Conferentie te Washington was nuttig DE OORLOG IN KOREA Grote natuurrampen in Japan De toestand in Egypte De emigratie naar Canada Geen Vietnamese regerings commissie naar Parijs? Aanvang helicopterdienst Brussel-Rotterdam Open brief van Toedeh- partij aan Mossadeq Butlei' verantwoordde zich voor het Huis over de betekenis Grote luchtaanvallen der verbondenen Vele doden en gewonden Vulkaanuitbarsting De werkloosheid in de Ver. Staten De „Prawda" over Korea Polen en Tsjechen voor de neutrale repatriëringscom missie te Peking Kinderen uit rampgebieden naar Italië Binnendringende subtropische lucht WEERSVERWACHTING Economische maatregelen HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Egyptisch verbod voor vervoer van levensmiddelen Zelfbeschuldiging van Oostduits blad Het Amerikaanse voedsel aanbod aan 0,-Duitsland lr Haveman terug van zijn reis Landbouwers genieten de voorkeur Piecïc voor besprekingen tussen 0, en W.-Duiislendi Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 21 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2898. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: pér mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Omtrent de opening van de helicopterdienst Brussel-Rotter, dam op 3 Augustus a.s. kan thans worden meegedeeld, dat het toestel met genodigden van de Sabena die dag om half twaalf op de Rotterdamse lucht haven zal aankomen. Onder de passagiers worden verwacht de Belgische minister van Verkeerswezen, de heer P. Segers, de burgemeester van Brussel en Antwerpen en de vliegtuigconstucteur Igor A. Si korsky uit de Ver. Staten, die thans in België vertoeft. Ook de Amerikaanse helicopterbouwer Frank Piasecki zal naar Rotter, dam komen. Hij reist echter niet met de Sikorsky S 55 van het officiële gezelschap, maar met de Sabena Bell 47 D I. Er zullen dus twee helicopters in Rotterdam landen. Na aankomst wordt ten stad- huize de lunch gebruikt, waarna een tocht door de haven wordt gemaakt. Het vertrek van de Sikorsky S 55 met de Belgische gasten is vastgesteld 's middags om half zes. Het centrale comité van de „Toedeh"Jpartij heeft premier Mossadeq in een open brief zijn „politiek van capitulatie voor de Amerikaanse interventionisten" verweten. De partij eist een referendum, ontbinding van het parlement en nieuwe verkiezingen. Verder dat Mossadeq een eind zal ma ken aan „de anti-nationale ac tiviteit van het hof en de leger, leiders", opzegging van militai re overeenkomsten met de Ver. Staten, verwijdering van „de spionnen van het punt vier- program", sluiting van de Ame rikaanse consulaten en overeen komsten met de landen van het Oosten voor de verkoop van olie. i De conferentie in Washington tussen de drie ministers van Bui tenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Sta ten werd al voor de aanvang door sommige journalisten „kleine Bermuda" gedoopt. Deze term lag natuurlijk wel in de lijn, maar zij is enigszins misleidend. Het besluit om de conferentie te beleggen, was een direct ge volg van het gedwongen uitstel van de bijeenkomst tussen de drie regeringshoofden, maar was niet bedoeld om daarvoor in de plaats te treden. Zodra Chur chill hersteld is, zal zo gauw mo gelijk de conferentie tussen de staatshoofden plaats vinden. Men kan dus de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Za ken te Washington meer als een inleidende bespreking voor de uitgestelde conferentie te Ber muda beschouwen. Doch er waren ook nog andere redenen voor deze besprekingen. In de eerste plaats heeft Enge land blijkbaar niet de indruk wil len vestigen, dat door Churchill's gedwongen rustkuur de dingen maar op hun beloop zouden wor den gelaten, totdat hij weer beter is. In de tweede plaats was zeer zeker het tijdstip aangebroken, waarop het niet alleen wenselijk, maar zelfs absoluut noodzakelijk is om gezamenlijk de zich snel ontwikkelende internationale si tuatie te bekijken en te bespre ken. DE VAL VAN BERIA. Het tijdstip voor de informele besprekingen tussen de ministers van buitenlandse zaken was wel uitermate gunstig gekozen. Niet alleen hebben zich zowel in Duits land als in Korea onvoorziene ontwikkelingen voorgedaan, maar ook de omwenteling in het Kremlin kon gelijktijdig worden beschouwd. Het wereldbeeld is nu lang zo duidelijk niet als het leek, toen de conferentie te Bermuda werd voorbereid. Het is een tijdstip voor een grondig onderzoek van alle problemen en niet voor be slissingen. Daarom is de confe rentie te Washington zo nuttig gebleken, ook al omdat men hier niet zoveel van zal verwachten als van een bijeenkomst van de staatshoofden. EEN NIEUWE BASIS. De Britse minister van finan ciën, Butler, die tijdens de ziekte van Churchill en Éden de bijeen komsten van het kabinet presi deert, heeft over de besprekingen van de ministers van Buitenland se Zaken in Washington gezegd, dat de Britse, Franse en Ameri kaanse regeringen geen tijd wil den verspillen met het oog op 4c grote veranderingen, die er de laatste tijd in de wereld hebben plaats gevonden. „De gehouden conferentie", al dus Butler, „moet in de eerste plaats gezien worden als de basis voor de structuur van een wel varender en vrediger wereld. Als wij willen slagen, moeten de wes telijke grote machten zowel een sterke bewapening als sterke bondgenoten hebben en te zelf- der tijd moeten wij in onze diplo matieke betrekkingen plooibaar en geduldig zijn, omdat alles op het ogenblik, internationaal be zien, op het spel staat." Butler wees er verder op, dat „te oordelen naar de laatste ge beurtenissen, de gewone mensen achter het ijzeren gordijn, even als die in de vrije wereld, naar vrijheid, vrede en een opbouwen de leiding verlangen." Niemand zou kunnen ontken nen, dat er tekenen zijn, dat de wolken aan de internationale hemel niet meer zo donker zijn. Churchill en Eden hebben zich tot taak gesteld om elk donker puntje te belichten. Met de steun van Amerika en het ge menebest heeft Eden indertijd voor het eerst het voorstel ge daan om de zieke en gewonde ge vangenen in Korea uit te wisse len. Hierdoor is men over een dood punt bij de wapenstilstands onderhandelingen heen gekomen. Ondanks ernstige tegenslagen wil Engeland vastberaden op de ingeslagen weg blijven voort gaan. Misschien kan het Westen er stap voor stap in slagen om een beter en een blijvend accoord te bereiken. Maar dan moeten de geallieerden niet de funderingen vergeten, waarop deze hoop is gebouwd. W.anneer het gevaar voor een algemene oorlog is ge weken, is dat, doordat het atlan tisehe bondgenootschap zo sterk en hecht is en door de inspan ning en opofferingen, die een herbewapening mogelijk hebben gemaakt. Het is nu niet de tijd om te verslappen. Daarom riep Butler ook terecht op om vol te houden om het zwaarste defen sie-programma, dat een land ooit in vredestijd heeft gehad, door te voeren. Geallieerde jachtbommenwer pers hebben Zondag 1530 aan- valsvluchten boven stellingen dei- communisten uitgevoerd, waarbij zij ruim 635.000 kg bommen heb ben uitgeworpen. In het Saillant van Koemsong blijven de Zuidkoreanen lang zaam vorderen. Zij wisten in de nacht van Zondag op Maandag ten Z. van Koemsong een be langrijke hoogte op de Chinezen te veroveren. Volgens een woord voerder van het achtste Ameri kaanse leger hebben de commu nisten hier ongeveer 700 man verloren. Maandagmorgen vielen de com munisten ten N.-W. van Koemh- wa, nabij de vooruitgeschoven geallieerde post „Harry" aan. In de nacht van Zondag op Maandag was het aan het cen trale front op het strijdtoneel van het Noordelijke offensief en de Zuidkoreaanse tegenaanval betrekkelijk rustig. Zuidkoreanen hebben, aldus 'n officier van de voorlichtings dienst, bij een poging nog meer van het vorige week verloren ge- gane terrein te heroveren, een 600 meter hoge heuvel bezet. De Chinezen lieten 200 doden op het slagveld achter. Het hoofdkwartier van de lucht macht deelde mede, dat Zondag 265 ton bommen op communisti sche stellingen over een front- „De Canadezen zien de toe komst der immigratie uit Neder land met een realistisch optimis me tegemoet", aldus ir B. W. Ha veman, commissaris voor de emi gratie, die gisteren na een reis van één maand door Canada per K.L.M.-vliegtuig is teruggekeerd. „Ik heb in Ottawa met Cana dese immigratie-autoriteiten het programma voor 1954 besproken en bovendien een soort verken ningsreis gemaakt door gebieden die in ontwikkeling zijn en die het meeste perspectief bieden voor Nederlandse emigranten", aldus ir. Haveman. Zoals bekend zijn na de oorlog in totaal 80.000 Nederlanders naar Canada geëmigreerd. Het jaarlijkse percentage is geleide lijk gegroeid. Vorig jaar hebben 21.000 Nederlanders zich in Ca nada gevestigd en dit jaar wordt verwacht, dat eenzelfde aantal ons land zal verlaten. Nog steeds worden landbouwers ongelimi teerd toegelaten, alsmede de di recte bloedverwanten van alle categorieën immigranten. Anders is het gesteld met de overige categorieën, die ir Have man rangschikte onder de verza melnaam van „niet-landbouwers". Tot aan het begin van dit jaar hadden de Canadese autoriteiten de verhouding tussen deze twee groepen 1 op 1 gesteld, maar dat is reeds vervallen. Dit betekent echter niet, dat „niet-landbouwers" nu ongelimi teerd worden toegelaten. Tevoren wordt bezien of men deze aspi rant-immigranten kan plaatsen. „In Canada kan overigens ieder een terecht, die bereid is met zijn handen te werken, wanneer hij 'n vak kent", vervolgde ir Haveman. Intellectuele beroepen liggen nog steeds niet opgeschept. Hier doet zich de moeilijkheid voor, dat de immigrant voor een goede uitoefening van zijn werk in ver reweg de meeste gevallen de En gelse taal goed moet beheersen. Jongemannen, die al jarenlang tevergeefs trachten te emigreren, kunnen natuurlijk proberen hun verloofden vooruit te sturen, bijv. als hulp in de huishouding. Is het meisje eenmaal in Canada, dan mag hij ook volgen om met haar te trouwen". Met voldoening sprak ir Have man over zijn bezoek aan Neder landse emigranten in Canada. Zij maken het over het algemeen zeer goed. In de gebieden, die in ontwikke ling zijn, kunnen in de toekomst, naar het zich laat aanzien, veel Nederlanders worden geplaatst, niet alleen boeren, maar ook ne ringdoenden, zoals bakkers en slagers. Ir Haveman heeft deze gebieden bezocht: Peace River- district in Alberta; Swan River- district in Manitoba en Rainy Ri- ver-district in Ontario. Canada' scheidene huizen zijn ingestort De Japanse politie heeft mee gedeeld, dat 75.300 mensen dak loos zijn door overstromingen in de districten Wakajama en Na- ra, ten Zuiden van Osaka op het eiland Honsjioe. Drie Amerikaanse vliegtuigen zijn opgestegen om noodrant soenen en medicamenten te brengen naar gebieden, die door nieuwe overstromingen op Hon sjioe worden bedreigd. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse veiligheidstroepen in Japan heeft bekendgemaakt, dat „alle mogelijke hulp" zal worden geboden. De Amerikaan se ambassadeur, John Allison, heeft een gift van ongeveer 60.000 van de Amerikaanse strijdkrachten in Japan voor de slachtoffers van de watersnood overhandigd. De brandweer van Tokio treft voorzorgsmaatregelen bij een rivier ter plaatse, daar nieuwe zware stormen worden ver wacht. Ongeveer 330 huizen in het gebied van Tokio hebben van het water te lijden. Ver- „De emigratie naar moet nog één grote moeilijkheid overwinnen", zo besloot ir Have man. „Ons Canadese emigratie gebouw is te klein geworden. Als de afwikkeling van een vlotte emigratie niet vertraagd wil wor den, zullen wij in Den Haag beter gehuisvest moeten worden". door de hevige regenval van de laatste dagen. In de districten Wakajama en Nara zijn 3 rivieren buiten haar oevers getreden. Zeer veel bouw land staat onder water. Volgens de jongste, verbeterde schatting van het aantal slacht offers, dat door de Japanse po litie is opgegeven, zijn tot dus ver 251 doden geteld; 2004 men sen worden vermist. Er zijn 345 gewonden. De grootstte werkende vulkaan van Japan, de Aso op het eiland Kioesjoe, is Maandag, evenals Zondag, tot uitbarsting geko men. Een asregen is op omlig gende plaatsen neergedaald. Van slachtoffers is geen melding gemaakt. Toeristen die gewoonlijk de berg in de zomer bezoeken, zijn tot dusver hiervan weerhouden door de voortdurende zware re genval. De laatste grote uitbarsting van de Aso is op 27 April ge weest; 27 mensen kwamen toen om het leven. Het aantal ge wonden bedroeg 100. In zijn jaarlijks rapport over de werkgelegenheid schrijft het Amerikaanse bureau voor de statistiek, dat de werkloosheid verleden jaar het laagste punt heeft bereikt sedert de tweede wereldoorlog. Er waren in dat jaar gemid deld ongeveer 1,7 millioen werk lozen tegen 1,9 millioen in 1951 en 3,1 millioen in 1950. Men schrijft de vermindering van verleden jaar grotendeels toe aan het feit, dat minder gehuw de vrouwen een betrekking zochten. De werkloosheid was het grootst onder de uit Korea te ruggekeerde militairen, waar van ongeveer 7 procent naar werk zocht tegen ongeveer twee procent onder de mannen van dezelfde leeftijd. breedte van 15 km in het Saillant van Koemwha en Koemsong werden geworpen. Sedert het begin van de Ko reaanse oorlog zijn 1008 commu nistische vliegtuigen vernietigd. Het duizendste vliegtuig werd Zondag neergeschoten. 833 Van de 1008 vliegtuigen waren M.I.G.'s. In het geheel zijn 108 vliegtui gen, waaronder 56 „Sabre's", van de Verenigde Naties verloren ge gaan, aldus het hoofdkwartier. HET ZUIDKOREAANSE LEGER. Een officiële woordvoerder van het Zuidkoreaanse ministerie van Verdediging heeft verklaard, dat alle reservisten binnenkort in actieve dienst zullen worden geroepen. De commissie voor de nationale verdediging had dit be sluit genomen als een „perma nent defensieprogram". Waarnemers te Seoel geloven, dat het Zuidkoreaanse leger van plan is, voor een wapenstilstand zijn sterkte op 20 divisies te brengen. Volgens de wapenstil standsbepalingen is elke vergro ting van militaire sterkte na een bestand verboden. IN AFWACHTING VAN EEN WAPENSTILSTAND. Volgens geallieerde officieren hebben Noordelijke troepen de werkzaamheden aan de funda menten van een groot gebouw, dat naar verwachting voor de plechtige ondertekening van een wapenstilstand gebruikt zal wor den, voortgezet. De vorige maand werden deze werkzaamheden ge staakt, nadat de Zuid-Koreanen 27.000 niet-communistische Noordkoreaanse krijgsgevange nen hadden vrijgelaten. De stafofficieren hebben zich zich Maandagmorgen in twee groepen bezig gehouden met technische bijzonderheden met betrekking tot een wapenstil stand. De eerste groep vergader de 27 minuten en droeg daarna het werk over aan tolken van beide partijen. De tweede groep vergaderde in het geheel bijna een uur lang. RADIO PEKING OVER DE STRIJD IN KOREA. Radio-Peking heeft verklaard, dat de Noordelijken de Zuidko reaanse ,,Capitol"-divisie en drie andere divisies hebben „uitge schakeld". De "Noordelijken consolideren thans de pas bezette frontlinie en slaan tegenaanvallen af, al dus de radio, die als reden voor de op 13 Juli begonnen aanval opgeeft „de voortdurend provo cerende activiteit van de mario nettentroepen van Rhee aan het Westelijk centrale front". Volgens de „Prawda", het or gaan van de Russische commu nistische partij, blijkt uit het slotcommuniqué van de confe rentie van ministers van buiten landse zaken van de „grote drie" te Washington, dat de Westelijke mogendheden reeds plannen ma ken om na het sluiten van een bestand in Korea de militaire operaties te hervatten. In een lang artikel van de hand van Tolkoenof wordt gezegd, dat „de heersende kringen in de Ven Staten", door in geheime ver standhouding met president Syngman Rhee te staan, deze aanmoedigen tot „verdere provo caties". Als de V. S. oprecht een spoedige totstandkoming van een bestand wensen, moeten zij de betrouwbaarheid van hun ga ranties bewijzen door practische daden", aldus het artikel in de „Prawda". Poolse en Tsjechoslowaakse vertegenwoordigers, die zitting zullen nemen in een neutrale commissie voor de repatriëring van krijgsgevangenen in Korea, zijn op uitnodiging van de Chi nese en Noordkoreaanse rege ring te Peking aangekomen. Heden vertrekt met öe Austria-express een tweede groep kinderen uit de rampge bieden naar Italië. Deze reis wordt gemaakt op uitnodiging van het Italiaanse jeugd Rode Kruis, dat op de Monte Amiata jaarlijks zesweekse zomerkam pen organiseert voor de kinderen van getroffenen uit de Po-vlak te, waarbij men dit jaar een kleine 150 Nederlandse kinderen de gelegenheid heeft gegeven ook aan deze kampen deel te nemen. De tweede groep gaat onder leiding van mej. J. de Bruijn, een der leidsters van het jeugd Rode Kruis in Nederland. Van gdzaghebbende Vietna mese zijde wordt vernomen dat de regering van Vietnam Zon dagavond is teruggekomen van haar besluit om een officieuse regeringsmissie naar Parijs te zenden voor overleg met de Franse regering, dit in verband met de jongste Franse verklaring over Indo-China. Toen Vietnamese autoriteiten naar de reden van deze beslis sing werd gevraagd^ wilden zij geen enkel commentaar geven. Bao Dai zou de missie als on nodig beschouwen, omdat Viet- namh reeds in Frankrijk is ver tegenwoordigd door een hoge commissaris, die inleidende be sprekingen kan voeren Bao Dai heeft ook het bezoek ,4at hijzelf aan het einde Van deze maand aan Parijs zou bren gen, uitgesteld. Waarnemers zijn van oordeel, dat aan deze besluiten een ver schil van mening tussen rege ring en nationalisten ten grond slag ligt over de kwestie of Viet nam al dan niet volkomen onaf hankelijk moet worden. Het Franse persbureau A.F.P. meldt echter uit Welingelichte Vietnamese kringen te Saigon te hebben vernomen, dat Bao Dai zich toch aan het eind van de maand naar Parijs zal begeven, enige dagen later gevolgd door zijn eerste minister, Nguyen van Tam. De Vietnamese staatslieden zouden hiertoe besloten hebben na een onderhoud met de Fjranse hoge commissaris in Vietnam, Gautier, die blijkbaar de bedoe lingen van Frankrijk verder heeft toegelicht. In genoemde kringen ver wacht men, dat binnen twee we ken de Frans-Vietnamese onder handelingen te Parijs kunnen worden geopend. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende 't afgelopen week einde is de luchtdruk in onze omgeving flink gestegen, het geen in verband stond met de nadering van een rug van hoge druk, die ons via de Britse eilanden bereikte en die Zondag voor opklaringen zorgde. De rug werd op zijn beurt gevolgd door een warmtefront, dat de voorste begrenzing vormt van een Zuid westelijke stroming, die warme en vochtige subtropische lucht, afkomstig uit het zeegebied rondom de Azoren in de richting van West-Europa transporteert. Bij de nadering van dit warm tefront viel voornamelijk in het Noorden en Westen van het land enige regen. Heden ligt ons land geheel in de warme Zuidwestelijke lucht stroom. Het wordt dan warmer en het weer krijgt een enigszins drukkend karakter. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. WARM WEER. Droog en vrij zonnig weer. Langs de Waddenkust vrij krach tige tot matige Z. W. elders ma tige tot zwakke Z. wind Vooral in het Z. en O. hoge temperatu ren. Er wordt nog een lid van de Britse luchtmacht in Egypte vermist, aldus werd te Londen meegedeeld. In een brief van het Britse ministerie van Luchtvaart aan de ouders van de vermiste mili tair, Stanton, werd gezegd, dat hij op 18 April met een perso nenauto is zoekgeraakt, toen hij op weg was van Aboe Soeeir naar Ismailia, een afstand van 12 km. Eerder in Juli verdween de Britse militair Regden, eveneens van de luchtmacht. WOENSDAG 22 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.03 10.38 11.18 11.28 11.51 ZON MAAN Juli. 22 4.46 20.46 17.49 0.06 23 4.48 20.44 18.51 0.48 24 4.49 20.43 19.40 1.47 25 4.51 20.41 20.16 3.02 26 4.52 20.40 20.43 4.28 De minister van Staat, Sel- wyn Lloyd, had in Mei in het Lagerhuis meegedeeld, dat op 18 April een personenauto met chauffeur van de Britse lucht macht was zoekgeraakt. Het Egyptische ministerie van Voedselvoorziening heeft een verbod uitgevaardigd voor het vervoer van levensmiddelen en andere goederen van de Nijl. delta naar de Suez-kanaalzone. Als gevolg van deze maatre gel zullen de 85.000 Britse sol daten, die in de kanaal-zone zijn gestationneerd, alsmede hun gezinnen en de ongeveer 35.000 hulpkrachten hun inkopen niet meer in dit gebied kunnen doen. Boter, suiker, vlees, fruit, olie en levensmiddelen zullen Het Oostduitse partijblad van de S.E.D. te Karl-Marx-stad (Chemnitz), „Volksstimme" heeft Maandag in een hoofdartikel be kendgemaakt, dat de brieven van lezers aan de redactie werden vervalst „op een dusdanige wij ze", dat de arbeiders hun mening er niet in terug konden vinden." Gok berichten van corresponden ten waren op onjuiste wijze her schreven. Het blad belooft, dat zijn „redacteuren thans zullen worden opgeleid om verantwoor delijk te zijn voor het geschreven woord". n.m. 10.26 11.01 11-41 andere voortaan per vliegtuig of per schip moeten worden aange voerd. In officiële Egyptische kringen wordt tegengesproken, dat het hier een „economische blokka de" betreft. Volgens deze zegs lieden is de maatregel slechts genomen om te voorkomen, dat de bronnen van het land wor den uitgeput. President Eisenhower heeft de Westduitse bondskanselier dr Adenauer laten weten, dat de Amerikaanse regering zal blij ven pogen, de Sowjet-Unie dui delijk te maken, dat haar aan bod om voedsel naar Oost- Duitsland te zenden slechts ge baseerd is op menslievende overwegingen. Het schrijven van de presi dent werd door de Westduitse regeringsvoorlichtingsdienst be kendgemaakt. Zoals bekend heeft de Sowjet-Unie het Ame rikaanse aanbod afgewezen. In een door het Oostduitse persbureau A.D.N. verspreide verklaring heeft president Reek zijn bijval betuigd met <e oproep van zijn regering om besprekin gen tussen Oost- en West-Dults- land te houden. De vorming van een verenigd, democratisch ee vredelievend Duitsland is in de- eerste plaats een zaak van het Duitse volk zelf, aldus Pieck. In gezaghebbende regerings kringen te Bonn wordt echt-er verklaard-, dat de Westduitse re gering geen aandacht zal schen ken aan de verklaring van Reek, zoals zij ook niet is ingegaan op de oproep der Oostduitse rege ring van 15 Juli.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1