Harmonie ïerneiizen bestaat 60 jaar Corps van 90 leden verzorgt originele taptoe Snelle brommers moeten naar rijbaan Smokkelaars van zilvergeld berecht De materiële schade van de overstromingsramp CHINEZENWIJK jubileum-festival op 29 Augustus a.s. ™n Dlaaa ,nwo" AGENDA: Engeland zegt luchtvaart overeenkomst op «S l|wSh»Sthh«gnTh^ C Demonstratie in Karatsji öostberlijnse maatregelen! tegen voedseluitreiking Sang Uitnodiging van Malenkof aan Mao Tsé Toeng? d.N.W.B. meent: Ter herdenking van haar GO-ja- rig bestaan zal de Harmonie Ter- ireazeii op Zaterdag 29 Augustus in samenwerking met V.V.V. jpn de winkeliersvereniging Klimop" een groot muziekfes tival organiseren. Voor dit jubileumfestijn, dat bij tanstige weersomstandigheden duizenden belangstellenden van beïnde en ver naar Temeuzen zal doen stromen, bes'iaat bij de Zeeuwse muziekcorpsen meer dan gewone animo. De grootste attractie wordt on getwijfeld gevormd door het op treden van het uit 90 geünifor meerde leden bestaande corps van de koninklijk erkende mu ziekvereniging ,.De Unie" uit Breda, welk gezelschap het slot- concert zal verzorgen, waarna het met de drumband een origi nele taptoe ten gehore brengt. De medewerking van dit be kende corps zal niet weinig bij dragen tot het welslagen van het festival. Naar men ons van de zijde van het bestuur der Terneuzense har monie mededeelt, is het program me jaren een trouwe steun ge had. De heer P. van Aalst was inmiddels als voorzitter opge volgd door zijn zoon Jan van Aalst. Van de latere voorzitters noemen wij nog de heren Jan en GO-Jaar: een mijlpaal. Joz. de Feijter, welke laatste in ■1907 werd opgevolgd door de heer N. J. Harte. Tot Mei 1946 heeft de heer Har te de voorzittershamer gehan teerd en zonder alle anderen ook maar iets tekort te doen, mogen wij vaststellen, dat zijn bezielen de leiding „De Werklieden" groot veranaera m rerneuzeu. iheeft gemaakt. Het is voor de taties op muziekaal gebied zijn Harmonie van thans te hopen, er in die zes decennia ongetwij- dat het de heer C. L. de Smidt, feld stukken op vooruitgegaan. de tegenwoordige praesus, gege- Maar ook het aanzien onzer alom ven m0ge zijn nog vele jaren gewaardeerde muziekvereniging met succes de voetsporen van heeft opvallende wijzigingen on- j de heer Harte te volgen. Hij Met dit 60-jarig jubileum heeft de Harmonie een betekenisvolle mijlpaal bereikt in haar glorie rijke geschiedenis. Sinds de bootwerkers van 1893 met hun papieren toeters „in de muziek" gingen, is er heel wat veranderd in Terneuzen. De pres dergaan en de keurig geunifor meerde Harmonieleden van nu zullen zich na zestig jaar van ups and downs en van wisselende successen nauwelijks meer kun nen voorstellen, onder wat voor Ilcli vuuiaiciicii, U"UL^ j i I V till J dllg moeite*olle omstandigheden de stand is gebracht. Wjj noemen "1 OHO /Ia ^irnvtol hph. I i -i nn- imn hof pioniers van 1893 de wortel heb ben gelegd voor een stuk muziek leven, dat los van alle concours resultaten 'n onmisbaar deel uit maakt van ons plaatselijk ge meenschapsleven Zestig jaar! Het is met recht een mijlpaal, een zeer eervolle mijlpaal zelfs me Tot nu toe zijn de inschrijvin gen binnengekomen van de vol gende gezelschappen: „Concor dia'' te Axel; „Prinses Juliana" te Baarland; „Oefening kweekt .•ranst" te Borsele; „Con Amore" te Hoedekenskerke; „Con Affez- zione" te Kwadendamme; „St. Ce- riBa" te Philippine; „St. Francis- «as" te Sluiskil; „St. Cecilia" te Stoppeldijk; „Mozart" te Yerse- Se; „Geduld Overwint" te IJzen- rigke en „De Volharding" te Zaamslag. heeft tot dusver getoond uit het juiste hout gesneden te zijn en de Harmonie heeft alle reden hem erkentlijk te zijn voor het vele dat tijdens zijn ze venjarig voorzitterschap tot slechts de uniformering van het corps in 1949; de vernieuwing der instrumenten; het zomerfeest van 1951, dat ons allen nog zo vers in het geheugen ligt en voor al niet te vergeten de stichting van de muziekschool. Deze school heeft bewezen in een grote behoefte te voorzien. ijipaai zeus. een grote Denoeite ie vooi/jch. Zo talloos vele malen hebben Niet aneen wordt bij de jeugd de „Werklieden" en heeft de meer belangstelling gewekt voor Harmonie anderen gehuldigd eh de muziek in het algemeen, maar met pittig-opwekkende muziek het wordt nu een ieder mogelijk allerlei gebeurtenissen opgeluis- gemaakt op voordelige voorwaar- terd, dat het nu werkelijk tijd de muzjek te ieren, waardoor 't wordt de fiere vereniging zélf muzikaie peii op hoger plan eens in de bloemetjes te zetten. word^ gebracht. De 29e Augustus biedt daarvoor Gp bescheidener schaal was de gelegenheid in de ruimste zin hiermee reeds een begin gemaakt des woords en wij hopen van L de peri0de-Harte, toen de op- harte dat niemand op die dag zal leiding der muzikanten ter hand achterblijven om onze wakkere rd eenomen in de vorm van Harmonie de hulde te brengen, van de directeur der vroe- die zij zich in de loop der jaren politie-harmonie te Gent, de in elk opzicht waardig heeft ge- hgcr L Pynnaert en onze oud- toond. stadgenoot de heer L. Goudstik- I ker ZESTIG JAAK GELEDEN. gXEUN VAN ALLE ZIJDEN. De bootwerkers maakten in de Evenals tegenwoordig de Har negentiger jaren een apart.en lnie mochten ook de „Werklie- vrijwel op zichzelf staand deel den„ zich voorheen in ruime der Terneuzense bevolking uit. gteun uit alle iagen der bevol- Hun vaak onmenselijk-lange verheugen. Buitengewoon werktijden stonden veelal een ge- medewerking, zowel in fi- regeld contact met de overige be- deel als moreel opzicht, werd volkingsgroepen in de weg. Legio I ren ondervonden van pas zijn de verhalen, die heden te Kerstens een figuur die zich dage S3?iiSfv2>r het wel en was het, die de heer Pynnaert als leraar naar Terneuzen zond, na voorzitter Harte warm te heb ben gemaakt voor dit muziekon- derricht. De in September 1951 afgetre den directeur, de heer A. I. 3. Schirris, heeft vermoedelijk het meest geprofiteeerd van de vruchtbare lessen van de heer Pynnaert. Het was dan ook geen wonder, dat men in de heer Schir ris de geschikte opvolger vond, toen de heer Eeckhout in 1919 -de [tijd gekomen achtte om zich terug 'te trekken. 4 De heer Schirris kon voort bouwen op het terrein, dat zijn voorganger had ontgonnen en hij heeft dit gedaan met inzet van al zijn krachten. Bij zijn aftreden als directeur heeft men zijn grote verdiensten beloond met de eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau. Zel den is een onderscheiding zo ver diend geweest. Bij dit zestigjarig bestaan past het ons, Terneuzenaars, de twee figuren nog eens in het volle licht te plaatsen, die samen jaren achtereen de muziekvereniging tot een deel van hun leven heb ben gemaakt: Harte en Schirris. Zij beiden hebben, de voorzit ter en de directeur, hun corps ge maakt tot wat het thans is, een muziekgezelschap van, uit en voor het volk, en gewaardeerd in alle lagen onzer plaatselijke sa menleving. De Harmonie Terneuzen be staat 60 jaar. Onze gelukwensen gaan vooraf aan de vele, die straks op de receptie zullen wor den aangeboden. Wij spreken de wens uit dat bestuur èn directeur erin zullen slagen hun sympathie ke vereniging blijvend de plaats te geven, welke zij verdient. En moge voor het wakkere corps onder de bekwame leiding van de heer Meijers nog vele eervolle resultaten zijn wegge legd! HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het licht scheen in de duisternis". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De gouden poort". MORGEN: TERNEUZENGemeentehuis 11 uur: Aanbesteding bouwen van 14 woningen te Sluiskil. AXEL: Het Centrum, 1 uur: Jaarlijkse algem. verg. Eerste Nederl. Coöp. Beetwortelsui kerfabriek. Groot-Brittannië heeft bekend gemaakt, dat het de huidige luchtvaartovereenkomst met de Philippijnen officieel heeft opge zegd. Deze maatregel is een ge volg van de weigering van de Philippijnen om speciale facili teiten te verlenen aan de Britse dienst op Tokio, welke met Cornet-passagiersvliegtuigen wordt gevlogen. De overeenkomst eindigt 12 maanden, nadat de Philippijnse regering de Britse kennisgeving heeft ontvangen. ma voor de 29e Augustus als volgt vastgesteld: 3.15 uur opstelling der deelne mende corpsen op het markt plein; 3.30 uur afmars door de gemeente; 3.45 uur officiële ont vangst der besturen door het ge meentebestuur; 5 uur aanvang concerten op drie kiosken, n.l. op de Markt; in de Nieuwstraat en Vlooswijkstraat; 7.30 uur slot- concert en taptoe door „De Unie" uit Breda. Dat juist in die kring de drang naar muziekbeoefening tot uiting kwam, mag worden opgevat als het sprekendst bewijs van de oude waarheid, dat een mens bij brood alleen niet leven kan. Hoe de muzikale neigingen ontstonden en wie ze stimuleer de, doet weinig ter zake. Of de Belgische muziekgezelschappen, welke in die jaren „bij bosjes" door Terneuzen trokken, een in vloed ten goede hebben uitge oefend, valt niet meer na te gaan, maar feit is dat de bootwerkers de handen ineensloegen en een muziekvereniging oprichtten, waaraan ze (hoe kon het an ders?) de naam gaven van „De Verenigde Werklieden". Natuui> lijk kwam daar een en ander bij kijken, maar het bestuur onder leiding van de heer P. van Aalst was voor geen klein geruchtje vervaard en deed wat men in on ze dagen nog altijd ziet gebeu ren: het zette een bedelpartij voor-een-goed-doel op touw onder de burgerij. Over het algemeen stonden de mensen niet onwelwillend tegen over de jonge vereniging, maar de stoot in de goede richting kre gen de „Werkliedenpas, toen de firma Kessels te Tilburg be reid was crediet te geven voor de aanschaffing van instrumen ten (April 1893). Van de eerste jaren van „het muziek van wee van de plaats zijner inwo ning interesseerde. Tot over de grens genoten de „Werklieden" sympathie. Een industrieel uit Gent, de heer Van de Wynckele, die wekelijks met zijn jacht de Schelde bevoer, werd blijkbaar gegrepen door de mu zikale neigingen van de groep bootwerkers, die hun uiterste best deden zonder nochtans tot grote prestaties te komen. De heer Van de Wynckele stelde een daad, die van grote betekenis is geweest voqr de vereniging. Hij HUIDIGE REGELING OPENT I dat de regeling de mogelijkheid «p «nr ft ifKHFID biedt de snellere en zwaardere DEMOGELIJKHEID. bromfietsen van het rijwielpad te De op 1 Augustus afgekondig-1 hajen en mèt rijbewijs en ken- Je bromfietsregeling heeft mee- tekenPewijs over te brengen naar gebracht, dat uiteenlopende soor- de rjjbaan. i jaren van „net - ïm bromfietsen, thans plotseling Volgens art. 1 van het Wegen- Little" is niet veel bekend. De «M het intensieve rijwiel verkeer verkeersreglement worden onder Harmonie van thans was toen samengedrongen zijn op hetzeli-1 rijWieien met hulpmotor ver- nog een fanfare, die in 1905 na de pad. staan: „motorrijtuigen, die naar het ter zieie gaan van het oude Zft ziin ook de snellere brom- het oordeel van de minister wat Apollo„ in een harmonie werd «Dt<Ln naar het rijwielpad ver- hun bouw betreft alle voor rij- orngezet. tprwiil deze voertuigen wielen normale eigenschappen Een jong masiuus mi u» z'iin gebouwd op het rijden tiezitten en zijn uitgerust met een nog altijd actieve heer Aug. Eeck- aee snelheden gedurende verbrandingsmotor met een cy- hout, werd directeur en onder weretiid Daarkomen ook de linderinhoud van ten hoogste 50 beweeglijke leiding maakte mnfelitkheden van deze dure cc, waarvan het merk en het h gezelschap goede vordenn- hun recht, type in de staatscourant z„„ be-1 ^De ANWB isvanmening, Onder normale ri]Wietógem De A.iv.vv-o. schappen worden verstaan, de I aanwezigheid van stuur, trap- -pers en één of meer rijwielzadels, welke delen zodanig aan 't voer tuig moeten zijn aangebracht dat dit ook met blijvend uitge schakelde hulpmotor en met een redelijke krachtsinspanning trap pend kan worden voortbewogen of aan de hand kan worden mee Winkels, markten en biosco pen zullen Dinsdag in de Pa kistaanse hoofdstad gesloten zijn, zulks uit „een diepgevoeld medeleven met de doden en ster venden in Kasjmir". De hoofden, van 25 vooraan staande firma's gaven een ver klaring uit, waarin wordt ge zegd dat dit besluit bedoeld is als „een krachtig protest tegen en een uiting van afkeer van het optreden van Sadar-Irajasat Ka- ransingh (het hoofd van de staat Kasjmir, hetgeen geschied de met heimelijke instemming der Indische regering. Hieraan wordt toegevoegd „Wij do,Mi een welgemeend be roep op zaken eai bedrijven van Karatsji, om gevolg te geven aan de „hartaï" (is staking door handelszaken)". NIEUW FRANKEERZEGEL. Door de invoering der nieuwe tarieven bestond er bij de P.T..T. behoefte aan een postzegel van 3 ct. Dit zegel is nu aangemaakt in een bruine kleur in het z.g. eijfertype (ontwerp Van Krim pen) en is op de postkantoren verkrijgbaar. Nederl. dubbeltjes hebben in Suriname dubbele waarde. Het smokkelen van Nederlands zilvergeld naar Suriname is een lucratieve bezigheid, die door zeelieden van allerlei schepen al jarenlang wordt toegepast, zo be weerde gisteren de 26-jarige slager J. O. uit Amsterdam ter zitting van de economische poli tierechter. Met zijn kameraad, de 33-jari- ge bakker C. H. W. uit Rotter dam, was hij Vrijdagavond j.l. in de Amsterdamse haven aan boord van het s.s.. „Cottica van de K.N.S.M. gearresteerd, nadat de recherchedienst van. de doua ne bij een visitatie van het schip in balen suiker en in dubbele bodems van kasten ia de hutten van dit tweetal honderdduizen den dubbeltjes hadden gevonden. Gisteren reeds hebben de twee j smokkelaars, die beiden d.eel uit- maakten van de bemanning van de „Cottica", terechtgestaan. De officier, mr. W. A. J. M. Smit, was milder in zijn eis dan de politierechter, mr. W. C. Has- soldt, in zijn vonnis. Tegen de hoofdverdachte, de slager J. O luidde de eis 3 maanden, maar het vonnis 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. Tegen de bakker W. werd één maand geëist. Hij werd echter veroordeeld tot 3 maanden, waar van 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Conform de eis beipaalde ae rechter voorts, dat het inbeslag- genomen geld verbeurd ver klaard zal worden. Aan boord van het schip en bij een huiszoeking bij de slager was ruim 20.000 in beslag genomen. Dit geld behoorde in hoofdzaak aan de slager. Van de Rotterdam se bakker is thans het resteren de deel, enkele honderden gul dens, verbeurd verklaard. Ter zitting vertelden de ver dachten welke voordelen waren verbonden aan dit smokkelen. Vóóroorlogse zilveren dubbeltjes en kwartjes uit Nederland zijn in Suriname ook thans nog in om- lobp en hebben daar dank zij het koersverschil een bijna dubbele waarde. In Suriname plegen de Nederlandse zeelieden de dub beltjes en kwartjes, die zij heb ben meegesmokkeld, in te wis selen tegen Surinaamse bankbil jetten, die zij mee naar Neder land nemen. In ons land wisselen zij deze biljetten voor Nederlands geld in, hetgeen cpenlijk kan geschie den. Aangezien een Surinaamse gulden in Nederland ongeveer ƒ1,98 opbrengt, maken zij op deze wijze een winst van bijna 1QQ procent. De verdachten moesten terecht staan wegens overtreding van het deviezenbesluit. Naar bekend mag iedere Nederlander niet meer dan ƒ50 aan Nederlands geld meenemen naar het buiten land en daar uitgeven. Uit een publicatie van het een- te wijken, aldus deelt men van de „^G„Gnlr r.G/4/% iTnn Viot minictorio var Pffl. traal bureau voor de statistiek blijkt, dat de ramingen, die be trekkelijk kort na de watersnood van de materiële schade werden gegeven, wat het totaalbedrag betreft, vrij juist zijn geweest. De meest recente schattingen voor de verschillende schadecatego- rieën blijken echter sterk van de aanvankelijk gegeven cijfers af De Oostduitse politie heeft een cordon van ruim 60 km om Ber- In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. :on van ruim 60 km om tser-1 Qerd Voorts moeten de vel- tijn gelegd om te veranderen tenminste 50 cm diameter dat Oostduitsers in West-Berlijn e 3) (Nadruk verboden). voedselpakketten komen halen aldus de Westberlijnse politie. De gekazerneerde politie had volgens deze berichten controle posten op alle kruispunten, op aQe stations en aan de grens tus- sen Oost-Duitsland en West- Berlxjn geplaatst. Alle voetgan gers, wielrijders, automobilisten «n treinreizigers werden gecon troleerd. hebben. Dit betekent, dat ieder voor zich zal moeten nagaan, ot Volgens de „Daily Mail' zou premier Malenkof Mao Tse 'Toeng hebben uitgenodigd, in September te Moskou met hem van gedachten te komen wisse len. De Russische eerste minis ter zou zich ook bereid hebben verklaard om eventueel de Chi nese regeringsleider halverwege tegemoet te komen, aldus het Britse blad. Er liepen geruchten in de dor pen, dat de Chinezen achtervolgd, V°0rhrnCmffetsna0|sthetlbezit van beroofd en vermoord waren en zijn bromfiets naast net oezu van ,70ion „au óp Westkust wa- een goedgekeurde motor ook aan dat velen Westeu^w^ deze andere e'sen vojdoet. Is w hun vader Tom men van mening, dat^tht met h«|Fong Sr. op avontuurlijke wijze geval is, dan zal men jsij^ Ko naar de oostkust was ontkomen. Maar dat alles was lang geleden; die verhalen klonken altijd als zeeroverssprookjes. Het kwam er in ieder geval op neer dat Tom Fong Sr. het overleefd had en dat hij en de zonen van de an dere dorpelingen jaar in jaar uit gouden dollars naar huis bleven sturen om hun ouders, broeders en vrouwen te ondersteunen en hun neefjes naar school te stu ren. Het was een verhaal van zelfhandhaving; het was succes; het was een zegevierende worste ling. Er gingen steeds meer zonen van dorpsbewoners naar Ameri ka, en de immigratie-ambtenaren waren niet meer dan hindernis sen, door de Hemel op de weg van mensen geplaatst, die vast LCVai lO) vaw*.*» -• u fiets als motorrijwiel moeten be schouwen, hetgeen meebrengt dat men een kentekenbewijs en een rijbewijs moet aanvragen. Een rijproef voor het behalen van het rijbewijs met een derge lijke „bromfiets" zal slechts kun nen worden afgelegd, indien deze voorzien is van een na 1 Augus tus 1953 afgegeven kentekenbe wijs. Men bedenke wel, dat men in dat geval niet meer op de rij wielpaden zal mogen rijden Een kentekenbewijs kan alleen verkregen worden, indien de bromfiets niet voldoet aan de door de minister gestelde defini tie, hetgeen het geval is, wan neer de cylinderinhoud groter is dan 50 cc. óf wanneer de brom fiets niet voldoet aan de vereiste rijwieleigenschappen. besloten waren door geduld en volharding in hun leven te sla gen. Met de immigratie-moeilijk heden viel niet te spotten, maar je kunt er rustig mee spotten als e toch niets te verliezen hebt. Kijk nu eens naar Toms oudste broer op één na, Yiko. Hij was op zijn zestiende jaar als scheeps jongen naar Amerika gekomen en van het schip ontsnapt, en nu was hij Frederick A. T. Fong agent van levensverzekerings maatschappijen, vertegenwoordi ger van Cornelius U.S.A. Assura deurs! Het Departement van Jus titie wist er niets van. Waarom het Departement van Justitie, Washington, D.C. zou moeten weten waar hij zich ophield, was iets, wat Frederick A. T. Fong nooit had kunnen inzien. Frederick A. T, Fong zei er al tijd Washington D. C. bij als hij het over het Departement van Justitie had. Hij was met ieder een goede vrienden en als hij een Amerikaan ontmoette, zei hij al tijd „Ik ben Frederick A. T. Fong," zonder te wachten tot hij werd voorgesteld. Terwijl Tom en Eva dus op groeiden in hun dorp in Sunwei, leefden hun oudste broer Daiko en op één na hun oudste broer Yiko met hun Vader in New York. Het gezin was keurig in tweeën gesplitst, de ene helft verdiende en de andere helft gaf uit. De moeder was één dak, een volmaakt dak voor Tom en zijn zusje, en de vader zorgde voor het andere dak. Nu waren de bei de helften verenigd en de beide daken schoven over elkaar. Voor de jongste kinderen was de vader een geheimzinnig wezen geweest. Uit alle bewijzen de familiebrieven, die ongeveer eens in de zes maanden, en soms met langere tussenpozen, kwamen; de cheques, die er meestal in zaten, vooral als het tegen Nieuwjaar liep; en de reisjes, die Tom soms met zijn moeder naar de stad maakte als de brieven kwamen en het wonderlijke feit, dat de bank hen echt geld gaf, als ze dat doodgewone stukje papier overreikten uit al die bewijzen was Tom geneigd te besluiten, dat het geheimzinnige wezen inder daad bestond. De brieven van zijn vader waren altijd kort en niet zeer meaedeel- zaam Het was meestal een goe de tijd of een slechte tijd, en ver der „hierbij een chèque voor... Er waren nog andere bewijzen voor het bestaan van de vader. In de eerste plaats geloofde de moe der in hem. In de tweede plaats was haar eigen broer, Toms oom Chan, ook in New York. Oom Chan leefde niet op Olympische hoogten; hij maakte zijn bestaan voelbaar in hun huis over de oce aan; zijn brieven kwamen vaker en hij vertelde meer. Er gebeur den in New York dus ook echte dingen. Het was uit een van oom ybans brieven, dat de familie thuis had gehoord van het dramatische hu welijk van de oudste zoon Daiko met een Italiaans meisje, dat Flora heette. Toms vader had het niet eens de moeite waard gevon den dit feit te schrijven. In de derde plaats was er een oude man, die ook Fong heette en nu al over de zestig was en die zich na een leven lang in Amerika, rustig in hun eigen dorpje had teruggetrokken. Deze man was voor de nieuwsgierige Tom de grote vraagbaak geweest over alles wat Amerika betrof. Een van de onvergetelijke ver halen, die de oude Fong had ver teld, was dat er in Amerika res taurants zonder kellners zijn, waar je een penning in een gleuf doet en hup, er komt een hele bruingebraden kip te voorschijn. Natuurlijk twijfelde niemand aan de waarheid van de verhalen van een man, die het zelf alle maal had meegemaakt. Dat zou een belediging zijn geweest. zijde van het ministerie van eco nomische zaken mede. De herstelkosten van de schade worden thans gesteld op 895 mil- lioen gulden. Het centraal bureau voor de statistiek heeft een vergelijking gemaakt met ramingen van het in de betrokken gebieden vóór de ramp aanwezige vermogen. In het gehele getroffen gebied bedraagt de schade rond 10 van het vermogen. Op Schouwen- Duiveland, het zwaarst getroffen gebied, is dit percentage 32. Een detaillering, die nog ver der gaat dan die per eiland, geeft een kaart, waaruit de intensiteit van de schade per gemeente blijkt. Opvallend zijn hierbij de grote tegenstellingen: Zelfs op Schouwen-Duiveland is nog één gemeente te vinden, waar de schade beneden 1 blijft. De zwaarst getroffen gemeen ten zijn Duivendijke, Seroos- kerke, Ellemeet, Nieuwerkerk, Eikerzee, Ouwerkerk, Noord- welle en Stavenisse. Het schade- percentage bedraagt hier meer dan 50 (Wordt vervolgd.) IJMUIDENS „JONGENSLAND" DOOR VANDALISME GETEISTERD. Sedert enige jaren bestaat in de IJmuidense duinen onder lei ding van een Velsense agent van politie een „Jongensland", een stukje duinterrein, waar een groot aantal knapen onder be proefde leiding zich kostelijk ver maken met een oude woonwagen en wat dies meer zij. De jongens zijn een week met hun agent naar de Veluwe geweest en toen zij terugkwamen, moesten zij constateren, dat de woonwagen, die zij van binnen en van buiten netjes hadden opgeknapt, volko men leeggeplunderd was. Van de daders ontbreekt elk spoor.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2