Hieuw© stakingen in Oost-Berlijn Communisten bereid onderhandelingen te hervatten Voorstellen van Laniel goedgekeurd Wordt opgeheven? Weer een straaljager verongelukt Geen ongeregeldheden AMERIKAANS VOEDSEL VOOR O.-DUITSLAND? Houding van Zuid-Korea ongewijzigd Roofovervallen in de Oosthoek WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Vertrek van „Sterna" naar Brazilië uitgesteld De beschuldiging tegen rechter Douglas ZWARE GEVECHTEN Motorsleepboot op de V/aal gezonken Noors tankschip pikte Engelsman op De Japanse oorlogsmisdadigers Pools schip gestrand bij Den Helder v.m. n.m. De bestuurder omgekomen De posttsrieven De „Suriö" vlolgetrokkesi Yeihcuding rijwielen met hulpmoior \o\ metorwegverkeer Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: /5>20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 9 JULI 1953. 8e Jaargang No. 2888. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cenÊï iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pa- advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De staking, die Dinsdagmid dag bij verscheidene grote be drijven in Oost-Berlijn werd be gonnen, heeft zich Woensdag morgen verder uitgebreid. Er doen zich echter geen ongere geldheden voor, aldus is uit be trouwbare Oostberlijnse bron vernomen. Volgens dezelfde bron hebben stakers in de Stalin Allee een spandoek opgehangen met de woorden: „Wij staken uit sym pathie met onze Poolse kame raden". De zegsman verklaarde, dat er geen Sowjetrussische tanks of troepen in de straten van Ber lijn te zien zijn. Wel wordt er door de volkspolitie, gewapend met karabijnen gepatrouilleerd. Het verkeer in Oost-Berlijn verloopt normaal. De 8 door- gangsposten aan de grens tus sen Oost- en West-Berlijn zijn nog open, doch de contro le op Westberlijners, die naar O.-Berlijn gaan, geschiedt lang zamer dan de laatste dagen het geval was. Volgens mededeling van Oost- berlijners zijn Dinsdagmiddag de arbeiders van een aantal staatsbedrijven en een deel van de bouwvakarbeiders aan de Stalin Allee in sit-down-staking gegaan. Zij eisen vrijlating van gearresteerde collega's, uitbe taling over de dagen waarop ge staakt is, openstelling van de grenzen met het Westen, hoge lonen en lage prijzen. Ook eisen vele arbeiders een nieuwe rege ling en vrije verkiezingen. Naar de zegslieden zeiden is personeel van andere grote bedrijven van plan zich bij de stakers aan te sluiten. De stakende arbeiders wilden niet de straat op gaan om te demonstreren, teneinde de po litie geen aanleiding tot ingrij pen te geven. Naar verder gemeld wordt, zouden vrij grote eenheden volkspolitie op een punt in de Russische sector samengetrok ken zijn. Er stonden daar vele autobussen gereed. Aan de grens tussen W. en O. Berlijn waren nu en dan scho. ten gehoord. Over het algemeen heerste er echter rust. Afge zien van plaatselijke incidenten tussen voorbijgangers en com munistische functionarissen zijn de berichten over ernstiger bot singen in O.-Berlijn niet beves tigd. De voorzitter van de Oost- duitse vakbond, Warnke, heeft in een artikel in het vakbonds- crgaan „Tribune" verklaard dat onmiddellijk programma's moe ten worden opgesteld waarin, met het oog op de tóepassing van een nieuwe economische en sociale politiek, de eisen van de arbeiders in alle bedrijven n O.-Duitsland moeten worden opgenomen. Volgens mededelingen van Westberlijnse vakverenigingen breidt de nieuwe staking zich ook over andere steden in Oost-Duits- land uit. De stakers eisen vrijla ting van hun kameraden, die naar aanleiding van de ongere geldheden in de vorige maand gevangen zijn gezet. Oostberlijners verklaarden in 't westelijke deel van de stad, dat de Oostduitse politieautoriteiten Woensdag gepantserde auto's in Oost-Berlijn hebben gebracht. Speciale politiepatrouilles bewa ken de regeringsgebouwen bij de Leipzigerstrasse, waar op 17 Juni de ongeregeldheden begon nen. De gemeenteraad van Oost-Ber lijn heeft Woensdag op 'n spoed zitting besloten het hoofd van de Oostberlijnse politie speciale vol machten te verlenen, waardoor deze alle noodzakelijke maatrege len kan nemen om pogingen door „opstokers" de demonstraties en de onrust bij het volk te hernieu wen, te verijdelen. De raad gaf de politie opdracht onmiddellijk iedereen, die „fascistische of ban deloze verwarring" tracht te stichten, te arresteren. Zulke daden zullen met volle kracht van de wet worden bestraft. Het blad van de Oostduitse so cialistische partij, „Neues Deutschland", heeft in haar edi tie van Woensdag bevestigd, dat er over staken wordt gesproken. Het blad zegt, "dat „vredever stoorders en provocateurs de laatste dagen in verscheidene grote fabrieken en bedrijven heb ben getracht de arbeiders tot „sit-down" staking en andere verstoringen van de rust van 't volk te brengen". „In alle gevallen waren hun woorden dezelfde als die door „Rias" worden gebruikt" (Rias is het radiostation van het Ame rikaanse hoge commissariaat in de Amerikaanse zone van Berlijn, dat sterk door de Oostduitse communistische autoriteiten wordt veroordeeld). HET AANTAL SLACHT OFFERS IN O.-DUITS LAND. Volgens de „Tag" het blad van de Westduitse minister voor za ken betreffende geheel Duits land, Kaiser, hebben ruim 300 personen het leven verloren bij de ongeregeldheden in O.-Ber lijn en O.-Duitsland op 16 en 17 Juni j.l. Het blad zegt dat deze gege vens afkomstig zijn van de Duitse democratische republiek. VERKEER TUSSEN OOST EN WEST-BERLIJN WORDT HERSTELD. Met ingang van heden zal het, verkeer tussen Oost- en West- Berlijn weer geheel worden her steld, aldus heeft het Oostduitse radiostation radio-Berlijn giste ren bekendgemaakt. Naar verluidt heeft het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken de Amerikaanse hoge commissaris in Bonn, Co- r.ant, om diens oordeel gevraagd over een plan om Amerikaans voedsel naar Oost-Duitsland te zenden. De minister van Buitenland se Zaken, Foster Dulles, deelde verleden week desgevraagd op zijn persconferentie mee, dat 'n dergelijk plan niet in overwe ging was, doch hij achtte het denkbeeld een nader onderzoek waard. Functionarissen ver klaarden, dat Dulles onmiddel lijk na zijn persconferentie op dracht had gegeven de kwestie te onderzoeken. Een dergelijke voedselzending zou kunnen worden gezien als een humanitaire maatregel en als een onderdeel van de „koude oorlog". Radio-Peking heeft Woensdag ochtend bekendgemaakt, dat in een brief aan generaal Clark, de V.N.-opperbevelhebber in Korea, de communistische leiders in stemden met hervatting der be standsbesprekingen op een ge schikt tijdstip ter bespreking van het bestand en de toebereidselen ervoor. De brief werd Woensdag over handigd op een bijeenkomst van geallieerde en communistische verbindingsofficieren te Pan- moenajon. In de in het algemeen rustige Oosthoek zijn de laatste tijd en kele roofovervallen gemeld, n.l. één op Djatiroto, waar voor 10.000 rupiah is gestolen en één op Soengei Lemboe in het Djemberse, waar de administra teur Vlierboom gedwongen werd 80.000 rupiah af te geven. Na een debat van 16 uur heeft de Franse nationale vergadering Woensdagochtend met 314 stem men tegen 267 het gehele wets ontwerp der regering, houdende maatregelen tot financieel en economisch herstel, goedgekeurd. De nieuwe Franse premier, Laniel, heeft de Franse nationa le vergadering meegedeeld, dat hij het bestaan van zijn regering afhankelijk zou stellen van het wetsontwerp dat hem dit jaar 30 milliard frank aan nieuwe be lastingen moet opleveren. Hij zou niet officieel de vertrou wenskwestie aan het ontwerp verbinden, doch als de voor naamste punten ervan verwor pen zouden worden, zou hij „daaruit de consequenties trek ken". Het wetsontwerp voorziet in verhoging van het maximum voor voorschotten van de Bank van Frankrijk aan de regering tot 440 milliard frank. De rege ring heeft dit jaar reeds 130 mil liard meer opgenomen dan het normale maximum van 200 mil liard, zodat bij goedkeuring van het nieuwe maximum 110 mil liard extra beschikbaar komt. Ook voorziet het ontwerp o.m. in verhoging van de belasting op benzine en alcohol. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Tamelijk koel. Verwachting, tamelijk koel en wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien, voornamelijk in de noordelijke helft van het land. Matige tot krachtige westelijke wind. VRIJDAG 10 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 1.10 1.34 1.45 2.09 2.25 2.49 2.35 2.59 ZON MAAN Juli. 20.52 10 4.32 20.58 3.24 11 4.33 20.57 4.36 21.20 12 4.34 20.57 5.52 21.40 13 4.35 20.56 7.06 21.56 14 4.36 20.55 8.19 22.10 15 4.37 20.54 9.29 22.21 16 4.39 20.53 10.38 22.32 17 4.40 20.52 11.47 22.44 De Nederlandse motorkotter „Sterna" (IJm. 98), die volgende week Dinsdag naar Brazilië zou vertrekken, heeft het vertrek er.ige weken moeten uitstellen. Twee opvarenden hebben name lijk op het laatste moment mee gedeeld, dat zij niet bereid zijn onder de gestelde voorwaarden mee te gaan. Inmiddels is de reder er echter in geslaagd, ver vanging voor hen te krijgen. De expeditie, die onder Neder landse vlag zal varen, is reeds geruime tijd voorbereid. Eén van de directeuren der onderneming woont reeds enige tijd in San tos. De opvarenden van de „Sterna" hebben de garantie ge kregen van een kosteloze terug reis naar Nederland indien de onderneming in Brazilië niet mocht slagen en een vaste gage tot en met een half jaar na aan komst. Er is echter onder de be manning echter een groot ver trouwen in de goede afloop van deze nieuwe mogelijkheid der Nederlandse visserij. De tocht zal worden gemaakt via Las Palmas, Dakar, Recife, Salvadore en Santos, ongeveer volgens de route die destijds de Nederlandse onderzeeër K XVIII uitkoos. Laniel verklaarde, dat hij niet zou aftreden, zolang hij genoeg geld kreeg toegewezen. Hij bracht in herinnering, dat het wetsontwerp de regering speciale bevoegdheden geeft voor bezuinigingen. De uitgespaarde bedragen zullen in een speciaal fonds voor huisvesting en in dustriële uitbreiding worden ge stort. Na Laniels uiteenzetting begon de nationale vergadering met de' artikelsgewijze behandeling van het ontwerp. Één der voornaam ste punten ervan, verhoging van de accijns op alcohol met 30 pet. werd goedgekeurd met 361 tegen 149 stemmen. Met handopsteken werd de verhoging van het zegelrecht en de verdubbeling van de kosten van paspoorten goedgekeurd. De verhoging van de prijs van benzine en dieselolie werd goed gekeurd met 308 tegen 281 stem men. De verhoging van vijf frank per liter benzine en 3,1 frank per liter dieselolie, zal, naar ver wacht wordt, bijna tweederden van het extra bedrag dat nodig is als garantie voor toekomstige leningen van de Bank van Frankrijk aan de regering, op brengen. Deze verhoging was verworpen door de financiële commissie van de nationale ver gadering. De verhoging van het maxi mum van voorschotten van de Bank aan de regering tot 440 milliard frank werd met hand opsteken goedgekeurd. Na de eindstemming dankte premier Laniel de nationale ver gadering voor haar steun aan een i wetsontwerp, „dat onontbeerlijk is voor het economische herstel van Frankrijk." Het wetsontwerp verleent de Franse regering bijzondere vol machten om hervormingen in te voeren in de overheidsdiensten en de genationaliseerde bedrij ven. Tot de voorstemmers behoorden 81 van de 89 afgevaardigden der MRP, 49 van de 75 radicaal-socia listen, 47 van de 80 afgevaardig den van de „Union republicaine d'action sociale" (vroeger de RPF), 47 van de 55 onafhankelij- ken, 39 van de 47 onafhankelijken en agrariërs, 29 van de 34 afge vaardigden van de „action répu- blicaine et sociale" (voormalige Gaullisten) en 22 van de 24 afge vaardigden van de „Union démo- cratiaue et socialiste de la resis tance". De socialisten en communisten stemden tegen. Een twintigtal afgevaardigden onthield zich. Ook de speciale volmachten ter verwezenlijking van het econo mische evenwicht, waaraan pre mier Laniel o.m. niet-officieel de vertrouwenskwestie had verbon den, werd met handopsteken goedgekeurd. Het Franse blad „France Soir" heeft gemeld, dat de Sowjetrus sische regering vermoedelijk op dracht heeft gegeven tot ophef fing van de Kominform-organi- satie in Boekarest. Volgens het blad zijn verschei dene" Franse communistische leiders, onder wie Etienne Fajon en Ramond Guyot, naar Roeme nië vertrokken, om de Franse afdeling van de Kominform te liquideren en de archieven en documenten naar Frankrijk te brengen. Ook uit andere landen zouden de leiders van de com munistische partijen, die bij de Kominform zijn aangesloten, naar Boekarest vertrokken zijn. Het bericht van het blad kon in Parijs niet worden bevestigd. Algemeen werd aangenomen, dat Fajon en Guyot onlangs naar Tsjecho-Slowakije zijn vertrokken, om daar hun va. cantie door te brengen. Volgens een correspondent van de Londense „Times", een deskundige op het gebied van Russische aangelegenheden, stelt Malenkof, een der stich ters van de Kominform, geen belang meer in dit orgaan en was hij reeds 6 jaar geleden, bij de oprichting in Warschau, niet erg enthousiast. In zijn rede voor het 19e par tijcongres te Moskou, zo schrijft de correspondent, sprak Malen kof niet over de Kominform en door Malenkofs ingrijpen zou aan de vijfde verjaardag van de Kominform in de Russische pers bijna geen aandacht zijn besteed, hoewel in het algemeen dergelijke evementen grote pu bliciteit krijgen. Sedert Stalins overlijden zijn in de Russische pers zo goed als geen berichten meer over de Kominform ver schenen, aldus dit bericht. De juridische commissie van het Amerikaanse huis van afge vaardigden heeft een door de democraat Wheeler ingediende resolutie, waarin rechter Wil liam Douglas van het opperge- rechtshof wordt beschuldigd van misdaden jegens de staat en wangedrag", verworpen. Douglas had de terechtstelling van het echtpaar Rosenberg op geschort. In New York verklaarden V.N.- functionarissen, dat de commu nisten het aanbod van generaal Clark van 29 Juni om indien nodig een bestand te tekenen zonder deelneming van Zuid- Korea aanvaardden. Zij schreven deze lezing van de brief toe aan communistische journalisten te Fanmoendjon. Het V.N.-opperbevel wordt verzocht maatregelen te nemen ter beveiliging van een bestand. Voorts werd in de brief ver klaard, dat de Ver. Naties „te allen tijde verantwoordelijk blij ven voor aanhouding van alle ontsnapte gevangenen". Ook moeten de Verenigde Naties de algehele verantwoordelijkheid op zich nemen, dat geen krijgsge vangenen in Zuid-Korea meer vrijgelaten zullen worden. De communistische leiders waarschuwden, dat president Rhee en agenten van generaal Tsjiang Kai-Sjek trachten de resterende 8500 gevangenen te dwingen de kampen te verlaten. Uit president Rhee's luidruch tig geroep om hereniging van Korea bleek, aldus de communis tische brief, die drie jaar geleden de aanvaller was geweest. Het opperbevel van de Noor delijken heeft in zijn antwoord aan generaal Clark gezegd, dat een wapenstilstandsverdrag ook de Zuidkoreaanse republiek moet omvatten. Een woordvoerder van presi dent Rhee, dr. Karl Hong Kee, heeft verklaard, dat de houding van Zuid-Korea ongewijzigd blijft. „We zullen eens zien of de V.N. en de communisten geweld zullen gebruiken om ons te laten buigen voor een bestand". Vol gens dr. Kee komt het nu aan op het antwoord van de V.N. Pjoen Joeng Tai, de Zuidko reaanse minister van Buitenland se Zaken, weigerde commentaar te geven op het schrijven, om dat hij de officiële tekst niet had gezien. President Rhee belegde een spoedvergadering van het kabi net, toen hem mededeling werd gedaan van de ontvangst van de communistische brief. Geallieerde troepen hebber Woensdagochtend aan het Wes telijke front in Korea de voor post „Oost-Berlijn" die door de Chinezen was veroverd, opnieuw bezet na zware gevechten die de gehele nacht duurden. De gevechten duren nog voort. Onder hevig Amerikaans gra- naatvuur van ongeveer 25 schoten per seconde bleven de Chinezen hun aanval voortzet ten. Zij begonnen zich op de Westelijke helling van de heuvel in te graven. Ongeveer 10 m ten Oosten hiervan, bij de „Speerpunt"- bergkam, hebben de Zuidkore aanse troepen een tegenaanval ingezet, om te trachten de Noordelijke helling te heroveren. Nader wordt gemeld, dat de Amerikaanse troepen bij de ,,Varkenscotelet"-heuvel tot de tegenaanval zijn overgegaan en de Chinezen hebben omsingeld. Volgens het hoofdkwartier van het 8e leger zijn ruim 1800 com munisten in de strijd betrok ken. Het Amerikaanse slagschip „New Yersey", heeft Woensdag morgen met zwaar geschut de communistische troepen en op slagplaatsen aan het Oostelijke uiteinde van het front bestookt. 17 Superforten hebben doelen in Noord-Korea gebombardeerd Tengevolge van de sterke stroom is de motorcleepboot „Schip Marie" bij de uitmonding van het Amsterdam-Rijnkanaal op de Waal bij Tiel bij het op draaien omgeslagen en gezon ken. De kapitein van de motor boot B. wist zich zwemmende in veiligheid te brengen. De motor boot was met twee sleepschepen in de Prins Bernhardsluis ge schut en wilde stroomopwaarts de Waal opdraaien. Hierbij kap seisde de boot. De rijkswater staat heeft voorzorgsmaatrege len voor de scheepvaart geno men. Op de z.g. „Duivelsdijk" te Zuid-Berghuizen in de gemeente Losser is gisteren omstreeks half twaalf een straaljager van de vliegbasis Twenthe verongelukt. De straaljager kwam terecht tegen het woonhuis, bewoond door de familie Veldhuis en be schadigde de buitenmuur. Het vliegtuig is zwaar bescha digd. De vlieger scheen voornemens op de vliegbasis Twente te lan den. Op enkele kilometers van Oldenzaal is hij in moeilijkheden geraakt. De „meteor" schoof over een weiland en een landweg tot voor de woning van de landbou wer Veldhuis. Hij raakte op zijn weg enkele bcmen, maakte een Dinsdag arriveerde te Rotter dam het 19.000 brt. metende tankschip „Kosmos V" van de rederij Anders Jahre Co A.S te Sandefjord (Noorwegen). Het schip kwam van Mena al Ahma- ai (Perzische Golf), en toen het tankschip ongeveer 30 mijl Z. O. van het eiland Wight was, ont dekte men het zeiljacht van de 56-jarige gemeente-ambtenaar Arthur Richard Loader, wonen de te Portsmouth (Koshan). Het scheepje, metende ongeveer an derhalve ton, was in moeilijk heden geraakt en Loader gaf de wens te kennen zijn jacht te verlaten. Aan boord van de Kosmos V streek men daarop een sloep en men roeide naar het Engelse zeiljacht. De Brit werd aan boord van het Noorse tankschip genomen. Daar de Engelsman in het be zit was van geldige papieren en kwart slag om en kwam tot stil stand. Landbouwers die aan het werk waren in de nabijheid, schoten onmiddellijk toe. Zij maakten de „hood" van het vliegtuig los om de vlieger te helpen, maar het □leek dat de sergeant-vlieger reeds was overleden. Enkele delen van het vliegtuig, o.a. het contragewicht dat zich in de neus bevond en een der wie len, vlogen door de voormuur van het met pannen gedekte dak van de woning. De echtgenote en zoon van de heer V. bevonden zich thuis. De jongen lag te bed. Hij werd door de luchtdruk weg geslingerd, maar liep geen ver wondingen op. De bestuurder was de 27-jarige sergeant-vlieger J. G. Zouten uit Eygelshoven. Het slachtoffer was gehuwd. Het Eerste Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk heeft de minister van Verkeer en Water staat de volgende vragen ge steld; 1. Is het juist, dat het hoofd bestuur der P.T.T vóór 1 Juk 1953 op onvoldoende wijze aan de naderende tariefswijzigingen bekendheid heeft gegeven? 2. Wanneer is de mededeling betreffende de wijzigingen, in vraag 1 bedoeld, aan de brieven bussen aangebracht? 3. Is het voorts waar, dat het hoofdbestuur aan de postkan toren heeft medegedeeld, dat tot 31 Juli a.s. geen strafport in rekening behoort te worden ge bracht? 4. Indien de vragen 1 en 3 bevestigend worden beantwoord, wat is dan het oordeel van de minister over het door het hoofd bestuur der P.T.T. gevoerde be leid? Het Nederlandse motorschip „Surte", dat zoals gemeld aan de grond was gelopen in de baai van Hudiksvall in Noord-Zwe den, is door een sleepboot losge trokken. Het schip had een klein lek opgelopen, maar kon op eigen kracht Hudiksvall berei ken. geld, kon hij op de gewone wijze ons land binnenkomen en lever de het douane-onderzoek geen moeilijkheden op. Hij zal zo spoedig mogelijk naar Engeland terugkeren. Nader vernemen wij nog dat de Engelsman een week in Frankrijk had doorgebracht en Zaterdag j.l. met zijn zeilboot van Ouistreham, dat aan de monding van Het Kanaal van Caen ligt, was uitgevaren. Het weer was slecht en hij was al leen aan boord. Maandagmorgen om 6 uur was hij tot ongveer 30 mijl van het eiland Wight ge komen. In Het Kanaal kwam toen mist op en het begon te re genen. Toen hij dan ook een tankschip zag heeft hij met vlaggeseinen te kennen gegeven dat hij zijn boot wilde verlaten. Hij is met de Harwichboot naar Engeland teruggekeerd. In een officiële mededeling, die te Canberra is uitgegeven, wordt gezegd, dat de 200 Japan se oorlogsmisdadigers, die zich op het eiland Manus bevinden, waarschijnlijk de rest van hun straftijd in Japan mogen uitdie nen. Manus ligt in de nabijheid van Nieuw-Guinea en staat onder Australisch beheer. De Australische premier van Buitenlandse Zaken, Richard Casey en de minister voor het Leger zeiden, dat de Japanse re gering eerst moet beloven, dat de hand zal worden gehouden aan de bepalingen van het vre desverdrag, wat betreft de rest van de straftijd. Zij voegden aan hun verklaring toe, dat de maatregel van de Australische regering overeenstemt met de door alle andere betrokken re geringen, behalve Rusland, ge nomen maatregelen. Het Poolse gouvernemenïs- vaartuig „Pittitor" (490 bruto- registerton) is Dinsdagavond gestrand op de „Razende bol" o;j Den Helder. Het schip is afkom stig uit Stettin. De reddingsboot „Prins Hen drik", die aanvankelijk vergeefs' was uitgevaren en weer in de haven was teruggekeerd, heelt later voor de tweede maal zee gekozen en het Poolse vaartuig bereikt. Het schip is gisteren op eigen kracht vlotgekomen. In afwachting van de defini tieve regeling voer de bromfiet sers in de verkeerswetgeving, welke vermoedelijk nog een paar maanden op zich zal laten wach ten, raadt de K.N.A.C. alle berij ders van gemotiriseerde fietsen, aan de gedragsregels van de ge wone fietsers in acht te nemea door voorrang te geven aas auto's en motorfietsen en zoveel mogelijk van de rijwielpaden gebruik te maken. Hierdoor zal de eigen zowel als de algemene verkeersveiligheid worden ge diend. Het motorwegverkeer wordt tevens geadviseerd bijzender op zijn hoede te zijn, aangezien de bromfietsen met een cylir.derin- houd boven 50 cm3 motorrijtuigen blijven.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1