Het Franse Parlement niet bijeen Castella-Vaatwas Verklaring van de sjah van Perzië De kwestie-Naumann der K. S.G. De stakingen duren nog voort Nieuwe sultan van Marokko voert hervormingen in blinkender vaat en zachtere handen! Tsjou en Lai over de komende politieke conferentie Stormschade en slachtoffers in India Vijfde kind van Charlie Chaplin geboren MALAKKA De ijzer- en staalproductie Heden worden 2 Neder landers uitgeleverd WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Frankering bi] Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nêi 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1953. 8e Jaargang No. 2928. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cemtj iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het bureau van de Franse na tionale vergadering heeft gewei gerd het parlement bijeen te roe pen. Het bureau grondde zijn besluit er op, dat nog geen derde deel van de parlementsleden een schriftelijk verzoek om bijeenroe ping van het parlement had inge diend. De leider van de socialistische parlementsfractie, Lussy, zeide in naam van zijn fractie, dat hij de beslissing van het bureau „on logisch en ongrondwettig" vond. Tien leden stemden tegen, en acht voor het bijeenroepen van het parlement, terwijl twee leden zich van stemming onthielden. Socialistische afgevaardigden protesteerden onmiddellijk tegen de beslissing van het bureau en zeiden, dat zij hun actie om te komen tot bijeenroeping van het parlement zouden voortzetten. Tijdens de vergadering was het gebouw door met traangasbom- men en wapens uitgeruste poli- tietroepen omsingeld, om op te kunnen treden tegen eventuele ongeregeldheden. Er deden zich echter geen relletjes voor, hoe wel enkele honderden demon stranten in de nabijheid van het gebouw der nationale vergade ring waren bijeengekomen. De stakingen worden inmiddels nog voortgezet. Ondanks de in het afgelopen weekeinde getrof fen overeenkomsten tussen de regering en de niet-communisti- sche vakbonden, was er slechts weinig verbetering bij de post dienst en de vervoersbedrijven te bemerken. Na de beslissing van het kernkabinet, dat de stakers geen loon zullen ontvangen over de dagen dat zij niet hebben ge werkt, zag het er Maandagavond niet naar uit, dat er spoedig ver betering zal komen in de toe stand. Het spoorwegverkeer naar de yoorsteden van Parijs lag vrijwel geheel stil. Op de grote trajecten reden iets meer treinen dan de vorige dagen, en men hoopte dat Maandagavond laat een driehon derd treinen van de grote Parijse stations zou zijn vertrokken. Bij de ondergrondse reden er 198 van de 285 treinen, terwijl ongeveer een derde der busdiensten in de Parijse hoofdstad was hervat. Het kernkabinet heeft Maan dagavond onder voorzitterschap van premier Laniel op een ver gadering besloten, dat tegen werknemers, die zich niet ernstig misdragen, of sabotage gepleegd hebben, en die uiterlijk Dinsdag 25 Augustus het werk hebben hervat, geen strafmaatregelen zullen worden genomen. Volgens kringen, die in nauwe verbinding staan met de Franse regering, heeft deze ingestemd met een verzachting van de strafmaatregelen tegen de sta kende spoorwegarbeiders. Hier mede is een der voornaamste hin derpalen voor een hervatting van het werk door deze arbeiders uit de weg geruimd. De tweede grote hinderpaal voor een hervatting van het werk bij de Franse spoorwegen, n.l. de door de C.G.T. (onder communistische leiding) uitge vaardigde stakingsgroep, blijft echter bestaan. De regering is in besprekingen met vertegenwoordigers van de socialistische „Force Ouvrière" het volgende overeengekomen: 1. Spoorwegarbeiders, die zijn geschorst omdat zij geweigerd hebben gehoor te geven aan een algemene waarschuwing om het werk te hervatten, kunnen zon der meer weer in dienst treden, zonder hiertoe een officieel ver zoek te behoeven in te dienen. Dit geldt niet voor arbeiders die daden van geweld of van sa botage hebben bedreven. 2. De arbeiders krijgen geen loon over de stakingsdagen, doch de door hen te betalen kortingen zullen over een periode van ver scheidene maanden worden inge houden. 3. De gevallen van arbeiders, die geweigerd hebben gevolg te geven aan hun door de regering persoonlijk toegezonden oproe pen om het werk te hervatten, zullen van geval tot geval worden bekeken, teneinde te bepalen welke administratieve straffen (bijv. terugstellingen in positie, door minder rekening te houden met het aantal dienstjaren of door een tijdelijk niet in aanmer king komen voor promotie) zul len worden toegepast. DE TOESTAND IN PARIJS. Zondag liepen in Parijs 176 van de 550 bussen die er gewoon lijk rijden. Van de 153 treinen van de ondergrondse spoorweg, die normaal rijden, vertrokken er 115. Van de 360 stations van de ondergrondse waren er 71 gesloten. De Parijzenaars waren Maan dag opnieuw voor een groot deel aangewezen op vervoer met mi litaire vrachtwagens, aangezien nog slechts een derde van de stadsbussen en de helft van de ondergrondse treinen reed. Het treinverkeer met de Pa rijse voorsteden was nog zo goed als geheel gestremd. De autoriteiten hebben beloofd, dat meer treinen op de lange tra jecten zullen rijden. Voorts werden in Parijs nog slechts weinig postbestellingen verricht en het telefoonverkeer met andere steden ondervond grote vertraging. GEVAL VAN SABOTAGE. Een passagierstrein, die met een snelheid van ruim negentig kilometer per uur in de richting van Toulouse reed, is Vrijdag j.i. in botsing gekomen met een stuk rots, dat door een touw beves tigd, voor een brug hing. Door de botsing werd het windscherm van de bestuurderscabine stuk geslagen, waarbij een der be stuurders ernstig en de andere licht werd gewond. De machi nisten slaagden er echter in de trein tot stilstand te brengen. De leiding der politie van Tou louse, die Zondag hiervan mede deling deed, verklaarde dat het hier een geval van sabotage be trof. Het stakingscomité van de spoorwegarbeiders uit Toulouse zeide, dat dit een daad was van „agents provocateur". HET TELEFOONVERKEER MET FRANKRIJK. De Zondag verwachte verbete ring in het telefoonverkeer met Frankrijk blijkt eerst langzamer hand tot stand te komen. Het te Parijs beschikbare personeel :s nog niet groot genoeg om alle geleidingen te bedienen, zodat ce verkeersafwikkelingen aan ver traging onderhevig is. „De Perzische schatkist is zeer leeg, onverwijlde hulp is drin gend noodzakelijk", verklaarde de sjah. Hij vervolgde: „Wij vragen niet enig speciaal land om hulp en wij zijn geen bedelaars. Wij moe ten echter, om het land te kun nen redden, thans hulp hebben". Toen een verslaggever hem vroeg of Perzië bereid zou zijn Sowjet-Russische hulp te aan vaarden, antwoordde de vorst ernstig: „Wij zijn bereid hulp van iedereen te verwelkomen". De sjah beschuldigde de rege- ring-Mossadek er van een „ver- Volgens kringen, die in nauw contact staan met de nieuwe Marokkaanse sultan, Maelai Mo hammed Ben Arafa, is deze voor nemens het hof ceremonieel sterk te wijzigen. De sultan wil het jaarlijkse „feest van de kroon", dat hij be schouwt als onverenigbaar met een juiste belijdenis van de Mo hammedaanse godsdienst, af schaffen. Dit feest komt namelijk neer op een persoonlijke aanbidding van de sultan door de bevolking. De sultan is ook voornemens de titel „Jallala" „de godde lijke") af te schaffen, daar hij Dr Werner Naumann, de voor malige staatssecretaris van Göbbels, is een nazi van de „tweede categorie" en bezit dus geen passief- of actief kiesrecht, aldus heeft de regering van Noordrijnland-Westfalen Maan dag verklaard. Naumann die candidaat van de rechtse „Duitse rijkspartij" in de staat Neder-Saksen is, heeft zijn do micilie in Noordrijnland-West falen. Door de beslissing van de re gering van Noordrijnland- Westfalen kan Naumann niet langer candidaat zijn bij de ko mende algemene verkiezingen. De regering van Noordrijnland- Westfalen nam deze beslissing nadat de Britse autoriteiten Vrijdag de rechtspraak in zui veringszaken aan de Westduitse staten had overgedragen. De regering kreeg Vrijdag het recht om personen die er van De eerste minister van com munistisch China, Tsjou en Lai, is voorstander van een ronde tafelconferentie over Korea, waaraan beide partijen en ande re bij het conflict betrokken lan den zullen deelnemen, aldus deelde radio-Peking Maandag mede. In de door radio-Peking uitge zonden verklaring van Tsjou wordt verder verklaard, dat er over de deelneming van andere landen overeenstemming tussen de bij de wapenstilstand betrok ken landen moet bestaan. Volgens Tsjou moet de confe rentie over Koreaanse problemen niet het karakter dragen van een conferentie tussen twee partijen. In de verklaring wordt gezegd, dat de Chinese regering het standpunt van de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Wysjin- ski, deelt. Tsjou protesteerde tegen het besluit om communistisch China en Noord-Korea niet tot de debat ten van de politieke commissie van de algemene vergadering toe te laten. Verder wordt in de verklaring gezegd, dat volgens de Chinese regering de Verenigde Naties ver antwoordelijk zijn voor de mede deling van voorstellen en resolu ties aan de regeringen van China en Noord-Korea. Als de resoluties in overeen stemming zijn met de beginselen die in de verklaring van Tsjou uiteengezet zijn, zal de Chinese regering haar in overweging ne men. Tsjoe zeide, dat de terugtrek king van de buitenlandse troepen uit Korea (zowel de Chinese als de geallieerden) en een vreedza me regeling van het Koreaanse geschil voor alle andere vraag stukken dienen te worden be sproken. De minister verklaarde, dat alle beslissingen van de con ferentie unaniem moeten worden goedgekeurd door de partijen, die bij de Koreaanse wapenstilstand zijn betrokken, voordat zij wor den aangenomen. Hij sprak als zijn mening uit, dat de algemene vergadering van de Verenigde Naties de plicht heeft de regerin gen van communistisch China en Noord-Korea op de hoogte te hou den van alle voorstellen en aan bevelingen betreffende de politie ke conferentie. Zijn regering zou in overweging nemen, of de aan bevelingen van de algemene ver gadering kunnen dienen als grondslag voor 't houden van de politieke conferentie. Tenminste 14 personen zijn Zondag om het leven gekomen in de Indische steden Allaha bad en Kanpoer, waar tenge volge van zware regenstormen een aantal huizen instortten en honderden bomen.werden ont- wor-eëld. 42 Personen liepen verwondingen op. Allahabad was als gevolg van de storm van de buitenwereld afgesloten. verdacht worden zich indertijd aan nazi-activiteit te hebben schuldig gemaakt, zonder haar voor een rechtbank te dagen, in de eerste of tweede categorie van voormalige nazi's te plaat sen. Naumann mag nu ook geen lid meer van een partij of vak bond zijn. Bovendien werd Naumann verboden in de komende 5 jaar als journalist-schrijver of ra diocommentator op te treden. Ook mag hij geen onafhanke lijke werkzaamheden meer in een handelsonderneming ver richten. In het hoofdkantoor van de partij te Hannover deelde de vice-Voorzitter Von Thadden mede, dat dr Naumann een de- nazificatiebewijs had dat hem in 1952 door een commissie te Frankfort was verschaft. De regering maakte bekend, dat zij deze beslissing had geno men, omdat Naumann de ter reur van de nazi's metterdaad had gesteund. Bovendien was hij een overtuigd voorstander van het nationaal-socialisme geweest speciaal wat de rassentheorie aanging. De regering ging niet over tot verbeurdverklaring van zijn be zittingen, omdat hij niets had uit de tijd voor de ineenstorting van het regiem van Hitler. De minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijnland-West falen, Meyers, zeide, dat er geen bewijzen waren, dat Naumann ooit was gezuiverd. Het besluit van de regering geldt niet alleen voor de Britse zóne, maar ook voor de Amerikaanse en de Franse, aldus Meyers. Naumann zal het besluit van de regering binnen veertien da gen kunnen betwisten voor een onmiddellijk door de regering in het leven te roepen commissie. SPREEKVERBOD VOOR NAUMANN. Het Beierse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de plaatselijke politie-autoriteiten opdracht gegeven alle verkie zingsvergaderingen van de rechtse „Duitse rijkspartij" te sluiten als dr Naumann, voor malig staatssecretaris van Göb bels, tracht het woord te voe ren. Naumann was reeds een spreekverbod opgelegd in Hessen en de steden Hamburg en Bre men. Oonah Oneil, thans mevrouw Chaplin, heeft Zondagavond het levenslicht geschonken aan haar vijfde kind, een zoon. Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent De nationale conferentie van Malakka heeft een program van 4 punten gepubliceerd voor con stitutionele hervormingen als de eerste stap naar zelfbestuur van Malakka. Het programma, dat uitgaat van de inheemse bestuurders der verbonden staten van Ma lakka, moet bekrachtigd worden door een voltallige vergadering van de nationale conferentie op 31 Augustus. De 4 punten zijn: 1. Er zullen federale verkie zingen worden gehouden vóór 1956; 2. Tegen 1 Febr. 1954 zal een federale wetgevende raad van 90 leden de huidige raad van 75 leden vervangen moeten hebben, gepaard gaande met een herverdeling der zetels volgens politieke grenzen en be volking; 3. Een federale uitvoe rende raad zonder leden, die geen portefeuille hebben; 4. Een nationale vergadering bestaan de uit vertegenwoordigers van alle partijen, die de weg naar zelfbestuur moet uitstippelen. De conferentie heeft aange drongen op het spoedig uit schrijven van plaatselijke ver kiezingen. Sir John Nicoll, gouverneur van Singapore, heeft verklaard, dat de inwoners van Malakka volledig dienen mee te werken aan de verdediging van hun land. De inheemse strijdkrach ten zouden evenwel lange tijd hulp van Britse strijdkrachten behoeven. van mening is dat deze slechts allah toekomt. Voorts wil de sultan in plaust van de „hedia", een halfjaarlijkse plechtigheid, waarbij de onder danen van de sultan hem vele en overvloedige geschenken a inb:e- den, vervangen door een eenvou dige vorm van trouwgelo:fen, waarbij het aanbieden van ca- deaux zal worden verboden. De nieuwe sultan heeft reeds een kleine „revolutie" veroor zaakt door Mohammed ranse hoogwaardigheidsbekleders toe te staan in zijn tegenwoordigheid te zitten en hun schoeisel aan te houden. Tevoren moesten zij bar revoets voor hem verschijnen. DE AFGEZETTE SULTAN VAN MAROKKO EN DE MAAN. Zondag verspreidde zich op gro te schaal een gerucht door de Marokkaanse stad Tanger, in houdend dat de maan een won derlijke verandering had onder gaan en dat dit hemellichaam thans de beeltenis te zien gaf van de afgzette sultan van Marokko en diens zoon. Het gevolg was, dat duizenden Mohammedanen zich in de nau we straten van de Arabische wij ken verdrongen of op balcons en daken klommen om naar de maan te kijken. Het viel de licht gelovige Arabische bevolking ge makkelijk het „wonder" te aan vaarden. Tegenstanders van de nieuwe sultan van Marokko trok ken hieruit zoveel mogelijk voor deel. De politie verklaarde dat het maanstaren was begonnen, nadat zich in de winkels in de Arabi sche wijken van Casablanca het gerucht had verspreid dat de sul tan naar de maan was gevlucht, om aan zijn vijanden te ontko men. Verbaasde politiemannen verspreidden tenslotte de maan- starers. Sommige Fransen in Marokko zijn van mening dat het hier een listig protest tegen het afzetten van de sultan betreft. Anderen zijn er echter van overtuigd dat vele Marokkanen die aan de voormalige sultan bij na goddelijke eigenschappen toe kenden werkelijk geloven hem in de maan gezien te hebben. A.F.P. meldt uit Rabat dat de toestand in geheel Marokko rus tig blijft. SABOTAGE. Twee personen zijn om het leven gekomen en 12 gewond toen Maandagochtend de snel trein Marokko-Algiers nabij Ra bat verongelukte. Over een lengte van ongeveer 15 km wa ren de spoorstaven verwijderd. De gehele trein liep uit de rails en vele rijtuigen kantelden. De politie dacht dat de sabota gedaad door nationalisten op touw was gezet. schrikkelijke erfenis" te hebben achtergelaten. Hij voegde hier aan toe dat de „misdaden" der afgezette regering binnenkort be kend zouden worden gemaakt. De vorst deelde voorts mede dat zal worden voortgegaan met de verdeling van kroonlanderijen onder arme boeren. De sjah is hier twee jaar geleden op eigen initiatief mee begonnen. De journalisten merkten op dat de Perzische vorst er bedrukt uitzag en dat hij zich zorgen scheen te maken over de toe komst van zijn land. Sprekend over de buitenland se politiek verklaarde de sjah: „Het is nog veel te vroeg om de betrekkingen met Groot-Brittan- nië te hervatten". Hij voegde hier aan toe dat hij zich thans op dit gebied zou bepalen tot het doen vervangen van vele Perzische ambassadeurs. De sjah zeide verder dat de op stand tegen de regering-Mossa- dek als „een vuurwerk" was be gonnen. „Indien dr. Mossadek in handen van het volk was geval len, zou hij aan stukken zijn ge scheurd", aldus de vorst. Hij zeide verder dat het volk de voormalige minister van Bui tenlandse Zaken Hoessein Fatemi vermoedelijk zou doden, indien ze hem thans in handen zouden krijgen, daar zij hem haten. „Wij weten nog niet waar hij is, doch wij hopen hem spoedig gevangen te hebben genomen", aldus de sjah. De vorst zeide voorts dat hij fotografen niet wilde toestaan foto's van dr. Mossadek in de ge vangenis te maken, daar de ge wezen premier hier bezwaar tegen had. „Het is niet meer dan fatsoenlijk dat ik daarom de fo tografen verbied dr. Mossadek tegen zijn wens te fotograferen", verklaarde hij. De sjah herhaalde er zeker van te zijn dat 99 procent der Perzen zijn bewind steunt. Het paleis van de vorst wordt echter nog door vechtwagens en bewapende schildwachten be waakt. Verklaring van de Perzische minister van Financiën. De Perzische minister van Fi nanciën Al Amini verklaarde tegenover verslaggevers: „Mijn eerste taak bestaat uit het ver schaffen van de middelen om de ambtenaren hun salaris over Augustus te kunnen uitbetalen". De waarde van de Perzische reaal steeg tot tachtig voor één dollar. Voor de val van de rege- ring-Mossadek was de reaal ge zakt tot 140' voor één dollar. De koers van Zondag was de beste sinds Maart j.l. Deskundi gen beschouwen dit als een teken van vertrouwen van binnen- en buitenland in de Perzische munt eenheid. De V. S. en Perzië's benarde financiële toestand. A.F.P. meldt uit Washington dat noch het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken, noch het hoofd van het bureau „Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland", Harold Stassen commentaar wilden leveren op de verklaring van de sjah van Perzië, dat zijn land onverwijlde financiële hulp nodig heeft. Evenwel wordt van bepaalde Amerikaanse ambtelijke zijde vernomen dat de vraagstukken, waartegenover de nieuwe Perzi sche regering zich gesteld ziet, te Washington zeer nauwkeurig worden bestudeerd. Men meent in deze kringen dat elk Perzisca beroep om financiële hulp in de Ver. Staten welwillend zal wor den ontvangen en dat hierop on verwijld zal worden gereageerd. Men legt er echter in dit ver band ook de nadruk op dat het aan president Eisenhower zelf is beschoren een beslissing te ne men over economische hulpver lening aan Perzië. MAATREGELEN IN PERZIK Te Teheran zal een krijgsraad van het leger zitting houden, ter beoordeling van het gedrag van officieren die voor Mossa deq waren. De Perzische communisten zijn, evenals de uiterst rechtse aanhangers van Mossadeq, on dergronds gaan werken. In het algemeen is het in de Perzische provincies rustig. Slechts hier en daar doen zich botsingen voor. Een 20-tal com munisten heeft gepoogd een klein garnizoen te Parandak, ongeveer 160 km ten Zuidwesten van Teheran, te overweldigen. De aanval werd afgeslagen. Volgens het dagblad „Kaynan heeft de leider der Perzische socialistische partij, Gholam Hoessein Zirakzaden, een fa natieke aanhanger van Mossa deq, die herhaaldelijk in het openbaar te zijnen gunste sprak, zelfmoord gepleegd. Op het hoofd van de gewezen minister van Buitenlandse Za ken Hoessein Fatemi is een prijs van 10.000 realen gezet. ARRESTATIES. Te Teheran zijn twee leiders der communistische Toedeh- partij gearresteerd. Dit zijn de eerste arrestaties van vooraan staande bestrijders der regering Zahedi. Men heeft in feite de indruk gekregen, dat het nieuwe be wind omzichtig tegen de (ver boden) toedeh-partij optreedt. Het onafhankelijke perzische avondblad „Kejan" schrijft dat de regering-Zahedi tot nu toe 200 personen heeft gearresteerd w.o. het grootste gedeelte van de 38 afgevaardigden, die de lei ding hadden van Mossadekt „nationale beweging" en 40 communistische leiders. MOSSADEK NAAR GEVAN GENIS OVERGEBRACHT. De voormalige Perzische pre mier Mossadeq is Maandag van de officiersclub in Teheran, waar hij sedert de omverwer ping van zijn regering verbleef, naar een niet nader genoemde gevangenis overgebracht. Drie aanhangers van Mossa dek, die zich samen met de voor malige premier overgaven, zijn eveneens naar de gevangenis ge bracht, n.l. Ghoelam Hoessein Sadiqi, voormalig minister van Binnenlandse Zaken, Seifollah Moazami, voormalig minister van P.T.T. en Ali Sjayegan, politiek adviseur van Mossadek. De politie zoekt nog steeds naar Hoessein Fatemi, minister van Buitenlandse Zaken onder Mossadek. De productie van ruw staal in de Europese kolen- en staalge meenschap heeft in Juli j.l. 3.250.000 ton bedragen tegen 3.400.000 ton in Juni j.l., zo maakt het hoge gezagsorgaan der K.S.G. bekend. Bijzonder sterk was de productiedaling in België (170 en in Frankrijk (120 Voor een deel is de da ling toe te schrijven aan sei zoensfactoren. Zij is echter ook een gevolg van een flauwe stem ming op de staalmarkt. In de eerste 7 maanden van het lopende jaar werden in de gemeenschap in totaal 23.821.000 ton ruw staal geproduceerd, ver geleken met 23.903.000 ton in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De productie van ruw ijzer vertoonde in België en Frankrijk een overeenkomstige daling als de productie van ruw staal. De totale productie van de gehele gemeenschap bedroeg 2.580.000 ton. De andere landen der ge meenschap produceerden onge veer evenveel als in Juni. In de eerste 7 maanden van 1953 werden in de gemeenschap 19.453.000 ton ruw ijzer geprodu ceerd tegen 19.956.000 ton in de eerste 7 maanden van 1953. VIERJARIG -MEISJE GEDOOD Zaterdagmorgen is het 4-jarig dochtertje van de familie S. te Schoor.ebeek tengevolge van een verkeersongeval omgekomen. Het meisje, dat van een gras veldje, waar zij had gespeeld de straatweg oprende, werd door 'n vrachtwagen van de wegenbouw mij Pax, die een geparkeerde auto passeerde, gegrepen en op slag gedood. De communisten hebben te Panmoendjon meegedeeld, dat zich bij de groep van 400 ge allieerde krijgsgevangenen die heden zullen worden uitgeleverd 2 Nederlanders en een Griek be vinden. De legervoorlichtingsdienst is niet op de hoogte gesteld van de namen van de betrokken Ne derlandse krijgsgevangenen. medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Winderig en koel. Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Tijdelijk har de, overigens krachtige tot ma tige wind, aanvankelijk zuidwes telijk later tussen west en noord west. Weinig verandering in tem peratuur. WOENSDAG 26 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.31 3.06 3.46 3.56 Bm. 2.46 321 4;01 4.11 Aug. v.m. n.m. 25 5.40 19.44 19.40 6.26 26 5.41 19.41 19.56 7.57 27 5.43 19.39 20.13 9.27 28 5.44 19.37 20.32 10.57 29 5.46 19.35 '20.56 12.25 30 5.48 19.32 21.29 13.50 31 5.49 19.30 22.12 15.05

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1