Overeenstemming tussen en Zuid-Korea? V.S. De toestand in Oost-Duitsland WRtGLEY de'a*<tk De verjaardag van de prins srassrus* 1 - IP De nieuwe Franse regering Cambodja protesteert bij Frankrijk Rampenfonds Overleg over voor-conferentie der grote drie Protestsluiting van Belgische sigarenfabrieken Industriëlen en boeren vrijgelaten „Empire State" komt Amsterdam bezoeken ZON- en MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER DINSDAG 30 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2380. INTERZONAAL TELEFOON VERKEER HERVAT. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Van gezaghebbende zijde te Seoel is Maandag verklaard, dat Zuid-Korea en de Verenigde Sta ten „feitelijk tot overeenstem ming zijn gekomen" over een plan, op grond waarvan Zuid- Korea een wapenstilstand met de communisten zal aanvaarden. Onder meer zou zijn overeen gekomen, dat Zuid-Korea geen krijgsgevangenen meer vrijlaat, en dat de V. S. vóór het sluiten van een bestand een voorlopig defensieverdrag garanderen, het welk later een permanent karak ter zal krijgen. De speciale afgezant van Eisen hower, onderminister van Bui tenlandse Zaken Robertson, heeft Maandag, in gezelschap van de politieke adviseur van generaal Clark, Robert Murphy, wederom een bespreking gevoerd met pre sident Syngman Rhee. Men gelooft, dat generaal Clark die eveneens de bespreking bij woonde, het V. N.-antwoord bij zich had op de communistische eis dat de geallieerden de 26.000 vrijgelaten anti-communistische gevangenen in de kampen terug brengen. Volgens waarnemers zouden de gemelde bepalingen van de overeenkomst met Zuid-Korea er op wijzen, dat de geallieerden bereid zijn de vrijlating van deze gevangenen te aanvaarden als een voldongen feit en dat zij niet hun gevangenneming zullen eisen. Een zegsman, die nauw con tact met president Rhee onder houdt, verklaarde, dat Rhee de Zuidkoreaanse afgevaardigde bij de bestandsbesprekingen, gene raal Tsjoj, zou opdragen de be sprekingen te Panmoendjon weer bij te wonen, als het plan van vijf punten zou worden aan vaard. Zondag hebben Rhee en generaal Tsjoj tweemaal bespre kingen gevoerd. (Tsjoj weigerde de bestandsbesprekingen verder bij te wonen, toen de V. N. met de Noordelijken tot overeen stemming schenen te komen over de uitwisseling der krijgsgevan genen). Waarnemers in Seoel verwach ten binnen twee dagen een over eenkomst tussen Rhee en Ro bertson. Het communistische persbu reau Nieuw-China verklaarde Maandag, dat het enige doel van een overeenkomst tussen de V. S. en Zuid-Korea zou zijn Rhee ge noeg middelen te verschaffen om het bestand nog onbeschaamder te gronde te richten. Maandagmiddag zijn generaal Clark en de aftredende Ameri kaanse stafchef van het leger, Collins, die een bezoek aan het Verre Oosten brengt, per vlieg tuig van Seoel naar Tokio ver trokken. Kort voor het vertrek bracht generaal Clark nog een bezoek aan het hoofdkwartier van de V. N.-bestandsdelegatie te Moensan. Robert Murphy, die reeds in het vliegtuig waarmee Clark en Collins naar Tokio reisden, had plaatsgenomen, ver liet dit weer nadat Clark uit Moensan teruggekomen was. Hij is in Seoel achtergebleven. BIJEENKOMST VAN VER BINDINGSOFFICIEREN. Later werd uit Seoel gemeld, dat geallieerde verbindingsoffi cieren Maandag te Panmoendjon zouden vergaderen met commu nistische collega's. Men gelooft, dat de geallieerden zullen vragen om een spoedige bijeenkomst van de bestandsdelegaties om te kunnen antwoorden op de com munistische eis, dat de vrijgela ten anti-communistische Noord- koreaanse krijgsgevangenen weer gevangen genomen worden. CLARK VRAAGT HERVAT TING VAN BESTANDSBE SPREKINGEN. Generaal Mark Clark, de ge allieerde opperbevelhebber in Korea, heeft Maandag in een schrijven aan de communisten voorgesteld de bestandsdelegaties onmiddellijk te laten bijeenko men ter bepaling van een datum, waarop de neutrale bestands commissie met haar werk zou kunnen beginnen en ter vaststel ling van een datum voor een be stand. Hij verklaarde, dat het V. N.- bevel „zijn uiterste best" zou doen om „militaire waarborgen te verschaffen ter verzekering van naleving der bestandsvoor- waarden". Clarks schrijven, dat Maandag door geallieerde verbindingsoffi cieren te Panmoendjon aan de communisten is overhandigd, was een antworod op de commu nistische eis dat niet-communis- tische Noordkoreaanse gevange nen, die door de Zuidkoreanen zijn vrijgelaten, opnieuw gevan gen genomen moeten worden. Tevens hadden- de communis ten de verzekering geëist, dat de Zuidkoreanen den naleven. Generaal Clark een bestand zou- onüa De Zuidkoreanen hebben vol gens een schatting van officie ren der Zuidkoreaanse eerste di visie, in de gevechten welke in de nacht van Donderdag op Vrij dag zijn begonnen en die sinds dien nog voortduren, twee divi sies der Chinese communisten buiten gevecht gesteld. In de eerste vier dagen van de strijd zijn ruim 19.000 Chinees- communistische militairen ge dood of gewond. Amerikaanse „Sabre's" hebben Maandagavond 6 „Mig's" boven blijft trachten de ont.napte dUKm^nw^ aan toe dat het onmogelijk i. o„7e™renn k""" hUnn" I S seSTa Ma." dagavond het op te spo e luchtalarmsignaal gegeven. De DE GEVECHTEN. Zuidkoreaanse troepen voeren met circa 3000 Chinezen 'n hard nekkige strijd om een buitenpost ten W. van Jontsjon aan het wes telijk front. De Chinezen gingen Zondagavond tot de aanval over en Maandagmiddag duurde de strijd van man tegen man nog onverminderd voort. Ten Z.W. van Jontsjon herover den Chinezen een buitenpost, die Zondag door Zuidkoreanen was bezet. De strategische „uitkijk"-heu- vel ten W. van de Pekhan aan het centrale front is in de nacht van Zondag op Maandag ver scheidene malen veroverd en heroverd. Volgens berichten begonnen de Zuidkoreanen Maandagochtend ten O. van de Poekhan 'n tegen offensief om het verleden week verloren gegane terrein te her winnen. Er zijn zware gevechten aan de gang. toestand „luchtgevaar aanwezig" duurde 50 minuten. Er werden echter geen bommen uitgewor pen. Door de leiding der vijfde Ame rikaanse luchtmachtgroep is medegedeeld dat men met behulp van radar verscheidene vliegtui gen, waarvan de nationaliteit niet kon worden vastgesteld, boven Seoel en omgeving had waargenomen. In de loop van de vorige week is een bedrag van 5.800.000 in het nationaal rampenfonds ge stort, waardoor de totale som, waarover het fonds thans kan be- schikkken, is gestegen tot 122.6 millioen gulden. Het Oostduitse nieuwsbureau A.D.N. bericht, dat 675 personen, die in het district Halle door de volkspolitie in hechtenis waren genomen, weer in vrijheid zijn ge steld op grond van het besluit van de regering van 11 dezer. Het betreft hier boeren en industrië len, die veroordeeld werden of zouden worden wegens economi sche misdrijven. Het merendeel had de verplichte contingenten in natura niet geleverd. Volgens A.D.N. is de invrijheidstelling vertraagd omdat de betrokken dossiers door fascistische provo cateurs vernietigd waren. Deze hadden op 17 Juni zich met ge weld toegang verschaft tot ge rechtsgebouwen in het district Halle. De Oostduitse autoriteiten heb ben Maandag nieuwe maatrege len bekendgemaakt, waardoor de levensstandaard van de Oost duitsers zal kunnen worden ver hoogd. Volgens het Oostduitse persbu reau A.D.N. zullen goedkopere groenten worden verkocht door de staatswinkels. De chefs van deze winkels, die voorheen slechts dure groenten verkochten, zullen worden gestraft, evenals de win keliers, die de arbeiders slechte waren hebben verkocht. De beste particuliere- en staats bedrijven zouden meer opdrachten krijgen om te verzekeren, dat be tere levensmiddelen en gebruiks goederen in de handel zullen ko men. Functionarissen van de vak verenigingen van de communisti sche partij en van de regering bezoeken nog steeds fabrieken om de arbeiders te vragen hun klachten naar voren te brengen, en hun te verzekeren, dat de ar beidsvoorwaarden zullen worden verbeterd, aldus meldt A.D.N. Inmiddels wordt van vluchte lingen in West-Berlijn vernomen, dat in de grote steden in Oost- Duitsland de rust is weergekeerd. De Sowjetrussische tanks en troepen worden naar kampen buiten de steden teruggetrokken. Men hoopt, dat de nu reeds dertig dagen durende uitzonderingstoe stand spoedig zal worden opge heven. De fabrieken werken weer, maar de productie ligt nog ver beneden normaal. A.D.N. meldt voorts, dat de communistische jeugd in Meck lenburg in gewapende groepen van 100 is ingedeeld, om de ga rages voor de staatstractoren ge durende de oogsttijd te bescher men. Uit dezelfde bron wordt verno men, dat het Oostduitse hoogge rechtshof Maandag het beroep van de 42-jarige Erna Dorn heeft verworpen. Het doodvonnis zal spoedig worden voltrokken. Erna Dorn was door de demonstranten bevrijd uit de gevangenis te Hal le, waar zij haar gevangenisstraf van 15 jaar moest uitzitten. Zij was daartoe veroordeeld wegens de misdaden, die zij als hoofd van het vrouwenconcentratiekamp te Ravensbruck had bedreven. Het districtshof te Halle heeft haar vorige week ter dood veroor deeld, wegens haar aandeel in de opstand van de 17de Juli. Twee andere doodvonnissen zijn echter door het hooggerechtshof veranderd in gevangenisstraffen van 15 jaar. Het betreft hier 2 jongelui van 18 jaar, Reineit en Sieberling, die bij de ongeregeld heden de chef van de veiligheids dienst, Wilhelm Hagedorn, zoda nig hadden mishandeld, dat hij enkele dagen later in een zieken huis overleed, aldus het Oost duitse persbureau A.D.N. Het telefoonverkeer tussen West- en O.-Duitsland, dat se dert de onlusten van 17 Juni was verbroken, is weer hervat. Het telefoonkantoor te Ham burg maakte bekend, dat het; Oostduitse kantoor te Leipzig, dat alle interzonale gesprekken doorverbindt, Zaterdagavond weer in dienst kwam. 19e kabinet na de bevrijding. De nieuwe Franse regering van premier Joseph Laniel be staat uit 21 ministers, die tot de volgende zeven partijen behoren: Republikeinse unie van sociale actie (Uras) (de vroegere partij van De Gaulle; De onafhankelijk republikeinen (gematigd conservatief); de radicaal-socialisten de republikeinse volksbewe ging (Rooms-Katholiek) de democratische en sociale verzetsunie (radicaal gezind) de republikeinse en sociale actie (dissidente Gaullisten) en de partij van onafhankelijken en boeren (gematigd conservatief). Het kabinet ziet er als volgt uit: Premier: Joseph Laniel (onafh. rep.); Vice-premier: Paul Reynaud (onafh. rep.); Henri Queuille (ra dicaal) en Pierre Henri Teitgen (MRP.); buitenlandse zaken: Georges Bidault (MRP) financiën: Edgar Faure radi caal) landsverdediging: Réné Pléven (UDSR.) binnenlandse zaken: Leon Mar- tinaud-Deplat (radicaal); overzeese gebiedsdelen: Louis Jacquinot (onafh. rep.); arbeid: Paul Bacon (MRP.); vervoer en openbare werken: Jacques Chastellain (onafh. rep.); landbouw: Roger Houdet (onafh. rep.); wederopbouw: Maurice Lemai- re (URAS); onderwijs: André Marie (ra dicaal) volksgezondheid: Paul Coste Floret (MRP.); justitie Paul Ribeyre (onafh. en boeren). Het is voor het eerst, dat Gaul listen aan een coalitieregering deelnemen, Het nieuwe kabinet zal vandaag aan de assemblée worden voor gesteld. Het is het negentiende sinds de bevrijding. Het ministerie voor de betrek kingen met de verbonden staten (Laos, Cambodja en Viethnam) is opgeheven. De taak zal waar schijnlijk worden toevertrouwd aan een staatssecretaris, die rechtstreeks onder de premier zal werken. De ministeries van financiën, begroting en economische zaken komen thans onder één minister (Faure). Een stralende dag begroette Maandagmorgen op Soestdijk een 42-jarige Prins Bernhard en duizenden Nederlanders liepen met .een witte anjer in hun knoopsgat als teken van mede leven met deze belangrijke dag in het koninklijk gezin. De Prins stelde er prijs op zijn geboortedag als een zuiver pri- vé-aangelegenheid beschouwd te zien en officieel feestvertoon was er dan ook niet op of bij het paleis. De enigen die (bij hoge uit zondering) door de mazen van het net slipten, was 'n delegatie van de gemeente Willemstad, de burgemeester, de secretaris en 2 wethouders, die als dank voor wat de Prins tijdens de waters nood gedaan heeft een oud boekwerk uit de stad en een oude prent van Willemstad aan kwamen bieden. Maandagmiddag werd, zoals bekend, het welhaast traditio nele concours-hippique op de terreinen van het paleis gehou den en daarna trad op het Utrechts studentencabaret. DE VIERING TE AM STERDAM. Zich koesterend in de stralen van het snel opkomende oranje zonnetje heeft Amsterdam Maan dagochtend in vol zomers ornaat de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard met vrolijke wapperen de vlaggen begroet. Het accent van de feestviering lag Maandagochtend bij de ma rine. Om klokslag negen uur hesen alle 16 schepen, die 'deelnamen aan de vlootschouw in de Am sterdamse haven, de vlaggen, terwijl de marinierskapel der koninklijke marine aan boord van Hr. Ms. „Tromp" muziek ten beste gaf. Bij deze vlaggen- parade gingen Maandagochtend zoals steeds op verjaardagen van leden van het koninklijk huis, behalve de normale vlag en de geus ook nog de z.g. topvlaggen de mast in (nationale vlaggen van 2V2 kleeds). Het smaldeel 5, bestaande uit de twee torpedobootjagers „Evertsen" en „Kortenaer", als mede de twee onderzeeboten „Walrus" en „Zeeleeuw", dat eveneens aan de vlootschouw heeft deelgenomen, is Maandag ochtend vroeg voor een oefenreis naar de Noordzee vertrokken. Klokslag 9 uur dreunde het eerste van de 31 saluutschoten over het IJ en de omliggende wij ken. Deze schoten, de gebruike lijke luide gelukwens van de vloot, werden gelost aan boord van Hr. Ms. „Tromp". Om tien uur verlieten circa 1000 man personeel van de ko ninklijke marine het marine eta blissement op Kattenburg voor een militaire mars door de stad. Voorop marcheerden de mari nierskapel, tamboers en pijpers, daarna een compagnie adelbor- sten van Hr. Ms. „Tromp", dan mariniers in landingstenue, een detachement marva's en tot slot enkele compagnieën vlootperso- neel uit Amsterdam en een com pagnie uit het marine-opleidings kamp te Hilversum. De mars leidde via Prins Hendrikkade, Centraal Station, Damrak, Rokin en Rembrandtsplein door de Am- stelstraat en Rapenburgstraat terug naar het marine-etablisse ment en duurde ruim IV2 uur. De marinierskapel heeft zich s avonds voor de tweede keer laten horen. Voor het in een zee van licht badende koninklijke paleis heeft zij om kwart over negen op de Dam, samen met de militaire kapel en Nijmeegse luchtmachtkapel, waarvan de leden in hun nieuwe gala-uni formen waren gestoken, een concert gegeven, dat onder aus piciën staat van de Nederlandse radio unie. Ook de militaire kapel was gekleed in ceremonieel tenue. Om tien uur marcheerden de laatste twee muziekkorpsen af. De waarnemende premier van Engeland, Richard Butler, heeft in het Lagerhuis meegedeeld dat besprekingen worden gevoerd over een spoedige voorconferen- tie tussen de Westelijke Grote Drie over de lopende problemen. Engeland zou daarop vertegen woordigd worden dor de mar kies van Salisbury, voorzitter van de kroonraad. Op een vraag van Attlee zei Butler, dat de conferentie van Bermuda door de rustkuur van Churchill is uitgesteld. Op de voorconferentie zouden vast be paalde dringende vraagstukken van gemeenschappelijk belang kunnen worden behandeld. Churchill zou de eerste maand nog niet in staat zijn al zijn werk te doen. Een woordvoerder van het Wit te Huis heeft verklaard, dat de bijeenkomst informeel zou zijn. Hij deelde mede dat Engeland, toen het Washington van de ziek te van Churchill op de hoogte stelde, tvens te kennen gaf dat de markies van Salisbury gaarne binnen de eerstvolgende twee weken naar Washington zou ko men om gemeenschappelijke problemen te bespreken. Dulles had geantwoord dat hij dat erg prettig zou vinden. De Franse regering was van een en ander op de hoogte gehouden, maar van haar was geen bericht ont vangen. De conferentie te Washington? Naar thans in gezaghebbende kringen te Washington ver wacht wordt, zal de ministercon ferentie der Westelijke grote drie midden Juli te Washington worr den gehouden. De regering van Cambodja heeft bij de Franse hoge commis- maris te Pnom Benh geprotes teerd tegen „provocate en onge rechtvaardigde intimidatie" door Franse troepen, aldus heeft de staatssecretaris van Cambodja, Sam Sary, te Parijs meegedeeld. Als „onverdrageljjke maat regelen tot intimidatie" worden in het protest genoemd: 1. het aanleggen van Franse versterkingen rondom het vlieg veld van Pnom Penh, de hoofd stad van Cambodja, waarbij ver dragend geschut op de stad is ge richt. 2. het onder toezicht van Franse militairen bewapenen van Franse burgers. 3. het versterken van Franse stellingen op strategische punten met Algerijnse-, Marokkaanse en Viethnamese troepen. Sam Max Sary, die te Parijs verblijft om het contact met de Franse autoriteiten te onderhou den, verklaarde, dat de Franse militaire autoriteiten er op voor bereid schijnen te zijn om in Cambodja troepen der Franse unie tegen elkaar te gebruiken. In de nota wordt gezegd, dat het volk van Cambodja aan de oproep van koning Norodom Si- nanoek om kalm te blijven ge hoor heeft gegeven en dat dus de Franse troepenbewegingen onge rechtvaardigd zijn. Indien de Franse autoriteiten geen einde aan deze toestand maken, zo wordt hieraan toegevoegd, zal de regering van Cambodja „soort gelijke maatregelen" nemen. Volgens een bericht uit Pnom Benh heeft Combodja inmiddels reeds de daad bij het woord ge voegd. Bij alle regeringsgebou wen in de hoofdstad staan wacht posten van het nationale leger en de ministers hebben om wa pens verzocht. In het land is het rustig. Het Amerikaanse marine op leidingsschip „Empire State" zal een officieel bezoek brengen aan Amsterdam van 17 tot 24 Juli a.s. De kapitein A. F. Olivet voert bevel over 71 officieren en man schappen en 364 cadetten. Het schip meet 6059 brt., is 426 voet lang, 57 breed en 16 diep. Tijdens een persconferentie heeft de voorzitter van de Belgi sche tabakfederatie, Verellen, verklaard, dat de Belgische siga renfabrieken op 30 Juni hun poorten zullen sluiten uit protest tegen de Nederlandse concurren tie. Uit berekeningen is komen vast te staan, aldus de heer Ver ellen, dat het loonverschil in de Belgische en Nederlandse siga- renindustrie 73 procent bedraagt, een verschil dat de Nederlanders zelf op 40 procent schatten. De voorzitter wees erop, dat on danks de goede verstandhouding, die tussen de Belgische en Neder- ZON MAAN Juli. 1 4.24 21.03 23.14 9.51 2 4.25 21.03 23.28 11.17 3 4.25 21.02 23.43 12.41 4 4.26 21.02 0.20 14.06 5 4.27 21.02 15.31 6 4.28 21.01 0.22 16.55 7 4.29 21.00 0.50 18.14 8 4.30 21.00 1.28 19.21 9 4.31 20.59 2.20 20.14 landse fabrikanten bestaat, tijdens de laatste bespre kingen in de speciale Benelux- commissie geen accoord bereikt kon worden voor het tweede half jaar van 1953. De accijnsverla ging is gunstig geweest voor de Belgische sigarenindustrie, zo zet te hij uiteen, en het verbruik is hierdoor gestegen van 90,7 mil lioen stuks in 1951 tot 122,7 mil lioen stuks in 1952. Van deze ac cijnsverlaging heeft, naar hij op merkte, echter vooral de Neder landse sigarenindustrie geprofi teerd. Van 19,2 millioen stuks in 1951 verdubbelde de Nederlandse invoer in België namelijk in 1952 tot 38 millioen stuks. De Belgi sche sigarenfabrikanten wensen thans, dat de overeenkomst, op grond waarvan over het eerste halfjaar van 1953 de invoer van Nederlandse sigaren werd be perkt tot 14 millioen stuks, ver lengd wordt voor het tweede halfjaar. Van Belgische zijde is men dan bereid genoemd contin gent te verhogen tot 17 millioen sigaren. De sluiting van 30 Juni wordt gesteund door de Belgische vak bonden. PERSCOMMENTAREN OVER DE TOESTAND VAN CHURCHILL In beschouwingen naar aan leiding van de berichten, dat pre mier Sir Winston Churchill voor lopig rust moet houden en dat bijgevolg de conferentie van Ber muda is uitgesteld, wordt er in de Britse pers op aangedrongen, dat de werkzaamheden van de eerste minister worden verlicht Men heeft hierbij vooral het oog op de omstandigheid, dat sir Win ston reeds sinds enige maanden optreedt als plaatsvervanger vah minister Eden. Geen enkel blad gaat hierbij echter zo ver als de „Daily Mir ror", die in een artikel op de voorpagina zich uitspreekt voor een aftreden van de premier. In een tijd, dat een krachtig leider schap op het gebied der buiten landse zaken 'n gebiedende nood zaak is, wordt Engeland, zo zegt het blad, vertegenwoordigd door een zieke eerste minister, die op treedt als plaatsvervanger van een minster van buitenlandse za ken, die reeds sinds April ziek is. Hoewel Engeland en de wereld, aldus de „Daily Mirror" nog steeds de geweldige ervaring dn moed van Churchill nodig heb ben, is hij het aan zichzelf, zijn gezin en aan het land verplicht het premierschap op te geven. Het blad is voorts evenals de liberale „Manchester Guardian" van mening, dat het uitstel van de conferentie van Bermuda een groot gevaar kan betekenen, om dat hierdoor eventuele viermo- gendhedenbesprekingen wellicht maanden zullen worden ver traagd. Verscheidene andere bladen tonen zich echter ingenomen met het uitstel, omdat h.i. nu nog niet de betekenis en de gevolgen van gebeurtenissen, zoals de vrijla ting van anti-communistische Noorkoreaanse krijgsgevangenen en het oproer in Oost-Duitland, kunnen worden overzien. BERMUDA NIET MEER PLAATS VAN SAMENKOMST? Uit gezaghebbende bron te Londen wordt vernomen, dat de grote drie mogelijk dichter bij Engeland bijeen zullen komen, in plaats van op Bermuda. Dit zou premier Churchill te grote ver moeienissen besparen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Minder zonnig. Licht tot half bewolkt met toe nemende kans op onweer, voor namelijk in de zuidelijke helft van het land. Overwegend matige oostelijke wind. Aanhoudend warm. WOENSDAG 1 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 4.42 5.01 5.17 5.36 5.57 6.16 6.07 6.26

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1