De aardbevingsramp in Griekenland Castella-Vaatwas Diikdichting op Schouwen-Duiveiand in beslissend stadium Ernstige verwikkelingen in Marokko Synghman Rhee wil naar het noorden oprukken Berg gleed weg in zee blinkender vaat en zachtere handen! WEERSVERWACHTING ZON-en MAANSTANDEN HOOGWATER Speciale oproep van minister Algera Wordt de Sultan afgezet? Smokkel in strategische goederen Qtiïwen Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1953. 8e Jaargang No. 2920. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent, iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrea- Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De gehele Griekse vloot, de Amerikaanse zesde vloot In de Middellandse Zee en Britse oor logsschepen en vliegtuigen ne men aan de reddingswerkzaam heden in Griekenland deel. Talrijke vracht- en passagiers- flchepen en veerboten zijn naar de geteisterde eilanden gezon den. Tien Griekse militaire vlieg tuigen zijn begonnen met het af werpen van levensTniddelen en beddegoed voor inwoners van af gesneden dorpen. De Amerikaanse zesde vloot staakte oefeningen op grote schaal, welke werden gehouden in vereniging met Britse marine eenheden, die hun basis op Malta hebben. De Amerikanen waren Donderdagavond bezig met het organiseren van een schroef- vliegtuigendienst voor het over brengen van bloedplasma en dringend benodigde geneesmid delen naar de geteisterde eilan den. Uit Napels zijn twee torpedo bommenwerpers van de Ameri kaanse marine met bloedplasma en serum naar het rampgebied vertrokken. Zij zullen door acht andere vliegtuigen worden ge volgd, zodra er landingsmogelijk heden zijn. BERG GLEED DE ZEE IN. John Asher, werkzaam bij de Amerikaanse organisatie voor hulpverlening aan het buiten land, zeide in een radio-uitzen ding uit Argostoli o.m.„Ik zag, hoe een gehele berg in zee gleed. Wij hebben hier verschrikkelijke schokken gevoeld". Alleen in Argostoli en Lixouri (eiland Cephalonia) zijn vier honderd lijken geteld. Er bestaat een wanhopige be hoefte aan water". Rondom Zante, de hoofdstad van het gelijknamige eiland, woeden zes grote branden. ,,Zij, die nog in de stad gebleven zijn, leven in een hel", meldde het Atheense nieuwsagentschap. Op varenden van de Britse kruiser „Gamoia" helpen Griekse troe pen bij het bestrijden van het vuur. Uit de puinhopen der voor drie kwart verwoeste stad zijn tachtig lijken geborgen. De helft der bewoners heeft de wijk genomen naar naburige heuvels. Zieken en gewonden zijn door landings vaartuigen van de „Gandia" weg gevoerd. Het dorp Sami op Cephalonia is geheel verwoest. Er zijn ruim driehonderd slachtoffers, die door een Grieks schip naar de havenstad Fatras zijn vervoerd. Het Griekse Roode Kruis heeft in de nabijheid van Sami een zie kenhuis van tenten gevestigd. Een Griekse marine-officier, die op Cephalonia heeft geholpen bij het wegvoeren der gewonden, zeide dat verscheidene vrouwen, wier kinderen om het leven wa ren gekomen, zelfmoord tracht ten te plegen. De Britse kruiser „Gambia" meldde Donderdagavond, dat de gehele stad Zante in brand staat. Er zijn ruim honderd dieselpom pen gelost, waarmede men hoopt een opening door de vlammen zee te kunnen maken. Men wil zodoende de als ziekenhuis dienst doende tenten, centra voor de uitdeling van levensmiddelen en de enige nog bruikbare weg uit de stad voor het geweld van het vuur sparen. Wanneer de brand is uitgewoed, zal naar schatting negentig pro cent van de stad verwoest zijn. GEHEEL CEPHALONIA VERWOEST. De Griekse regering heeft de juistheid van berichten ontkend, volgens welke eilanden geheel weg zouden zinken. „Er kun nen zich aardschuivingen voor doen, maar wij verwachten niet dat gehele eilanden zullen weg zinken", aldus de verklaring. Volgens te Londen ontvangen berichten zijn alle dorpen op het eiland Cephalonia met de grond gelijk gemaakt. De bevolking verkeert in een paniekstemming, daar zij vreest dat het gehele eiland zal verzinken. AARDBEVING IN GRIEKENLAND DE TOESTAND OP DE IONISCHE EILANDEN. In Athene zijn Donderdag nacht opnieuw elf aardbevingen geregistreerd in het gebied van de zwaar getroffen Ionische eilanden. Blijkens de jongste berichten van Britse schepen, die deelnemen aan de hulpverlening, is de toestand op de eilanden nog zeer ernstig. Vrijdagochtend woedden nog hevige branden in de stad Zante, op het eiland van dezelfde naam. De brand wordt bestreden door bemanningsleden van de Britse kruiser „Gambia". Vliegtuigen hebben levensmid delen uitgeworpen voor inwoners van het eiland, die zijn geïso leerd. Een Amerikaans amphi- bievliegtuig heeft een dokter en medicamenten aangevoerd. Men is Vrijdagochtend begonnen met de bouw van kampen. Admiraal Mountbatten, de Britse opperbevelhbeber in de Middellandse Zee, seinde Vrij dag, dat aan boord van het Brit se schip „Daring" een interna tionale coördinatiecommissie was ingesteld. Zes grote vrachtvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zijn Vrijdagochtend uit West- Duitsland vertrokken naar Ge- nève, waar door het Roode Krüis beschikbaar gestelde goederen zullen worden opgehaald. Admiraal Mountbatten seinde na een bezoek aan Zanet, een der grootste steden in het getroffen gebied, dat deze stad nog meer te lijden heeft gehad dan Ar gostoli op Cephalonia. Slechts twee of drie andere gebouwen staan overeind. De rest van de stad is vernield door de aardbevingen en de daar op volgende brand. Er is nog geen contact ge maakt met het binnenland van het eiland Zante. De wegen zijn geblokkeerd door aardverschui vingen. De Griekse regering heeft de plaatselijke burgerlijke en mili taire autoriteiten opgedragen alle maatregelen te treffen om een sfeer van kalmte en vertrou wen te scheppen teneinde te voorkomen dat de bevolking de eilanden verlaat. Slechts zieken en gewonden mogen worden af gevoerd. Voorts heeft de regering beslo ten de wederopbouw op de eilan den te onderwerpen aan speciale voorschriften. Waarschijnlijk zullen verscheidene steden en dorpen elders worden opge bouwd in een gebied, dat beter bestand is tegen aardschokken. Alle montagewoningen zijn .door de regering gevorderd. KONINKLIJK MEDELEVEN MET GRIEKENLAND. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben aan de koning en koningin van Griekenland telegrafisch hun medeleven be tuigd met de ontstellende ramp, die Griekenland heeft getroffen. Ook hebben de Koningin en de Prins een aanzienlijk be drag voor de „hulpactie Grie kenland" van het Nederlandse Roode Kruis beschikbaar ge. steld. Nederlandse regering helpt slachtoffers van aardbeving. De Nederlandse regering heeft, ter leniging van de nood der slachtoffers van de aarbevings- ramp in Griekenland, een bedrag van ÏOO.OOC beschikbaar ge steld. De minister van Buiten landse Zaken ad interim, mr. Luns, heeft Vrijdagmiddag per soonlijk de gezant van Grieken land van deze beslissing in ken nis gesteld. 1J-J- intnn ra n 1/VO r>v>tc. NED. ROODE KRUIS HELPT GRIEKSE SLACHTOFFERS. Het „Nederlandse Roode Kruis" zal op verzoek van de liga van Roode Kruisverenigin gen te Genève om hulpverlening aan de slachtoffers van de aard beving op de Ionische eilanden 3000 dekens en voor 5000 gulden aan medicamenten op de snelst mogelijke wijze naar Grieken land zenden. Er is echter meer hulp nodig. Het „Nederlandse Roode Kruis" doet een dringend beroep op het Nederlandse volk bijdragen voor dit doel te storten op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het Roode Kruis onder vermelding „Hulp aan Griekenland". Het Roode Kruis heeft nader besloten voor een bedrag van ƒ20.000 aan antibiotica (bacte- riedodende middelen) naar Grie kenland te zenden. De verzen ding van de dekens en de anti biotica is Donderdag nog ge schiedt. Het ministerie van Oorlog heeft eenmilitair vliegtuig ter beschikking gesteld, waarmee alle medicamenten en zoveel mo gelijk dekens zo spoedig mogelijk naar Athene zullen worden ver zonden. Een Dakota van de koninklijk luchtmacht zal de medicamenten en zoveel mogelijk dekens naar Athene vervoeren. De bergbewoners van Capahlo- nia weigeren hun eveneens door de aardschokken geteisterde wo ningen te verlaten, om aan de kust levensmiddelen en kleren te halen. Zij zeggen: „Wanneer het eiland zou verzinken, zijn de heu vels de enige veilige plaats." Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent In de komende weken zal wor den beslist, of het door de waters nood zo zwaar gehavende eiland Schouwen-Duiveiand nog in het lopende jaar op het zeewater kan worden herwonnen. Indien zich geen tegenslagen voordoen, zal het beruchte stroomgat bij de Schelphoek begin September wor den gesloten. Verwacht wordt dat de sluiting van de twee stroomgaten bij Ouwerkerk tegen het einde van deze maand zijn beslag zal krijgen. Indien de operatie slaagt, zullen alle zeedijken op Schouwen-Duive iand vóór de winter zijn gedicht. De eindfase is hiermede evenwel nog niet bereikt want het defini tieve herstel (het versterken van de geteisterde dijken) zal nog ge ruime tijd vorderen. Er wordt thans zeer hard gewerkt aan het herstel van het ongeveer 450 meter brede gat bij de Schelp- hoek. Er zijn reeds enkele tien tallen caissons geplaatst. Voor de sluiting van de Schelphoek zijn ongeveer 270 caissons nodig, waaronder een aantal door de Britse admiraliteit beschikbaar gestelde reuzencaissons. Het gat bij de Schelphoek is de enige dijkval, waardoor nog wa ter in de polder Schouwen stroomt Het gat is ongeveer 30 meter diep; het debiet is onge veer 130 millioen kubieke meter per getij. Het werk bij Ouwer kerk omvat de dichting van twee gaten in de zuidelijke zeewering van de polder „Vier Bannen van Duiveland", direct bezuiden het dorp Ouwerkerk. Het Westelijke gat heeft een breedte van onge veer 100 meter, het Oostelijke van 200 meter. Er is een ringdijk aangelegd. Het Westelijke gat is reeds „opgezonken". Het wach ten is thans op de voltooiing van het leggen van zinkstukken in het Oostelijke gat. In het dezer dagen verschenen nummer van het contactblad voor de werkers aan de dichting van Schouwen-Duiveiand is een bijdrage opgenomen van de mi nister van waterstaat, mr. J. Al gera Onder de titel: „Vóór de eindstrijd" richt de bewindsman zich tot degenen die bij het dijk herstel zijn betrokken: „Ik heb behoefte een enkel woord te richten tot allen, die be trokken zijn bij het herstel van Schouwen en Duiveland. In de komende weken zal de eindstrijd worden gestreden en naar wij allen hopen en vertrouwen met succes Er is in de afgelopen maanden veel van u gevergd met als gelukkig resultaat, dat de stroomgaten van Burghsluis, Oosterland, Sir-Jansland, Zierik- zee en Stevensluis konden wor den gesloten, terwijl het voorbe reidend werk voor het sluiten van de gaten bij Schelphoek en nabij Ouwerkerk kon worden verricht. Gij hebt u hiervoor offers getroost, hard werken, weinig slapen en veel van huis Ik moet u echter oproepen tot HULPVERLENING ALOM. De groep van Afrikaanse en Aziatische leden van de Verenig de Naties heeft in telegrammen aan de secretaris-generaal van de V. N. en Pearson, de voorzit ter van de algemene vergadering verzocht „een Frans plan om de sultan van Marokko af te zetten" te voorkomen. In de telegrammen van de 15 landen werd gezegd, dat zij be trouwbare berichten hadden ontvangen, volgens welke Frankrijk beoogde de sultan ai te zetten. Een dergelijke maatregel zou Golf van Arta Ltvkos UCQANISI KAS tos ATO/rOS PcTALA Ithaca MAKRYOUKA I LEXURION ol f van Patra» mn Ctpha/onto =^lomsche Zee VOLYMAJ6 GEWAKARION MTHO Zont a ALBANIË ITALIË lonitchc tpholoni flÈÊSE Molton u 1^MIDDEL-UANDSE ZEE 1 Krtto Amerikaanse autoriteiten in Heidelberg in West-Duitsland hebben medegedeeld, dat acht honderd, eenheden bloedplasma tot een gewicht van ongeveer drieduizend kilogram per vlieg tuig naar Napels zullen worden vervoerd. De Amerikaanse vloot zal voor het verdere ver voer zorg dragen. President Einaudi van Italië heeft de Griekse minister-presi dent, veldmaarschalk Papagos, verzocht een Griekse haven te noemen, waarheen met voorraden beladen Italiaanse schepen, die voor vertrek gereed liggen, on verwijld kunnen vertrekken. Het Amerikaanse Roode Kruis heeft een bedrag van 50.000 dol lar geschonken. Het Britse Roode Kruis maakt melding van een eerste schenking van 1150 pond sterling. Uit Genève wordt gemeld, dat de Liga van Roode Kruisvereni gingen in verschillende landen een dringend beroep heeft gedaan voor het op onbegrensde schaal beschikbaar stellen van dekens en tenten en van beperkte hoe veelheden verdovende middelen en kleren. Israëlische oorlogsschepen ver voeren gewonden naar 't Griek se vasteland en Israëlische ma trozen hebben geholpen bij het inrichten van een station voor eerste-hulpverlening op een der getroffen eilanden. Ook zijn voorraden aan land gebracht. De Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, heeft in een te Seoel ter gelegenheid van de vijf de verjaardag van Zuid-Korea's onafhankelijkheid gehouden rede gezegd, dat hij besloten heeft de plannen ter hereniging van Ko rea door geweld voor enige tijd op te schorten en het te probe ren met de methode van de Ver enigde Naties van regeling door middel van een conferentie. Het was echter Zuïd-Korca's wens en bedoeling zo spoedig mogelijk naar het noorden op te rukken. De strijd om Korea, aldus Rhee is thans van de militaire naar de politieke sfeer overgebracht, maar het blijft de kritieke strijd voor de vermijding van een nieuwe wereldoorlog. Rhee zeide zo goed hij kon te hebben getracht, de bondgenoten er toe over te halen de op het slagveld verkregen voordelen niet prijs te geven aan de „be kende manoeuvres van zinloos gepraat onder het mom van po litieke discussies." Zijn advies was echter niet opgevolgd en ter wille van de vriendschap, vooral met de Verenigde Staten, was besloten de eigen plannen voor enige tijd op te schorten en de door de Verenigde Naties aanbe volen methode te proberen. De Noordkoreaanse broeders moes ten daarom met begrip voor de situatie nog enige tijd blijven volharden en de ontberingen blijven dulden, ofschoon de Zuid- Koreanen zich er ten volle van bewust waren, dat hun geestelij ke verknochtheid en officiële verplichtingen nauwelijks toelie ten de uiteindelijke redding nog enkele maanden uit te stellen. Volgens Rhee was de vraag, waar het bij de politieke bespre kingen om ging, deze: wanneer en hoe de communistisch-Chi- nese strijdkrachten uit Korea zouden worden teruggetrokken. De communisten zouden ter conferentie trachten de geallieer den te verdelen; ze zouden spe culeren op de hebzucht van han deldrijvende volkeren, die koste wat het kost met de communis ten willen handelen, er vage toe spelingen op maken dat toelating van commuhistisch China en Noord-Korea tot de Verenigde Naties een nieuw tijdperk van vrede zou geven en als stok ach ter de deur de bedreiging hou den, dat er een atomische oorlog zou kunnen uitbreken, zo aan hun eisen niet werd voldaan, aldus Rhee in zijn rede. de spanning doen toenemen en tot bloedvergieten en het ver storen van de vrede leiden. Het besluit tot het zenden van telegrammen werd genomen op een door Indonesië bijeengeroe pen vergadering. Volgens een vertegenwoordiger te Parijs van de Istiqlal (de Ma rokkaanse onafhankelijksheids- beweging) heeft de Franse re gering gebruik gemaakt van de verzwakte positie van de sultan om hem een ultimatum te over handigen. De woordvoerder zei de, dat generaal Guillaume Donderdagavond naar het pa leis van de sultan is gegaan om 3 dingen te eisen: 1. Dat de sultan zijn zegel zal hechten aan hervormingssta tuten. (De sultan heeft meer dan een jaar lang geweigerd zijn goedkeuring te geven aan een aantal door Frankrijk ge- inspireerde democratische her vormingen) 2. Een verklaring van de sul tan, dat de Ver. Naties niet be voegd zijn het Marokkaanse vraagstuk te behandelen. Volgens de woordvoerder van de Istiqlal zou de ongeveer 70- jarige Moelay Mohammed ben Arafa de moskee van Marrakesj tot sultan worden uitgeroepen. Moelay Mohammed zou volgens de woordvoerder een werktuig zijn in handen van de pasja van Marrakesj. „Eén ding is zeker", aldus de woordvoerder, „het ergste moet nog komen". A.F.P. merkt op, dat de pasja van Marrakesj steeds uiting heeft gegeven aan zijn Frans gezinde gevoelens en voortdu rend de handelwijze van de Istiqlal, de nationalistische be weging, heeft veroordeeld en de sultan een werktuig van de Istiqlal heeft genoemd. Hij ge niet een zekere populariteit en heeft meer dan 300 Kaids aan zijn zijde. De theologen van de moham medaanse universiteit Al Azhar te Cairo hebben een boodschap uitgegeven, waarin de beweging van ,de pasja van Marrakesj wordt veroordeeld en alle mo hammedanen wordt bevolen de sultan van Marokko te steunen De Italiaanse politie heeft een uitgebreide smokkel van strate gische goederen naar landen „achter het ijzeren gordijn" ont dekt, aldus meldt de „Daily Tele graph". De betrokken organisa tie was al bijna een jaar werk zaam. Zij opereerde onder het mom van een z.g. Argentijnse nationale aankoopcommissie, welke volgens Sowjet-Russische aanwijzingen in het leven was geroepen en schertskantoren in Genua had. Er was een geheel dossier gemaakt van correspon dentie, welke betrekking had op „behandelde orders", dit om de Italiaanse autoriteiten zand in de ogen te strooien. De „commis sie" plaatste orders bij Ita liaanse firma's voor goederen, waarvan de uitvoer naar onder Russische invloed staande landen verboden is. De „commissie verstrekte daarvoor invoerver gunningen voor Argentinië en deze werden voorzien van nage maakte handtekeningen en stem pels van de Argentijnse consul- generaal. Een aanwijzing tot de ontdek king van het complot werd opge leverd door het feit, dat in De cember j.l. de Argentijnse consul- generaal door een ander werd opgevolgd. De ondertekening van door de commissie verstrekte documenten bleek n.l. niet op de handtekening van de nieuwe functionaris te gelijken. Inmiddels zouden reeds grote partijen goederen, voornamelijk metalen onderdelen en alliages op frauduleuze wijze niet naar Argentinië doch naar Polen en andere landen in de Sowjet-Rus sische invloedssfeer zijn ver scheept. In bevoegde kringen te Parijs is Vrijdag meegedeeld, dat Frankrijk niet voornemens is een andere sultan op de troon van Marokko te plaatsen of een dergelijke verandering te be vorderen. Frankrijk trad bemiddelend op om een regeling te helpen vinden. De sultan had zijn goed keuring gehecht aan voorstellen die ihem door generaal Guil laume zijn gedaan, toen de laatstgenoemde bij de sultan zijn opwachting maakte. De vertegenwoordigers van de resident-generaal voerden be sprekingen met de pasja van Marrakesj, aldus 'genoemde kringen. Verder werd in deze kringen meegedeeld, dat Vrijdag ln Ma rokko volkomen rust heerste. NIEUWE SULTAN UIT GEROEPEN? Uit Marrakesj is vernomen, dat de pasja's en kaids, die de pasja van Marrakesj steunen, Moh. Ben Arafa hebben uitge roepen tot sultan van Marokko. Op aandringen van de Franse autoriteiten zouden zij echter hebben besloten deze verkiezing Vrijdag nog niet bekend te ma ken, opdat zij hiervan zouden kunnen terugkomen, indien de huidige sultan binnen 24 uur zijn houding wijzigt. een laatste intense krachts inspanning. Door nu door te bij ten, kan het eiland nog vóór de winter gered worden. Elk uur dat ongebruikt verstrijkt, elk tij dat onbenut voorbij gaat be tekent een vermindering van de kansen daarop. Naast het lot van de zwaar ge troffen bevolking staat de naam van Nederland als waterbouw kundig volk op het spel. Bevecht de overwinning die met Gods hulp door uw arbeid en opoffe ring zal worden tot een glorie rijke triomf voor ons allen", al dus de minister. In hetzelfde nummer schrijft het hoofd van de dienst droog- maling Schouwen-Duiveiand, ir. J F R. van de Wall, onder de titel „De laatste loodjes wegen het zwaarst" het volgende: „Nu ook het stroomgat bij Ste vensluis kon worden gedicht, rest het sluiten van de gaten hg Schelphoek en bij Ouwerkerk. Wat Schelphoek betreft is de 4 km lange inlaagdijk voorzover deze direct als gronddijk is ge dacht (plm. 1200 m) thans vol doende veilig om als onderdeel van de afsluiting te kunnen die nen, terwijl de bezinking over de overige lengte van het tracée» waarin de belangrijke geulen val len, in eerste opzet gereed is. Er is nog enige tijd nodig om deze bezinkingen veilig te stellen door het aanbrengen van meer steen en op de sterkst aangevallen plaatsen van kettingen, tinslak ken, zwaarspaat e.d. Is dit werk gereed, dan is het tijdstip ge komen om de caissons te plaat sen. Eén van de risico's bij de slui ting is de vraag, of de zinkstuk ken de steeds groter wordende stroomsnelheden zullen weer staan. In dit verband is het dui delijk, dat het absoluut nodig is om, eenmaal met het plaatsen van caissons begonnen, hiermee zonder onderbreking door te gaan tot de sluiting is volbrachi. Geen enkel geschikt moment mag verloren gaan, ook niet in de weekeinden. Gebeurde dit wel, dan zou de bezinking langer dan strikt nodig aan de grote stoomsnelheden worden blootge steld. Hoe verder het werk vor dert, hoe groter de stroomsnel heden, hoe gevaarlijker het te on derbreken. Als op het laatst iets met de bezinking gebeurt, zou dit ons voor grote moeilijkheden plaatsen. Het zou tijd kasten deze op te lossen, waardoor de sluiting naar een ongunstiger jaargetijde zou worden verscho ven. Dit mag, zolang wij er iets aan kunnen doen, niet gebeuren en daarom moet het afwerken van de bezinkingen en het plaat sen van de caissons van nu af in een zo snel mogelijk tempo en ononderbroken geschieden. Willen wij de vruchten pluk ken van de reeds gedane krachts inspanning, dan moet, als het sein voor de sluiting eenmaal is gegeven, continu worden doorge werkt. Het stilleggen van het dan te verrichten werk op Zater dag of Zondag is ontoelaatbaar. Voor hen die dan bü de sluiting zullen zijn betrokken en wier aantal zo gering mogelijk zal worden gehouden, is het een ere zaak te tonen, dat zij nogmaals bereid zijn zich voor de redding van Schouwen en Duiveland op offeringen te getroosten. De ver antwoordelijkheid van een mis lukking zal wel niemand willen dragen." medegedeeld door het K. N. M. "L te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. VRIJ ZONNIG. In het algemeen vrij zonnig weer, maar later op de dag in het Z. van het land kans op on weer. Zwakke tot matige wind tussen N. en O. Warm weer. maar in de noordelijke kuststrook gematigde temperaturen. In de administratieve hoofd stad van Marokko, Rabat, heerst op het ogenblik volkomen rust. Ongeveer 2.000 Marokkanen hebben zich Vrijdagmiddag naar het paleis van de sultan begeven in de hoop door hem ontvangen te worden en blijk te kunnen ge ven van hun aanhankelijkheid. De pasja van Rabat heeft de deelnemers aan deze betoging de dank van de sultan overge bracht en verzocht de menigte daarna, heen te gaan, aan welk verzoek onmiddellijk, zonder enig incident gevolg gegeven werd. Aug. v.m. n.m. 15 5.23 20.05 11.53 21.20 16 5.25 20.03 13.05 21.39 17 5.27 20.01 14.19 22.04 18 5.28 19.58 15.30 22.40 ZONDAG 16 AUGUSTUS. v.m. n.m Breskens 5.29 ■5.41 Terneuzen 6.04 6.16 Hansweert 6.44 6.56 Walsoorden 6.54 7.06 MAANDAG 17 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 6.08 6.25 Terneuzen 6.43 7.— Hansweert 7.23 7.40 Walsoorden 7.33 7.50

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1