uur) ruim 1 jaar en 64 dagen. En dan te we ten, dat het licht voor zijn reis heen en weer.ruim 215 sec. nodig heeft. Zonder vacantie! en rheumatische pijnen wrijft U weg met medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Koel weer. Wisselend bewolkt met enkele buien, matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en West. In het binnenland belangrijk koeler. VRIJDAG 4 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. ■11.28 12.03 12.43 12.53 Sept. 3 5.54 19.23 0.14 17.28 4 5.56 19.21 1.27 17.52 5 5.58 19.19 2.40 18.11 6 5.59 19.17 3.53 18.26 7 6.01 19.14 5.04 18.38 8 6.02 19.12 6.14 18.50

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1