Binnenlands nieuws Eric de Noorman en Bor Khan Sportnieuws Merrie-premiekeuringen WIELRENNEN. Gerrit Voorting wint 4de etappe VOETBAL ATHLETIEK. TENNISSPORT. 99 Ronde van Frankrijk Top van Nanga Parbat bereikt BUS MET VOETBALLERS DOOR TREIN GEGREPEN. De regeringswisseling in Hongarije Van Everest naar diepzee Neutraliseringsplan van de Sowjets De Duiise hulp aan.hei waiersnoodgebied KONINKL. VER. „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD". 99 TVVEE AMERIKAANSE MILITAIREN GEARRESTEERD Zondagnacht zijn door de rijkspolitie te Amsterdam twee Amerikaanse militairen, die met verlof in ons land vertoefden, gearresteerd in verband met de overval op de Amsterdamse taxichauffeur O. Ze zijn in de hoofdstad gepakt. De politie speurt nog naar de derde over valler. In tegenstelling tot eerdere berichten zijn hier dus inder daad Amerikanen aan het werk geweest. Zoals bekend, reden Vrijdagavond de mannen per taxi van het Rokin te Amster dam naar de Schipholweg. Na bij de Noordelijke zijde van de hoofdweg overvielen zij O., sloe gen hem op het hoofd en li chaam, waardoor de man op de straat viel. De overvallers haal den de portemonnaie met 5 uit het colbertjasje van de chauffeur en zetten daarna met de auto koers in de richting van Hoofddorp. De blokbandtaxi is licht beschadigd verborgen in een bosje gevonden nabij de Fokkerfabriek. TEXTIELDIEFSTAL TE ROTTERDAM. De politie te Rotterdam heeft de 29-jarige zeeman C. B., de 26- jarige isoleerder J. de J. en de 40-jarige loswerkman L. P. V. aangehouden, die een partij tex- tielgoed van duizenden guldens hadden gestolen uit de opslag- Een Oostenrijks-Duitse expedi tie heeft de top van de 8120 meter hoge Nanga Parbat in het westen van de Himalaya bereikt, aldus is te Karatsji vernomen. Een Oostenrijker, Herman Buhl, zette 4 Juli het eerst voet op de top van deze berg, op drie na de hoogste ter wereld. Buhl komt uit Tyrol. De leider van de groep klim mers was de 52-jarige Oostenrij ker Peter Aschenbrenner, vete raan van twee vorige expedities. Hij overleefde in 1934 met een andere blanke een sneeuwstorm, waardoor negen man om het le ven kwamen, onder wie de leider der expeditie, de Duitse bergbe klimmer Willi Merkl. Men was toen slechts 40 meter van de top verwijderd. De huidige expeditie werd door slecht weer gehinderd. Men bracht hulde aan de moed' en het uithoudingsvermogen van de (inheemse) Hunza-dragers. De Nanga Parbat staat bekend als de „Duitse berg", daar vooral Duitsers getracht hebben de top te bereiken. De eerste, die een poging on dernam, was de Brit Mummery, die in 1895 door een lawine werd bedolven. Bij een Duitse expedi tie in 1937 kwamen alle leden door een lawine om. Er zijn in totaal vijf expedities mislukt. De huidige werd georganiseerd door dr Karl Herrligkoffer, een gynaecoloog uit München, die „wraak" wilde nemen voor de dood van Merkl, zijn stiefbroer. De eigenlijke beklimming werd echter geleid door Aschenbren ner. Herrligkoffer zelf had nog nooit een berg beklommen. Buhl plantte 4 Juli 37 dagen na het succes van de Everest-ex- peditie de vlaggen van West- Duitsland en Pakistan op de top van de Nanga Parbat, die ook wel „berg des doods" wordt ge noemd. Ten minste dertien blan ken hebben bij de bestijging de dood gevonden. Nanga Parbat betekent „naak te berg". Hij is de tweede van 's werelds hoogste bergtoppen, die thans is beklommen. Twee Roemeense zeelieden hebben Zondag hun schip in Hol ding (Jutland) verlaten en de po litie asyl in Denemarken ver zocht. plaats van de firma H. ter Meu- len te Rotterdam. De politie had er Zaterdag nacht lucht van gekregen, dat er haastig vier koffers waren bin nengebracht in een woning aan de Steinwegstraat. Zij ging op onderzoek uit en toen zij in de woning was, stopte er opeens een taxi. Er zaten drie mannen in, die vier koffers bij zich hadden, volgepropt met textielgoed. Zij werden ingerekend en toen bleek waar de acht koffers met inhoud vandaan waren gekomen. WIELRIJDSTER OVERLEDEN. Een ongeveer 23 jaar oude wielrijdster is op de Rozengracht te Amsterdam bij het passeren van enkele fietsers onder de aan hangwagen van een vrachtauto terechtgekomen. De wielen van de zware wagen reden over het hoofd van het slachtoffer. Zij is direct naar het Wilhelminagast- huis vervoerd. Na aankomst bleek ze reeds te zijn overleden. BRUILOFTSFEEST RUW VERSTOORD. Twee schoten klonken Zater dagnacht tussen de huizenblok ken aan de Populierenweg en de Vrolikstraat te Amsterdam. Bij na tegelijkertijd sneuvelden twee ruiten van een woning aan de Vrolikstraat, waar een 30-jarig bruiloftsfeest werd gevierd. De feestgangers stoven verschrikt uiteen, maar niemand werd ge wond. Aan deze wild-west scène was het een en ander voorafgegaan. De bruiloft werd aldus de po litie nogal luidruchtig gevierd. Er werden platen gespeeld op een electrische gramofoon en het ging nogal gezellig toe. Een bewoner van één der per celen aan de Populierenweg, een 35-jarige tekenaar-constructeur zag zijn nachtrust bedreigd en schreeuwde naar de feestvieren den, dat die gramofoon afgezet moest worden. Toen daaraan geen gehoor werd gegeven, heeft de tekenaar een windbuks ge pakt en de twee schoten gelost, aldus proberend het feestlawaai te doen verstommen. Veel nachtrust heeft hij daarna niet meer genoten, want hij werd door de politie aangehouden ter zake van opzettelijke vernieling. DOOR GASVERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN- Toen Zondagmorgen de heer Buist, landbouwer te Tjamsweer, het echtpaar Wiersma wilde af halen voor de kerkgang, zag hij de oudjes in een stoel zitten. Hij vermoedde dat zij in slaap waren gevallen, maar ontdekte daarop een scherpe gaslucht. Bij nader onderzoek bleek, dat het echt paar, waarvan de man 79 jaar en de vrouw 81 jaar was, was over leden door een gasvergiftiging. Een kraantje van een gaskom- foortje had waarschijnlijk de ge hele avond en nacht opengestaan. Reeds eerder heeft zich bij dit echtpaar een geval van gasver giftiging voorgedaan. Beiden konden toen weer tot bewustzijn worden gebracht. AMERIKAANSE PLANNEN OM OOST-DUITSERS TE HELPEN. Volgens de „New York Times" is aan de Amerikaanse autoritei ten in Duitsland verzocht, aan bevelingen te doen inzake een „psychologische offensief" tegen de Sowjet-unie in Oost-Duits- land. De Amerikaanse regering zou deze aanbevelingen willen voorleggen aan de ministers van buitenlandse zaken van de „grote drie", die Vrijdag te Washington bijeenkomen. Naar een correspondent van het genoemde blad uit Bonn meldt, zouden Amerikaanse func tionarissen in Duitsland o.m. wil len voorstellen, voorraden over tollige boter, vlees, tarwe, e.d. uit de V.S. naar Oost-Duitsland te zenden met het oog op de daar heersende voedselschaarste. Het doel van dit plan zou zijn, de Sowjet-unie in verlegenheid te brengen en bondskanselier te helpen om de komende alge mene verkiezingen te winnen. Aan de route van dé Pan-Ame- rikaanse spoorweg, 4 km van het plaatsje Trujillo in Peru, deed zich *een ernstig ongeluk voor toen bij een spoorwegovergang een autobus werd gegrepen door een trein, die uit de richting As- cope kwam. In de bus bevond zich het voetbalelftal van de club „Juan Aurich" uit Lambatecano en een aantal supporters. Twin tig personen werden bij dit onge val gedood, terwijl 16 personen verwondingen opliepen. In Franse diplomatieke krin gen te Parijs is Maandagavond verklaard, dat „een acute econo mische crisis" de voornaamste re den voor de ommekeer in de Hon gaarse politiek schijnt te zijn. Een correspondent van het Zweedse liberale blad „Expres sen", Horn, schreef Maandag, dat de Hongaarse arbeiders op „het laagst mogelijke bestaansniveau" leefden. Volgens Horn kostte een kilo brood, indien tenminste brood te krijgen was, 11,20, een kilo aardappelen 1,80, een kg kaas ruim 15,50 en een kg boter ruim 21,50. Een ei kostte bijna 1,50 per stuk en een liter melk 1,40; Het gemiddelde loon van een Hongaarse arbeider was volgens Horn bijna 250 per maand. Horn zeide deze cijfers te heb ben kunnen opstellen aan de hand van gegevens uit gesprek ken met Hongaarse arbeiders. In te Wenen ontvange^ berich ten uit welingelichte kringen te Boedapest is gezegd, dat de reor ganisatie van regering en partij in Hongarije spoedig zal worden gevolgd door soortgelijke veran deringen in Tsjecho-Slowakije, Roemenië, Bulgarije en andere met de Sowjet-Unie verbonden staten. Volgens deze berichten is het eigenlijk niet aan twijfel onder hevig, dat de veranderingen in Hongarije zijn geschied op last van Moskou. Verder werd verklaard, dat, of schoon de veranderingen ingrij pend lijken, slechts weinig van de van hun functies ontheven perso nen van elke macht zijn beroofd. De ontslagen eerste-minister Ra- kosi, is, aldus de kringen in Boe dapest, de machtigste man in de partij gebleven. Hij is nog altijd het hoofd van het secretariaat en voorzitter van het politieke bu reau. Ook werd er in deze kringen op gewezen, dat het nieuwe beleid niet alleen een getrouwe navol ging is van de politiek in de Sow jet-Unie en Oost-Duitsland na Stalins dood, maar dat het over eenkomstig met de politiek die eerder in de Sowjet-Unie werd gevoerd. De nieuwe koers doet, aldus de berichten uit de kringen te Boe dapest, sterk denken aan de Rus sische politiek in de jaren van twintig tot dertig, toen een ie drastische ingevoerde collectivi sering van de landbouw tot on volledige productie leidde. Een fotograaf, die de Everest- expeditie heeft meegemaakt, heeft toestemming gevraagd om ook met de Coelacanth-expeditie te mogen meegaan. Het is de heer T. Stobart, die uit kamp 4 op de hellingen van de Mount Everest, op een hoogte van bijna 7.000 m, aan de Zuidafrikaanse visdeskun- dige prof. J. L. B. Smith van Rho des-university in Grahamstown, zijn verzoek heeft gericht. Hij schreef, dat het moeilijk was sa- menhanged te denken onder zul ke omstandigheden of ook maar de eenvoudigste handelingen te verrichten, „wat dit schrijven ook wei toont". De heer Stobart, een zoöloog, is filmfotograaf en specialiseert zich in geografische expedities en dierenfotografie. Hij was de officiële fotograaf op de Scandinavisch-Britse expe ditie naar de Zuidpool in 1950. Volgens welingelichte kringen, die zich beroepen op Russische kringen in Oost-Berlijn, zou de Sowjet-Unie bereid zijn de weste lijke groter invloed in uitgestrek te gebieden van centraal-Europa te laten in ruil voor „neutralise ring" van Duitsland. Te Moskou zou een proefplan zijn opgesteld, volgens hetwelk de Sowjets hun bijzondere positie in Oostenrijk en Tsjecho-Slowa kije zouden laten varen om tot een overeenkomst van de grote vier te kunnen komen over een neutraal Duitsland. Het nieuws over dit plan heeft West-Berlijn bereikt via leden van de Oostduitse liberale partij en het plan zou de grote weste lijke mogendheden langs de ge wone diplomatieke kanalen on der ogen worden gebracht. Een der voorwaarden zou zijn, dat de westelijke grote drie af zien van enige voorconferentie, aldus meldt Reuters correspon dent Vincent Buist. Westberlijnse politici meenden naar aanleiding van dit bericht, dat het westen wel niet naar het Sowjet-voorstel zou luisteren, om dat de ontwikkeling in West- Duitsland thans te zeer in weste lijke richting is gegaan dan dat een plotselinge „neutralisering" nog mogelijk is. 500.000STE VOLKSWAGEN GEMONTEERD. Ter gelegenheid van de mon tage van de vijfhonderdduizend- ste volkswagen is te Wolfsburg door de volkwagenfabriek een persconferentie gehouden. De bedrijfsleider, Heins Nordhoff, deelde bij die gelegenheid mee, dat de productie op het ogenblik 700 auto's per dag bedraagt, doch dat deze onvoldoende is tot dekking van de vraag. De afle veringstermijnen bedragen vijf maanden of meer. Er bestaan plannen voor de oprichting van een montage- fabriek in Brazilië. Bedrijfsleider Nordhoff zal over enkele weken naar Brazilië vertrekkken voor het voeren van besprekingen met president Vargas. De Duitse bondsregering heeft op voorstel van de Nederlandse regering twee millioen Duitse mark uit geblokkeerde tegoeden vrijgegeven voor verdere hulp aan de watersnoodgebieden in Nederland. Zoals bekend heeft de bonds republiek ons land indertijd grootscheepse hulp met werk krachten en materiaal aangebo den, waarbij aan Nederland het recht werd gelaten zelf over de aard der hulp te beslissen. KEURING TE TERNEUZEN. 2-jarige merries, kleine maat. 1. Karina van 't Windgat, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam- slag; 2. Jacinthe v. d. Heistraat, eig. Joh. Dekker A.Hzn, Zaam- slag; 3. Ella van Kapelle, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam- slag; 4. Tinie v. d. Punthoeve, eig. M. Dieleman, Zaamslag. Matige klasse. i 2-jarige merries, grote maat. 1. Rita, eig. H. P. Wolfert, Terneuzen; 2. Mina v. Willems- kerke, eig. A. Tollenaar, Hoek; 3. Elza v. Kemenade, eig. P. Die leman Mzn, Hoek; 4. Dorine v. Zaam, eig. C. A. Dees, Zaam slag. Matige klasse. 3-jarige merries, kleine maat. 1. Clairona v. d. Zwaan, eig. H. M. de Regt-De Kraker, Ter- neuzen 2. Gretha v. Terneuzen, eig. J. J. Huijssen-De Bruijne, Terneuzen; 3. Ria en 4. Lena, beide van P. Dieleman Mzn, Hoek. Even voldoende klasse. 3-jarige mé rries, grote maat. 1. Marie v. Willemskerke, éig. A. Tollenaar, Hoek; 2. Ida, eig. P. J. Dieleman-De Klerk, Zaam slag; 3. Carla, eig. Maurice Wauters, Sas van Gent; 4. Lau ra v. Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaamslag. Even voldoende klasse met goed koppaard. 4-jarige merries, kleine maat. 1. Juliana v. Willemskerke, eig. A. Tollenaar, Hoek; 2. Nor- ma, eig. P. Dieleman Mzn, Hoek; 3. Mia v. d. Vergaertpolder, eig. P. de Jonge-De Kraker, Terneu zen. Vrij goede klasse. 4-jarige merries, grote maat. 1. Paula v. Stoppeldijk, eig. Omer Verbist, Boschkapelle; 2. Alwina, eig. Maurice Wauters, Sas van Gent. Vrij goede klasse. 5-10-jarige merries, kleine maat. 1. Bella v. Othene, eig. Joh. Dekker, Zaamslag; 2. Harolda, eig. F. J. de Ruiter, Sluiskil; 3. Diana v. Kruispolder, eig. wed. M. de Regt-Dieleman, Hoek; 4. Annie, eig. H. P. Wolfert, Ter neuzen; 5. Astrid v. Stoppeldijk, eig. Joz. A. Dees Dzn, Zaam slag; 6. Orva, eig. F. P. Diele man, Hoek; 7. Orpha v. Elza, eig. Eug. F. de Moor, Zaamslag; 8. Marijke v. Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 9. Solina v. Graauw, eig. P. van Oteghem, Hoek; 10. Erna van Coegorspol- der, eig. P. Dieleman Mzn, Hoek; 11. Trixie v. d. Punthoeve, eig. M. Dieleman, Zaamslag; 12. Reina v. Melo, eig. P. Dieleman Mzn, Hoek. Goede klasse kópiri'erfiës. 5—10-jarige merries, grote maat. 1. Olga v. Othene, eig. Joh. Dekker, Zaamslag; 2. Mirza, eig. H. P. Wolfert, Terneuzen; 3. Lea v. Pauwvliet, eig. Abr. v. Hoeve, Zaamslag; 4. Blondine v. Willemskerke, eig. A. Tollenaar, Hoek; 5. Jabina v. Sluiskil, eig J. van Hoeve, Sluiskil; 6. Maria Christina v. Jaap, èig. M. Die leman Mzn, Zaamslag 7. Casto- rina v. d. Zwaan ,eig. H. M. de Regt-De Kraker, Zaamslag; 8. Dora v. Groede, eig. M. Dieleman Hoek; 9. Clairona v. Zaamslag, eig. Jac. Haak-Dees, Zaamslag; 10. Sarina v. Molenhoek, eig. Maurice Wauters, Sas van Gent; 11. Dora v. Terneuzen, eig. J. J. Huijssen-De Bruijne, Terneu zen; 12. Elza, eig. P. Dieleman Mzn, Hoek; 13. Hilda, eig. H. de Jonge, Hoek. Goede klasse kopmerries. Getoond werd Esperance v. Pauwvliet, eig. A. van Hoeve, Zaamslag. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VL A ANDEREN." TERNEUZEN. Veiling van 6 Juli. Per 100 stuks: Sla 4—7,60. Per stuk: Bloemkool A 3757 ct; idem B 1838 ct; idem C 21 ct; Groene komkommers A 25 ct; idem B 23 ct; idem C 20 ct; Wit te komkommers A 21 ct; idem B 21 ct; idem C 1416 ct; Meloenen 86 ct. Per bos: Peen II 2025 ct; Kro ten 59 ct; Uien 2022 ct. Per kg: Eerstelingen I 1120 ct; idem II 911 ct; idem kriel 68 ct; Andijvie 16—21 ct; Dop erwten 38-49 ct; Princesse bonen 1,46; Postelein 35 ct; Rode kool 711 ct; Savoye kool 811 ct; Rabarber 1518 ct; Tomaten 65 —78 ct. Aardbeien: Madame Moutöt 70 98 ct; Prolofic 5561 ct. Kruisbessen (rijp) 2735 et; Zwarte bessen 57 ct; Witte bes sen 4647 ct; Frambozen 8399 ct. Deel H: HET PAD DEB VERSCHRIKKING. 132. In plaats van in woede te ontsteken, treedt de hoofdman der nomaden achter uit en met stijgende verbazing ziet Eric een vleug van een glim lach op zijn masker achtig gezicht verschij nen. „Gij zijt moedig en de waarheid is in U," zegt de Oosterling vol daan. „Dat de waar heid leve!" Met een goedkeu rend knikje nodigt hij zijn voormalige gevan gene uit aan zijn zijde plaats te nemen. Een lachje krult Bor Khan's dunne lip pen als hij de verbijstering bemerkt waarmede Eric hem aanstaart. „Wat dacht ge, Noorman? Zou ik mijn dochter, 'n telg uit een der oudste en voornaamste geslachten van 't roemrijk steppenvolk ten hu welijk schenken aan een bleke vreemdeling? Ah, slechts een prins der steppen is haar waardig! Geen bleke vis, als gij, zij het dan dat ge voor een vreemdeling merk waardig dapper en behendig in de strijd zijt..." De Noorman weet niet of hij zich beledigd, danwel opgelucht moet voelen, doch de oude krijger gaat onverstoorbaar voort: „Ik heb mijn ÖONDEB dochter bevolen zich niet meer aan U te vertonen, zodat dit afgedaan is! Thans spreken wij over Kohorr, wiens dood gij wenst, omdat hij een uwer onderdanen doodde. Ver geet echter niet, dat vele van mijn krijgers door uw hand vielen. Zeg mij, vraag ik het bloed van een van uw dienaren?" Bor Khan's ogen boren zich in die van de Noorman. De bedoeling van zijn woorden is niet mis te verstaan en, om het leven van zijn eigen trouwe makkers te redden, kan Eric moeilijk anders dan dit toegeven. „Zeer wijs, o Noorman..." prevelt Bor Khan tevredenGij en uw krijgers kunnen thans hier blijven tot de winter voorbij is. Dan kunt gij ongehinderd naar uw land te rugkeren." „Niet zonder het zwaard Tyr, o Khan!," antwoordt Eric kalm. „Zo lang het zwaard in Tsticha's han den is..." „Dat zwaard is voor mij, Noor man," is het bitse antwoord van de oude nomade, terwijl hij zich dreigend voorover buigt, „Om het in handen te krijgen zal,ik Tsacha doden en... iedere mededinger! Ik weet, dat gij moedig ztjtj als mede dinger vrees ik U echter niet, want dan zoudt ge nog heden een dode mededinger zijn...!" Eric haalt de schouders op en, terwijl hij Bor Khan koel opneemt, zegt hij: „Gij kunt mij doden, doch de vloek, die op het zwaard rust, nimmer! Gij kent de verschrikkin gen van het zwaard Tyr niet. O zeker, ge kunt met dit zwaard de wereld aan uw voeten brengen... doch in het uur van uw dood zult ge uw eigen leven vervloeken... Er rust geen zegen op macht, die geboren is uit onderdrukking en die rust op het bloed en de ellende van talloze onschuldigen... En met dit doei voor ogen zult ge in mij nooit een mededinger vinden! In dien gij echter de vrijheid lief hebt, bindt dan de strijd aan tegen Tsa cha vóór hij met het zwaard des duivels een ramp ontketent, en ik ben een bondgenoot." De nomade staart zwijgend voor zich uit en zijn gelaat staat strak en uitdrukkingsloos. Dan verheft hij zich plotseling van zijn zetel. Aarzelend grijpt Eric de benige hand van Bor Khan en kijkt de sluwe steppenkoning onderzoekend aan. Maar het tanige masker is on- doorgróndelijker dan ooit en niets verraadt zijn innerlijke gedachten als hij zachtjes zegt: „Het is wél, Noorman... In de strijd tegen Tsa cha ztillen wij bondgenoten zijn...!" Na de twee tweede plaatsen van Wout Wagtmans heeft Ger rit Voor ting opnieuw voor een groot, en nog davender Neder lands succes in de ronde van Frankrijk gezorgd. De vierde etappe van Rijssel naar Dieppe wist hij, door in de sprint drie Fransen op schitterende wijze van zich af te schudden, in 5 uur 20 min. 19 sec. te winnen. Maar de overige Nederlandse renners brachten het er niet minder slecht af. Een zesde plaats voor Jan Nolten, een elfde voor Wim van Est en alle anderen ex aequo met het grote peloton als dertien de gearriveerd, ziedaar de resul taten die voor een opperbeste stemming in het Nederlandse kamp hebben gezorgd. Reeds kort nadat de 114 ren ners voor de 188 te rijden kilome ters waren weggeschoten werden er diverse ontsnappingspogingen op touw gezet. Maar alle vluchte lingen waren al spoedig weer te ruggehaald. En ook de Franse regionalen Desbats, Baffert en Caput, die op een gegeven ogen blik ruim 8 minuten op het pelo ton voorlagen, werden tenslotte toch weer ingehaald. Enkele km voor Fressenville (143 km) na men Lauredi en Udaire, spoedig gevolgd door Gerrit Voorting en Mirando, de benen en nu met succes. Zij namen ruim 4 minu ten winst en het werd duidelijk, dat de sprint tussen deze 4 man de beslissing moest brengen en op de strandboulevard te Dieppe toonde Gerrit Voorting hierin de sterkste te zijn. •De uitslag van de vierde etappe van de ronde van Frankrijk, van Rijssef'haar Dieppe, over 188 km luidt: 1. Gerrit Voorting (N.) 5.20.19; 2. Mirando (Fr. Z.O.) z.t.; 3. Lau redi (Fr) z.t.; 4. Audaire (Fr. W.) z.t.; 5. Darrigade (Fr. Z.W.) 525.21; 6. Nolten (N.) z.t.; 7. Ko- blet (Zw.) 5.25.28; 8. Magni (It.) z.t.; 9. Robic (Fr. W) z.t.; 10. Van der Stockt (B.) z.t.; 11. Van Est (N.) z.t.; 12. Schaer (Zw.) z.t. Het etappeklassement luidt verder: 13. ex aequo een grote groep renners in dezelfde tijd als Ko- blet (5.25.28), bij wie alle overige Nederlanders: Jansen, Roks, Ste vens, Suykerbuyk, Van Breenen, Wagtmans en Adri Voorting. Voorts onder meer: de Italia nen Astrua, Bartali en Grosso, de Belgen Close en Couvreur, Kir- chen (Lux.), Ernzer (Lux.), Bo- bet (Fr.), Deledda (Fr.). Garcia (Spanje) en Prouzet (Fr. Z.W.) staakten de strijd. Het algemeen klassement. Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Schaer (Zw.) 22.53.51; 2. Wagtmans (N.) 22.54.53 op 1.02; 3. Renaud (lie de Fr.) 22.57.21 op 3.30; 4. Roks (Ned.) 22.57.46 op 3.55; 5. Meunier (Fr. N.O. Centr.) 22.58.34 op 4.43. Het algemeen klassement luidt verder: 6. Van Est (Ned.) 22.59.17 op 5.26; 7. Close (B.) 22.59.30; 8. ex aequo Anzile (Fr. N. O. Centr.), Astrua (It.) en Robic (Fr. West) in 22.59.51; 11. Ernzer (Lux.) 22.59.56; 12. Gerrit Voor ting (Ned.) 22.59.59; 13. Lauredi (Fr.) 23.01.39; 14. Impanis (B.) 23.01.56; 15. Serra (Sp.) 23.02.15; 50. Nolten (Ned.) 23.12.52; 52. Jansen (Ned.) 23.13.59; 55. Van Breenen (Ned.) 23.15.29; 66. Adr. Voorting (Ned.) 23.19.45; 69. Suy kerbuyk (Ned.) 23.23.15; 87. Ste vens (Ned.) 23.33.26. Het ploegenklassement. 1. Nederland (Gerrit Voorting, Nolten en Van Est) 16.10.08; 2. Frankrijk (Lauredi, Bobet en De ledda) 16.11.15; 3. Frankrijk W. (Audaire, Robic en Chupin) 16.11.15; 4. Frankrijk Z.W. (Dar rigade, Bastianelli en Sabbadini) 16.16.17; 5. ex aequo: Zwitserland (Koblet, Schaer en Huber), Ita lië (Magni, Astrua en Baroni), België (Van der Stockt, Adriaens- sens en Close), Frankrijk N.O. centraal (Anzille, Bauvin en Bu- chaille); lie de France (Bober, Caput en Diot), Luxemburg (Die- derich, Dierkens, Ernzer), Span je (Gelabert, Massip en Serra), allen in 16.16.24; 12. Frankrijk Z.O. (Mirando, Lazarides en Baf fert) 16.26.51. Algemeen ploegenklassement. Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1. Nederland 68.37.48; 2. Frank rijk N.O. centraal 68.50.31; 3. Frankrijk 68.52.39; 4. Ile de Fran ce 68.56.23; 5. Italië 68.59.12; 6. Frankrijk West 69.00.52; 7. Bel gië 69.02.25; 8. Zwitserland 69.04.43; 9. Luxemburg 69.17.39; 10. Frankrijk Z.W. 69.18.59; 11. Spanje 6929.39; 12. Frankrijk Z.O. 69.41.00. Nagekomen uitslagen: UITSLAGEN 5 JULI 1953. VIERDE KLASSE H. PSK—Steen 6—3. PROMOTIE RES. 2e KLASSE. Middelburg 2—DOSKO 2 0—3. ONDERAFDELING ZEELAND. Beslissingswedstrijd 3e Klasse B. Terneuzen 4Vogelwaarde 2 10 (onder protest van Vogel waarde 2). Terneuzen 4 kam pioen. WEDSTRIJDEN TE KLOOSTERZANDE. De athletiekvereniging „Honte nisse" had voor Zondag j.l. wed strijden georganiseerd tussen Hontenisse en Hulst. Evenals in Hulst zegevierde de thuisclub weer over alle linies. De uitslagen luidden: 100 M. Senioren: 1. J. Hame link, 2 Jac. Jansen, 3. Jo de Maagt. 400 M. Senioren: 1. Jac. Jan sen; 2. Ed. Steijns, 3. Jo de Maagt. 1500 M. Senioren: 1. Ed. Steijns, 2. Wim Steijns, 3. J. Vaal te Hengstdijk. 80 M. Junioren: 1. I. Neeteson, 2. R. Neeteson, 3. P. Arens. 300 M. Junioren: 1. I. Neete son, 2. R. Neeteson, 3. G. Kou ijzer (A.V. Hulst). 600 M. Junioren: 1. P. Bax, 2. P. Arens. Verspringen Senioren: 1. I. Hamelink, 5.78 m., 2. Aug. van Laere, 5.54 m., 3. W. van Mie- ghem, 5.32 m. Kogelstoten Senioren: 1. W. van Mieghem, 11.16 m., 2. I. Hame link, 10.43 m., 3. W. de Zwart, 9.93 m. Kogelstoten Junioren: 1. P. Bax, 2. D'hondt (A.V. Hulst), 3. G. Kouijzer (A.V. Hulst). Estafette 4 X 100 m.: 1. Hame link, Bax, Van Laere en R. Nee teson; 2. De Maagt, Arens, Steijns en Van Mieghem. De deelnemers bij wie geen vereniging is vermeld, zijn leden van A.V. Hontenisse. Schoolwedstrijden. Tevens had men op deze athle- tiedag ook schoolwedstrijden ge organiseerd. De uitslagen waren hier als volgt: 60 M. finale jongens boven 9 jaar: 1. A. Francken, 2. J. Hense, 3. W. de Maagt. 60 M. finale jongens beneden 9 jaar: 1. G. Moreus, 2. A. de Waal te Lamswaarde, 3. Hub. Leijs. Verspringen: 1. P. Bogaert te Lamswaarde, 2. K. van der Poel te Lamswaarde, 3. Th. Lafeber. DE ZEEUWSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Zouden de Zeeuwse tennis kampioenschappen, die deze week van 9 t/m 12 Juli te Goes worden gehouden, verrassingen opleveren? Naar het voortour- nooi te Hulst te oordelen, bestaat er wel kans op. In het heren enkelspel wist Jurrij Jr. zich nog juist te handhaven tegen Van der Peijl, maar het krachtsver schil tussen deze twee spelers wordt met de dag kleiner. Bij de dames leed mevr. Tho- maes een verrassende nederlaag tegen mej. De Booy uit Hulst. Het gemengd dubbelspel en het herendubbelspel gingen eveneens naar Terneuzen, terwijl het damesdubbelspel een Hulsters Terneuzense aangelegenheid is geworden. De uitslagen van dit voortour- nooi luiden: Heren-Enkel: H. FrankenJ. A. Drok 5—7; 6—4; 2—6. P. de SchutterJ. Drok 36, 06 N. KoersC. v. d. Peijl 16; 26 F. FrankenJ. Goossens 6 40616 W. KoersW. van Remortel 4—6; 64; 6—0 J. Jurrij Jr.J. A. Drok 6—2; 8—6 J. GoossensW. Koers 26; 36 C. D. BinkhorstJ. Drok 6—3; 6—2 C. D. BinkhorstC. v. d. Peijl 2—6; 64; 5—7 Finale: J. Jurrij Jr.C. v. d. Peql 1—6; 6—2; 6—4 Dames-Enkel: Mej. de BooyMevr. v. d. Lee 60; 60 Mevr. Evertsmevr. Spaas 46; 62; 46 Mevr. Goossens mej. v. Mossevelde 57; 36 Mevr. Spaasmej. de Booy 26; 1—6 Mevr. Thomaes mej. v. Mossevelde 64; 60 Finale: mevr. Thomaes mej. de Booy 57; 26 Heren-Dubbel: J. Jurrij Jr./J. A. DrokC. D. Binkhorst/A. Thomaes 97; 75 J. Drok/C. van der Peijl N.Koers/W. Koers 63; 97 W. Langenhorst/W. v. Remortel J. Jurrij Jr./J. A. Drok 6—0; 75 J. Drok/C. van der PeijlP. de Schutter/J. Goossens 60; 62 Finafe: J. Drok/C. v. d. Peijl W. Langenhorst/W. v. Remortel 6—2; 6—3 Dames-Dubbel: Mevr. Everts/mevr. v. d. Lee mej. Boezeman/mej. Colsen 6—2; 6—1 Mevr. Thomaes/mevr. Spaas mej. de Booy/mej. v. Mossevelde 8—10; 4—6 Finale: Mej. de Booy/mej. v. Mossevelde mevr. Everts/mevr. v. d. Lee 62; 62 Gemengd-Dubbel Mevr. Spaas/C. v. d. Peijl— mevr. Goossens/P. de Schutter 62; 6—3 Mej. R. v. Mossevelde/H. Tichèl- man-mevr. Thomaes/A. Thomaes 16; 36 Finale: mevr. Spaas/C. v. d. Peijl mevr. Thomaes/A. Thomaes 6—4; 16; 7—5

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3