Minister Zijlstra over zijn bezoek aan Zeeland Na de conferentie Grote Drie van de REGELING VOOR BROMFIETSEN Communisten willen praten over het tekenen van een bestand Zwaartepunt der industrialisatie ligt in Zeeuws-Vlaanderen HET BRITS-EGYPTISCHE GESCHIL. Dulles brengt verslag uit KOREA Secretaris communistische partij in Azerbeidsjan ontslagen. RAZZIA TE NAIROBL Verklaring van Grotewoh! WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN Vlasindustrie moet door samenwerking de problemen overwinnen SELWYN LLOYD OVER DE VREDESKANSEN IN KOREA. DE TOESTAND AAN HET FRONT. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nêi 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 20 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2897. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cenÊ; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adiee Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ussr Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur „Een belangrijk deel van mijn bezoek was gewijd aan Zeeuws- Vlaanderen, hoewel daar m. i. niet het zwaartepunt van de huidige Zeeuwse problemen ligt. Deze vraagstukken behoren meer tot het gebied van verkeer, water staat en wederopbouw. Wèl ligt het grootste deel der industriali satie-problemen in Zeeuws-Vlaan deren. Het doel van mijn bezoek is slechts een algemene oriënta tie." Aldus de minister van Econo mische Zaken, prof. dr J. Zijlstra, Zaterdagmiddag in een perscon ferentie in hotel ,,De Burg" te Middelburg, nadat de minister te voren een bezoek had gebracht aan de Vitrite Works en de Ijzer gieterij der firma Boddaert Co te Middelburg. Bij deze persconferentie waren verder aanwezig de directeur-ge neraal voor de industrialisatie dr E. L. Kramer, de leden van Ged. Staten de heren A. L. S. Locke- feer, C. Philipse en mr A. J. van der Weel, de griffier der Staten mr J. M. Pilaar en drs M. C. Ver burg, directeur van het E. T. I. voor Zeeland. Problemen der vlasindustrie. Uitvoerig liet de minister zich uit over het vraagstuk rondom de toekomstige ontwikkeling van de vlasnijverheid. Minister Zijlstra zeide begrepen te hebben, dat dit vraagstuk,voor de streek actueel begint te wor den en dat men z.i. thans bezig is de grens tussen research en eerste ontwikkeling te overschrij den. De mogelijkheden had de mi nister zich wel gerealiseerd, doch een besluit kan evenwel nog niet worden genomen. De practijk zal ongetwijfeld moeilijkheden mee brengen en het zal een zaak van de eerste orde voor Zeeland zijn. Wanneer een revolutionnaire omwenteling in de vlasindustrie zou leiden tot verdrijving der be staande industrieën, zal veel af hangen van het particulier initia tief. Als er een nieuwe mogelijk heid uit de research komt, dient men paraat te zijn, aldus de mi nister. De mentaliteit der vlassers zal zich moeten aanpassen: men zal de handen veel meer ineen moe ten slaan en door gedegen samen werking b.v. op coöperatieve basis de gemeenschappelijke problemen zien te overwinnen. Dit geldt naar de mening van de minister ook voor de neven-indu strieën, zoals de te stichten bouw platen-industrie. Het vraagstuk der water winning. De minister ziet het vraagstuk van de waterwinning voor de De Egyptische minister van Voorlichting, majoor Salem, heeft verklaard, dat Egypte nog steeds zeer gaarne een spoedige oplos sing wenst van het Brits-Egypti sche geschil „ondanks het jong ste incident te Ismailia". In de afgelopen dagen hadden president Naguib en de Ameri kaanse ambassadeur, Caffery, de kwestie van het Suez-kanaal be sproken, zonder dat één van bei den concrete voorstellen voor een oplossing had gedaan. „Maar wij zijn van gevoelen, dat de V. S. kunnen helpen, de oplossing van het vraagstuk te bespoedigen". Niettegenstaande het feit, dat de Egyptische regering een aanbod van de V. S. om als derde partij aan de besprekingen deel te ne men van de hand gewezen had. Hadden de jongste besprekingen met de Amerikanen bewezen, „dat zij voorstellen voor een her vatting van de Brits-Egyptische onderhandelingen kunnen doen". Na wat er in Ismailia was ge beurd, kon niet verwacht worden, dat Egypte het initiatief tot het heropenen van de onderhande lingen zou nemen. Majoor Salem zei, dat de span ning van de laatste dagen aan merkelijk verminderd was, hoe- wdl Britse troepen nog steeds Egyptenaren in de kanaalzone fouilleerden. Hij deelde verder mede, dat een Egyptenaar in Is mailia door Engelse militairen, die qp hem schoten, ernstig was gewond. Zeeuwse eilanden eenvoudiger dan voor Zeeuws-Vlaanderen. Wanneer evenwel het chemische rotingsproces van vlas veld wint, verliest dit probleem voor Zeeuws-Vlaanderen aan scherpte. Ook in deze zal samenwerking nodig zijn. Primair zal de lozing van het vuile water een zaak van het particulier initiatief zijn, n.l. van de industrie zelf, aangezien verschillende bedrijven in meer dere of mindere mate met dit probleem te maken hebben. Als voorloper van het delta-plan (de afsluiting der zeegaten) blijft het bekende drie-eilanden-plan (vaste verbinding Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland) op de voorgrond staan. De verkeersproblemen. De verkeersproblemen kwamen eveneens meerdere malen ter sprake en de minister bleek van mening te zijn, dat dit vraagstuk een belangrijke factor is voor de ontwikkeling der industrialisatie. Algemene Zeeuwse vraag stukken. Op de gehouden besprekingen is ook de bouw van een tunnel on der de Westerschelde ter sprake gebracht, doch dit moet men zien als ver toekomstbeeld. De landbouwmechanisatie en werkloosheid. Het is in de toekomst denkbaar dat door de voortschrijdende me chanisatie in de landbouw werk loosheid zal ontstaan, doch dit is, aldus de minister, nooit tevoren met zekerheid te zeggen, omdat de plotselinge verbouw van ar beidsintensieve gewassen en an dere factoren een grote rol kun nen spelen. De bewindsman had de indruk, dat de vlasindustrie op Schouwen ten achter is bij de Zeeuws-Vlaam- se vlasnijverheid. De vlasspinnerij te Axel. De minister zeide voorts kennis te hebben genomen van de moei lijkheden, waarmede de Eerste Zeeuwse Vlasspinnerij te Axel momenteel te kampen heeft. De export-subsidies, welke Frankrijk aan haar vlas-industrie verleent, zijn voor dit bedrijf een ernstige handicap. Gezien de gunstige be talingsbalans is deliberalisatie voor ons land thans uitgesloten. Het zou wenselijk zijn, dat door de Nederlandse verwerkende in dustrie meer gebruik werd ge maakt van de producten dezer spinnerij, b.v. voor de vervaardi ging van tafelkleden, e.d. Het krooibazen-stelsel. Verschillende industrieën in de kanaalzone hebben te kampen met de gevolgen van dit stelsel, mede door de bepalingen van de Wachtgeld- en Werkloosheidswet. Sommige arbeiders verlaten de industrieën, omdat zij in de land bouw vaak meer kunnen verdie nen en bij werkloosheid toch 80 van het in de landbouw genoten loon als uitkering ontvangen. De minister was van mening, dat het moeilijk is reeds nu een oordeel te vellen over deze nog zo kort in werking zijnde wet. Als hoofdoorzaak voor deze toe stand ziet de minister de krappe arbeidsmarkt. Industrievestiging. Met nadruk zeide de minister, dat de plaats van eventuële indu strievestiging niet als overheids taak moet worden gezien, dit dient een zaak van het particu lier initiatief te blijven. In Zeeuws-Vlaanderen is een trek van arbeiders naar de ka naalzöne waar te nemen. Dit wordt juister geacht, dan dat een industrie zou worden gevestigd op een onverantwoorde plaats Meer bouwvolume gewenst. Het woningvraagstuk achtte de minister in Zeeland zeer ernstig. De bestaande maatstaven voor de beoordeling der woningtoewijzing behoeven z.i. dan ook herziening Uitbreiding en stichting nij verheidsscholen. Naast een herziening der ge meente-classificatie, in verband met het gebrek aan evenwicht tussen de lonen en de gestegen kosten van levensonderhoud, waarover in het kabinet de prin cipiële beslissing is gevallen en eerstdaags het standpunt der re gering hieromtrent bekend zal worden gemaakt, is ook de wens geuit tot uitbreiding van het nij verheidsonderwijs. Gedacht is hierbij aan uitbrei ding der R. K. technische school te Hulst of stichting van een nieuwe ambachtsschool te Sas van Gent. De stro-cellulosefabriek. De stichtingsplannen voor een stro-cellulosefabriek, welke enke le j.aren geleden actueel waren, zijn weer uit de doofpot gehaald. Ook het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zeeland staat hier achter om de helpende hand te bieden. Als plaats van vestiging is nog steeds gedacht aan het kanaal TerneuzenGent, nabij Drie kwart. Mocht de medewerking uit de agrarische sector onvol doende zijn, dan zal men trach ten op andere wijze dit plan te realiseren. Dit waren de problemen, welke tijdens het ministrieel bezoek zijn aangesneden. „Ik heb niets beloofd; ik ben alleen komen kijken. Dit bezoek houdt wèl in een belofte voor nauwere samenwerking in de toe komst," aldus besloot minister Zijlstra deze persconferentie. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 81 terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, heeft in een radiorede verklaard, dat de „groeiende wrok" in de Oost- Europese staten een bedreiging vormt voor zowel de wereldvrede als voor de Sowjet-Unie zelf. Hij bracht het Amerikaanse volk verslag over de besprekin gen, welke hij deze week te Was hington heeft gehouden met zijn Franse collega Bidault en de Britse waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, lord Salis- bury. Het belangrijkste resultaat achtte Dulles de uitnodiging aan de Sowjet-Unie om te spreken over de Duitse en de Oosten rijkse kwestie. Hij stelde Rusland aansprakelijk voor de verdeling van Duitsland en was van oor deel, dat het Oostduitse volk in opstand is gekomen „wegens zijn lijden onder een bewind van ter reur". Sprekend over Korea zeide Dulles, dat de Verenigde Naties nog steeds een eervolle vrede wensen, „maar als de communis- Binnenkort zal de wijziging van het wegenverkeersreglement, welke per 1 Augustus 1953 in werking zal treden, in het Staats blad verschijnen. In deze wijziging is onder meer opgenorften een regeling voor de rijwielen met hulpmotor, die de naam van „bromfi^Ss" hebben gekregen. Onder bromfietsen dienen te worden verstaan: Motorrijtuigen, welke naar het oordeel van de minister van Ver keer en Waterstaat, voor zover betreft hun bouw alle voor rij wielen normale eigenschappen bezitten, dan wel kennelijk en uit sluitend zijn ingericht voor een invalide, en zijn uitgerust met een verbrandingsmotor met een cylinderinhoud van ten hoogste 50 cm3, waarvan het merk en het type door de minister van Ver keer en Waterstaat in de Neder- De communisten hebben Zon dag on de bestandsbesprekingen te Panmoendjon medegedeeld, dat zij bereid zijn onmiddellijke onderhandelingen te beginnen over het tekenen van 'n bestand. In een verklaring van de com munisten wordt gezegd, dat in dien de Verenigde Naties de uit gebroken gevangenen niet in krijgsgevangenschap kunnen te rugvoeren, de communisten zich het recht voorbehouden om deze kwestie op de na het onderteke nen van een bestand te houden politieke conferentie te berde te brengen. De verklaring voegde er aan toe, dat beide partijen het Zuid- Koreaanse verzet tegen toelating van Indische troepen moeten wegnemen. De voornaamste onderhande laar der V. N., generaal Harrison deelde de communisten mede, dat in geval van schending van de bestandsovereenkomst door de Zuidkoreanen, de Verenigde Na ties de Zuidkoreanen geen „mili taire steun, uitrusting of voorra den" zouden verschaffen. De communisten vroegen of de Zuidkoreanen zich alleen hadden verbonden de wapenstilstand niet te saboteren voor een bepaalde periode. Harrison antwoordde, dat het opperbevel van de V. N. zou vasthouden aan de bestands overeenkomst zo lang deze van kracht zal zijn. Harrison zeide niet, dat de Zuidkoreanen de overeenkomst niet slechts in pe riode van beperkte duur zouden nakomen. Over de kwestie van de krijgs gevangenen wilde Harrison niet verder gaan dan de verklaring van generaal Mark Clark van 29 Juni, volgens welke de V. N. haar pogingen tot het terugvinden van de gevangenen voortzetten. Harrison verzekerde de com munisten, dat de overgebleven gevangenen zouden worden over handigd aan de Noordkoreaanse repatriëringscommissie. Een adjudant van de Zuidkore- aanse president zei over de verze kering van de Verenigde Naties dat de geallieerden de Zuidkorea nen niet zouden steunen in geval van een militaire actie na het sluiten van een bestand, dat dit probleem op het ogenblik te deli caat is om er over te spreken. De Zuidkoreaanse regering had de wereld duidelijk gemaakt, dat indien de V. N. vasthouden aan de bepalingen van de bestands overeenkomst, de Zuidkoreanen in de tijd van ongeveer zes maan den na het sluiten van een wa penstilstand geen acties zullen ondernemen, aldus de adjudant. Onmiddellijk na afloop van deze overeenkomst kwamen de verbindingsofficieren bijeen. OP REIS 'n flacon CARB0VIT (Mjjnhardt) tegen spijsverterings-stoornissen De Britse minister van Staat, Selwyn Lloyd, heeft in een vraag gesprek voor de televisie gezegd, dat de vooruitzichten op een wa penstilstand in Korea „redelijk goed" zijn. Er was geen reden, waarom een bestand niet spoedig diende te worden getekend. Op een vraag over de conferen tie te Washington zeide Lloyd dat deze conferentie de gelegen heid heeft geschapen tot het doen van een nieuwe stap voorwaarts. Churchill was ziek en een con ferentie op het allerhoogste ni veau was niet mogelijk, maar 't was 'een wijze beslissing om de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken te houden teneinde de zaak voortgang te doen vinden. Volgens Lloyd vreesden de Rus sische leiders de gevolgen van 'n derde wereldoorlog. Een atoom oorlog zou vreselijke gevolgen voor hen met zich brengen en het volk in de Sowjet-Unie zelf eist enige verzachting van de meedo genloze dwingelandij, waaraan het is onderworpen. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij Koemsong aan 't centrale front in Korea felle ge vechten geleverd. Ongeveer 3.000 Chinezen slaagden er in de geal lieerden op enkele punten wat te rug te dringen. Zondagochtend is hun aanval tot staan gebracht. Ten O. en ten W. van Koem song, waar het Zuidkoreaanse tegenoffensief nog gaande is, boekten de geallieerden opnieuw terreinwinst. De Chinezen zijn nu bijna overal teruggedrongen tot voorbij de uitgangsstellingen van hun offensief, dat verleden week Maandag begon. landse Staatsco*rant zullen wor den bekend gemaakt. De bromfietsmotor mag dus geen groter cylinderinhoud heb ben dan 50 cc. Onder de definitie vallen ook de rijwielen met hulp motor met meer dan twee wie len, alsmede invalidewagens met hulpmotor. In de Staatscourant zal een be kendmaking volgen van de uiter lijke kentekenen waaraan het voertuig moet voldoen en van de merken en typen der goedge keurde bromfietsmotoren. Bromfietsen worden, wat hun gedragingen op de weg betreft, gelijkgesteld met rijwielen, d.w.z. zij moeten in beginsel gebruik maken van het rijwielpad. De bromfietsen op meer dan twee wielen, geen invalidewa gens zijnde, moeten zich gedra gen als onbespannen wagens. Bromfietsen mogen met inge schakelde motor geen gebruik maken van rijwielpaden, aange duid met 't rechthoekige zwarte bordje „rijwielpad," de zogenaam de „toeristische rijwielpaden," tenzij onder dat bordje een twee de rechthoekig blauw bordje is aangebracht met het opschrift: „Rijwielen met hulpmotor toege staan." Verplichte rijwielpaden, dit zijn de rijwielpaden, aangeduid met het ronde blauwe bord met witte fiets, moeten door de bromfiet sers worden gebruikt, tenzij in uitzonderingsgevallen bij de rij baan is aangebracht 't bord „Rij wielen met hulpmotor toege staan," in welk geval de brom fietsers óók van de naast het fietspad gelegen rijbaan gebruik mogen maken, eventueel gedu rende de op het bord aangegeven uren. Hierbij zijn de gevallen in het oog gevat, dat wegens tijdelijke overmatige drukte het rijwielpad practisch niet voldoende capaci teit zou hebben. ten oorlog wensen, moeten wij ons daatVoor ook gereed hou den". De Noordelijke stelling, dat er geen wapenstilstand kan zijn, omdat het opperbevel der V.N. niet het gedrag van Zuid-Korea in de toekomst waarborgt, noem de de Amerikaanse minister „dwaas", hieraan toevoegend: „Het voorgestelde bestand ga randeert het toekomstig optreden van geen enkel land. Ik wilde dat iemand er een waarborg voor gaf, dat het communistische be wind in China zich in de toe komst goed zal gedragen." Dulles verklaarde vervolgens, dat de Amerikaanse politiek in Europa en Azië van waarde is gebleken. Hij achtte het onmo gelijk te voorspellen, wat na de val van Beria in Rusland zal ge beuren. De drie ministers van Buiten landse Zaken waren het er over eens, dat hetgeen door hen wordt nagestreefd de vrede voor ieder volk, ook het Sowjet-Russische, waarborgt. „Als de Sowjet-heec- sers werkelijk vrede wensen, zullen zij meewerken aan hetgeen wij voor Europa en Azië voor stellen", aldus spreker. Indien de Russen werkelijk vrede wensen, dienen zij de Duitsers in de gelegenheid te stellen huh land te herenigen en door vrije verkiezingen een rege ring voor geheel Duitsland te kiezen. Ook dienen de Russen in te stemmen met het sluiten van 'n Oostenrijks vredesverdrag. Dulles zeide verder dat de drie ministers wensen, dat de ware vrijheid in de Oosteuropese lan den wordt hersteld. De Oost- Europese volkeren dienden „hun echte onafhankelijkheid terug te krijgen, waarop zij terecht zo trots waren." In zijn radiorede antwoordde Dulles on critiek in het congres op de N.A.V.O. Enkelen spreken over het program voor de we derzijdse beveiliging alsof het niets anders inhoudt dan het doen van schenkingen,, aldus Dulles. Dulles deelde het Amerikaan se volk mede, dat de Europese defensiegemeenschap openstaat voor alle Europese landen, mits deze vrij zijn. Hij herinnerde er aan, dat zich bij de ratificaties van het desbetreffende verdrag „teleurstellende parlementaire vertragingen" voordoen. In de week van de onderhan delingen had Dulles diplomatieke vertegenwoordigers van de drie verbonden staten in Indo-China ontvangen. Bij de besprekingen was Dulles gebleken, dat zij met verlangen uitzagen naar samenwerking met de Franse regering om tot volledige souvereiniteit en onaf hankelijkheid te komen. „Het schijnt, dat zij niet een volledige scheiding van Frankrijk voor staan", aldus Dulles. Zaterdagavond heeft Radio-Mos kou bekend gemaakt, dat Michaiï D. Bagirow, eerste secretaris van de communistische partij in Azer beidsjan, van zijn ambt is ont heven wegens „grove verwaar lozing van zijn plichten." Het besluit om Bagirow te ont slaan werd genomen op een -on langs gehouden plenaire verga dering te Bakoe van het centrale comité van de communistische partij in Azerbeidsjan en het ste delijke partijcomité van Bakoe. Het officiële Sowjet-Russische nieuwsbureau, Tass, heeft 'be richt, dat de vergadering ook de afzetting eiste van Bagirow als premier van de republiek Azer beidsjan, tot welke funetie hij na de dood van Stalin werd benoem ri De vergadering ontving eer- rapport van haar secretaris. Hier in werd Bagirow beschuldigd var willekeur bij het leiden van de partijzaken. Hij ontzegde partij leden het recht op het uitoefe nen van critiek en zelfcrifiek ec het recht om vraagstukken gron dig te bespreken. Hij bepaalde be? beleid van de partij, aldus ber rapport. Bagirow trad op de voorgrond tijdens het 19e congres van de Sowjet-Russische communisti sche partij, dat verleden jaar Oc tober in Moskou werd gehouden. Hij werd benoemd tot lid zonder stem van het presidium van het centrale comité der Sowjet-Rus sische communistische partij. Verder keurde de gemeenschap pelijke vergadering eenparig het besluit goed van het centrale co mité om Beria te ontslaan en hem te laten terechtstaan. Sinds de val van Beria zijn in Georgië, Oekraine en Estland-mi nisters belast met Binnenlandse Zaken, Veiligheid en Justitie. Dn» slagen. Reuters voormalige correspon dent in Moskou Don Dallas merkt op, dat met Bagirow een derde lid van het presidium van het centrale comité der Sowjet- russische communistische partij te vergelijken met het oude po litieke bureau onder Stalin 'a ongenade is gevallen. De twee andere zijn Melnikaw de partijleider in Oekraine, en Beria. De val van Melnikw werd 22 Juni gemeld. Het presidium telt 14 leden, van wie vier geen stemrecht hebben. Evenals Bagirow was Melnikc-v een lid zonder stem. Voor de bromfietsers op het rij wielpad is, mede met hef oog op de moeilijke controle, géén maxi mumsnelheid voorgeschreven. Het is bromfietsers echter ver boden op het rijwielpad te rijden met een zodanige snelheid, dat door het voorbijrijden van de overige fietspad-gebruikers deze meer hinder ondervinden dan in verband met de omstandigheden ter plaatse toelaatbaar is. Het is bestuurders van brom fietsers verboden met een aan hangwagen te rijden, een andere Een groot aantal manschappen van leger en politie heeft Zater dagochtend te Nairobi een razzis gehouden om de bedrijvers va;: een tiental moorden te vatten. Tweeduizend inheemsen werden voor ondervraging aangehouden. Kort daarna werden 1800 hunner weer vrijgelaten. De politie heeft meegedeeld, dat de hand is gelegd op 27 gevaar lijke misdadigers. Op een vergadering in Oost-Ber- lijn van vertegenwoordigers van de Oost-Duitse pers heeft premier Grotewohl Zaterdag verklaard, dat de nieuwe politiek van zijn re gering, die een maand geleden werd aangekondigd, een funda- mentale wijziging betekende en niet een tactische koersverande ring was. Volgens een bericht van het Cost-Duitse persbureau A. D. N. drong Grotewohl aan op nauwe samenwerking tussen pers en re gering. De pers' was het voornaamste middel van de regering om het politiek bewustzijn van het volk te versterken in de strijd voor een hoger levenspeil, de Duitse eenheid en de vrede, aldus Gro- Ilcing Wdgcil ICT A ijcic.li, ecu UtMIIltMU tTIl UC V1CUC, ditACAO ui v fietser of bromfietser voort te j tewohl. De pers en de radio zou- «f ftnn /Tior +<3 rroloVlori «Y<nr.nrrnn/jo mothn. duwen, of een dier te geleiden. Bestuurders van rijwielen met hulpmotor mogen niet meer dan één persoon medevoeren. Berij ders van tweewielige rijwielen met hulpmotor, ingericht voor één of meer berijders buiten de bestuurder (tandems met hulp motor) worden niet als medege voerde personen beschouwd. Voorts zijn nog enige technische eisen aan de bromfiets gesteld, waarvan de belangrijkste zijn, dat ieder wiel tenminste één goed werkende rem (geen bandrem) moet hébben en dat van 1 Janu ari 1956 af een der remmen een trommel- of schijf-rem moet zijn. den „nieuwe propaganda-metho- den" moeten invoeren. Iedere Oost-Duitser moet zich bewust zijn van zijn vrijheid van meningsuiting. De voorzitter van het Oost-Duit se persverbond, Rudi Wetzel, ver klaarde, dat de pers en de rndi® het vertrouwen van het publiek hadden verloren, doordat zij er- plezierige feiten rooskleurig had den afgeschilderd. medegedeeld door het K.N.M.H te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. VEEL EEWOLKING. Veel bewolking met voorname lijk in het N. en W. van het land plaatselijk enige regen. Matige tot vrij krachtige Z.W.-wiad Iets warmer. DINSDAG 21 JULI. Een dochter van wijlen de Brit se socialistische oud-minister van Financiën Staffird Cripps, Peggv Crips, is Zaterdag te Londen in het huwelijk getreden met een lid van de Ashanti-stam, Joe Appiah. In het najaar zal het paar naar Koemasi (Goudkust) vertrekken en zich daar vestigen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.52 9.27 10.07 10.17 itrn. 9.16 '9:51 10.35 10.31 ZON MAAN Juli. 20 4.44 21 4.45 22 4.46 23 4.48 20.48 20.47 20.46 20.44 15.23 16.38 17.49 18.51 23.3S OJK 0.4S

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1