Beria uit de partij gestoten Kroeglow volgt hem op als minister Nieuwe zuivering Rusland m Belgische en Duitse betaalmiddelen De guerilla in Bolivia WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Commentaren op de val Beria van Waar is Beria? Verkeer tussen Oost- en West-Berlijn hervat Een internationaal probleem Het initiatief van Prinses Wilhelmina Belgische kringen over de Benelux-besprekingen De Vietminh- sïrïjdkrachten Elf doden bij vliegtuig ongeluk in Noorwegen De conferentie van Drie Nieuwe petrofeumraHinaderij in Anlwerpen Besmettelijke ziekten De overstromingen Nooid-ltalië ia DE KOLENPRODUCT1E IN WEST-EUROPA. Frankering bij Auannement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 11 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2890. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur 5? Geheel onverwacht is uit Rus land het bericht gekomen, dat Be ria, die met Malenkof en Moiotof het regerende driemanschap in de Sowjet-Unïe vormde, uit zijn functies is gezet en uit de partij is gestoten. Volgens het Russische persbu reau „Tass" wordt Beria be schouwd als vijand van de com munistische partij en het Sowjet- volk. Serge Nikiforowitsj Kroeglov is benoemd tot Beria's opvolger ais minister van binnenlandse za ken. Het besluit om Beria uit de par tij te stoten werd genomen op een bijeenkomst van het centrale comité van de partij, waarop pre mier Malenkof verslag uitbracht over misdadige, tegen de partij en de staat gerichte activiteiten, die gericht waren op ondermijning van de Sowjet-staat in het belang van buitenlandse kapitalisten". „MISDADIGE" ACTIVITEITEN. Het comité besloot Beria te ont slaan als eerste vice-premier en minister van binnenlandse zaken. Het dossier van zijn „misdadige" activiteiten zal voor onderzoek worden toegezonden aan het op perste gerechtshof van de Sow- jet-Unie. De Nederlandse Bank verleent aan de gemachtigde instelling een algemene vergunning tot 't verstrekken van Belgische of Duitse betaalmiddelen tot de tegenwaarde van ten hoogste 50 gulden per reis aan ingezetenen, houders van een pas voor grens verkeer, die Nederland verlaten voor een bezoek aan België, resp. Duitsland, met inachtne. ming van de bepaling, dat de uitvoer van en het beschikken in het buitenland over vorenbe doelde betaalmiddelen slechts kan geschieden overeenkomstig het bepaalde in de deviezenbe- kendmaking 3/53. 500 Guerillastrijders, die ope reerden in het gebied van Ro- vira in Bolivia, hebben zich overgegeven aan de militaire autoriteiten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Bijna overal droog. Aanvankelijk flinke opklarin gen, maar later weer meer be wolking. Bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen W. en Z. W. Iets hogere temperaturen dan gisteren. ZONDAG 12 JULI. v.m. n.m. Breskens 2.42 2.57 Terneuzen 3.17 3.32 Hansweert 3.57 4.12 Walsoorden 4.07 4.22 MAANDAG 13 JULI. v.m. n.m. Breskens 3.20 3.34 Terneuzen 3.55 4.09 Hansweert 4.35 4.49 Walsoorden 4.45 4.59 ZON MAAN Juli. 12 4.34 20.57 5.52 21.40 13 4.35 20.56 7.06 21.56 14 4.36 20.55 8.19 22.10 15 4.37 20.54 9.29 22.21 16 4.39 20.53 10.38 22.32 17 4.40 20.52 11.47 22.44 18 4.41 20.51 12.57 22.58 19 4.42 20.49 14.09 23.14 Tass meldde, dat de besluiten van het centrale comité „een stemmig en met applaus" werden goedgekeurd. Malenkof en» andere sprekers, die het woord voerden op deze vergadering, legden de nadruk op het feit,, dat het besluit „buiten gewoon gewichtig is voor de par tij en de gehele Sowjet-Unie". 20 JAAR MEDEWERKER VAN STALIN. Lawrentia Beria, die langer dan welke van zijn voorgangers ook aan het hoofd heeft gestaan van de Russische geheime politie en veiligheidsorganisatie, is meer dan 20 jaar medewerker van Sta lin geweest samen met Malenkof en Moiotof. Hij werd in 1899 in Georgië ge boren en in 1917 lid van de com munistische partij, acht maanden vóór de revolutie die Lenin en zijn bolsjewisten aan de macht bracht. Bij de grote plechtigheid op het Rode Plein in Moskou ter gele genheid van de bijzetting van Stalin voerde hij na Malenkof het woord. Hieruit werd alge meen afgeleid, dat Beria na Ma lenkof de belangrijkste figuur in de Sowjet-hiërarchie was. Tot 1938 was Beria hoofd van de pölitie en de partij in de Kau- kasus. Gedurende de tweede we reldoorlog was hij een van de vijf leden van de defensiecommissie, die de oorlogvoering leidde. Zijn verdiensten werden na de oorlog beloond met een benoeming tot maarschalk van de Sowjet-Unie. Voorts bezit Beria de drie hoog ste Russische onderscheidingen: de orde van Lenin, van de rode vaan van de arbeid en van Soe- vorow. DE MEDEDELING AAN HET RUSSISCHE VOLK. Vrijdagmorgen te acht uur plaatselijke tijd heeft het Sowjet- russische volk via radio-Moskou het nieuws vernomen van de maatregelen, die door het centra le comité van de communistische partij ten aanzien van maar schalk Beria waren genomen. De radio deed voorlezing van het of ficiële communiqué, dat in de nachtelijke uren door het persbu reau Tass was uitgegeven, en daarna van het hoofdartikel van de Prawda en gaf een gedetail leerd verslag van de Donderdag door de comité's der partij van de stad Moskou en de provincie gehouden bijeenkomst. DE „PRAWDA" OVER BERIA. Het orgaan van de Russische communistische partij, „Prawda", heeft Vrijdagochtend in een hoofdartikel verklaard, dat „Be ria" heeft opgehouden commu nist te zijn om overloper naar de burgerlijke klasse en agent van het internationale imperialisme te worden". Beria heeft getracht aldus de „Prawda", zich meester te maken van de leiding van de partij en de staat, om de partij politiek te vervangen door een politiek van overgave, die op den duur geleid zou hebben tot her stel van het kapitalisme". De „Prawda" beschuldigt Beria ervan onder valse uitvluchten de uitvoering van besluiten van de leidende partij-organen op het ge bied van de ontwikkeling der landbouweconomie te hebben ge remd. Beria trachtte voorts „onenig heid" te zaaien tussen de volken van de Spwjet-Unie". Hij moedig de de activiteit van nationalisti sche burgerlijke elementen in de republieken aan en hij remde de uitvoering van alle besluiten ter versterking van de wetgeving. Het geval-Beria leidt tot de ge volgtrekking, aldus de „Prawda", dat de kracht van „onze leiding schuilt in haar collectieve aard en haar eenheid". Het blad spreekt zich uit tegen „ontoelaat bare en schadelijke persoonsver ering" en haalt citaten van Marx aan, die evenals Engels tegen „bijgelovige verering van de autoriteit" was. Slechts de collectieve politieke wetenschap, de collectieve wijs heid van het centrale comité, die steunt op de wetenschappelijke basis van Marx en Lenin, verze kert een goede leiding van partij en land". De „Prawda" meent, dat „elke arbeider, op welke post hij ook staat, onder controle moet wor den geplaatst. De organen van de partij moeten regelmatig de acti viteit van alle organisaties en bu reaux controleren". Ook toezicht op alle organen van het ministe rie van binnenlandse zaken acht het blad een plicht. De Deense pers ziet Beria's val als een onderdeel van de strijd om de macht in de Sowjet-Unie. In welingelichte kringen te Ko penhagen beschouwt men het ge beurde als een overwinning van Malenkof, die voor het ogenblik zijn gematigde politiek wil voort zetten, waartegenover Beria een krachtiger politiek voorstond. DE 3IENING VAN DEN HAAG. Als voorlopig commentaar ver klaarde een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken, dat het uit schakelen van Beria bewijst, dat de machtsstrijd in het Kremlin na de dood van Stalin nog steeds gaande is. De woordvoerder zag geen re den om hieruit een verzwakking van het Sowjet-regime af te lei den. Afgewacht zal moeten wor den in hoeverre deze verandering van de opperste leiding ook een wijziging van de buitenlandse po litiek zal meebrengen. Volgens welingelichte kringen te Singapore kregen de Vietminh- opstandelingen in toenemende mate steun uit communistisch China voor de luchtverdediging. In de afgelopen drie jaar, zo zegt men, hebben de opstandelin gen een groot aantal stukken luchtdoelgeschut ontvangen. Of deze stukken ook door Chinezen worden bemand, is niet bekend. Men acht dit onwaarschijnlijk. Wel worden steeds meer Viet- minh-militairen in communistisch China in het gebruik van het nieuwe geschut geoefend. Functionarissen te Singapore verklaren voorts, dat Chinese stafofficieren optreden als advi seurs bij de troepen der opstan delingen. Men beschikt echter niet over betrouwbare gegevens, waaruit zou blijken, dat de Chi nezen daadwerkelijk aan de strijd deelnemen. In Washington, waar het nieuws uit Moskou vroeg in de nacht van Donderdag op Vrijdag werd ontvangen, werden deskun digen en diplomaten onmiddellijk op de hoogte gebracht. Sommige waarnemers in Wa shington zien in de val van Beria een voorspel tot een alleenheer schappij van Malenkof als werke lijke opvolger van Stalin. Zij me nen, dat Beria voorstander was van een soepeler houding ten aanzien van de Oosteuropese sta ten. De ongeregeldheden in Oost- Duitsland en elders zouden het lot van Beria hebben bezegeld. Zij vragen zich af, of het politieke beleid in Oost-Duitsland, Oosten rijk en Hongarije, dat onlangs ge wijzigd werd, niet opnieuw gewij zigd zal wqrden. Amerikaanse senatoren, die het nieuws vernamen, noemden het gebeuren een teken van de „agi tatie en onstabiliteit in de Sow jet-Unie", dat de mogelijkheid van nog verdere wijzigingen doet ver wachten. Ook in Belgrado zeide men de afzetting van Beria te beschou wen als een bewijs van het be staan van een ernstige crisis in het Sowjet-Russische regime. Wel was men verrast door het spoedige aan de dag treden er van. In regeringskringen te Bonn wilde men nog geen oordeel vel len over de val van Beria. De po litieke consequenties van deze ge beurtenis, die „uiterst gecompli ceerd" worden genoemd, zijn naar de mening van regerings kringen in Bonn nog niet te over zien. Men houdt het er voor, dat de maatregel tegen Beria enige tijd geleden genomen moet zijn. Men zou Beria reeds gemist heb ben bij een bijeenkomst in het Op de vraag, waar Beria thans verblijft, wordt geantwoord met de veronderstelling, dat hij ge vangen wordt gehouden in af wachting van zijn berechting door het hooggerechtshof. Op de te Moskou gehouden partijvergadering werd hij ver oordeeld als „afvallige en verra der, die zich aan verschrikkelijke misdaden heeft schuldig gemaakt en getracht heeft de communis tische opbouw- in het land te be lemmeren". Het schijnt echter, dat verraad niet de hoofdbeschuldiging tegen maarschalk Beria is, want in dat geval zou zijn zaak aan het mili taire college van het hoogge rechtshof zijn voorgelegd. Volgens een analyse van de ge dane mededelingen wordt Beria ervan beschuldigd: 1. een huurling van buiten landse imperialistische machten te zijn geworden; 2. machinaties te hebben ge pleegd om de macht in handen te krijgen; 3. getracht te hebben het mi nisterie van binnenlandse zaken over partij en regering te doen domineren; 5. het bourgois-nationalisme te hebben aangemoedigd en er naar gestreefd te hebben de vriendschap der Sowjetrussische volkeren onderling te verstoren. Bolsjoi-theater te Moskou op 27 Juni. De rechtsgeoriënteerde „II Tempo", het enige Italiaanse och tendblad dat commentaar op de val van Beria geeft, zegt: „Dit is het begin van de fase, welke men kon voorzien toen Stalin over leed; de strijd tussen de erfgena men en de slotfase van het Sow- jet-verschijnsel". Ook burgemeester Reuter van West-Berlijn sprak van „het be gin van het einde". HAVEN VAN ANTWERPEN In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 6224 zeeschepen met een totale inhoud van 14.453.675 ton de haven van Antwerpen binnengelopen, tegen 5877 sche pen met 'n inhoud van 13.944.480 ton in de eerste zes maanden van 1952. De cijfers voor Juni 1953 (tussen haakjes Juni 1952) waren 1076 (947) schepen met een in houd van 2.505.633 (2.382.766) ton. Ten Z. van het vliegveld Sola bij Stavanger in Noorwegen is Vrijdag een „dakota" van de Amerikaanse strijdkrachten in de lucht in botsing gekomen met een straaljager van het type „thunderjet" van de Noorse luchtmacht. Beide toestellen stortten neer. De tien inzittenden van de „da kota" en de piloot van de „thun derjet" kwamen om het leven. De conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Frankrijk en Engeland is Vrijdag op het departement van Buitenlandse Zaken te Wa shington begonnen. Het publiek toonde weinig be langstelling. Slechts een handje vol mensen sloegen de aankomst van de ministers gade. Kort vóór het begin van de conferentie zei Dulles, dat de verwijdering van Beria op zwak te wijst. De ministers zouden van ge dachten wisselen over „belangrij ke kwesties zoals de betekenis van de dramatische ontwikkeling in de Sowjet-Unie". Elke gele genheid om de vrede, de gerech tigheid en de welvaart te dienen, moest benut worden". Het verkeer tussen Oost- en West-Berlijn* is sinds voor het eerst na drie weken weer nage noeg normaal. De onder- en bovengrondse spoorwegen zijn weer in bedrijf en voetgangers kunnen zich zonder speciale ver gunningen van Oost naar West- Berlijn en omgekeerd begeven. Het wordt in Oost-Berlijn overal door de zwaargewapende, volks- politie gepatrouilleerd, in het In de haven van Antwerpen is een nieuwe petroleumraffinaderij van de Esso, de Belgische doch termaatschappij van de Standard Oil, in gebruik genomen. De in stallaties, die een oppervlakte van 80 ha in beslag nemen, zijn berekend op de verwerking van 4 millioen liter per dag. De raffina derij zal motorbrandstof en in dustrie-olie voor de Beneluxlan- den leveren; 350 arbeiders zullen er werk vinden. Sinds 1912 beleeft Europa de door oorlogsgeweld veroorzaakte volksverhuizingen. De 20ste eeuw is de eeuw der gruwelen, oorlogen en mensenverschuivin gen op grote schaal. Deze volks verhuizingen hebben tot op he den nog géén einde genomen. Door zekere beslissingen, geno men door en afkomstig van lei dinggevende politici in de wereld, worden er van tijd tot tijd mil- lioenen mensen van huis en hof verdreven en tot „vrij wild" ver klaard. Deze verdrevenen heb ben niets anders gedaan dan hard gewerkt, hun grond bebouwd, de akkers geploegd en hun hand werk of beroep met noeste vlijt uitgeoefend, zoals het eerlijke en trouwe burgers betaamt. Door taal en zeden hebben zij zich in gunstige zin onderscheiden van afgunstige medeburgers. Na het beëindigen van een oorlog en of na gewijzigde politieke machts verhoudingen beroofden de af- gunstigen hun goede medebur ger van rechten, have en goed op een dusdanige wijze, dat zelfs de struikrovers hiervan nog kon den leren. Velen, die verjaagd werden, bouwden zich een nieuwe toe komst op, maar het merendeel loopt doelloos voort als op een weg zonder einde. De meesten hebben alle hoop op een betere toekomst verloren. De internationale vluchtelin genorganisatie, die zich met deze mensenverschuivingen en volks verhuizingen bezighoudt, heeft thans aangetoond, dat er in Euro pa 68.000.000 verdrevenen zijn, dat is 12% van de totale be volking van Europa; m.a.w. 1 op de 9 Europeanen werd verdre ven, verjaagd of weggevoerd. De statistiek kent in deze drie fasen: le fase 19131939: er waren toen 14.150.000 verdrevenen; 2e fase: 19391945: het totaal aantal verjaagden bedroeg toen 26.650.000 personen en tenslotte de 3e fase: de z.g. na-óorlogse periode, die de kroon spant met 'n aantal van 26.750.000 van huis en hof verjaagde en ronddolende mensen. Deze cijfers moeten ieder weldenkend mens met zorg vervullen en wij hier in Neder land mogen dankbaar zijn, dat dit probleem ten onzent niet voor komt. Uit de in de staatscourant van heden opgenomen opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten in de pe riode van 28 Juni tot en met 4 Juli j.l. blijkt dat vier gevallen van kinderverlamming werden aangegeven. Twee in Zutphen en één in Zeist. bijzonder langs de sectorgrens en in de buurt van de Leipziger Strasse, waar de regeringsgebou wen zich bevinden. Het Pots- dammerplein, waar zich op 1T Juni ongeregeldheden hebben voorgedaan, is afgezet. De trein stopt ook niet op het station Potsdammerplein. Auto's uit West-Berlijn mogen de grens niet zonder speciale papieren passeren. Het blad van de Oostduïtse communistische partij „Neues Deutschland", heeft gewaar schuwd tegen „misbruik" var de wederopenstelling van de sectorgrens. De uitzonderingstoestand, die door generaal-majoor Dibrova, de Russische militaire comman dant van Oost-Berlijn, werd afge kondigd, is nog niet geheel opge heven, doch wel aanmerkelijk verzacht. Volgens, de „Tagliche Runó- schau", het orgaan van de Rus sische hoge commissie, heeft het voorlichtingsbureau van de pre mier bekend gemaakt, dat de meeste personen, die na de onge regeldheden in Juni werden ge arresteerd, zijn vrijgelaten. In Westelijke kringen meent mer dat nog duizenden worden vast gehouden. Ten minste twintig personen zijn omgekomen door plotseling - overstromingen ten N. van Bres cia in Noord-Italië. Het dorpje Marone aan het Iseo-meer werd gedeeltelijk met de grond gelijk gemaakt door het overstromingswater, dat van de Alpen in het meer stroomde. Zeven arbeiders Werden ver pletterd, doordat de fabriek, waarin zij werkten, instortte. Elf personen worden vermist en één persoon is ernstig ge wond. Volgens opgave van de afde ling statistiek van het hoge ge zagsorgaan bedroeg in de laatste week van Juni de kolenproductïe in Duitsland 2.422.000 ton, nt Beigië 600.000 ton, in Frankrijk 1.102.000 ton, in het Saargebiefi 322.000 ton, in Nederland 241.000 ton en in het Sulcisbekken in Italië 22.000 ton. Voor het gehele gebied van de Europese kolengemeenschap be reikte de productie in die week 4.710.000 ton tegen 4.860.000 tor in de voorafgaande week. De toeneming der voorraden in de verschillende landen "houdt aan. Toen de watersnoodramp over de gehele wereld een geest van solidariteit met de getroffenen wakker riep, heeft prinses Wil helmina opgeroepen deze geest niet weer te laten uitdovéh, maar beginpunt te doen zijn van een regeneratie van de samenleving naar een beter bestel waarin op rechte broederschap wordt ge vonden. Zoals bekend is heeft deze op roep een machtige weerklank ge vonden. Als volgende stap heeft de prinses het initiatief genomen tot een particuliere conferentie die binnenkort in ons land zal worden gehouden. De prinses nodigde voor deze conferentie zowel een aantal op de voorgrond tredende figuren uit op geestelijk gebied werkzame internationale organisaties als 'n aantal leiders van op dit terrein actieve jongerenbewegingen uit de onderscheiden Europese lan den. De kring die dan bijeenkomt is niet als een gesloten gemeen schap bedoeld, integendeel: deze wordt gezien als een begin waar omheen straks vele anderen zich kunnen scharen. Doel van de conferentie zal zijn zich erop te beraden, hoe in de geest van Christus, die alle verdeeldheid overwint, de ver langens naar eenheid en solida riteit tegemoet getreden moeten worden en wat concreet gedaan kan worden om de regenererende krachten in onze samenleving te stimuleren. PRINSES MARGARET ONDERBREEKT DE REIS. Prinses Margaret, die met haar moeder, Elisabeth, een reis door Zuid-Rhodesie maakt, heeft een verkoudheid opgelopen. Zij is Vrijdag, per vliegtuig uit Oemtali naar Salisbury, de hoofd stad teruggekeerd. De koningin moeder zet de reis alleen volgens programma voort. GRENSINCIDENT BIJ JERUZALEM. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger hebben ge wapende Jordaniërs in de nacht van Donderdag op Vrijdag een aanval gedaan op een Israëlische grenspost bij Jeruzalem, waarbij twee Israëliërs werden gedood en een gewend. In bevoegde Belgische kringen is men zeer gereserveerd over de resultaten van de Beneluxconfe- rentie te Luxemburg, aldus ver neemt Belga. Er is evenmin re den voor optimisme als voor pessimisme. Men zal de volgende ministers conferentie, die op 24 en 25 Juli in Den Haag zal worden gehou den, moeten afwachten om te weten te komen, welke practi- sche uitwerkingen de te Luxem burg genomen besluiten zullen hebben, aldus deze bevoegde kringen. Er is inderdaad sprake geweest van criteria, volgens welke som mige bedrijfstakken zullen wor den beschouwd als benadeeld door de huidige conjunctuur. De vraag is, aldus deze bevoegde kringen, volgens Belga, of de Ne derlanders deze criteria ruimer of erger zullen interpretteren. Overigens werd bevestigd, dat de noodzaak van tijdelijke be- VEREENVOUDIGING GRENSVERKEER MET OOSTENRIJK. Het speciale toelatingsstempel, dat o.a. Nederlandse toeristen nodig hebben om Oostenrijk te kunnen betreden en hetwelk hun aan de Oostenrijkse grens gratis werd verstrekt, is, naar de K. N. A. C. ons bericht, met ingang van heden afgeschaft. Dit betekent een grotere vrijheid in het toe ristenverkeer daar dit stempel in feite ten doel had om bij na vraag te kunnen bewijzen dat men op legale wijze Oostenrijk was binnengekomen. schermingsmaatregelen voor be drijfstakken erkend is en dat die maatregelen in hoofdzaak be staan uit vereveningsheffinges en contingenteringen. Tenslotte werd de opvatting be krachtigd, dat beide landen ten aanzien van het handelsverkeer met het buitenland eenzelfde po litiek zouden volgen. VECHTPARTIJ OP AMERIKAANS SCHIP TE ROTTERDAM. Aan boord van het Amerikaan se s.s. „Flying Independent", dat in de Merwehaven te Rotterdam ligt, heeft Donderdag een vecht partij tussen twee negers plaats gehad. De 50-jarige wiper Louis Mora- lis zou in zijn pyama in de mess gekomen zijn, waar de 25-jarige messboy Rudolph Walker aan merking op zou hebben gemaakt. Het kwam tussen hen twee maal tot handgemeen, waarna de stuurman het tweetal naar de hut stuurde. M. is kort daarop naar de hut van de messboy gegaan waarna ze vechtend naar buiten kwamen. Collega's grepen M. beet en VV. waarschuwde de stuurman. Opeens rukte de wiper zich los en gaf de messboy een messteek in de buik. Het bleek dat hij ook al een steek in de borst had op gelopen tijdens de vechtpartij ie de hut. Het slachtoffer is naar het ha venziekenhuis vervoerd. Er be staat geen direct levensgevaar. De dader is gearresteerd en door de politie opgesloten.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1