Wat brengt de Radio? Eric de Noorman en Bor Khan" I u m m Sportnieuws BALLPENNEN Australië gaat vaste basis in Zuidpoolgebied vestigen Scheepsarts van de Batory mag in Engeland blijven De vermiste Flying Boxcar hi VOETBAL. DUIVENSPORT AGENDA: Gemeente Hoek VAN OVERBEEKE TERNEUZEN. AXEL. BOSCHKAPELLE. KLOOSTERZANDE. OOSTBURG. SLUIS. OVERSLAG. IJZENDIJKE. 99 J MEISJE Fa P. J. van de Sande Algemeen Ziekenfonds voor Zeeuwsch-Vlaanderen Aardbei-Wafeltjes 54 ct Frou-Frou 52 ct Schelde-Goifjes 44 ct Hoilandia-Biscu its 35 ct Uit de Provincie ELIZABETH IS KONINGIN". (Elizabeth is queen.) Zowel te Axel als te Terneuzen zal men de komende dagen kun nen genieten van de kroningsfilm „Elizabeth is queen". Deze film geeft een volledig overzicht van de kroningsdag in Londen. De camera's volgen de jonge Konin gin van Buckingham Palace rij dend langs een ontelbare schare van juichende mensen. Dan volgt het plechtig binnenschrijden van de Abdij, waarna Elizabeth II op de bidstoel een persoonlijk gebed uitspreekt. Na de belofte van de edelen verklaart zij onder ede te zullen regeren volgens de wetten en ge bruiken. Na de aanbieding van de bijbel vindt de zalving plaats. Hierop volgt de bekleding met de koninklijke gewaden en worden haar achtereenvolgens de rijks appel, de scepter met het kruis en de staf met de duif overhan digd, waarna de koningin ten troon wordt verheven door de aartsbisschop, de bisschoppen en de edelen rondom haar. Eerbied en trouw betuigen dan de aarts bisschop, prins Philip en de Ver tegenwoordigers van de Britse adel. Na een kort bezoek aan de St. Edwardkapel verlaat zij de Westminster Abdij. Opnieuw gezeten in de gouden koets volgt een zegetocht door Londen. Voor op marcheren militaire detache menten uit Groot-Brittannië, Uit het gemenebest en uit de koloniën in een bonte mengeling een schouwspel om nimmer te ver geten. Het wordt een triomfale tocht van een stralende vorstin, die glimlachend de hulde van haar volk in ontvangst neemt. De film is voorzien van Neder lands commentaar, muziek en overal waar dat gewenst was van het oorspronkelijk gesproke ne! Nieuwe zaak. In het pand Noordstraat 52, waar kort geleden nog kleurrijke bloemen de aandacht trokken, lokken nu de etalages eveneens vol kleurenpracht. Wat hier thans te bewonderen valt, is iets specifieks voor de dames. Het wol- en kousenhuis Van den Bruele heeft aan haar zaak uitbreiding gegeven en zich ook in dit pand gevestigd. In de keurig verzorgde etalage ruimte valt een rijkdom aan wol en zijde, kelim- en smyrnawerk te bewonderen, terwijl in de klei nere etalage jumpers en een keur van gebreide goederen laat zien wat nijvere handen uit wol weten te toveren. Er bestond gisteren bij de ope ning van dit pand zeer veel be langstelling van de zijde der da mes, die hier te kust en te keur iets van hun gading zullen aan treffen, want het wol- en kousen huis Van den Bruele heeft een goede naam verworven. Kapperdiploma. Bij het dezer dagen gehouden examen te Breda voor het kap- persgezellendiploma, slaagden o.m. voor het herenvak de heren M. Verhelst te Terneuzen, C. A. Verburg te Nisse, en voor het dames vak mej. M. Leenhouts te Schoondijke, cursisten van de kappersvakcursus te Terneuzen. V. V. V. te Terneuzen. De Terneuzense vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft 'n ledenvergadering uitgeschre ven tegen Donderdag 2 Juli a.s. De agenda vermeldt naast de jaarverslagen en de bespreking der plannen voor 1953 de verkie zing van drie nieuwe bestuurs leden. De heren P. Fijn van Draat en W. H. van Haersma Buma heb ben als bestuurslid bedankt, ter wijl de heer Ir J. F. Denie zich niet herkiesbaar stelt. Fiets-oriëntatierit. Na afloop van de onlangs ge houden afstandsmars deelde bur gemeester Teilegen tijdens de uitreiking der prijzen mede, dat het plan bestond tot het orga niseren van een fiets-oriëntatie rit. Thans vernemen we, dat deze zal worden gehouden op 18 Juli. Er bestaat voor deze primeur in Zeeuws-Vlaanderen veel be langstelling. Het parcours zal ge deeltelijk vrij, gedeeltelijk ver plicht zijn. De verplichte plaat sen, welke moeten worden aan gedaan, zijn o.a. Braakmandijk, Biervliet, IJzendijke, Pyramide, Isabellasluis, Philippine, Hoek en Sluiskil. De deelnemers, die afgetekende kaarten inleveren, ontvangen een herinneringsmedaille. De directie van de N.V. „De Hoop" stelt drie prijzen beschik baar, welke worden uitgereikt aan hen, die op de tevoren vast gestelde tijd te Terneuzen arri veren. C.R.V. „Voorwaarts'* op reis. Leden van de C.R.V. „Voor waarts" maakten dit jaar een tweedaagse reis naar de Gelder se Achterhoek. Te Lochem, waar werd overnacht, wachtte het ge zelschap een aangename ontmoe ting. Onze oud-stadgenoot de heer W. van Dijke, gemeente- Secretaris aldaar, liet de reizigers de mooie plekjes in de omgeving zien. De reis had een vlot ver loop. Bij de terugkomst in Terneu zen waren alle deelnemers vol lof over de organisatie. De „Oosterschelde" weer in de vaart. Woensdagmiddag is de „Oos terschelde" weer in de vaart ge komen op de lijn Terneuzen Hoedekenskerke. De automobilis ten, die met hun wagen geregeld de Schelde over moeten en de laatste weken vaak lange wacht tijden hadden meegemaakt, zul len met blijdschap van dit be richt kennisnemen. Na de Woensdagmarkt stond er meermalen een eindeloze rij auto's op de Scheldekade te wachten. Gisteren verliep het vervoer direct veel vlotter. De „Prins Willem I" en de „Oosterschelde" varen nu weer samen hun uur- dienst. Deze boten met een veel grotere vervoerscapaciteit dan de „Koningin Emma" zijn momen teel de aangewezen schepen op deze dienst. Er zijn de laatste tijd nogal wat klachten geweest over de verbinding met Hoedekens kerke. Zeeland zit helaas niet dik in de boten, maar Ged. Staten doen wat ze kunnen om het ver voer zo goed mogelijk te regelen. Het college heeft een open oog voor de belangen van Zeeuws- Vlaanderen en toont dit metter daad door de „Oosterschelde" opnieuw in te zetten op deze thans zo belangrijke dienst. De gebinten rijzen! De in aanbouw zijnde gerefor meerde kerk in de Pironstraat vordert thans zienderogen en gis teren verrezen de gigantische ge binten waarop straks het dak zal komen te rusten. De ingang van het gebouw komt juist tegenover het zuide lijk einde van de Beatrixstraat en het geheel zal ongetwijfeld tot verfraaiing van deze buurt strek ken, mede door bebouwing van aanpalende percelen. Naar uit de tekeningen blijkt zal het aspect van de nieuwe wijk door deze nieuwbouw in belangrijke mate stijgen. Naar wij verder vernamen hoopt men het nieuwe kerkge bouw nog deze winter in gebruik te kunnen nemen. Feest van de arbeid. Zondag a.s. viert de K.A.B. het feest van de arbeid. Na de mis worden de werktuigen, die door alle vakorganisaties zullen wor den aangebracht, gezegend. Ziekentriduum. Van 28 tot 30 Juni wordt in Hulst weer het jaarlijkse triduum gehouden voor zieken en ouden van dagen. Ook de zieken en oudjes uit ons dorp zullen in de gelegenheid worden gesteld deze mooie dagen bij te wonen. 18-jarige jongen gearresteerd. Gisteren is de 18-jarige zoon van bakker Van M. te Klooster- zande gearresteerd. Deze jonge man heeft bekend het meisje, waarmee hij een verhouding had, te hebben geslagen. Zij zou be wusteloos zijn neergevallen, waarna hij de 16-jarige T. D. in het water heeft geworpen en het lichaam met riet overdekt. Na zijn bekentenis is hij naar Middelburg overgebracht. Kantonrechter-plaatsver- vanger. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Oostburg de heren O. E. Alberti, inspecteur van 's rijks belastingen aldaar, en A. H. M. van den Hoek, notaris te Groede. „Oorlog over Sluis". Dezer dagen verscheen het reeds enige tijd geleden aange kondigde boek „Oorlog over Sluis" door S. P. Reijne. De auteur, die gedurende de Octoberdagen 1944 in Sint Anna ter Muiden woonachtig was, heeft dit werk, dat door de ge meente Sluis wordt uitgegeven, geheel in dagboekvorm gehou den, terwijl hij naast zijn eigen aantekeningen gebruik heeft ge maakt van de vele notities uit die dagen van de heer P. J. J. Verhage, thans gemeente-secre taris van Cadzand; de heer J. G. L. de Broek, ambtenaar ter se cretarie en uit het boekje „Emo tievolle Dagen" van Frère Etienne. De tekst loopt van 2 Septem ber 1944, toen de geruchten over de komende bevrijding steeds hardnekkiger werden en eindigt op de bevrijdingsdag, te weten Woensdag 1 November. Ongetwijfeld zal het boek de meeste waarde hebben voor hen, die deze periode van nabij moes ten meemaken. Het bevat vele namen van al de stille werkers die op enigerlei wijze in staat waren te tonen dat men in tijd van nood dingen durft doen en ondernemen, waartoe een mens in normale tijd niet komt. Een goede gedachte is geweest de tekst met een groot aantal fotocopieën te verlichten en het doet wonderlijk aan, hoe hier de opbouw wordt geïllustreerd. De geïllustreerde pagina's geven na melijk op de bovenste helft de situatie in 1944 en op het onder ste deel die van 1953. Treffend komt dit tot uiting in een beeld uit de Kapellestraat en een beeld van de korenmolen „De Brak". Het geheel is goed bijgehouden en ook de situatie op St. Anna ter Muiden is nauwkeurig be schreven. Het boek bevat een groot aantal namen van de in woners en hun handelingen en aan het eind is een lijst opgeno men van de slachtoffers, die de bevrijding met hun leven betaal den. De suggestieve bandomslag vertoont de toren van St. Anna, ingericht als noodhospitaal en is vervaardigd door de heer H. J. Volkman te Rotterdam. Voor allen, die de oorlogsdagen in Sluis meemaakten is dit boek een levendige herinnering aan de donkere dagen van 1944. Geslaagd. Bij het te Amersfoort gehou den examen voor het politie- diploma slaagde de wachtmeester der rijkspolitie T. Jansen, alhier. Benoeming Badmeester. Tot badmeester van de zwem vereniging ,,'t Vrije" te Sluis is met ingang van 23 Juni benoemd de heer R. de Paauw te Sluis. Viering 75-jarig jubileum „Apollo". Het comité, dat zich belasten zal met de voorbereiding voor het feest van het muziekgezel schap „Apollo", werd als volgt samengesteld: A. C. v. d. Horst, voorzitter; F. A. Kolijn, secreta ris; J. de Doelder, penningmees ter; bestuursleden de heren C. Dekkers, L. A. v. d. Vijver, F. Dusardijn en A. Lako. Het feest is definitief vastge steld op 19 en 20 September. Geslaagd. Onze dorpsgenote mej. Atty Maas slaagde te Breda voor on derwijzeres. Schilderij ententoonstelling. De voorbereidende werkzaam heden om te komen tot een schil derijententoonstelling zijn weer begonnen. In het raadhuis had een voorbespreking plaats met een werkcomité. De tentoonstelling zal worden gehouden van 9 Juli tot eind September. Er zullen dit jaar uitsluitend schilderijen worden geëxposeerd, betrekking hebben de op de jacht in vroeger tijden. Ook zullen er kunstvoorwerpen op de jacht betrekking hebben de worden getoond. Een fraaie catalogus zal de bezoekers als gids dienen bij het bezichtigen van het groot aantal schilder stukken, die uit verschillende musea worden bijeengebracht. Schoolreis. De kinderen van de openbar? school maakten een uitstapje naar Tilburg. Nadat in Bergen op Zoom even was gepauzeerd om de speeltuin te bezoeken, trok men naar Ouwehands dieren park te Tilburg. Hier hebben de kinderen genoten van de mooie natuur en de vele dieren. Moe, maar zeer voldaan over het ge- notene kwamen de kinderen in hun woonplaats aqq. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen tot de R.K. H.B.S. te Schoondijke slaagden Jenny Jansen, Maria Simons, Frits de Betue, Johan Cornelis, George Groosman, Her man van Lierde, Antoine Sinack, en Johan Martens te IJzendijke. De Australische minister van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat in Januari een Australische expeditie uit Mel bourne zal vertrekken om de eerste permanente basis op het vasteland van het Zuidpoolge bied te vestigen. De eerste groep die zal be staan uit 10 geleerden en tech nici zal 1 jaar wegblijven. De ex peditie maakt de tocht met het 1500 ton metende Deense motor schip Kista Dan, dat speciaal hiervoor wordt gecharterd. Er zullen meteorologische, geolo gische en andere onderzoekin gen worden verricht. BLIKSEM IN BOERDERIJ. Woensdagavond te ongeveer 7 uur is door blikseminslag brand uitgebroken in de kapitale fooér- derij van J. van Nuland, gelegen in de Molenstraat te Rosmalen. Daar de brand een aanvang nam in het landbouwgedeelte, konden de bewoners zich nog tij dig in veiligheid stellen. In allerijl werd nog enig huis raad gered. De landbouwinventa- ris, waaronder de gehele hooi oogst, die juist binnen was, werd een prooi der vlammen. De brandweer uit Den Bosch was spoedig ter plaatse. De be lendende gebouwtjes o.a. een kip penhok en een tweetal schuurtjes konden behouden blijven. De in boedel van het huis en de land- bouwinventaris gingen nagenoeg geheel in vlammen op. De verzekering dekt slechts ge deeltelijk de schade. De scheepsarts van het Poolse passagiersschip „Batoy", die Za terdag met de kapitein 't schip verliet om te trachten in Enge land politiek asyl te krijgen, heeft toestemming gekregen om in Engeland te blijven, aldus 'n mededeling van het Britse mi nisterie van Binnenlandse Za ken. De 53-jarige kapitein Jan Cwiklinski bevindt zich nog in een gevangenis te Brixton in af wachting van een beslissing. Poolse vrienden van de kapi tein hebben verteld hoe zij hem geholpen hebben. Twee uur vóórdat 't schip uit New Castle zcu vertrekken, werd kapitein Cwiklinski door een auto afge haald en naar het station van New Castle gebracht. Daar stap te hij op de trein naar Londen, waar de arts, die enige uren eerder de Batory had verlaten, zich bij hem voegde. Naar men meent, hebben beiden zich na 3 dagen verborgen gehouden te hebben, bij de politie gemeld. Volgens een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht te Tokio hebben vissers ter hoog te van Zuid-Japan in hun net ten het landingsgestel van een zgn. „vliegende verhuiswagen" gevonden. Men vermoedt dat dit 't lan dingsgestel is van het vliegtuig, dat sinds Dinsdag met 7 perso nen aan boord wordt vermist. Naar het Japanse persbureau Kyodo meldt, is het wrak van het vermiste toestel ontdekt op een mijl van het eiland Thoe- kisjima in Zuid-Japan. Het is nog niet bekend of er overleven den zijn. VRIJDAG 26 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7.10 Gew. muziek; 7.45 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Amusementsmuz. 13.40 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.50 Koor; 15.15 Voordracht; 15.35 Gram.; 16.00 Causerie; 16.15 Piano; 16.35 Ma rinierskapel; 17.10 Ensemble; 17.30 Causerie; 17.40 Gram.; 17.45 Fries programma; 18.00 Orkest; 18.30 Gram.; 19.00 Nws.; 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Kwartet; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 20.50 Hoorspel; 21.45 Kerkconcert; 22.30 Piano; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Cau serie-, 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; j 10.30 Schoolradio; 10.50 Orgel; 11.25 Causerie; 11.45 Piano; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nws.; '13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Clavecimbel; i 14.50 Boekbespreking; 15.10 Or- gel; 15.30 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Causerie; 19.00 Koor; 19.20 Gr.; 19.30 Causerie; 19.50 Berichten-, 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie: 21.00 Holland Festival; 21.40 Het leven betrapt; 22.00 Buitenl. weekoverzicht; 22.15 Lichte mu ziek; 22.40 Causerie; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Orkest; 14.30 Piano; 14.45 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Piano; 17.35 Gram.; 18.10 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Opera; 22.30 Causerie; 23.00 Nieuws. Deel II: HET PAD DEB VERSCHRIKKING. 122. „Neem mijn leven. Neem het, vuige ver rader!" hijgt de Noor man, terwijl hij zich wankelend staande houdt aan het gordijn. Zweet staat op zijn voorhoofd, maar Tsa- cha ziet in de koele, onverschrokken ogen van de Noorman, dat het geen angstzweet is. „Hoe durft ge over honden spreken, gij, nietswaardige ondank bare hond!" gaat Eric met schorre, hortende stem verder. „Gij hebt mijn gastvrijheid met voeten getreden. Min der dan een hond, z(jt ge! Een dief, een moordenaar verleende ik on derdak!" Koortsig gaat de Noorman ver der: „Je eigen dienaar stond je naar het leven, het zwaard..." Bliksemsnel heeft Tsacha zijn mes getrokken. Zijn ogen vernauwen zich. j,Dit zullen uw laatste woor den zijn, ellendeling," sist hij. Drei gend heft hij het koude lemmet... „Tsacha..." roept Chu Ghandra met overslaande stem. Zij snelt op de Noorman toe en gaat bescher mend vóór hem staan. ^COE-MAftTIM-lOONDtB SIUOK» Maar haar tussenkomst is niet nodig. Er klinkt een schor, angst wekkend gehuil en een donkere schaduw flitst door het vertrek. Tanden blikkeren in het schijnsel van het vuur en boren zich diep in de arm van Tsacha, die met een kreet van pijn en ontsteltenis ach terover valt. „Wolf," roept de Noorman. „Hier, Wolf!" Doch de hond wil niet luis teren. Grommend heeft hij zich vastgebeten in de bovenarm van de nomade. „Wolf!" roept de Noorman nog maals vertoornd en dan strompelt hij met een laatste krachtsinspan ning naar voren en grijpt de hond in zijn nekvel. Niemand merkt in het tumult de korte, gedrongen gestalte op, die aan de andere zijde van het vertrek is binnenge komen. „Heb dank, edele Noorman," schreeuwt Tsacha grijnzend. Met een graai heeft hij het mes naar zich toegehaald. Snel als een kat springt hij op en terwijl hij een schrille lach uitstoot, stort hij zich opnieuw naar voren. „Terug, heer Tsacha!" snauwt een metalen stem. Plotseling staat Bor Khan in hun midden en heft de arm op. Geschrokken laat Tsa cha het mes zakken en hij betast de pijnlijke wonde, waar Wolf hem vast had. „Zei ik niet, Berg van Macht", sist hij. „De hond aller honden was zeer nabij. En zoals hij ons, uw af gezanten wegranselde uit zijn muf fe hol, zoals hij Kohorr en Temsk, mijn trouwe dienaren gewetenloos vermoordde, zo heeft hij nu uw dochter en mij naar het leven ge staan". Er krult een afschuwelijke glim lach rond zijn mond, zijn hand om klemt het mes, hij doet een stap voorwaarts. Maar de nomade krijgt de kans niet om de Noorman op nieuw aan te vallen. j,Terug, Tsacha, en zwijg!" gromt de steppenvorst. Hij knikt tegen de krijgers die rond Eric staan. „Breng hem weg! Zijn dood zal langzaam en pijnlijk zijn... Morgen zal hij sterven met de anderen!" UITSLAGEN 24 JUNI. Om het kampioenschap van Nederland. RCHVitesse 21; Sparta Eindhoven 01. De stand: RCH 3 2 1 0 63 5 Vitesse 3 111 7—7 3 Eindhoven 3 111 56 3 Sparta 3 0 1 2 3—5 1 „Be Eendracht", Terneuzen. Prijsvlucht uit Arras. Oude duiven. Snelheid le duif 1483.5 m. 1. P. A. Pieters, 2. en 3. H. F. Koch en Zn; 4. M. Soomers; 5. L. Breepoel; 6. A. M. van Fraaijenhove; 7. Gebr. de Bak ker; 8. C. Hofman; 9. J. F. van der Veen; 10. E. van Es. Jonge duiven. Snelheid le duif 1377.6 meter. 1. W. Vinke; 2. C. de Rijke; 3. P. de Ruijter; 4. en 5. G. J. van Luijk; 6. en 9. J. Diele- man; 7. L. Balnikker; 8. A. M. van Fraaijenhove; 10. C. Hofman. E.M.M. (N.B.v.Z.), Terenuzen Prijsvlucht uit St. Denis. Snel heid le duif 1361 meter. 1. en 3. D. Haak; 2. W. de Vos; 4. en 10. K. Oppeneer; 5. H. Snoek; 6. J. Dhaeze; 7. J. Wisse; E. v. d. Eeckhout; 9. W. v. d. Linde. „Sluiskilse Reisduif". Prijsvlucht uit Arras. Snelheid le duif 1486 meter. 1. en 9. M. Klaassen; 2. E. Wil- lems; 3, 4 en 10 A. Lauret; 5. P. Lavoir; 6. P. Claes; 7. A. van Kerkhoven; 8. S. Nijssen. Combinatie Vogelwaarde. Prijsvlucht uit Arras met 219 duiven. 1, 7 en 9 A. Stallaert; 2. J. Boo- gaert; 3. J. de Valck; 4 en 10 L. Lauret; 5. F. v. Deursen, Hengst dijk; 6. J. van Hoove; 8. A. Ver- braeken. Bij de prijswinnaars, waar geen plaatsnaam is vermeld wonen te Boschkapelle. „Tot Weerziens", Sluis. Prijsvlucht uit Arras. Oude duiven, snelheid le duif 1489 meter. 1 en 3 O. de Meijer; 2. P. Groos man; 4 en 10 C. de Meijer; 5. O. Clijncke; 6. C. Albregts; 7. E. du Fossé; 8. M. Baert; 9. A. de Clercq Jonge duiven, snelheid le duif 1318 meter. 1, 4, 5, 6 en 10 F. Stabij; 2 en 3 P. de Broek; 7. M. Baert; 8. C. de Meijer; 9. J. v. d. Plasse. Prijsvlucht op Chatouroux. 1, 2 en 6 C. v. d. Walle; 3 en 5 P. de Smit, 4. C. de Meijer. „Vrije Vlucht" - Sasput. Wedvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1505 meter. 1., 4. en 9. G. de Wever; 2. Gebrs. Callon; 3. D. Sieben; 5. J. Moelaert; 6. G. Dusarduijn- 7. J. van Laere8. Gebrs. Blaak man 10. A. Filebert. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1439 meter. 1. De Poorter I; 2. J. Scher- beijn; 3. Pr. Seijnesael; 4. A. de Wever; 5. en 6. Th. de Smidt; 7. P. Geirnaert; 8. C. de Jonge; 9. Gebrs. Cammaert; 10 De Poor ter II. „Steeds Sneller" - IJzendijke. Wedvlucht uit Chateauroux. Snelheid eerste duif 1359 meter. 1., 2. en 3. A. de Smet; 4., 5. en 6. W. van der Slikke; 7. H. Veldhoen; 8. A. Michielsen; 9. J. Depréz; 10. A. de Smet. „Strijd in Vrede" - Groede. Wedvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1532 meter. 1. J. van Haneghem; 2. I. Maas; 3. J. de Roecks; 4. G. Du- sardeijn; 5. D. Aarnoutse; 6. R. Dusardeijn; 7. A. Boudens; 8. en 10. Vinjé-Elfrink; 9. Jac. Becu. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1395 meter. 1. Vinje-Elfrink; 2. H. van den Hemel; 3. A. Boudens; 4. Jac. Ras; 5. J. van Driel; 6. J. de Roecks; 7. en 8. J. van Hane ghem; 9. W. Fenijn; 10. Jac. 'Ro bijn. Wedvlucht uit Chateauroux. Snelheid eerste duif 1327 meter. 1. J. van de Wege; 2. en 3. S- Dusardeijn; 4. en 5. J. van Driel. „Nog Sneller" - Breskens. Wedvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1535 meter. 1. Iz. de Jonge; 2„ 4. en 6. J". Risseeuw3. Vermeulen-Ver- duijn; 5. L. van de Wege; 7. K. Versprille; 8. L. de Meester; 9. Dierkx-Hartogh10. J. Faas- Van Opdorp. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1483 meter. 1. M. de Visser; 2. Iz. Riteco; 3. en 4. L. Quaars; 5. en 6. A. van den Heuvel; 7. J. van de Broec- ke; 8. H. Oosterling; 9. M. Faas; 10. J. Klaassen. OVERSTROMINGEN BIJ CHARLEROI. In het gebied van Charleroi heb ben zich gisteren overstromingen voorgedaan als gevolg van zware regenval. Er is aanzienlijke scha de aangericht. In de staalfabrie ken van Henegouwen drong het water binnen, waardoor het werk moest worden gestaakt. In Couillet en Chatelet kwamen enige wijken onder water te staan. HEDEN: AXEL: Terrein v.v. Axel, 7.30 uur: Voetbalwedstrijd ten bate rit ouden van dagen. MORGEN: TERNEUZENConcertgeb., 7, 8, 9 en, 10 uur; Kronings film Elizabeth is Koningin. HOEK: Hotel 's Lands Wel varen, 4 uur: Vergadering stembev. ingelanden polder Oud-Westenrijk. AXEL: Het Centrum, 7.30 en 8 uur: Reportage kronings feesten Koningin Elizabeth. GEVRAAGD voor winkel en kantoor werk. Niet beneden 16 jaar. Mulo- of H.B.S.-opleiding. Z.m. kunnende typen. Boekhandel A. J. VAN AKEN Brouwerijstr. 2 - Terneuzen Steeds verkrijgbaar Noordstraat - Terneuzea Toelating leerlingen Openbare Lagere School. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat kinderen die vóór 1 October a.s. 6 jaar worden, toe gelaten kunnen worden tot de Openbare Lagere School Opgaven dienen te geschieden bij het Hoofd der School, de heer P. A. OCKË, vóór 1 Augustus a.s. Hoek, 23 Juni 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. SCHEELE, wnd. Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. De Kantoren te TERNEUZEN en OOSTBURG zijn op 26 en 27 Juni 1953 GESLOTEN. 200 gram (gesuikerd) Deze en volgende week EXTRA GOEDKOOP 200 gram betalen, 250 GRAM HALEN ZOMERDROPS 3 rol 25 ct. Axels estraat Westkolkstraat

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3