De besprekingen tussen Rhee en Robertson Amerikaans voedselaanbod verworpen Belgische pers over de besprekingen te Luxemburg Overeenstemming over conferentie van Grote Vier SYRIË Sowjet-vakverbond steunt besluit betreffende Beria Staat van beleg inOost-Berlijn opgeheven Nederl. goederen voor de watersnoodslachtoffers ini Japan De „Prawda" over Beria's ontslag Spoedig ondertekening een bestand van Critiek op Russische geleerde Nieuwe beschuldigingen van „Nieuw China" Aanbod slechts een propaganda- manoeuvre zegt Molotof Vietminh laat 198 krijgsgevangenen vnj Ver. Staten bezitten klein model atoombom Wegdek Tilburg-Den Boscb wordt verbeterd WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 13 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2891. OOK DE SOWJET-UNIE VER WERPT HET AANBOD. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW I Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 oesrt; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pee advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aar Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het Ned. Roode Kruis heeft voor de slachtoffers van de wa tersnood in Japan een partij goederen verzonden, bestaande uit 2400 witte jurken, 1200 ka toenen pakken en 200 katoenen rokken, benevens een grote partij melkproducten. De K.L.M. die vóór de wa tersnood in Nederland voor meer dan 1 millioen gulden re- liefgoederen naar Nederland vervoerde, heeft aangeboden deze partij gratis over te vliegen naar Japan. De „Prawda", het orgaan van de Russische communistische partij, heeft Zaterdag onder de kop „De stem van de partij, de stem van het volk" een hoofd artikel gepubliceerd over de re acties op Beria's ontslag. Bovendien bevatte het blad een pagina met berichten over partij- vergaderingen in Kief, Lening rad, Minsk en Moskou. In het hoofdartikel werd ver klaard, dat het Sowjet-volk, „be zig met vreedzame opbouwende werkzaamheden, nauwgezet let op intriges van imperialisten en hun verachtelijke huurlingen en de organisatoren van alle provo caties en avonturen verplette rend het hoofd doet stoten". „Ons volk versterkt zonder op houden de vriendschap met de grote Chinese volksrepubliek en alle volksdemocratieën", aldus de „Prawda". Volgens het onafhankelijke Britse weekblad „Economist" zijn in verscheidene Sowjet- publicaties aanvallen gedaan op dr Lysenko, de Russische ge leerde, „wiens onfeilbaarheid jarenlang boven alle twijfel was verheven". De Moskouse academie van wetenschappen beschuldigt het Lysenko-instituut er van theo retische bijdragen zonder pra'c- tische waarde te leveren, aldus het blad. Dr Lysenko's voornaamste theorie was, dat factoren die aan erfelijkheid worden toege schreven, in feitje kunstmatig kunnen worden beheerst. West- europese geleerden zijn het op dit punt niet met Lysenko eens. Het communistische persbu reau „Nieuw China" heeft Zater dag de beschuldiging herhaald, dat Zuid-Korea en nationalistisch China samenspannen om com munistische krijgsgevangenen die gerepatrieerd willen worden in Zuid-Korea te houden. Nationalistische agenten waren sedert de ondertekening van de overeenkomst voor repatriëring van krijgsgevangenen in de kam pen geplaatst, waar zij met Ame rikaanse aanmoediging hun be heer over „gevangenen, die niet voor directe repatriëring be stemd zijn", hadden versterkt, aldus dit bericht. Het persbureau beschuldigde de Amerikanen ervan, dat zij ge vangenen, die staan op repatrië ring, vervolgen en president Rheê en de nationalistische agen ten aanmoedigen. President Syngman Rhee van Zuid-Korea en de speciale verte genwoordiger van president Eisenhower, Walter Robertson, hebben Zondag een communiqué over hun besprekingen uitgege ven. Zij zeggen daarin, dat zij de af gelopen twee weken veel voort gang hebben gemaakt naar over eenstemming over vraagstukken in verband met een wapenstil stand, de uitwisseling van krijgs gevangenen en de politieke con ferentie na een bestand. Beide regeringen zijn vastbeslo ten, zo wordt gezegd, samen te werken om zo spoedig mogelijk het gemeenschappelijke doel, een vrij, onafhankelijk en verenigd Korea, te bereiken. Zij kwamen voorts overeen, een verdrag voor wederzijdse verdediging te slui ten, waarover al onderhandelin gen gaande zijn. In welingelichte ambtelijke kringen te Washington voorspelt men, dat er binnen een week een staking van het vuren in Korea zal zijn als de communisten daan toe willen medewerken. Men is van mening, dat de overeenstemming tussen Rhee en Robertson de weg heeft vrijge maakt voor het ondertekenen van een bestand, althans wat de geal lieerden betreft. Het staat echter nog te bezien, of de communisten genoegen met de regeling zullen nemen. Zij hebben namelijk een krachtige garantie geëist, dat Zuid-Korea het bestand niet zou schenden. Het gemeenschappelijke com muniqué, zo merkt men op, zegt niet met zoveel woorden dat Rhee zijn medewerking heeft toege zegd. In kringen van het state- department meent men evenwel, dat dit er in opgesloten ligt. Ro bertson heeft trouwens na de pu blicatie van het communiqué verklaard: „Wij hadden nooit zo'n verklaring kunnen afleggen als zij niet de verzekering had den, dat president Rhee zijn me dewerking aan een bestand zou geven". Een hoge Zuidkoreaanse zegs man heeft verklaard, dat Robert son en Rhee de volgende drie be loften heeft gedaan: 1. Amerika zal Zuid-Korea te gen agressie beschermen. 2. Amerika zal op grote schaal militaire en economische hulp aan Zuid-Korea blijven geven. 3. Zuid-Korea krijgt een stem in de politieke conferentie na 'n bestand. UITSPRAAK VAN RHEE. De Zuidkoreaanse president Syngman Rhee heeft Zondagoch tend verklaard, dat Zuid-Korea de wapenstilstand niet zou er kennen, maar er zich ook niet tegen zou verzetten. Bij een onderhoud met een Amerikaanse verslaggever zei Rhee, dat dit niet-verzetten zou gelden voor een periode van drie maanden. Zo was het met Ro bertson overeengekomen als de Amerikanen al mochten geloven dat zij binnen die tijd Korea met vreedzame middelen herenigen konden en de Chinezen konden bewegen het land te ver laten. Rhee zelf geloofde daar niet aan. Hij was echter wel be reid het de Amerikanen 3 maan den te laten proberen. Rhee zei dit kort vóórdat het gemeenschappelijke communiqué gepubliceerd werd. Robertson zou geschrokken zijn van deze ver klaring van Rhee, maar wilde er geen commentaar op geven. Volgens nauw met Rhee ver bonden kringen zijn Robertson en Rhee overeengekomen, dat de Ver. Naties de communisten te Panmoendjon zullen vragen in de neutrale commissie voor toe zicht op krijgsgevangenen niet India, Polen en Tsjecho-Slowakije op te nemen en alle buitenlandse landstrijdkrachten uit Korea terug te trekken binnen 3 maan den, nadat de politieke conferen tie na het bestand zal zijn begon nen. Als de Chinezen niet in deze terugtrekking van buitenlandse landstrijdkrachten dus uitge zonderd Amerikaanse vloot- en luchtmachteenheden zouden toestemmen, zou president Rhee toch alleen zijn „mars naar het Noorden" beginnen, aldus deze kringen. President Rhee zou in ruil voor deze concessies hebben beloofd niet te saboteren, na een bestand met de Ver. Staten een verdrag van wederzijdse veiligheid te te kenen en de 8.655 Noordkoreaan- se communistische gevangenen die nog in kampen verblijven, over te dragen aan de neutrale commissie van toezicht. C03IMENTAAR VAN RADIO-PJONGJANG. De Noordkoreaanse radio Pjongjang heeft Zondag com mentaar geleverd op de gemeen schappelijke verklaring van pre sident Rhee van Zuid-Korea en Robertson. Radio-Pjongjang noemt de ver klaring „dubbelzinnig" en zegt, dat zij geen concrete waarborgen bevat, dat Zuid-Korea de bepalin gen van de wapenstilstandsover eenkomst niet zal schenden. Ook zou volgens de Noordkoreaanse radio-omroep het bewuste com muniqué generlei garantie inhou den, dat de Zuid-Koreanen de rest van de krijgsgevangenen, die nog onder hun hoede staan, niet even eens zullen vrijlaten. Communistische commentators hebben vervolgens opgemerkt, dat de Zuid-Koreaanse delegatie niet aan de bestandsbesprekingen deelneemt, hetgeen volgens hen betekent, dat de Zuidkoreaanse regering de wapenstilstand zal negeren. Radio-Pjongjang heeft verder het opperbevel van de V.N. ver weten niet geantwoord te hebben op belangrijke vragen, die door de noordelijken zijn gesteld. De noordelijken hadden aangedron gen op een verzekering van het opperbevel der V.N., dat alle strijdkrachten na de wapenstil stand uit de gedemilitariseerde zone teruggetrokken zullen wor den. Volgens radio-Pjongjang zouden het opperbevel van de V.N. en de Zuidkoreaanse rege ring de vrijgelaten 27.000 krijgs gevangenen weer in handen moe ten krijgen en aan de neutrale commissie moeten overdragen wil Zuid-Korea de wapenstilstand ondertekenen. DE STRIJD IN KOREA WEER OPGELAAID, Een officiële woordvoerder heeft meegedeeld, dat de zeven de Amerikaanse divisie Zaterdag order heeft gekregen zich terug te trekken van de strategisch be langrijke heuvel Varkènscotelet. De strijd om deze heuvel heeft 5 dagen geduurd. Sterke marinestrijdkrachten Het Amerikaanse aanbod om voor vijftien millioen dollar aan voedingsmiddelen naar Oost- Duitsland te zenden, is door de Oostduitse regering afgewezen. De Oostduitse regering noemt het aanbod een nieuwe provoca tie en belediging voor het Oost duitse volk. „Als Amerika werkelijk wil helpen, moet het het plan-Schu- man annuleren, de vrije handel tussen Oost en West toestaan, van de V. N. hebben Zaterdag zjch niet met de buitenlandse doelen te Wonsan en Hoengnam aan de Oostkust aangevallen en te Haedjoe aan de Westkust, zo meldt het opperbevel. Aan de ac tie namen o.m. drie vliegdeksche pen, drie kruisers en verscheide ne torpedobootjagers deel. Zestien Amerikaanse superfor ten hebben drie bruggen over de rivier de Tsjongtsjon aangeval len. Zij ontmoetten felle tegen stand. Volgens een schatting van het hoofdkwartier van het achtste leger zijn in de slag om de „var- kenscotelettenheuvel" gedurende de afgelopen week 249 Chinezen gedood en 2636 gewond. Het hoofdkwartier van de luchtmacht van de Verenigde Na ties maakte bekend, dat in de af gelopen week 1305 vluchten zijn gemaakt. De vliegtuigen wisten o.m. vier bruggen te vernielen en twaalf andere te beschadigen. De mees te aanvallen van de luchtmacht waren gericht op de voornaam ste communistische aanvoerweg aan de oostkust. AMERIKAAN SE SOLDATEN ZAGEN MONGOLEN AAN HET FRONT. Te Seoel is Zondag verklaard, dat Mongoolse troepen de Chine se communisten hebben geholpen bij de verovering van een belang rijke stelling aan het westelijke front, die „varkenscotelet" wordt genoemd en die de verbonden troepen hebben moeten prijsge ven. Een aantal Amerikaanse sol daten, die aan de gevechten heb ben deelgenomen, hebben ver klaard, Mongolen als „reuzen" gezien te hebben, die mortiergra naten wierpen alsof het handgra naten waren. handel van Duitsland bemoeien, het E.V.G.-verdrag en de conven tie van Bonn teniet doen en vier- landenbesprekingen over de een heid van Duitsland organiseren", aldus het communiqué van de Oostduitse regering, aangehaald door A. D. N. Verder wordt gezegd, dat Oost- Duitsland geen Amerikaanse hulp nodig heeft omdat het tot „de democratische wereldmarkt" behoort en gunstige handelsver dragen heeft met de Sowjet-Unie, China, Polen en de andere com munistische landen. Bovendien werden op het ogenblik bespre kingen gevoerd over extra leve ranties van de Sowjet-Unie. Een woordvoerder van de Ame rikaanse hooge commissie te Bonn zei, dat het aanbod tot de Russische regering is gericht. Ook de Sowjet-Unie heeft het Amerikaanse aanbod afgewezen. Molotof heeft geantwoord, al dus het Oostduitse persbureau A.D.N., dat de Amerikaanse rege ring verkeerd is ingelicht over de toestand in Oost-Duitsland. „Dat is niet verwonderlijk, om dat Amerika zijn inlichtingen krijgt uit bronnen zoals de Ame rikaanse hoge commissaris en Adenauer, de kanselier van Bonn, die in hoofdzaak verantwoordelijk waren voor de schending van de openbare orde in het oostelijke deel van Berlijn", aldus Molotof. Amerika was, door het aanbod aan de Sowjet-regering te doen zonder Oost-Duitsland daarin te kennen, „opgetreden op een wijze die zelfs de bevolking van een ko lonie zou beledigen, laat staan het Duitse volk en zijn wettige democratische regering". In Molotofs boodschap wordt tenslotte gezegd, dat de Russi sche regering reeds voedsel naar Oost-Duitsland heeft gezonden en bereid is nog meer te zenden. De stap van Amerika was „een pro- pagandamanoeuvre, die niets te maken had met de ware belangen van de Duitse bevolking". Het Witte Huis zegt, dat on danks de weigering van de Sow jet-Unie het aanbod van kracht blijft. De Vietminh-opstandehnger in Indo-China hebben in het gebied van Bac-Giang in Noord- Vietnam 198 krijgsgevangenen vrijgelaten. Dit is meegedeeld door radio- Vietminh. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerij str. 9 terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent, betere toiletartikelen. Generaal Dibrova, Sow jet-com mandant in Oost-Berlijn, heeft Zaterdag de opheffing van de staat van beleg in het oostelijke stadsgedeelte bekend gemaakt, aldus meldt het Oostduitse pers bureau A.D.N. De nieuwe maatregel ging Za terdag-middernacht in. De staat van beleg werd na de ongeregeldheden van de 17e Juni afgekondigd. In de bekendmaking wordt geen melding gemaakt van opheffing van de staat van beleg in andere steden in Oost-Duitsland. De in stelling hiervan in steden als Maagdenburg en Leipzig was ge meld door vluchtelingen, maar nooit door de Sowjet-autoriteiten. Volgens berichten van vluchte lingen was de staat van beleg in andere steden reeds enige tijd ge leden opgeheven. Kerkelijke autoriteiten in West- Berlijn meldden verdere tekenen van een welwillender houding der Oostduitse bestuurders jegens de Kerk. Zij verklaarden, dat uit berich ten uit alle delen van Oost-Duits land blijkt, dat Lutherse predi kanten en personen, die op ker kelijk terrein werken, uit de ge vangenis worden vrijgelaten. Eerder dit jaar zeiden kerke lijke autoriteiten, dat op het hoogtepunt van de onenigheid tussen kerk en staat ruim vijftig predikanten gevangen zaten. Nu worden nog slechts enkele vast gehouden. Slechts enkele bladen wijden min of meer uitvoerige nabe schouwingen aan de Beneluxbe- sprekingen te Luxemburg. La Metropole, die overigens in de onderstellende wijs spreekt, zegt dat te Luxemburg een be langrijke stap moet zijn gedaan. In de eerste plaats zou, zo schrijft het blad, het beginsel van be schermingsmaatregelen voor door de Nederlandse concurrentie bedreigde Belgische bedrijfstak ken erkend zijn. Het zou er dan allereerst óm gaan een lijst op te stellen van werkelijk bedreigde bedrijfstak ken. Door vergelijking van de be drijfsresultaten van zes maanden uit 1952 en 1953 met die van een vroegere periode zouden die be drijven moeten aantonen, dat hun productie aanzienlijk is vermin derd tengevolge van de Neder landse concurrentie. Dit zou gel den voor een twaalftal sectoren van het Belgische bedrijfsleven. Daarna zouden voorlopige be schermingsmaatregelen worden genomen, bestaande uit vereve ningsheffing, contingentering of een combinatie van die twee. De opbrengst van de vereve ningsheffing zou aan België kun nen worden afgestaan, ter stimu lering van zijn bedrijven, of door Nederland en België gedeeld kun nen worden zoals ook in de land bouwsector geschied. Na de vergadering van 24 Juli zou een protocol worden gepubli ceerd, betrekking hebbende op evenwijdigheid van de economi sche politiek der Beneluxlanden, zij het op lange termijn. Men heeft een ogenblik ge dacht dat dit de ondertekening van een economische unie zou be tekenen. In elk geval zou het pro tocol een aanzienlijke vooruit gang betekenen, omdat de partij en besloten zouden hebben voort aan onderling overleg te plegen vóór elke belangrijke beslissing op sociaal, economisch en finan cieel terrein. Officiële kringen verhelen vol gens La Metropole hun zeer gro te voldoening over Luxemburg niet. Zij zijn eenstemmig van me ning, dat de Beneluxcrisis is be zworen, dank zij het begrip der Nederlanders en de gematigde en realistische Belgische formulerin gen. Een voorzichtig maar con creet optimisme schijnt dus ein delijk geoorloofd, aldus het blad. Nederland schijnt te beseffen, dat zijn opmerkelijk economisch her stel wat meer soepelheid toestaat, vooral op het gebied der lonen, hetgeen de binnenlandse con sumptie zal bevorderen. Ander zijds mag men hopen dat België de noodzaak van een zekere so berheid zal inzien. Volgens de Nation Beige schijnt men het nog niet eens te zijn over de bestemming der verevenings heffing. De commissie onder leiding van de Belg baron Snoy en de Neder lander Brouwer zal vóór 24 Juli opnieuw bijeenkomen om deze kwestie opnieuw te bespreken. Nederland zou de helft van de op brengst willen ontvangen, terwijl België de gehele opbrengst zou willen bestemmen voor steun aan de noodlijdende bedrijfstakken. Deze moeilijkheid schijnt ech ter niet groot genoeg om een de finitief succes van de conferentie van 24 Juli te verhinderen, aldus het blad. Een geheel ander geluid laat de Libre Belgique horen. Dit blad meent te weten, dat de Belgische onderhandelaars buitengewoon teleurgesteld zijn door de Neder landse houding. Ze hadden ge loofd, dat het vraagstuk verge vorderd was, maar de Nederland se ministers toonden zich te Lu xemburg zó terughoudend, dat men zich op vele punten tot vage algemeenheden moest beperken. De Nederlanders waren zeer kies keurig ten aanzien van de voor bescherming in aanmerking ko mende Belgische bedrijfstakken en aanvaardden de door de Bel gen voorgestelde criteria niet, zo dat de ambtenaren nu nieuwe cri teria moeten zoeken. Men heeft de indruk, dat de Nederlanders systematisch tijd hebben willen winnen en dat zij daarin voortref felijk geslaagd zijn. Sommigen, zo laat het blad er dreigend op volgen, gaan zelfs zó ver te bewe ren, dat een eenzijdig besluit van België na de 24e Juli niet uitge sloten is. De Standaard tenslotte geeft de Belgen de raad, hun bedrijfsleven eerst efficient en modern, zoals de Nederlanders, te organiseren, in plaats van te blijven jammeren over lage Nederlandse lonen. Naar de „New York Times" meldt zouden de ministers van Buitenlandse Zaken van de Wes telijke „Grote Drie" te Washing ton in beginsel overeenstem ming hebben bereikt over een conferentie van de „Grote Vier", zonder evenwel een datum of voorwaarden voor een dergelijke conferentie vast te stellen. Het blad achtte het weinig waarschijnlijk, dat vóór een vier- mogendhedenconferentie nog een „Bermuda"-conferentie gehouden zou worden. De „Prawda," het orgaan van de Russische communistische partij, heeft Zondag in een artikel ver klaard, dat de besprekingen te Washington de „kloven in het Atlantisch blok" zullen verwijden in plaats van dichten. In het bijzonder in het Britse openbare leven eisen vele perso nen regeling der internationale vraagstukken door middel van onderhandelingen in plaats van door ruwe dictaten, doch Ameri kaanse diplomaten zijn niet be reid de kwesties, die door hun Westeuropese partners naar vo ren worden gebracht, bij de be sprekingen te Washington te be handelen, aldus het'blad. President Eisenhower heeft Za terdag een onderhoud gehad met de drie Westelijke ministers yan Buitenlandse Zaken, kort vóór dat deze hun besprekingen over wereldproblemen voortzetten. Tevoren had John Foster Dul les, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, reeds een be spreking met Eisenhower gehad. Dulles deelde later mede, dai Eisenhower met de ministers o m. had gesproken over de bete kenis van het gebeuren in Sowjet-Unie. De ministers gingen na bijna 2V2 uur vergaderd te hebben tor heden uiteen. De Ver. Staten bezitten een klein model atoombom, die kan worden vervoerd door een één persoons éénmotorig vliegtuig, aldus heeft de hoofdingenieur van de Douglas-vliegtuigfabriek, Hineman, verklaard op een bij eenkomst van de kamer van koophandel te San Francisco, raamd. Brigade-generaal Adib Sjisjaklï. die zich in 1951 van de macht in Syrië meester maakte, is tot pre sident van Syrië uitgeroepen, ge kozen door het volk. Vrijdag is bij een referendum zowel het presidentschap van Sjisjakli (hij was de enige-candi- daat) als de door hem opgestelde grondwet goedgekeurd. Bij de nieuwe grondwet wordt het jiar- lementaire leven hersteld. Generaal-majoor Fawzi Sela die door Sjisjakli als premier met alle macht was bekleed, heeft Zaterdag het ontslag van zijn regering ingediend. Binöen drie maanden zullen parlements verkiezingen worden gehouden. De A.N.W.B. bericht, dat bin nenkort zal worden aanbesteed het opnieuw aanleggen van het eerste deel van de rijksweg Til burgDen Bosch. Door het verrichten van werk zaamheden aan ondergrondse leidingen is het wegdek in slech te toestand geraakt, waardoor deze verbetering noodzakelijk is geworden, aldus de A.N.W.B. De keien worden vervangen door een wegdek van asfalt. De raad van het Sowjet-vakver bond heeft op een voltallige bij eenkomst eenstemmig het besluit van het centrale comité der com munistische partij ten aanzien van Beria gesteund. In een resolutie wordt voorts gezegd: „De tekortkomingen en gebreken in het werk van partij en staatsorganen, aan het licht gebracht door de partij, bestaan ook bij de vakbonden. De vakbon den moeten de noodzakelijke con clusies uit de besluiten van het centrale comité der partij trek ken en de politieke les van de Beria-affaire ter hand nemen". Om hun taken goed te kunnen vervullen moeten de vakbonden „voortdurend de democratie ont wikkelen, strikt het beginsel der collectiviteit in acht nemen en hun revolutionnai-re waakzaam heid voortdurend verhogen", al dus verklaart de resolutie onder Het Russische vakverenigings blad „Troed" dat Zondag het hoofdartikel aan de werkzaam heid van Beria wijdde, schrijft, dat Beria door middel van allerlei kuiperijen tot 'n leidende functie is opgeklommen. Hij ontwierp plannen om zich van de macht meester te maken en het kapita lisme weer in te voeren, aldus het blad. medegedeeld door hef K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Enkele buien. Veranderlijke bewolking met enkele buien, hier en daar met onweer. Matige tot zwakke wind tussen zuid en zuidwest. Onge veer dezelfde temperaturen, DINSDAG 14 JULI v.m. -n.m. Breskens 3.54 4.1)6 Terneuzen 4.29 4.41 Hansweert 5.09 5.21 Walsoorden 5.19 531 ZON MAAN Juli. 14 4.36 20.55 8.19 22.10 15 4.37 20.54 9.29 22.21 16 4.39 20.53 10.38 22.32 17 4.40 20.52 11.47 22.44 19 4.42 20.49 14.09 23.14 18 4.41 20.51 12.57 2258 20 4.44 20.48 15.23 2338 21 4.45 20.47 16.38

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1