De wapenstilstand in Korea Overstromingen in Japan Minister Luns in Djakarta OOST-DUITSLAND Churchil overwerkt Het nieuwe Franse kabinet Sabotage in Cherbourg? Weg rond Wouw vóór a.s. winter klaar? DE HONGERSNOOD IN CHINA Nieuwe onderhandelingen met de West Persconferentie over -Guinea WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN MAANDAG 29 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2379. DE INDISCHE TROEPEN VOOR KOREA. Voorstel is dezer dagen overhandigd Sowjet-Unie laat 600 Oostenrijkse gevangenen vrij Westelijke hoge commissarissen bijeen te Berlijn Zwaar weer in België .Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N5. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Volgens de correspondent in Kaesong van het communistische persbureau ,,Nieuw-China" wor den de vooruitzichten voor een wapenstilstand somberder, aldus te Londen ontvangen berichten van radio-Peking. Het persbureau beschreef het Amerikaanse aanbod voor een verdrag voor wederzijdse beveili ging in Zuid-Korea als 'n tijdbom voor de vreedzame regeling van het Koreaanse geschil na de oor log. Het is van mening, dat pre sident Rhee, na ondertekening van het wapenstilstandsverdrag, gebruik zal maken van het mili taire verbond met Amerika om Er wordt een onderzoek inge steld naar de bedoelingen van twee havenarbeiders te Cher bourg, die zijn aangehouden onder verdenking van poging tot sabotage. Zij waren op 25 Februari be zig met het lossen van een Ame rikaans schip, dat munitie had aangebracht, toen één van hen op een gegeven moment de hijs kraan deed stoppen. Volgens de beschuldiging zou dit het neer storten van een kist met muni tie hebben kunnen veroorzaken, wat tot een ramp van onvoor zienbare omvang had kunnen leiden. Hij verklaarde het werk alleen te hebben willen onderbreken om tegen de lage lonen te pro testeren. Gevaar voor neerstor ten van de kist zou niet hebben bestaan en, zo voerde hij aan, wanneer er een ontploffing was gevolgd, zou hij zelf het eerste slachtoffer zijn geweest. De nieuwe rondweg om Wouw, die de weg naar Bergen op Zoom verbindt met de rondweg bij Roo sendaal, zou aanvankelijk in Juli worden opgeleverd. Het zal echter wel enkele maanden later wor den. De N. V. Van Dijck-Fetit die het werk uitvoert, heeft te kam pen gehad met gebrek aan ar beidskrachten. Veel mensen werken aan de dij ken en het blijkt nog altijd niet gemakkelijk geschikte krachten voor het werk te vinden. In elk geval wil men de nieu we weg nog vóór de winter klaar hebben. Als hij eenmaal in ge bruik is genomen, zal het ver keer tussen Roosendaal en Ber gen op Zoom van enkele zorgen verlost zijn. De smalle traverse door het dorp Wouw zullen de automobilisten kunnen mijden en ook zullen zij bij de Roskam (tus sen Bergen op Zoom en Wouw) niet meer voor de overweg hoe ven te staan. Waar de nieuwe weg de rijbaan kruist, is een via duct gemaakt. De nieuwe rondweg bestaat ge heel uit beton. Voorlopig komt er slechts één rijbaan. Voor de toekomst is echter met twee autowegen gerekend. De oude weg van Roosendaal naar Wouw zal over de volle lengte weer in ere worden her steld ten dienste van het langza me verkeer. Van de Roskam tot Roosendaal krijgen de auto's dus hun eigen domein. de politieke conferentie te laten mislukken, een vreedzame oplos sing van het Koreaanse geschil te torpederen en weer een oor log te beginnen, zoals hij drie jaar geleden heeft gedaan. Het verdrag met Amerika zou de Zuidkoreaanse president in staat stellen de oorlog voort te zetten en het bloed en de levens van nog meer Zuidkoreanen, Amerikanen, Britten en Fransen te gebruiken, ter ondersteuning van zijn plan om Korea door ge weld te verenigen, hetgeen nooit zal kunnen worden verwerke lijkt, aldus ,,Nieuw-China". ROBERTSON EN RHEE. Zondagmorgen heeft de Ameri kaanse onderminister voor bui tenlandse zaken Walter Robert son een onderhoud van ruim een half uur gehad met president Rhee. Robertson verklaarde na dit onderhoud: „Ik hoop, dat we tot overeenstemming kunnen ko men en dat elk misverstand, dat er tussen ons zou kunnen be staan, uit de weg wordt ge ruimd". Onderminister Robertson, ge neraal Clark en diens diplomatie ke adviseur, Robert Murphy, heb ben Zaterdagavond aangezeten aan een diner, dat werd gegeven door president Synghman Rhee. Van gezaghebbende Zuidkore aanse zijde is gewaarschuwd tegen te groot optimisme over het resultaat van de besprekin gen tussen Robertson en Rhee. Het verschil tussen de beide standpunten is nog te groot om een bevredigende oplossing te kunnen voerspellen, zo wordt ge zegd. Waarnemers geloven, dat Ro bertson Rhee concessies heeft aangeboden om zijn steun voor 'n wapenstilstand te verkrijgen ook al zouden hierdoor nieuwe onder handelingen met de Noordelijken nodig worden. Zij geloven voorts, dat aanvaar ding van de Amerikaanse voor stellen door Zuid-Korea niet noodzakelijk een wapenstilstand naderbij brengt, daar nieuwe on derhandelingen met de Noordelij ken wellicht langdurig zullen zijn. Men meent, dat de Noordelij ken node nieuwe concessies zul len doen. DE STRIJD IN KOREA. Gedurende de nacht van Zater dag op Zondag is hevig gevoch ten op vier belangrijke punten aan het Koreaanse front, aldus heeft het hoofdkwartier van de Verenigde Naties meegedeeld, maar de communisten zouden minder troepen in de strijd heb ben geworpen, dan bij de aanval len in de afgelopen week. De premier van India, Nehroe, heeft verklaard, dat India slechts troepen naar Korea zal zenden wanneer de omstandigheden daar toelaten, dat deze troepen vreed zaam hun taak vervullen. Toen Nehroe werd gevraagd of India troepen naar Korea zou zenden als Rhee niet met een wapenstilstand instemt, ant woordde de Indische eerste-mi- nister: „De Indische militairen gaan niet naar Korea om daar iemand te bestrijden". de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. Volgens de correspondent te Hongkong van de Daily Tele graph heerst als gevolg van vorst, hagel en overstroming hongersnood in 6 Chinese pro vincies. De toestand zou „hope loos" zijn. Hij acht het niet uitgesloten, dat op de duur ook de ravitail lering van de Chinese troepen in Korea hierdoor zal worden bemoeilijkt. Het Zuidelijke Japanse eiland Koesjoe wordt geteisterd door de zwaarste regenval sinds 15 jaar. Tengevolge van overstro mingen en aardverschuivingen zijn in de afgelopen 36 uur 15 personen om het leven geko men; 19' personen worden nog vermist. Aan het Amerikaanse leger is verzocht boten te zenden om de mensen, die door het water zijn ingesloten, te ontzetten; 16.000 van de 100.000 inwoners van Koeroeme zijn begonnen hun woningen te ontruimen, toen een dijk van de rivier de Tejikoego doorbrak, waardoor het laagst gelegen deel der stad onderliep. Het aantal doden als gevolg van een overstroming, die het Ja panse eiland Kioesjoe teisterde, is thans officieel 107, zo meldt 't Japanse persbureau Kijodo; 443 mensen staan als vermist geno teerd en er zijn 150 gewonden. De overstroming is veroorzaakt Vlak vóór zijn vertrek naar Australië heeft de minister van Overzeese rijksdelen, prof. dr W. J Kernkamp, een A.N.P.-verslag- gever op Schiphol desgevraagd medegedeeld dat Nederland het Minister Luns heeft aangeze ten aan een te zijner ere door de Indonesische minister van buiten landse zaken Mukarto gegeven diner. In dé loop van de dag had minister Luns bezoeken gebracht aan minister-president Wilopo en aan de voorzitter van het parle ment, Sartono. Zaterdagmorgen hield minister Luns in de perskamer te Djakar ta een persconferentie, waarbij tientallen journalisten aanwezig waren. Bij die gelegenheid ont kende de minister nadrukkelijk, dat Nederland het sluiten van een pact met Australië ten aanzien van Nieuw-Guinea overweegt. Op de vele vragen over de houding van Nederland met betrekking tot Nieuw-Guinea zeide mr Luns, dat het dispuut een conflict is van belangen en een politiek con flict. „Ik zou nu wel uitvoerig het Nederlandse standpunt kunnen uiteenzetten, maar ik vlei mij niet met de hoop, dat een uwer daar- na zou zeggen: ,,Ja, dat is juist. Zo had ik het nog niet gezien Mr Luns wees er op, dat dispu ten over grondgebied in de we reld meer voorkomen. Hij zeide, dat het conflict over Cyprus tus sen Griekenland en Engeland niet verhindert, dat er uitsteken de relaties tussen die landen be- De samenstelling van de Oost- duitse radioprogramma's is aan zienlijk gewijzigd, sedert verle den week werd beloofd, dat meer rekening zou worden gehouden met de wensen van de luiste raars. Het aantal politieke praat jes is drastisch beperkt en walsen van Johan Strauss en Weense operette-melodieën hebben platen van het koor van het Rode-leger en de muziek uit de volksdemo cratieën verdrongen. Wel hoort men nog af toe het propagandaliedje „Niet kussen onder het werk, dat is nadelig voor de productie", aldus melden de luisterposten van Reuter. De Oostduitse president, Wil helm Pieck, heeft Zaterdag de Oostduitsers dank gebracht voor hun standvastigheid bij het neer slaan van de fascistische samen zwering, aldus heeft het Oost duitse persbureau A.D.N. gemeld. Pieck, die reeds maanden voor zijn gezondheid in de Sowjet- Unie verblijft, verklaarde, dat de gehele Oostduitse bevolking zich nu vol vertrouwen achter de re gering en haar nieuwe politiek moest scharen, zodat een einde kan worden gemaakt aan de oor logsprovocaties van allerlei aard op Duits gebied. De Sowjet-Unie heeft beloofd grote hoeveelheden levensmidde len te zenden om de vermindering van de gedwongen levering van Oostduitse boeren te kunnen op vangen, aldus heeft de Oostduit se premier, Grotewohl, bekendge maakt. Hij verklaarde in een radiorede dat de verlaging van de levering van melk, vee, eieren, graan, aardappelen en oliezaden met 25 procent een zwaar verlies voor de Oostduitse economie betekent en daarom prees hij zich gelukkig, dat de Sowjet-Unie invoer van grote hoeveelheden levensmidde len had beloofd. Zijn verzoek aan de boeren om aflevering van melk en eieren aan de staat te hervatten wijst er op, zo tekent Reuter hierbij aan, dat de boeren deze levering had den gestaakt. Grotewohl zei, dat dezelfde fas- citische bandieten, die verleden week opruiden tot onlusten in de grote steden, nu de boeren trach ten over te halen geen goederen af te leveren. staan. Ook zeide hij, dat de Ar gentijnse leveranties van vlees naar Engeland voortgaan on danks het geschil over de Falk- land-eilanden en dat Nederland en West-Duitsland nader tot elkaar zijn gekomen ondanks de grens correcties. Voorts wees hij wat Azië betreft op Portugees Goa in India en op Aden en Yemen. Hij legde er de nadruk op, dat Nieuw Guinea niet het alles beheersende probleem in Nederland is, dat er naast dit probleem vele terreinen bestaan. Vervolgens zeide de minister, dat Nederland voor ogen heeft de autotochtone bevolking tot het thans vereiste cultuurs- en wel vaartsniveau te brengen, ervoor te waken dat buitenlandse belan gen de bestaansmogelijkheid aan de Papoea zouden ontnemen en voorts hen te leiden naar de mo gelijkheid in vrijheid over eigen lot te beslissen. Op een vraag of Nederland nog steeds erkent, dat West-Irian een dispuut vormt, antwoordde mr Luns, dat het een dispuut zal blij ven, zolang een der partijen meent, dat het dit nog is. Op de vraag of Nederland zich zou ver enigen met een verwijzing van de kwestie naar de Verenigde Naties, luidde het antwoord, dat hij die vraag thans niet kon be antwoorden. Minister Luns zeide getroffen te zijn door de gastvrije ont vangst. Hij noemde een goede verstandhouding op het persoon lijke vlak tussen zovele Indone siërs en Nederlanders van enorm belang voor de verhouding tussen de beide landen. INDONESISCHE PERS STEMMEN. In een commentaar op het be zoek van de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, aan Indonesië haalt het blad „Pemandangan de verklaring van minister Luns in Singapore aan, waar deze zei de, dat de Nederlandse regering vastbesloten is het gezag over westelijk Nieuw-Guinea voort te zetten. „Pemandnagan" schrijft, dat men een beleefdheidsbezoek, zo als minister Luns thans aan Dja karta brengt, niet mag laten voorafgaan door arrogante uitla tingen, die rechtstreeks de natio nale gevoelens kwetsen van het volk dat men gaat bezoeken. Bij de burgerlijke Nederlandse hou ding blijft een verbetering van de betrekkingen tussen Neder land en Indonesië „illusoir", al dus het blad, dat voorts advi seert: „Wijzigt eerst uw houding, heren, en begin dan te praten over de mogelijkheden van een verbetering der betrekkingen". Het blad „Berita Indonesia" besluit zijn hoofdartikel met de volgende zin: „Laten wij voor goed een einde maken aan het Nederlandse gezag in Indonesië, zowel als in West-Irian door het nemen van revolutionaire maat regelen". Tot die revolutionaire maatregelen behoren volgens het blad: de opheffing van de Ne derlands-Indonesische unie en de R.T.C.-overeenkomsten en „er voor strijden, dat Irian spoedig in onze handen komt". „De Javabode" schrijft in een commentaar op de komst van minister Luns, dat de ontkenning dat Nederland een pact tracht te sluiten met Australië de achter docht aan de zijde van Indonesië niet heeft kunnen wegnemen. Het blad twijfeld er aan, of het bezoek van minister Luns wel de vruchten zal afwerpen, die het zou hebben gehad, indien de portefeuille van Buitenlandse Zaken in Indonesië definitief be zet zou zijn geweest. „De Nieuwsgier" schrijft, dat zelden een officiële bezoeker op een ongelukkiger moment in Djakarta is aangekomen als mi nister Luns, „maar", aldus rede neert het blad, „juist waar de verwachtingen ten aanzien van het resultaat van het oriëntatie- bezoek niet groot zijn, is de kans op teleurstelling gering". door de commissie van drie mi nister opgestelde voorstel voor nieuwe onderhandelingen met de West Zaterdag naar de Overzee se rijksdelen in de West heeft doen uitgaan. Men hoopt dat dit voorstel in de West een gunstige ontvangst te beurt zal 'vallen en dat het 'n eerste stap zal zijn naar de voort zetting van de besprekingen, 'die destijds in een impasse eindig den. I Dit voorstel is oorspronkelijk opgesteld door de ministers Beel, Kernkamp en Donker. Daarna werd het voorgelegd aan en goedgekeurd door het kabi net, waarna het besproken werd met de Nederlandse delegatie. Nadat deze er enige wijzigingen in had aangebracht werd het op nieuw voorgelegd aan het kabi net, dat er zijn goedkeuring aan hechtte. Tot slot werd het bespro ken en doorgenomen met de West-Indische commissie uit de Tweede Kamer en de commissie voor Overzeese rijksdelen uit de Eerste Kamer. ,,Wij hopen met dit voorstel 'n nieuwe basis voor voortgezet overleg te hebben gebouwd", al dus minister Kernkamp. „Als 't succes heeft, dan zullen begin October kleine commissies naai de Antillen vertrekken". De minister vertrok Zondag avond naar Sydney in Australië, alwaar hij minister Luns van het departement van Buitenlandse Zaken zal ontmoeten. „Ik zal in Sydney besprekingen voeren met mijn Australische tegenhanger Hasluck", aldus de minister. „Wij moeten trachten te komen tot een volmaakt in formele samenwerking tussen de bevolking van het Nederlandse en van het Australische deel van Nieuw-Guinea. Dit moet op lo caal niveau geschieden. Dan zal ook niemand er enig bezwaar tegen kunnen hebben. Wanneer men samen voor de ontwikkeling van een gebied staat, dan is het nuttig gegevens op practisch ter rein uit te wisselen en daartoe moeten de regeringen nu eens bij elkaar komen. Wij moeten trach ten vast te stellen hoe dit moet worden geregeld en hoever deze uitwisseling kan gaan". door buitengewone zware regen val. In 62 jaar was er niet zoveel regen gevallen. Naar schatting hebben meer dan 325.000 personen schade ge leden aan bezittingen en zijn bij na 200.000 woningen vernield of overstroomd. Rivierdijken zijn op verscheidene plaatsen doorgebro ken en ruim 500 bruggen sloegen weg. Het water zakt nu langzaam. Volgens ooggetuigen is de vlak te van Saga door overstroming van de rivier Tsjikoego in een zee herschapen, meer dan 50 km lang. De vlakte ligt in de N.W. punt van het eiland, ongeveer 80 km ten N. van Nagasaki. Door klokkengelui is de bevol king van honderden dorpjes aan gemaand weg te trekken en het gevaar van overstroming niet te riskeren. De dijk, die de laaggelegen ge deelten van de stad Koerome be schermt, is bezweken. Ongeveer 16.000 van de 100.000 inwoners zijn begonnen met het ontruimen van hun woningen. Het Amerikaanse leger biedt hulp. Honderden Amerikaanse militairen zijn bezig met het her stel van doorgebroken dijken van de rivier Ongagawa. Hef- schroefvliegtuigen speuren naar mensen, die door het water zijn geïsoleerd. Installaties voor de zuivering van water zijn naar de overstroomde gebieden en de stad Koeroeme gezonden. Zondagochtend om 11 uur was het aantal doden als gevolg van de overstroming op het Japanse eiland Kioesjoe 265. Er zijn ver der 323 vermisten en 265 gewon den. Zondagochtend begon het op nieuw hevig te regenen. Nieuwe streken moeten ontruimd wor den. Het aantal daklozen wordt op 800.000 geschat en de schade op 50 milliard jen (meer dan 500 millioen gulden). BSS'S&i: gf* De Sowjet-Unie heeft amnestie verleend aan ruim 600 Oostenrij kers, deels wegens oorlogsmisda den veroordeelde krijgsgevange nen, deels burgelijke gevangenen. Op 1 Juli zal de eerste groep gevangenen aan de Oostenrijkse autoriteiten worden uitgeleverd, aldus heeft 'n woordvoerder van het Oostenrijkse ministerie van Buitenlandse Zaken te Wenen be kendgemaakt. (Volgens niet-officiële ramin gen vertegenwoordigen deze 600 gevangenen ruim een derde van alle Oostenrijkers, die in de Sow jet-Unie gevangen gehouden worden.) Kanselier Raab zal, naar de of ficiële woordvoerder meedeelde bij de eerste de beste gelegenheid die zich voordoet de Russische ambassadeur en hoge-commissa- ris, Ilytsjef, uit naam van de Oostenrijkse regering dank zeg gen voor deze vrijlating. De conferentie van de „Grote Drie" die op de Bermuda-eilan den zou worden gehouden, is uit gesteld, omdat de Britse eerste- minister, Churchill, zich heeft overwerkt, aldus werd officieel te Londen bekendgemaakt. Churchills artsen schreven de eerste-minister minstens een maand rust voor. Minister van Staat Selwyn Lloyd zal de portefeuille van Bui tenlandse Zaken beheren, maar Churchill zal, voor zover dat mo gelijk is, de hoofdlijnen van de buitenlandse politiek blijven be palen. De markies van Salisbury, lord president of the council, zal de eerste-minister, indien nodig, op het gebied van de buitenlandse politiek ter zijde staan en hij zal beschikbaar zijn voor raadpleging door Selwyn Lloyd. In kringen die nauwe betrek- derhouden, is vernomen, dat in de afgelopen week artsen hebben gepoogd Churchill te bewegen om rust te nemen, echter tever geefs. Tenslotte hebben de art sen hun gezag doen gelden. De Italiaanse premier, De Gas- perie, heeft aan Churchill een te legram gezonden, waarin hij de Engelse premier een spoedig her stel toewenst. OVERSTROMINGEN IN SPANJE. In de omgeving van het Spaan se stadje Jean is Zaterdagavond een hevige wolkbreuk losgebar sten, waardoor de zijrivieren van de Guadalquivir buiten haar oevers zijn getreden. Door de overstromingen is grote schade aangericht. In Jean is het water de electrische centrale binnenge drongen, waardoor de stroomle- vering gestagneerd is. Verschei dene huizen staan onder water. Voorts worden overstromingen gemeld uit Saragossa, Valencia en Zamora. De schade in deze ge bieden bedraagt 15 millioen pese tas. In de provincie Zamorra wer den twee personen door de blik sem gedood. In verschillende delen van Bel gië regent het bijna zonder on derbreking sinds Dinsdag j.l. In de provincie Luik is de Ourthe buiten haar oevers getreden en zijn ernstige overstromingen ont staan. Verscheidene dorpen bij Rochefort staan onder water. Talrijke stuks vee zijn omgeko men. In Namen kon een groep speleologen, die op onderzoekin gen uit waren, eerst na veel moei te worden gered. De Franse premier, Joseph Laniel, heeft Zondagmorgen de samenstelling van zijn kabinet bekendgemaakt. De volksrepubli kein Georges Bidault is weer mi nister van Buitenlandse Zaken. De ex-premiers Paul Reynauld, Henri Geuille en Pierre Henri Teitgen zijn tot vice-premiers be noemd Voor de eerste maal zijn er ook men in deze kwestie omzichtig te werk zal gaan en rekening houdt met de uitslag van 'n even tuele conferentie der vier grote mogendheden. Als één van de redenen waarom de kabinetscrisis zo lang duurde wordt genoemd het krachtige streven der M.R.P. om de socia listen over te halen tot deelne ming aan een linkse coalitie. Deze Gaullisten in het nieuwe kabinet pogingen zijn echter mislukt, opgenomen. De minister voor de verbonden Het kabinet telt krachtige vóór staten in Indo-China is niet ge en tegenstanders van het plan handhaafd. Er is de laatste tijd voor een Europees leger. Men steeds meer critiek op hem uit ziet hierin en in de uitlatingen geoefend, naarmate de druk om van Laniel in zijn politieke rede een einde aan de oorlog in Indo voor de Kamer een teken, dat China te maken groter werd. De drie Westelijke hoge-com- missarissen in Duitsland hebben Zaterdag in West-Berlijn hun honderdste vergadering gehou den. In een na afloop uitgegeven communiqué verklaarden zij, dat de recente gebeurtenissen in O. Duitsland opnieuw de dringende noodzaak van Duitslands hereni ging in vrijheid hadden gedemon streerd. Zij besloten alle pogin gen in het werk te stellen om te komen tot herstel van de norma le toestand in Berlijn en tot op heffing van alle belemmeringen tussen Oost- en West-Duitsland, die eigenmachtig door de Russen zijn opgelegd. Na het officiële gedeelte van de vergadering, dat twee uur duur de, kwamen de drie commissaris sen de Fransman, Francois Poncet (Voorzitter), de Ameri kaan Conant en de Brit Kirkpa trick in geheime zitting bijeen. Over deze besprekingen is niets bekendgemaakt. De vergadering werd tevens bij gewoond door de waarnemende hoge-commissarissen en de bevel hebbers van de Westelijke secto ren van Berlijn. De onlangs be noemde Russische hoge-commis- saris, Semjonof, woonde de ver gadering niet bij. Voorts is bekendgemaakt, dat de drie Westelijke hoge-commis- ONTPLOFFING VAN KANON EIST 23 DODEN. Door de ontploffing van een kanon bij Mahon op het Spaanse eiland Minorca zijn 23 militairen om het leven gekomen. Vijf man nen werden op slag gedood. Van de 24 militairen die zwaar ge wond werden, zijn er later in 'n ziekenhuis 18 overleden. Het kanon ontplofte tijdens het laden. sarissen hun Russische collega opnieuw verzochten de normale toestand en verbindingen in Ber lijn onmiddellijk te herstellen. Dit verzoek was vervat in ge lijkluidende brieven van de Wes telijken. Ook hebben zij in gelijk luidende brieven bisschop Otto Dibelius, hoofd van de Duitse evangelische kerk, meegedeeld, dat zij van plan zijn een politiek te volgen, die gericht is op her stel van de Duitse eenheid. Bisschop Dibelius had de hoge commissarissen verzocht op hun bijeenkomst in Berlijn iets te doen voor de Duitse eenheid. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. VACANTIEWEER. Droog, zonnig en warm weer met een matige tot vrij krachtige N.O. wind. DINSDAG 30 JUNI. v.m. n.m. Breskens 3.54 4.14 Terneuzen 4.29 4.49 Hansweert 5.09 5.29 Walsoorden 5.19 5.39 ZON Juni. 29 4.23 30 4.23 Juli. 1 4.24 2 4.25 3 4.25 MAAN 21.04 21.04 21.03 21.03 21.02 22.40 22.58 23.14 23.28 23.43 6.56 8.24 9.51 11.17 12.41

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1