Geallieerd tegenoffensief Wat gebeurt er in Bolivia? klein- 1953 Wat brengt DE RADIO? Eric de Noorman en Bor Khan" 17 Juni Het omzetverloop in het en middenbedrijf in Mei De gebeurtenissen van Nieuwe Italiaanse regering gevormd WEK DE GAL IN UW LEVER OP Zware verliezen van de communisten K.L.M. mag in Russische zone van Oostenrijk landen Jaarlijks slechts 23 kg vlees per persoon Terugkomst van Neder landers uit de Sowjet-Unie vertraagd 99 4 m TWEEDE BLAD Vrijdag 17 Juli 1953 8c Jaargang No. 2395 DE OORLOG IN KOREA Melk een luxe product VRIJE ZEEUW Het opperbevel van de Ver. Naties heeft Donderdag te To kio bekendgemaakt, dat de ge allieerden de Chinezen zware verliezen hebben toegebracht in de gevechten aan het centrale front in Korea. De grote communistische aan val duurde in de nacht van Woensdag op Donderdag en Donderdagochtend voort. Volgens het V. N.-communi- qué ontruimden de geallieerden Woensdagavond twee plaatsen, maar aan vele van de andere delen van de sector hield de verdedigingslinie van de ge allieerden stand. Aan het Westelijk front de den 700 Chinezen tevergeefs een aanval op een voorpost „Betty", ten Westen van de rivier de Im- djin aan het Westelijke front. De communisten leden hier zware verliezen. De luchtmacht van de V. N. maakte bekend, dat reuzenfor- ten 150 ton bommen hebben uit geworpen op plaatsen, waar zich communistische troepen voor nieuwe aanvallen zouden samentrekken. TEGENAANVAL. Op het hoofdkwartier van de Ver. Naties te New York ont vangen berichten maken mel ding van een Zuidkoreaanse tegenaanval met 45.000 man. Volgens deze berichten hadden de Zuidkoreanen sedert zij met hun aanval tegen verloren ge- gane stellingen waren begon nen, spoedig een terreinwinst van één tot anderhalve km ge boekt. Ook de Verbondenen zijn tegen het aanbreken van de dag een tegenoffensief begon nen. Men spreekt aan het front van „het grootste offensief in twee jaar". Er wordt „bevredigende voort gang" gemeld. Het tegenoffen sief wordt gesteund door tanks, artillerie en vliegtuigen. Het Zuidkoreaanse ministerie van Defensie deelt mede, dat sinds het begin van het Noorde lijke offensief 32.800 Chinezen zijn gedood of gewond door de Zuidkoreanen. Dit cijfer was onvolledig en de werkelijke Chi nese verliezen zouden vermoe delijk veel hoger liggen. Door het heldere weer kunnen geallieerde bommenwerpers nu intensief aan de strijd deelne men. Een Noordelijke divisie, nog niet door loopgraven be schermd, werd zwaar aangeval len. De Chinezen zijn zich thans ijlings aan het ingraven. Om 13 uur plaatselijke tijd hadden vliegtuigen van de vijf de luchtmachtgroep en van de marine 335 vluchten gemaakt boven het Westelijke centrale front. Een voorlichtingsofficier van een Zuidkoreaans legercorps, zei, dat aan het tegenof fensief in de centrale sector minstens drie Zuidkoreaanse di visies deelnamen. Volgens geallieerde officieren hadden de Verbonden troepen Donderdagmiddag de commu nistische opmars aan het cen trale front geheel gestuit en maakten Zuidkoreaanse strijd krachten „langzaam maar ze ker" vorderingen. Het gallieerde tegenoffensief, dat een officier eerder op de dag „het grootste in twee jaar De Sowjetrussische hoge commissaris en ambassadeur in Oostenrijk heeft kanselier Ju lius Raab meegedeeld, dat het Sowjetrussische hoge commis sariaat in Oostenrijk aan vlieg tuigen van Scandinavische en Nederlandse luchtvaartmaat schappijen heeft toegestaan, over de Russische zone te vlie gen en op vliegvelden in deze zone te landen. tijds" noemde, wil de Chinezen terugdrijven voor zij gelegen heid hebben gehad hun nieuwe stellingen te consolideren. DE BESTANDSBESPRE KINGEN. De onderhandelaars te Pan- moendjon hebben Donderdag na een vergadering van 24 minuten de zitting tot Zaterdagmiddag verdaagd. De besprekingen zijn een kwartier te laat begonnen, het geen klaarblijkelijk werd ver oorzaakt door het wachten van de gedelegeerden van de Ver. Naties op een boodschap. De voornaamste communistische onderhandelaar, generaal Nam II, liep ongeduldig voor de con ferentietent heen en weer tot dat een helicoptere van de V. N. landde. De piloot overhandigde een boodschap aan de geallieerde onderhandelaars. Nadat de ge allieerden de boodschap 5 minu ten lang hadden bestudeerd be gonnen de besprekingen. Radio-Pjongjang deelde Don derdagochtend mede, dat de geallieeren tot Woensdag twee maal in de lopende reeks on derhandelingen om opschorting van de onderhandelingen had den gevraagd. De voortdurende verzoeken om opschorting ver. lengt de oorlog in Korea onno dig, aldus de radio. Volgens radio-Peking wachten de communisten nog steeds op betere garanties van de Ver. Staten dat Syngman Rhee een bestand zal steunen. Generaal Mark Clark, de ge allieerde opperbevelhebber, is uit Tokio te Seoel aangekomen voor besprekingen met Syng man Rhee en het hoofd van de geallieerde bestandsdelegatie, generaal Harrison. ROBERTSON OVER ZIJN BESPREKINGEN IN SEOEL. De Amerikaanse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken Ro bertson heeft, na een onderhoud met president Eisenhower in wiens opdracht hij besprekingen heeft gevoerd met president Rhee van Zuid-Korea, verklaard dat het sluiten van een wapen stilstand in Korea thans af hangt van de Noordelij-ken. Volgens Robertson heeft pre sident Rhee „zijn standpunt in genen dele gewijzigd en heeft hij nog altijd dezelfde bezwaren tegen een bestand", „Hij heeft er echter in toege stemd, met ons samen te wer ken in het streven der Ver. Na ties naar de hereniging van Ko. rea met vreedzame middelen". Het is nog maar enkele dagen geleden, zo schrijft „Le Monde", dat geweerschoten de kalmte verstoorden in 's werelds hoogst gelegen hoofdstad. Terwijl in La Paz arrestaties werden verricht, ontstonden ook in de provincie incidenten, vooral in Cochabam- ba, wadt de falangisten vergeefs trachtten zich van het vliegveld meester te maken. Deze blunder was slechts een nieuwe poging van de contra-revolutie in Bolivia. De dag na de ongeregeldheden richtte Siles Suazo, de vice-presi dent, zich tot de menigte, die op een plein in La Paz was samen gestroomd: „Wij zullen", zo zeide hij, „de wapens aan de boeren uit delen. Zij moeten in staat zijn zich te verzetten tegen de sabo teurs van .de agrarische hervor ming". Tegelijk werd de mobili satie afgekondigd van de arbeids- militie, die onlangs eerst werd opgericht. En zo voltrekt zich Volgens „Die Welt", een onaf hankelijk Westduits blad, heeft de Oostduitse minister voor Staatsveiligheid Zaisser, aan een vertegenwoordiger van de Rus sische geheime politie bij het hoge commissariaat te Oost-Ber- lijn, kolonel Ilnitzki, een gede tailleerd rapport over de gevol- De maand Mei wordt voor vele branches in het klein- en mid denbedrijf steeds gekenmerkt door een gunstige omzetbewe- ging. De aankopen van het pu bliek voor de naderende zomer oefenen in de textielzaken en de schoenwinkels een gunstige in vloed uit. In de sportwinkels sti muleert de verkoop van artikelen voor de zomersporten het omzet verloop. Voorts wordt in deze maand veelal een relatief groot aantal huwelijken gesloten, terwijl eveneens communiefeesten plaats vinden. De hiermee gepaard gaande feestelijkheden bewerk stelligen omzetstijging in o.a. de banketbakkersbedrijven. Moeder dag brengt vooral omzetvermeer- dering met zich in de bloemen winkels en banketbakkerijen. Bovendien vielen de Pinkster aankopen zowel in 1952 als in 1953 in Mei. Bovenvermelde omstandigheden waren oorzaak, dat ook in Mei j.L veelal hogere omzetten wer- De grootste verandering in de samenstelling van het kabinet is de verdwijning van Scelba, die de afgelopen zes jaar minister van Binnenlandse Zaken is ge weest. Op zijn naam staat o.m. de kieswethervorming, die beoogde de partijcombinatie, die er in slaagde de helft van het aantal stemmen plus één te krijgen, twee derden van het aantal ze tels in het huis van afgevaardig den te geven. Zoals bekend kwa men de centrumpartijen 57.000 stemmen te kort om van deze be paling te profiteren. Voorts zijn twee leden van de republikeinse partij die bij de verkiezingen gevoelige verliezen leed uit de regering verdwe nen, n.l. Pacciardi (defensie) en La Malfa (buitenlandse handel). Men verwacht, dat de Gasperi, met steun van de kleine liberale en republikeinse partijen, bij de vertrouwensstemming een krappe meerderheid zal weten te beha len, wanneer het parlement vol gende week bijeenkomt. Daarna zal het kabinet, zo meent men echter voortdurend de kans lopen de nederlaag te lijden. De vorming van de nieuwe regering werd twee dagen ver traagd, doordat Mario Scelba, die als minister van Binnenlandse Zaken in vorige kabinetten een sterke politiemacht als wapen tegen de communisten op de been heeft gebracht, weigerde een portefeuille te aanvaarden. Woensdagavond was het nog onzeker, of Scelba van zijn wei gering was teruggekomen. De Gasperi heeft de lijst van minis ters intussen aan president Einaudi overhandigd. Minister van Defensie in het nieuwe kabinet is prof. Pisanelli, een snel opkomend jong politi cus, die bekend staat als een sterk voorstander van het Atlan tische verdrag. Men meent te weten, dat hij zich voor de mo narchie heeft uitgesproken, toen in 1946 het Italiaanse kiezers corps zich bij een volksstemming met een kleine meerderheid voor een republiek verklaarde. den behaald dan in de daaraan- voorafgaande maand. Beschouwt men evenwel het cijfermateriaal, dat door het economisch instituut «■oor den middenstand is gepu bliceerd met betrekking tot het omzetverloop in het klein- en middenbedrijf gedurende Mei j.l. dan constateert men, dat ten op zichte van de overeenkomstige maand in 1952 geenszins in alle branches kan worden gesproken -^lA^uoijazuio agi^sunS uoa uea keling. Dit geldt in de eerste plaats voor de winkels in genotmidde len. In enige branches in voe dingsmiddelen (bakkersbedrijf en de detailhandle in vis) trad even eens omzetdaling in. In de zaken in duurzame con sumptiegoederen liep de omzet- beweging uiteen. In de detailhan del in sportartikelen en in het rijwielbedrijf was bijv. sprake van een belangrijke omzetver- meerdering, doch hier staat tegenover, dat in winkels in huishoudelijke artikelen e.d., in meubelen alsmede in de boek handel aanzienlijk lagere geld- omzetten werden genoteerd dan in Mei 1952. De gunstige omzetbeweging in het rijwielbedrijf, welke ver band houdt met de toenemende verkoop van rijwielen met hulp motor, zette in Mei j.l. verder door. In deze maand werd t.o.v. de gelijknamige maand in 1952 een omzetstijging genoteerd van 19 procent. Ook in de detailhan del in sportartikelen gaven de geldomzetten een toeneming van betekenis te zien (16 pet.). Van geringere omvang was de omzet stijging in de detailhandel in schoeisel (4 pet.), textiel (2 pet.), ijzerwaren en gereedschappen (2 pet.) en in de kantoorboekhandel (1 pet.). Het mooie weer voor Pinksteren bracht met name in de schoenwinkels grote drukte met zich. In 1952 waren de weersomstandigheden voor de Pinksterdagen aanzienlijk slech ter. Minder gunstig waren de om zetten, welke in Mei j.l. werden geboekt in de boekhandel, de detailhandel in glas, aardewerk, porselein en huishoudelijke arti kelen. In deze branches vond namelijk t.o.v. Mei 1952 een da ling plaats van resp. 9 pet., 10 pet. en 10 pet. Voor de boekhan del moet de verklaring van de omzetvermindering, althans ten dele, worden gezocht in het feit, dat in Mei 1952 de verschijning van nieuwe afleveringen van grote vervolgwerken het omzet verloop gunstig heeft beïnvloed. Voor de beide andere branches betekent de omzetdaling in Mei een vervolg op de minder bevre digende gang van zaken in de voorafgaande maanden. De omzetdaling, welke in de branches in genotmiddelen werd genoteerd ten opzichte van Mei 1952, bereikte de grootste om vang in het chocolateriebedrijf (8 pet.). De nieuwe winkelslui tingswet, volgens welke het niet meer is toegestaan op Zondag enige uren te zijn geopend, schijnt vooral in deze branche tot een vermindering van de geldomzet te hebben geleid. De teruggang van de geldomzetten in de detail handel in tabaksfabrikaten vindt zijn oorzaak voor een belangrijk deel in prijsdalingen van sigaren en sigaretten. gen van de onlusten van 17 Juni doen toekomen. Volgens dit rapport, aldus „Die Welt" zijn 267 demonstranten om het leven gekomen en 1071 ge wond. (De Oostduitse regering maakte indertijd melding van 25 doden en 278 gewonden). Aan de andere kant zijn 116 leden van de veiligsheidsdienst en functio narissen van de Oostduitse rege ring en de S.E.D. omgekomen, terwijl 645 personen werden ge wond, onder wie verscheidene ernstig. Ook vele gewonde de monstranten zouden in levensge vaar verkeren. Voorts wordt, aldus „Die Welt" 'in het rapport gezegd, dat 141 personen door Russische krijgs raden ter dood zijn veroordeeld en terechtgesteld, te weten: 89 demonstranten en 52 leden van de volkspolitie. Bovendien wer den „14 provocateurs", na door Oostduitse tribunalen ter dood te zijn veroordeeld, gefusilleerd. Het merendeel van de terechtgestelde leden der volkspolitie waren be schuldigd van ongehoorzaamheid. Tenslotte werden te Oost-Ber- lijn en in Oost-Duitsland 31 per sonen gedood en 28 gewond, die zich in strijd met het uitgaans verbod op straat bevonden. Aan Duitse zijde bedroegen de verliezen dus 569 doden en 1744 gewonden. De Russen zouden 18 man aan doden en 126 man aan gewonden hebben verloren. In totaal werden 5143 betogers ge arresteerd, van wie 2917 inmid dels zijn vrijgelaten en 1076 ver oordeeld tot gevangenisstraffen. Volgens het door „Die Welt" aangehaalde rapport zou minister Zaisser de tengevolge van de on lusten aangerichte schade schat ten op 28.800.000 Oostduitse mar ken, waaronder 20 millioen mark als resultaat van de stakingen. De commissaris van het econo mische planbureau, Rau, en de minister voor Industrie, Selb- mann, zouden deze laatste ver liespost op 40 millioen ramen. Door chirurgisch ingrijpen is men er in geslaagd te Madrid een naald uit het hart van een 9-jarig meisje te halen. Het kind had de naald ingeslikt. langzaam maar zeker een prole tarische revolutie in dit land, die begon met het aan de macht ko men van Paz Estenssoro in April 1952. Het leger wordt als weinig betrouwbaar beschouwd en de troepen moeten dan ook in de ka zernes blijven, terwijl de arbei dersmilitie door de straten mar cheert. Duizenden kilometers scheiden Bogotè, de hoofdstad van Columbia, waar een paar we ken geleden een generaal de macht overnam zonder dat een schot werd gelost, van La Paz, de hoofdstad van Bolivia. Maar een peilloze afgrond scheidt de poli tieke evolutie van deze beide Z. Amerikaanse republieken. De re volutionnaire nationale beweging is in Bolivia nu veertien maanden aan de macht. De beweging heeft in die tijd niet alleen moeten strijdejn tegen een oppositie, die blijkbaar nog niet ontwapend is. Er zijn ook interne spanningen geweest. Tal van oproerige bewe gingen zijn ontdekt en de kop in gedrukt. Maar men heeft niet al tijd met zekerheid kunnen vast stellen, of deze opstanden geleid werden door de vijanden van het nieuwe regime of door de stille vrienden van een president, die tracht de tegengestelde stromin gen met elkaar te verzoenen en een oplossing te vinden voor de kwestie van de verkoop van de tinproductie, probleem no 1 van Bolivia. Victor Paz Estenssoro is 45 jaar oud. Hij is jurist en profes sor in de economie. Hij is em ployé geweest van de Patino- maatschappij, één van de grootste exploitatiemaatschappüen van de tinmijnen vóór de nationalisatie door de nieuwe regering werd bevolen. In 1946 vluchtte hij naar Argentinië, waar hij zes jaar in ballingschap verbleef. Men heeft uit dit feit, alsmede uit de talrij ke ontmoetingen tussen hem en generaal Peron, willen afleiden, dat Estenssoro een Boliviaans pe- ronisme zou scheppen. Toen Es tenssoro in April '52 naar de macht greep, maakte hij zijn sim pele program bekend: strijd te gen de heersende misère onder het Boliviaanse volk; verdeling van de rijkdommen van het land op een dusdanige wijze, dat allen ervan kunnen profiteren en niet langer alleen de buitenlandse maatschappijen. De nationalisatie van de tinmijnen was het voor spel tot eindeloze onderhandelin gen met de onteigende maat schappijen, waarvan de drie voor naamste waren: de Patino, de Arramayo en Hochschild. Meer dan driekwart van de Bo liviaanse bevolking (die 3 </2 mil lioen zielen telt) lieeft een laag levenspeil. Terwyl men in Argen tinië jaarlijks gemiddeld nog 119 kilo vlees per persoon eet, eet de Boliviaan niet meer dan 23 kilo. Melk wordt door het volk als een luxe beschouwd. De mijnwerkers en de boeren voeden zich met een schrale hand rijst en maispap. Alle Bolivianen kauwen onver moeibaar de gevaarlijke cocano ten, waardoor zij hun honger en ellende vergeten. De landbouwar- beiders op de plantages hebben een weinig aantrekkelijker lot dan de mijnwerkers en de boeren. De blanke bevolking, die van af komst Spaans is en die bovendien in de minderheid is, staat o.a. ge plaatst tegenover het Indiaanse probleem. Hoewel dit probleem nog niet zeer dwingend geworden is, neemt het in intensiteit toe. De religieuze invloeden zijn zwak in dit land. Men vindt enkel wat overblijfselen van de Inca-over heersing. De boeren zijn gewend de grond in gemeenschappelijk bezit tg hebben. Dit feit is van groot belang bij* de doorvoering van de agrarische hervorming. In Mei van dit jaar werd de rege ring gedwongen de boliviano te devalueren. De tinproductie be droeg vóór de oorlog 25 millioen ton per jaar; vorig jaar bedroeg de opbrengst nog geen 15 mil lioen ton. De weigering van de V.S. om aan de verkoopvoorwaar den te voldoen, die La Paz eiste, heeft de laatste gedwongen inten siever contact te zoeken met an dere landen en andere buiten landse kapitalen aan te trekken, die politiek minder gevaarlijk worden geacht. Er is thans een wedloop begon nen tussen de nieuwe krachten, die sociale gerechtigheid voor het volk eisen en het spel der oude, leidende klasse en de geldmach ten. Zonder twijfel is er nog een macht, die aan deze wedloop deel neemt, zo besluit het Franse blad, en dat is het communisme. Het ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede, uit Moskou bericht te hebben ont vangen, dat de aankomst van 34 personen van Nederlandse herkomst, die zich sinds het einde van de oorlog in de Sow jet-Unie bevonden als gevange nen of geïnterneerden en die dezer dagen in Berlijn voor re patriëring naar Nederland zou den aankomen, is vertraagd. ZATERDAG 18 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gew. mu- u zult 's morgens „kiplekker" ziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Elke dag" moet^uw*Vever"een liter gal ^leUWS: 8-*5 Gfam 9 00 VOOr in uw ingewanden doen stromen, anders de VTOUW; 9.35 Amusementsmu- verteert uw voedsel niet, het bederft, ziek; 10.00 Voor de jeugd' 10.15 U raakt verstopt, wordt humeurig en rimm 11 nn \Tnnr Ho - loom. Neem de plantaardige CARTER'S h.üü VOOr ae Zieken; LEVERPILLETJES om die liter gal 11.45 KOOT; 12.03 Gram.; 12.30 op te wekken en uw spijsvertering en Mededelinepn 19 33 Orkpst stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. iT™ Wii,,^„ n of Awi,is nn Een plantaardig zacht middel, onover- 13 00 Nieuws, 13.20 Ork.; 14.00 troffen om de gal te doen stromen. Boekbespreking; 14.10 Piano; Eist Carters Leverpilleties. 14 20 Gram.; 14.40 Koor; 15.00 Deel Hl: HET LOKKENDE ZWAARD. 141. Terwijl Alhabar schutterig overeind krabbelt, vraagt Bor Khan achterdochtig „Kent ge deze vreem deling, Noorman?' „Zeker ken ik hem," is het grimmige ant woord van Eric. „Ik ken hem zó goed, dat ik wel zeker weet, dat er verband moet be staan tussen de ont voering en zijn aan wezigheid hier!" „Ik zie aan zijn hele tronie, dat hij ér alles van af weet!," snuift Orm woest. „Zeg op platvis, waar heb je die twee jonge mensen in de gau wigheid gelaten, huh!?" „Waar spreek je toch over, best vriendje?" snatert Alhabar opge wekt. „Ik heb alleen een troepje ruiters gezien, die een beetje haast schenen te hebben... Kan ik het helpen, dat er mensen zijn, die kin dertjes ontvoeren? Ik loop hier heel rustig en tevreden te wande- len..." „Jij sluipt altijd overal rond als er narigheid op komst is," brult de roerganger, die rood van woede is. „Geef antwoord, bevroren ansjovis, anders ram ik je midscheeps!" Alhabars grijnslach zwelt aan tot een akelige lachbui en ook als Bor Khan hem hardhandig door elkaar schudt kan hij amper tot bedaren komen. „Spreek op, hond," sist de grijze aanvoerder. „Ge zult duizend doden sterven, zo ge niet onmiddellijk zegt waarheen de ruiters zijn ge reden!" „Over de... de rivier," stamelt Al habar, hikkend van de pret. Dit antwoord is voor Bor Khan voldoende. Alhabar wordt onder de hoede van Orm en een nomaden- krijger gesteld en in grote haast snellen de anderen terug naar het kamp om te paard de ontvoerders na te zetten. „Ha!," gromt Orm strijdlustig. „Probeer me nu eens te ontlopen, mislukte landhaai, probeer het nu eens, hé!" Tegelijk geeft hij een vervaarlijke ruk aan het touw, waarmede hij de voerman heeft gebonden. „Ik denk er gewoonweg niet aan, lieve vriend," kakelt Alhabar met zijn akelig lachje. „Ik vind het veel te leuk zo, hahaha! Er gaat nog een boel gebeuren, let maar op, en daar wil ik beslist niets van mis sen, beslist niets!!" Kunst; 15.40 Orkest; 16.00 Ron de van Frankrijk; 16.05 Gram.; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Amu- sementsmuz.; 18.45 Buiten! correspondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichte muziek; 19.20 Pari. overzicht; 19.30 Gram.; 20.30 Causerie; 20.50 Ronde van Frankrijk; 21.00 Amusements muziek; 21.35 Actualiteiten; 21.45 Holland Festival; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Gram.; 12.33 Orgel; 13.00 Nws.- 13.15 Orkest; 13.50 Weekjour- naal; 14.20 Gev. muziek; 14.45 Causerie; 15.05 Sallands progr.; 15.30 Causerie; 15.45 Holland Festival; 16.45 Sport; 17.00 Gev. muziek; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.20 Koor; 18.40 Reportage; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Sprookje; 21.15 Commentaar; 21.30 Dansmuziek; 22.00 Hoor spel; 22.30 Weense muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse mu ziek; 14.00 Verzoekprogramma; 15.00 Gram.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Accordeon; 17.30 Orgel; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.45 Gev. programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dans muziek.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5