Eric de Moorman en Bor Khan Sportnieuws SCHOOLTASSEN ACTETASSEN VERSIOOTNAEUE VAN SPRANG POOTAARDAPPELEN Meisjes- Jongenshor leges Uit tie Srcvincic Wat brengt de RADIO? Brits schip door Chinese nationalisten opgebracht Aütomobielmoioreii op petroleum SCHAKEN. WIELRENNEN. DUIVENSPORT GEVONDEN VOORWERPEN Dansles in alle prijzen Middenstands-Handelscursus en Pracht Italiaanse accordeons 99 IMDO-CHINA MARKTBERICHTEN JOH, MOL, <17,- 120,- 121,75 <27,- <31,- MUZIEKHUIS „SONORA" TERNEUZEN. AXEL'. MIDDELBURG. SAS VAN GENT. IJZENDIJKE. 99 Ook in de duurdere NOORD STRAAT 75 TERNEUZEN. Aangeboden BENOEMINGEN BIJ POLDERS werden deze week uit één dui- EN WATERSCHAPPEN. Het provinciaal bestuur heeft benoemd tot: gezworene van het waterschap Aan- en Genderdijke, de heer M. Boogerd te Zaam- slag; gezworene van de Autri- chenpolder, de heer G. E. M. Go- vaert te Westdorpe; gezworene van de Burgpolder, de heer A. P. Kuijpers te Hontenisse; dijk graaf van het waterschap Groo- te- en Kleine Isabella, de heer A. R. van de Vijver te Philippine; plaatsvervanger van de dijk graaf van het waterschap Groo- te- en Kleine Isabella, de heer R. G. Barbé te Philippine; dijkgraaf van de Klein Cambronpolder, de heer T. F. Cornelissens te Hulst; plaatsvervanger van de dijk graaf van de Klein Cambronpol der, de heer T. G. J. Vereecken te Vogelwaarde; gezworene van het waterschap Lamswaarde c.a., de heer J. P. E. Lauwers te Hon tenisse; gezworene van de Nieu we Karnemelkpolder, de heer B. M. de Gronckel te Koewacht; gezworene van het waterschap Oude Graauw en Langendam, de heer R. O. Buijsse te Graauw; gezworene van de Oud Kortgene- polder, de heer L. C. van Oeve- ren te Kortgene; dijkgraaf van het waterschap Rieden c.a., de heer J. Janssens te Koewacht; plaatsvervanger van de dijk graaf van het waterschap Rie den c.a., de heer R. Martinet te Sint Jansteen; gezworene van de Ser Pauluspolder, de heer C. Vinke Czn te Vogelwaarde; plaatsvervanger van de dijk graaf van het waterschap Smids Koegorsschorre c.a., de heer M. de Feijter te Axel; gezworene van de Stoppeldijkpolder, de heer A. L. A. M. Steijaert te Vogel waarde; gezworene van de Va- rempépolder, de heer O. de Cock te Overslag; gezworene van de polder Zuiddorpe-Noorddeel, de heer R. L. d'Hert te Zuiddorpe; bestuurslid van liet waterschap Nol, Koude en Loven, de heer F. P. Dieleman te Hoek. Verder werden benoemd tot: gezworene van de calamiteuze Nieuw Neuzenpolder, de heer F. Dieleman te Hoek; gezworene van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens, de heer C. J. Manneke te Breskens; ge zworene van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte, de heer J. Risseeuw de Bruijne te Cadzand; lid van de dijkraad der waterkering van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens, de heren J Risseeuwde Bruijne te Cad zand en A. J. de Crook te Bres kens; lid van de dijkraad der waterkering van het calamiteu ze waterschap Tienhonderd en Zwarte, de heren J. van de Luijs ter te Cadzand, J. Dees te Cad zand en C. M. de Keuninck te Cadzand. AANBESTEDING AANLEG AARDEBANEN EN SLOTEN IN DE BRAAKMANPOLDER. De rijkswaterstaat heeft aan besteed het aanleggen van aar- debanen en sloten in het zuide lijk gedeelte van de Braakman. Laagste inschrijver was Steen ma's aannemersbedrijf gevestigd te Utrecht met een bedrag van 286.600,—. Gouden bruidspaar. Donderdag 27 Augustus hoopt het echtpaar Th. van Aalst Visser de dag te herdenken, waarop het voor 50 jaar te Ter- neuzen in het huwelijk trad. De heer Van Aalst was gedurende 30 jaar magazijnmeester bij de N.V. „De Hoop". Van zijn 19de jaar is hij lid van de bekende vereniging „Hulp in Nood". Het jubilerend paar, beiden 74 jaar, geniet een uitstekende gezond heid en slaat geen enkel reisje van de ouden van dagen over. Van Aalst is tevens één van de actiefste leden van de plaatselij ke hengelaarsvereniging. Onge twijfeld zal er Donderdag in de Kazernestraat 19 van vele zijden belangstelling worden getoond voor dit gouden feest. 40 Jaar typograaf. Vrijdag 28 Augustus zal de heer M. P. Harte de dag herden ken, dat hij 40 jaar geleden als leerling-drukker in dienst trad bij wijlen de heer M. de Jonge (thans drukkerij Ververs). De jubilaris is nog steeds in dezelf de zaak werkzaam, thans als chef-drukker. Het zal hem Vrij dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. De nieuwe raad komt bijeen. Op Dinsdag 1 September komt de nieuwe gemeenteraad voor de eerste maal bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Beëdiging van de leden van de raad; benoeming wethouders; benoeming van 3 leden van de gascommissie; id. van 3 leden en 2 plaatverv. leden van de bouwcommissie; id. van 4 leden van de commissie van toezicht op het woningbedrijf; id. van 4 leden en 2 plaatsverv. leden van de financiële commissie; benoe ming van een vertegenwoordiger der gemeente in het bestuur van de N.V. Waterleidingmaatschap pij Zeeuwsch-Vlaanderen; voor stel tot aankoop van industrie terrein aan de Sassing; voorstel tot verhoging van de gasprijs als gevolg van de gasvoorziening tegen hogere calorische waarde; verzoek om subsidie ten behoeve van de vlassersschool te Koe wacht; wijziging van de gemeen tebegroting 1953. Een uniek geval in de dui venwereld. Bij de duivenliefhebber J. W., wonende in de Oude Wijk alhier, venei twee jongen uitgebroed Insiders verzekerden dat dit een uniek geval genoemd mag worden. Plannen voor een veemarkt. B. en W. van Middelburg heb ben de gemeenteraad voorge steld over te gaan tot het instel len van een veemarkt. Reeds en kele jaren geleden is de wens hiertoe gerezen. Na verscheide ne adviezen te hebben ingewon nen, zijn B. en W. thans met hun voorstel gekomen. Het voorste) behelst verder het instellen van een verordening op de veemarkt waarin tevens enkele bepalin gen zijn opgenomen voor rege ling van de reeds jaren bestaan de pluimveemarkt, terwijl ook voor de handel in varkens rege len zijn opgenomen. Betreffende de frequentie van de te houden markt zullen B. en W. zich laten adviseren door een deskundige mark tcommissie. Gecompliceerde aanvaring. Dinsdagmiddag had aan het Nederlandse douanekantoor een gecompliceerde aanvaring plaats die wonder boven wonder goed is afgelopen. Na het passeren van de brug te Sas van Gent ter hoogte van de fosfaatfabriek liep het Spaan se s.s. „Castillo Monteltran", ge trokken door twee sleepboten, uit zijn roer en kwam uiterst rechts naar de wal. Aan de wal lag een groot aantal binnen schepen te wachten op uitkla- ring. Met slechts een speling van enkele cm ging het Spaanse schip langs de met vlas beladen schepen „Zeelandia" en „Drie Gebroeders." Door tegenwoor digheid van geest van beide schippers, die hun motor dade lijk hadden aangezet en krachtig achteruit lieten draaien, wisten zij te voorkomen dat de schepen gekraakt werden tussen de wal en de zeeboot. Minder goed kwam het geladen schip „Corne lia" uit Oude Tonge er af. Dit schip werd door de zuiging ge heel onder het achterschip van de Spanjaard gedrukt. De stuur hut werd ingedrukt en de zijkant beschadigd. De „Cornelia" was met zoveel kracht er tegen aan gezogen, dat het een vijftal mi nuten duurde alvorens het van onder het vrachtschip uit kon komen. Door het krachtig ach teruit draaien van de beide vlas schepen „Zeelandia" en „Drie Gebroeders" werd het oliebootje van de heer J. Heida ook bescha digd, doordat dit schuitje be kneld kwam te zitten tussen de vlasschepen en een achter deze schepen gemeerd schip. Inmiddels schoof de Spanjaard recht op de douanesteiger aan, waar de Franse rijnaak „Hera" gemeerd lag. De Spanjaard liet haar ankers vallen. In haar vaart geremd schoof de Spanjaard tussen de „Hera" en de douane steiger in. Van de „Hera" knap ten de staaldraden en deze werd naar het midden van het kanaal geduwd. De douanesteiger werd onder een luid gekraak naar de andere zijde geduwd. Inmiddels was de „Castillo Monteltran" stil komen te liggen en werd zij door de sleepboten naar het midden van het kanaal gesleept en zette zij daarna de reis naar België voort. De rijkswaterstaat was spoedig ter plaatse voor het op maken van proces-verbaal. De materiële schade is aanzienlijk. Raadszitting. De raad der gemeente zal voor het laatst in oude samenstelling bijeenkomen op Donderdag 27 Augustus. Onder de ingekomen stukken bevinden zich enkele subsidie aanvragen. De opmerking welke Ged. Staten hebben gemaakt op de ingediende zesde begrotings wijziging zal worden besproken. Verder is er een voorstel van B. W. tot het aankopen van een schouw, bezet met tegel- tableaux waarvan het hoofdta fereel voorstelt de landing van een Engelse expeditie te Ber gen. De minister heeft voor deze aankoop een subsidie toege zegd. Verder stellen B. W. voor om de Nieuwe Dijk grondig te verbeteren. De totale opper vlakte bedraagt plm. 2800 m2. Na afloop zullen de scheidende raadsleden wethouder P. L. de Meijer en P. B. Taelman wor den toegesproken. Jhr. Santberg bezocht Jacht- tentoonstelling. In gezelschap van zijn echt genote bracht jhr W. J. B. Sant berg, directeur van het stedelijk museum te Amsterdam, een be zoek aan de tentoonstelling „De jacht in de kunst", welke in de bovenzalen van het gemeente huis wordt gehouden. Het ge meentebestuur was aanwezig om hen te ontvangen. Van dit bezoek maakte burgemeester Von Bönninghausen gebruik om jhr Santberg te danken voor de grote medewerking bij het in richten der tentoonstelling van hem ondervonden. Deel UI: HET LOKKENDE ZWAARD 176. Duidden de aren den er reeds op, dat Bor Khan in aantocht is, thans heeft het korte, onverwachte opduiken van twee nomaden-verspieders de aanwezigheid van diens ruiters onom stotelijk bewezen en een vreemde spanning neemt bezit van het handjevol Noorman nen. De verspieders hebben zonder twijfel het groepje Noorman nen opgemerkt, doch waarom trokken zij zich haastig terug, in- plaats van hen tege moet te rijden? Daar de gewonden onmogelijk sneller voortkunnen, besluit Eric een tweetal boogschutters vooruit te zenden langs het spoor van Tsa- cha. Bezorgd vraagt hij zich af welk spel de slu\Ve steppenhoofd- man speelt. Plotseling doet een luide kreet van één der verkenners hem snel opzien. De man wijst opgewonden in de richting waar enkele van Bor Khan's roofvogels op dezelf de plaats keer op keer rakelings langs de grond scheren. Met enkele van zijn krijgers snelt Eric vooruit ert terwijl de gewon den zich langzaam bij hen voegen, staren zij allen vanaf een heuvel zwijgend neer op het ontzielde lichaam van Tsacha. „Gode zij dank, zijn wij Bor Khan vóór," mompelt Eric. „Het zwaard zal geen kwaad meer doen..." Snel daalt hij de heuvel af, doch dan staat hij als aan de grond ge nageld. Sprakeloos en verbijsterd schudt hij zijn hoofd. Duidelijk toont een diepe groeve langs het spoor van Tsacha, waar het scher pe lemmet van het zwaard langs de grond heeft gesleept en toch... toch ligt hier alleen het ontzielde lichaam van de nomade Tsacha... Het zwaard Tyr... is verdwenen! „Bor Khan is ons vóór geweest," stoot de Noorman uit. „Doorzoek het terrein naar de sporen!" Snel volgen de krijgers zijn be vel op, doch de een na de ander keren zü onverrichterzake terug. In wijde kring is niet het gering ste spoor te vinden. Geen hoef- indruk, geen voetstap, niets... „Och, het is eigenlijk zo wonder lijk niet," mompelt Orm, terwijl hij schuw naar de dode loert. „Ik heb altijd wel gezegd, dat er hek serij in het spel was. Overigens doet het er allemaal weinig toe... ik heb eens horen vertellen..." De rest van zijn woorden gaat over in een schelle kreet... „Kijk daar eens," stamelt de klei ne zeeman, een trillende vinger uitstekend. Een schok gaat door het kleine groepje Noormannen als zij de ruiters zien, die over een ver ver wijderde heuvel in snelle draf op komen zetten. Erics ogen flitsen langs de hori zon; overal om hen heen duiken. Bor Khan's zwaar gewapende step- penkrijgers dicht aaneengesloten op... Zij zijn gevangen in een kring van lange lansen... In Rio de Janeiro zijn 50.000 kellners, koks en andere hotel- en restaurantemployé's in staking gegaan voor hogere lonen. Een onbekende heeft twee traangasbommen geworpen in 'n ontvangstzaal van de Roemeense legatie te Stockholm, waar een receptie werd gehouden. Bij een ontploffing in een fa briek in Birmingham zijn Dins dag twee personen om het leven gekomen en twaalf gewond. DONDERDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.03 Gew. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.; 11.50 Cause rie; 12.03 Orkest; 12.30 Medede lingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Pia no; 13.45 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Pia no; 16.00 Lezing; 16.30 Ensem ble; 17.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Voordracht; 18.00 Lichte muziek; 18.30 Gram.; 18.35 Op de stelling; 18.45 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Levensvra gen; 19.30 Gram.; 20.00 Radio krant; 20.20 Radio-Vossen jacht; 21.15 Klankbeeld; 21.45 Gev. muziek; 22.10 Piano; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Cause rie: 23.25 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7 10 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.47 Voor de vrouw; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Muziekshow; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.50 Cau serie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Amusementsmuziek; 14.00 Gram.; 14.30 Clavecimbel-reci- tial; 15.00 Hoorspel; 15.20 Ope rette; 16.05 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Gram.; 18.30 Jazz-album; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Gram.; 19.30 Orkest; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.10 Hoorspel; 22.40 Orgel; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Dansmuziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Orkest; 14.45 Orkest; 16.30 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Klankbeeld; 20.30 Gram.; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Verzoek programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws. Twee jonken hebben het Britse vrachtschip „Inchuhla" (1772 ton) opgebracht naar het „Witte Honden"_eiland, 650 km ten Noordoosten van Hongkong, waar de Chinese nationalisten zijn begonnen met het lossen van de lading aldus is in be trouwbare kringen te Hongkong vernomen. Twee dagen geleden seinde het Britse schip, dat het door jonken in de Straat van For mosa na een beschieting was aangehouden. Door de Ford Motor Company te Detroit (V. S.) is bekendge maakt dat binnenkort een la boratorium in gebruik zal wor den genomen, waar proeven zullen worden genomen met door petroleum aangedreven automcbielmotoren, die ge bouwd zijn volgens het principe der straalmotoren. Het is een soort turbinemotor die in afwij king van de gewone „straal-mo- toren" de opgewekte kracht overbrengt op een vliegwiel. Dergelijke motoren zijn reeds in vliegtuigen aangebracht om de conventionele propeller te doen draaien; dit is voorname lijk gedaan in Frankrijk, Italië en Zwitserland. De Franse legerleiding meldt, dat marinecommanjjo's een lan ding hebben uitgevoerd aan de mond van de rivier Sung Jen in het door de Vietminh bezette gebied. De plaats der landing ligt in Noord-Annam, 150 km ten Z. van Hanoi. 47 Vietminh-militairen werden gedood en 74 gevangen genomen. Er werd materiaal van de Viet minh vernietigd, aldus de mede deling. Dit is de jongste van zes landingsoperaties, door marine commando's in één week in mid- den-Vietnam uitgevoerd. VEEMARKT ROTTERDAM 25 Augustus. Weekaanvoer 4789. Totale aanvoer 3040. Vette koeien en ossen 650; ge- bruiksvee 858 (159); vette kal veren 120; graskalveren 191 (79); nuchtere kalveren 233; varkens 187; biggen 204; paar den; veulens 112; schapen of lammeren 290; bokken of geiten 20. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,65 tot 2,75; 2e kw. ƒ2,50 tot 2,65; 3e kw. 2,20 tot 2,35. Vette kalveren le kw. ƒ2,50 tot 2,60; 2e kw. 2,40 tot 2,50; 3e kw. 2,20 tot 2,40. Slachtpaarden le kw. 1,95; 2e kw. 1,85; 3e kw. 1,75. Prijs per stuk. Graskalveren le kw. 350; 2e kw. 300; 3e kw. 200. Nuchtere kalveren le kw. 62; 2e kw. 573e kw. 52. Biggen le kw. 52; 2e kw. 43; 3e kw. 42. Veulens le 410; 2e kw. 360; 3e kw. 250. Schapen le kw. 95; 2e kw. 85; 3e kw. 80. Lammeren le kw. 75; 2e kw. 70; 3e kw. 60. Kalf- en melkkoeien le kw. 1050; 2e kw. 925; 3e kw. 825. Vare koeien le kw. 725; 2e kw. 625; 3e kw. 575. Vaarzen le kw. 800; 2e kw. 725; 3e kv/. 600. Pinken le kw. 525; 2e kw. 475; 3e kw. 375. Overzicht: Vette koeien aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen vooral niet lager, nau welijks prijshoudend, enige pri ma's boven notering; vette kal veren aanvoer iets minder, han del tamelijk, 'prijzen prijshou dend; graskalveren aanvoer even kleiner, handel lui, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer matig, handel goed, prijzen ruim prijshoudend; big gen aanvoer korter, handel kalm, prijzen ruim prijshou dend; slachtpaarden aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen iets stijver; veulens aan voer even minder, handel leven dig, prijzen ruim prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer te Amsterdam, die op het ogen- iets kleiner, handel tamelijk, prijzen onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel iets levendiger, prijzen prijshoudend; vare koeien aan voer matig, handel slepend, prijzen vooral niet hoger; vaar zen en pinken aanvoer groter, handel traag, prijzen vooral niet hoger; t.b.c.-vrij vee aan voer iets minder, handel tame lijk, prijzen prijshoudend. BONDSWEDSTRIJD TE AMERSFOORT. Te Amersfoort zijn in de afge lopen week bondswedstrijden ge organiseerd. In groep II A werd deelgenomen door de heer M. J. Quakkelaar te Terneuzen, kam pioen van Zeeland. De uitslag hiervan luidde: 1. M. J. Quakkelaar 5% pnt; 2. De Graaf (Den Haag) 5 pnt; 3. P. van der Kraan (Den Haag) 4 pnt; 4. Van Schaik en mr. Landweer, beiden uit Amster dam 3% pnt; 5. J. van Dalen (kampioen vc.%, Enschedé) 3 pnt; 6. De Lange (Den Haag) 2 pnt; 7. De Rochemont (Amsterdam) lYz pnt. RESHEVSKY SPEELT MEE. Volgens een mededeling van de zijde van de F.I.D.E. zal Samuel Reshevsky in ieder ge val deelnemen aan het candi- datentomooi om het wereld kampioenschap, hetwelk Zondag 30 Augustus te Neuhausen be gint. Het aantal spelers be draagt dus 15. De F.I.D.E. heeft voorts be sloten het Europese zonetornooi door* de Duitse schaakbond te laten organiseren. Waarschijn lijk zal het tornooi in het voor jaar van 1954 te Lindau worden uitgeschreven. PRONK EN BIJSTER UIT DE GRATIE. De heer D. J. Bessem, direc teur van 't Olympisch stadion blik te Zürich vertoeft ter bij woning van de wereldkampioen schappen, was zo ontevreden over de prestaties van de Neder landse stayers Jan Pronk met gangmaker Bertus de Graaf en Cor Bijster met gangmaker Wiersma, dat hij besloten heeft beide renners niet te laten deel nemen aan de revanchewed strijden, welke op 1 September te Amsterdam worden gehou den. Na een gesprek, dat Pellenaars met Hugo Koblet heeft gehad, besloot de Zwitser het contract om op 1 Sept. te Amsterdam in een achtervolging over 5 km te gen de wereldkampioen Patter- Son uit te komen, te tekenen. PRIJSVLUCHT MOESKROEN. „De Verwachting" - Axel. Snelheid 1ste duif 1673 meter. 1 en 3. M. Dieleman; 2. Em. Pieters; 4. H. de Waele; 5. A. Peersman; 6 en 7. R. J. van de Veke, Zaamslag; 8. D. Dieleman; 9. C. van Drongelen; 10. C. Heijnsdijk. TERNEUZEN. De korpschef der gemeente politie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te verkrijgen aan de daarachter vermelde adressen. Padvindersriem, Dokweg 22 roodjasje, Oudelandseweg 32; bl. zwémpak met dito handdoek, P 56, Terneuzengeldstuk, Axel- sestraat 23; doublé schakelarm band, D.-Visserstraat 88; garen dameshandschoen, lederen kin dertasje, bur. van politie; pad vindersriem, Schoolplein 13; armband, Noordstraat 6oor bel, Fred. Hendrikstraat 3; kin dertasje, Hondiusstraat 11; gele badmuts, Tramstraat 13; bril, Dekkerstraat 47; broche, Ker::- hoflaan 37; polshorloge, Vinken, straat 12; vulpen en regenmvn- tel, Middenstraat 5, Sluiskil; nylonkou:, gehaakte dames handschoen en zakmes, Veldstr. 7, Sluiskil; stoffen parapluie- hoes, lipssleutel en groene haar- strik, bur. van politie. Op Vrijdag 28 Augustus a.s. hoopt M. P. HARTE, zijn 40-jarig dienstjubileum als zetter-drukker te her denken. Receptie: 11 uur v.m., Noordstr. 10-12 Directie en Personeel Ververs' Drukkerij v/h M. de Jonge. Gezellig en leerzaam Privé en clublessen Clubs in elk milieu Aparte clubs voor R.K. Aanvang beginnerscursus Zaterdag 5 September. Inschr. a.s. Zaterdag van 7.309 u. in onze school, Nieuwstr. 13. Ingang „Des Pays Bas". Nu de scholen weer beginnen brengen wij een aparte collectie vanaf ƒ4,95; 6,75; ƒ8,50; 9,75; 12,25; ƒ14,75; ƒ16,25; ƒ19,25 enz. brengen wij U iets aparts in prijzen vanaf 19,75; ƒ23,50 enz. tot ƒ45,—. Ook in deze zaak ontvangt U Dijkstraatbcnnen voor een taart. (erkende I.M.O.-cursus). De resultaten van het laatst gehouden mondeling exa men tonen overduidelijk aan, dat een mondelinge cursus in alle opzichten de voorkeur verdient boven allerlei schriftelijke cursussen, die vaak nalaten de candidaten een degelijke voorbereiding te geven. Toekomstige middenstanders, laat U niet misleiden, maar volgt de mondelinge cursus, uitgaande van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling. Aanmelding voor de nieuwe jaargang welke begin Sep tember aanvangt kan van heden af geschieden bij de heer A. C. DE PAUW, Directeur, Vlooswijkstraat 64, Terneuzen. HET BESTUUR. VAN ERKEND SELECTIEBEDRIJF 28/35 35/45 45/55 BINTJE S 40 et. 35 ct. 25 et. BINTJE E 36 ct. 31 ct. 22 ct. BINTJE A 30 ct. 22 ct. 20 ct. Bij voorjaarslevering (koelhuis bewaring) 2 ct. per kg hoger. Levering franco boerderij. 28/35 en 35/45 worden verhoudingsgewijs verkocht. Aanbevelend, STAD a/fa HARINGVLIET, TEL. 239. 120 bas 7 reg. Compleet met koffer en riemen voor 440. GITAREN ƒ31,50; ƒ37,50 enz. MANDOLINES en BANJO'S 34; ƒ41,25 enz. BLOKFLUITEN vanaf 5,75. De beste merken voorradig NOORDSTRAAT 92 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3