srjëLto.er ,s een r" a" tJIS; "is hiasifsr se"afs;TA„~r^ BOEKENBOEKJE 95 pï\yi&® KIJK peuter metJ wac Miilioenste koper van album maakte reis van 37.000 km Economische maatregelen in Oost-Duitsland DE JAPANSE OORLOGSMISDADIGERS VEILING TERNEUZEN oi u rT* VMOeT ftl - - ons kin$ °P Dr. D. D0RREPAAL benoemingen TERNEUZEN. AXEL. EEDE. AARDENBURG. OOSTBURG. ST- KRUIS. SLUIS. ZAAMSLAG. De oogst in O.-Duiisland JOHANNA HENDRINA HAMELINK, P. Kleinepier Evangelisatie- Samenkomsten Ds G. A. Zijderveld Ie 2e 125 m2 grond bouwvallige woning Van den Bruele Schaak- en Damborden Damschijven Schaakstukken enz. diinkets k„, -a G~ T""' aan de binnenkant van de kroonkurken en U ontvangt: 3 Uit de Provincie BIJ WATERSCHAPPEN. Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Zeeland: Tot dijkgraaf van de Van Haaf- tenpolder, L. J. van de Zande, te Oud-Vossemeer; tot dijkgraaf van de Kreekkrakpolder, J. A. W. van Liede, te Rilland-Bath; met in gang van 1 Aug. 1953, tot gezwo rene van het waterschap Sint- Annaland, A. de Wilde, te Sint- Annaland; met ingang van 1 Aug. 1953, tot gezworene van de Zuid-Kraayertpolder, B. Remijn, te Nieuwdorp (gem. 's-H. Arends- kerke); met ingang van 1 Aug. 1953, tot gezworene van de Ma- riapolder, A. J. Schippers, te Wissekerke; met ingang van 1 Aug. 1953, tot gezworene van de Nieuw Sint-Jooslandpolder, C. Markusse, te Nieuw- en Sint Joosland; met ingang van 1 Aug. 1953, tot gezworene van het wa terschap Oud-Wolphaartsdijk, A. Koert te Wolphaartsdijk; met in gang van 1 Nov. 1953, tot lid van het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polder Burgh en Westland, L. A. van de Zande te Burgh. LAGERE SCHOOLJEUGD UIT KRUININGEN MET VACANTIE IN APELDOORN. De hele lagere schooljeugd uit Kruiningen op Zuid-Beveland 221 kinderen zullen 'n maand vacantie doorbrengen bij pleeg ouders in Apeldoorn. Het comité „Apeldoorn helpt Kruiningen" organiseert deze prettige „eva cuatie". Met vijf bussen zullen de kinderen Maandagmiddag 3 Augustus in Apeldoorn arrive ren, waar zij aan de grens der gemeente door de motorpolitie zullen worden opgewacht. Voor afgegaan door een fanfarecorps zullen zij naar het ontvangstcen trum trekken waar de burge meester de kinderen zal toespre ken en de pleegouders hen zullen afhalen. MUZIEKEXAMENS. Dezer dagen slaagde te Gent aan het instituut voor muziek- examens voor piano (voorberei dend middelbaar) mej. Nel Brak man te Axel en de heer Joh. Scheele te Terneuzen (met onder scheiding). EXAMEN GEZEL-TIMMERMAN. Bij te Amsterdam gehouden examens voor gezel-timmerman slaagden o.m. de heren G. Zegers te Hoek en R. de Gronckel te Axel. M.U.L.O.-EXAMENS. Te Goes slaagden o.m. voor het M.U.L.O.-diploma A: J. L. v. d. Lijcke en J. J. v. d. Heuvel te Breskens; M. A. Kouse maker te Aardenburg en P. Pij- pelink te Axel. Bij de te Bergen op Zoom ge houden examens slaagden voor het A-diploma: O. Vervaet te Sas van Gent, C. Onek te Hulst en W. Groosman te Westdorpe. Verder zijn te Bergen op Zoom geslaagd de dames W. Meeusen, L. Weijnen en F. v. d. Poel te Terneuzen; A. Herman te Zuid- dorpe en N. Goossens te Sas van Gent. Schoolarts benoemd. Als opvolger van dokter Pels, die zoals bekend naar Utrecht vertrekt, is benoemd tot school arts voor West Zeeuws-Vlaande- ren en de gemeente Terneuzen neuzen heeft de stichting vakop leiding bouwbedrijf van 20 tót en met 24 Juli aan een aantal leer lingen van het landelijke leerlin genstelsel in het bouwbedrijf een examen afgenomen. De 15 exa- manandi (12 timmerlieden en 3 metselaars) hebben allen een op leiding in de practijk genoten vol gens de nijverheidsonderwijswet, in de meeste gevallen voorafge gaan door een cursus aan de am bachtsschool. Gisteren zijn aan 14 geslaag den de diploma's uitgereikt. De geslaagden waren: Timmeren: J. Bakker, J. Keij- zer, P. de Zeeuw te Terneuzen; P. v. d. Bulck te Sluiskil; C. pe- melsoet, P. Meeuwsen en J. Rinn te Axel; J. Witte een P. Egger- mont te Westdorpe en P. Diele- man te Hoek. Metselen: C. Lambert te Hulst; J. Spuitenburg te Othene en D. Steen te Axel. V.M.T.O.-cursus. Voor het toelatingsexamen tot de Vlissingse zeevaartschool B.M. slaagden de heren J. Buijze en F. G. Smink te Terneuzen. Voor de M.T.S. te Vlissingen slaagde de heer H. Verhoef te Axel (Spui) en voor het examen V.M.T.O. de heren W. van Campen te Rapen burg en F. C. de Putter te Zaam- slag, allen leerlingen van de V.M. T.O.-cursus aan de ambacht school te Terneuzen. Openbare kleuterschool. Er was gisteravond grote be langstelling van de zijde der ouders van op de openbare kleu terschool gaande kleuters voor de tentoonstelling die het bestuur en de leerkrachten hadden geor ganiseerd van het werk der klei nen. Het was inderdaad voor vele ouders en andere belangstellen den een verrassing het aardige vlecht-, papier- en tekenwerk der kinderen te zien, waaruit zij wel een beeld kregen van dit fröbel onderwijs, dat zover afwijkt van het systeem in de z.g. „bewaar scholen" uit vroeger dagen. Spelenderwijs worden de kleu ters thans reeds gevormd tot knutselaars, waarbij zij hun aan leg tot uiting brengen en de grondslag wordt gelegd voor hun verdere ontwikkeling. Op de vergadering kon men eni ge monsters bezichtigen van het garen, dat door de nieuwe machi ne was geproduceerd. Een interessante trip. Een dertigtal dames van de afd. Axel van de bond van plattelands vrouwen maakte onder leiding van de kunstschilder Sterck uit Moerbeke per autobus een tocht naar de bakermat van Jan Breij- del en Pieter de Coninck, tenein de daar verschillende impressies op te doen in historisch en artis tiek opzicht. Allereerst werd het feestpaleis op de Kouter bezocht, waar prachtdoeken geëxposeerd waren, die een evolutie te aanschouwen gaven van 15de eeuwse kunst tot heden. Van daar ging de tocht naar 's Gravensteen, de vroeg-middel- eeuwse burcht, die nog met slot grachten is omringd. De dames zochten het echter ook in de hoogte teneinde op de oude kan telen en belforten te kunnen ge nieten van een panorama over deze oude stad. Het laatste deel van de tocht horst, rector van het lyceum te Oostburg, een lezing over de pot tenbakkerskunst. In de fraaie raadszaal staat het pottenbakkerswerk opgesteld. In de wethouderskamer exposeert Bert Nienhuis ziin mooiste wer ken. Sierlijk van lijn en prachtig van kleur zijn de producten van Nienhuis. Vooral de Indische ver- sierihgëfi hadden de belang stelling'der genodigden. In be wondering hebben we gestaan voor enkele donkerbruine sierva- zen en schalen, die door hun spe ciale afwerking meer geleken op houtsnijwerk. Voorts exposeert Wiegman, die ook schilder is, en kele tegeltaferelen. Ook Hubers' mooie vazen zijn te bewonderen, die vooral opvallen door de kleu ren en de fraaie vorm. Ook bij het werk van Harm Kamerlingh komt tot uitdrukking dat hij uit de schildersschool af komstig is. Het streven van V.V.V. om wat cultuur in Zeeuws-Vlaanderen te brengen verdient aller belangstel- Aan mevr. De Casembroot werd bij haar aankomst een bou quet roze anjers overhandigd door Marliesje van Damme, het 4- jarig dochtertje van raadslid Van een hond van een buurman zoda nig in zijn arm gebeten, dat men voor het behoud van dé arm vreesde. De ter hulp geroepen genees heer liet de kleine naar het zie kenhuis te Oostburg overbren gen. Vergadering vlassers. In het patronaatsgebouw werd gisteravond een voor de vlassers zeer belangrijke vergadering ge houden. Na opening door de voorzitter der vlassersvereniging, de heer C. van Bellegem, gaf hij een kor te uiteenzetting van de opzienba re nieuwe vinding te Delft van een machine, die het strovlas in eens tot garen kan verwerken. Hierna werd door de voorzitter der Nederlandse vlasfederatie, de heer Arkebout, een en ander nog nader toegelicht. De aanwezige vlassers werd op het hart ge drukt alles in het werk te stellen deze vinding in handen te krijgen, ^'*5 B want het is eeen evolutie in de Damme. Naast het c j ge ƒ700.000 op tafel te leggen om genodigden. het nieuwe procédé machtig te j TrvTrfFR KF worden. Slaagt men hierin met, K.UU UL1S.LK1S.L- dan gaat de vlasindustrie alhier Gerestaureerd orgel in Her een donkere toekomst tegemoet. vormde kerk in gebruik ge- nomen. GROEDE. Donderdagavond is in de ge- Pottenbakkerstentoonstelling heel gevulde Hervormde kerk te geopend door mevr. De Ca- Koudekerke het gerestaureerde sembroot. orgel in gebruik genomen. Tevens werd met enkele woor- Onder grote belangstelling is dgn her(jacht, dat het kerkge- Groede de pottenbakkerstentoon- bouw geheel met medewerking stelling, die al geruime tijd door van de gemeenteleden was ge- de V.V.V. werd voorbereid, ge- restaureerd. Het woord werd ge opend. voerd door de president-kerk- De voorzitter der V.V.V. de gd de heer W. Roose, die har heer P. M. Hoste, sprak een kort te* dank zegde aan alle lid. welkomstwoord. Daar dit jaar te maten die zo spontaan en zo Groede de tentoonstelling van energi'ek hun medewerking aan nnf* en tuinbouw wordt eeorga- deze& restauratie hadden ver leend. Hij wees er op, dat het ge- ren en ue gemeente xcnrcu^n t->_ r_ de heer H. J. S. Timmer, arts te gold een bezoek aan de St Baafs- l.„ t-U r. I U\li Lnr»r*nlr IITOk TYIOOr Cadzand. De nieuw benoemde schoolarts treedt 1 October a.s. in functie en blijft te Cadzand wonen. Afscheid mr Van den Belt. In verband met zijn benoeming tot kantonrechter te Zierikzee zal Maandagmorgen in een buitenge wone zitting van het kantonge recht officieel afscheid worden genomen van de heer mr H. van den Belt, die als griffier hier 19 jaren werkzaam is geweest. Rijksgecommitteerde kappers examens. Onze stadgenoot de heer R. v. Grembergen is door de minister van economische zaken aangewe zen als rijksgecommitteerde bij de vestigingsexamens kappers- bedrijf. Stichting vakopleiding bouw bedrijf. kathedraal. Dit bezoek was meer speciaal gewijd aan de bezichti ging van het wereldberoemde stuk van de gebroeders Van Eijck „De aanbidding van het Lam Gods". Een geestelijke gaf een boeiende uiteenzetting. Brutale kerkdiefstallen. Evenals onlangs bleek dezer da gen dat de offerblokken in de R.K. kerk weer waren gelicht, ditmaal op niet zachtzinnige wij ze. Men had, naar wij vernemen, om de inhoud te bemachtigen, de sluiting verbroken. De politie is de jeugdige da- der(s) op het spoor. Jongen door hond gebeten. Toen Donderdagavond de 7-ja- rige E. de Wispelaere, wonende in de buurtschap Draaibrug, zijn In de ambachtsschool te Ter- bal wilde oprapen, werd hij door Met in zijn bagage souvenirs uit Midden- en Zuid-Amerika, een echte pijl en boog, 'n levens grote sombrero, een groot aan tal munten en postzegels en nog veel meer, is Dieter Krupp, een veertienjarige Duitse schooljon gen, van Schiphol naar Hamburg teruggekeerd. Als miilioenste koper van het plaatjesalbum „Mittel und Sud-Amerika", een uitgave van een Duitse margari nemaatschappij, heeft hij een reis mogen maken naar de lan den in kwestie en bij die gelegen heid 37.000 km door de lucht af gelegd. Drie weken nadat Dieter Krupp, die met zijn moeder en jonger broertje in Hamburg een eenvoudig leven leidt, van bijeen- gespaard zakgeld een exemplaar van het plaatjesalbum had ge-' kocht ontving zijn gehele klasse een uitnodiging tot het bezich tigen van de margarinefabriek. Daar werd hem het heugelijke nieuws medegedeeld. De 23ste Juni j.l. stapte Dieter, begeleid ooft en tuinbouw wordt georga niseerd, meende V.V.V. niet ach ter te mogen blijven en deze ten- £ëenschapsgevoel in de Her toonstelling te laten aansluiten vormde gemeente van Koudeker- bij de genoemde. ke bijzonder groot was geweest. Hartelijk dank bracht de voor- J - u zitter aan mevr. De Casembroot, die naar Groede had willen ko men om de tentoonstelling te ope nen. Aan mevr. Everaars, de echtgenote van de burgemeester, bracht spr. dank voor de inrich ting der tentoonstelling, alsook aan de heer Basterd, de conser vator van museum Boymans te Rotterdam. Burgemeester Everaars bracht dank aan V.V.V. voor het initia tief en schetste in het kort de moeilijkheden waarmede men te kampen had gehad. Hartelijk dank bracht spreker aan alle medewerkenden, inzonderheid aan de heren Bert Nienhuis, Plet Wiegman, Harm Henrick Kamer lingh Onnes, en Dirk Hubers voor het beschikbaar stellen van het tentoongestelde. Vervolgens verzocht de burge meester mevr. De Casembroot het lint door te knippen, dat de bezoekers van de tentoonstelling scheidde. Hierna hield de heer A. Hool- Het orgel werd daarna bespeeld door de Utrechtse organist en lid van de orgelcommissie Lambert Erné. Het woord werd voorts nog gevoerd door burgemeester J. L. Dregmans, die zijn grote waar dering namens de plaatselijke uverheid uitsprak voor hetgeen hier tot stand is gebracht bij de restauratie van kerk en orgel Lezing van dokter Pels. In hotel-De Vuijst vergaderde Donderdagavond de N.V.V.-vrou wenbond in W^Bt .Zeeuws-Vlaan- deren. De presidente mëvr. M. S. Dijk opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot dr K. Pels en zijn echtgenote. Nadat enkele huishoudelijke za ken waren afgedaan, kreeg dr Pels, de schoolarts voor West Z. Vlaanderen, het woord. Zijn in leiding, die voornamelijk ging over de moeilijkheden waarop men kan stuiten bij het opvoeden van kleuters, werd met grote aan dacht gevolgd. Dr Pels behandelde o.m. de driftige 'ten onwillige kleuters en wees voorts op het probleem der voeding (niet te veel snoep!), als ook op de moeilijkheden bij het slapen. Na een korte pauze werden vele vragen op dr Pels afgevuurd, die veelal op de practijk waren afgestemd. Tractor in brand. Vrijdagavond geraakte de trac tor van de vlashandelaar A. Fari- daen-Herrebout in brand. Toen het niet gelukte de brand met een handblusapparaat te blussen, werd de brandweer van Aarden burg gealarmeerd, die met haar nieuwe brandspuit uitrukte. Met een koolzuurblusapparaat, de z.g. sneeuwblusser, werd in enkele ogenblikken de brand geblust. Prettig uitstapje. De in het tehuis voor ouden van dagen „Rozenoord" gehuis veste gerepatrieerden uit Indone sië maakten per autobus een tocht langs de Belgische kust en bezochten daarbij o.m. Nieuw- poort, Adegem en Brugge. Zeer voldaan keerden de deelnemers aan deze tocht 's avonds in Ro zenoord terug. Het is de bedoeling dat binnen kort de andere verpleegden de zelfde tocht zullen maken. Uitslag aanbesteding. Vrijdagmorgen hebben B. en W. van Zaamslag ten gemeente huize aanbesteed de riolering van de Zaagstraat en de Polderstraat het leggen van een trottoir in de Terneuzensestraat (noordzijde) en de verbetering van de Polder straat. Ingeschreven werd als volgt: C de Ruijsscher te Biervliet voor 46.850; A. Sponselé te Walsoor den 47.600 en P. Mollet te Hoofdplaat 47.000. De raming bedroeg 47.750. Over de gunning zullen B. en W. zich nader beraden. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie, Polder straat 1; een zakmes, Axelse- straat 66. Het Oostduitse kabinet heeft een aantal maatregelen bekend gemaakt, waartoe besloten is om, zoals gezegd wordt, de le vensstandaard te verhogen. Deze maatregelen omvatten volgens het Oostduitse persbu reau loonsverhoging voor arbei ders in de staatsfabrieken en personeel in staatswinkels, het teniet doen van de eerder in het jaar toegepaste loonsverla gingen en verlaging van de in komstenbelasting voor particu liere ondernemingen. Verder zijn de hoeveelheden hooi en stro die de boeren moeten leve ren, verlaagd. Evenals verschillende andere geallieerde staten, waarmee Ne derland in de tweede wereld oorlog tegen Japan heeft ge vochten. heeft thans ook ons land enige Japanse oorlogsmis dadigers onder zekere bepalin gen in vrijheid doen stellen. Dit is geschied, nadat de strafzaken van de betrokkenen op hun mérites waren onderzocht. Het betreft hier 12 Japanners, die door Nederlandse rechters veroordeeld, in de Sugamo-ge- vangenis te Tokio hun straf on dergingen. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEKEN. Terneuzen, 23 Juli. Per 100 stuks: Sla 8—1-L3Ö. Per stuk (in centen): Bloemkool 3149; Groene komkommers A 19; id. B 13—19; id. C 11—12; Witte komkommers B 1619; id. C 913; Meloenen I 8890; id, II 60; id. afwijkend 44. Per bos (in centen): Selderij 4; Peen 813; Kroten 59; Uien 8—12. Per kg in centen)Eerstelingen I 10—14; id. II 7; id. kriel 4 5; Andijvie 6—15; Stoksnijbonert 69; Stamsnijbonen 20; Prine. bonen 20—34; Saxa 1517; Dop erwten 21—24; id. afwijkend 5— 6; Kroten 5; Rode kool 911; Peen 11—13; Prei 53; Tomaten A 65—71; id. B 64—67; id. C 57. FRUIT. Appelen: Yellow Transparant A ƒ44,10—ƒ45,70; B/C 29,90— 32, H I 25,20—25,80; H II 13 23; K.F. ƒ21—ƒ31, F. 15— 15,10. Peren: Oomskinderen K.F. 33, F. 25—28. Aardbeien: Jecunda Cafw.lt ƒ0,89ƒ0,92; Rode bessen: Duit se Zure 0,53—0,60; afw. 030; Kruisbessen (rijp) ƒ0,15ƒ025; Frambozen 1,16; Pruimen: Early Laxton I 0,710,77; ïd. II ƒ0,62; Orange 0,50—ƒ055; Okkelanen 0,290,31. De Oostduitse oogst loopt dit jaar ernstig gevaar, aldus het Oostduitse weekblad „Der Freie Bauer". Het blad wijt dit aan slechte weersomstandigheden, bureau cratie en onvoldoende hulp van industrie-arbeiders op de velden. Volgens het blad bestaat er in Oost-Duitsland sedert lang een tekort aan aardappelen. De autoriteiten schijnen niet te we ten, dat de mensen op de nieuwe aardappelen wachten, want de oogst komt nog altijd heel lang zaam binnen, aldus het blad. Alle Oostduitse bladen publi ceerden Vrijdag oproepen van organisaties, waarin er bij de stedelijke bevolking op wordt aangedrongen om de boeren te helpen in „hun strijd voor een oogst zonder verlies". „De bijbel in 't kort". Uitg. Born N.V., Assen. Er kunnen duizenden, tien duizenden, ja millioenen boeken verschijnen, maar geen hunner weegt op tegen het oude en altijd nieuwe boek, de bijbel. De meest verkochte boeken ter wereld blijven in de schaduw staan bij de best-seller aller tijden, de bijbel. Eindeloos ishet getal der va riaties, waarin de bijbel werd en wordt gedrukt. Wij bedoelen hier niet alleen de formaten, maar ook de soorten naar de inhoud. Legio is het getal der vertalin gen, omvangrijk het kwantum van de gedrukte bijbelgedeelten. Een dezer vele variaties is de bijbel in 't kort, welke bij Born in Assen van de pers kwam. Wij hebben hier, zoals de titel reeds zegt, niet te' doen met de com plete bijbel. Alleen de voor naamste gedeelten vindt men er in en deze gedeelten zijn dan in eenvoudiger Nederlands weer gegeven. Wij achten de verschijning van dit werk vooral van belang voor hen, die met de veelal moeilijke bijbellectuur niet erg vertrouwd zijn. Deze mensen zullen de bijbel in 't kort zonder veel be zwaar kunnen lezen. Waarmee natuurlijk niet gezegd is, dat het Nederlands altijd eenvoudig, al thans in de taal van deze tfji wordt weergegeven. Een zin ais „Hoe zou ik aangrimmen op wie God niet vergramd is?" uit Nué- meri) zal velen hopeloos ouder wets voorkomen. Zo zijn er nie&r zinnen. Een groter bezwaar is, dat deze bijbel als bloemlezing na tuurlijk niet de gehele bijbelss boodschap kan weergeven. Wei natuurlijk het voornaamste. 2» vinden wij het een vondst, dat cic vier evangeliën hier samengevat zijn, waardoor een leesbaar ver haal over het leven van Jezus is ontstaan. Maar wij achten het een be zwaar, dat b.v. wèl uit een aan tal van de kleine profetische boeken gedeelten zijn opgeno men, terwijl uit de Nieuwtesta mentische brieven niets is vec- meld. De keuze uit de Psalmen, die een der voornaamste en een der meest gelezen bijbelboeken vormen, vinden wij armelijk - er staan er 18 van de laO in tegenover de overvloed der spreuken. Intussen hopen wij van harte, dat deze bijbel er ingaat Hf ontstond door samenwerking vai een Doopsgezinde-, een Her vormde dominéé en een letter kundige. Goede platen aa. vaa Dürer en enkele kaarten verdui delijken de tekst. door de perschef der fabriek, in het vliegtuig naar Mexico waar het tweetal veertien dagen lang genoot van het klimaat aan de Caraibische Zee. Van Mexico ging het via Venezuela naar Bra zilië waar zij eveneens een paar weken doorbrachten. Dieter had al veel gelezen van de avonturen die te beleven waren in het Ama zonegebied, van de wilde India nenstammen, van de gevaarlijke dieren die het gebied onveilig maken, en kon dit alles nu met eigen ogen aanschouwen. Nu zit Dieter weer op school en vertelt hij de meester en zijn klasgenoten van zijn wereldreis die voor weinig jongens van zijn leeftijd is weggelegd. Van de Z. Amerikaanse pampa's naar de rustige, nauwe straatjes van Hamburg. De cowboyriem voor zijn broertje heeft hij in Amster dam gekocht, vertelde de kleine wereldreiziger, die weer hard gaat werken om een goed instru mentmaker te worden. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan Zr. De Jong en Zr. Wiele- maker voor de liefdevolle verpleging de overledene bewezen en aan de buren voor het medeleven, ons in zo rijke mate betoond. Mede namens Kinderen en Kleinkinderen, A. DEES. Terneuzen, Juli 1953. Tholensstraat 40. houdt op Maandag 27 Juli GEEN SPREEKUUR. ARTS van 27 Juli tot 7 Augustus GEEN SPREEKUUR. Op Maandag 27 en Dinsdag 28 Juli a.s. hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel" Ds. J. ENTER, van Rotterdam. Aanvang 7 Vi uur. Maandagavond, 7 uur hoopt D.V. in de Chr. Ge- ref. Kerk te Zaamslag op te treden: van Grand Rapids (Amerika). Onderwerp „Amerika en Canada, het land der töëkomst". Plaatsen vrij. TE KOOP: voor afbraak, beide afzonderlijk of combinatie. in Tevens enig meubilair te koop. Te bevragen: J. DE ZEEUW, Rijwielhandel, Hoek. REPARATIES Kunstgebitten Sneller, beter en goedkoper! L. C. LOOF Noordstraat 96a, Terneuzen 190 ëen elegante NYLONKOUS geheel geminderd gegarandeerd eerste keus. Natuurlijk bij Voor iari N.V. Fa P. I. van de Sande 90 ia trui Terneuzen g9! IS Ëloeb 'ibsd an r Van <87 aes Bood" vraag1 niet Het is ons Het genot U hoeft een goed. eerlijk glas b'« o t_U/»r hent vin Cc" o het cafe of cnins ei niets voot te doen. pennen. I—»- voor een kroonkurk die aan de binnenkant wit voor een kroonkurk die aan de binnenkant bruin is voor een kroonkurk die aan de binnenkant groen voor een kroonkurk die aan de binnenkant blauw is voor eeo kroonkurk die aan de binnenkant ROOD is Alle prijzen zijn direct bij de hastelijn of winkelier in ontvangst te nemen

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3