De besprekingen tussen Rhee en Robertson r De bijeenkomst van de „Grote Vier'1' Onrust in Russische satellietlanden? ONVAST WEER Verklaring van Rhee De invoer van Nederlandse tomaten in Engeland ZON- en MAANSTANDEN Zuid-Korea wil nog bepaalde ophelderingen Besprekingen tussen Japan en Zuid-Korea afgebroken Zuidkoreaanse oppositie leider vrijgelaten De ondergang van de „Dumlupinar" Het Vietnamese Isger Dulles over het a.s. vloot- bezoek aan Istanhoel Amerikaanse perscommentaren Activiteit van verzets strijders in Polen? Nieuwe zuiveringen in Oosl-Duitsland? Critiek op brood voorziening in O.-Duitsland Nieuwe maatregelen in Thailand Aanvullende vacantie- uitkering voor bouwvakarbeiders WEERSVERWACHTING HOOGWATER DE TOESTAND AAN HET FRONT. Het werd hoog tijd voor moderne methode Huisvrouwen zijn verschrikking kwijl Binnen enkele dagen ondertekening van Kcreaans bestand Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 23 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2900. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cessS: iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aust Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 tutr De Zuidkoreaense minister van Buitenlandse Zaken Pjoen Joeng Tao heeft tegenover een mede werker van „Reuter" verklaard ciat zijn regering, na de tussen president Syngman Khee en Eisenhowers vertegenwoordiger Robertson gevoerde besprekin gen, nog „bepaalde ophelderin gen" wenst, alvorens te kunnen toezeggen zich niet tegen een wapenstilstand te zullen verzet ten. De minister verklaarde dat Zuid-Korea er in had toegestemd een wapenstilstand gedurende drie maanden na aanvang der na het tot stand komen van een be stand te houden politieke be sprekingen te zullen erkennen. „Zuid-Korea zal zich krachtig tegen een wapenstilstand verzet ten, tenzij de Verenigde Staten de Zuidkoreaanse regering een bevredigende uiteenzetting kun nen geven van de „klaarblijkelijk scherpe verschillen" tussen Ro bertsons mededelingen aan pre sident Rhee en hetgeen 't hoofd der geallieerde onderhandelings delegatie, generaal-majoor Har rison, hierover te Panmoendjon aan de communisten heeft mede gedeeld", aldus minister Pjoen Joeng Tao. De minister verklaarde voorts dat het stellen van 'n tijdslimiet voor de duur der politieke confe rentie één der punten was, waar over de Zuidkoreaanse regering de Amerikaanse autoriteiten om opheldering heeft gevraagd. Van welingelichte zijde is te Washington vernomen dat het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken de Zuidkoreaan se regering een nieuwe medede ling heeft doen toekomen, welke vermoedelijk verband houdt met de berichten, dat Rhee's kabinet opnieuw ontevreden is over de gang van zaken bij de bestands besprekingen. De boodschap werd via de Ame rikaanse ambassadeur te Seoel ter kennis van de Zuidkoreaanse regering gebracht. Aan het zen den der boodschap waren be sprekingen op het Witte Huis tussen president Eisenhower, diens persoonlijke vertegenwoor diger in Zuid-Korea Robertson en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dul les vooraf gegaan. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde dat president Syngman Rhee ge neraal Robertson had toegezegd zich niet tegen een wapenstil stand te zullen verzetten, omdat de Verenigde Staten een bepaal de waarborg hadden verstrekt m.b.t. hetgeen zijn zouden doen, indien op een politieke conferen tie na 3 maanden nog geen be vredigende regeling was bereikt. „Het is thans duidelijk gewor den dat generaal Harrison tegen over de communistische onder handelaars heeft verklaard dat president Rhee er in heeft toege stemd zich voor een periode van onbeperkte duur niet tegen een wapenstilstand te zullen verzet ten. Dit is volkomen onjuist", zeide hij. De minister voegde hier later nog aan toe dat, indien de Ame rikaanse regering de gewenste opheldering niet zou geven, Zuid-Korea zich gedwongen zal zien bekend te maken wat Ro bertson nu eigenlijk precies be loofd heeft". „Wij zullen de wereld in dat geval vertellen dat de Verenigde Naties de Zuidkoreaanse regering met voorbedachte rade in het on gewisse hebben gelaten over de jongste ontwikkelingen bij de be standsbesprekingen, om haar te dwingen in te stemmen met een smadelijk compromis met de communisten", verklaarde hij. De door de Zuidkoreaanse mi nister van Buitenlandse Zaken tegenover „Reuter" afgelegde verklaring is rechtstreeks in strijd met de verzekering, welke de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, Dinsdag op zijn persconfe rentie te Washington gaf, name- lijk dat president Sijngman Rhee geen tijdslimiet had gesteld voor het bereiken van overeenstem ming op de na een wapenstil stand te houden politieke be sprekingen. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde voorts dat zijn regering er op staat dat verzekeringen zullen worden gegeven m.b.t. een her eniging van Korea en door de Verenigde Staten te nemen stap pen, indien de communisten, na het ondertekenen van een wa penstilstand opnieuw tot de aan val zouden overgaan. Zuid-Korea zal niet vertegen woordigd zyn bij de onderteke ning van de wapenstilstand, maar zal gedurende een periode van zes maanden niets doen om de naleving van de wapenstil stand tegen te werken, aldus heeft een woordvoerder van de Zuidkoreaanse regering medege deeld. Naar aanleiding van de ver klaring van de Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade te Seoel verklaard, dat het niet de ge woonte is van de V. S. van hun verbintenissen terug te komen. De woordvoerder voegde er aan toe, dat ambassadeur Ellis Briggs Woensdagochtend een uur heeft gesproken met president Rhee. Van welingelichte zijde is de mening uitgesproken, dat de me dedelingen van generaal Harri son aan de Noordelijken „niet in strijd schijnen met wat Robert son aan president Rhee heeft be loofd en omgekeerd". De Zuid- Koreaanse regering zou de Ame rikaanse ambassade vragen ge steld hebben over Harrisons ver klaringen, kort nadat de Noorde lijken Zondag j.l. hun verklaring publiceerden waarin zij generaal Harrisons waarborgen citeerden. Zuid-Korea beschouwt over eenkomst, gesloten tussen Robertson en Rhee als ver broken. De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Tai, heeft een correspondent van Reuter Woensdag medegedeeld, dat Zuid-Korea een overeen komst, gesloten tussen Eisenhow ers gezant Robertson en presi dent Syngman Rhee, als verbro ken beschouwt en dat Zuid-Ko rea géén wapenstilstandsover- eenkomst zal nakomen. Van officiële zijde is meege deeld dat Zuid-Korea zijn de legatie te Tokio, die aldaar be sprekingen voerde met verte genwoordigers der Japanse re gering, heeft teruggeroepen. De besprekingen waren in April j.l. begonnen. Zij hadden ten doel de sinds lang slechte Japans-Zuidkoreaanse betrek kingen te verbeteren. Het terugroepen der Zuidko reaanse delegatie wordt te Poe- san uitgelegd als een afbreken der besprekingen. Er werd geen reden voor deze stap opgegeven. Het bericht kon in Tokio niet onmiddellijk worden bevestigd. (Van gewoonlijk welingelichte zijde is verklaard, dat bij de be sprekingen weinig vorderingen zijn gemaakt. Tussen beide landen was een nieuw geschil gerezen over het bezit van het onbewoonde eiland Takesjima. Dinsdagavond heeft president Rhee van Zuid-Korea te Seoel verklaard, er op te staan, dat de politieke conferentie na een wa penstilstand niet langer dan 90 dagen zal duren. „Daarna zullen wij onze eigen weg mogen vol gen". De strekking van Rhee's ver klaring was, dat Zuid-Korea 90 dagen na de opening van een po litieke conferentie zijn vrijheid van handelen zou mogen herne men, indien de Chinese commu nisten niet zouden hebben beslo ten Noora-Korea te ontruimen. Rhee zeide verder, dat hij de V. S. had verzocht, hetzij met Zuid-Korea samen de militaire operaties te hervatten of mate riële en morele steun te beloven indien de politieke conferentie zou mislukken. Rhee's verklaring was gegoten in de vorm van vragen en ant woorden. Volgens Rhee zou hij met Robertson overeengekomen zijn, dat Zuid-Korea geen wa penstilstand zal tekenen. Het had evenwel beloofd zich er niet tegen te zullen verzetten, mits Robert son na zijn terugkeer in Washing ton „de regeling, die wij met hem bereikt hebben", zou kunnen be vestigen. „Als de V. N. geen re kening houden met ons verlan gen om te blijven bestaan, kun nen wij de overeenkomst niet als bindend beschouwen". De minister zeide, dat de Ver enigde Staten door het doen van beloften aan de communisten in besloten zittingen te Panmoend jon, de overeenkomst met Zuid- Korea hadden geschonden. „Ik ben blij, dat de communis ten ons lieten weten wat de Ver enigde Staten deden, voor het te laat was". Hij doelde op het feit, dat de jongste bijeenkomsten van de on derhandelaars achter gesloten deuren plaats vonden en dat de enige berichten over de onder handelingen door radio-Peking werden bekendgemaakt. Pjoen Joeng Tai verklaarde voorts aan de „Reuter"-corres- pondent, dat Zuid-Korea niet van plan is de Verenigde Staten om verdere besprekingen te verzoe ken, maar, zo voegde hij hier aan toe „wij willen met iedereen praten, die onze positie wenst te bespreken". GESNEUVELD IN KOREA. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie in Korea gesneuveld zijn: op 14 Juli de soldaat A. H. van den Hoorn, geboren 26 Oct. 1930. De soldaat Van den Hoorn was gehuwd en afkomstig uit Soes- terberg; op 20 Juli de soldaat H. Roe- tert, geboren 4 Juli 1928. De sol daat Roetert was gehuwd en af komstig uit Dordrecht; eveneens op 20 Juli de soldaat C. Jongenelen, geboren 6 October 1927. De soldaat Jongenelen was gehuwd en afkomstig uit Goes. Hij behoorde oorspronkelijk tot het rgt. genietroepen. De Zuidkoreaanse oppositie leider dr Tsjoeng Pjong Ok, die verleden maand werd ge arresteerd wegens het uitoefe. nen van critiek op de bezwaren van president Syr\gman Rhee tegen het sluiten van een wa penstilstand in Korea, is op ere- een prettige rol! woord op vrije voeten gesteld. Het geallieerde hoofdkwartier heeft medegedeeld dat duizend man communistische troepen Woensdagochtend een aanval hebben uitgevoerd in de centrale frontsector. De aanvallers zijn teruggeslagen. Bij het aanbreken van de dag, duurde op dit frontgedeelte de strijd nog voort. Elders aan het Koreaanse front was het rustig. Er vonden slechts gevechten op kleine schaal en patrouille-acties plaats. Het weer beperkte Dinsdag de geallieerde aanvalsvluchten tot 770. Na het invallen van de duis ternis lieten superforten 180 ton bommen neerdalen op het Noor delijke vliegveld Oesjoe, aan de Mandsjoerijse grens in N.-W.- Korea. (Advertentie.) Nijmegen, Juli 1953. Onder de karweitjes, waarmee de vrouw maar opgeknapt blijft, behoort de afwas. Het werd hoog tijd, dat ook hier eens schoon schip werd gemaakt. En van de bekende Castella-fabrieken kwam het gro te nieuws, dat ook de afwas voortaan zijn verschrikking kwijt is. Een volslagen nieuw product, Castella Vaatwas, laat de huis vrouw nu zingen, terwijl zij de afwas doet. Een eetlepel Castella Vaatwas blijkt teilen vol pare lend, actief schuim op te leveren, waarin alle vet, vuil en aanslag direct oplost. Borden kopjes.... lepels en vorkenin een om mezien zijn zij flonkerend als kristal, glanzend als pas gepoetst zilver. Bovendien neemt Castella Vaatwas nog een tweede ver schrikking weg: het is afgelopen met ruwe „washanden". Castella Vaatwas houdt de huid van han den en armen zacht als fluweel. Bij duizenden gaan de huisvrou wen nu over op de moderne Cas tella Vaatwas. De prijs (slechts 25 cent per pak) speelt daarbij r Het Turkse gerechtshof, dat een onderzoek instelt naar de omstandigheden, waaronder zich op 4 April j.l. een aanva ring heeft voorgedaan tussen de bijna 1000 ton metende Zweedse vrachtvaarder „Naboland" en de Turkse onderzeeboot „Dumlupi nar", hetgeen leidde tot het zinken van de onderzeeër, waar door bijna 100 Turkse zeelieüen om het leven kwamen, heeft ge last dat de navigatie-instru- menten van de „Naboland" zul len worden onderzocht. De gezagvoerder van dit schip. Lorentzon, die in afwachting van de behandeling van zijn zaak en die van de commandant van de gezonken duikboot één der overlevenden Tur kije niet mag verlaten, heeft namelijk op de laatste zitting van het hof verklaard dat één van zijn navigatieinstrumemen gedurende de laatste 2 maan den vóór de aanvaring niet goed meer werkte. Hij was voorne mens geweest het bij terugkeer in Zweden te laten herstellen. In dienst der communisten staande arbeiders hebben in de nacht van Dinsdag op Woensdag in hoog tempo doorgewerkt aan het optrekken van een houten gebouw te Panmoendjon, dat moet dienen als plaats van sa menkomst voor de geallieerde en communistische delegaties, wan neer men zover is dat een wa penstilstand kan worden onder tekend. Dit feit heeft onder waarne mers de hoop doen ontstaan, dat het sluiten van een wapenstil stand nog slechts een kwestie van enige dagen zal zijn. Met ingang van 1 Augustus zal een contingent van 10.000 man aan het nationale leger van Vietnam toegevoegd wor den. Het contingent bestaat deels uit reservisten, deels uit dienstplichtigen van de lichting 1952. De Vietnamese minister van Defensie heeft voorgesteld, dat de bondgenoten behalve het materieel voor het nationale le ger ook de nodige uitrusting leveren voor de vestiging van een oorlogsindustrie in Vietnam en de modernisering van de Vietnamese militaire bases. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard, dat het bezoek, dat Amerikaanse en Britse oorlogsschepen aan het einde van de maand aan Istan- boel, de Turkse haven aan de Zwarte Zee, zullen brengen, niet bedoeld is als een vijandige mi litaire demonstratie tegen de Sowjet-Unie. Zoals gemeld, heeft de Sow- jft-Unie naar aanleiding van dit vlootbezoek bij Turkije ge protesteerd. Dulles acht het bezoek der Amerikaanse en Britse schepen volkomen normaal, omdat Tur kije, evenals de Ver. Staten en Engeland, lid van de Navo is. In de Amerikaanse pers is de vraag, of het Kremlin het voor stel van de geallieerden tot het houden van een bijeenkomst van dg ministers van Buitenlandse Zaken van de vier grote mogend heden al dan niet zal aannemen, een bron tot velerlei speculaties. Zo schrijft Neal Stanford in de „Christian Science Monitor" dat men er in welingelichte kringen in Washington verschillende me ningen op nahoudt. „Men is het er algemeen over eens, dat het voor Moskou niet gemakkelijk zal zijn het voorstel af te wijzen. Men kan nu een maal niet botweg weigeren over vrede en het Duitse vraagstuk te praten, als men wil blijven door gaan voor de verdediger van de vrede, de beschermer van de ver drukten en de voorvechter van de Duitse eenheid". Stanford zegt verder, dat het de V. S. voor een moeilijk pro bleem zou plaatsen, indien het Kremlin de uitnodiging zou wei geren op grond van het feit, dat het een bijeenkomst van de staatshoofden wenst zonder een van te voren opgestelde agenda. Volgens het Poolse persbureau P.A.P. zijn de berichten in de Westberlijnse pers over activi teit van verzetsstrijders in Po len „zinneloze bedenksels", al dus heeft het Oostduitse pers bureau A.D.N. meegedeeld. Westberlijnse bladen hadden gemeld, dat Poolse verzetsstrij ders 2 dorpen op de Russische bezettingtroepen hadden ver overd. Het Westberlijnse blad „Tele- graf" deelde mede, dat de Sow- jet-autoriteiten tanks van O. Duitsland naar de Poolse pro vincie Silezië zenden om een einde te maken aan de ongere geldheden die zich daar zouden voordoen. Het Westberlijnse sociaal-de mocratische blad „Telegraf" schrijft in zijn editie, dat de Oostduitse minister van Justi tie, Hilde Benjamin, begonnen is met een nieuwe zuivering van haar ministerie. Volgens het blad gelastte Hil de Benjamin de arrestatie van zes hooggeplaatste ambtenaren, die nauw met haar voorganger Peehner hadden samengewerkt. De ambtenaren worden beschul- Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Biewenga be treffende de stopzetting door de Engelse regering van de invoer van Nederlandse tomaten heeft de minister van Landbouw het volgende geantwoord: Het is juist, dat de Engelse re gering de invoer van tomaten heeft verboden met ingang van 7 Juli j.l. middernacht. Met het oog op de prijsontwik keling van tomaten op de Engel se markt heeft het Britse minis terie van voedselvoorziening aan de Nederlandse ambassade ver zocht na te gaan, of aan Neder landse zijde maatregelen konden worden genomen om de uitvoer van tomaten te beperken, waar door stopzetting zou kunnen wor den voorkomen. Op 6 en 7 Juli werden voorstellen gedaan om de beperking te doen plaats vin den door het stellen van mini- mumveilingprijzen. Hangende het overleg nam de Engelse rege ring het besluit om tot stopzet ting over te gaan. Bij de Engelse regering is er met klem op aangedrongen de partijen, die op 8 Juli 's morgens voor Engeland waren geveild en diezelfde dag werden verscheept, toe te laten. Dit is door de Engel se regering geweigerd. Het plotseling stopzetten van de invoer, hetzij omdat het contin gent is uitgeput of op grond van de prijsontwikkeling in verband met de binnenlandse aanvoer, is een onderdeel van het Engelse in voersysteem voor groenten. Aan de Engelse regering is verzocht te overwegen, of in de toekomst de ambassade eerder van een a.s. invoerverbod op de hoogte kan worden gesteld, opdat het be drijfsleven tijdig kan worden in gelicht. Dit is toegezegd. Voorts zal in nauw overleg met het be drijfsleven en de Engelse autori teiten getracht worden door vrij willige exportbeperking te voor komen, dat de prijsontwikkeling op de Engelse markt tot ontijdi ge stopzetting aanleiding geeft. Bij een schermutseling tussen twee soldaten en een tiental po- litiema.nnen in het Mexicaanse stadje Reynose aan de Ameri kaanse grens zijn Dinsdag twee personen gedood en twee ge wond. digd van „vijandige activiteit jegens de staat". Ook in Halle zouden vooraan staande rechterlijke ambtena ren zijn ontslagen op beschuldi ging van het uitspreken van „onverantwoordelijk clemente" vonnissen bij de berechting van personen die hebben deel genomen aan de ongeregeldhe den in Juni. Oostduitse vrouwen hebben in de rij moeten staan om brood te krijgen, aldus schrijft het semi-officiële blad „Berliner Zeitung" in zijn editie. In de staatsbroodwinkels in Pfaffendorf werd slechts drie tot vier uur brood geleverd. Het blad wijt het gebrek aan brood aan „organisatiefouten". Het blad deelt niet mede of Pfaffendorf in Saksen of de ge lijknamige stad in Saksen-An- halt wordt bedoeld. Want, zo schrijft hij, zodanige besprekingen zouden juist vóór de verkiezingen in West-Buits- land verwarring brengen, zodat wij ons ten sterkste moeten ver zetten tegen een bespreking op het hoogste niveau, „voordat bet Kremlin duidelijk met daden ge toond heeft dat het geneigd is tot samenwerking". Paul Ward van de „Baltimore Sun" schrijft dat de autoriteiten in Washington er meer en meer aan twijfelen, of het Kremlin het voorstel zal aannemen. Als voor naamste redenen noemt hij; 1. De Oostduitse regerings autoriteiten hebben duidelijk doen weten, dat zij vastbesloten zijn hun onderdanen zoveel ak doenlijk vrij te houden van alle niet-communistische smetten. 2. Zij zijn ook vastbesloten elke niet-communistische propa ganda in Oost-Duitsland de kop in te drukken. Hiermede komt één van de belangrijkste vereis ten voor het houden van vrije verkiezingen te vervallen". De Londense correspondent van de „New York Herald Tri bune" schrijft dat Churchill en zijn medewerkers het aanbod aan het Kremlin als „negatief' be schouwen en zij hebben daarbij meer het oog op het verleden dan op de toekomst. Hij schrijft dat sir Winston er de voorkeur aan geeft eerst een ontmoeting met Malenkov te hebben, omdat hij van mening is dat op die wijze een basis kan worden gevonden om tot overeenstemming te ko men. i Generaal Mangkorn Phromyo- thi, minister van Binnenlandse Zaken van Thailand die zojuist tct burgemeester van Bangkok is benoemd, heeft meegedeeld, dat zijn eerste bestuursdaad de zorg voor de reiniging van de stad en de opruiming van de zwervende honden zal zijn. Men neemt aan, dat er ongeveer één millioen loslopende honden in Bangkok zijn. Als minister van Binnenland se Zaken heeft hij meegedeeld voornemens te zijn maatregelen te treffen tegen de handel in opium. Naar schatting zal als gevolg van deze maatregelen jaarlijks ruim 20 millioen gul den minder in de Thaiiandse schatkist vloeien. Thailand ont vangt belangrijke inkomsten ui! de belasting op .de handel in opium. Het K.N.M.I. deelt mede: Subtropische lucht, die ons land is binnengedrongen heeft voor één van de warmste dagen gezorgd, die deze zomer tot dus verre heeft opgeleverd. In Brabant bereikte Dinsdag het kwik op sommige plaatsen 30 graden, in Woensdrecht werd zelfs een maximum temperatuur van 31 graden waargenomen. Dit stralende zomerweer heeft zich niet lang kunnen handha ven. Het hogedrukgebied, dat ens één dag zijn gunsten toon de, heeft zich verplaatst naar Zuidoost-Europa, waar nu volop zon is en heeft West-Europa prijs gegeven aan de invloeden van een Oceaan-depressie, die Voor de bouwvakarbeiders, die bij het begin hunner vacantie- week over te weinig, d.w.z. over minder dan 60,aan vacantie- bennen beschikken, bestaat de mogelijkheid een compensatie uitkering te ontvangen. Zij moeten zo spoedig mogelijk een aanvraag voor die aanvul lende uitkering indienen bij de plaatselijke vertegenwoordiger, die ook de tegenwaarde van de reeds in hun bezit zijnde vacan- tiebonnen uitbetaalt. Aanvragen die later dan een week na de vacantie binnenko men, worden niet meer in behan deling genomen. D.U.W.-arbeiders kunnen zich eventueel wenden tot de gemeen telijke dienst voor sociale zaken. Woensdag in ons land voor minder aangenaam weer heeft gezorgd. Het centrum van deze depres sie bevond zich Dinsdagochtend bij Schotland. Het bewoog zscïi langzaam in ongeveer Noord oostelijke richting, en zal nog enige tijd zijn stempel op het weer in ons land blijven druk ken. We verwachten dan ook onvast weer met buien, afgewis seld door opklaringen erf geen hoge temperaturen. medegedeeld door het K. N.M.L te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Vrij koel. Wisselende bewolking mei en kele regenbuien. Matige, nu en dan vrij krachtige, wind tussen Zuid-West en West. Vrij koel. VRIJDAG 24 JULI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.36 0.11 0.51 1.01 -n:m. 12.11 J2M L26 L36 ZON MAAN Juli. 24 4.49 20.43 19.40 1.47 25 4.51 20.41 20.16 3.02 26 4.52 20.40 20.43 4.28 27 4.53 20.39 21.03 5.5S 28 4.55 20.37 21.20 7.28

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1