RADIO? Binnenlands Nieuws Eric de Noorman en Bor Khan m De S.E.D. erkent het bestaan van een „fascistische" ondergrondse Wat brengt de Nationaal referendum in Perzië Clark hoopt dat de wereldvrede in zicht is Wil Sowjet-Unie vier- mogendhedenbesprekingen op hoogste plan? DE TOESTAND OP CUBA De overschotten aan land bouwproducten in de V. S. GERINGE KANS OP BUIEN Korte staking bij Van Gend Loos in Rotterdam Nieuwe Russische ambas- deur te Den Haag VEILING TERNEUZEN WIELRENNEN. DUIVENSPORT GEMEENTE TERNEUZEN Suriname wil financiële verbintenissen zonder medewerking van Nederland 99 DE NEDERLANDSE EMIGRANTEN IN CANADA. NIEUWS IN HET KORT. De voedseldistributie te Berlijn 99 1 De Oostduitse communistische partij, de S.E.D. heeft in een ge publiceerd verslag erkend, dat er een fascistische ondergrondse in Oost-Duitsland bestaat. Het verslag, dat op de in het afgelopen weekeinde gehouden conferentie van het centrale comité van de partij werd goed gekeurd, is gepubliceerd in het blad ,,Neues Deutschland". Deze ondergrondse heeft vol gens het verslag, in verscheidene grote fabrieken aanhang gekre gen. De aanhangers werden niet alleen onder de arbeiders, maar ook onder de leden van de com munistische jeugdorganisatie de F. D. J. gevonden. De beweging stond onder lei ding van voormalige nazi's en burgerlijke elementen, wier be zittingen in handen van de staat zijn overgegaan. Volgens het verslag hebben „de Amerikanen" de beweging geor ganiseerd en gesteund. In enkele steden waren ver scheidene andere regering- en staatsvijandige gezinde groepen. In het verslag wordt verder gezegd, dat minister van staats veiligheid Zaisser, de journalist Hermstadt en de waarnemende I minister van buitenlandse zaken, Ackermann waren ontslagen, omdat er verschillen van inzicht bestonden over de opstand van 17 Juni. Zaisser werd ook uit het polit bureau en het centrale comité gezet, Hermstadt verloor zijn positie als candidaat-lid van het polit-bureau en lid van het cen trale comité en Ackermann werd het camdidaat-lidmaatschap van het polit-bureau ontnomen. Zaisser en Hermstadt waren bezweken voor vijandelijke pro paganda. Ackermann had een verzoeningsgezinde houding je gens hen aangenomen. In het rapport wordt gezegd, dat er partijleden waren die in paniek waren geraakt na het arbeidersoproer van 1 vorige maand. De partij had fout gedaan door de zware industrie op te grote schaal te willen uitbreiden, de klasse van de middenstanders en de groot-grondbezitters te li quideren de boeren te dwingen zich bij collectieve boerderijen aan te sluiten en de problemen van de boeren en arbeiders te verontachtzamen. Het antwoord op deze fouten is een energieke uitvoering van de politiek van de „nieuwe koers" van de partij, aldus het rapport. In het verslag wordt de nadruk gelegd op de noodzaak van her vatting van de handel tussen de beide delen van Duitsland. „De Oostduitse economie heeft ern stig geleden door de toeneming van de belemmering van de han del in Duitsland", aldus het ver slag. In het verslag worden ook de vakbonden gecritiseerd wegens het verliezen van het contact met de arbeiders en niet voldoen de rekening houden met hun belangen. Zij waren al te vaak slechts een verlengstuk van de directies. „Sommige vakbonds leiders gingen op 17 Juni naar de reactionnaire elementen over en namen deel aan de stakingen". VRIJDAG 31 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws-, 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Amusementsmuz.; 10.30 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 1140 Koor; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen12.33 Lunch-concert; 13.00 Nws.; 13.20 Gram.; 13.25 Zang; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Chansons; 14.15 Orkest; 15.00 Gram.; 15.30 Koor; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.40 Lich te muziek; 18.00 Vraaggesprek; 18.10 Orkest; 18.30 Lichte muz.; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nws.; 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.30 Franse chansons; 20.50 Causerie; 21.05 Muziek- sprookje; 22.05 Klankbeeld; 22.25 Orgel; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Mor. genwijding; 10.20 Gram.; 10.50 Causerie; 11.10 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Lichte muziek; 14.00 Kook- praatje; 14.20 Piano; 14.50 Boek bespreking; 15.10 Piano; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gr.; 16.30 Causerie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte muziek; 18.00 Nws.; 18.15 Felicitaties; 18.45 Toe spraak; 19.00 Koor; 19.15 Radio- reiswijzer; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Vraaggesprek; 20.10 Fluit en clavecimbel; 20.30 Causerie; 21.00 Opera; 22.00 Buitenl. weekoverzicht; 22.15 Orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Bas en piano; 17.30 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Kwartet; 20.00 Filmmuz.; 20.15 Orkest; 20.45 Gram.; 21.20 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gr.; 23.00 Nieuws. Op Vrijdag 31 Juli a.s. om 19.10 uur over de zender Hilver sum I, 402 meter, zal de com missaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman, een toe spraak houden naar aanleiding van zijn recente reis naar Ca nada. Hij zal daarbij groeten over brengen van verscheidene Ne derlandse emigrantenfamilies, die hij tijdens deze reis heeft bezocht. Zestien van de 20 oppositie afgevaardigden in het Perzische parlement hebben asyl gezocht in het gebouw van de kamer. Zij vrezen wegens anti-regerings activiteit te zullen worden ver volgd, als zij hun parlementaire onschendbaarheid verliezen ten gevolge van de ontbinding der kamer. Er worden voorbereidingen getroffen voor een nationaal re ferendum over de vraag, of het parlement moet worden ontbon den of niet. Waarnemers twij felen er niet aan, of de volks uitspraak zal ten gunste van ontbinding zijn. Zoals bekend, heeft premier Mossadeq her haalde malen op ontbinding aangedrongen. De datum waarop het referen dum zal worden gehouden, moet nog worden vastgesteld. De opperbevelhebber van de Ver. Naties, generaal Mark W. Clark, heeft de hoop uitgespro ken dat het einde der vijande lijkheden in Korea „de voorbode zal zijn van de vrede voor de wereld en voor het verwoeste Korea". Hier volgt de verklaring van generaal Clark: Te Panmoendjon zijn de ver. tegenwoordigers van de strijd krachten, die elkaar ruim drie jaar zo bitter hebben bestreuen, het eens geworden over een be stand, dat een einde zal maken a.an het bloedvergieten en de vernietiging in Korea. Ik hoop dat het einde uer vijandelijkhe den de voorbode zal zijn van de vrede voor de werelu en voor het verwoeste Korea. „Mijn gedachten richten zich op de toekomst en in mijn gebed herdenk ik hen, die door hun Inspanning en hun moed, vaak ook met hun bloed, de agressie der communisten in Korea tot staan hebben gebracht en de beginselen van de vrije wereld hoog hebben gehouden. „Het is goed dat aan dit bloedvergieten een einde is ge komen, maar er ligt nog een lange en moeilijke weg voor ons. Hier mag van geen verdere con cessies sprake zijn. Indien wij ons de grote offers die ter wille van de vrijheid zijn gemaakt, waardig tonen; indien wij de vrede willen winnen, indien wij de beginselen van vrijheid, ge rechtigheid en menselijke waar digheid willen hooghouden, dan moeten wij onze beste krachten blijven geven aan de tot stand- koming van een blijvende vrede en wij moeten bereid zijn die beginselen te verdedigen, wan neer en waar ook een aanval daarop wordt gedaan". De Surinaamse statenleden Pengel, Lachmon en Rens hebben een motie ingediend, waarin de landsregering wordt uitgeno digd met Nederland besprekin gen te voeren teneinde de moge lijkheid te scheppen, dat Surina me financiële verbintenissen en economische besprekingen kan aangaan zonder medewerking van Nederland. Deze motie is met algemene stemmen aange nomen. De heer Pengel lichtte als eer ste ondertekenaar toe, dat de be doeling der motie is besprekingen met Nederland te voeren om hindernissen op te ruimen. Premier Currie meende, dat Suriname zonder diplomatieke vertegenwoordigers bedoelde on afhankelijkheid niet zal bereiken. De vraag of de motie resultaat zou hebben, wilde hij derhalve ontkennend beantwoorden. Overigens is de regering be reid deze kwestie met Nederland op te nemen. Dr Van Ommeren wilde zover als mogelijk gaan wat betreft zelfstandigheid voor Suriname. Hij betwijfelde evenwel, of men met deze motie op de begane grond blijft. Dr D. Findlay vroeg of de mo tie wel wenselijk is. Als Neder land toestemt, zal de internatio nale geldwereld dit dan ook aan vaarden? zo vroeg hij. Deze vraagt garanties, waarvan tot nog toe alleen Nederland borg blijft. De heer Radakishun meende, dat men in een land, dat streeft naar politieke onafhankelijkheid, moet durven. Hij miste bezie ling in deze zaak. Het zou fu nest zijn, als Nederland zou ver nemen, dat de staten deze motie weliswaar aannamen, maar dat daarbij geen bezieling was ge weest. Wat de garantie betreft, onze bauxiet kan garant zijn. De regering moest z.i. desnoods eisen stellen. De heer Rens verklaarde, dat wij feitelijk aan Nederland zou den moeten vragen: 1. Waarom wij toestemming moeten vragen; 2. Wat Neder land in Zuid-Amerika doet; 3. Wat wij rijken moeten vragen aan Nederland, dat in diepe ar moede leeft. De tijd is aange broken om eisen te stellen. Nadat er nog op gewezen was, dat de motie tenslotte alleen maar vraagt besprekingen met Nederland te voeren, vooruit lopend op de RTC, werd ze met algemene stemmen aangenomen. Het Franse dagblad ,,1'Auiore' (rechts-radicaal) meldt' uit Moskou dat de Sowjet-Unie binnenkort uiting zal geven aan haar bereidheid, deel te nemen aan vierJmogendhedenbespre- kingen, doch slechts op het hoogste plan. Het blad vestigt er de aan dacht op dat het telegram van zijn correspondent te Moskou, waarin dit wordt gemeld, de Sowjetrussische censuur zonder wijziging is gepasseerd. Volgens het Engelse blad „Daily Sketch" zou premier Ma lenkof de Britse premier, sir Winston Churchill, telegrafisch hebben meegedeeld, dat hij het voorstel tot het houden van een conferentie der Grote Vier in de herfst steunt, In Cuba zijn thans alle pu blicaties van regeringswege on der censuur gesteld om ophit sing tot opstand te verhinderen, aldus is te Havanna bekendge maakt. Tot nu toe gold de cen suur slechts voor drie dagbla den en een weekblad in Havan na. Volgens niet-officiële schat tingen bedraagt het aantal do den bij de ongeregeldheden in Santiago en Bayomo, welke zich Zondag hebben voorgedaan, 50 tot 70. De universiteit van Havanna heeft de colleges tot Vrijdag on derbroken om betogingen door studenten, die de regering vij andig zijn gezind, te voorkomen. De politie heeft het verkeer om geleid en patrouilleert in de universiteitswijk. In het gehele land worden nog steeds arresta ties verricht en mensen opge spoord, die verdacht worden van revolutionnaire activiteit, doch overigens zou het rustig zijn. In een vuurgevecht werden 6 revolutionnairen, die na deelne ming aan de opstand in San tiago de wijk hadden genomen, gedood en 3 achtervolgende sol daten gewond, aldus werd ge meld. De Amerikaanse senaat heeft een wetsontwerp, waarbij de president wordt gemachtigd overtollige landbouwproducten tot een waarde van ten hoogste 500 millioen dollar tegen beta ling in buitenlands geld, inclu- sef zwakke valuta, te verkopen, goedgekeurd en doorgezonden naar het huis van afgevaardig den. De machtiging, waarin het wetsontwerp voorziet, is een uit breiding van een soortgelijke machtiging, die in de wet op de hulpverlening aan het buiten land is vervat. Naar de republikeinse sena tor Schoeppel verklaarde zal goedkeuring van het voorstel het mogelijk maken te trachten voor de Amerikaanse landbouw producten in het buitenland markten te ontsluiten, die thans als gevolg van de deviezenmoei- lijkheden gesloten zijn. Hij zeide dat gepoogd moet worden de verkoop te doen geschieden door de particuliere handel. Het is de bedoeling de te ontvangen buitenlandse valuta te gebrui ken voor het aankopen van mi litair materieel in het buiten land. Het K.N.M.I. deelt mede; Het weer in onze omgeving staat nog onder invloed van een uitgebreid lage drukgebied, waarvan het centrum boven Scandinavië is gelegen. Rand- storingen boven Engeland ver oorzaken daar enkele buien. Aangezien echter de atmosfeer langzaam stabiliseert, is de kans op regenbuien in ons land de eerste paar dagen gering. De aanvoer van lucht uit het Westen verhindert een belang rijke stijging van de tempera tuur maar er zal toch in de ko mende dagen iets meer zon zijn. In het Middellandse Zeegebied en in de Balkan houdt het zeer warme weer aan. In Spanje stijgt het kwik in de middag tot boven 35 graden. In Ierland daarentegen komt op sommige plaatsen de temperatuur niet boven 16 graden. Bij Van Gend Loos in Rot terdam is Woensdag korte tijd gestaakt omdat de werknemers ingelicht wilden worden om trent de stand van de onder handelingen over de arbeids voorwaarden bij het wegvervoer. Nadat vertegenwoordigers van de Unie-verkeer deze inlichtin gen hadden gegeven, werd het werk hervat. VROUW TE ROTTERDAM VERMOORD. Naar ANP verneemt is Woens dagochtend tegen 12 uur de po litie gewaarschuwd, dat er in de Atjehstraat te Rotterdam-Katen- drechf een vrouw is vermoord. Volgens de politie is de naam van het slachtoffer Bertha Mer.- tjox. Zij is ongeveer 28 jaar. Er is weinig van haar verleden be kend, doch volgens de politie had zij zich voorheen uitgelaten, dat zij de weduwe was van een Suri namer, die in Korea is gesneu veld. Dinsdagavond heeft men de vrouw nog gezien en haar hospita heeft haar op haar zol derkamer, twee hoog achter, horen stommelen. Niemand heeft gezien of zij met gezelschap naar binnen is gegaan. De vrouw werd door een 10- jarig buurmeisje, die gewoonlijk boodschappen voor het slacht offer doet, gevonden naast haar bed, gewikkeld in een deken. Hieruit leidt de politie af, dat er een worsteling heeft plaats ge had. Zij is met een handdoek of een zakdoek gewurgd. Van de dader ontbreekt nog j ieder spoor. JONGEN VERDRONKEN. Het zevenjarig zoontje van de familie B. te Roermond is Dins dagmiddag te water geraakt en verdronken. Het ventje speelde tussen een hekwerk en de rand van de Roerkade. Op een gege ven moment terwijl hij een vriendje aan de overkant wenkte is het hij evenwicht verloren en in de Roer gevallen. DURE CAMERA GESTOLEN. Uit een geparkeerde auto, waarvan een portierruit vernield werd, is te Rotterdam een came ra merk „Exacta" gestolen. De waarde bedraagt 3000, De ca mera met drie lenzen en een be lichtingsmeter was verpakt in een bruin étui met ritssluiting. Een „Viscount" van de „Bri tish European Airways" heeft een nieuw record gevestigd door de afstand LondenKopenhagen in 121 minuten en 53 seconden af te leggen, d.w.z. met een gemid delde snelheid van 482 kilometer per uur. De normale vliegtijd is 155 minuten. Een Amerikaanse bommen werper van het type B 47 heeft op een vlucht van Limestone in de Amerikaanse staat Maine naar Fair Ford in West-Enge- land het onofficiële record voor een transatlantische vlucht ge broken, door de 5.025 kilometer af te leggen met een gemiddelde snelheid van 990 kilometer per uur. Een wolkbreuk heeft zes grondverschuivingen bij de Bren- nerpas te Bolzano veroorzaakt. Twee Duitse toeristen op een motorfiets werden bedolven. Een van hen is in ernstige toestand naar het ziekenhuis gebracht. De andere, 'n vrouw, kon niet direct bevrijd worden en is vermoede lijk overleden. In een rusthuis in New Bri tain (Connecticut) is overleden een zekere Isaac Alkas. Volgens de burgelijke stand is hij 127 jaar. In 'n staalfabriek te Rhein- hausen (Ruhrgebied) zijn vier arbeiders levend verbrand door vlammen die uit 'n Thomas-oven sloegen. Ongeveer 3.500 arbeiders uit atoomfabrieken in de Ameri kaanse staat Tenessee hebben 't werk hervat, natdat de minister van Arbied, Durkin, had beloofd, dat een nieuwe, door president Eisenhower in het leven geroe pen commissie zou helpen bij het bijleggen van het geschil over de lonen. Een 29-jarige Roemeense immigrant, Bolavan, is door een rechtbank te Adelaide in Austra lië ter dood veroordeeld wegens moord op 'n Zuidslavische vrouw in December 1952. Hij had ook bekend nog drie vrouwen, onder wie zijn vrouw en zijn schoon moeder, èn zijn stiefkind te heb ben vermoord. De benadeelde is een Amerikaan se majoor, die in Eindhoven ver blijf houdt. FOKKER LESVLIEGTUIG VERONGELUKT. Op de vliegbasis Woensdrecht is Woensdagmiddag een Fokker F-ll lesvliegtuig tijdens een oe- fenvlucht verongelukt, waarbij de bestuurder, de 27-jarige ser geant-majoor vlieger instruc teur H. Thierry uit Voorburg om het leven kwam. Sergeant-ma joor Thierry was gehuwd. BIJ MAAKT BROKKEN. Een merkwaardig ongeval heeft zich voórgedaan op de weg tussen de Wijk en Veeningen (ZuidWolde). Doordat een bij door het open raampje de cabine van een vrachtauto binnen vloog, verloor de chauffeur de macht over het stuur. Hij maakte n.l. een zeer menselijke reflexbewe ging om het insect te ontwijken. De vrachtauto raakte van de weg en verdween in 't water van de Veeningerwijk. De bestuur der en een drietal andere inzitten den waaronder 2 kinderen konden zich door het open raam van de cabine redden. Zij kwa men er met een nat pak goed af. De vrachtwagen was eigendom van de firma Bosch uit Nijver- dal en was zwaar beladen met nieuwe hooimachines. Honderden tonnen extra voe dingsmiddelen voor de Oostduit sers zijn gisteren per vliegtuig en auto uit Hamburg te Berlijn aangekomen. De Oostduitse doua ne hield de eerste vrachtauto aan, maar na vier uren werd zij doorgelaten nadat de chauffeurs waren ondervraagd. Men verwachtte Woensdag 200.000 mensen aan een voedsel pakket te kunnen helpen. Maan dag en Dinsdag zijn reeds 250.000 mensen voorzien. Met treinen zijn Woensdag dui zenden mensen overal uit Oost- Duitsland te Berlijn aangeko men om eten te halen. Door de grote toeloop is het aantal uit- reikposten vergroot en is meer personeel te werk gesteld. Men heeft besloten de distribu tie van gratis voedselpakketten met vier dagen te verlengen tot 13 Augustus. Het Westduitse radiostation N.W.D.R. heeft Woensdagavond gemeld, dat de Oostduitse volks- politie in de loop van de dag in verscheidene gevallen de voed selpakketten en identiteitskaar ten van inwoners van Oost-Ber- lijn, die uit West-Berlijn terug keerden, in beslag heeft geno men. Dit is de eerste maal sedert 't tyegin van het uitreiken van de levensmiddelen, dat een derge lijke actie van de Oostduitse po litie wordt gemeld. Het presidium van de opper ste Sowjet heeft, blijkens een bericht van het officiële Sow jetrussische persbureau „Tass", Stepsan Pavlovitsj Kirsanof tot Sowjetrussisch ambassadeur te Den Haag benoemd. Hij is van 1945 tot 1948 am bassadeur in Bulgarije geweest. In 1949 werd hij hoofd van de vierde Europese afdeling van het Sowjetrussische ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit iaar is hij een maand zaakge lastigde in Zuid-Slavië geweest. Daarna verluidde, dat hij in een ziekenhuis te Moskou verbleef. SNEL VOLWASSENEN. Medici bestuderen het geval van een zevenjarige Italiaanse jongen, Silvestro Reis genaamd, die na een dag van hoge koorts plotseling eigenschappen van een volwassene heeft gekregen zoals een diepe stem en baardgroei. Deel ID: HET LOKKENDE ZWAARD. 152. De uitgeputte toe stand, waarin de bood schappers de tent van Tsacha zijn binnenge- wankeld, heeft de krij gers in opschudding gebracht. Opgewonden staan zij met elkaar te praten en steeds meer drommen zij sa men rond de kamp kring van de tent van Tsacha. Zij loeren vreesach tig naar Alhabar, die koelbloedig het beste plaatsje naast 't vuur heeft opgezocht en gulzig een groot stuk gekookt vlees uit de pot prikt. „Eten geeft kracht," kakelt hij voldaan. „Hoe meer vlees, hoe lie ver, hèhèhè!" Het vet druipt hem van zijn kin. „Sta me niet zo aan te gapen, kinkels, ik heb het eerlijk verdiend. Had ik ze niet de weg gewezen, die twee knapen hadden dit kamp nooit gevonden, al zeg ik het zelf!" Beduusd staart Erwin naar die vreemde gestalte en een vreemde angst bekruipt hem, wanneer hij een ogenblik diens felle, glinste rende ogen op zich gevestigd voelt. Een harde duw in zijn rug doet &ANS GKPÊSSe hem snel omdraaien en tot zijn be vreemding staat Rorik voor hem. „Kom mee! Snel!" Er is iets in de opgewonden stem van de verrader, dat Erwin, on danks zijn minachting voor Rorik, doet gehoorzamen. „Er schijnt iets gebeurd te zijn in Tsacha's schuilplaats in het Noorden," fluistert Rorik zenuw achtig. „In plaats van Bor Khan aan te vallen, vertrekt Tsacha met zijn krijgers direct naar het Noor den...!" „Wat kan rnjj dat schelen," ant woordt Erwin, terwijl hfj aanstal ten maakt om weg te lopen. „Ik praat niet met verraders. Schiet op!" „Neen. Wacht!" De afvallige Noorman grijpt Er win bij de arm en zegt: „Het is nu tijd, als ge ontsnappen wilt, prins. Niemand let op U. Ze heb ben alleen maar oog en oor voor die dwaas bij het vuur. Vlucht, vlucht, prins Erwin!" Razend snel flitsen de gedachten door het hoofd van de jongen. Is dit een valstrik? Als Rorik hem werkelijk wil helpen, dan is hij niet langer een vriend van Tsa cha... Maar waarom vlucht hij dan óók niet? De afvallige Viking raadt Er- wins gedachten. „Ik moet blijven, prins, er is nog... zoveel goed te maken... Wees voorzichtig; men kijkt naar ons...!" Haastig slentert Rorik weg tus sen de tenten. De onophoudelijk snaterende Alhabar kijkt hem met tintelende ogen na. De zonderling trekt met zijn vreemd gedrag steeds meer toeschouwers en dat schijnt hen kostelijk te vermaken. Wanneer Erwin na een korte aarzeling behoedzaam tussen de tenten verdwijnt, hoort hij nog zwakjes hoe Alhabar plotseling krassend begint te lachen met lan ge, gierende uithalen. Voorzichtig, elke zenuw gespan nen, sluipt Erwin naar de uitgang van het kamp, zonder dat een van de nomaden dit bemerkt. Dan span. nen zijn spieren en lenig als een panter neemt hij een sprong. Het is gelukt en hij verdwijnt in de be schutting van het gebladerte. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TERNEUZEN. Veiling van 29 Juli. Per 100 stuks: Sla ƒ8—ƒ9.60. Per stuk: Bloemkool ƒ0.31 0.35Groene komkommers A 0.18—0.19; id. B 0.14—0.15; id. C 0.10; Witte komkommers A ƒ0.12—ƒ0.13; id. B ƒ0.12— ƒ0.17; id. C 0.09—0.12; Meioe nen 0.400.51. Per bos: Selderij ƒ0.03; Peen ƒ0.12—ƒ0.16; Kroten ƒ0.05— ƒ0.06; Uien ƒ0.06—0.11. Aardappien: Eerstelingen I' 10—13.90; id. II 8.30; Bintjes 8.90—11.30; Saskia ƒ10.80— 11; Doré 11.60—14.10. Groenten: Andijvie ƒ0.15- ƒ0.19; Stoksnijbonen 0.48- ƒ0.67; Stamsnijbonen ƒ0.36; Princ. bonen ƒ0.35ƒ0.42; Saxa 0.32; Pronkbonen ƒ0.41; Kroten ƒ0.08ƒ0.10; Rode kool ƒ0.10- ƒ0.13; Savoye kool ƒ0.25ƒ0.28; Witte kool ƒ0.06; Prei ƒ0.61 ƒ0.66; Tomaten A 0.500.60 id. B ƒ0.52—ƒ0.60; id. C ƒ0.45— 0.47; id. CC 0.41"; Uien ƒ0.05— 0.08. Appelen: Yellow Transparant A 37; id. B/C 22—27; id. H I ƒ21—ƒ29; id. H II ƒ15.10— ƒ17.10; id. K.F. ƒ17—ƒ19; id. F 15—18; Val ƒ3—ƒ7. Peren: Oomskinderen H I ƒ30; id. K. F. 26—29; id. F. 24— 25. Aardbeien: Jecunda 1,06. Rode bessen: Duitse Zure ƒ0,41 0,49. Pruimen: Early Laxton I ƒ0,51, id. II 0,37—0,51, id. F. 0,38— 0,43; Eldense blauwe ƒ0,21 0,22; Okkelanen ƒ0,09, Muze- lanen 0,14. HET KLASSEMENT DESGRANGE—COLOMBO. Na de ronde van Frankrijk luidt het klassement Desgrange Colombo: 1. Petrucci (It.) en Bobet (Fr.) 66 pnt.; 3. Koblet (Zw.) 54 pnt.; 4. Coppi (It.) 47 pnt.; 5. Fornari (lt.) 43 pnt.; 6. Schaer (Zw.) 41 pnt.; 7. Ockers (Belg.) 40 pnt.; 8. Defi- lippis (It.) 39 pnt.; 9. De Rijcke (Belg.) 38 pnt.; 10. Wagtmans (Ned.) 37 pnt.; 11. Bartali (It) en Impanis (Belg.) 36 pnt.; 13. Mal- lejac (Fr.) en Close (Belg.) 34 pt.; 15. Storms (Belg.) en Van Est (Ned.) 32 pnt.; 17. Astrua (It.) 30 pnt.; 18. Keteleer (Belg.) en Diot (Fr.) 28 pnt.; 20. Schotte (Belg.) 26 pnt. Het landenklassement luidt: 1. Italië 366 pnt.; 2. België 366 pnt.; 3. Frankrijk 287 pnt.; 4. Zwitserland 137 pnt.; 5. Neder land 69 pnt.; 6. Spanje 4 pnt. Er staan nog twee evenemen ten op het programma, welke voor het klassement Desgrange Colombo tellen:'ToursParijs op 4 October en de ronde van Lom- bardije op 25 October. PKIJSVIJ CHT UIT ARRAS. „Sluiskilst» reisduif. 1-, 2. en 7. A. Lauret; 3. en 9. Ed. Willems; 4. P. Claes; 5 en 6. J. du Puy; 8. Th. Mattelee „Steeds Sneller" - IJzendijke. Oude duiven: Snelheid eerste duif 1655 m. 1. en 2. A. de Smet; 3. en 6. A. v.d. Plasse; 4. H. Groosmao; 3. A. Mussche; 7. A. Pijcke; 8. C. C. Geernaert; 9. O. Martens; 10. W. v. d. Slikke. Jonge duiven: Snelheid eersïe duif 1582 m. 1. en 3. A. Mussche; 2. A. Calon; 4. C. Geernaert; 5. A. Tanghe; 6. J. v. d. Broecke; 7. E. de Viïes; 8. J. Boeije; 9. M. Huijsman; 10. H. Steenaert. PRIJSVLUCHT UIT MOESGROEN „Tot Weerzien" Sluis, Oude duiven. Snelheid eerste duif 1313 m. 1 en 10. A. ie Ciercq; 2. P Rijckborst: 3. O de Clerck; 4. en 6. P. de Broek 5. Gebr Dhoore; 7. E. du Fossé; 8. O. de Meijer; 9. O. Clijncke. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1291 m. 1., 5. en 6. P. Rijckborst; 2. A. Ie Clercq3. en 8. C. de Meijer- 4. O. Clijncke; 7. en 10. O. dé Meijer; 9. G. Coppens. KEURING DIENSTPLICHT LICHTING 1954. De burgemeester van Temeu- zen brengt hierbij ter openbare kennis, dat le aan alle keuringsplichtigen, die tijdens de zitting 1952- 1953 (keuring lichting 1954) ter keuring moesten ver schijnen, de oproepingen voor opkomst ter keuring zijn verzonden; 2e de in 1934 geboren man nelijke personen, die in één der Nederlandse bevol kingsregisters zijn opgeno men of daarin hadden be horen te zijn opgenomen, en de oproeping voor op komst ter keuring dan wel een bericht van niet_in- schrijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 Ja nuari 1954 ter gemeentese cretarie moeten aanmelden. Terneuzen, 29 Juli 1953. De burgemeester van Terneuzen, P. TET,LEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3