Wethoudersverkiezingen Zeeuws-Vlaanderen Sportnieuws Binnenlands nieuws „Eric de Noorman en Bor Khan in Sr Familiecontact tijdens de oefeningen in Duitsland GIRONUMMER 777 Landelijk record bij VEILIG VERKEER Vader door dochter gered VOETBAL DUIVENSPORT Aankomst der Indische bewakingstroepen in Korea Transfer van vermogens opbrengsten en of pensioenen Her incident met de „Inchulva" TERNEUZEN. SAS VAN GENT. SLUISKIL. ST. JANSTEEN. Juwelenroof in Frankrijk AXEL. Bij eerste stemming werd met 8 stemmen tot wethouder geko zen de heer P. J. van Bendegem (C.-H.). De heer C. van Bendegem (P.v.d.A.) verkreeg 3 stemmen en de heer A. J. M. Kesbeke (K. V. P.) 2 stemmen. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer C. de Putter (A. R.) met 7 stemmen. De heren C. van Bendegem en Kesbeke verkregen ieder 3 stemmen. BRESKENS. In de gisteravond gehouden zitting van de raad waren we gens ziekte afwezig de heren W. van der Hooft en F. Goethals. Bij de eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer P. Notebaert (P.v.d.A.) met 8 stemmen. Eén briefje was blan co. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer J. van Hane- ghem (C.H.) met 8 stemmen. Eén briefje was blanco. BIERVLIET Bij eerste stemming gekozen de heer A. Hamers (K.V.P.) met 5 stemmen. Bij tweede stemming de heer A. Dijk (P.v.d.A.) eveneens met 5 stemmen. Bij deze beide stemmingen ver kreeg de heer A. J. van Hoeve (Prot. Chr.) telkens 2 stemmen. CAI) 7. AND. De raad van Cadzand kwam Dinsdagmiddag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Leen- houts. Nadat de raadsleden be ëdigd waren, kwam de wethou- dersverkiezing aan de orde. Bij de eerste stemming werden op de heer A. Cappon (Prot. Chr.) 4 stemmen uitgebracht en op de heet4 J. Kools 3. De heer Cappon was dus tot wethouder benoemd. Bij de tweede stemming verza melde de heer A. Platschorre (Algemeen Belang) eveneens 4 stemmen op zich, terwijl 1 stem op de heer J. Kools (Vrije kie zers) en 1 stem op H. de Neef (P.v.d.A.) en 1 stem blanco werd uitgebracht. Bij de tweede stem ming werd dus de heer Plat schorre wethouder. Op voorstel van Burg. en Weth. werd de rekening 1951 voorlopig Voor de troepen die zullen deelnemen aan de oefeningen in Duitsland in de loop van deze maand, zijn regelingen getroffen ten aanzien van de veldpost, de berichtgeving in bijzondere geval len en de terugkeer naar Neder land. Van 13 tot en met 24 Septem ber worden poststukken aldaar geadresseerd: rang, naam en voorletters; bijv. korporaal Jansen G. H.; legernummer, no. 32.04.18.251; onderdeel, vbd. afd. 1 lk; Napo 201, Napo 201. Aan hen, die nablijven met de „rear party", wordt geadresseerd onder toevoeging van het woord: nadetachement Napo 201. Men kan verzenden: brieven tot en met 20 gram; briefkaarten (enkele en met betaald antwoord); drukwerken tot maximaal 3000 gram; nieuwsbladen tot maximaal 3000 gram; frankering volgens het bin nenlandse tarief en ter postbe zorging op de normale wijze. Aan de militairen kan telegra fisch of telefonisch bericht wor den verzonden bij overlijden van echtgenoten, bloed- en aanver wanten in de eerste graad der rechte linie en in de tweede graad der zijlinie, pleegouders, pleeg kinderen en verloofden; bij ziekte of ongeval van bo vengenoemde verwanten op ver klaring van de geneesheer; bij bevalling van echtgenoten en in zeer dringende gevallen. Belanghebbenden wenden zich tot het gemeentebestuur of uit sluitend in zeer dringende geval len rechtstreeks tot de berichten dienst van het ministerie van oorlog te 's-Gravenhage, telefoon 183490. Vergunning tot terugkeer naar Nederland wordt verleend bi; ernstige ziekte van echtgenote, ouders, stiefouders, schoon ouders, kinderen, stief- en aan gehuwde kinderen, broeders en zusters bij overlijden van echtgenote, ouders of kinderen als hierboven bedoeld voor vier dagen en van overige bloed- en aanverwanten tot de tweede graad voor twee dagen. j illJLll vastgesteld. De gewone dienst heeft aan inkomsten ƒ261.709,83 en aan uitgaven 260.348,71 en sluit derhalve met een batig slot van f 1361,12. De kapitaaldienst heeft aan inkomsten 144.940,10 en aan uitgaven ƒ141.274,70 en sluit met een batig saldo van 3665,40. Tijdens de rondvraag stelde de heer B. Steenhard vragen over het plaatsen van verkeersborden voor éénrichtingsverkeer. De heer A. van Cruijningen (Prot. Chr.) informeerde er naar hoe het stond met het uitbreidings plan. Wat betreft de verkeersborden deelde de voorzitter mede, dat dit onderzocht wordt, terwijl de voorzitter de heer Van Cruijnin gen meedeelde, dat de plannen voor het uitbreidingsplan bij de betrokken instanties zijn inge diend ter goedkeuring. GROEDE. De raad van Groede kwam Dinsdagmiddag in openbare zit ting bijeen. Alle leden waren tegenwoordig. Nadat de raadsleden beëdigd waren, werden de wethouders benoemd. Bij de eerste stemming behaalde de heer C. Cijsouw (V.V.D.) 4 stemmen terwijl op de heer J. Casteleijn (P.v.d.A.) 3 stemmen werden uitgebracht. De heer C. Cijsouw was dus als wet houder benoemd. Bij de tweede stemming behaalde de heer C. W. Cijsouw (V.V.D.) eveneens 4 stemmen, terwijl weer op de heer J. Casteleijn 3 stemmen uitge bracht werden. De beide wet houders werden alzo herbe noemd. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de heer P. Göbel te Deventer, dat hij zijn benoeming aan de open bare school als onderwijzer in vaste dienst heeft aangenomen. Er is inmiddels te Groede een woning vrijgekomen, zodat het gezin van de heer Göbel spoedig naar Groede kan komen. In verband met de a.s. tentoon stelling van ooft en tuinbouw, welke te Groede op 12, 13 en 14 September zal worden gehouden, stelden Burg. en Weth. voor de plaatselijke winkels vergunning te verlenen tot 's avonds 11 uur open te zijn, terwijl de café's open zouden mogen blijven tot 's nachts 2 uur. De heer J. Ver meulen (P.v.d.A.) stelde evenwel voor zowel de winkels als de café's vergunning te geven 's nachts om 2 uur te sluiten. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met het voorstel-Ver- meulen accoord. RETRANCHEMENT. Bij eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer C. J. Almekinders-Masclee (Gem. be langen) met 4 stemmen. De heer J. J. de Bruijne (C.H. en A.R.) verkreeg 3 stemmen. Bij tweede stemming werd ge kozen de heer J. J. de Bruijne met 4 stemmen. De heer J. J. A. Pattist (P.v.d.A.) verkreeg 3 stemmen. SCHOONEIJKE. Bij eerste stemming werd ge kozen de heer J. de Feijter (Prot. Chr.) met 5 stemmen. De heren J. Risseeuw-Provoöst en J. Risseeuw-Manneke (beiden V.V.D.) verkregen ieder 1 stem. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer P. W. Toussaint (P.v.d.A.) met 5 stemmen. Wederom verkregen de heren J. Risseeuw-Provoost en J. Ris seeuw-Manneke ieder 1 stem. WATERLANDKERKJE Afwezig één lid. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer A. .A. Buyck (K. V. P.) met G stemmen. Bij de tweede stemming de heer W. J. Vermeulen (Gemeentebe langen) met 6 stemmen. IJZENDIJKE. Bij de eerste stemming werd met 7 stemmen tot wethouder ge kozen de heer C. Doens (K.V.P.) Bij de tweede stemming werd met 6 stemmen gekozen de heer A. Termote (K.V.P.) Na door de voorzitter met hun benoeming te zijn gelukgewenst, betuigden de heren Doens en Termote de raadsleden hun dank voor het in hen gestelde vertrou wen en zeide de heer Doens, dat de K.V.P. door de verhouding 4-2-1 zich genoodzaakt voelde de beide zetels voor zich op te eisen. Uitdrukkelijk wilde hij echter verklaren dat de belangen van andersdenkenden door hen eerlijk zullen worden behartigd en dat zij deze via de raadsleden gaarne zullen vernemen. ZUIDZANDE. Bij de eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer A. Luteijn (Gem. belangen) met zes stemmen. Eén stem was blanco uitgebracht. Bij de tweede stemming werd tot wethouder gekozen de heer H. Goedegebuur (P.v.d.A.) met 4 stemmen. De heer I. Cappon (A.R. en C.H. combinatie) verkreeg 1 stem, ter wijl 2 briefjes blanco waren. Op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het Ned. Roo- de Kruis is tot Maandagavond voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de aardbevings. ramp op de Ionische eilanden 'n bedrag gestort van 119.374,35. Vrijdagavond luidde de stand 112.296,63. AANTAL DODEN 394. De Griekse regering heeft be kendgemaakt, dat het aantal doden tengevolge van de aard bevingen op de Ionische eilan den definitief is vastgesteld op 394; 941 gewonden werden naar ziekenhuizen gebracht. Vijftien Griekse vrachtschepen, die op het ogenblik niet ge bruikt worden, zullen naar de eilanden worden gesleept en als v/interverblijf dienen voor dak lozen. Het Britse schip „Inchulva", dat door Chinese nationalisten was geënterd en daarna naar Matsoe was gebracht, is Maandag te Hongkong aangekomen. De bemanning vertelde, dat zij zes dagen lang op het eiland Matsoe gevangen was gehouden. De nationalisten hadden de la ding van de „Inchulva", 2000 ton gruiskool, niet kunnen lossen, omdat zij er de hulpmiddelen niet voor hadden. Het vaartuig had op 23 Augus tus geseind, dat het in de straat van Formosa door gewapende jonken was aangehouden. Uit de Provincie HOOFDPLAAT. Bij eerste stemming werd ge kozen tot wethouder Joh. C. Blaakman (R.K. Arb.) met 7 stemmen Bij tweede stemming de heer G. Termote (K.V.P.), eveneens met 7 stemmen. NIEUWVLIET Bij eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer A. J. Hoste (V.V.D.) met 4 stemmen. De heer J. C. Boeije (P.v.d.A.) verkreeg 1 stem, terwijl 1 stem blanco was. De tweede stemming had tot uitslag, dat met 3 stemmen werd gekozen, de heer J. Quaars (P.v.d.A.). De heer A. J. Hoste verkreeg 1 stem terwijl 3 stemmen in blanco waren uitgebracht. OOSTBURG. Bij de eerste stemming werd tot wethouder gekozen de heer A. P. Modde (K.V.P.) met 6 stemmen. De heer J. J. Leenhouts (P.v.d.A.) verkreeg 5 stemmen. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer D. Geuze (Prot. Chr.) met 6 stemmen. De heer J. H. van Kampen (Gem. belangen) verkreeg twee stemmen en de heer J. J. Leen houts (P.v.d.A.) 3 stemmen. De Veilig Verkeersweek te Delft heeft een record geboekt. De voorlichtingstent op de markt trok 9854 bezoekers. Het slechte weer was Zaterdag oor zaak dat de 10.000 niet werd ge haald. In een slotbijeenkomst deelde voorzitter D. P. Kok mee, dat blijkens de conclusie van de di recteur van het landelijk ver bond voor verenigingen voor Veilig Verkeer de heer K. J. Schummelketen te Utrecht de publieke belangstelling voor een verkeersexpositie nergens in den lande zo groot is geweest als nu in Delft. De 7-jarige Annette Kuzdal heeft, ondanks het feit dat zij zelf niet kan zwemmen, haar vader van een verdrinkingsdood gered. De laatste, een man van 48 jaar, kreeg tijdens het baden in de Detroit-rivier een hart aanval. Annette, die haar vader in gevaar zag verkeren, waadde door het ondiepe water naar hem toe en wist zijn hoofd vijf minuten lang boven water te houden totdat hulp kwam op dagen. Kuzdal is hersteld. SPIJKENISSE EERT GEVALLENEN. Maandagavond werd te Spijke- nisse een monument onthuld ter nagedachtenis van hen, die vie len tussen de jaren 1940 en 1950 in de oorlogsjaren en later in In donesië. De onthulling geschied de door mevr. H. BliekZalm, de eerste burgeres van de ge meente. Onder de aanwezigen bevond zich de heer I. L. Hender son, Brits consul-generaal in ons land, die een krans legde voor twee Britse vliegers, die in 1940 ter plaatse werden begraven. Na afloop van de plechtigheid volgde een défilé langs het met bloemen overdekte monument. Brand aan boord van de „Honte". Een der opvarenden omgekomen. Dinsdagmorgen omstreeks 6 uur werden politie en brandweer gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken aan boord van het rijksbetonningsvaartuig „Honte", dat als gewoonlijk ligplaats had gekozen aan de ponton in de mid denhaven. Een van de leden der beman ning constateerde 's morgens vroeg dat de midscheeps gelegen hut van de 41-jarige hydrogra fisch ambtenaar A. P. uit Vlis- singen in brand stond. Het ver moeden bestaat dat deze in zijn kooi een sigaret heeft gerookt. De brandweer was het vuur spoedig meester. In de hut vond men daarna het stoffelijk over schot van P., die naar men aan neemt door verstikking om het leven is gekomen. De „Honte" heeft het lijk in de loop van de morgen naar Vlissingen overge bracht. Het slachtoffer laat een vrouw met drie kinderen achter. Provinciale boot binnen gesleept. Dinsdagavond omstreeks 7 uur kreeg de „Oosterschelde", één der provinciale boten die de dienst onderhouden tussen Ter- neuzen en Hoedekenskerke nabij Baarland met motorstoring te kampen. De sleepboot „Holland", kapitein Lauret, van de rederij Muller, heeft de boot naar de haven.van Terneuzen gesleept. De „Oosterschelde" is de gehele avond niet meer in de vaart ge weest. In de afgelopen nacht hoopte men een nieuwe zuiger aan te brengen, zodat het schip vandaag weei normaal in de dienst zou worden opgenomen. „De Verenigde Vrienden" op reis. Tot besluit van het zomerpro- gramma heeft het harmoniege zelschap „De Verenigde Vrien den" een bezoek gebracht aan Oostende, waar een festival werd gehouden. Reeds vroeg in de voormiddag vertrok het gezel schap, vergezeld van talrijke supporters naar de badplaats, waar tegen half elf de tenten in een gezellig cafétje werden op geslagen. Van hieruit werd een muzikale wandeling langs de bou levard gemaakt met als einddoel het Leopoldspark waar een con cert zou worden gegeven. Zodra de eerste tonen van „De Brabanconne" werden gespeeld bleek het luisterend publiek ver baasd. Zij hadden reeds vele con certen beluisterd, doch Sas van Gent bleek het eerste gezelschap dat een concert met „De Braban- conne" opende. In vlot tempo werd het program afgewerkt, en dat dit goed in de smaak viel, bleek vrij spoedig, aangezien de schaar van toehoorders steeds toenam. Na afloop van het con cert werd namens de organisato ren van het festival een plaquet te uitgereikt, Voorstellende de be kende Belgische toondichter Pe ter Benoit. Na eerst het concert van de harmonie „St Cecilia" van Kloos- terzande te hebben beluisterd, maakten beide gezelschappen nog een muzikale wandeling door de stad, waarna de „Verenigde Vrienden" werden ontbonden en de muzikanten vrijaf werd gege ven. Jammer was het, dat het weer niet erg meewerkte. Om de liefhebbers gelegenheid te geven tot het bezichtigen van de verlichting in Brugge, werd hier een uurtje gepauzeerd. Bezoek zwembad Dat de maand Augustus een prachtige vacantiemaand is ge weest, vooral de eerste helft, be wijst wel dat niet minder dan 10.921 personen een bezoek aan het Sasse zwembad hebben ge bracht. Dit wordt een totaal voor het seizoen 1953 tot en met 31 Augustus van 25.538 personen, een aantal dat sedert de open stelling nog niet werd bereikt. Paard op hol. Dinsdagmiddag sloeg het paard van de heer P. de Regt in de Middenstraat op hol. Het paard was voor een melkwagen gespannen. Doordat een der wie len in aanraking kwam met een langs de straat staande lantaarn paal, werd het grootste gedeelte der melkflessen en eieren over de straatstenen geslingerd. Gelukkig wist men het paard spoedig tot stilstand te brengen, waardoor verdere ongelukken werden voorkomen. Ontslag burgemeester Geirnaerdt. Bij Kon. besluit is aan de heer P. H.' Geirnaerdt op zijn verzoek met ingang van 1 October 1953 eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente St. Jan steen. 'T VOORLOPIG NED.-ELFTAL TEGEN BORUSSIA. De keuze-commissie van de K.N.V.B. heeft het voorlopig Ne derlands-elftal, dat Woensdag 9 September a.s. in het Goffertbad te Nijmegen tegen de Duitse club Borussia (Dortmund) uitkomt, als oefenwedstrijd voor de inter landontmoeting Noorwegen—Ne derland op 27 September te Oslo, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta); Achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven) Midden: Klaassens (VW), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aanvoerder; Voor: Van Ede (Sparta), Van Beurden (BW), Bleyenberg (Rig- tersbleek), Van der Kuil (VSV) en Luyten (DOS). Reserves: Steiger (PSV), Kools (RBC), Van Schijndel (SW), Van Overbeeke (Dosko) en Meyers (NEC). PRIJSVLUCHT UIT ARRAS. „De Eendracht" Terneuzen. 1 en 3. J. Hamelink; 2. J. Vroegop; 4. en 8. J. Doorns; 5. J. Dieleman6. L. Breepoel; 7 en 9. J. F. v. d. Veen; 10. Chr. van Driel. „De Verwachting" AxeL Snelheid eerste duif 1664,9 m. 1 en 9. R. J. van de Veke, Zaamslag; 2. H. de Waele; 3. D. Dieleman; 4 en 8. M. Dieleman; 5. A. Peersman; 6. Em. Pieters; 7. C. van Drongelen; 10. J. de Visser. „De Vrede" - Sas van Gent. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1646,6 m. 1 en 3. A. Schauwvlieghe; 2. G. Wullems, Sluiskil; 4. H. de Leux; 5 J. van Oppen; 6. Cam. Begijn; 7'en 8. G. Wulffaert; 9. Th. Goet hals; 10. J. Donze. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1615,5 m. 1. L. Andriessen; 2 en 5. F. Ver moet; 3. J. Renique; 4. R. Cap- paert 6. R. Geernaerdt; 7. J. van Oppen; 8, 9 en 10, G. Wulffaert. Amerikaanse hefschroefvlieg- tuigen zijn begonnen met het overbrengen van de ruim 1000 Indische soldaten van Moen- san naar de gedemilitariseerde zone. De militairen waren Dins dagmorgen per schip in de ha ven van Moensan aangekomen. Zij werden daar overgebacht op een Amerikaans vliegdekschip, waar zij door de hefschroef- vliegtuigen werden opgepikt. (Zoals gemeld, heeft Z.-Korea gedreigd tegenstand te bieden, indien Indische troepen daar zouden landen). Per hefschroefvliegtuig kun nen 5 personen worden ver voerd. DODELIJKE VAL. In het Canisiusziekenhuis te Nijmegen is de 42-jarige schil dersknecht W. Michels, vader van twee kinderen overleden. Bij het inzetten van een ruit in een fabriek verloor Michels Zater dag zijn evenwicht. Hij is van grote hoogte op de straat geval len en liep zware inwendige kneuzingen op. RECORD AANTAL REIZIGERS OP SCHIPHOL. Op 28 Juli j.l. was het totaal van het aantal aangekomen en vertrokken luchtreizigers op de luchthaven Schiphol 2307. Dit aantal was toen het grootste, dat tot zover was geteld. Zaterdag j.l. was het totaal evenwel 2376 Deel m: HET LOKKEND! ZWAARD Ingevolge de bekendmakingen van de Nederlandse Bank kun nen „rekeningen Tn" worden geopend voor Nederlanders, die sinds 1 Januari 1948 onafgebro ken in het buitenland wonen. De Nederlandse Bank is thans bereid de bestaande regeling eveneens toe te passen op Ne derlanders, die sinds 1 Januari 1949 onafgebroken in het bui tenland wonen. 182. De algemene ver warring, die door Er- wins plotselinge ver schijning ontstaan is, duurt slechts kort. Een der eersten, die zich herstelt, is Bor Khan en terwijl Erie 'n waarschuwing uit roept, stort de oude hoofdman der noma den zich met een gil- winding naar voren. Niemand kan hem thans nog beletten Er- win het zo lang be geerde zwaard te ont rukken! Niemand... behalve Wolf! Vóór Bor Khan de knaap tot op drie passen is genaderd, vliegt de grote zwarte wolfshond de bela ger van zijn jonge meester naar de keel! Gelijktijdig ontwijkt Er- win behendig de toeschietende no maden in zijn nabijheid en stormt op zijn vader toe. De steppenkrijgers worden een seconde overbluft en hiervan ma ken de Noormannen dankbaar ge bruik. Als één man storten zij zich op hun bewakers en terwijl Svit- jold met een pas veroverd dolk mes Erics boeien dorsnijdt, dringen de anderen de nomaden in een fel- COP. MART6N IOONDPB STUDIOS i'dill ld en Zondag 2399. Verwacht wordt dat deze totalen het aanstaande weekeinde nog zullen worden overtroffen. PSEUDO-VOGELPEST IN WEZEP. Onder de hoenderstapel van de pluimveehouder H. van Ommen, wonende in de veldbuurt te Wezep, bestaande uit circa 400 kippen, is pseudo-vogelpest ge constateerd. Het gedeelte van de kippen, dat niet is ingeënt, wordt afgemaakt, terwijl de burgemees ter een ophokgebod voor een ge deelte van Wezep heeft uitge vaardigd. LOODGIETER VAN OAK Maandagmiddag om ongeveer 4 uur is in Utrecht de loodgieter P. W. Jansen van het dak van een in aanbouw zijnd huis aan de Gruttersdijk gevallen. Hij is in ernstige toestand naar het St. Anthoniusziekenhuis vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK l Wegens het plegen van bedrieg lijke bankbreuk is door de rijks politie aangehouden de te Oude Pekela wonende 49-jarige aanne mer W. K. Het betreft hier een bedrag van enkele duizenden gul dens. K. die een bekentenis heeft afgeiegd, is gisteren voor de of ficier van justitie te Groningen geleid. i 1 ie overrompelende aanval terug. Dan scharen de Noormannen zich dicht om Winonah, hun koning en diens dappere zoon. De paar buit gemakte zwaarden vormen hun enige bewapening, doch in Erics hand rust vast het zware gevest van Tyr en ondanks hun grote overmacht aarzelen de nomaden bij de aanblik van het koud glan zend lemmet. Met een scherp bevel roept Erie zijn hond en grauwend laat Wolf zijn prooi los. Terwijl Winonah de hond snel bij de riem grijpt, krabbelt Bor Khan bleek overeind. Zijn kleding is ge scheurd en met bloed bevlekt. „Hoort, o Khan! Krijgers van de steppe, hoort!" schalt Erics stem luide over het kamp. „Deze waan zinnige machtsstrijd leidt U allen naar het verderf. Bezint U vóór ge weder de wapens heft. Laat de doden U een les zijn!" Bor Khans stem is hees van woede. Hij grijpt een van zijn krij gers het zwaard uit de vuist en springt naar voren. „Verdelg de honden uit het Noor den en..." „Heer, vader!" Vertwijfeld dringt Chu Ghandra zich naarvoren. „Bezin U, spaar de vreemde krijgers, indien ge U- zelf wilt sparen..." Ruw duwt Bor Khan zijn dochter terzijde en met een wilde kreet, die door al zijn mannen wordt overgenomen, stormt hij op de Noorman toe. Erie verbleekt terwijl hij het machtige zingende zwaard opheft om zijn tegenstander af te weren. Maar dan laat hij het vreselijke wapen weer zakken. Hij kan, hij mag geen gebruik maken van de verschrikkelijke, duistere machten van het zwaard Tyr. „Wat aarzelt ge nog, o koning?" klinkt de stem van Svitjold hees aan zijn zijde. „Zij zullen ons als ratten doden... Geef mij dan het zwaard, heer!" roept de vertwij felde baardige Noor uit. Vóórdat Erie er op verdacht is rukt Svitjold hem het wapen uit de vuist en terwijl ontzetting Erie aangrijpt, ziet hij de oude Bor Khan als een der eersten ineen zakken onder de flitsende houwen van het monsterachtig zwaard. Het zwaard, dat thans ook Svit jold in zijn greep heeft... De Franse politie, die een on derzoek instelt naar de roof van kostbaarheden ter waarde jvan ruim een millioen gulden uit een hotelsafe te Saint Tropez in Zuid- Frankrijk, welke vorige week werd gepleegd, heeft thans mede deling gekregen van een andere juwelendiefstal ter waarde van ongeveer vijftigduizend gulden uit een huis bij Fayence, waar van de bewoners afwezig waren. Door deze laatste diefstal zou 'n uit Amsterdam afkomstige dia manthandelaar benadeeld zijn. De politie onderzoekt de mogelijk heid van verband tussen beide diefstallen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3