Huurverhoging en fiscale maatregelen Fiscale voorzieningen Woninghuren stijgen gemiddeld 22'12 °lo De Franse kabinetscrisis WEERSVERWACHTING HOOGWATER Koning van Cambodja zoekt toevlucht in Thailand Generaal Pinilia heeft een nieuwe regering gevormd Werkgelegenheid op lange termijn ZON-en MAANSTANDEN KENYA MAANDAG 15 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2367. De Rosenbergs GOUDSMOKKEL AAN BOORD VAN NEDERLANDS SCHIP Groot aantal doden bij brand te Sao Faulo 4.029 gevangenen in vrijheid gesteld Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur advertentie 1,80. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per Bij de Tweede Kamer is inge diend het wetsontwerp tot wijzi ging van de huurwet (huurver hoging). Daarnaast is het nood zakelijk gebleken enkel andere wijzigingen in de regeling der huurprijzen aan te brengen met betrekking tot het bedingen van sleutelgeld en het gebruik van meubilair en stoffering. Na ampele overwegingen meent de regering met de huurverho ging niet zover te moeten gaan als door de sociaal-economische raad was voorgesteld. De nood zaak om voor huurverhogingen zoveel mogelijk compensatie te verlenen en de beperkte moge lijkheden te dien aanzien dwin gen er toe de verhoging tot het strikt noodzakelijke te beper- In New York is bij de „Jero pu blishing company" een bundel brieven uitgekomen, die de Ro senbergs aan elkaar hebben ge schreven na het uitspreken van het doodvonnis, 5 April 1951. De bundel heet „Death house letters" (Dodenhuis brieven) en zal ook in het buitenland in andere talen verschijnen. De voltrekking van het vonnis is gesteld op Donder dag 18 Juni. Een onbekende heeft de politie opgebeld en gezegd, dat een bom in het huis van de federale rech ter Irving Kaufman was ge plaatst. De toegesnelde politie vond echter geen explosieven. Overigens was de rechter met zijn gezin afwezig. De bewaking bij het huis is versterkt. Inmid dels heeft het oppergerechtshof een nieuw verzoek tot uitstel van de executie in overweging geno men. Achttien Chileense senatoren hebben president Eisenhower een telegram gezonden, waarin zij om gratie voor de Rosenbergs ver zoeken. Het „Nationale comité voor recht in de zaak-Rosenberg" hield Zondag een wake van 24 uur voor het Witte Huis te Was hington. Hieraan namen ook de twee kinderen der Rosenbergs deel. ken. Het wordt daarom niet ver antwoord geacht de huren in de grootste gemeenten en haar randgebieden verder te doen stijgen dan tot 135 procent van het peil van 1940. Dit betekent een gemiddelde huurverhoging tot 141 procent van het peil van 1940, hetgeen neerkomt op een verhoging van de huidige hu ren met gemiddeld 22% procent. De voorgestelde huurverho ging is niet voldoende om de huren van de vooroorlogse en de na-oorlogse woningen gelijk te trekken. Dientengevolge zal de verhoging niet kunnen leiden tot een vermindering van de financiële steun, welke het rijk verleent bij woningbouw door particulieren. i DIFFERENTIATIE VAN DE WONINGHUREN. Het invoeren van een gedif ferentieerde huurverhoging vor dert een indeling van de ge meenten, waarin de betrokken woningen zijn gelegen. Omdat het wenselijk is het aantal be staande indelingen in gemeen telijke klassen niet te vergroten, is voor de onderhavige indeling aansluiting gezocht bij die, wel ke geldt voor de toepassing van de noodwet ouderdomsvoorzie ning. De differentiatie is aldus gesteld, dat tussen iedere twee gemeenteklassen de huurverho ging een verschil van 3 punten toont. Gerekend naar de huidi ge huren bedraagt de huurver hoging dientengevolge resp. 17, 20, 23, 26 en 29 procent. Uitge drukt in het huurpeil van 1940 bedragen de huren na deze ver hoging resp. 135, 138, 141, 145 en 148 procent. HUURVERHOGING WEGENS INWONING. De huurverhoging wegens in woning, zoals deze met ingang van 1 Februari 1948 was toege staan, moet worden gezien als een vooruitloper op de algemene huurverhoging. Vandaar dat de verhoging, waarop de verhuur ders ingevolge het besluit huur prijzen meervoudige bewoning recht hebben werd beperkt tot 13 procent, bij welk percentage André Marie, leider der radica le partij en minister van Onder wijs in de afgetreden regering- Mayer, heeft Zaterdag met Paul Reynaud (gematigd-conserva tief), Pierre Mendes-France (ra dicaal) en George Bidault (volks republikein) beraadslaagd over -de opstelling van een compromis regeringsprogramma, waaraan 'n meerderheid in de Franse na tionale vergadering haar goed keuring zou kunnen hechten. Reynaud, Mendes-France en Bi dault hebben vóór Marie vergeefs gepoogd een nieuwe regering sa men te stellen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Dezelfde temperaturen. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien en een kans op onweer. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende rich tingen. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Andre Marie, de 55-jarige radi caal, zal heden president Auriol zeggen of hij zal trachten een nieuwe regering te vormen. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerqstr. 9 terneuzen een modern kapsel, wil zeggen in de eerste plaatsgoed ver zorgd, voor uw haar en huidver zorging geven wij u gaarne ad vies. DINSDAG 16 JUNI. de totale huursom de oude huurprijs bij enkelvoudige be woning met 30 procent te boven gaat. Nu de thans voorgestelde twee de huurverhoging voor de ver huurders betekent, dat de huur prijs de oude huurprijs bij en kelvoudige bewoning met 35 48 procent te boven gaat, is voor een verdergaande huurver hoging wegens het verlenen van mede-inwoning naar het oordeel van de regering geen aanleiding meer. Teneinde huuradviescommis sies niet met arbeid, welke fei telijk de hare niet is, te overla den, zullen de door haar te ver strekken inlichtingen voortaan uitsluitend de betalingsverplich ting betreffen. STOPZETTING VAN DE AFGIFTE VAN SCHATKISTBILJETTEN. Inschrijving op schatkist papier midden Juli a.s. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat met ingang van 15 Juni 1953 door het agentschap van het min. van Financiën te Amsterdam geen schatkistbiljet ten meer zullen worden afgege ven. Het ligt in het voornemen omstreeks medio Juli een in schrijving op schatkistpromessen en schatkistbiljetten open te stel len. Nadere bijzonderheden zul len t.z.t. in de Ned. staatscourant worden bekendgemaakt. 25 PELGRIMS VERDRONKEN Door het omslaan van een boot op de Ganges, 85 km van Allaha bad (N.O.India), zijn 25 pel grims, onder wie vrouwen en kin- deren, verdronken. Er waren in totaal 34 Hindoepelgrims aan boord. De overige negen wisten zwemmend het land te bereiken. GEEN BEPERKINGEN MEER VOOR DE SCHEEPVAART IN DE NIEUWE-WATERWEG. Naar A.N.P. van het ministerie van Verkeer en Waterstaat ver neemt zijn de werkzaamheden in de Rotterdamse Waterweg ter plaatse waar de „Faustus" is ge zonken, voorshand beëindigd. De scheepvaart zal met ingang van heden niet meer aan beperkingen onderhevig zijn. In Hongkong is door de douane aan boord van het Nederlandse vaartuig „Boissevain" (14.271 ton) een hoeveelheid van onge veer 170 pounds goud in beslag genomen. De waarde is ongeveer 362.500 gulden. Niemand is gear resteerd. De Boissevain, die van de Kon. Java-China Paketvaart lijnen is, zou naar Japan vertrek ken. Koning Norodo Sihanoek van Cambodja, één der met Frankrijk verbonden staten in Indo-China, heeft zijn land Zaterdagavond verlaten en zijn toevlucht ge zocht in Bangkok, de hoofdstad Thailand. De koning deelde mede, dat hij zijn besluit had genomen opdat het buitenland zijn positie pre cies zou begrijpen. Hij protesteerde tegen de huidi ge Franse tactiek van ontwijken met betrekking tot autonomie van zijn land en zeide, dat Fran se voorstellen, die onlangs in Parijs waren gedaan, onvoldoen- 25 cent per pak Dubbel pak 45 cent Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 4.59 5.13 5.34 5.48 6.14 6.28 6.24 6.38 ZON MAAN Juni. 15 4.19 21.02 8.10 23.36 16 4.19 21.02 9.23 23.50 17 4.19 21.02 10.34 Bij een hevige brand in een nachtclub te Sao Paulo (Brazilië) zijn Zondag minstens 75 personen om het leven gekomen en meer dan 100 gewond, van wie enige ernstig. De slachtoffers zijn voor het merendeel kleurlingen. De brand brak uit, toen 300 personen in een bovenzaal aan een dansfeest deelnamen. In pa niek poogden de gasten langs de enige trap het gebouw te verla ten. Hierbij werden velen, voor het merendeel vrouwen, onder de voet gelopen Een aantal mensen sprong uit de ramen. Enige per sonen werden gedood, doordat zij in aanraking kwamen met hoogspanningsdraden. Vele slachtoffers waren onher kenbaar verminkt. In de stad heeft de ramp grote verslagen heid gewekt. De memorie van toelichting bij het wetsontwerp, dat de voorge stelde belastingmaatregelen in het belang van de werkgelegen heid inhoudt, behelst tevens de algemene toelichting van de fis cale voorzieningen in verband met de huurverhoging. Werkgelegenheid op langere termijn zal voornamelijk moe ten worden gevonden in een uitbreiding en modernisering van het productieapparaat van verwerkende industrieën, waar bij in het belang van de afzet moet worden gestreefd naar 'n nationaal product van hoog ge halte, dat tegen een zo laag mogelijke prijs op de interna tionale markten kan worden aangeboden. Daarnaast ziet de overheid zich gesteld voor de taak om in het belang van de huisvesting van onze groeiende bevolking er toe mede te werken, dat het nationale vermogen in de vorm van woonhuizen wordt bewaard en uitgebreid. Het is ook noodzakelijk, dat de huren van het oude en van het nieuwe woonbezit op elkaar worden afgestemd. DE WERKGELEGENHEID. Afgezien van het feit, dat tal van omstandigheden, die de voortgang van de industrialisa tie remmen, zich aan de invloed van nationale overheid en on dernemer onttrekken, is het duidelijk, dat belastingverlich tingen voor het industrialisatie probleem niet het verlossende woord brengen. Zij kunnen niet meer zijn dan een bijdrage om het ondernemersinitiatief te stimuleren. Aan de omvang 'van de in het belang van de werkgelegen heid voor te stellen fiscale maatregelen worden mede in verband met de noodzaak de huurverhoging eveneens in de vorm van belastingverlagingen te compenseren. In de volgende maatregelen meent de regering een geheel van belastingvoorzieningen te hebben gekozen, waarmede aan de gestelde vereisten het verst wordt tegemoet getreden. Bui ten de inmiddels reeds in wer king getreden verlaging van 't weeldetarief van de omzetbe lasting van 30 tot 15 procent be staan de aanhangig gemaakte maatregelen uit de hieronder opgesomde voorzieningen. De belastingvoorzieningen in het belang van de werkgelegen heid zullen gelden voor het jaar 1953 in plaats van 1954, zodat reeds aanstonds voor de onder nemingen een fiscale klimaats verbetering zal intreden. VERVROEGDE AFSCHRIJ VING. De voor de inkomstenbelas ting en de vennootschapsbelas ting bestaande mogelijkheid om een derde van de aanschaf- fingskosten van in 1950 tot en met 1952 geïnvesteerde bedrijfs middelen vervroegd af te schrij ven, zal worden uitgebreid tot investeringen in bedrijfsmidde len gedurende de jaren 1953 tot en met 1957. Evenals de vervroegde af schrijving slechts getempori seerd mocht worden toegepast voor bepaalde groepen van in 1952 geïnvesteerde bedrijfsmid delen, zal ook de nieuwe af schrijvingsmogelijkheid voor bepaalde investeringen in de ja ren 1953 tot en met 1957 aan temporisering alleen te doen gelden voor gebouwde eigen dommen, met uitzondering van nieuwe fabrieksgebouwenvoorts voor automobielen, welke niet uitsluitend of nagenoeg uitslui tend voor het beroepsvervoer over de weg worden gebruikt en voor kantoorinventarissen. TARIEF VAN DE VENNOOT SCHAPSBELASTING. De ter dekking van de extra- defensieuitgaven in 1951 tot stand gekomen tijdelijke ver zwaring van de vennootschaps belasting zal voor de laatste 2 jaren, waarvoor deze verhoging geldt, worden verminderd van 45 procent-52 procent tot 42% procent-46 procent. Dit houdt in, dat te beginnen met de winst over 1953 (boekjaar 1953- 1954) de vennootschapsbelas ting, indien het belastbare be drag niet meer dan 40.000 be loopt, 42% procent zal uitmaken van het belastbare bedrag. Be loopt dit meer dan 40.000, doch niet meer dan 50.000, dan zal de belasting zijn 17.000 ver meerderd met 55 procent van 't excedent boven 40.000. Bij een belastbaar bedrag tussen 50.000 en 100.000 wordt de belasting 45 procent van het be lastbare bedrag. Indien het be lastbare bedrag meer dan 100.000 beloopt, zal de belas ting zijn 45.000 vermeerderd met 46 procent van het excedent beven 100.000. HUURVERHOGING VAN WOONHUIZEN. Zoals reeds is aangekondigd, komt de huurverhoging, welke gedifferentieerd is naar de vijf gemeenteklassen van de nood wet ouderdomsvoorziening en die huurniveau verhoogt tot 135 148 van het huurpeil in 1940, neer op een verhoging van ge middeld 22% van het bestaan de huurpeil van 115%. De regering zag zich nu gesteld voor de hoofdvraag, in hoeverre deze compensatie moet worden verleend door middel van een verhoging van de lonen of een verlaging van belastingen of door een samenstel van maatregelen van beiderlei aard. Een compensatie van de huur verhoging, welke zich zou bepa len tot een verhoging van de lo nen, kan niet verdedigbaar wor den geacht tegenover de z.g. ver geten groepen en al degenen, die in de onmogelijkheid verkeren de gestegen kosten van levensonder houd geheel of gedeeltelijk te neutraliseren in de vorm van een vergroting van hun bruto-inko- men door middel van loononder handelingen of doorberekening in de prijzen van door hen gele verde goederen of diensten. Aan de andere kant zijn aan een vol ledige compensatie voor iedereen door middel van een verlaging van belastingen budgetaire be zwaren verbonden. Be regering is tot de slotsom gekomen, dat een middenweg dient te worden gevolgd in dien zin dat voor een z.g. standaard gezin ongeveer de helft van de huurverhoging door middel van belastingverlichting zal worden gecompenseerd. De regering zal nader overwe gen, welke aanvullende niet-fis- cale maatregelen nodig zullen zijn ter compensatie van de huurverhoging voor degenen, die sociale uitkeringen ontvangen en voor hen, die van overheidswege zijn gepensionneerd. De belastingverlichtingen, welke verband houden met de verhoging van de huren van de woonhuizen en die gelijktijdig met de huurverhoging, dat is met ingang van het jaar 1954, in wer king treden, omvatten de vol gende voorzieningen. SUIKERACCIJNS. Nu suiker practisch voor ieder een een dagelijks consumptie-' middel is, is de regering van mening, dat een verlaging van de nog altijd hoge suikeraccijns voor de hand ligt. Zij stelt voor de hoofdsom van de accijns van geraffineerde sui ker te verlagen van ƒ22,50 tot 19 per 100 kilogram, terwijl de 20 opcenten ad 4,50 alsmede de heffing van 10 ten behoeve van het Landbouw-egalisatie- fonds ad 2,25 zullen vervallen. Tegenover deze verlaging komt het door het Landbouwegalisatie- fonds te verlenen subsidie op suiker te vervallen. Het resultaat van deze maat regel, waarvan de compenseren de werking in het algemeen toe neemt met de grootte van het gezin, is dat de prijs, waarvoor de suiker in de handel wordt ge bracht, met ongeveer 9 cent per kilo zal dalen. OMZETBELASTING OP HUISBRAND EN SCHOEISEL. Als tweede maatregel wordt voorgesteld de afschaffing van de omzetbelasting voor huisbrand en schoeisel. De vrijstelling voor huisbrand strekt zich uit tot steenkolen, bruinkolen, briketten, cokes, turf en olie. De druk aan omzetbelasting op de bevolkings groepen, die slechts een gering inkomen genieten, zal door deze maatregel naar schatting onge veer 6,50 per gezin per jaar af nemen. Voorts wordt voorgesteld na genoeg alle soorten schoeisel van de heffing van omzetbelas ting vrij te stellen. Hieronder kunnen worden gerangschikt: gewone schoenen, werkschoenen, pantoffels en ander huisschoei- sel, laarzen, laarsjes, voetbal schoenen en andere sportschoe nen, sandalen, bepaalde schoe nen van textielstoffen of van plantaardige stoffen, rubber schoenen, schoeisel, hetwelk ge heel of gedeeltelijk is vervaar digd van hout (b.v. klompen) en asbetsschoeisel. PERSONELE BELASTING. Een belastingverlichting, die in belangrijke mate het verschil in stijging van de huurprijzen van de onderscheidene woonhui zen volgt, is de verlaging van de personele belasting, geheven naar de grondslag huurwaarde. De verlaging van de personele belasting komt hierop neer, dat eerst zowel de vrijgestelde bedra gen als het tarief van de belas ting zodanig aan de nieuwe hu ren worden aangepast, dat de verhoogde huur geen vermeerde ring van personele belasting tot gevolg heeft. Na deze aanpassing, welke de belastingvoet van 10% tot 7%% terugbrengt, wordt voor de com pensatie het tarief andermaal en wel met 40% verlaagd tot 4%%. INKOMSTENBELASTING EN LOONBELASTING. De belastingvrije minima bij de inkomstenbelasting en loon belasting zullen met 240 tot 360 worden verhoogd, terwijl daarbij aansluitend een verzach ting aan de voet van het belas tingtarief wordt aangebracht. Zo is een gehuwde met 2 kin deren volgens het bestaande ta rief bij een zuiver inkomen van 2490 een bedrag van 18 aan belasting verschuldigd. Volgens het nu ingediende voorstel be gint het tarief voor deze groep bij een zuiver inkomen van 2790, terwijl de verschuldige be lasting daarbij is gebracht van 48 op ƒ24. Bij een zuiver inko men van ƒ3090 komt het tarief van 78 weer overeen met de be staande tabel. de waren. Hij herhaalde, dat zijn land in de Franse unie wil blij ven op dezelfde voet als India en Pakistan in het Britse gemene best. De koning zei besloten te heb ben buiten de grenzen van zijn rijk te blijven zolang geen ver drag met Frankrijk was gesloten waarmede hij kan instemmen. In Franse regeringskringen wordt het besluit van de koning bijzonder ongelukkig genoemd. De behandeling van de kwestie Cambodja, zo zegt men, zal door iedere nieuwe Franse regering met de grootste voorrang worden behandeld en de koning is zich hiervan volkomen bewust. Koning Sihanoek is één van de mannen in Indo-China die het meest critiek hebben geleverd op het feit, dat Frankrijk nog niet zijn belofte om de drie Indochine- se staten onafhankelijkheid te verlenen in daden heeft omgezet. De Columbiaanse radio meldt, dat luitenant-generaal Gustavo Rojas Pinilia, opperbevelhebber der Columbiaanse strijdkrachten, de uitvoerende macht in het land in handen heeft genomen. Er heerst volledige orde en rust in het land en de hoofdstad, aldus dit bericht. In een door de radio omgeroe pen communiqué wordt gezegd, dat generaal Pinilia de macht in handen heeft genomen met o.a. de steun van de waarnemende president der republiek, Urdane- ta Arbelaez, en van een conser vatieve leider. Generaal Pinilia zal een nieuw kabinet samenstellen en de titel president der republiek dragen. In het communiqué wordt niet gesproken over dr Laureano Go mez, die volgens een eerder be richt Zaterdag zijn functies als president van Columbia had her vat. Dr Gomez had zich in Octo ber 1951 om gezondheidsredenen teruggetrokken. Volgens te Washington ontvan gen berichten heeft generaal Pi nilia troepen laten binnenrukken in Bogota, de hoofdstad, waar het rustig zou zijn. De reden, die Pinilia voor zijn optreden gaf, is het „handhaven van de orde". Generaal Pihilla heeft een nieu we regering gevormd, bestaande uit 3 militairen en 10 burgers. In 'n uitzending via de nationale radio zeide hij, dat hij had 'inge grepen „om veel bloedvergieten te vermijden en om vrede -en vrij heid te herstellen". Het leger zou de macht hebben, totdat er vrije verkiezingen zouden zijn gehou den. Hij zeide, dat het bestuur van het land zich moest plaatsen boven belangen van sociale klas sen en politieke partijen en de normen van de christelijke de mocratie. Dr Gomez, conservatief leider werd in November 1949, zonder tegencandidaat, gekozen en in 1950 geïnstalleerd. In 1951 ging hij met ziekenverlof. Alle leden van het kabinet van Pinilia zijn conservatieven. Vier leden van de Mau Mau, die wegens moord ter dood waren veroordeeld, zijn te Nairobi opge hangen. Twee hunner hadden in November j.l. Ian Meiklejohn op zijn boerderij te Thomsons Falls vermoord. De twee andere heb ben in October 1952 het stam hoofd Waroehioe, van de neger stam der Kikoejoe's, in de bui tenwijk van Nairobi vermoord. De vier moordenaars werden in April j.l. ter dood veroordeeld. Zij hadden hoger beroep aangete kend, doch dit werd verworpen. Een offensief van een week van de veiligheidsstrijdkrachten tegen de Mau Mau in de bergke ten van Aberdare heeft de op roerlingen gedwongen hun vrou wen, zieken en minder betrouw bare aanhangers naar de reser vaten van Fort Hall en Nejeri te brengen, aldus een Zondag te In totaal 4.029 Oostduitsers die tot vrijheidstraffen tot drie jaar waren veroordeeld of zich in voorarrest bevonden, zijn Don derdag, Vrijdag en Zaterdag in opdracht van de procureur-gene raal van Oost-Duitsland in vrij heid gesteld. Volgens het blad van de Oost- duitse communistische partij, „Neues Deutschland", dat boven staand bericht publiceerde, zul len nog 1.500 personen worden vrijgelaten. Nairobi gepubliceerd 'communi qué, waarin het einde werd be kend gemaakt van het grootste offensief dat tot dusver tegen de opstandelingen is ontketend. Aan dit offensief werd deelge nomen door militairen, politie mannen en ruim 2.000 leden van inheemse burgerwachten. De ac ties werden door vliegtuigen on dersteund. Bij deze actie hebben de Britten en de gezagsgetrouwe inheemsen vele opstandelingen gedood, maar, zo voegde het communi qué er aan toe, de harde kern van de opstandige organisatie is nog niet aangetast. GROTE JUWELENDIEFSTAL IN PARIJS. Twee mannen, die zich uitga ven voor inspecteurs van politie, verzochten te Parijs de 35-jarige Libanese juwelier Moughanes Noujaim even mee te gaan naar het hoofdbureau. Zij brachten hem in dat bureau naar een ka mer op de vijfde verdieping en verzochten hem daar te wachten. Zijn actetas, waarin zich juwelen ter waarde van ruim 300.000 gul den bevonden, namen zij mee. Tegen het einde van de kantoor tijd, toen de juwelier het kantoor personeel naar huis zag gaan, be sefte hij dat hij bestolen was. Aan de echte inspecteurs deelde hij later mee dat hij op weg was geweest naar een hotel, waar 'n rijke buitenlander hem bij zich ontboden had met een collectie juwelen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1