Parlement der Europese kolen- en staalgemeenschap Zal Rhee afwachtende houding aannemen? Verklaringen van W.-Duitse socialisten Toespraak van Adenauer te Augsburg De kabinetscrisis in Frankrijk Soepeler verkeer tussen Oost- en Westduitsland Vergadering van historische betekenis WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN STRAALJAGER BIJ MARKELO NEERGESTORT KENYA Niemoller in Boedapest Atoomvrije bases in Zweden De Rosenbergs Prinses Wilhelmina ontving C. J. M. Y.-ers Het koninklijk gezag in Nepal Nederlands fabrikaat BOODSCHAP VAN GENE RAAL TAYLOR AAN DE TROEPEN. Korea-vrijwilligers heden in Nederland terug Amerikaanse Thunderjets voor Formosa Drie schepen aan de grond De huurverhoging Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks DINSDAG 16 JUNI 1953. 8e Jaargang No- 2368. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur advertentie 1,80. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per Voor de eerste maal in de ge schiedenis van Europa is giste ren in Straatsburg het parlement van de kolen- en staalgemeen schap in vergadering bijeengeko men om te oordelen over de da den van de eerste Europese rege ring de hoge autoriteit van deze zelfde gemeenschap welke regering door een besluit van het parlement tot aftreden kan worden gedwongen. Aan dit feit herinnerde de voor zitter van de hoge autoriteit, de heer Jean Monnet, in zijn ope ningsrede, waarmee het debat is begonnen. De president: „De ho ge autoriteit komt nu rekenschap geven van de werkzaamheden, welke zij voor de instelling van de eerste grote Europese markt voor kolen en staal heeft uitge voerd. Zij draagt voor deze werk zaamheden tegenover uw parle ment de verantwoordelijkheid. Het debat, dat thans zal plaats vinden, is het eerste in de ge schiedenis van ons werelddeel, waarbij een Europese uitvoeren de macht zich aan het oordeel van een Europese souvereine vergadering onderwerpt". Jean Monnet vervolgde: „De gemeenschappelijke markt voor kolen en staal is werkelijkheid geworden. De instellingen van het nieuwe Europa zijn opgericht en in werking. De verdeling van de verantwoordelijkheden is vastgesteld. De beschikkingen zijn aangenomen en ten uitvoer gelegd; de ondervinding van de laatste tien maanden heeft bewe zen, dat Europa zowel instellin gen van een federaal karakter als een grote markt van 150 mil- lioen verbruikers kan doen func- tionneren". Monnet gaf een nadere uiteen zetting over de opening van de gemeenschappelijke markt, waarbij hij zeide, dat de hoge autoriteit er voor heeft gezorgd, dat met de bijzondere moeilijkhe den rekening werd gehouden, welke ieder land of zekere pro ductiegebieden zouden ontmoe ten. „Wij kunnen vandaag zeggen", vervolgde Monnet, „dat de eer ste Europese instellingen van fe derale aard doeltreffend werken. De Europese democratie vraagt om een sterke uitvoerende macht een onafhankelijke rechterlijke macht en een parlement, dat werkzaamheden van de uitvoe rende macht controleert en goed keurt zonder zelf in de plaats 116,2 MILLIOEN IN RAMPENFONDS. In het nationaal rampenfonds was tot Maandagavond ƒ116,2 millioen bijeengebracht. van de Europese regering te wil len treden. De verdere doelstellingen om vatten een ontwikkelingspro gramma, in de eerste plaats voor de uitbreiding van de kolenpro- ductie, speciaal van cokeskolen met het oog op het tenietdoen van de dollartekorten, die voor Europa zijn ontstaan uit de ab normale invoer van kolen uit Amerika. Verder moet een ver laging van de kostprijs van de steenkolen en uitbreiding van de ijzerertsproductie worden ver kregen. De hoge autoriteit is bezig met het ontwerpen van een groot program voor de bouw van ar beiderswoningen in de verschil lende landen van de gemeen schap. Ook heeft de hoge autori teit contact opgenomen met de zes regeringen van de Schuman- landen om te bereiken, dat de ar beiders in deze zes landen vrij van het ene land naar het andere land kunnen gaan. De president van de hoge auto riteit vestigde er de nadruk op, dat men zal optreden tegen elke kartelvorming, die volgens het Schuman-verdrag niet toelaat baar is. Tenslotte besprak de pre sident de nauwe samenwerking met Groot-Brittannië, die zich steeds verder ontwikkelt. Aan het slot van zijn rede zei Jean Monnet: „Onze kolen- en staalgemeenschap is geen ver eniging van kolen- of staalpro ducenten. Zij vormt het begin van Europa. Het ontwerp voor de politieke gemeenschap, onder welker gezag de gemeenschap voor kolen en staal en de verdedi gingsgemeenschap zullen worden geplaatst, is reeds uit de verga dering van het parlement in Straatsburg voortgekomen, in dit parlement zal ook de ontwik keling plaats hebben, welke de zes Schuman-landen zal voeren naar de verenigde staten van Europa. President Eisenhower heeft gedurende de reis, welke de heren Etzel, Spierenburg en ik zelf naar de Verenigde Staten hebben gemaakt, in het openbaar als zijn mening te kennen gege ven, dat dit Europa in wording, De voorzitter van de evangeli sche kerk in de Westduitse staat Hessen, Niemöller, neemt op het ogenblik deel aan een congres van de wereldvredesraad, dat te Boedapest wordt gehouden. Nie möller zou Vrijdagavond van Oost-Berlijn naar Boedapest zijn vertrokken. waarvan de gfhieenschap voor kolen en staal de eerste uitdruk king is, voor de handhaving van de vrede niet kan worden ge mist. Deze reis heeft ons tot de overtuiging gebracht, dat wij de weg van Europa's toekomst heb ben ingeslagen. Europa heeft tot nu toe slechts enige nationale markten en vrees voor oorlog ge kend. Europa bezit zelf voldoen de hulpbronnen voor grondstof fen en energie, alle reserves aan mensen, aan werkkracht en aan vindingrijke geest om een met Amerika te vergelijken welvaart te bereiken, indien zij de loop van de gebeurtenissen een keer doet nemen. In verdeeldheid zal deze ontwikkeling tot oorlog moeten leiden en haar met on dergang bedreigen. Europa zal de voorwaarden voor vooruit gang en vrede vinden in de een heid der volkeren, de uitbreiding van de markten en door het in het leven roepen en respecteren van nieuwe instellingen. In Zweden worden 500 onder grondse atoomvrije bases voor schepen en vliegtuigen aangelegd waarvan de kosten op 450 mil lioen kronen zijn begroot. Men maakt hierbij gebruik van grotten en bergholen, die in veie gevallen slechts wat uitgeruimd en geaccomodeerd behoeven te worden om voor het doel te kun nen dienen. De militaire autori teiten hebben in het geheim doen nagaan, welke natuurlijke ruim ten in de steenachtige kust en bergen gewelven hebben van vol doende dikte om als atoomvrij beschouwd te kunnen worden. Schepen en vliegtuigen zullen in deze ruimten kunnen worden on dergebracht en ook vestigt men er magazijnen, werkplaatsen, waarschuwingsposten, man- schapsverblijven e.d., evenals kustverdedigingsstellingen met complete artillerie- radar- en an dere uitrusting, die met hun granieten „dak" voor de vijand onbereikbaar zullen zijn. Alleen zijn de deskundigen er niet zeker van, of deze schuilplaatsen ook tegen de uitwerking van water stofbommen bestand zullen zijn. Het Amerikaanse opperge- recht heeft Maandag geweigerd de terechtstelling van Ethel en Julius Rosenberg uit te stellen. De datum van de terechtstelling is op 18 Juni gesteld. Het oppergerechtshof weigerde voor de vierde maal het proces tegen de Rosenbergs te herzien. De 18e Juni is de trouwdag van het echtpaar, zo tekent Reuter hierbij aan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Dezelfde temperaturen. Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Overwegend matige zuidelijke tot zuidweste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 17 JUNI. In een toespraak voor 15.000 personen heeft de Westduitse bondskanselier, dr Audenauer, verklaard, dat het er alle schijn van heeft, dat de koude oorlog in een nieuw stadium is geko men. De plotselinge verandering van de Sowjetpolitiek in Oost- Duitsland is daarvan het teken. Het doel is volgens Adenauer het onbeschadigd in handen krijgen van de industriegebieden in W. Duitsland, België en Noord- Frankrijk. De Westduitse politiek blijft even helder als tot dusver, zeide de bondskanselier onder bijval van de 15.000 leden van de C.D.U. die de partijdag te Augsburg bij woonden. Adenauer zeide reeds lang er op te zijn voorbereid, dat de Sow- jet-Unie op het laatste ogenblik pogingen in het werk zou stellen om te verhinderen dat West- Duitsland zich bij het Westen aansluit. Hij zeide te geloven, dat er nog verdergaande aanbiedingen van de Russen zouden komen. Indien de Sowjet-Unie voor het sluiten van de verdragen tussen West-Duitsland en de geallieer den met deze maatregelen zou zijn gekomen, had misschien de positie van West-Duitsland bij de geallieerden nadeel ondervonden. Nu echter hebben wij hun woord en ik weet dat zij het zullen hou den", aldus Adenauer. Indien een viermogendheden- conferentie succes belooft, is Adenauer, naar hij zeide, er voor stander van. Hij verklaarde ech ter dat de contröleraad van de Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.39 6.14 6.54 7.04 n.m. 5.56 6.31 7.11 7.21 ZON MAAN Juni. 16 4.19 21.02 9.23 23.50 17 4.19 21.02 10.34 De bondsrepubliek heeft er 't •grootste belang bij, dat de con ferentie op Bermuda spoedig plaats vindt en dat de 3 weste lijke mogendheden het daar eens worden over de door haar te volgen politiek, zo verklaar de de voorzitter der Westduitse oppositie, Erich Ollenhauer, te Regensburg. „De taak van de 3 Westelijke mogendheden en de bondsrepu bliek bestaat er thans voor alles in, in de huidige internationale gedachtenwisseling de voor waarden voor mogelijke viermo- gendhedenonderhandelingen, zo duidelijk vast te stellen, dat de Westelijke mogendheden weten, wat zij willen en niet meer het initiatief voortdurend aan de Sowjet-Unie overlaten", aldus Ollenhauer. Hij verweet de bondsregering opnieuw, dat zij te weinig acti viteit toont. Bij een viermogendhedencon- ferentie, zo meende hij, kan men direct merken, wat de mo tieven van de Sowj et-regering zijn. Evenals dr Adenauer, was Ollenhauer van oordeel, dat de koerswijziging in Oost-Duits- land duidelijk „het volledig bankroet van de Sowjet-tisering van dit deel van Duitsland aan toont". Inmiddels heeft de socialisti sche voorzitter van de bonds dagcommissie voor vraagstuk ken betreffende geheel Duits land, Herbert Wehner, te Bonn in een vraaggesprek met de persdienst van zijn partij ge- eist, dat de Oostduitse regering haar vice-premier Walter Ul- bricht, die tevens secretaris generaal van de S.E.D. is, ont slaat als bewijs voor de ernst van haar koerswijziging. Weh ner was van mening, dat bij een werkelijke koersverandering niet één man aan de macht mag blijven, die zo zeer verantwoor delijk moet worden geacht voor de oude politiek. Hij stelde tenslotte een aan tal maatregelen voor, welke de Oostduitse regering zou moeten nemen om de toestand van de Oostduitsers te verbeteren. In dit verband noemde hij: Op heffing van de 5 km brede ver boden strook langs de zone- grens en de schrapping van de bepaling, dat op een ieder, die zich binnen 10 meter van de vier mogendheden dood is en dat hij niet meer in het leven kan worden geroepen. Een geneutraliseerd Duitsland zou, als de Amerikaanse troepen zouden worden teruggetrokken, stellig in de Sowjets-invloedsfeer vallen. De Sowjet-Unie kan haar goe de wil bewijzen door vrijlating van Duitse krijgs- en politieke gevangenen, garanties te geven tegen mensenroof en vrije ver kiezingen in geheel Duitsland te garanderen, zo besloot de bonds kanselier. Naar aanleiding van het on langs gevierde eeuwfeest van het Christelijk Jongemannenverbond ontving prinses Wilhelmina op Soestdijk een aantal leden van deze jeugdorganisatie op de thee. Het gezelschap vertelde uitvoerig over de werkzaamheden, die thans door het verbond worden verricht. Van welingelichte zijde te Seoel wordt verklaard, dat de Zuidkoreaanse president Syng- man Rhee tenslotte besloten heeft, zich niet te verzetten te gen het ondertekenen van een wapenstilstand en zijn leger on der opperbevel van de Ver. Na ties zal laten na een bestand. Dit wil niet zeggen, dat hij 'n bestand dat Korea verdeeld laat, goedkeurt, maar hij zou een af wachtende houding willen aan nemen. In officiële Zuidkoreaanse kringen wil men geen commen taar op dit bericht geven. Offcieel wordt meegedeeld, dat leden van de Zuidkoreaanse re gering de komende dagen de commandanten te velde zullen bezoeken. RHEE CRITÏSEERT DE PERS. President Rhee heeft het mi nisterie van Voorlichting een verklaring laten uitgeven, waar in hij sommige journalisten be schuldigt van onjuiste bericht geving, die nadelig is voor Zuid- Korea. Hij doelde voornamelijk op de berichten over de inciden ten tussen betogende studenten en Amerikaanse militaire politie. RADIO-PEKING MELDT GOEDE VOORTGANG. Radio-Peking zegt in een be richt uit Kaesong, dat goede voortgang is gemaakt door de stafofficieren te Panmoendjon, die de laatste administratieve details van 'n wapenstilstands overeenkomst bespreken. Radio-Pjongjang heeft Maan dag de Ver. Naties er van be- Koning Tribhoevan van Nepal heeft een einde gemaakt aan zijn persoonlijk gezag, dat hij met be hulp van koninklijke adviseurs uitoefende, zo schrijft de corres pondent van „Evening News" uit de Nepalese hoofdstad Kathman- doe. Volgens het blad is Matrka Prasad Koirala weer als premier hersteld en reeds beëdigd. Tevens zijn vijf ministers van de „natio naal-democratische partij" be- noemd. De koning had het gezag 14 Augustus 1952 in handen geno men. André Marie heeft Maandag voor het bestuur van zijn (radi cale) partij de plannen uiteen gezet, die hij wil uitvoeren als de Franse nationale vergadering hem als premier aanvaardt. Marie wil bij decreet de uitga ven beperken en hij zal mogelijk nieuwe belastingen invoeren om tot een sluitende begroting te komen. Voorts zal hij de natio nale vergadering vragen de ge stelde limiet op leningen van de Franse bank te verhogen van 200 tot 400 milliard frank (van onge veer 2 tot 4 milliard gulden). Ook heeft Marie plannen voor hervor ming van de Franse grondwet vóór het einde van het jaar. 75 prijswinnaars gaan op industriële excursie. De 380 inzendingen op de prijs vraag „Nederlands fabrikaat", werkstukken die een industrieel onderwerp behandelden, getuig den van veel zorg en belangstel ling. De winnaars, leerlingen van „middelbare" scholen, gaan in de tweede week van Juli onder lei ding op industriële excursie, de eerste prijzen 5 dagen, de tweede prijzen 2 dagen, de derde prijzen en de klasseprijs 1 dag. I Na afloop, op 10 Juli, worden grens ophoudt, wordt geschoten, alle prijswinnaars verenigd aan Verder stelde hij voor, amnes- |een gemeenschappelijke maaltijd tie te verlenen aan alle politie ke gevangenen in O.-Duitsland en internationale organisaties in staat te stellen, hulp te bie den aan noodlijdende Oostduit sers. in Utrecht. Bezocht worden o.m. Bedum, Amsterdam, Gouda, Rotterdam, Vlissingen, Tilburg, Schoonebeek, Deventer, Zeist, Bunnik, Bilt- hoven en Utrecht. Hoewel er in Indo-China geen sprake kon zijn van capitulatie zou Frankrijk volgens hem be reid zijn te onderhandelen over een vreedzame regeling van deze kwestie, die ook op de conferentie van de Westelijke „grote drie" op de Bermuda-eilanden zou moeten worden besproken. Op de Herikerberg tussen Markelo en Goor is een straal jager neergestort. De piloot is verongelukt. De straaljager, een Meteor 8, was afkomstig van de vliegbasis Twente. Een commissie van on derzoek van het vliegveld is on middellijk naar de plaats van het ongeluk vertrokken. De luchtmachtvoorlichtings dienst deelt mede: Omstreeks half elf Maandag morgen is in de nabijheid van Markelo de gloster meteor-straal jager van de vliegbasis Twente tijdens een oef en vlucht van 4 glosters verongelukt. De vlieger, de 26-jarige sergeant-vlieger Pöttger uit Haarlem, kwam hier bij om het leven. Sergeant Pöttger was onge huwd. Bij Abbeville (N.-Frankrijk) is een vrachtauto, waarin zich 12 arbeiders bevonden, tegen 'n andere vrachtauto gereden. Vier arbeiders kwamen om leven en 4 werden gewond. De bestuurder van eerstgenoemde auto, die geen rijbewijs had, is aangehouden. schuldigd de bombardementen op Noord-Korea te hebben ver zwaard en talrijke gebouwen van historische betekenis te hebben vernield, ondanks het feit dat een wapenstilstand a.s. is. De Amerikaanse vijfde lucht macht maakte Maandag be kend, dat zij Zondag de zwaar ste luchtaanval van de Kore aanse oorlog heeft ondernomen. De vijfde luchtmacht maakte bekend, dat in één bombarde ment van 8 uur lang een half millioen kg springstoffen is ge worpen op een 60 km breed ge deelte van het centrale front, waar de communisten in op mars zijn. Vliegers, die in totaal 375 vluchten maakten, zeiden dat er een grote rookwolk boven de aangevallen doelen hing. Deze rookwolk was over een afstand van 100 km zichtbaar. De bevelhebber van het Ame rikaanse leger, generaal Max well Taylor, heeft in een radio rede zijn troepen meegedeeld, dat zij zich gereed moeten hou den voor de taak, die zij na het sluiten van een bestand moeten vervullen. Er is geen sprake van naar huis gaan, voordat vrede en stabiliteit in Korea zijn her steld, zo zeide hij, hieraan toe voegend, dat de stellingen bezet moeten blijven, totdat vaststaat, dat de gevechten definitief zijn beëindigd. „Iedere commandant blijft er verantwoordelijk voor, dat zijn troepen zich houden aan de be standsbepalingen", aldus gene raal Taylor. Een bestand, zo zei hij, zal niet de gelegenheid zijn voor een „onbesuisd gedrag", want „er moet nog veel gedaan worden, voordat wij de voldoe ning kunnen hebben dat wij ons werk in Korea hebben voltooid". Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zullen vandaag 135 militairen van het Nederlands detachement alsmede zuster K. Dekker uit Rotterdam na vol brachte diensttijd in Korea in Nederland aangekomen. Het de tachement, dat onder commando staat van de kapitein H. Vader uit Leidschendam, wordt om 13.58 in Roosendaal verwacht. De officiële ontvangst is om 15.15 in de Engelbrecht van Nassaukazer- ne te Roosendaal. De eerste groep Amerikaanse „Thunderjets" voor de Chinese nationalisten is Maandag op Z.- Formosa geland. Er zullen nog meer straalja gers worden geleverd. De recente besluiten van de Oostduitse regering en het be stuur van de socialistische een heidspartij hebben een merkbare terugslag op het verkeer tussen Oost- en West-Duitsland. West- berlijners kunnen weer toestem ming krijgen om begrafenissen van familieleden op het kerkhof van Stahnsdorf in de Sowjet-sec- tor van de stad bij te wonen. Ook Westberlijnse geestelijken, die de begrafenisplechtigheden leiden, kunnen zich naar Stahnsdorf be geven. Voorts meldt A.F.P., dat de controle op het autoverkeer tus sen West- en Oost-Duitsland aan de grensovergangen snel ver loopt en dat de leden van de Oostduitse volkspolitie daarbij uiterst beleefd optreden. De chauffeurs van de vracht wagens, die gewoon zijn uren, zo niet dagen, te moeten wachten aan de controlepunten, keken Maandag verbaasd op, toen de volkspolitie door middel van luidsprekers omriep: „Wilt U enige minuten geduld hebben. U zult spoedig het controlepunt kunnen passeren". Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldde Maandag, dat blij kens een bekendmaking van het kabinet van de Oostduitse pre mier nieuwe bepalingen voor het uitgeven van interzonale passen zijn afgekondigd. De passen zul len met ingang van Woensdag in de kortst mogelijke tijd en met zo weinig mogelijk ambtelijke omslag worden uitgegeven. Oostduitsers die voor korte tijd West-Duitsland willen bezoe ken, kunnen passen aanvragen bij de plaatselijke bureaux van de volkspolitie. Verblijfsvergun ningen voor Westduitsers in O. Duitsland zullen verkrijgbaar zijn bij de gemeentebesturen. De nieuwe bepalingen schijnen de reisfaciliteiten van vóór 1952 te herstellen en de strenge bepa lingen voor het interzonale ver keer, ingevoerd na de Westduitse ondertekening van de verdragen met het Westen, ongedaan te maken. Oostberlijnse arbeiders zijn be zig de borden met felle commu nistische slagwoorden te verwij deren. Maandag is opnieuw een aan tal gevangenen vrijgelaten. Vol gens onbevestigde ramingen zijn sedert 11 Juni ruim 5000 mannen en vrouwen, voor het merendeel Westberlijners, die wegens over treding van economische wetten tot één a drie jaar gevangenis straf waren veroordeeld, vrijge laten. Het aantal Oostduitsers, dat naar het Westen uitwijkt, neemt sterk af. Zondag en Maandag werden in totaal 2100 vluchte lingen geregistreerd en onder hen bevonden zich minder boe ren dan voorheen. Vluchtelingen, die zich Maandag meldden, ver klaarden dat op sommige spoor wegstations in Oost-Berlijn door luidsprekers op aspirant-vluchte lingen een beroep wordt gedaan de jongste regeringsdecreten te lezen en naar huis terug te keren. Binnen een afstand van twaalf mijl zijn Maandag ter hoogte van Whitby drie schepen aan de grond gelopen, o.a. het Zweedse vaartuig „Libra" 1.543 ton). Er heerste dichte mist. Het eerste vaartuig was 'n mili tair hulpvaartuig. Het liep in de nacht aan de grond, maar kwam later weer los. De „Libra" liep tegen de middag aan de grond. De reddingboot van Whitby en vissersvaartuigen voeren uit voor het verlenen van hulp. Tegen de avond hep een derde vaartuig ten N. van Whitby aan de grond. De vaartuigen bevin den zich niet in rechtstreeks .ge vaar. Het bestuur van Kenya heeft Maandagavond bekendgemaakt, dat de afgelopen week 125 ver zetslieden in Kenya zijn gedood, meer dan in enig andere week sinds de Mau Mau een noodtoe stand in het land heeft gescha pen. In genoemd tijdvak zijn vijf gezagsgetrouwe Kikoejoe's om het leven gekomen en is een lid van de veiligheidstroepen gesneu veld. Negen dagen geleden zijn Britse en inheemse troepen en 2.000 man van de Kokoejoe-bur- gerwacht een offensief begonnen tegen bolwerken van de verzets beweging in de bossen van het Aberdare-gebergte. Volgens een woordvoerder van het bestuur van Kenya is de operatie in de slotfase gekomen. De raad van vakcentralen, waarin het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. samenwerken, deelt mede met bevreemding kennis te hebben genomen van de medede ling van de regering, dat de voor gestelde huurverhoging voor de helft zal worden gecompenseerd door verlaging van de verbruiks belastingen en voor de andere helft door loonsverhoging. De raad wenst vast te stellen, dat de onderhandelingen in de stich ting van de arbeid en met de re gering over deze compensatie maatregelen nog niet zijn ge opend. De raad wijst dan ook iedere verantwoordelijkheid voor bo vengenoemde mededeling, als mede voor de bij deze mededeling verstrekte berekening over de be tekenis van de voorgestelde ver laging van de verbruiksbelastin gen van de hand.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1