Robert Schuman over een verenigd Europa De politieke commissie Indonesische Regeringsverklaring De stakingen in Frankrijk 300 millioen Europeanen gescheiden door 20 grenzen De kwestie-Marokko en de Veiligheidsraad Ongeval in Britse ijzermijn STAATSLOTERIJ Gironummer 777 De aanhouding te Makassar De verhoudingen met Nederland'j Terramycine Tram met een snelheid van 90 km MAROKKO Na 12 dagen onder puin, bevrijd Moeilijkheden bij wederinvoervan Nederlandse jachten opgelost 2 ton voor uitbreiding van „Het Nederlands Kankerinstituut'' Bommenwerper voert straaljager mee „GueriSa"-staktag in Engeland 800 emigranten naar Nieuw-Zeeland Indonesische mHIioenen- order voor scheepsbouw WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1953. 8e Jaargang No. 2929. VERENIGDE NATIES A. N. W. Bvroeg duidelijke richtlijnen Aug. v.m. n.m. 26 27 28 29 30 5.41 5.43 5.44 5.46 5.48 19.41 19.39 19.37 19.35 19.32 v.m. 19.56 20.13 20.32 20.56 21.29 n.m. 7.57 9.27 10.57 12.25 ,13.50 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 ceaS; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum por advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur „Ik sta optimistisch ten op zichte van een verenigd Europa" aldus de Franse oud-minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman in de rede, die hij te Hilversum heeft uitgesproken voor de Europese federalisten uit acht verschillende landen. ,,Ik ben optimistisch omdat dit het enig ideaal is, dat de jeugd van Europa, die de gevolgen te dragen heeft van een misdadige oorlog, kan bezielen. De een wording van Europa is de toets steen van de wereldvrede en daarin is de verhouding Frank rijkDuitsland het centrale punt. De Europese eenheid heeft ge lukkig het stadium der academi sche discussie verlaten en is een groeiende realiteit, welke door geen der Europese landen meer kan worden verwaarloosd. Mi- Naar in Parijs van gezagheb bende zijde is vernomen, heeft Cabot Lodge, de Amerikaanse afgevaardigde in de Veiligheids, raad, verklaard te zullen stem men te.gen inwilliging van het verzoek der Arabisch-Aziatische landen om de kwestie-Marokko op de agenda van de Veilig, heidsraad te plaatsen. Door een ontploffing van mijngas zijn 14 mijnwerkers in een ijzermijn te Lingdale (York shire) gewond. Vier van hen zijn later in een ziekenhuis overleden. De toestand van de 5 gewonden is zeer ernstig. nister Schuman concludeerde, dat ook in de landen, die zich nog afzijdig houden, brede belang stelling voor dit streven bestaat. Het grote probleem blijft het moeten prijsgeven van een deel der souvereiniteit door de deel nemende landen. De mijlpalen van de groei der eenwording zijn de ratificaties der overeen komsten als kolen- en staalge meenschap, Benelux en Europe se defensiegemeenschap in de verschillende nationale parle menten. Hij prees Nederland voor de grote voortvarendheid, waarmede het parlement de E.D.G. heeft aangenomen en sprak als zijn overtuiging uit, dat ook Frankrijk, Duitsland en Italië zullen volgen, omdat dit de enige weg is. Een Europese federatie kan eerst goed functionneren, als in de betrokken landen orde op eigen zaken is gesteld. Ook hier ligt een taak voor de werkers aan het federalisme, welke men niet over het hoofd mag zien. Vijftigduizend gulden op nr. 9679. In de 4e klasse van de 502ste Staatsloterij is gistermorgen een prijs uitgeloot van ƒ50.000. Deze prijs komt in bezit van de houder(s) van lot nr. 9679. Europa zal gedoemd blijven tot economische onmacht, als de 300 millioen vrije Europeanen ge scheiden blijven door twintig- grenzen, waardoor vruchtbare initiatieven en goede ideeën niet tot ontplooiing kunnen komen. Het streven is niet gericht op een Europese superstaat, die loodzwaar zou drukken op de in sommige landen reeds te sterk georganiseerde overheidsdiens ten, maar op een rechtsorde van vrije naties, waarin op de mocratische basis meerderheids besluiten beslissingen kunnen worden genomen binnen het ka der van een algemeen aanvaard pact. Ofschoon de raad van Europa in Straatsburg nog niet met macht is bekleed, mag men deze vergadering van parlementa riërs uit vijftien landen niet on derschatten. In dit „laborato rium" worden de ideeën aan de orde gesteld en getoetst en wordt op den duur de saamhorigheid verkregen, die de gunstige basis moet leveren voor de belangrijke beslissingen, aldus Robert Schu man. Op gironummer 777 ten name van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis" onder ver melding „hulpverlening Grie. kenland" is tot Maandagavond een bedrag ontvangen van 82.497,97. Corned-beef voor Grieken land. Het Ned. Roode Kruis heeft 10.000 blikjes corned beef aan gekocht ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevings ramp op de Griekse eilanden in de Ionische Zee. De blikjes zul len zo spoedig mogelijk naar Griekenland worden gezonden. Zoals bekend zond het Roode Kruis reeds eerder o.m. 3000 de kens en voor 20.000 antibiotica naar Griekenland. Nederlander mag doorreizen naar Nieuw-Guinea. De Nederlandse politie-inspec- teur V. H. Damwijk, die op 13 Augustus in Makassar op door reis naar Nieuw-Guinea werd aangehouden, is thans toege staan zijn reis voort te zetten. (Zoals gemeld was hij in 't be zit van documenten, die waar devol geacht werden voor het Indonesische leger. Red. A.N.P.). Twee doktoren van een zie kenhuis te Zuid-Dakota (V. S.), hebben meegedeeld dat terra mycine een zeer bruikbaar mid del is gebleken bij het voorko men van infectie aan de ogen van pas geboren kinderen in de plaats van zilvernitraat. Baby's wier ogen met zilvernitraat be handeld waren hielden de oog jes 3 of 4 dagen gesloten, terwijl bij gebruik van terramycine de kindertjes onmiddellijk de ogen konden openen. De politieke commissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft de be sprekingen over de politieke conferentie over Korea voortge zet. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat het voor zijn land vrijwel on mogelijk zou zijn met India sa men te werken op de komende conferentie. Indien India zich openlijk aan de andere (commu nistische) zijde zou scharen, zou de zaak anders liggen. De Zuidkoreaanse minister be schuldigde India er van de com munistische aanvallers te hebben tevreden gesteld door „geen en kele soldaat te hebben gezonden om de vrijheid te verdedigen". Maar thans was India wel be reid duizenden militairen naar Korea te sturen om „het Krem lin" dat in Korea was geschapen, „weerloze anti-communistische gevangenen te bewaken". Hij ver klaarde, dat India „doodsbang" was voor communistisch China en alle mogelijke middelen had gebruikt om de vrede met de communisten te bewaren. India volhardde volgens de minister in het maken van plannen om het prestige van de Chinese commu nisten te vergroten door hen uit te nodigen bij de Verenigde Na ties, en door „het uitleveren van Formosa" aan hen. Hij noemde dit verraad van de eerste orde. Door het onderhandelen en in trigeren met de communisten on dermijnde India de grondslagen van de Verenigde Naties. De voorzitter van de vergade ring onderbrak hier de redevoe ring van minister Pjoeng met het verzoek zich bij de zaak te hou den. De minister vervolgde met te zeggen, dat Zuid-Korea de voor keur geeft aan een conferentie met twee partijen boven een „ronde tafel-conferentie". Hij was van mening, dat de Sowjet- Unie aan de conferentie dient deel te nemen, maar dan aan de communistische zijde. Indien het wil deelnemen aan een ronde tafel-conferentie diende de Sow- jet-Unie buiten de conferentie te wordgn gehouden. De Sowjet-Unie heeft voorge steld afgevaardigden van vijf tien landen te doen deelnemen aan de over Korea te houden po litieke conferentie. Tevoren had zij voorgesteld het aantal deel nemers tot elf te beperken. Wysjinsky stelde voor ook In donesië, Syrië, Egypte en Mexi co aan de besprekingen te doen deelnemen. Wysjinsky stelde verder voor Tsjecho-Slowakije de plaats van Zweden te doen innemen. Een andere, door Wysjinsky in zijn oorspronkelijke resolutie aan gebrachte wijziging was het inlas sen van de zinsnede: „Besluiten, ter politieke conferentie genomen, zullen slechts dan rechtsgeldig heid hebben, indien zij zijn goed gekeurd door alle partijen, die de Koreaanse wapenstilstandsover eenkomst hebben ondertekend". Tevoren luidde de tekst: „In dien zij zijn goedgekeurd door de partijen, die de bestandsovereen komst hebben getekend". Op de lijn Dusseldorp.Krefeld rijden sedert begin Augustus 4 nieuwe uit 3 wagons bestaande tramstellen, welke buiten de be bouwde kommen een maximum snelheid van 90 km kunnen be reiken. De 22 km lange afstand tus sen beide steden wordt thans in 32 minuten afgelegd, terwijl hiervoor voordien 46 minuten nodig was. Het treinverkeer met de Pa- rijse voorsteden was Dinsdag nog steeds verbroken. Op de grote lijnen reden evenwel meer treinen dan Maandag. In de provincies hebben de meeste P.T.T.-ambtenaren nu het werk hervat, maar in Parijs behoort het merendeel van het P.T.T.-personeel tot de commu nistische en onafhankelijke vakverenigingen, die de staking voortzetten Het telefoonverkeer met de provincies ondervond grote vertraging, doch dit was grotendeels een gevolg van vele aanvragen. Bij de openbare vervoersdien sten in Parijs reden Dinsdag 502 <van de 1246) autobussen en 210 (van de 274) ondergrondse treinen. Vrachtauto's van het Franse leger, die in de afgelopen weken in Parijs busdiensten onderhielden, zijn uit de bin nenstad teruggetrokken. Zij doen nog wel dienst in de voor steden. Ongeveer de helft van de taxi-chauffeurs van grote on dernemingen heeft gehoor ge geven aan de oproep tot een staking van 24 uur. Franse spoorwegautoriteiten zeiden Dinsdagmiddag, dat Dins dagnacht het spoorwegverkeer tussen Parijs en de voorsteden volledig hervat zou zijn. Bij de vervoersbedrijven te Straatsburg, Le Havre, Amiens, Rijsel en Saint-Etiènne worct nog gestaakt. In de gas- en electriciteitsbe- drijven en de mijnen is geen ver andering in de toestand geko men. In de provincie begonnen in een aantal machinefabrieken nieuwe stakingen, maar in an dere werd het werk hervat. De verklaring van de regering, dat er geen maatregelen zullen worden getroffen tegen mannen die Dinsdag het werk hebben hervat, behalve indien zij zich schuldig maakten aan geweldda digheden en sabotage, heeft nieu we onzekerheid onder het perso neel van de posterijen veroor zaakt. In de regeringsverklaring werd ook gezegd, dat de mannen op verantwoordelijke posities, die de bevelen van de regering tot hervatting van 't werk niet had den opgevolgd, het eerst zouden worden berecht. De socialistische en katholieke vakbonden waren van oordeel, dat er geen maatregelen tegen stakers zullen worden genomen, die vorige week de wapenstil standsvoorwaarden met de rege ring hebben getekend. De chr. vakbond voor personeel van de posterijen dreigde met hervatting van de staking als deze kwestie niet spoedig wordt opgelost. Het personeel van de posterijen te Tanger begroette de hervat ting van het werk door de Fran se postbeambten met een zucht van verlichting. Tijdens de sta kingen in Frankrijk werd een groot aantal telegrammen uit het buitenland, die anders via Parijs gaan, via Tanger gezonden. Na een plechtigheid ter her denking vah het feit, dat Parijs negen jaar geleden werd bevrijd op de binnenplaats van het hoofdpostkantoor te Parijs, be toogden 2000 postbeambten voor hervatting van de staking. Toen de politie ingreep, om de binnenplaats schoon te vegen brak er een vechtpartij uit, waar bij een postbeambte werd ge wond. Een ander werd in hechte nis genomen. Het christelijke vakverbond voor de spoorwègarbeiders heeft Maandagavond zijn leden aanbe volen het werk onmiddellijk te hervatten. In Toulouse hebben de spoor wegarbeiders, die aangesloten zijn bij de CGT, Maandagavond na een vergadering besloten de staking „op te schorten" en on middellijk aan het werk te gaan. Op de grote stations te Parijs rekent men er op, dat ruim 100.000 reizigers kunnen worden vervoerd en dat er vandaag meer dan 100 treinen naar alle richtin gen uit de hoofdstad zullen ver trekken. In ClermontFerrand duurt de staking voort. De enige trein, die Maandag van Parijs naar Duinkerken was vertrokken, is even buiten de havenstad door posters opge houden. Nadat de afdeling van de veiligheidspolitie de posters had verspreid, werd de trein naar het station te Duinkerken gebracht. Eén poster, een oud-spoorweg arbeider, werd gearresteerd. De Indonesische minister-pre sident Ali Sastroamidjojo heeft Dinsdagochtend voor het parle ment verklaard, dat zo spoedig mogelijk ter hand zullen worden 5 genomen de herziening van de verhoudingen tussen Nederland en Indonesië; het herbeschou- wen van andere overeenkomsten van de R.T.C. en het annuleren van de overeenkomsten, welke nadelig voor de staat zijn. De overblijfselen van de kolo niale tijd, welke nog worden ge vonden op economisch, finan cieel en andere terreinen, moe ten zo spoedig mogelijk worden geliquideerd. Indien beide partijen de wegen erkennen voor verbetering van de betrekkingen tussen beide landen, die vroeger leefden als koloniserend en gekoloniseerd volk, kan een regeling van bo vengenoemde problemen ver wacht worden in een sfeer van vrede en wederzijds begrip. Over Nieuw-Guinea zegt de regeringsverklaring o.a., dat West-Irian een bijzondere kwes tie vormt en dat zij een speciale plaats in het programma van het kabinet heeft gekregen. „De nationale claim op dat gebied is gebaseerd op het feit, dat het gebied historisch, juridisch en politiek één is met het Indonesi sche vaderland. Sinds de procla matie van de onafhankelijkheid wordt met het gebied van de re publiek Indonesië het voormalig Nederlandsch-Indië bedoeld. Dit is ook in overeenstemming met het handvest van de souvereini- teitsoverdracht, waar in art. 1 wordt gezegd, dat Nederland de souvereiniteit over Indonesië volledig aan de republiek Indo nesia overdraagt, zonder daar aan voorwaarden te verbinden". Volgens Sastroamidjojo is er geen enkele zinsnede in welke overeenkomst ook tussen Neder land en Indonesië, die er op doelt, dat het de facto gezag over West-Irian verder uitgeoefend mag worden door Nederland, in dien de besprekingen over het gezag over dit gebied zouden mislukken". De minister-president zei dat „de huidige Indonesische rege ring strak vasthoudt aan de eis op het gebied van West-Irian. Zij stelt zich tot taak het gebied op vredige wijze tot Indonesië te doen terugkeren. Dit standpunt wordt consequent vastgelegd in de verkiezingswetten voor het parlement en de constituante", waarin Irian als kiesdistrict is opgenomen. Te Casablanca zijn 97 Marok kanen veroordeeld tot gevan genisstraffen van 15 dagen tot 1 jaar wegens overtreding van het uitgaansverbod, deelneming aan verboden betogingen en sa menscholing. In Rabat zijn 171 betogers tot gevangenisstraffen van 2 maan den tot 1 jaar veroordeeld. Twee zusters, die 12 dagen onder de puinhopen van haar (door aardbevingen verwoeste woning te Argostoli hebben doorgebracht, zijn bevrijd. De beide vrouwen zijn naar een zie kenhuis gebracht. In de tijd, dat zij van de bui tenwereld waren afgesloten, leefden zij op aardappelen en water. Het Koningin Wilhelmina- fonds heeft 200.000 ter beschik king gesteld van 't Nederlandsch Kankerinstituut te Amsterdam voor de uitbreiding van werk ruimte. Met dit bedrag zal een laatste uitbreidingsmogelijk heid op de zolder van het Anto- nie van Leeuwenhoekhuis wor den benut. Dit heeft prof. dr L. B. W. Jongkees, voorzitter van de ver eniging „Het Nederlandsch Kan kerinstituut" en hoofdbestuurslid van het K. W. F. medegedeeld. „Veertienduizend van de ruim tachtigduizend sterfgevallen per jaar in Nederland zijn aan kan ker te wijten", zo vervolgde hij, „en er zullen nog generaties moeten komen en gaan voor dit probleem aan een oplossing toe is. Maar zo ons dit al met be zorgdheid mag vervullen, angst of paniek zouden misplaatst zijn. Laat ons liever het mogelijke doen om de voorwaarden voor 'n succesvol onderzoek in kliniek en laboratorium te helpen hand haven en verbeteren. Aan oplei ding van nieuwe clinici bestaat dringend behoefte. Jaarlijks is voor dit alles ruim een millioen gulden nodig. Ook dit jaar zal in Nederland een grote collecte voor de kankerbestrijding worden gehouden en wel van 25 Augus tus tot 12 September. Bovendien zal op 31 Augustus, de verjaar dag van Prinses Wilhelmina, in Bij het vervoer van plezier vaartuigen van het buitenland naar Nederland over de weg, hebben zich aan de Nederland se grens verschillende malen moeilijkheden voorgedaan. Dit was o.m. het geval bij Neder landers, die aan buitenlandse zeilwedstrijden hadden deelge nomen en die nadien hun jach ten op een aanhangwagen achter hun auto's weer Neder land binnenbrachten. Het betrof hier voornamelijk eigenaars van jachten van de nieuwe internationale klasse naar Nederlands ontwerp: de „Flying Dutchman"-klasse. Ge bleken is, dat de instructies voor de douaneambtenaren voor deze wijze van wederinvoer niet duidelijk waren. In verband daarmede heeft de A.N.W.B. zich tot het ministerie van Finan ciën gewend en op het ver strekken van duidelijke richtlij nen aangedrongen. De A.N.W.B. kan thans mede delen, dat eigenaars van Neder- specteur van invoerrechten en accijnzen in hun ressort. Deze voorziet dan dit document van een aantekening, dat het desbe treffende jacht is toegelaten tot het vrije verkeer in Nederland. De A.N.W.B. vertrouwt thans, dat zich in de toekomst bij deze wijze van vervoer geen proble men meer zullen voordoen. het nationale radioprogramma een prijsvraag, „Kent u uw va-^landse jachten zich bij het ver- /Jorlonrlco aoonViio^nriic?" nrrirHnn 77nnr ron Vmn ionVi nvi nrmw /In derlandse geschiedenis?" worden uitgezonden, waarvoor Prinses Wilhelmina de ereprijs heeft uit geloofd. voer van hun jachten over de weg met een vergunning tot tij delijke uitvoer en wederinvoer dienen te vervoegen bij de in- Ongeveer 1000 electriciëns uil 10 verschillende bedrijven zijn een „guerilla"-staking begonnen om hun eis voor hogere lonefc kracht bij te zetten. De staking, die door commu nisten wordt geleid, dreigt het bewapingsprogramma voor En geland te vertragen. Leiders van de vakvereniging zeiden dat in de loop van de volgende da gen nog meer arbeiders op dracht zal worden gegeven het werk neer te leggen, indien de werkgevers niet toegeven. Een woordvoerder van de vak organisatie zeide, dat men in 10 verschillende plaatsen, die over geheel Engeland liggen ver spreid opdracht had gegeven tot staken. „Het is een zuivere gue rilla", zo voegde hij hier aan toe. De Amerikaanse luchtmacht beschikt over een bommenwer per, die een straaljager in zijn bommenruim kan meevoeren hem in de lucht kan loslaten en hem eveneens in de vlucht weer kan oppikken, aldus bleek Dins dag door de Amerikaanse lucht macht gepubliceerde foto's. De bommenwerper is een B 36, uitgerust met zes zuigermo toren en vier straalmotoren. De Bijna 800 Nederlanders, vrij wel allen jonge mannen en vrou wen, vertrokken gistermiddag met de s.s. „Waterman" naar 'n nieuw vaderland. Via Curacao en het Panamakanaal reizen de emi granten naar Nieuw-Zeeland, waar zij 27 September a.s. wor den verwacht. Het rijk heeft bij deze reis aan ongeveer 70 pCt der jeugdige emigranten, onder wie vele ver loofde paren, subsidie gegeven. De jongste passagier is een maand oud, de oudste 76 jaar. Er is weer een bonte schake ring van beroepen op de beroe- penlijst vermeld: Er zijn 146 hul pen in de huishouding en 24 ver pleegsters aan boord, er is een jachtbouwer, een scheepsbeschie- ter, een pikeur, een helmplanter, een molenaar, een badmeester, 'n maatschappelijk werkster en een zangeres-romancière. Bij Mennevret in het departe ment Aisne (Frankrijk) zijn twee Belgische straaljagers neer gestort. De beide piloten kwa men om het leven. NOU, VOORUIT DAN MAAR Het emigrantenschip „Wa terman" zou vertrekken, toen opeens een 19-jarige emigrant met al zijn bagage van het schip de kade opliep. Tegen de douane-ambtenaren zei hij: „Ik heb een inzinking. Ik ga niet mee „Wees nu verstandig, zeiden de ambtenaren, „als je niet meegaat, heb je er morgen spijt van en dan kun je hele maal niet meer emigreren". Maar de jongeman hield voet bij stuk. Er werd lang en breed ge sproken en met een zoet lijn tje trachtten de omstanders, die allengs een grote groep waren gaan vormen, de ont moedigde jongeman weer aan boord te „praten". De jongen werd er verlegen van en keek hulpeloos rond. Toen zei hij opeens „Nou, vooruit dan ga ik maar Onder luid gejuich werd hij aan boord gebracht. straaljager is een F84 „Thun- derjet". Op de foto's wordt een Thun- derjet in het bommenruim van een B36 afgebeeld. Op andere foto's wordt getoond hoe de straaljager de bommenwerper nadert en op welke wijze het toe stel in de vlucht in het bommen ruim wordt opgetrokken. Voor de motor van de „Thun- derjet" wordt aangezet, laat men het toestel eerst onder de romp van de bommenwerper zakken. Het Amerikaanse departement van defensie deelde indertijd mede, dat zowel de B36 als de F84 de atoombom kunnen mee voeren. Ook zijn beide toestellen uitgerust voor het tanken tij dens de vlucht. KOPYVOOR DE KACHEL. Een jongeman van 24 jaar, zekere Hans Evenings, 'die in zijn ééntje drie „persbureaux" had opgericht, moet zich voor de rechter te Essen verantwoorden op beschuldiging van fraude en oplichting. Hij had zijn bureau gevestigd op een raamloos zol derkamertje en een dertigtal bla den de diensten van zijn met weidse namen getooide manu script-, berichten- en persdiensten aangeboden. Ook had hij per advertentie gevraagd om „mede werkers", wie hij niet onaan zienlijke beloning beloofde, maar achteraf bleek dat hij inzendin gen van serieuze reflectanten als brandstof voor zijn kacheltje had gebruikt. Verder wist hij tweeduizend mark los te krijgen voor door hem uitgeschreven „perskaarten". De gehele inven taris van zijn „bureau" bleek te bestaan uit 34 stempels en een gehuurde typmachine, waarvoor echter nog geen duit huur was betaald. De vice.voorzitter van de Ja panse scheepsbouwvereniging, de heer Doko, bevindt zich te Djakarta met het oog op het voornemen van Indonesië een order van 300 millioen rupiah voor de scheepsbouw te plaat sen. De Japannese consuljge- neraal bood te zijner ere een koud buffet aan, waarbij vele Indonesische scheepvaartauto riteiten aanwezig waren. Daar bij werden films over de Japan se scheepsbouw vertoond. Het voornemen van de Indonesische regering om een millioenenor- der te plaatsen is ook bekend gemaakt in Nederland, Duits land en Italië. medegedeeld door het K.N.M.I te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Afnemende wind. Wiselend bewolkt met hoofd zakelijk in het Noorden van het land plaatselijk enkele buien. Overwegend matige in het Zul den later zwakke wind uit Wes telijke richtingen. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren DONDERDAG 27 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.14 3.29 3.49 4.04 4.29 4.44 4.39 4.54

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1