De toestand in Korea u f Binnenlands nieuws Uil Je Srovanc IETS WARMER WEER m Castella maakt U charmant Er zijn thans drie soorten Castella Resolutie Zuidkoreaanse algemene vergadering Achttien scholieren op reis door Europa De Ver. Staten en de komende politieke conferentie Oosl-Duitsland koopt 61.900 vaten haring Proefmobilisatie OPROEPING R 4 Vóór-mobilisatie BIofQ Tijdstip van opkomst ONMIDDELLIJK Frans vliegtuig maakt noodlanding op zee U kunt Uw jeugdige teint behouden! AXEL. SAS VAN GENT. SLUIS. ZIERIKZEE. FRANSE JONGEN IN DE WAAL VERDRONKEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TERNEUZEN. Gemeente Terneuzen KANAALZWEMMEN. Overeenkomst tussen Noord en Zuidkoreaanse afgevaar digden van het Roode Kruis getekend. Geallieerde en communisti. sche afgevaardigden van het Roode Kruis hebben een over eenkomst getekend, volgens welke gemengde groepen van het Roode Kruis in Noord- en Zuid-Korea mogen reizen om krijgsgevangenenkampen te in specteren. De overeenkomst werd gete kend na een bijeenkomst van 20 minuten. Een woordvoerder van het Roode Kruis verklaarde dat de gemengde groepen nu vermoe delijk, met ingang van heden hun werk zullen beginnen. Beide partijen zullen 60 man voor de groepen beschikbaar stellen. De Roode Kruismensen der Verbondenen zullen per trein uit Kaesong vertrekken, om ten Noorden van Pjongjang gelegen krijgsgevangenkampen der com munisten te bezoeken. De Roode Kruisinspecteurs der communisten zullen per hef- schroefvliegtuig naar Seoel en van daar per vliegtuig naar Poe- san reizen. Zuidkoreaanse officieren naar de Ver. Staten vertrokken. 13 Generaals en 2 kolonels van het Zuidkoreaanse leger zijn voor een opleidingscursus van 9 maanden naar de Ver. Staten vertrokken. Onder hen bevindt zich de waarnemend stafchef van het leger, generaal Yoe Tsjai Heng. Drie Noordelijke militairen vragen asyl in Zuid-Korea. Een woordvoerder van het Zuidkoreaanse ministerie van Landsverdediging heeft ver klaard, dat een Noordkoreaanse officier en 2 Chinese soldaten de gedemilitariseerde zone heb ben overschreden en aan Zuid- Korea asyl hebben gevraagd. De woordvoerder kon niet zeggen of de militairen als krijgsgevangenen of als politie ke vluchtelingen zullen worden beschouwd. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 26 Juli op Korea zijn gesneuveld: Tijd. res. 2e luit. H. Douma, ongehuwd, afkomstig uit Lem- sterland, korps commando troe pen. Sergeant J. H. Vreeswijk, gehuwd, afkomstig uit Roosen daal, reg. Johan Willem Friso. Sold. Ie kl. R. Samuels, onge huwd, afkomstig uit Rotterdam. Sold. M. C. Beijerinck, gehuwd, afkomstig uit Arnhem. Sold. M. J. Hampel, ongehuwd, afkom stig uit Den Haag. Vermist worden: Res. korpo raal J. N. Plant, gehuwd, af komstig uit Dokkum, reg. Johan Willem Friso. Sold. G. van Leeu wen, ongehuwd, afkomstig uit Valkenburg (Z-H.). Het uitwisselen van krijgs gevangenen. Radio-Peking heeft bericht, dat men gereed is met alle voor bereidingen voor het terugzen den van de geallieerde krijgs gevangenen. De eerste groep gevangenen zou Maandag in Kaesong aan komen. De groep zou bestaan uit Amerikaanse, Australiscne, Britse, Philippijnse, Colum- biaanse en Turkse krijgsgevan genen. Het Chinese radiostation meldde voorts, dat 63 Tsjecho- Slowaakse en Poolse gedelegeer den voor de commissie van de neutrale landen in Kaesong zijn aangekomen. Het bezoek van Dulles aan Korea. Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade in Seoel verklaarde Maandag, dat Duiles heden in Seoel wordt verwacht. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken zou spoedig na zijn aankomst een onder houd hebben met president Rhee. In de hoofdstraten van Seoel werden gisteren spandoeken op gehangen ter begroeting van minister Dulles, met opschriften zoals „Welkom aan de hoogge leerde John F. Dulles en zijn ge- zeischap" en „Verban de rode Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl het Zondag in ons land op de meeste plaatsen droog en vrij zonnig weer was, had het weer in verschillende andere Europese landen een minder fraai karakter. In Zwe den veroorzaakte een oud de- pressiegebied onweersbuien. Ook in Duitsland en het Alpengebied was het buiig weer, terwijl in Midden-Frankrijk een oud front regen veroorzaakte. In Enge land daarentegen vertoonde het weer een verbetering, onder in vloed van een hogedrukgebied, dat zich boven de Britse eilan den ontwikkelde. Dit hoge drukgebied breidt zich nu over ons land uit, maar wordt in het Noordwesten aangetast door 'n actieve Oceaandepressie. Het ziet er echter naar uit, dat deze depressie heden nog geen in vloed op het weer in ons land zal uitoefenen, zodat overwe gend droog weer verwacht kan worden met iets hogere tempe raturen. Chinezen en bevorder het we derzijds veiligheidsverdrag". De Zuidkoreaanse premier en de minister van Buitenlandse Zaken en Defensie hadden een bespreking van 4 uur om „de laatste hand" te leggen aan het Zuidkoreaanse voorstel, dat aan Dulles zal worden gedaan. DE NEUTRALE COMMISSIE VAN TOEZICHT. Generaal-majoor Seven Graf- strom, leider van de Zweedse delegatie bij de neutrale commis sie van toezicht der V. N., heeft Maandagavond bekend gemaakt, dat de commissie 8 Augustus heeft uitgekozen als voorlopige datum voor het uitsturen van inspectiegroepen naar Noord- en Zuid-Korea. Gemengde groepen, bestaande uit Zwitserse .Zweedse, Poolse en Tsjecho-Slowaakse leden zullen zich naar vijf havens in Noord- Korea en vijf in Zuid-Korea, waardoor troepen en wagens krachtens de wapenstilstands overeenkomst kunnen passeren, begeven. De groepen zullen in de havens gestationneerd worden om er op toe te zien, dat beide partijen de bepalingen van de overeenkomst naleven. Generaal Graf Storm zeide, dat over de datum overeenstem ming bereikt werd op de derde vergadering van de neutrale commissie, die Maandagmiddag in Panmoendjon werd gehouden. Volgens gezaghebbende krin gen te Panmoendjon hebben de communistische leden van de commissie van toezicht hun Zwitserse en Zweedse collega's verbaasd door de uitgebreidheid van hun staf. De Tsjecho-Slo waakse en Poolse delegaties tel len n.l. samen meer dan 300 leden terwijl de Zwitserse groep uit 89 en de Zweedse groep uit 78 be staat. De Polen en Tsjecho-Slowaken deelden voorts mee, dat zij van plan waren, in iedere inspectie- groep twee officieren te benoe men. De Zwitsers en Zweden antwoordden hierop, dat bij hun weten deze groep uit vier leden zouden bestaan, t.w. een uit elk land van de commissie van toe* zicht. Zij voegen hier echter aan toe, dat zij ook twee officie ren in plaats van één kunnen benoemen, door deze te onttrek ken aan de officieren, die deel zouden uitmaken van rondtrek kende inspectiegroepen. De vijf punten, welke in Zuid- Korea zullen warden gecontro leerd, zijn Intsjon (de haven van Seoel), de vliegvelden rondom Seoel, Poesan (de grootste Zuid koreaanse haven, in het Z. van het schiereiland), Taegoe (een belangrijk vliegveld in het bin nenland) en de haven van Kang- noeng aan de Oostkust. In Noord-Korea zijn de vijf con trolepunten: Sinoeidjoe ('n gro te luchtbasis vlak ten Z. van de Jaloe), Sinandjoe (een spoorweg knooppunt en luchthaven ten N. van Pjongjang), Hoengnam ('n grote haven aan de Oostkust) en Manpowedjin (een belangrijk spoorwegcentrum bij de Mands- joerijse grens). De vier delegaties hebben ge neraal Grafstrom (Zweden) tot haar voorzitter gekozen. Een viermotorige Constellation van de „Air France" heeft nabij de Turkse kust, ongeveer 150 km ten O. van het eiland Rhodes, een noodlanding op zee gemaakt. Volgens een communiqué van de Franse luchtvaartmaatschap pij weigerden twee motoren van het vliegtuig, waardoor de piloot gedwongen werd te landen. Het toestel was op weg van Rome naar Beiroet. Het heeft 33 passa giers aan boord. 28 Passagiers en 8 bemannings leden zijn gered. Vier personen, twee mannen en twee vrouwen, zijn om het leven gekomen. Drie inzittenden werden gewond. De noodlanding van het toestel werd opgemerkt door een vuur torenwachter in de buurt, die on middellijk de autoriteiten alar meerde. (Advertentie) Wilt U voor zéér bescheiden prijs een echte merkzeep gebruiken met de volle garantie van de Castella kwaliteitsproducten, neem dan de proef met de heerlijke on verpakte Castella Bloemenzeep. Fris en schuimend, met rozige geuren en kleuren, kost deze Bloemenzeep toch slechts.... 20 ct. per stuk. U heeft thans de keus uit drie soorten Castella, de zeep met de heilzame, verfrissende werking. Vooral op warme zomerdagen, als U zich eens een keer extra wilt vérfrissen, heeft U Castella nodig! Voor degenen, wier huid overvloed van schuim nodig heeft, is er de rijke Castella Spé cial (32 ct.) en voor de liefheb sters van de vanouds bekende Castella blijft de klassieke Cas tella Schoonheidszeep (32 ct.) favoriet! Om de voortreffelijke eigenschappen van deze Schoon heidszeep onder ieders aandacht te brengen, levert Uw winkelier U tijdelijk twee stukken voor slechts 50 ct. Profiteer dezer da gen vooral nog van dit bijzonder aanbod! En vergeet vooral niet, dat een origineel stuk Castella (pas op, dat U geen imitatie in handen krijgt) thans binnen ieders bereik is door de extra lage prijs van de geurige, onverpakte Bloemenzeep, slechts 20 ct. per stuk! De Zuidkoreaanse nationale vergadering heeft met algemene stemmen een resolutie aangeno men, waarin wordt geëist, dat alleen de landen, die aan de strijd in Korea hebben deelge nomen, de komende politieke conferentie over Korea zullen bijwonen. In de resolutie wordt ook geëist, dat de conferentie tot 3 maanden zal worden beperkt, Achttien leerlingen van lagere en middelbare scholen uit Duits land, Frankrijk, Italië, België, Lu xemburg en Nederland zijn Zon dag in Luxemburg bijeengeko men voor het begin van een reis door de zes landen van de Euro pese kolen- en staalgemeenschap. Deze reis is hun aangeboden door de hoge autoriteit als blijk van waardering voor de belangstel ling door de leerlingen in het af gelopen jaar bij hun studie en bij de opstelwedstrijden in verschil lende van de landen der gemeen schap getoond voor de Europese vraagstukken. Onder leiding van beambten der hoge autoriteit zullen de reizigers in drie weken een ontdekkings reis ondernemen door het nieuwe Europa. Het gezelschap zal de mijnbek- kens van België, Frankrijk, Ne derland en Duitsland bezoeken. Tijdens hun reis zullen de jonge gasten van de hoge autoriteit met hun begeleiders Woensdag a.s. Den Haag bezoeken en daar on derdak vinden in het Park-hotel. Winkeldiefstallen. Tegen een in een der plaatselij ke textielzaken als winkeljuf frouw dienstdoende jongedame werd proces-verbaal opgemaakt wegens (volgens bekentenis) bij herhaling gepleegde winkëldief- stallen. Zwemdiploma's. Zaterdagavond werd in het zwembad voor leerlingen van de Chr. Nationale school alhier de zwemproef afgenomen. Geslaagd zijn: Sarie v. Cadzand; Thea v. Don gen, Nellie den Engelsman, Cor- rie Fassaert, Irene Herrebout, Nellie Mieras, Corrie v. Oosten, Truus Pennings, Sonja de Regt, Jannie Rinn, Ncj.lie Westveer, Piet Brandes, J. v. Cadzand, Piet van Driel, Jan de Feijter, Adri Geensen, Adri Knieriem en Willy Marijs. Voor het B-diploma geoefend zwemmen slaagden: Sarie v. Cad zand, Truus Pennings, Jannie Rinn, Nellie Westveer, Jan v. Cadzand, Piet v. Driel en Adri Knieriem. Goed afgelopen. Zondagnamiddag had op de wijk Stuiver een ongeval plaats dat goed afliep. Een uit België na derende automobilist zag plotse ling een meisje op een autostep de weg oversteken. Hij trachtte door uitwijken en krachtig rem men het meisje te ontwijken wat slechts ten dele gelukte. De auto- step kwam onder 't rechtervoor wiel terecht, nadat het stuur van de step een koplamp stuk had ge stoten. Het meisje kwam er won derwel zonder een enkele schram af. Bezoek zwembad. Ook gedurende de maand Juli mocht het zwembad zich in een grote belangstelling verheugen, hoewel het weer sommige perio des niet al te best meewerkte. Ge durende de maand Juli werden niet minder dan 6.925 baden ge nomen. Sedert de opening met Pinksteren maakt dit een totaal van 14.617 baden. Afscheid opperwachtmeester Meertens en wachtmeester Vennix. In tegenwoordigheid van tal van gemeentelijke en politionele autoriteiten werd ten gemeente huize afscheid genomen van de heren Meertens en Vennix in ver band met hun overplaatsing. Burgemeester Van Hootegem dankte beide politiemannen voor de wijze waarop zij hun taak te Sluis hebben verricht en hoopte dat hun opvolgers zich eenzelfde plaats in de kringen der rijkspoli tie en der burgerbevolking zullen verwerven. Namens het gemeentebestuur werd aan beiden een ets van het raadhuis te Sluis aangeboden. Oud-burgemeester Aernoudts bracht in herinnering de tijd dat beide functionarissen tijdens zijn ambtsperiode hun taak hadden vervuld en dankte hen voor de prettige samenwerking die hij steeds mocht ondervinden. Namens de hoofden van scho len vertolkte de heer Bekkers de gevoelens van hoogachting voor de vertrekkenden. Tenslotte dankte de heer Van der Horst, namens de I. en A. voor (je gezonde geest van colle gialiteit tussen zijn dienstvak en dat van de politie-ambtenaren. De heer Meertens zeide datïijn overplaatsing naar Aardënburg voor hem geen prettige medede ling was, want hij had zich ge heel in Sluis ingeburgerd en vond allerwegen medewerking. De heer Vennix zeide dat de burgemeester steeds zijn over plaatsing had kunnen afwimpelen maar tenslotte is zijn overplaat sing naar IJzendijke een feit ge worden, waaraan hij gevolg heeft te geven. Ook hij bracht alle auto riteiten en bewoners dank voor de wijze waarop zij hem zijn ambtstijd te Sluis zo aangenaam maakten. Met een gezellig samenzijn werd dit afscheid besloten. Installatie mr H. van den Belt als Kantonrechter. In een bijzondere zitting van het kantongerecht te Zierikzee werd Zaterdagmorgen mr H. van den Belt als kantonrechter geïn stalleerd. Na voorlezing van de akte van zoals president Rhee heeft ver zocht. De vergadering verklaar de voorts, dat zij gekant is tegen elke oplossing voor de hereni ging van Koréa „die de souve- reiniteit van de Koreaanse re publiek zou aantasten". Een amendement, waarbij werd bepaald, dat nieuwe verkiezin gen alleen in N.-Korea zouden worden gehouden, en volgens hetwelk NoordKorea zou wor den toegestaan 100 afge vaardigden te zenden naar een 300 man tellende nationale ver gadering, werd verworpen. De Zuidkoreaanse nationale vergadering besloot de resolutie aan de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, die deze week een bezoek aan Korea brengt, aan te bieden. Naar uit betrouwbare bron te Washington wordt vernomen, hebben de Ver. Staten besloten, er in het bijzonder op aan te dringen dat alle landen, die ter ondersteuning van de actie der V. N. troepen naar Korea heb ben gezonden, rechtstreeks zul len deelnemen aan de politieke conferentie over Korea. Het Amerikaanse' standpunt zou worden verdedigd in de al gemene vergadering der volke renorganisatie, welke op 17 Aug. bijeenkomt. Alle betrokken re geringen zouden reeds hiervan op de hoogte zijn gesteld. Van officiële zijde is te Was hington meegedeeld dat de V. S tevoren hun bondgenoten zullen raadplegen, alvorens eventueel te besluiten de besprekingen met de communisten op de te houden politieke conferentie over Korea af te breken, indien niet voldoende vorderingen zou den worden gemaakt. Er wordt echter van dezelfde zijde de nadruk op gelegd dat dit niet inhoudt dat de Ver. Sta ten terug komen van hun be slissing, om de besprekingen af te brexen, indien blijkt dat zij door de communisten niet te goeder trouw zouden worden ge voerd. De Nederlandse bond van ha ringsexporteurs heeft met het centrale aankoopbureau van de Oostduitse regering een contract afgesloten voor de levering van 61.000 vaten haring elk van 100 kg. Het contract beloopt een be drag van ongeveer 3.000.000. Ons land zal van 0..<Duitsland beëdiging legde mr Van den Belt o.m. kali ontvangen. De levering de vereiste eden af, waarna de; van de Nederlandse harin°- zal plaatsvervangend-kantonrechter geschieden op F.O.B.-basis Sche mr Du Croo de nieuw benoemde; veningen en Vlaardingen, tussen kantonrechter hartelijk geluk- Augustus en Februari a s Zoals wenste met zijn benoeming en bekend hebben de reders enkele hem alle medewerking toezegde. Namens het Openbaar Ministe rie sprak mr Schenkenberg van Mierop, die mr Van den Belt sterkte toewenste bij de uitvoe ring van zijn taak, waarbij zich de waarnemend-griffier de heer De Raat aansloot. Namens de notarissen werd het woord gevoerd door de heer Van den Ende, namens de balie door mr Keuning en namens de paclit- kamer door de heer Van de Zan- de. Mf Van den Belt bracht aller eerst dank aan H.M. de Koningin Voor Zijh benoeming, waarna hij de sprekers dank bracht voor de Vriendelijke woorden tot hem.ge-l richt. Daar hij in verband fnet de' woningnood zich voorlopig nóg niet te Zierikzee kan vestigen is het prettig te weten dat hij op al- weken geleden in Moskou een contract afgesloten voor de le vering van 150.000 vaten ha ring. Van de zijde van de Neder landse bond van haringexpor teurs verneemt het A.N.P., dat deze orders geen invloed zullen uitoefenen op het verloop van de consumptieprijs van de ha ring op de binnenlandse markt. Een stijging wordt dan ook niet verwacht. Ier medewerking bij de vervulling yan zijn ambt zal kunnen reke nen, waarbij hij er met nadruk op wees, dat hij boven alle steun van de mensen zich zou verlaten op <|e wijsheid van God. Hierna sloot mr Du Croo deze bijzondere zitting. BIJNA BRAND OP DE STE VENSTOREN TE NIJMEGEN. Maandagochtend is de Nij meegse brandweer gealarmeerd voor een brandje op de pas her stelde Sint Stevenstoren te Nij megen. De brandweer trok er onmid dellijk heen en constateerde dat een schilder bezig was een verf pot uit te branden. De brandweer maakte het de schilder onmoge lijk met het werk voort te gaan. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. ONGEWENSTE VREEMDELINGEN. Onder Loosduinen zijn 25 ver tegenwoordigers van de Leptino- tarsa Decemlineata Say aange troffen. Deze Colorado-kevers zijn gevonden op een braakliggend stuk land tegenover de begraaf plaats Westduin. IN ZEE VERDRONKEN. Zondagavond om negen uur is op het strand Noord te Scheve- ningen een pak kleren gevonden, kennelijk van een zwemmer. Bij onderzoek bleek dat de kle ren toebehoorden aan de 60-jari ge magazijnbediende A. P. te Den Haag. De man was 's mid dags om twee uur naar 't strand gegaan met de mededeling, dat hij om zes uur thuis zou zijn. Hij stond bekend als een goed zwem mer. Het lijk was Maandagoch tend nog niet aangespoeld. Zondagmiddag zijn vijf perso nen, die zich in moeilijkheden be vonden, uit zee gered. STOFFELIJK OVERSCHOT OPGEVIST. Maandagmiddag is uit de Waal onder- Beuningen opgevist het stoffelijk overschot van de 8-ja- rige Henk Thomassen, uit Nij megen, die Woensdag 1.1. bij het spelen op de kade te water was geraakt on verdronken. WIELRIJDSTER TE HAARLEM OVERREDEN. In de Koningstraat te Haar lem is Maandagmiddag de 32-ja- rige mevr. M. G.-B. uit Santpoort, toen zij bij het passeren van een geparkeerde auto de macht over het stuur verloor, van haar fiets gevallen en door een achterop komende vrachtauto overreden. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De vrouw, die weduwe was, laat 2 kinderen achter. Op de rivier de Waal zijn Zon dagmiddag twee 13-jarige jon gens, die met een kano midden op de rivier voeren door een Zwitserse sleepboot overvaren. De jongen Pluim uit Nijmegen wist zich te redden en kon al zwemmende de oever bereiken. Zijn kameraad, een jonge Parij- zenaar, die in Nijmegen logeerde, kwam onder de boot terecht en is verdronken. KLEUTERS IN BRANDENDE SCHUUR OPGESLOTEN. Ternauwernood gered. Zondagmiddag is de schuur van de heer H. J. Kaltman aan de Zwolseweg in Apeldoorn in brand geraakt doordat 2 buur kinderen met lucifers hadden gespeeld bij het in de schuur opgeslagen stro. De heer Kalt man rende op het hulpgeioep van de kinderen naar buiten en slaagde er nog maar nauwelijks in de kleuters, die zich door het snel om zich heengrijpende vuur de uitgang versperd zagen, uit de schuur te redden. Met ern stige brandwonden overdekt werden de kinderen naar het ziekenhuis overgebracht. De Apelaoornse brandweer, gehol pen door een groep kampeer ders, bluste de brand. BRAND TE BAARN. Maandagmorgen te kwart vóór negen hebben voorbijgan gers het personeel van de fa briek van Indsiche producten Cominex te Baarn gewaar schuwd, dat brand was uitge broken in de ruimte boven de kantoren. De Baarnse brandweer tastte het vuur, dat zich tot nu toe tot de bovenverdieping beperkte, net 6 stralen aan. De brand is ontstaan op een afgesloten zol derkamer en vond gretig voed sel in het op de zolders opge slagen verpakkingsmateriaal. De zich naast het brandende gebouw bevindende fabriek, on dervond geen last van het vuur. Het uit 40 man bestaande per soneel deed al het mogelijke de goederen, die in het gebouw la gen opgeslagen, te redden. Te ongeveer kwart vóór elf v/as men de brand meester. Een gedeelte van het dak is inge stort. Dank zij de stevige con structie van het gebouw, kon de brand tot de bovenverdieping beperkt blijven. De schade, die in de tienduizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van de brand is onbe kend. PSEUDO-VOGELPEST. Door de veeartsenijkundige dienst te Zwolle is onder de pluimveestapel van de landbou wer B. A. Leusink te Ootmarsum pseudo-vogelpest geconstateerd. De gehele veestapel bestaande uit 93 kippen werd afgemaakt. SCHUIFDAK VAN HEERLENS SPORTFONDSENBAD AFGEBRAND. Maandagmiddag is in Heerlen het grote schuifdak van het sportfondsenbad aldaar in vlam men opgegaan. Enkele werklie den waren dit dak, dat bestond uit een ijzerconstructie, waarop houten balken in een met mastiek bedekte houten betimmering, ge deeltelijk aan het afbreken met het oog op herstellingswerkzaam heden. Het nog niet gesloopte ge deelte geraakte toen plotseling in brand. Het gevolg hiervan was, dat de ijzerconstructie van het dak het begaf en naar beneden stortte in het water van het bad. De Heerlense brandweer wist te bereiken, dat de schade hiertoe beperkt bleef. Wel sprong nog een aantal ruiten kapot. In het zwembassin bevonden zich toen de brand uitbrak alleen enkele jongens, die tijdig het water kon den verlaten. De schade bedraagt tenminste 20.000. Naar wij van de brandweer ver namen is de oorzaak van de brand nog niet bekend. Zij is in ieder geval aan het gebruik van branders te wijten. COOP. VRUCHTENVEILING Veiling van 3 Augustus. Per 100 stuks in guldens: Sla 2.50—6.60. Per stuk in centen: Bloemkool A 41—51; id. B 26—30; id. C 15; Groene komkommers B 1012; id. C 810; Witte komkommers A 10; id. B 9—10; id. C S—10; Me loenen I 61—72; id. H 50. Per bos in centen: Peen 812; Kroten 5—7; Uien 36. Aardappelen: Bintjes 12,40— /14. Per kg in centen: Andijvie 9 16; Stoksnijbonen 3247; Princ. bonen I 3443; id. II 27; Wage naars 15; Perfect 40; Pronkbonen 12; Rode kool 414; Savoye kooi 21—24; Witte kool 10; Spitskool 2024; Prei 2631; Spinazie 34; Tomaten A 30—35; id. B 32—34; id. C 20—25; Uien 3. Fruit. Appelen: Perzikrode zo- merappel A 29; B/C 22; H I 19- 22, K 15—17, F 8—11, Val 6; Yel low Transparant B/C 25, H I 21. H II 13, K 22, F 9; Overige soo ten 820. Peren: N.-H. suiker peer 67; Oomskinderen K 27- 30, F 23; Précose de Trévoux A 41, B/C 39, H I 30, K 20, F 13, Bruine herenpeer 614. Psal menCzarpruimen 3443, Early Laxton II 4548, F 31—32; On tario 6063; Washington 51; Rei ne Claude Conducta 53; Eidense blauwe 2123. TOUFIK BLEIK BEDWONG HET KANAAL. De 23-jarige Libanees Toufik BJeik uit Beyrouth is erin ge slaagd Het Kanaal over te zwem men. Na Zondag omstreeks midder nacht bij Cap Gris Nez te water te zijn gegaan zette hij 16 uur later te St. Margarets Bay bij Dover voet aan land. Bleik, die het grootste gedeel te van zijn tocht in een dikke mist moest afleggen, had reeds tweemaal vergeefs getracht Het Kanaal te bedwingen. Vorig jaar Juli kon hij het in de strijd met de golven niet bolwerken en een week geleden had hij, op enkele kilometers van zijn doel (Dover) verwijderd, zijn poging als gevolg van de ruwe zee eveneens moe ten staken. in werkelijke dienst voor her halingsoefeningen van gewone dienstplichtigen en van reserve- personeel De burgemeester van Terneu zen roept, IN OPDRACHT VAN DE MINISTER VAN OORLOG, op om zich in werkelijke dienst te begeven hen, in wier zak boekje Koninklijke Landmacht een Lastgeving is aangebracht, welke in de linkerbovenhoek is gemerkt met de letter DEZE OPROEPING GELDT ALLEEN VOOR HEN, AAN WIE EEN SCHRIFTELIJKE WAAR SCHUWING „PROEFMOBILISATIE" IS TOEGEZONDEN. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat deze „Openbare Kennisgeving" in rechte vol doende is en gij dus in verzuim zijt, indien gij aan deze oproe ping geen gevolg geeft. Terneuzen, 3 Augustus 1953. De burgemeester voornoemd, P. Teilegen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3