li Sportnieuws Eric de Noorman en Hor Ehan" IK! Merrie-premiekeuringen Bliksem doodt 4 mensen in Noord-Italië Hitte in Pesjawar eist slachtoffers Duitsers bezoeken Arnhem Radio-Peking beschuldigt Thailand Oostduitse boeren behoeven minder te leveren Slachtoffers van wervel winden op Korea Wat brengt de RADIO? KENYA Duits zwervertje aangehouden Kantongerecht te Terneuzen WIELRENNEN. Ronde van Frankrijk DOODSTRAFFEN IN OOST-DUITSLAND Vliegtuig in strijd tegen dysenterie DUIVENSPORT MARKT- EN HANDELSOVERZICHT 99 KONINKL. VER. „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD". Het E.V.G.-verdrag België in I In Noord-Italië zijn 4 perso nen, o.w. een 71-jarige vrouw op een fiets, door de bliksem ge dood. Zware regenval richtte aan zienlijke schade aan onder te velde staande gewassen. In het afgelopen weekeinde zijn in Pesjawar (Pakistani 21 personen om het leven gekomen door de grote hitte, aldus meld den bladen te Karatsji. De tem peratuur in dit gebied is in de afgelopen dagen tot boven 44.4 graden Celcius gestegen. Mogelijk is het aantal slacht offers nog groter. In het gebied van Campbell- poer, in Noord-Pakistan, zijn 30 personen door de hitte omge komen. Leden van het gemeentebe stuur van Dusseldorp, alsmede directie en bestuursleden van 't gemeentemuseum van Arnhem zullen met een aantal leden van het bestuur van het D.N.A. en een vertegenwoordiger van het Kulturministerium op 9 Juli zo wel de Van Gogh-expositie op de Hoge Veluwe als het Arn hems gemeentemuseum, waar op het ogenblk de tentoonstel ling van de 17e-eeuwse meesters uit Gelders bezit is, bezoeken. Radios-Peking heeft in een uit zending, die opgevangen is in San Francisco, opnieuw Thai land beschuldigd van arrestatie en internering „in een onge zond gebied" van een groot aan tal in Thailand wonende Indo- chinese communisten. De democratische republiek Vietnam heeft op 2 Juli in een nota hiertegen geprotesteerd, aldus voegde radio-Peking hieraan toe. De Oostduitse regering heeft bepaald, dat de boeren in 1953 in plaats van 700.000 nu 400.000 ton groente en fruit behoeven te leveren. De boeren kunnen, nadat zij aan hun leveringsplicht hebben voldaan, de rest vrij verkopen. Het aantal slachtoffers van de wervelwinden die Zuid-Korea hebben geteisterd, bedroeg Dins dagochtend 78 doden, gewonden en vermisten. 16.000 personen zijn dakloos geworden. Door de hevige regenval zijn grote gebieden overstroomd. Seoel ligt volkomen geïsoleerd van alle naburige steden en de prijs van rijst is daar reeds met 35 procent gestegen. DONDERDAG 9 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 Causerie; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nws.; 13.20 Piano; 13.35 Orkest; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Orkest; 15.45 Gram.; 16.00 Lezing; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 18.35 Op de stelling; 18.45 Leger des Heilskwartier; 19.00 Nieuws; 19.10 Levensvragen; 19.30 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Radio vossenjacht; 21.15 Klankbeeld; 21.45 Orkest; 22.15 Piano; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Dagopening; 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor;.9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Gev. muziek; 12.00 Zang; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Gev. progr.; 14.30 Piano; 15.00 Voor de zie ken; 16.00 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Causerie; 17.40 Gr.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Ork.; 18.55 Ronde van Frankrijk; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Lichte muz.; 19.40 Report.: 19.50 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.10 Cabaret; 21.50 Amusementsmuziek; 22.20 Cau serie; 23.00 Nieuws;.23.15 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Operet temuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Klassieke muziek; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de vrouw1; 15.45 Verzoekprogram ma; 16.00 Sport; 16.15 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Zang; 20.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Operette; 23.00 Nieuws. DODELIJK VERKEERS ONGEVAL. Maandagmiddag is de 60- jarige landarbeider J. Boon, toen hij op de fiets de rijks straatweg te Limmen overstak, door een passerende auto aan gereden. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij la ter aan de gevolgen is overle den. Het slachtoffer laat een vrouw en 6 kinderen achter. In de periode van 23 Juni tot 5 Juli zijn in Kenya 241 ver zetslieden gedood en 193 gevan gen genomen, aldus heeft gene raal Erskine, de Britse opperbe velhebber in Oost-Afrika, mee gedeeld. Daartegenover waren 28 leden van de veiligheidstroepen en gezagstrouwe Kikoejoe's ge sneuveld. Veertien verschillende soorten wapenen waren op ver zetslieden buitgemaakt. Een jeugdig Duits zwervertje is door personeel van de N.D.S. M in de Amsterdamse haven aangetroffen op een in aanbouw zijnd schip van deze maatschap pij. Via de chef van de bewakings dienst werd hij overgeleverd aan de Amsterdamse vreemde lingendienst, die thans uitzoekt wie hij is en hoe hij naar zijn land zal worden teruggezonden. Hij droeg geen enkel papier bij zich. De jongen zegt 17 jaar oud en metselaar te zijn. Hij noemt zich Karl K. en zegt in Dresden te wonen. Hij zou op avontuur uit zijn gegaan, enkele weken in West-Duitsland hebben gezwor ven en tenslotte de Nederlandse grens over zijn gegaan. Zijn be doeling was te pogen als ver stekeling op een der schepen te gaan varen. 'J 'jf' Op 18 December 1952 werd J. de G„ arbeider op de fosfaatfa- briek te Sas van Gent, bij zijn werkzaamheden door een balkje dat van pl.m. 10 m hoogte naar beneden viel op het hoofd getrof fen. Aan de gevolgen hiervan is De G. dezelfde avond nog over leden. Voor dit ongeval had de directeur van bovengenoemde fa briek zich te verantwoorden. Voorts werd de heer F. R. H. uit St. Laurens, deskundige op het gebied der veiligheidswetgeving, gehoord. Volgens deze getuige had men uitgebreide veiligheidsmaatrege len moeten nemen, toen deze ploeg van 5 man in de fabriek bezig was met het monteren van een transportgoot en jacobslad- der. Voor dit werk was tijdelijk de plankenvloer van een boven verdieping opgebroken. Op een gegeven ogenblik raakte 't balk je bij het transport het dak en viel naar beneden. Juist op dit moment liep De G. op eigen ini tiatief onder de opengebroken ruimte en werd dodelijk getrof fen. Nadat nog twee getuigen waren gehoord, kreeg de ambte naar O. M. het woord. Deze meen de dat veiligheidsmaatregelen zonder veel meer kosten het ge vaar hadden kunnen ondervan gen. Hij zou het bij deze werk zaamheden beter hebben geacht, indien de vloer van de verdieping met losse planken was afgedekt geweest. Spr. eiste 150 of 60 dg. Mr. Adriaanse, die als verdedi ger optrad, verklaarde dat van 'n verzuim van veiligheidsmaatrege len geen sprake kon zijn. Hier werkte een ploeg van vijf perso nen, waarvan enkele boven en de anderen beneden. Overigens wa ren hier geen arbeiders aanwe zig, omdat de fabriek die dag stil lag De vijf arbeiders wisten dus wel degelijk welk werk hier werd uitgevoerd en het was dus van De G. een ongelukkig initia tief van onder zijn dekking te ko men om de afmetingen van een plaatje op te nemen, dat later on der de jacobsladder zou moeten worden geplaatst. Men kan de di recteur voor deze ongelukkige samenloop van omstandigheden moeilijk aansprakelijk stellen. Hij was van oordeel, dat hier vrij spraak op zijn plaats was. De kantonrechter had geen en-< kele indruk gekregen, dat een ernstig verzuim was gepleegd. Hij sprak ir H. vrij van het hem ten laste gelegde. J. v. D„ loswerkman te Zuid- dorpe, betrok zonder vergunning van B. W. een woning in deze gemeente. Hoewel Van D. ruim schoots van repliek diende, ver oordeelde de kantonrechter hem tot 10 of 6 dg. De caféhouder S. F. M. te Kloosterzande had in zijn locali- teit langer laten dansen dan was toegestaan. Daar dit volgens de politie geregeld voorviel, veroor deelde de kantonrechter hem tot 30 of 15 dg. Mej. G. v. d. H. uit Terneuzen, stak op de Axelsestraat zo on gelukkig over, dat zij het ver keer in gevaar bracht. Uitspraak 10 of 6 dg. Een chauffeur van een Axelse firma, F. D., parkeerde zijn wa gen te Zaamslag op een plaats langs de weg, waar aan de over kant een andere wagen gepar keerd stond. Hierdoor maakte D. de passage tussen deze wagens betrekkelijk nauw en dit had tot gevolg, dat een bus een aanrij ding veroorzaakte met de wagen van verdachte. Eis 20 of 15 dg. Rekening houdend met de om standigheden maakte de kanton rechter er 10 of 5 dg van. N. H. K., fabrikant te Alphen aan de Rijn, veroorzaakte te Zaamslag door verkeerd ma noeuvreren een aanrijding met 'n achter hem komende auto. De ambtenaar eiste 70 of 35 dg. De kantonrechter verordeelde K. tot 40 of 20 dg. F. J. R. uit Terneuzen maakte het op zekere avond in een café in de Nieuwstraat te bont. Hij ging uiteindelijk met bierglazen gooien. Al gauw was R. op straat gezet en hier gedroeg hij zich evenmin normaal. Tenslotte werd hij door de gemeentepolitie inge rekend. Voor de ordeverstoring in het café kreeg R. 10 of 5 dg en voor het luidruchtig optreden op de openbare weg 20 of 10 dg. J. V., chauffeur van 'n Z.V.T.M.- bus, moest op de Buthdijk te Axel voor een aantal wielrijders zóver naar links uitwijken, dat hij een wielrijder in het prikkeldraad reed. De kantonrechter legde hem 20 of 10 dg op. Hierna kwamen J. v. E„ slager; J. Z., landarbeider en J. J. V., aardappelhandelaar, allen wonen de te Hoek, voor de balie. Zij hadden de wet op de aardappel moeheid overtreden door meer dan van hun bouwland te ver bouwen met aardappelen. De eerste twee werden veroor deeld tot 25 of 10 dg. en laatst genoemde tot 15 of 10 dagen. P. P. v. W„ fabrieksarbeider te Terneuzen, werd 's avonds aange houden op zijn fiets, daar zijn licht niet brandde. Dit kostte hem nu 4 of 2 dg. Drie Belgen uit Assenede wa ren te Sas van Gent gaan vissen, zonder dat zij in het bezit waren van een visacte. J. v. H„ sjouwer, liep de hoogste boete op n.l. 12 of 6 dg. De andere twee kregen ieder 6 of 3 dg. Tevens werd al het vismateriaal verbeurd ver klaard. De sleepbootkapitein F. S. K. van de „Savoyard" manoeuvreer de onder invloed van sterke drank zó gevaarlijk en met zulk een snelheid bij het binnenvaren van de Westsluis te Terneuzen, dat er een kabel van zijn sleep brak. Verder was zijn gedrag te genover de rijkshavenmeester zo danig beneden .peil, dat deze hem de sluis uitstuurde. De ambte naar O. M. eiste 75 of 30 dg. Daar de kantonrechter het optre den van de sleepbootkapitein buitengewoon ergerlijk vond en hij de grootst mogelijke tucht op de Nederlandse waterwegen noodzakelijk achtte, veroordeelde hij K. tot 100 of 50 dagen. SÉ KEURING TE HULST. Tweejarige merries. Kleine maat. 1. Molly v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Kuitaart; 2N Avi- na van 't Hoogland, eig. Al. Ser- rarens, Ossenisse; 3. Jenny van Dien, eig. P. J. D. v. Eerdenburg, Graauw; 4. Emma, eig. P. J. Die- lemande Klerk, Terneuzen. Tweejarige merries. Grote maat. l.Hélène v. d. Melo, eig. C. Steij- aert, Graauw; 2. Marisca v. Ca thalijnhof, eig. A. D. H. Verschue- ren, Hengstdijk; 3. Clara v. d. Me lo, eig. C. Steijaert, Graauw; 4. Brunetta v. Marisenhof, eig. E. Verstraaten. Graauw; 5. Coquet te v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 6. Hilda, eig. Al. Serra- rens, Ossenisse; 7. Nadia, eig. D. Burm, Nieuw-Namen; 8. Belle v. h. Veerhuis, eig. A. J. Verdur- men, Kloosterzande; 9. Corrie, eig. E. de Beule, St Jansteen. Driejarige merries. Kleine maat. 1. Juliëtte v Rozenberg, eig. E. A. v. Waterschoot, Hontenisse; 2. Udine v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans. Kuitaart; 3. Corry v. Absdale, eig. J. F. de Cock, St Jansteen. Driejarige merries. Grote maat. 1. Bertha v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 2. Oranda v. Herseur, eig. R. A. Suij, Graauw; 3. Flora, eig. C. Schout, St Jan steen; 4. Gabby v. Cambron, eig. P. L. Mangnus, Stoppeldijk. Vierjarige merries. Kleine maat. 1. Bianca v. 't Hoogland, eig. Al. Serrarens, Ossenisse; 2. Yolanda v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3. Leonora v. Steen, eig. Jos. Dob- belaer, St Jansteen; 4. Udine van Oostburg, eig. R. Doffemont, St Jansteen. Vierjarige merries. Grote maat. 1. Hermine v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 2. Corrie van Molenhoek, eig. J. L. de Putter, Hontenisse; 3. Annie, eig. R. A. Vereecken, Hontenisse; 4. Inoja v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Ver schueren, Hengstdijk. 510-jarige merries. Kleine maat. 1. Doca v. h. Waterhof, eig. Th. de Koek, Kloosterzande; 2. Nelly v. Prosper, eig. D. Burm, Nieuw- Namen; 3. Wagonnette v. Pros per. eig. D. Burm, Nieuw-Namen; 4. Marianne v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 5. Weijnanda, eig. R. Doffemont, St Jansteen; 6. Bea v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 7. Cali- ne, v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 8. Ger- da v. St Andries, eig. Joh. Fr. Kips, Koewacht; 9. Selma v. Graauw, eig. Arth. Verbistvan Mol, Stoppeldijk; 10. Monique v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 11. Flavia, eig. Hon. v. Gassen, Ossenisse; 12. Thea eig. Gebr. Van Overloop, Koe wacht. 510-jarige merries. Grote maat. 1. Ria v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 2. Gre ta v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3. Kit- tv v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 4. Anna van Cathalijn hof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 5. Dalila, eig. G. J. M, Staal, Graauw; 6. Marga van Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse. Mallejac van de West-Franse ploeg heeft Frankrijk de tweeds .overwinning in de Tour de Fran- ce bezorgd. Van de 111 renners Kebaili liet, wegens een blinde darm operatie, bij de start ver stek .gaan, en Garcia en Prouzet hadden Maandag de strijd ge staakt ging hij in de vijfde étappe van Dieppe naar Caen als eerste over de eindstreep. De 200 km had hij in 5 uur 38 min. en 35 sec. afgelegd. Na het vuurwerk in de afgelo pen dagen hielden de Nederlan ders zich dit keer rustig. Alle mannen van Pellenaars (Henk Stevens die als no. 103 binnen kwam uitgezonderd) eindigden met het grote peloton ex aequo op de dertiende plaats. Toch moest de Nederlandse ploeg een klein verlies incasse ren. In het ploegenklassement ging de leidende positie verlo ren. Frankrijk N. O. staat nu bo venaan. Dit kwam vooral dank zij het werk van Hassenforder en Walkowiak, die bij het verlaten van Neubourg (92 km) er in ge zelschap van Diot, Querinel, Mal lejac, Morvan, De Bruyne en Mo- lineris tussenuit trokken. Dertig km verder hadden deze 8 vluch telingen al een voorsprong van 8 minuten genomen en onder aan voering van Hassenforder, die met een achterstand van 9 min. 12 sec in het algemene klasse ment op Cchaer de kans schoon zag de leiding in de algemene rangschikking te veroveren, ble ven zij er flink de gang inhouden. Bij de binnenkomst te Caen schoot Mallejac naar voren en met een felle eindspurt bracht hij de etappe op zijn naam. Dertien seconden later vloog Hassenfor der over de streep. Met deze 2de plaats was de Breton geslaagd in zijn opzet: de verovering van de gele trui. GEREGELDE LUCHTVERBIN- DING TUSSEN HOLLANDIA EN AUSTRALISCH NIEUW- GUINEA. In Canberra is officieel mede gedeeld, dat Australië binnenkort zal deelnemen aan het onderhou den van een geregelde luchtvel- binding tussen Lae (Australisch Nieuw-Guinea) en Hollandia. de hoofdplaats van Nederlands Nw.- Guinea. Deze mededeling is ge daan na de besprekingen tussen de Australische minister van bui tenlandse Zaken en de ministers Luns en Kernkamp, die een be zoek aan Australië brengen. In de officiële mededeling wordt voorts gezegd, dat de besprekin gen betrekking hadden op de sa menwerking op administratief niveau tussen beide landen ten aanzien van Nw. Guinea. Verder zijn er kwesties ter sprake ge bracht op het gebied van de ver bindingen, van directer samen werking op het gebied van de landbouw, de gezondheidszorg en in het algemeen op sociaal ter rein. De fractie van de Belgische Christelijke Volkspartij heeft Dinsdag met grote meerderheid besloten voor het parlementaire reces de grondwetsherziening en het ontwerp tot bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag in be handeling te nemen. Voorzitter Eyskens sprak de verwachting uit, dat het liberale voorstel om eerst de grondwets herziening af te handelen en daarna het E.V.G.-verdrag zal worden aanvaard. Volgens het Westberlijnse blad „Telegraf" hebben Sowjet- russische militaire gerechtsho ven 15 officieren en 31 man la ger personeel van de Oostduitse volkspolitie ter dood veroordeeld wegens het niet opvolgen van orders tijdens de ongeregeldhe den in Oost-Duitsland. Voorts schrijft het blad, dat niet vermeldt, uit welke bron 't bericht afkomstig is, dat 578 po litiemannen tot gevangenis straffen zijn veroordeeld. Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht zal ruim 12.000 liter van een insecten- dodend middel over de Japanse stad Moji uitsproeien, ter be strijding van een dysenterie- epidemie, die door vliegen is veroorzaakt. Moj ligt op het eiland Kioes- joe, dat vorige week vrijwel ge- neel werd overstroomd. De epi demie begon na de overstro ming en heeft sindsdien reeds 42 doden geëist. Deel H: HET PAD DEB VERSCHRIKKING. 133. Door het geurige lentelandschap rijdt een kleine schare rui ters. Allen zijn gekleed in de dracht der no maden, doch aan de grijsblauwe ogen en het blonde haar van de rijzige ruiter, die naast de oude aanvoer der voorop rijdt, zal men toch onmiddellijk de vreemdeling her kennen. Het verblijf in de winterkwartieren van Bor Khan heeft Eric de Noorman en de zij nen veel goed gedaan. De strenge winter heeft elke poging tot achtervol ging van Tsacha en de verrader Rorik onmogelijk gemaakt. Gedurende de lange wintermaan den zijn de Noormannen weer ge heel op krachten gekomen en met vertrouwen ziet Eric de strijd, die komen gaat, tegemoet. Met het oog op Tsacha heeft Bor Khan vroeger dan gewoonlijk zijn winterkamp verlaten en, terwijl de hoofdmacht met vrouwen, kinde ren en lastdieren langzaam volgt, is de oude steppenhoofdman met enkele beproefde krijgers, de drie Noormannen en de trouwe wolfs hond van Eric op zoek gegaan naar nieuwe weidegronden. „Oeah! Help! Ik zak er af," gilt Orm, die met Halfra in de achter hoede rijdt. „Hoe hebben ze ooit kunnen uitdenken, dat paarden be staan om er op te rijden...!" En met een schorre kreet grijpt Orm zich wild aan de manen van zijn paardje vast op het ogenblik, dat de ruiters in draf vooruit rijden. Aan de rand van een diepe vallei houdt Bor Khan zijn paard in. Hij maakt een breed armgebaar en zegt tegen Eric: „Zie daar, Noor man, de nieuwe weidegronden voor mijn stam..." Eric knikt goedkeurend en laat zijn blikken gaan over het hoog- opgaande geboomte en het weelde rige gras dat beide oevers van de brede rivier als met een dik groen tapijt bedekt. Een betere kamp plaats zou moeilijk te vinden zijh. Hier bevindt zich letterlijk alles, wat mens en dier nodig hebben. Voorzichtig dalen de mannen ach ter elkaar langs een smal kronke lend pad en aan de oever van de rivier stijgen zij af. Terwijl de paarden hun dorst lessen aan het heldere water, kijkt Eric onder zoekend rond. Het is duidelijk, dat deze schitterend verborgen vallei nog slechts door weinig mensen is betreden. Een beter vluchtoord zou Tsacha zich dus... Dan houdt hij de adem in. „Heer Khan!" De grijze aanvoerder komt haas tig toegelopen wanneer hij de on rust in Eric's stem hoort. Zwijgend wijst de Noorman op de hoefindrukken van een paard, die flauw zichtbaar zijn in het zand op de oever van de rivier. De steppenhoofdman buigt zich voorover, doch na een vluchtig on derzoek richt hij zich met 'n glim lach tot Eric: „Ik weet waaraan gij denkt, Noorman," zegt hij. „Uw vrees is echter ongegrond. Dit zijn sporen van een kreupel paard en dus ruiterloos, want geen krijger van de steppen zal ooit een mank paard berijden. Waarschijnlijk zijn het sporen van een oud dier, dat de eenzaamheid zoekt om te ster ven..." De Noorman knikt zwijgend, doch zijn blikken glijden onderzoekend langs de oever en het koele lente briesje, dat langs zijn gelaat strijkt, kan niet verhinderen dat hij denkt aan Tsacha's spottende, uitdagen de lach... De uitslag luidde: 1. Mallejac (Fr. W.) 5.38.35; Z Hassenforder (Fr. N. O.) 5.38.48; 3. De Bruyne (B.); 4. Diot (He de France); 5. Morvan (Fr. W.); 6. Querinel I Fr. W.7. Moline- ris (Fr. Z. O.) allen in dezelfde tijd als Hassenforder; 9. Walko wiak (Fr. N. O.) 5.40.03; 9. Ko- blet (Zw.) 5.48.18; 10. Magni (It.) z.t.; 13. ex aequo het grote pelo ton in dezelfde tijd als Koblet. In deze groep bevonden zich met uitzondering van Stevens alle Ne derlanders; 103. Stevens 5.50.19. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Hassenforder (Fr. N. O.) 28.41. 21; 2. Schaer (Zw.) 28.42.09 3. Wagtmans 28.43.11; 4. Renaud (lie de France) 28.45.39; 5 Roks 28.46.04; 6. Meunier (Fr N. O.) 28.46.52; 7. Van Est 28.47.35 8. Close (B.) 28.47.48; 9. Astrua (It.) 28.48.09; 10. Robic (Fr W.) z.t.; 13. G. Voorting 28.48.17 29. Koblet (Zw.) 28.54.45; 30. Bartali (It.) z.t.; 48. Nolten 29.01.10; 51. Jansen 29.02.07; 55. Van Breenen 29.03.47; 65 A. Voorting 29.08.03; 71. Suykerbuyk 29.11.33. 90. Ste vens 29.23.45. Het algemeen ploegenklasse ment luidt thans: 1. Frankrijk N. O. 85.57.10; 2. Ne derland 86.02.42; 3. Frankrijk W. 86.06.03; 4. Ile de France 86.11.47; 5. Frankrijk nationaal 86.17.33. De premie voor de strijdlustig- ste renner in deze etappe kreeg Hassenforder. „De Vrede", Sas van Gent. Wedvlucht uit Breteuil. Snel heid eerste oude duif 1281,5 m. 1. J. van Oppen; 2. H. van Kerkhoven, Sluiskil; 3. G. Ing- hels; 4. A. Schauwvlieghe5. H. Marquinie; 6. W. van Dalen; 7. A. Claeijssens; 8. J. Heida; 9. P. van Reeth; 10. G. Wulffaert. Snelheid eerste jonge duif 1272,8 meter. 1. en 9. G. Wulffaert; 2. en 6. R. Geemaerdt; 3. H. Stubbe; 4. J. van Oppen; 5. C. de Bakker; 7. D. Dhaene; 8. A. Lafort, Sluis kil; 10. A. Claeijssens. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 Juli 1953. Weektotaal 5048. Dagtotaal 3520. Vette koeien en ossen 370; ge- bruiksvee 969 (227)vette kal veren 150; graskalveren 113 (37); nuchtere kalveren 836; varkens 216; biggen 270; paar den 134; veulens 68; schapen of lammeren 368; bokken of geiten 26. Prijs per kg. Vette koeien aanvoer le kw. 2,80 tot 2,88; 2e kw. 2,70 tot 2,78; 3e kw. 2,40 tot 2,60. Vette kalveren le kw. 2,60 tot 2,702e kw. 2,50 tot J 2,30, 3e kw. 2,30 tot 2,50. Slachtpaarden le kw. 1,95; 2e kw. 1,85; 3e kw. 1,75. Prijs per stuk. Graskalveren le kw. 400; 2e kw. 325; 3e kw. 250. Nuchtere kalveren le kw. 60- 2e kw. 523e kw. f 48. Biggen le kw. 53; 2e kw. 46; 3e kw. 40. Veulens le kw. 450; 2e kw. 400; 3e kw. 300. Schapen le kw. 120; 2e kw. 100; 3e kw. 90, Lammeren le kw. 100; 2e kw. 90; 3e kw. 70. Kalf. en melkkoeien le kw 1150; i2e kw. 975; 3e kw. 850. Vare koeien le kw. 775; 2e kw. 630; 3e kw. 620. Vaarzen le kw. f 850; 2e kw. 775; 3e kw. 650. Pinken le kw. 575; 2e kw. 5253e kw. 425. Overzicht. Vette koeien aan voer als vorige week, handel traag, prijzen niet geheel prijs houdend, enige prima's boven notering. Vette ossen aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend, enige pri ma's boven notering. Vette kalveren aanvoer tame lijk, handel vlug, prijzen ruim prijshoudend. Graskalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen on veranderd. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen iets stijver. Biggen aanvoer even minder, hancel flauw prijzén onveran derd. Slachtpaarden aanvoer iets groter, handel slepend, prijzen als vorige week. Veulens aanvoer ruimer, han del willig, prijzen prijshoudend Schapen en lammeren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen ruim prijshoudend. Vare koeien aanvoer iets meer, handel slepend, prijzen onver anderd. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen even stijver. T.b.c.-vrij vee aanvoer rede lijk, handel kalm, prijzen iets stijver.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3