Uit de Provincie SPORTNIEUWS Terneuzen 1 Neptunus 1 Middenstands- Handelscursus chromBHorlcpbaGd VOETBAL Hengel voor jeugdige redder WIELRENNEN. coop, vruchtenveiling ENVELOPPEN Voetbalvereniging „TERNEUZEN f 2.75 patent Horloge Gesloten Instituut voor Middenstandsontwikkeling TERNEUZEN. AXEL. CADZAND. SLUIS. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. Gsscheiden personen gaan naar Engeland om ie hertrouwen DE RONDE VAN SAS VOOR PROFS. Geen onjuiste namen voor (ruit HOEK. HOOFDPLAAT A. H. VAN DER LEE CHR. MULO s. Adriaansens BIGGEN Openbare Verkoping MEUBILAIRE GOEDEREN Is. Adriaansens Brandhout SLOPERIJ VERMAST WOONHUIS Bonenplukkers(siers) Aardbeiplanlen POLDERBENOEMINGEN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot voorzitter van het bestuur van de waterkering van de ca- lamiteuze Zimmermanpolder, de heer L. J. Bruijnzeel te Rilland- Bath; tot gezworene van het waterschap Hoedekenskerke, de heer D. B. van Kruijssen te Hoedekenskerke; tot gezworene van de Nieuwlandepolder, de heer A. F. Blok te Krabbendij- ke en tot gezworene van het wa terschap Verenigde polder van Ossenisse, de heer E. G. M. de Waal te Vogelwaarde. FEEST OP SCHOUWEN. Het bericht, dat de inlaagdijk achter het gat van Schelphoek was gesloten, heeft de feest vreugde op Schouwen doen op laaien. In Zierikzee en Brouwers haven werd allerwegen de natio nale driekleur ontplooid. In de vlaggende stad hosten en juich ten de bewoners van Zierikzee. Het muziekkorps trok uit onder aanvoering van de loco-burge meester de heer R. Gerritsen en bracht aan de leidende figuren van de dienst dijkherstel en van de aannemersmaatschappijen se renades. Woorden van dank en erkentelijkheid weerklonken. Ook in het vlaggende Brouwershaven werd een feestconcert gegeven. Gisteren duurde de feestvreug de op Schouwen onverminderd voort. De inlaagdijk houdt het best en de versterking ervan vor dert snel. Het muziekfestival van de Harmonie Temeuzen. Tot besluit van het festival, dat de Temeuzense Harmonie vandaag organiseert, zal de ko ninklijk erkende muziekvereni ging „De Unie" uit Breda heden avond om 8.15 uur een concert verzorgen op de markt. Het volgenle programma zal worden uitgevoerd: 1. Colonel Bogey on parade, mar sen potpourri van K. J. Al- ford. Treciosa, ouverture van C. M. von Weber. Les patineurs van Em. Wald- teufel. Fest-polonaise (arr. J. Pala). Spanische Skizze van E. Fil ling. Feestmars met tambours en bazuinen van V. Boudwijns. Hierna volgt de taptoe: 1. Roffel door tambourcorps. Taptoe door bazuinen. Marine-taptoe met gebed door corps met drumband. Wilt heden nu treden. O Heer die daer Nun danket alle Gott. Grenadiersmars. Manoeuvre-mars. Wilhelmus. Reeds in het jongste voorjaar waren deze plannen gerijpt, maar pas dezer dagen namen zij gestalte aan door de definitieve oprichting en de vorming van een bestuur. Dit bestuur is samengesteld uit de heren W. J. de Putter, praeses; E. A. de Kort, scriba en J. Schieman, penningmeester. Concert verjaardag Prinses Wilhelmina. Ter gelegenheid van de her denking van de geboortedag van Prinses Wilhelmina zal Maandag a.s. op de Markt door de beide plaatselijke muziekkorpsen wor den geconcerteerd. De harmonie „Concordia" zal te 8.30 uur het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Wien Neerlands Bloed. Willems. Skymaster, mars, Sennema. Doornroosjes Bruidsvaart, Rhode, arr. Dreissen. Tzigane, Boedijn. Petit Suite, dans le style aucien, Filleuil. De bas in zijn sas, mars, Dreissen. 7. Bayerische Polka, trombone solo, Lohmann, arr. S. P. van Leeuwen. 8. Courage, mars, Jakma Sr. 9. Wilhelmus Valerius. Door uitstedigheid van de di recteur kon het programma van de chr. fanfare „Hosanna", dat te 9.30 uur aanvangt niet worden gepubliceerd. 2. 3. 4. 5. 6. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. „Call me Madam". (Mevrouw de Ambassadeur) De van humor sprankelende film „Call me madam", die deze week in het Luxortheater draait, biedt de liefhebbers van dit gen re al wat hun hart begeert. Een tiental meeslepende songs van Irving Berlin; enkele dansnum- mers-vol-vaart en een story zon der veel complicaties geven dit filmproduct een bijzonder cachet. De zin voor zelfspot, die de Ame rikanen eigen is, heeft bovendien •een flinke dosis politieke humor in de rolprent verwerkt. „Call me madam" speelt zich grotendeels af in het gefingeer de groothertogdom Lichtenburg waar de schatrijke en ongehuw de miss Sally Adams als ambas sadrice wordt heengezonden dank zij haar vriendschap met president Truman. Zij verzekert zich van een „handige" perschef en samen begaan zij in Lichten burg zulke blunders, dat „Har ry" hen moet terugroepen. Wellicht heeft de „producer" bij het vervaardigen van deze film de vrouwelijke ambassadeur in Luxemburg voor ogen gehad, die onlangs werd teruggeroepen. Overigens zal de toeschouwer er wel van overtuigd zijn, dat het in dit Europese land niet zo doldwaas toegaat als op de film Al met al een film die geen overweldigende indrukken na laat maar die ruimschoots waard is om gezien en genoten te wor den. De aardappel-opbrengst. Van deskundige zijde vernemen wij, dat de aardappeloogst ten gevolge van het vele natte weer dat wij dit jaar hadden minder dan vorige jaren zal opleveren. Het is niet alleen in de zware, maar ook in de lichte grond dat veel ziekte geconstateerd werd. Vooral in de z.g. „Bintjes" zijn de ziekteverschijnselen van de z.g. „jonge ziekte" verontrus tend. De algemeen voorkomende en vrijwel dominerende ziekte is de pytophthora. In verband met de verordende quarantaine-maatregelen zal de export, die juist zou aanvangen, ten zeerste worden gestagneerd aangezien deze aanleiding is tot enige weken oponthoud, zodat al met al de vooruitzichten enigs zins somber zijn. Axelse Studentenvereniging opgericht. Alhier werd een studentenclub gesticht onder de naam „De Commeren" met aanvankelijk 15 leden. Dit is wel een vereniging met een speciaal karakter, daar zij bestaat uit Axelse jongelui die buiten onze gemeente stude ren. Men wil het Axelse saam horigheidsgevoel door deze ver eniging aanmoedigen. Opening Tennisbanen. Hedenamiddag zal de officiële opening van de tennisbanen, ge legen nabij de V.V.Z.F.-sportter reinen benoorden de „Bleije Haghe" plaats hebben. Reeds sedert het eind van het vorig seizoen werd van deze ba nen volop gebruik gemaakt maar men meende goed te doen met de officiële opening te wachten tot de terrein-accomodatie voltooid was. Het is inmiddels zover gekomen zodat hedenmiddag de officiële in gebruikneming te 2 ure zal plaats hebben in tegenwoordig heid van het gemeentebestuur en het bestuur van het district Zee land van de Kon. Ned. L.T.B., bij welke gelegenheid tevens een vriendschappelijke ontmoeting „Axel"-„Animo" (Terneuzen) zal worden gespeeld. Nieuwe zeesluis in voorbereididng. Men is voornemens binnen kort een begin te maken met de bouw van een nieuwe zeesluis bij Cadzand, die de taak zal over nemen van de huidige zeesluis en de daarachter gelegen wacht- sluis. Voorts zal een betonnen fundering worden gelegd, waar op eventueel te zijner tijd een uitwateringsgemaal zal worden gebouwd. In combinatie met het dijkherstel maakt mén van deze gelegenheid gebruik de uitwate ring van het waterschap „Het Vrije van Sluis" aanzienlijk te verbeteren. Als het weer het toelaat, zal in MaartApril 1954 met de bouw van de nieuwe uit wateringssluis worden begonnen. Men hoopt het werk in de winter 19541955 te kunnen opleveren. De bouwkosten worden geraamd op een millioen gulden (ander half millioen gulden met inbe grip van de bouwkosten van het gemaal). Het rijk, de provincie en het waterschap zullen in de kosten bijdragen. De plannen voor de bouw van een nieuwe uitwateringssluis bij Cadzand dateren reeds van enkele jaren geleden. Men was ervan overtuigd, dat verbetering van het uitwateringssysteem van het waterschap noodzakelijk was ondanks het feit, dat de wacht- sluis in de afgelopen oorlog werd vernieuwd en de uitwaterings sluis zelf tijdens de jongste wa tersnood nog uitstekend werk heeft gedaan. De nieuwe zee sluis zal iets lager komen te lig gen dan de oude sluis. vlassersschool te Koewacht, en van de Mij voor Ooft- en Tuin bouw in W. Z.-Vlaanderen ten behoeve van haar tentoonstelling te Groede. Aan P. L. Pijcke werd voor eventuële gebruikmaking van zijn telefonische doorverbinding een jaarlijkse bijdrage van 6 toegekend ten behoeve van de brandweer. B. en W. werden gemachtigd tot het doen van uitgaven ten be hoeve van het stankvrij lozen der rioleringen. Door 5 schippers werd schade toegebracht aan de Zate tol een bedrag van 148.59. Vier hunner weigerden pertinent de aange brachte schade te betalen waar op werd besloten dit bedrag wet telijk te doen innen. De vijfde schipper ontving zijn aanmaning eerst 15 maanden na verzending, waardoor hij niet in staat was dit bedrag nog te verhalen. Hem werd ontheffing verleend. Aan het slot der vergadering memoreerde de voorzitter de be langrijkste gebeurtenissen in de thans afgelopen zittingsperiode van de raad. Hij eerde de nage dachtenis van het op 31 October 1952 plotseling overleden raads lid Rijckaert en memoreerde het vertrek van het raadslid F. Dek ker, aan wie hij, evenals aan de heren A. Cammaert en J. de Kra ker, die ge enzitting meer zullen hebben in de nieuwe raad, dank bracht voor hun arbeid in het belang der gemeente, voor hun arbeid in het belang der gemeente. Ook de beide wethouders werd dank gebracht voor de vrucht dragende samenwerking in het college van B. en W. Wethouder Blaakman en de raadsleden T. Wieleman en J. de Kraker dankten wederkerig de voorzitter voor de prettige sa menwerking. Het 75-jarig bestaan van „Apollo". In het programma voor de feestelijke viering van het 75- jarig bestaan van het muziek gezelschap „Apollo" begint thans enige tekening te komen. Het festival begint Zaterdag middag 19 September om 4 uur met een rondgang door de ge meente, hetgeen des Zondags zal worden herhaald. De korpsen zullen daarna een concert op de kiosk geven, waar na nogmaals een rondgang wordt gemaakt. De slotconcerten worden ge geven op Zaterdag door St. Ce cillia uit Vlissingen en des Zon dags door de Kon. Harmonie uit Biervliet, beide met een taptoe. De volgende korpsen hebben deelname toegezegd: Avelghem, Dudzele, Heijst en Westkapelle uit België en verder St. Cecillia (Vlissingen), Hoofdplaat, Aar denburg, Biervliet, Oostburg, Nieuwvliet en Zuidzande. Ook voor de internationale brandweerwedstrijden, die wor den gehouden op Zaterdag 19 September, bestaat grote be langstelling. Hieraan zal worden deelgeno men door alle brandweerkorp sen uit West Zeeuws-Vlaande- ren en verder door een 12-tal korpsen uit België. Goed afgelopen. Dezer dagen geraakte in de Oude Kerkstraat het 7-jarig jongetje R. S. spelenderwijs on der een Belgische auto. Het knaapje werd direct bin nengebracht in café Juliana en dr P. A. Staal verleende eerste hulp. Gelukkig waren de kwetsuren niet van ernstige aard, zodat het jongetje enige tijd later naar de ouderlijke woning kon terugkeren. Gemeenteraad vergaderde. Onder voorzitterschap van bur gemeester Von Bönninghausen kwam de gemeenteraad bijeen. Afwezig was de heer C. Riemens. De subsidie in de kosten van maatschappelijk werkster in het vierde district werd vastgesteld op 27 ct. per inwoner onder voor waarde dat ook degenen, die niet tot een kerkgenootschap behoren zullen worden geholpen. Een ver zoek van de classicale commissie kerkelijke gezinszorg der Ned. Herv. kerk in West Z.-Vlaande ren om een subsidie in het nade lig saldo 1952 tot een bedrag van 53,34 werd ingewilligd. Aan de bond van mobilisatie invaliden en de stichting „De Nederlandse Soldaat" zal geen subsidie worden verleend. Door G. S. was een opmerking gemaakt over de 6de begrotings wijziging over 1952. De voorzit ter zegt dat de gestelde tijd was overschreden. Door het uitblij ven van de goedkeuring van G. S. zal de bestrating op het ogen blik geen doorgang kunnen vin den. Schouw met Tegeltableaux. Voordat de vergadering een ganvang nam, werd door de raad een bezoek gebracht aan 'n boer derij te Groede ter bezichtiging van een zeldzame tegelschouw, voorstellende de landing van een Engelse expeditie bij Bergen. Daar door de minister van On derwijs een subsidie was toege zegd, werd z.h.s. besloten tot aan koop over te gaan. De keiweg Nieuwe Dijk ver keert in een slechte toestand. Be sloten werd over de weg 'n esha- lite deklaag aan te brengen. De kosten zullen pl.m. 13.000, bedragen. Hierna neemt de voorzitter af scheid van de niet terugkerende leden, wethouder De Meijer (K. V.P.) en P. Taelman (Vrij Kath.) Het college van B. en W. werd in deze zittingsperiode spoedig gewijzigd. Door het aftreden van de heer Calon kwam de heer C. Doens op de wethouderszetel. Na het overlijden van wethouder Van Damme in 1951 nam de heer De Meijer diens plaats in. Da voorzitter dankte de leden voor de medewerking. Het is jammer dat zij de raad gaan verlaten. Spr. wenst hun het beste voor de toe komst. Wethouder C. Doens dankt namens de K.V.P.-fractie de heer De Meijer en ook de heer Taelman voor de steun van hen ondervonden. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer C. van Kerk- voorde, wanneer de brandput in „De Veste" zal worden gemaakt. De voorzitter zegt dat het nu wel de gunstigste tijd is. De heer Van Cadsand zou gaarne bij de nood woningen aan de Mauritsweg nog een lichtpunt geplaatst zien. Gevonden voorwerpen. Een gekleurde hoofddoek, N. van Antwerpen Plein; porte- monnaie, H. Klaassen, tanksta tion. Curieus tijdstip van vergaderen. Natuurlijk zullen a.s. Dinsdag ook te Zuiddorpe de nieuwgeko- zen raadsleden worden geïnstal leerd en daarna de wethouders worden verkozen, de enige pun ten op de agenda. Het tijdstip der vergadering is echter op een wel zeer eigenaar dig en niet alledaags uur vast gesteld. De zitting zal n.l. tenge volge van omstandigheden een aanvang nemen om 0 u. 5, dus 5 minuten na middernacht in de nacht van 31 Aug. op 1 Sept. Toen in April van dit jaar de 13-jarige Gerrit Heykoop, wo nende in huize St. Aloysius, een tehuis voor jongens in de Eland straat te Amsterdam, een vijf jarig meisje van de verdrinkings dood redde, heeft hij niet kunnen vermoeden, dat deze redding aanleiding zou zijn voor een pret tige avond voor hem en zijn mede-hengelaars. Gerrit, die met nog een aantal jongens van huize Aloysius onder bekwame leiding de hengelsport beoefent, zat op die bewuste dag langs de Bosbaan in het Amsterdamse bos te vissen, toen hij zijn moe dige daad volbracht. Hem werd Donderdagavond in de toneelzaal van huize Aloysius, ten aanschouwe van het hele viscollege door de heer J. van Hoorn met 'n toepasselijk woord een hengel met toebehoren aan geboden als beloning voor zijn moedig optreden. Ook de andere Jeugdige hengelaars deelden in de feestvreugde. Ieder van hen kreeg een snoer, terwijl de leider van de club een werphengel werd overhandigd. Onder het roken van een „piraatje" werd de nieu we aanwinst bekeken en bewon derd. Vóór de officiële uitreiking van de cadeaux had kapitein- vlieger-schrijver, maar ook hen gelaar, de heer W. van Veenen- daal voor een aandachtig gehoor een praatje gehouden over de vliegerij en de edele hengelsport, Met een dankwoord van de broeder-overste werd de avond besloten. De jongens gingen echter niet tevreden naar bed, voor zij een handtekening van de heer Van Veenendaal in hun bezit hadden. Honderden gescheiden mannen en vrouwen van landen van het vasteland van Europa gaan naar Engeland om daar opnieuw een echtverbintenis aan te gaan. De grootste stroom komt uit België, waar gescheidenen pas drie jaar na de ontbinding van hun huwelijk weer mogen hu wen, maar te Londen werd mede gedeeld, dat daar ook paren uit Frankrijk en Zwitserland komen. De meesten gaan niet naar Donden, maar naar de havenste den die het gemakkelijkst te be reiken zijn, In Engeland kan men in de echt worden verbonden, als men vijf tien dagen in het land heeft ge woond. Het is gebruikelijk, dat één van de partners deze tijd in Engeland doorbrengt en de andere pas een paar dagen vóór het huwelijk Komt. Maar het zijn niet alleen trouw lustigen, die al eens gescheiden zijn; ook anderen vinden de Brit se wetten weer in hun voordeel. In Engeland behoeft men bij voorbeeld op 21-jarige leeftijd geen toestemming meer van de ouders te hebben. ROTTERDAMSE 2e KLASSER „NEFTUNUS" NAAR TERNEUZEN. Weer een zware opgave voor de rood-zwarten. Na de zware nederlaag, die de Terneuzense rood-zwarten tegen Willebroek te incasseren hebben gekregen, worden hun kansen tegen de sterke 2e klasser „Nep- tunus" uit Rotterdam niet bijster hoog aangeslagen. Dat is begrij pelijk, maar het is naar onze smaak niet helemaal eerlijk. Tegen Willebroek, welke ploeg zonder twijfel sterker is dan „Neptunus", bracht Terneuzen een gehavend team in het veld. Vooral de middenlinie was ern stig gehandicapt door de afwe zigheid van Pijcke. Morgen verschijnen de rood zwarten in een betere opstelling in het veld. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat wij ze bij voor baat van „Neptunus" zien win nen. Integendeel; wij verwachten andermaal een nederlaag, zij het dan niet met zulke grote cijfers. Wij vinden een nederlaag tegen een sterke Westelijke 2e klasser trouwens niet zo erg. Van be lang is alleen, wat de Terneuzen se elf te zien zullen geven en hoe het verband tussen achterhoede en middenlinie en tussen mid denlinie en voorhoede zal zijn. Veeleer dan een nederlaag te gen sterkere tegenstanders zal het onderlinge verband en zal de onderlinge verstandhouding een maatstaf kunnen zijn voor de komende competitie. Want daar zal het straks op aankomen in de harde strijd om het behoud van het 2e klasserschap tegen ploe gen, die het spelpeil van Wille broek of „Neptunus" niet of nau welijks benaderen. Laat het dus morgen maar een nederlaag worden. De competitie is nog niet begonnen! Maar mo ge het tevens een strijd worden, waarin een herboren Terneuzen zijn aanhang vertrouwen weet te schenken voor de dingen die ko- ZATERDAGMIDDAG- VOETBAL. De „Tern. Boys" in actie. Hedenmiddag kunnen de sport liefhebbers op het terrein aan de Molendijk genieten van enkele frisse partijtjes voetbal. Om kwart voor twee treedt het elf tal van de scheepswerf aan tegen de Tern. Boys II, waarna om half vier het eerste eltal van de Tern. Boys de strijd aanbindt tegen Terneuzen II. Wij verna men dat de Boys enkele nieuwe spelers zullen proberen, waarvan men voor de toekomst veel ver wacht. Een erg geschikte dag hebben de Boys voor deze wed strijden niet uitgezocht. Het mu ziekfestival van de Terneuzense harmonie zal wel een te grote concurrent blijken te zijn, dunkt ons. Maar aan de andere kant: ware sportliefhebbers staan voor niets Traditiegetrouw wordt op Za terdag 12 September te Sas van Gent de ronde van Sas voor profs weer verreden. Dit is voor de achtste maal in successie, wel een bewijs dat de organisatie gezond is, want het is een toer om een dergelijke inrichting, waarmede veel geld is gemoeid, zolang in stand te houden. Reeds weken is het comité met de voorbereidingen bezig en men tracht het beste te brengen wat in de gegeven omstandigheden mogelijk is. Vast staat dat deze maal de ronde van Sas nog meer dan anders in het teken van een zuivere HollandBelgië zal staan en dat o.a. 20 Belgen en 20 Neder landers elkaar zullen bekampen. Waren in de eerste ronden de Belgen de baas, de laatste jaren ging steeds een landgenoot met de overwinning weg, zoals Faan- hof, Roks, Schulte, al was Ramon in 1951 heel dicht bij de zege. Wij menen dat de Hollandse renners het niet gemakkelijk zul len krijgen, daar b.v. Ollivier, recordman van de overwinningen in België dit jaar, Maurice Blom- me, de bekende tijdrijder, Mal- brancke, om maar een drietal te noemen, sterke renners zijn, die bekwaam zijn de palm mee naar' België te nemen. Het is de laatste tijd herhaal delijk gebleken, dat sommige handelaren opzettelijk minder goede of inferieure fruitrassen verkopen onder de naam van rassen, die een uitstekende repu tatie hebben. Dit euvel blijkt, naarmate door voorlichting aan de consument de namen van goe de rassen bekend worden, steecU groter omvang aan te nemen. Het bestuur van het bedrijf voor groenten en fruit heeft daarom een verbod uitgevaar digd fruit te koop aan te bieden of te verkopen onder een andere naam dan die van het ras, waar toe het behoort. „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 28 Augustus. Per 100 stuks in guldens: Sla 2.60—5.80. Per stuk in centen: Bloemkool 1626; Groene komkommers A 14, B 89, C 8; Witte komkom mers A 810, B 8; Meloenen 45 70. Per bos in centen: Selderij 8; Peen 815 Kroten 7. Aardappelen per 100 kg: Bintjes 10,1012,60; Eigen heimers 11,7012. Groenten per kg in centen: Andijvie 9; Stoksnijbonen 37; Princessebonen 4053; afwijk. Princ. .bonen 2035; Pronkbonen 14; Kroten 14; Rode kool 915; Sav. kool 1314; Witte kool 3; Peen 811 Prei 1517; Spinazie 924; Tomaten A 30—34, C 20; Uien 2—6. Fruit per 100 kg in guldens: Appelen: James Griève H grof 33.60—35, H I 27.10—35, KF 19— 27, F 16.20—20; Mank's Godlin H grof 20.80—22.10; H I 18.10— 20.80, H II 13.70—15, KF 12—17, F 7.708; Zigeunerin A 27.70 29, B/C 26.70—28.10, H grof 21.60 —24, H I 23.70—25, KF 12.70— 28, F 1923; Zoete appelen 5 17; Overige soorten appelen 10 14. Peren: Clapp's Favourite A 34.30—36, B/C 27—28.30, H grof 30—31.80, H I 27—28.40, H II 20— 23.40, KF 14—21, F 12—14; Pré- cose de Trévoux A 2527, B/C 2326, H I 2224; Triomphe de Vienne AA 46.60—47.90, A 49.70 —51, B/C 43.20—44.50, H grof 44.60—45.90, H I 36.80—38.10, II II 25.70—27, K 26.70—28, F 20. Per kg in centen: Pruimen: Belle de Louvain I 25, F 921; Reine Cl. d'Althan I 20—23, F 10—14; Victoria 119— 25, F 3—20; Bramen 4044; Druiven 5475. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ANTHONIE PIETER FREDERIKSEN, betuigen wij onze oprechte dank. CHR. FREDERIKSEN— RUSTER. Terneuzen, 29 Aug. 1953. Projectiel gevonden, Bij het opruimen van zijn schuur vond gisteren de landbouwer A. Wolfert een projectiel, dat bij onderzoek nog intact bleek te zijn. Door de opruimingsdienst zal dit projectiel onschadelijk wor den gemaakt. Raadsvergadering. In de Vrijdag gehouden raads vergadering was afwezig wethou der G. M. Termote. De voorzitter deelde mede, dat de riolerings- en bestratings werkzaamheden en aanleg van trottoirs in de Mariastraat aan de laagste inschrijver de heer P. Mollet te Hoofdplaat is gegund voor 10.325. Het vlot niet al te best met de voorgenomen herbouw van de door de watersnood verloren ge gane 3 woningen aan de Marijke weg, daar deze grond en weg eigendom zijn van het R-K. kerk bestuur en geen herbouw met rijksfinanciering kan plaats heb ben vooraleer de mensen bedoel de grond in eigendom hebben. Aan het R.K. Charitatief Cen trum te Aardenburg en aan Ge zinszorg der Ned. Herv. Kerk in W. Zws-Vlaanderen werd 'n sub sidie over 1953 verleend van 27 cent per inwoner voor 2 R.K. en 2 Protestantse maatschappelijke werksters. Afgewezen werden subsidie aanvragen van de Ned. bond van mobilisatie-invaliden, de R.K. TANDARTS Walstraat 2 - Axel ZaterdagMIDDAG 29 Aug. en Woensdag 2 September GEEN PRAKTIJK. Grenulaan 24-25 Terneuzen De lessen beginnen weer op Dinsdag 1 September a.s. om 9 uur. J. J. DE VAST, H. d. S. SPORTPARK WESTELIJK BOLWERK ZONDAG 30 AUGUSTUS Aanvang 3 uur VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD tegen van ROTTERDAM (Westel. 2e Klasse K.N.V.B.) Dit elftal beëindigde vorig seizoen als vierde de com petitie en bevat o.a. de bekende speler Lucas. Men koopt een voor de prijs van alléén bij Terneuzen Reparatie-inrichting voor alle Uurwerken en Goud en Zilverwerken. Entrée 60 ct. - Kinderen 25 ct. - Zitplaatsen 25 ct. extra. Leden en Donateurs alléén toegang op vertoon van Rijwielstalling nabij het terrein. en nieuwe kaart. TE KOOP: ART. DE MOOR, Spui O 1. Notaris HOVING te Ter neuzen zal op Dinsdag 8 September 1953, des nam. 2 uur; ten verzoeke van de heer P. Looy, in de zaal van het café J. C. L. Meeu- sen aan de Nieuwstraat te Terneuzen, in het openbaar verkopen: als: tafels, stoelen, klok, kookhaard, haardkachel, vloerkleden, overgordijnen, gangloper, spiegels, bedden, ledikanten, ressort, glas- en aardewerk enz. Te bezichtigen op de dag der verkoping vanaf 1 uur. Betaling contant. Geen namaak maar een origineel LOUIS ROSKOPF koopt U het goedkoopst en alléén in Terneuzen bij: Korte Kerkstraat 8 HET BESTE ADRES voor Uw zoals: Haardblokken, Kachelblokken en Aanmaakhout enz. Is en blijft Telef. 2252 - TERNEUZEN. Sigarenmagazijn VAN DEN OUDEN Maandag 31 Augustus wegens huwelijk Te koop: een Bakfiets, in zeer goede staat. Te bevr.: Tuinstraat 3, Terneuzen. Te koop: vier pluche Ka merstoelen, z.g.a.n. Azalea straat 104, Terneuzen. Te koop: een z.g.a.n. Dak goot, lengte 5.40 meter. Te bevr.: M. DE FEIJTER. Noordstraat 81. Te koop aangeb.: 4 stuks 4 mnd. oude Patrijsleghorn- hennen. Te bevr.: Hondius- straat 49, Terneuzen. Gevraagd: een Magazijnier voor onderh. stuwadoors materialen, bekend met timmerwerk, splitsen dra den, smids- en electrici fpi fcwprlf AUG. DE MEIJER ZONEN Terneuzen. Uit de hand te koop: een flink Komt spoedig vrij. Te bevr. Suikerdijk 4, Sas van Gent. GEVRAAGD: Nadere inlichtingen bij JAC. DE FOOTER, Wilhelminastraat 67, Axel, Telef. 01155—642. Het is nu de geschiktste tijd voor Verkrijgbaar bij: SMALLE G AN GE's KWEKERIJ Axelsestr. 192 - Telef. 2332 P.S. Dagelijks: verse SNIJBLOEMEN Beleefd aanbevelend. N.V. Fa P. J. van de Sande (erkende I.M.O.-cursus). De resultaten van het laatst gehouden mondeling exa men tonen overduidelijk aan, dat een mondelinge cursus in alle opzichten de voorkeur verdient boven allerlei schriftelijke cursussen, die vaak nalaten de candidaten een degelijke voorbereiding te geven. Toekomstige middenstanders, laat U niet misleiden, maar volgt de mondelinge cursus, uitgaande van het Aanmelding voor de nieuwe jaargang welke begin Sep tember aanvangt kan van heden af geschieden bij de heer A. C. DE PAUW, Directeur, Vlooswijkstraat 64, Terneuzen. HET BESTUUR. J

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3