I/oüc d& ftoww Smokkelaar van millioenen francs Wat brengt de Radio? OVERWERKT" ONZIN CHINEZENWIJK BOEKENHOEKJE Amerikaanse zakenleven bereikt nieuw hoogtepunt De dubbele moord bij de Theems Albert van Dalsum speelt Don Camillo Iets nieuws op de NAJAARSBEURS RECHTSZAKEN Ver. Staten geven Duitse schepen terug Verkeerde manier van leven de oorzaak van narigheid 20 - AMSTERDAM HUIDE KOPERSTRAAT SLAGER BEDREIGDE HET LEVEN VAN ZIJN VROUW. De dokter zegt: C*n y» Song Medische rubriek HET MEEST GEVRAAGDE MODEL. Toen wij enige tijd geleden een eenvoudig deux-pièces-model plaatsten, konden wij moeilijk vermoeden, dat dit model zo in de smaak van onze lezeressen zou vallen. Het grote aantal bestellin gen, dat nog dagelijks binnen komt, is het bewijs dat het deux- pièces als kledingstuk zeer ge waardeerd wordt. Het is daarom dat wij nogmaals met een model komen, ditmaal uitgezet in maat 44. De naam deux-pièces wil uit drukken dat het kledingstuk uit twee delen bestaat, n.l. rok en blouse, die in dit geval over de rok valt. We kennen dan nog de benaming trois-pièces, waarmee dan wordt bedoeld: rok, blouse of jasje, en mantel. Zouden we bij het dragen van een deux-pièces strikt de bedoeling aanhouden, dan zouden we geen blousje on der het jasje mogen dragen. Dat wordt echter wel degelijk vaak gedaan; zo ook in ons geval. Onze afbeelding neigt sterk naar een tailleur. We gaan het echter maken van dunne wollen fantasiestof. De altijd flatteuze shawlkraag is ook hier aanwezig. Lange deelnaden, uit het arms gat komend, verlopen in schuine insteekzakken. In deze lange naden is een goede coupe ver werkt. Zeer fraai zijn de grote gar- neerkleppen op de zakken, die met knopen op zij worden vast gezet. De rug is in de typische tailleurstijl gehouden. Midden achter een lange deelnaad met op zij daarvan coupenaden. De mou wen zijn eenvoudig en bestaan uit twee delen. De rok heeft twee banen, één voor en één ach- Het geheel vraagt ongeveer 2,60 meter stof van 130 cm breed. Het patroon is zoals gezegd uit gezet in maat 44. De getallen bij de stippellijnen duiden centi meters aan. Bij het patroon zijn nog geen naden en zomen be rekend; die dienen dus op de stof te worden bijgeknipt. De mou wen worden ongeveer 3% cm voor de zijnaad ingezet. Voor onze minder vaardige lezeressen-abonné's is een uitste kend verzorgd knippatroon be schikbaar in de maten 38 t/m 46. De 22-jarige Alfred Whiteway is gisteren te Richmond bij Lon den voorgeleid en in staat van beschuldiging gesteld in verband met de moord, welke in Juni j.l. op een jaagpad langs de Theems op twee meisjes, de zestien jarige Barabara Songhurst en de achttienjarige Christine Reed is gepleegd. De lijken werden later in de rivier gevonden. Beide meisjes waren aangerand. De schrijver van „Don Ca millo en de kleine wereld", Gio- vanino Guarechi, heeft zijn toe stemming gegeven tot het spe len in Nederland van de toneel bewerking die Johan Walhain in opdracht van de directie der toneelgroep theater heeft ge maakt. Op 1 Januari 1954 zal bij dit gezelschap te Arnhem de wereldpremière gaan met Albert van Dalsum als Don Camillo. Bestellen. Knippatronen van dit model kunnen worden besteld bij Pers Patronendienst, postbus 35 te Utrecht. Bestellingen kunnen ge schieden per postwissel of per brief met insluiting van post zegels a 0,90. Knippatronen zijn ditmaal alleen verkrijgbaar in de maten 38 t/m 46. Na ontvangst van het bedrag en bij juiste vermelding van naam, adres, gew. maat en nr. P.B. 73 wordt het patroon om gaand toegezonden. BARBARA. Voor de eerste maal zal aan de jaarbeurs een speciale groep voor schoolmeubelen en tum- artikelen worden verbonden. Deze voor gemeentelijke instan ties, schoolbesturen en andere in stellingen die bij de inrichting van scholen betrokken zijn, be langrijke groep zal worden on dergebracht in de Bernhardhal en nauw aansluiten bij de effi- ciency-afdeling, die een grote ver scheidenheid aan moderne admi nistratiesystemen, kantoormachi nes e.d. zal omvatten. Het beginsel der zelfbekwaam- heid, individueel en in groepsver band, vraagt de mogelijkheid voor de leerlingen zich gemakke lijk door het leslokaal te bewegen en zich te groeperen naar de eis van het ogenblik. Daarvoor is een tweepotige tafel met een pootstoel, de z.g. compactleerlin- genset ontworpen, waarbij de stoel niet behoeft te worden ver plaatst. Een andere firma exposeert eveneens met een moderne tafel en stoelcombinaties, waaronder stapelbare kleutergarnituren, die het voordeel bieden dat hetzelfde lokaal als werk- en speelruimte kan worden gebruikt. Zoet winstje van 50.000. De economische kamer van de Maastrichtse rechtbank behan delde een uitgebreide smokkel- zaak in Belgische francs, welke gedurende de laatste 5 jaar be dreven werd door de 50-jarige Maastrichtenaar L. A. S. B. en de 45-jarige E. M. A. P. van H., De 45-jarige slager H. K. te Epe heeft op 25 Maart in dron kenschap zijn vrouw aangeval len en haar de keel toegekne pen. Buren ontzetten de vrouw. De Zutfense rechtbank veroor. deelde de man op 22 Mei tot 1 jaar en 2 maanden gevangenis straf. De proc.-generaal van het Arnhemse gerechtshof eiste in hoger beroep bevestiging van dat vonnis. Verdachte had al eens eerder zijn vrouw met een bijl bedreigd toen hij dronken was. Een anti- alcoholkuur had slechts tijdelijk resultaat gehad. Hij zeide spijt te hebben van zijn daad. Hij was opgewonden door borrels, die hij had gebruikt bij een collega. Zijn vrouw, als getuige ge hoord, verklaarde het op hoge prijs te stellen, wanneer haar man zo spoedig mogelijk in vrij- „Een Haags patriciër in de Franse tijd" door H. F. Deel; uitg. N.V. W. J. Thieme Cie, Zutfen. Deze jeugdherinneringen, die H. F. Deel vele jaren geleden op schrift stelde voor zijn kinde ren, werden in handschrift door de uitgevers aangekocht uit de nalatenschap van de kleindoch ter van de heer Deel. Deze schrijvende grootvader was beslist geen auteur. Het was ook niet zijn bedoeling een „boek" te gaan schrijven. De mémoires waren min of meer voor bijzonderheden over een in teressante periode in de geschie denis van ons vaderland, zodat de N.V. Thieme door deze uit gave velen aan zich heeft ver plicht. Beter dan door welk geschie denisboek wordt men hier op de hoogte gebracht van het dage lijks leven en van de gangbare opvattingen in Haagse patri ciërskringen omstreeks de Fran se tijd. Kostelijk is bijv. de reis beschrijving van de tocht naar Aken, waarbij de oude heer niet nalaat duchtig te mopperen over de spoorwegen, die door hun „snelheid" het genot van het reizen bederven. Ontroerend is het ooggetuige-verslag van het vertrek van de stadhouder in 'n vissersboot naar Engeland. Voor degenen die niet tevreden zijn met iets te weten, maar die bo vendien iets willen begrijpen van deze bewogen periode, mag het werkje onmisbaar heten. Aan taal en stijl is niets veranderd. Karei Thole tekende de kostelijke Illustraties. Wilde Wieken" door Frank S. Stuart; uitg. N.V. W. J. Thieme Cie, Zutphen. De reeksen verhalen over „aan geklede" dieren en de pseudo- wetenschappelijkheid van veel werkjes over de natuur hebben een zekere schroom in het leven geroepen ten opzichte van die renverhalen. Dit mag zeker niet gelden voor Frank S. Stuart's „Wilde Wieken", in Nederlandse vertaling van Rinke Tolman. Men moet dit boek, dat de jaarlijkse trek van de wilde een den beschrijft, eigenlijk een ro man noemen. Met dichterlijke verbeelding heeft de schrijver 'n boeiende reportage gegeven over het leven van deze dieren. Het boek is spannend als een avon turenroman en dat is het eigen lijk ook. Maar bovendien geeft het blijk van grote deskundig heid. Nederland is nu het zesde land, waar dit werk verschijnt, maar ongetwijfeld zal het hier evenveel enthousiasme wekken als elders. Stuart maakt van zijn dieren geen caricaturale mensen. Op zichzelf is dat al een verdienste Maar bovendien heeft hij een verhaal opgebouwd dat men tot de laatste lettter wil blijven ge nieten. „Wilde Wieken" behoort wel tot het allerbeste op dit ge bied. heid zou worden gesteld. Het was haar niet mogelijk het sla- gersbedrijf gaande te houden. „Er kan veel veranderen", zeide de proc-generaal. De ver klaring van de vrouw week wel zeer af van haar verklaring di rect na het misdrijf. De procu reur vertrouwde deze verande ring niet. De man had haar per brief volledig op de hoogte ge bracht wat zij moest doen om hem zo spoedig mogelijk weer thuis te krijgen. Van berouw was geen sprake in deze brief. Dat de zaak in verval komt, is niet de schuld van de vrouw, maar van de misdragingen van haar man. De reclassering ziet na de opgédane ervaringen geen heil in een voorwaardelij ke straf. Het speet de procureur voor het gezin, maar hij kon niet anders dan tot bevestiging van het vonnis concluderen. Uitspraak over 14 dagen. De Westduitse kanselier dr Adenauer en de Amerikaanse ambassadeur James Conant heb ben een overeenkomst getekend betreffende de teruggave aan West-Duitsland van 382 schepen door de Verenigde Staten. Na de capitulatie van Duitsland in 1945 hadden de Amerikaanse bezet tingsautoriteiten een groot aan tal schepen als oorlogsbuit in be slag genomen. Tijdens zijn jong ste bezoek aan de Ver. Staten was dr Adenauer er in geslaagd de toezegging te ontvangen dat deze schepen zouden worden teruggegeven. De tarweprijzen zijn vorige week in de V. S. dusdanig ge daald, dat men kan zeggen, dat men de afgelopen vier jaar niet zo'n lage tarweprijs heeft ge kend. De markt wordt totaal ge demoraliseerd door de enorme aanvoer. En toch is er honger op tal van plaatsen op deze wereld. een gehuwde vrouw, waarmee B. reeds jaren op vertrouwelijke voet omging. B. heeft van 1947 tot 1951 een bedrag van zeker 2 millioen Belgische francs te Maastricht in grotere en kleinere bedragen opgekocht, naar België gesmok. keld en ze in Luik en Lanaeken aan gunstige koersen verhan deld voor Nederlands geld, dat hij dan weer in strijd met het deviezenbesluit 1945 naar Ne derland invoerde. Dit spelletje heeft B. jaren lang gevoerd en zijn medébe- klaagde, die ook zelf Belgische francs kocht, bracht die even eens over, waarna B. zorgde, dat ze in Nederlands geld werden omgezet. Ter zitting hebben zowel de man als de vrouw gesuggereerd, dat het verhandelde aantal Francs veel lager was, maar de douanebeambten hadden be kend, dat het aantal francs in de millioenen liep en dat hoe wel verdachte B. dit nu bagatel liseerde waarschijnlijk een winst van 50.000 was gemaakt. De eis luidde tegen B. een geldboete van 10.000, subs. 5 maanden, voorts 6 maanden ge vangenisstraf waarvan 2 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar alsmede verbeurd verklaring van de in beslag ge nomen auto, waarin de francs werden verborgen. Tegen de vrouw was de eis een boete van 1000 subs, twee maanden hechtenis, benevens 3 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. De rechtbank zal op 1 Sep tember uitspraak doen. In Tokio hebben zich in de eerste helft van dit jaar 6676 verkeersongevallen voorgedaan, waarbij 267 personen werden gedood en 3846 gewond. ZONDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 3.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Zang; 9.30 Nieuws; 9.45 Gr.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Viool en cello; 12.10 Gram.; 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.; 13.40 Boekbespre king; 13.55 Gram.; 14.30 Cause rie; 14.50 Gram.; 15.40 Orkest; 16.05 Gram.; 16.10 Causerie; 16.15 Wielrennen; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.00 Zang; 18.45 Pastorale rubriek; 19.00 Gram.; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 Twee vliegen in één klap; 22.25 Actualiteiten; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 8.30 Causerie; 8.40 Dubbelkwartet8.55 Sport; 9.00 Causerie; 9.10 Gram.; 9.45 Cau serie; 10.00 Voordracht; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Sport; 12.03 Amusementsmuziek; 12.35 Voor i* In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 12.) Nadruk verboden. „Nu, Tom en Eva," zei hij toen Flora weg was. „Nu zijn jullie in Amerika. Hoe vinden jullie het?" De vader kon een rollende zeggen na meer dan dertig jaar in dit land gewoond te hebben. Het was zijn trots, dat hij „Ame rika" kon zeggen. Tom en Eva zaten op hun bed. „Wij vinden het erg prettig, va der." „Jullie wilden komen en nu zijn jullie er. Wat willen jullie nu doen?" „Wij willen naar school," zei Eva. „Dat weet ik. Jullie gaan naar school, een goede school. In Ame rika zijn de scholen kosteloos. Daarom wilde ik, dat jullie hier kwamen. Wat willen jullie gaan doen als je groot bent?" Tom keek naar Eva en Eva keek naar Tom. „Ik weet het niet, vader," ant woordde Tom. „Wil je geen wasman worden?" „Nee, vader." „Is wassen geen goede manier om je brood te verdienen?" „Nee, vader. Ik wil niet de hele dag strijken en ik wil niets met vrouwenkleren temaken hebben." „Wat is er niet goed aan vrou wenkleren?" protesteerde Eva. „Vrouwenkleren moeten door vrouwen gewassen worden. Ik ben een man," antwoordde Tom. „Ik vind trouwens, dat mannen kleren ook door vrouwen gewas sen moeten worden. Is dat niet zo, vader?" Eva wierp Tom een boze blik toe. Dit zou zij hem betaald zet ten, maar zij zei niets. „Het is zó," zei de vader. „Je wast kleren en je wordt er voor betaald, of het nu mannenkleren of vrouwenkleren zijn. Het is een broodwinning." „Ik zal meer voor vrouwenkle ren rekenen als ik 't moet doen." „Dan moeten vrouwen meer rekenen voor het wassen van mannenkleren!" riep Eva plotse ling uit, daar zij het niet langer in kon houden. De ouders glimlachten. „Nu, Tom, daar wilde ik het juist met je over hebben. Ik wil niet, dat je in de wasserij zult werken zo als Daiko. Daiko en Yiko hebben niet de kans gehad om te leren. Maar jullie beiden, Tom en Ab- „Overwerkt zijn" bestaat eigen lijk niet. Toch wordt er tegen deze uitdrukking zelden protest aangetekend; het begrip heeft volledig burgerrecht gekregen. „Overwerkt zijn" behoort om zo te zeggen tot onze cultuurgoede ren. Wij kunnen voor dit alles geen andere verklaring vinden dan dat de mensheid het werken als een straf, althans als iets zeer onple zierigs opvat. Daarom is ieder een er vast van overtuigd, dat er een ziektetoestand moet bestaan, die veroorzaakt wordt door het verrichten van veel werk. Mensen die aardigheid in hun werk hebben, kunnen echter ja ren achtereen, zelfs zonder dat wa, mogen naar school gaan. Jij zult geen wasman zijn, zoals je vader, Tom. Denk er maar eens goed over na." „En Abwa?" vroeg Tom. „Abwa is een meisje. Zij gaat naar school en dan gaat zij trou wen. Als zij met een millionnair trouwt, zal zij millionnair wor den. Als zij met een kruidenier trouwt, wordt zij kruideniers vrouw. Als zij met een dokter trouwt, wordt zij doktersvrouw. Dat is in Amerika net als in Chi na." „Maar, vader, waarom hebt U dewasserij gekozen?" vroeg Tom. „Ik heb niet gekozen, zoon. En je ziet, dat het zo kwaad nog niet is. Ik heb er mijn brood mee ver diend, en nu zijn wij allemaal bij elkaar. Er was geen keus. Het enige wat je hebt is een paar handen en je moet doen wat de Amerikanen zelf niet willen doen en wat ze je laten doen. Toen zij de spoorwegen in 't Westen aan legden, waren daar geen vrou wen bij. Die Amerikaanse man nen! Zij konden niet koken en konden niet wassen. Wij Chine zen kookten en wasten beter, dus lieten zij ons koken en wassen. Nu wassen wij voor Amerika en koken voor Amerika omdat wij beter wassen en beter koken. Als ik geld had gehad zou ik een res taurant hebben geopend. Jij gaat nu naar school en je kunt dokter of advocaat of ingenieur worden. Henry Lee heeft een zoon, die op een Technische Hogeschool in Boston is geweest en nu water bouwkundig ingenieur is. Je kunt zij ooit vacantie nemen, dagelijks tien en meer uur per dag wer ken, terwijl er zich bij hen geen verschijnselen van lichamelijke of geestelijke uitputting voor doen. Wanneer men daarentegen door een verkeerde manier van leven zijn weerstand vermindert en daarmee zijn gezondheid on dermijnt, treden er ook zonder dat men iets bepaalds te doen heeft, wel verschijnse len van uit putting op. Zo kor.nt het lang niet zelden voor, dat mensen in hun vacantie totaal „overwerkt' raken! precies worden wat' je wilt en waar je geschikt voor bent. Dat kan in Amerika, omdat zij je kos teloos onderwijs geven en nie mand maakt het je lastig zolang je eerlijk berd, en je kunt worden wat je wilt. Wil je ingenieur wor den, dan word je ingenieur. Wil je een slechte wasman zijn, dan word je een slechte wasman. Wil je een dronkaard worden, dan word je een dronkaard. Ameri ka is een vrij land." „Kan ik óók worden, wat ik wil?" vroeg Eva. „Nee, jij trouwt. Je kunt trou wen met wie je wilt. Dat is de vrijheid van de Amerikaanse vrouw. Maar zij krijgt niet veel hulp van haar ouders. Zij moet zichzelf een man uitkiezen." Hoewel Eva pas twaalf jaar was, bloosde en giechelde zij bij die gedachte. Die avond lagen Tom on Eva in bed en dachten na over .alles wat zij zouden willen worden en wa ren een beetje in de wat'. „Ik dacht, dat in Amerika de mannen en vrouwen gelijk wa ren," fluisterde Eva. „Je hebt gehoord wat vader zei. Wij mannen kiezen ons beroep en jullie vrouwen kiezen een man en bemoeien je er verder niet mee. Daar moet je maar tevre den mee zijn." Eva voelde zich een beetje ge griefd. „Dan is het net als in China," zei zij teleurgesteld, en viel in slaap. (Wordt vervolgd. 1 NIET NAAR BED. Steeds zijn het lieden, die hun krachten niet kunnen verdelen en die niet tot een harmonische dag indeling kunnen komen, bij wie men deze ziekelijke toestand ziet ontstaan. Zij komen chronisch slaap te kort. Niet omdat zij steeds tot diep in de nacht aan het werk zijn, maar veeleer omdat zij ge woonweg niet naar bed kunnen komen. In hun bezigheden nemen zij steeds meer hooi op hun vork en zij verliezen zich daarbij dermate in kleinigheden, dat zij er op den duur zelf geen raad meer mee weten. Worden hierbij nu ook de maal tijden nog op onregelmatige tij den inderhaast genuttigd en is er een overmatig gebruik van nico tine en alcohol, dan zijn alle voor waarden aanwezig, die een licha melijke ineenstorting bevorderen. VROUWEN EN MANNEN. De „overwerktheid" doet zich niet alleen voor bij bezige en ner- veuse mensen, meestentijds zijn deze lieden ook intelligent en be gaafd. Het is daarom vreemd, dat er bij sommigen juist op dit ene punt van levenskunst zulk een oordeelszwakte schijnt te be staan, die hen bij voortduring parten speelt. De „overwerktheid" ziet men bij vrouwen in het huishouden zo goed als bij mannen in een be roep. Ook vooraanstaande staats lieden hebben nogal eens met dit euvel te kampen! Dr. ALFRED BRIEDé. de heren; 12.45 Sur. volksmuz.; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.13.30 Orkest; 14.00 Boekbespreking; 14.20 Orkest; 15.20 Toneelbe schouwing; 15.35 Gram.; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Lichte muziek; 18.45 Discussie; 19.15 Gram.; 19.50 Wielrennen; 20.00 Nieuws; 20.05 Muziekshow; 21.05 Cabaret; 21.35 Lichte mu ziek; 22.00 Causerie 22.10 Gr.; 22.30 Gev. muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 14.30 Gram.; 16.45 Lich te muziek; 17.45 Gram.; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Opera; 22.00 Nws.; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma. MAANDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.18 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Licht programma; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Gram.14.45 Voor de huis vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 So praan en alt; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Viool; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.45 Regeringsuit- dinig; 18.00 Politie muziekkorps; 18.20 Gram.; 18.40 Beiaardcon cert-. 19.00 Nieuws; 19.10 Gr.; 19.30 Causerie; 19.45 Piano; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.50 Hoorspel; 21.45 Koor en orgel; 22.05 Rondetafelgesprek; 22.20 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor en orgel; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 11.00 Voordracht; 11.15 Orkest; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Zigeunermuziek; 14.00 Causerie; 14.20 Gram.; 14.30 Voordracht; 14.45 Piano; 15.15 Voor de huis vrouw; 16.15 Gram.; 17.45 Voor de padvinders; 18.00 Nws.; 18.15 Lichte muziek; 18.35 Amuse mentsmuziek; 19.10 Gram.; 19.20 Voordracht; 19.35 Orgel; 20.00 Nieuws; 20.05 Opera; 22.50 Wiel rennen; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Piano; 13.30 Gram.; 13.45 Piano; 14.00 Gr.; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz. 18.00 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Sport; 19.45 Gr.; 20.20 Oipera; 21.10 Sport; 21.30 Opera; 22.00 Nieuws; 23.05 Nws.; Volgens het Amerikaanse mi nisterie van Handel heeft het feit dat eindelijk een wapen stilstand in Korea is gesloten, vrijwel geen invloed op het za kenleven in de Ver. Staten uit geoefend. In het maandelijks rapport over de nationale economische activiteit wordt er op gewezen, dat de afgelopen maanden een nieuw hoogterecord te zien hebben gegeven in de bedrijvig heid van het Amerikaanse za kenleven en dat de vraag naar goederen zowel van particuliere zijde als van overheidswege zich nog steeds op een hoog peil tolijft bewegen. De industriële bedrijvigheid beweegt zich eveneens nog steeds op een hoog peil en de omzetten in de staal- en auto industrie in Juli bleven niet ver beneden het hoogste punt in de geschiedenis. Aan de nieuwbouw werd in Juli niet minder dan 3300 millioen dollar besteed. De omzetten van de industrie als geheel overtrof in Juni voor de derde achtereenvolgende maand het hoge cijfer van 26.000 millioen dollars. Het particuliere inkomen steeg slechts in bescheiden ma te, maar ook deze stijging weer spiegelde zich in ruimere aan kopen door het grote publiek. De toename in salarissen en lo nen van niet-agarische arbeids krachten overtrof verre de da ling in het inkomen van de landbouwbevolking. Het aantal werkende personen bedroeg in Juli 63 imillioen, terwijl de werkloosheid in de Ver. Staten de laagste was in de maand Juli sedert het eind van de tweede wereldoorlog.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 6