Nieuwe verkiezingsstrijd wacht Amerika RUSSISCH REUZENSCHIP GESIGNALEERD r Betekenis van de Benelux-conferentie in Den Haag Reis van Prins Bernhard naar de Nederl. Antillen goede Democraten hebben op revanche hoop De toekomstige olieleidingen in W.-Eu ropa rse vrouwen Skorzeny niet in de Kongo De hefschi oefdiensten der Sabena Klimaat" is rustiger geworden SPAARKAS-KLIMOP Besmettelijke ziekten V. .J De Amerikaanse hulp aan Oost-Duitsland Westduitsers klagen over laagvliegende straaljagers TWEEDE BLAD Zaterdag 1 Augustus 1953 8e Jaargang No. 2908 „Wij doen meer voor Ike dan de Republikeinen" n Een kilomeier lang Snelheid 120 km per uur Plaais voor 30.000 militairen E VRIJ0 ZEEUW In Amerika, dat de felle strijd om de zetel in het Witte Huis tus sen Eisenhower en Stevenson nog- maar kort achter de rug heeft, bereidt men zich alweer op de verkiezingsstrijd voor. Dit maal gaat het natuurlijk niet om het presidentschap, want Ameri ka kiest zijn presidenten voor de tijd van vier jaar. Het zijn niet temin belangrijke verkiezingen, die voor de deur staan: volgend jaar moeten de beide grote par tijen al hun zetels in het huis van afgevaardigden en een derde deel van de zetels in de senaat verdedigen. Dat er bovendien nog een aantal gouverneurs en een groot aantal burgemeesters moeten worden gekozen, laten wij maar buiten beschouwing. Naar Belga officieel uit Stan- leystad verneemt, zijn de be richten, volgens welke de oud kolonel der S S Otto Skorzeny dezer dagen in de Belgische Kongo zou zijn gezien, onjuist. Skorzeny is er niet meer geweest sedert zijn doorreis van Loanda naar Oairo in begin Juni. Een Belgisch blad had gemeld, dat Skorzeny gezien was terwijl hij filmopnamen maakte van het vliegveld van Stanleystad. Aan deze verkiezingen wordt grote betekenis gehecht. Slechts kleine verschuivingen zullen vol doende zijn om de huidige machtsverhouding in het congres (bestaande uit huis van afge vaardigden en senaat) te wij zigen. Bij de laatste verkiezingen in 1952 gebeurde het, dat de repu blikeinse candidaat voor het pre sidentschap, Eisenhower, veel meer stemmen op zich verenigde dan de republikeinse candidaten voor het huis van afgevaardig den en de senaat samen (er werd toen ook strijd geleverd om een derde deel der zetels). Het ge volg daarvan was, dat de repu blikeinen slechts uiterst geringe meerderheden in huis en senaat verwierven, van tien zetels in het huis en één in de senaat om pre cies te zijn. Veel winst behoeft de democra tische partij dus niet te boeken om de republikeinse president Eisenhower met een democra tisch parlement te confronteren. MINDERHEID WINT. Ongetwijfeld hebben de demo craten op het ogenblik de wind HAMBURG BREMEN ROTTERDA KEULEN DUINKER PARIJS OLIE AANVOER UIT AMERIKA MARSEILLE BORDEAUX I OLIETRANSPORT UIT HET MIDDEN OOSTEN V.PELT|533iT1 In samenwerking met Ameri kaanse oliemaatschappijen zijn plannen ontwikkeld om West- Europa te voorzien van een net van buisleidingen, waarbij be oogd wordt het olietransport uit het Midden-Oosten te vereen voudigen. De ruwe olie zal, in dien dit plan wordt uitgevoerd, naar Marseille worden ver scheept, om vandaar vanuit de tankers in de leidingen te wor den gepompt. Antwerpen, Rot terdam, Bremen en Hamburg zullen het eindpunt worden van deze leiding. Later zal ook Bor deaux worden aangesloten op dit net. Dit zal echter zijn om vanuit Amerika aangevoerde olie over Europa te distribuéren. In derde instantie worden Parijs, Duinkerken en Keulen opgenomen. Het gehele net van bijna 2000 km lengte zal een ca paciteit hebben van 20 millioen ton olie per jaar. INDONESIË: NED. FABRIEKSEMPLOYé AANGEVALLEN. De spinnerij Djantra in Sema- rang is Woensdag de gehele dag gesloten geweest als gevolg van een ernstig incident, dat zich de avond tevoren had voorgedaan tussen arbeiders en de Neder landse employé Bos. Als gevolg van dit incident moest de heer Bos zwaar gewond in het zieken huis worden opgenomen. Het ontstond, nadat zestig ar beidsters van de fabriek op dief stal van garens waren gefouil leerd. Daarbij bleek, dat dertig hunner inderdaad garens hadden gestolen. Na de fouillering ver lieten vijftig arbeiders van de avonddienst zonder opgaaf van redenen de fabriek. Toen de heer Bos trachtte dit te beletten, werd hij met stenen bekogeld en met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen, waardoor hij een hersenschudding en een lichte schedelbreuk opliep. in de zeilen, al was het alleen maar, omdat bij Amerikaanse verkiezingen, die midden in een presidentschap vallen, de minder heidspartij altijd pleegt te win nen. De geschiedenis kent er slechts één uitzondering op; in 1934 vergrootten de democraten dank zij het succes van de New Deal hun toen al bestaande meer derheid. Maar natuurlijk baseren de democraten hun kansen niet alleen daarop. De sterkste pijl op hun boog is dat de republikeinse partij, ver deeld als zij in vele opzichten is, in het congres tot nog toe geen schitterend figuur heeft gesla gen. Het is zelfs zo, dat vele wetten, door de regering-Eisenhower in gediend, slechts zijn aanvaard, doordat zij de steun van een groot aantal democratische con gresleden kregen. Bekend is de geschiedenis van een republi keins lid van het huis, die zich uitgeeft voor een geestdriftige aanhanger van Eisenhower, maar tot dusver tegen elke door Eisenhower gewenste wet stem de! Ook het feit, dat de boeren be ginnen te vrezen, dat de op bezui nigingen verzotte republikeinse partij het agrarische hulppro gramma op den duur niet zal voortzetten, speelt de democra ten in de kaart. Daarbij komt nog, dat de bevolking van de op het ogenblik door een verschrik kelijke droogte getroffen staten in het zuidoosten, die bij de vo rige verkiezingen in grote meer derheid Eisenhower steunde, wei nig te spreken is over de geringe hulp, die zij van de zijde der re gering ontving. EISENHOWER KOREA. EN De republikeinen zullen de kie zers vooral voor zich trachten te winnen door te wijzen op de be lastingverlagingen, die zij zonder twijfel nog vóór de verkiezingen zullen doorvoeren. Voor het ove rige en het is hun sterkste wapen zullen zij zoveel moge lijk hun voordeel trachten te doen met de populariteit, die Eisenhower nog altijd geniet. Verder is voor hen dan nog van belang, of de G. I.'s nu Korea kunnen verlaten. Eisenhowers belofte daar naar vrede te zullen streven, was in 1952 de sterkste republikeinse trekpleister. Weerloos tegen de republikein se wapens zijn de democraten zeker niet. Wijzen de republi keinen op de belastingverlagin gen, dan zullen de democraten beweren, dat de bezuinigingen zijn verkregen ten koste van Amerika's veiligheid. En de aan hangers van Eisenhower, die geen overtuigde republikeinen zijn, kunnen zij met recht voor houden, dat juist zij het zijn ge weest, die Ike in het congres voor vele onaangename tegen slagen hebben behoed. Van de leuze: „Wij doen meer voor Ike dan de republikeinen" gaat op het ogenblik reeds aantrekkings kracht uit. De Belgische minister van Verkeer, P. W. Segers, en de burgemeester van Brussel, Ba ron Van de Meulebroeck, zullen Maandag 3 Augustus de eerste vlucht van de geregelde passa gier sdienst Brussel-An twerpen- Rotterdam meemaken aan boord van een S-55. Vertegenwoordigers van het Belgische ministerie van Bui tenlandse Zaken en van de bur gemeester van Antwerpen zullen zich eveneen met deze eerste gelegenheid naar Rotterdam begeven. Het toestel vertrekt om 10 uur v.m. van Brussel. Hedenochtend wordt op de Groendreef in het centrum van Brussel de voorlopige helihaven der Sabena geopend, in tegen woordigheid van Igor Sikorsky, ing.-constructeur en technisch directeur der Amerikaanse Si- korskyfabriek. De postdienst Brussel-Rijssel wordt op 5 Augustus geopend. Algemeen wordt van de vorige week in Den Haag gehouden mi nisteriële Benelux-conferentie ge zegd, dat deze tot een redelijk succes heeft geleid. Voor het sla gen van de Benelux-unie is het klimaat rustiger geworden. De weg staat open voor de behande ling van de bredere problemen. Van Belgische zijde is de con ferentie redelijk bevredigend ge noemd. Uit zeer welingelichte Nederlandse kring hoorden we hetzelfde geluid. Daarbij legde men ook de nadruk op de beteke nis van het resultaat der confe rentie voor de verdere verwezen lijking van de Benelux-unie, met Prins Bernhard zal op 2 Augustus in zijn kwaliteit van inspecteur-generaal der konink lijke marine zijn reis naar de Nederlandse Antillen aanvan gen. De heenreis wordt over de Ver. Staten gemaakt, waar de Prins in Capecod twee dagen bij de daar logerende Prinsessen zal doorbrengen. Op 5 Augustus reist de Prins naar Curasao, waar hij de zesde vroeg zal ar riveren. Die morgen is er in Willemstad een ontvangst van vooraanstaande ingezetenen, waarna een rondrit door de stad zal worden gemaakt, 's Avonds wordt een receptie door de gou verneur aangeboden. De zevende Augustus wordt de marinebasis bezocht, terwijl 's middags het monument, aangeboden door het Nederlandse volk aan de bevolking der Antillen als dank voor de in de oorlog verleende hulp, door de Prins zal worden onthuld. 's Avonds zal de Prins het be stuur van het onlangs gestichte „Prins Bernhardfonds-Neder- landse Antillen" installeren. Op 8 Augustus wordt een kort be zoek aan Aruba gebracht, waar na 's avonds per K.L.M. de te rugreis naar Nederland wordt aanvaard, waar de Prins Maan dagmorgen 10 Augustus hoopt te arriveren. betrekking tot de economische integratie in het algemeen. De Benelux-landen hebben een grote verantwoordelijkheid. Zij vormen als het ware de voor hoede voor de algemene integra tie. Benelux kan men voor die in tegratie een „testcase" noemen. Is het voor zes landen niet ge makkelijker te komen tot een economische integratie dan voor twee, België en Nederland? Van die zijde merkte men naar aanlei ding daarvan op, dat zulks wel voor de monetaire sector het ge val kan zijn. Maar voor het har moniseren van de economische structuur der betrokken landen zullen de moeilijkheden bij zes landen groter zijn dan bij twee. De moeilijkheden, die wij heb ben ondervonden op de weg naar de economische unie van Bene lux, van 1945 af, zal men straks op de agenda zien komen van de conferenties over de economische integratie in groter verband. Sprekend over de recente moei lijkheden in Benelux merkte men op, dat bijvoorbeeld de sensibele bedrijfstakken er ook in het Europese verband zullen zijn. Van de ervaringen, in Benelux- verband opgedaan, zal men straks kunnen profiteren. In wezen wordt in Benelux een stuk Europese problematiek behan deld. Een tweeling-conferentie. De in Den Haag gehouden Be nelux-conferentie moet men be schouwen als het eerste deel van een tweelingconferentie. Het tweede deel zal in October aan de orde komen. Dan zullen ook de coördinatie van de binnen- en buitenlandse politiek (han- Een Oostduitse vluchteling, van beroep scheepsbouwkundig ingenieur en voorheen chef-inge nieur op de Russische scheeps werf F.U.S. bij Kroonstadt, heeft na zijn aankomst in een vluchte lingenkamp in West-Duitsland enkele mededelingen gedaan over het zojuist in de vaart ge brachte reuzenschip „Admiraal de grote Stalin". De ingenieur heeft zijn ver- Ik koop als regel iedere week een zegel! (Kon. goedgek. 3 Juni 1952) Secretariaat: Margrietstraat 15, Terneuzen. Door W. KERREMANS 80) Nadruk verboden. In de Staatscourant van Vrij dag is opgenomen een opgave van het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten, over de week van 19 tot en met 25 Juli. Hierin staan 2 gevallen van kinderverlamming, vermeld, resp. in Assen en Mierlo. Voorts worden o.m. 36 gevallen van diphterie opgegeven, waarvan 1 in Friesland, 1 in Overijsel, 1 in Gelderland, 4 in Noord-Holland, 7 in Zuid-Holland, 7 in Noord- Brabant en 15 in Limburg. Er werden 15 gevallen van pa- ratyphus geconstateerd, waar van 2 in Groningen, 6 in Gel derland, 1 in Utrecht, 2 in Z. Holland, 3 in Noord-Holland en 1 in Limburg. Venkel ging naar Tinus, ver telde hem dat hij Jacob ontsla gen had en vroeg of hij iemand wist, die in zijn plaats kon ko men, maar alleen een flinke en bruikbare kracht wilde hij aan nemen. Tinus dacht lang na en zei langzaam, dat het niet zo gemak kelijk zou zijn zo een te vinden. „Een jongen wel, weet je. Die jongen van Ketels, die heb me .al zo lang aan me kop gezanikt om hier te komen. Dat jong is nou dol op paarden". „Dat is juist wat we nodig heb ben, Tinus. Hoe oud is die?" „Nou, ik schat dat ie met de Paas niet ver van de 15 af zal zijn." „Uitstekend. Dat is goed. Meer heb ik niet nodig. Een jongen, die van paarden houdt en dit werk graag doet. Wat is hij nu?" „Hij is bij die schilder in de leer, die onderlaatst hier is ge weest". „Stuur hem morgen of van avond eens bij mij." ,,'t Zal gebeuren meneer". De jongen van Ketels, die Ariaan heette, kwam met een verheugd gezicht diezelfde avond bij Venkel en werd aangenomen. Venkel ging met hem naar de schilder en kreeg gedaan dat Ariaan de volgende week al in dienst kon treden. Het was een enthousiaste knaap, die glansde van vreugde, nu hij bij de paar den was en die met een zoekende ijver en opgetogenheid zijn werk jes deed. Venkel was niet de directeur, die bij het werk stond toe te zien, dat zou later wel komen, nu stak hij zelf van 's morgens tot 's avonds de handen uit de mou wen en werkte als de twee ande ren. Hij had na de arbeid her haaldelijk besprekingen met me vrouw Horsting, gaf verslag van wat er nog gedaan moest worden en betrok onderwijl ook de han del in paarden in zijn voorstellen. Het bedrijf was na enige weken onherkenbaar veranderd. Me vrouw Horsting geraakte er niet over uitgepraat en haar twee zoontjes Wim en Jan liepen met bewonderende blikken rond. Ven kei had de noodzakelijkste repa raties door de timmerman en de metselaar laten uitvoeren, de schilder was een week lang bezig geweest en het gehele terrein plus de stal waren een lust om naar te zien. Mevrouw Horsting had Venkel verscheidene malen haar innige voldoening geuit over hetgeen hij in zo korte tijd had kunnen bereiken met zo wei nig hulp. Zij schreef een lange brief aan Kortebas om hem te danken voor zijn goede raad en beschreef wat Venkel tot stand bracht. o De weg van Equi naar het dorp was een grintweg. Venkel fietste die dagelijks enige malen en nu de donkere dagen waren aangebroken leverde de onver lichte weg voor hem geen moei lijkheden. Soms reed hij met Tinus samen naar het dorp, maar dikwijls ook was hij alleen. Dat was als mevrouw hem nog vra gen had te doen of hij haar be richten bracht en zij hem met thee wachtte. Zo was het ook op een avond, een donkere avond met slechts een flauw beginsel van maan licht, dat Venkel naar huis reed, alleen. Hij fietste niet snel en overdacht de aankoop van een nieuw paard, waarover hij met mevrouw had gesproken, toen hij voor zich twee schaduwen zag, twee mannen. Een alarmbel rinkelde in hem, hij herkende de gestalten: Vink en Jacob. Snel volgden toen de gebeurtenissen elkaar op. De twee voor hem gingen uitéén, zo dat zij elk aan een kant van de weg kwamen en hielden stil. Een barmhartig lichtstraaltje van de maan gleed over het ijzerdraad dat zij beiden in de hand hielden en over de weg spanden. Venkel trapte met alle kracht voor waarts om nog te pogen langs hen heen te komen en week naar de kant, waar Vink stond, maar deze schoof nog meer naar de berm, Venkel kon hem niet meer voorbij en op het laatste ogenblik schoot als een vonk de gedachte door hem wat hij moest doen. Met volle vaart botste hij tegen Vink op, vloog over zijn wegval lend rijwiel, maar kon Vink vast pakken. Door de schok stortten beiden op de grond, Venkel niet boven op zijn tegenstander, maar wat opzij, zodat Vink hem niet tegen zijn buik kon schoppen. Hij had de man met een hand bij zijn haar gegrepen en bonsde diens hoofd zo hard hij kon enige ma len tegen de vaste grond en klaringen kunnen bewijzen door het overhandigen van een aan tal negatieven, die hij op zijn vlucht van achter het „IJzeren Gordijn" had meegesmokkeld en die na ontwikkeld te zijn foto's te zien gaven van een gigantische zeebodem. Ambtenaren der ge allieerde geheime diensten on derzoeken thans de gegevens van de ingenieur. Men wijst in dit verband op soortgelijke mededelingen af komstig van de 1ste zeelord van de Britse admiraliteit in het En gelse lagerhuis, die o.m. ver klaarde, dat de Russische marine in de wereld de tweede plaats inneemt (de eerste plaats wordt bezet door de V. S.). De zeelord verklaarde, dat de Russische ma rine zich in hoofdzaak bedient van Duitse scheepsbouwers en zeelieden. beukte met de andere op diens gezicht, waar hij het treffen kon. Vink werd gehinderd door de fiets, die op zijn benen lag, maar poogde met alle macht Venkel van zich af te duwen. Zijn greep en bewegingen waren slap en Venkel voelde die nog verminde ren. Dit was in enkele tellen ge schied en Jacob kwam toegelo pen om zijn medestander te be vrijden. Met een knuppel begon hij op Venkel los te ranselen, overal waar hij raken kon. De slagen troffen Venkel op zijn hoofd en schouders en rug en hij vreesde bewusteloos te worden gebeukt. Hij liet daarom de reeds half bezwijmde Vink los en deed een greep naar een been van Jacob, hij voelde een broekspijp, rukte er aan met zoveel macht als hem nog restte en trok het been onder de man weg. Jacob viel rugge lings neer, maar krabbelde weer vlug op. In dat korte ogenblik echter had Venkel zijn fiets kun nen pakken en hield die als een schild boven zich om de slagen op te vangen, hij voelde en hoor de stokslagen op het rijwiel neer komen en drukte dit met een schok tegen zijn aanvaller. Jacob liet een bulkend geluid horen, deed een stap achteruit; Venkel zwaaide de fiets en wierp die met alle kracht tegen de wankelende gestalte. Onmiddellijk hierna sprong hij op, kreeg nog een harde slag van Jacob op zijn hoofd, gaf hem een trap en zakte toen in elkaar. Het duurde niet lang. Hij was vrijwel bij bewustzijn gebleven, maar kon zich nauwelijks oprich ten. Jacob hoorde hij vloekend en kermend weg strompelen en Vink lag roerloos. Thans is echter aan het licht gekomen, dat de Russen met be hulp van Duitse technici een ont- zaglijke oceaanstomer hebben gebouwd, die de naam draagt van „Admiraal de grote Stalin". Het vaartuig heeft een lengte van 933 m en een breedte van 87 m, de diepgang is 13 m, water verplaatsing 180.000 ton, snelheid 120 km per uur! Het schip heeft 13 schoorstenen, waarvan 6 in feite gecamoufleerde kanonnen zijn. Het kan 30.000 personen aan boord nemen en het is ge bouwd op de scheepswerf F.U.S. in Kroonstadt bij Leningrad. De kiel van dit vaartuig werd gelegd in het jaar 1947 en het liep in 1950 van stapel. De gevluchte scheepsbouwer verklaarde, dat de bouw en het gereedschap van dit schip tot 1 Mei 1953 voor de wereld geheim moesten worden gehouden. Dit Russische reuzenschip wordt voortbewogen door diesel motoren, turbines en door be paalde onder de waterspiegel aangebrachte krachtwerktuigen, welke laatste een nieuwe door Duitse technici uitgedachte vin ding moeten zijn. Het reuzen schip is gecamoufleerd als pas sagiersschip, maar is in feite een troepentransportschip. Het maakt bij herhaling proefvaarten in de Oostzee en zou o.m. in de omgeving van Stettin zijn gesig naleerd. Van geallieerde zijde is men doende meer gegevens over het vaartuig te krijgen. delspolitiek, deviezenpolitiek en andere) worden besproken. Voor het huidige kabinet was dit een moeilijk Benelux-jaar. Drie weken na de vorming van de nieuwe regering begonnen de eerste moeilijkheden in Knocke. Zij bleken een ouverture te zijn op de vele moeilijkheden en con ferenties, die zijn gevolgd. Vanaf het begin heeft men in Nederland op het standpunt ge staan, dat men zich niet kan ont trekken aan de moeilijkheden van de partner. Er was hier im mers sprake van een bijzondere verhouding. Maar, zo redeneerde men, dan moet een ernstige moei lijkheid ook worden aangetoond. Voorts dienden de te treffen maatregelen incidenteel te zijn en tijdelijk. Zoals bekend wilde België meer algemene maatregelen. Het wil de het loonverschil tot uitdruk king gebracht zien in een alge mene heffing. Dat zou dan ech ter een algemene bescherming geworden zijn-, waartegen men zich in Nederland altijd heeft verzet. Die algemene maatrege len zouden op de duur zijn over gegaan tot een stelsel van invoer rechten. Dat Nederland aan dit beginsel heeft vastgehouden, be tekent in wezen, dat men de Be nelux voor een echèc heeft be hoed, zo merkte men ons van zeer welingelichte zijde op. De resultaten der conferentie van vorige week zijn gebaseerd op die beginselen: incidenteel en tijde lijk. (Een periode van twee jaar en een verschuivende basis). Voorts mag nog worden gewe zen op de indirecte belastingen. De omzetbelasting in de orde van grootte van 2% tot 3 wordt door Nederland niet meer gerestitueerd. Dat betekent een eerste stap naar de harmonisatie der indirecte belastingen. Het loonverschil. Omtrent het loonverschil van 40 tot 60 dat wordt genoemd, zei men ons, dat bijvoorbeeld een nieuwe loonronde van 5 in ons land, slechts een kleine betekenis zou hebben voor het wegnemen van het loonverschil tussen beide landen. Van de andere kant is het ook moeilijk het loonpeil in België drastisch te verlagen. Dat ver schil zal echter niet eindeloos kunnen voortduren. In dit verband werd ons opge merkt, dat een belangrijk stuk van de Belgische nijverheid de zware industrie gemakkelijker een hoog loonpeil kan dragen dan andere delen. In die andere delen werd dat peil eerst, mede door de zware industrie, opge trokken. Het zijn nu juist die zwakke sectoren, die met Neder land moeten concurreren. Kunnen de sensibele sectoren in België, dat hogere loonpeil blij vend dragen, dan zullen wij op de duur moeten vólgen. Kunnen zij het niet dragen, dan zullen zij zich moeten aanpassen. Met het oog op de aanhouden de stroom van Oostduitsers, die zich te W-Berlijn melden voor een voedselpakket is de hulp actie tot 13 Augustus verlengd. Oorspronkelijk zou de uitdeling op 9 Augustus worden gestaakt. Donderdag werden wederom 200.000 pakketten uitgereikt, waardoor het aantal Oostber- lijners en Oostduitsers, dat in de eerste 4 dagen van de actie een pakket heeft gekregen, tot 600.000 is gestegen. In een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt ge zegd, dat „het antwoord van de Oostduitse bevolking op dit menslievende aanbod heeft aangetoond, dat de mensen van meer dan physieke honger te lijden hebben". Amerikaanse functionarissen leverden critiek op het voorstel der Oostduitse regering om het voedsel, dat thans uit het Wes ten te West-Berlijn wordt aan gevoerd, te kopen. Dit voorstel, zo wordt uit Washington gezegd, bewijst dat er een voedseltekort» in Oost-Duitsland toestaat. Ten aanzien van de Oostduitse wens om de levensmiddelen te betalen met dollars van de Oostduitse centrale bank, die te New York zijn geblokkeerd, wordt opge merkt, dat deze dollars in 1951 op een New Yorkse bank werden gedeponeerd om er handel met communistisch China mee te financieren. (Wordt vervolgd.) Naar aanleiding van talrijke klachten van bewoners in het gebied Keulen.Bonn over laag vliegende straaljagers bij de oefening „Coronet" heeft de vertegenwoordigster van de vrouwenbond in het bestuur der Westduitse socialistische partij een protest gericht aan de drie Westelijke hoge commissarissen. Vooral na het verongelukken van een straaljager boven de stad Keulen hebben vele bewo ners geklaagd over het in ge vaar brengen van de veiligheid der burgerbevolking. In Keulen hebben luchtvaartdeskundigen verklaard, dat bij de luchtoefe- ningen van de Navo dikwijls onnodig laag wordt gevlogen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5