(t Binnenlands nieuws CHINEZENWIJK Uil Je Srcuincïe WOENSDAG VERTELT „MARGRIET" U MEER! NED. DETACHEMENT VERENIGDE NATIES I 8 1 8 1 1 8 COUPON TERNEUZEN. AXEL. HOEK. l' SAS VAN GENT. IJZENDIJKE. NIEUWVLIET. OOSTBURG. STOPPELDIJK. ZUIDZANDE. £in y u Sang CAFE BEZOEKER IN DE RUG GESTOKEN. BELGEN WILLEN RECHT STREEKSE VERBINDING ANTWERPENGENTOOST BURGCADZAND. Vlak over de grens van Zeeuws- Vlaanderen heeft men in België kortgeleden een zes meter brede betonweg aangelegd van St. Jan In Eremo naar de grote autobaan van Eekloo en Gent. De Belgische gemeente St. Margriete zal in de naaste toekomst deze weg door trekken met een asfaltdek van vijf meter breed. De bedoeling is hiermede een begin te maken van een grote verbindingsweg naar de West Zeeuws-Vlaamse kust Steeds meer Belgen wensen van deze route naar de Neder landse kust en het veer Breskens Vlissingen gebruik te maken. Gebleken is, dat de weg Brussel GentKnocke op topdagen het verkeer haast niet kan verwer ken. Voor de gemeente St. Mar griete betekent deze wegenaan leg, dat het nu geheel geïsoleerde plaatsje vlak bij grote snelwegen aan de vergetelheid zal worden ontrukt. Tot nu toe is het grenskantoor te St. Margriete slechts een hulp- kantoortje. Als enige schakel in deze verbinding fungeert thans de slechte steenweg van St. Mar griete via Bakkersdam naar Oost burg. De burgemeester van St. Mar griete wil thans met medewer king van de West Zeeuws-Vlaam se gemeenten een oplossing zoe ken om ook deze weg aan te pas sen aan het moderne verkeer terwijl ook het waterschap het „Vrije van Sluis" mogelijk daar- voor kan worden geïnteresseerd, Muzikale wandeling, Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Wilhelmina zal hedenavond te 8 uur de „Harmo me" een muzikale wandeling door de stad maken. Benoeming Gedep. Staten van Zeeland heb ben per 1 Januari 1954 benoemd tot hoofdingenieur van de pro vinciale waterstaat van Zeeland ïr J. A. Hofwegen, thans dis trictsingenieur alhier. Aanrijding, Zaterdagavond omstreeks 11 uur had op de hoek van de West- kolkstraat en Dijkstraat een aan rijding plaats tussen een militai re auto komende uit de Grenu- ïaan, en een luxe-auto, komende uit de Dijkstraat, bestuurd door de heer C. uit Axel. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Officiële opening tennisbanen. Zaterdagnamiddag vond in te genwoordigheid van afgevaar digden van het gemeentebestuur, de K.N.T.L.B. en de Terneuzense zustervereniging „Animo" en verdere genodigden, de inge bruikneming plaats van het clubgebouw. Bij onstentenis van de voorzit ter. de heer Goossens, was het de vice-voorzitter de heer Ach. van der Linden die de aanwezigen ferwelkomde. Hij richtte zich daarbij in de eerste plaats tot de burgemeester om deze dank te brengen voor de in zo ruime ma te ondervonden medewerking van het gemeentebestuur. Verder dep hij de vertegenwoordiger van de K.N.L.T.B., de heer De Bock, met al diegenen die in eni gerlei mate hadden medegewerkt het welkom toe om daarna het woord te geven aan de heer A. H. van der Lee, die in het kort schetste wat zijn vereniging in de anderhalf jaar van haar bestaan heeft ervaren. Naast de steun van het gemeentebestuur mocht de vereniging bogen op daadwer kelijke steun van de ingezetenen, die in zo ruime mate werd ver leend dat we nu over dit mooie terrein in de onmiddellijke omge ving van de kom mogen beschik ken. Spr. dankte de heren D. van de Berg en Joh. Wieles voor hun medewerking in zo menigerlei opzicht. Inzonderheid echter me moreerde hij de daadwerkelijke steun van de fam. J. Vercaute- ren. Daarop overhandigde spr de sleutels van het clubgebouw aan de heer v. d. Linden, waar mede de officiële opening een feit was en hij besloot met de hoop uit te drukken, dat daarin steeds een voorbeeldige clubgeest zal mogen heersen. De heer Van der Linden aan «aardde daarop de sleutels met de verzekering deze aan de voor zitter te zullen overdragen. Ech ter is hij de mening toegedaan tekort te schieten, wanneer hij niet de geest van liefde en offer vaardigheid zou prijzen van de fceer en mevr. Van der Lee. Spr. verwelkomde de Terneuzense club „Animo". Hij sprak de hoop art dat binnen zeer afzienbare tijd zal kunnen worden gezegd: „Terneuzen, kom nu maar op! Annemieke Vercauteren, één der jeugdleden van de reeds 65 Men tellende Axelse club hees hierna de vlag op het gloednieu we clubhuis. Burgemeester Van Oeveren be sloot met 'n woord van hartelijke gelukwens aan de Axelse tennis club. Hij was erkentelijk voor de woorden van dank aan 't gemeen tebestuur, doch spr. meende dat dit maar weinig te betekenen heeft tegenover het vele dat door anderen en inzonderheid de heer «n mevr. v. d. Lee werd gepres teerd. Spr. besloot met de beste wensen voor de groei en bloei der vereniging. De heer J. M. Jurry bood daar op aan de Axelse zustervereni ging een fraai wandbord in Delfts blauw met asbak aan. Hierop werd de thee rondge diend. Wegens de regen kon helaas aan het voornemen om deze ope ning vergezeld te doen gaan van het spelen van enige partijen tus sen leden van „Axel" en „Animo" uit Terneuzen geen uitvoering worden gegeven en is dit tot een nader te bepalen datum uitge steld. Thans zullen de leden van de Axelse tennisclub zich terdege moeten gaan oefenen, want ook deze tak van sport eist een lang durige training. Moge het met onze plaatselijke tennisclub steeds crescendo gaan! De feestelijkheden. Vrijdagavond te 7 uur werden de feestelijkheden, die door de muziekvereniging „E.N.Z.K." en de gemengde zangvereniging Crescendo" zijn gearrangeerd, geopend met een marsconcert op de kiosk op de Markt, terwijl de diverse attracties zich reeds direct in eén flinke belangstelling mochten verheugen. De wafelbakkerij was al zeer spoedig in volle actie met het produceren van het heerlijk ge bak, dat gretig aftrek vond, ter- wijl het rad van avontuur lustig draaide. Zaterdag leek het er wel op cf het programma letterlijk in het water zou vallen, want toen des middags de vereniging „Mond- accordeola" uit Axel arriveerde, bleek zij vergezeld te zijn van regenbuien, hetwelk nu niet pre cies in de bedoeling lag. De muzikale wandeling door de gemeente viel als eerste offer aan Pluvius en toen te 7 uur het concert op de kiosk zou beginnen was het weer zodanig geworden, dat ook dit moest worden afge last. 'V9» De gemeentelijke'hgehoorzaal bracht weliswaar uitkomst, doch kon de vele belangstellenden niet alle bevatten. Het rad van avon tuur, gedachtig aan het gezegde „Waar het volk is, is de nering" had zich een plaatsje op het to neel weten te veroveren en zo kon zij onder de vrolijke muziek van „Mondaccordeola" menig toertje draaien, zodat de zaken nog zo slecht niet gingen. Ondanks de regen hadden de attracties op het Marktplein het toch nog druk, terwijl de wafel bakkerij tjokvol zat en men han den tekort had. Het is te hopen, dat hedenmid dag te 2 uur de diverse kinder spelen in de dr Leenhoutsstraat doorgang zullen kunnen vinden, want de jeugd is er op gebrand om één van de uitgeloofde mooie prijsjes te bemachtigen. Des avonds zal de zangvereni ging „Crescendo" en het kinder koor op de kiosk een uitvoering geven, na afloop waarvan eon lampionoptocht door de gemeente plaats vindt. De band van Hoek met zange ressen en zangers is present en de attracties met de wafelbakke rij hopen natuurlijk dat het weer zodanig zal medewerken dat het ongekend druk zal worden. Ook de danslustigen zullen ge legenheid hebben in het rond te zwieren. Dat het voor het feestvierend Hoek moge zijn: „Lest best"! de afd. Oostburg van het Wit-Ge- le Kruis dankte zuster Wallis hartelijk voor de lange jaren van samenwerking op het consulta tiebureau. Namens haar afdeling bood zij- een prachtig schelpen doosje aan. De heer H. P. Everwijn dankte namens de afd. Zuidzande, terwijl zuster J. Fuijkschot, zuster in al gemene dienst van het Groene Kruis, sprak namens het provin ciaal bestuur van het Groene Kruis hartelijke woorden van af scheid en bood behalve een mooie sierschaal bloemen het gedenk boek van het Groene Kruis aan. Dokter De Bruijckere, plaatse lijk arts, dankte mede namens zijn collega dokter De Looze voor de goede samenwerking. Tot slot dankte zuster Wallis voor de vele vriendelijke woorden en geschenken en voegde er aan toe niet te hebben geweten, dat zij Zoveel waard was. Vele leden van het Groene Kruis kregen toen de gelegen heid persoonlijk afscheid te ne men van zuster Wallis, wat op hartelijke en ongedwongen wijze plaats vond. weinig wind, waardoor de von kenregen niet groot was. De schuur, landbouwmachines, werktuigen en de geborgen oogst zijn verzekerd. Als vermoedelijke oorzaak werd kortsluiting genoemd. Hedennacht te 2 uur was de brandweer nog volop aan het blussen en het zal wel tot in de vroege morgenuren duren voor aleer tot nablussen kan worden overgegaan. Gemeenteraad. Dinsdag 1 September komt de nieuwe raad voor de eerste maal bijeen. De agenda vermeldt o.a. de installatie van de raadsleden; benoeming wethouders; benoe ming van twee leden van het be stuur der stichting „Het Sasse Zwembad" wegens periodieke af treding van de heren M. P. de Groff en H. C. Stouthamer; een verzoek van de R.K. Vlassers- school te Koewacht om een sub- Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks half acht keerde dr Pels in zijn auto, waarin t$v§ns gezeten waren zijn echtgenote en de medische stu dent P. Verdonck uit Hoofdplaat, na zijn huldiging te Oostburg, naar Terneuzen terug. Op de weg IJzendijke—-Pyrami- ce kwam op het ogenblik dat dr Pels de z.g. Verlaatbrug naderde, uit de zijweg de heer P. de Witte met zijn Ford-bestelwagen over de Verlaatbrug de grote weg op gereden om naar IJzendijke terug te keren. Door de langs de weg staande haag is het uitzicht ter plaatse zeer slecht, zodat noch dr Pels, noch de heer De Witte elkaar hadden opgemerkt. Het gevolg was, dat de nog nieuwe D.K.W. van dr Pels door de bestelwagen van de heer De Witte in de flank werd aangere- Door de schok kwam de D.K.W. eerst op het langs de weg staande ERNSTIG AUTO ONGELUK BIJ BREUKELEN. Eén dode, twee zwaargewonden. Een ernstig auto-ongeluk, waarbij twee achter elkaar rij dende personenwagens beiden op een over de linkerweghelft slip pende bus botsten, die uit de te genovergestelde richting nader de, heeft Zaterdagmiddag op de rijksstraatweg van Amsterdam naar Utrecht tussen de plaatsen Maarssen en Breukelen het leven gekost aan de bestuurder van de eerste personenauto, de 69-direc- teur der N. V. „De Toevoer" te Breukelen, de heer J. P. J. Zijl mans. In de tweede personenauto za ten de 56-jarige hoofdvertegen woordiger van de firma Albert Heyn, de heer D. J. Verpoorte, die de auto bestuurde, alsmede zijn 17-jarige pleegdochter. Beiden werden uit de wrakstuk ken van de auto's bevrijd en door een ziekenauto naar het Di- aconessenziekenhuis te Haarlem vervoerd. Het meisje bleek de ernstigste verwondingen te hebben opge lopen. Zij had een hersenschud ding en vele glaswonden aan het hoofd en benen. De heer Verpoor te kwam er iets beter van af met een gebroken knie en slechts en kele glas- en snijwonden. Geen van beiden verkeert in levensge vaar. Geen der buspassagiers liep enig letsel op. Het ongeluk werd veroorzaakt door de grote N.B.M.-bus, die Za terdagmiddag om 15.43 uur uit Amsterdam naar Utrecht ver trok. Ruim een uur later, om 16.45 uur, reed deze bus, nadat Breukelen gepasseerd was, over de rijksstraatweg voorbij het bui ten „Slangenvecht" op weg naar Maarssen, toen de chauffeur we gens tegenliggers remmen moest omdat langs de rechterkant van de weg een groentenkar gepar keerd stond. Op het door de aanhoudende regen glad geworden wegdek be gon de bus te slippen, met het gevolg dat het achterste gedeelte plotseling naar lihks weggleed sidie uit de gemeentekas over I "F terecht dat af iqsa ad f50.—; een verzoek-I betonnen paa tje terecm udi ai Agenda raadsvergadering. Dinsdag 1 September komt de raad dezer gemeente in vergade ring bijeen ter behandeling van de volgende punten: Beëdiging raadsleden; verkie zing wethouders; vaststelling no tulen; ingekomen stukken en rondvraag. Afscheid van zuster Wallis. Landbouwschuur afgebrand Zondagavond omstreeks half elf ontstond brand in de kapitale landbouwschuur op de hofstede bewoond door de landbouwer Cyr. Verschueren nabij Rapen- burgTol aan de weg naar Lun- tershoek en eigendom van mevr. De Kerf te St. Jansteen. In de schuur was de gehele oogst geborgen, o.a. 12 gemeten tarwe, verder gerst in zakken, haver, hooi enz. Hoewel de brand snel om zich heen greep en de schuur in kor te tijd in volle vlam stond, wist men nog 3 veulens en 3 kalve ren, benevens tractor en wagens uit de schuur te halen, doch een dorsmachine en stropers gingen verloren. De brandweren van Vogelwaar de en Hulst, die tegenover de vuurzee machteloos stonden, be streden het vuur met 8 stralen en hielden tevens de in de nabij heid staande 2 kleinere schuren nat om uitbreiding van de brand te voorkomen. Gelukkig was er 1953 ad 50, schrift van het sportcomité voor de ronde van Sas om de bij raadsbesluit van 4 Augustus 1953 ..toegezegde garantie in het tekort ener beroepsrennerskoers te wil len verhogen tot 1000,en ten slotte een verzoekschrift van de rector der Latijnse school te Gemert om een jaarlijkse bij drage uit de gemeentekas van 150,per jaar en per leerling. knapte, o-m vervolgens tegen n boom tot stilstand te komen. Dr Pels liep een lichte hoofd wonde op, terwijl mevr. Pels over inwendige pijn klaagde. De heer Verdonck was er erger aan toe en moest na ter plaatse te zijn verbonden, naar het ziekenhuis te Oostburg worden overge bracht. De D.K.W. was zodanig bescha-, digd, dat zij door een kraanwagen van de garage Visser uit Terneu zen moest worden weggesleept. De heer De Witte en zijn beide in de bestelwagen zittende kinde deren, kwamen met de schrik vrij, terwijl de auto slechts licht beschadigd werd. Naar wij vernemen was Zon dagavond de toestand van de heer Verdonck naar omstandig heden goed te noemen en bestond er geen levensgevaar. Wielerclub. In deze gemeente willen een aantal sportliefhebbers een wie lersportvereniging oprichten. Een oriënterende bespreking had reeds plaats. Er zal een collecte worden gehouden tot het bijeen brengen van gelden voor een nieuwelingen-koers ter gelegen heid van de a.s. kermis op 19 September a.s., terwijl binnen kort weer een bijeenkomst zal worden gehouden om tot de defi nitieve oprichting van een wie lerclub te komen. Aangezien de aflossing van Korea-ivrijwilligers, die een jaar°in Korea hebben gediend, voorshands nog regelma ïg moet plaats vinden, bestaat bij het nog gelegenheid tot dienstneming. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmerking. Reeds afgewezen candidaten komen niet in aanmerking. Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te geschieden bij het Aanmeldingsbureau Korea, Nieuwe Frederikkazerne, Van Alkemadelaan, geb. E5, kamer 9a, 's-Gravenhage, 185070 toestel 1589. Verzoeke mij de brochure Mannen van Stavast" te sturen: NAAM:. ADRES: PLAATS:. Tel. Aanvraag richten tot Aanmeldings bureau Korea, v. Alkemadelaan, 's-Gravenhage. Kennr. ZZ 87. In de zaal van hotel De Een hoorn nam Zaterdagmiddag zus ter Wallis, die met pensioen aat, afscheid van de afdeling Jostburg van het Groene Kruis waarvan zij sinds 1931 wijkver pleegster is geweest. De voorzitter van afd. Oostburg van het Groene Kruis, notaris J Mijs, wees er op, dat de nor male diensttijd van een wijkver pleegster tot de 55-jarige leeftijd is. Zuster Wallis heeft er nog en kele jaren bij gedaan. Zij heeft de zware lasten van het Groene Kruis mee helpen dragen terwijl haar werk zeer op prijs werd ge steld. Van de afdeling ontving zuster Wallis een reisklokje en een schrijfmap ten geschenke, terwijl haar namens het bestuur een bloemstuk werd aangeboden. De commissie van ouden van dagen schonk haar eveneens een bloem stuk. Burgemeester Hoekzema zeide, dat dit het tweede afscheid was, dat hij die dag meemaakte. Spr. memoreerde de jaren na de oor log, waarin zuster Wallis het bij zonder druk heeft gehad als ge volg van het hoge geboortecijfer. Spr. dankte haar voor het vele goede werk dat zij in het belang van de Oostburgse gemeenschap heeft gedaan. De heer ir Risseeuw sprak na mens de afd. Schoondijke van het Groene Kruis en dankte haar voor de goede samenwerking. Nooit werd tevergeefs een beroep op u gedaan. Spr. hoopte dat zi nog lang van haar welverdiende rust zou mogen genieten. Mej. U. Buijck, bestuurslid van In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 19.) Nadruk verboden. Boven dit alles raasden om de vijf minuten de met mensen vol geladen treinen voorbij, snel en veilig. Al dit rumoer, deze inten se activiteit van mensen, die on- derwèg waren, gaven haar een gevoel van opwinding en van midden in het leven te staan. Waar zóveel mensen in een stad als New York woonden, wist zij zeker, dat geld viel te verdienen. Geen wonder, dat haar man dol lars naar huis had kunnen stu ren Kijk nu eens de wasserij. Wat viel er al niet te wassen in dat éne huizenblok. Haar man had gesproken van wassen voor Amerika en koken voor Ameri ka. Zij hoefde alleen maar voor het éne blok te wassen en mis schien, in een niet onmogelijke toekomst voor het blok te koken. Nadat zij op het schip Ameri kaans eten had gehad, verwon derde het haar niet, dat de Chi nezen voor de Amerikanen moes ten koken. Als zij voor het raam zat, vestigde zich steeds meer de overtuiging in haar geest, dat er een massa geld in New York viel te verdienen en dat zij dat zou doen. Toch bestonden er „aanzien" en gebrek aan fatsoen zelfs in deze straat van anonyme buren. Als zij voor het raam zat en huisvrouwen uit dit of uit dat huis naar buiten zag komen, dan kon zij zien welke nette en fat soenlijke en welke luie, slonzige huisvrouwe*n waren. In deze buurt, die als Yorkville bekend stond, woonden zeer veel Duitsers en Tsjechen. Eigenlijk waren er alle nationaliteiten door elkaar. Er was een knappe jon ge Belgische met 'n |londe vlecht, die altijd netjes om haar hoofd was gewonden, een oude Bul gaarse vrouw wier wit haar van achteren in een klein knoetje bij elkaar getrokken was, en er was een enorm dikke vrouw met een jurk aan, die geen enkel verschil vertoonde met een naéhtjapon of een zak met een V-Vormige opening van boven, 's Middags tegen drie uur kwajn de straat plotseling tot leven. De kinde ren kwamen uit school en begon nen te spelen, touwtje te sprin gen, rolschaatsen te rijden, ro- vertje te spelen, elkaar achterna te zitten, te hollen en te schreeu wen Grote meisjes van zestien of zeventien schaamden zich niet om als kleine kinderen op de trottoirs te rolschaatsen. Moeder Fong keek het allemaal aan. Er was dui'delijk verschil in aanzien. Uit de kroeg „pe Vrije Tijd" op de hoek zag zij dronken kerels naar buiten komen, die smerig en verdwaasd op het trot toir stonden en waggelden in verschillende stadia van dronken schap. De jonge meisjes op straat waren fleurig aangekleed en lie pen met het hoofd rechtop in een tempo, dat haar gouden haar op en neer deed wippen in haar nek. Het was de typisch Amerikaan se manier van lopen. Voor het derde huis, waar de slonzige vrouw woonde, speelde een troepje kleine kinderen. Zij zagen er groezelig uit en moe der Fong was er zeker van, dat zij de kinderen waren van de vrouw, die eruit zag als een sloof. Zij had goed geraden, want een paar dagen later zag zij de vrouw naar buiten komen en het meisje een pak slaag geven vóórdat zij haar naar binnen sleurde. Haar idee van fatsoen was,dat zij Tom en Eva nooit zou toestaan er op straat zó uit te zien. De Amerikaanse kleren voor jon gens en meisjes waren aardig en Tom en Eva zagen er keurig mee uit. Moeder Fong had de krullen van de meisjes bewonderd en Flora wist hoe je ze moest ma ken, zodat Eva binnen een week haar vlechten vaarwel had ge zegd. Zelfs als andere meisjes vlechten droegen, wilde zij ze toch nooit meer hebben. Wat Tom betreft, werd, zolang hij zich kon herinneren, 't twee wekelijkse Zaterdagse haarknip pen bij de kapper op de Lexing ton Avenue een vaste en onaan tastbare gewoonte. Z'n haar werd van achteren kort en glad ge knipt en er viel altijd een klem plukje scheef naar voren op zijn voorhoofd. „Je moet eruit zien als een heer", zei de moeder. „Wij zijn Chinezen en je moet China geen oneer aandoen." Iedere middag klokslag vier uur werden zij opgeknapt, Tom moest een scheiding in zijn haar maken en zijn hals wassen, Eva's krulletjes werden opgedraaid en zij kreeg een schone katoenen jurk aan. Het is niet onwaar schijnlijk dat hier een reclame element in zat. Uit een goede wasserij hoorden schoongewas sen kinderen te komen. Moesten Tom en Eva als levende recla meborden van Tom Fongs Was- serij-met-de-hand dienst doen Moeder Fong redeneerde, dat niemand zijn wasgoed naar een zaak zou sturen, waar de kinde ren er zo vuil uitzagen als die van het derde huis aan de over kant. Of was het een erecode voor de zoon van een wasman om een brandschoon hemd aan te hebben, zoals de zoon van een professor niet mag zeggen: „Dat ken niet"? (Wordt vervolgd.) en de weg voor de naderende per sonenauto's geheel werd ver sperd. De heer Zijlmans was in zijn auto reeds zó dicht genaderd, dat hij geen enkele kans meer had deze nog tot stilstand te brengen. Met grote vaart botste de auto tegen de linker voorzijde van de bus op en werd totaal vernield. Een of twee seconden volgde nog een slag, toen de tweede auto hardremmend tegen de bus bot ste. Uit de wrakstukken van de eerste auto haalde men het stof felijk overschot van de heer Zijl mans. Ook de N.B.M.-bus werd be schadigd. De passagiers konden na geruime vertraging hun reis in een andere bus voortzetten. Zaterdagavond omstreeks acht uur is een 52-jarige huisbediende uit Amsterdam bij een bezoek aan een café aan de Clercqstraat met een mes in de rug gestoken en hevig bloedend per ambulan ce van de G.G. en G.D. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Als vermoedelijke dader heeft de recherche dezelfde avond een 56-jarige arbeider uit de hoofd stad in hechtenis genomen, die zich eveneens in het café ophield. De verdachte verkeerde onder invloed van sterke drank en zei- de Zondagochtend bij zijn verhoor zich van geen schuld bewust te zijn. Van de gebeurtenissen van de vorige avond beweerde hij zich weinig te herinneren. Het slachtoffer verklaarde in het ziekenhuis onenigheid mat de thans gearresteerde arbeider te hebben gehad in de gang van het café. Zijn toestand is redelijk. Bezoekers van het café bleven Zaterdagavond de sensaties niet bespaard. Nauwelijks een uur later loeiden de sirenes en cla xons van politiewagens en ver scheen de ambulance weer in de straat, toen 'n 77-jarige voetgan ger voor dit café te kwart voor 10 onvoorzichtig overstak en door een personen-auto omver werd gereden. Ook hij werd naar het Wilhelminagasthuis vervoerd en aldaar met een gebroken rechter been en inwendige verwondingen ter verpleging opgenomen. SCHOT IN DE NACHT. Twee groentehandelaren, die volgens de politie onder invloed van sterke drank verkeerden, hebben Zaterdagnacht getraent gratis een hartig hapje te be machtigen. Zij hadden een ruit verbroken van een haringstalletje op de Valkenweg te Amsterdam, maar werden op heterdaad door agen ten van politie betrapt. Eén der groentehandelaren werd direct ingerekend. De ander sloeg op de vlucht en gaf zich pas over toen één der achtervolgende agenten een schot uit zijn dienstpistool loste. REL IN DE HALVEMAAN STEEG. De 26-jarige kellner C. J. Ha- gers uit Amsterdam, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag na zijn diensttijd om twee uur een broodje stond te eten bij een automatiek in de Halvemaan steeg te Amsterdam, heeft enkele benauwde ogenblikken meege maakt, toen hij onenigheid kreeg met twee Surinamers, van wie er een hem met een opengeknipt scheermes te lijf ging. De twee West-Indiërs waren vrij luidruchtig en amuseerden zich met een in de steeg gepar keerde motor, waarvan zij bij kans een minuut lang de claxon indrukten. De kellner maakte daarover een aanmerking, waarop de Su rinamers hem vroegen, of hij misschien lust had om te vech ten. Hagers, die zich niet wilde laten overbluffen, ging op deze uitnodiging in en zag tot zijn schrik, dat één zijner tegenstan ders een scheermes uit z'n broek zak trok. Eerst kreeg de kellner een snee over zijn colbertjasje en daarna een over de palm van zijn hand, toen hij zijn gezicht tegen een aanval wilde beschermen. Hij vluchtte daarop bloedend naar het politiebureau en riep assis tentie van agenten in. De twee Surinamers waren toen echter reeds verdwenen. De kellner werd door de G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd, vanwaar hij, na verbonden te zijn naar huis werd gebracht. TWEE DUITSE TOERISTEN IN AMSTERDAM GEWOND. Twee Duitse vrouwen, die met een gezelschap toeristen per bus uit Duitsland naar Amsterdam waren gekomen, zijn Zaterdag avond enkele minuten na 10 uur, toen zij het Rokin bij de Dam overstaken, door een motorwagen van een naderende tramlijn 25 gegrepen en gewond geraakt. TOCH EEN SLACHTOFFER. Bij een wonderwel goed afgelo pen aanrijding Vrijdagavond te- gen elf uur tussGn eGn personen- auto en een tram van lijn elf op de hoek van het J- D. Meijerplem en de Lazarussteeg te Amster dam, liepen de inzittenden van de auto, die zwaar beschadigd werd, geen enkel letsel op, doch in de tram zelf, die van de aan rijding weinig hinder ondervond, viel een slachtoffer. Een der vrouwelijke passa giers, de 28-jarige mevr. C. Bak ker uit Amsterdam, schrok zo hevig, dat zij een shock kreeg en bewusteloos neerviel. Zij werd door een ambulance van de G.G. en G.D. naar haar woning over gebracht.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2