McCarthy maakt zich een gevaarlijke vijand Onder de loupe IS 15 Belg Gemarchandeer met de dood.... en het E.V.G.-verdrag nc vrcuiven Amerikaanse pers in het geweer Stijgend grensverkeer bij Aken Melkproductie in opgaande 0 De ongeregeldheden in Tsjecho-Slowakije Frans blad keert zich tegen Amerikaanse justitie Huwelijksreis van 40.000 km ie Regering bereid tot grondwetsherziening De arbeidsonrust in Griekenland Start- en landingsterrein voor helicopters in A dam? TWEEDE BLAD Zaterdag 13 Juni 1953 8e Jaargang No. 2366 ONAANGENAAM. Nijmeegse studenten deden gasaanval op „soos" in Groningen VRIJE ZEEUW Het systeem van de Congres sional Investigations" parle mentaire enquêtecommissies, zou men in Nederland zeggen dat op het ogenblik door een aantal onverantwoordelijke leden van het congres zoals McCarthy, Jen- ner enz. wordt misbruikt, is een zeer belangrijke instelling der Amerikaanse democratie. Om dit aan de hand van een vrij recent voorbeeld aan te to nen, behoeft men er slechts aan te herinneren, dat het onderzoek naar de misdadigheid in de Ver enigde Staten de aandacht van de openbaarheid vestigde op de kwalijke practijken van met zekere politici samenwerkende kringen uit de onderwereld en dat dit in vele opzichten heilza me gevolgen .had. Ook de waardige wijze, waar op de Amerikaanse volksverte genwoordiging een onderzoek in stelde naar het ontslag van Mc- Arthur en deze hoogst explosie ve zaak tot haar ware propor ties terugbracht, laat zien, hoe een verstandig werkende parle mentscommissie een probleem, dat in brede lagen der bevolking verontrusting heeft gewekt, kan oplossen. Dit moet men voor ogen hou den, indien men zich met de ge dragingen van een McCarthy bezighoudt. Het vraagstuk van het com munisme en van de communisti sche infiltratie, dat nu al zovele maanden door verschillende be langhebbenden tot ver buiten de grenzen van zijn betekenis wordt opgeblazen, werd aanvankelijk naar voren geschoven als één van de middelen om de regering- Truman ten val te brengen. De ongekende hartstochten, die een tot in het kleinste on derdeel voorbereide campagne ontketende, zijn op het ogenblik echter nog van groot nut voor de lieden, die bij de exploitatie van irrationele angsten belang hebben. Daarom wordt de aanval steeds opnieuw en op alle denk bare fronten ondernomen. Thans heeft hij, tenminste voor zover hij door McCarthy's senaatscom missie wordt gevoerd, een be slissend punt bereikt. Dat komt, doordat de persvrijheid in het geding is geraakt. De wat zielige parade der zich van angst krommende populaire bandleiders, dirigenten, filmar- tisten en auteurs, die eens in vroeger tijden met het commu nisme hadden geflirt en soms geld aan de partijkas hadden ge schonken, kon eigenlijk slechts medelijden opwekken: medelijden met deze voor de televisiezenders gesleepte, in werkelijkheid vol komen onbelangrijke „getuigen" en medelijden met het lage peil, waartoe een aantal leiders van deze parlementaire commissies hun hoge ambt had gebracht. DE „NEW YORK POST". Vrees en ontsteltenis echter hebben zich meester gemaakt van degenen, die zich nader met het geval-Wechsler hebben be ziggehouden. James Wechsler is de hoofdredacteur van het groot ste democratische dagblad van New York, de ,,New York Post", dat al geruime tijd een hevige strijd voert tegen senator Mc Carthy en zijn geestverwanten. Het blad heeft niet alleen bij herhaling de slinkse streken van de demagoog van Wisconsin ge hekeld, maar bovendien, in tegenstelling met de meeste an dere Amerikaanse couranten, het voor McCarthy ongunstige rap port van het congres over zijn fi nanciële activiteiten in extenso afgedrukt. De aanvallen van de „Post" werkten McCarthy blijkbaar op de zenuwen. Hij daagde Wechsler voor zijn commissie en beschul digde hem de „New York Post" in communistische zin te leiden. Wechsler is inderdaad commu nist geweest tot zijn 21e jaar! maar heeft daarna twintig jaren lang het communisme scherp bestreden, McCarthy leg de echter alle verklaringen van Wechsler terzijde of verdraaide deze op de hem eigen manier. Overigens bleek, dat het feit, waarvoor men Wechsler had op geroepen, een doorzichtige futili teit was. Een boek van Wechsler zou in de bibliotheken van de „Voice of America" in Europa aanwezig zijn geweest. Maar toen de redacteur vroeg, welk boek van hem men nu bedoelde, wist geen der commissieleden de titel te noemen. In werkelijkheid, zo bleek tijdens het verhoor, was McCarthy er slechts op uit de „New York Post" te treffen. DE STRIJD BEGINT. Het heeft lang geduurd, voor de Amerikaanse bladen zich het gevaar van McCarthy voor de persvrijheid bewust werden. Zij hebben hem soms belachelijk ge maakt, aangevallen, maar nog nooit zo ernstig genomen als op het ogenblik. Wechsler zelf heeft de „American Society of News paper Editors" verzocht, het pro ces-verbaal van zijn verhoor te bestuderen en te beslissen of deze organisatie „niet duidelijk tegen een dergelijke poging tot intimidatie van de pers moet op treden." Dit verzoek heeft de steun gekregen van vrijwel alle grote Amerikaanse bladen en dat is een ontwikkeling, die zelfs een McCarthy niet kan negeren Toch schijnt de senator niet be reid zich in deze strijd zonder slag of stoot over te geven. Dezer dagen heeft hij aan een zekere Harvey Matusow, een gewezen communist, die enige tijd als „aanbrenger" voor de politie heeft gewerkt en evenals de vroegere hoofdredacteur van de communistische „Daily Worker" en tegenwoordige professor aan de Fordhamuniversiteit, Louis Budenz, als „getuige voor alles" optreedt (in de toonaangevende „New York Herald Tribune" werd Budenz onlangs onweer sproken van meineed beschul digd!) opdracht gegeven, een lijst samen te stellen van com munisten en fellow-travellers, die zich in de New Yorkse pers heb ben „ingedrongen". De fantasie van Matusow, die geen aanwijsbare bron van in komsten heeft, hoewel hij zich voor journalist uitgeeft, is na tuurlijk zonder grenzen. Men moet zich dus nog op een felle strijd tussen pers en McCarthy voorbereiden. Het grensverkeer bij Aken is in Mei j.l. bijna tweemaal zo groot geweest als in Mei 1952. In totaal passeerden toen in het kader van het grote reis verkeer 403.000 en in het kader van het kleine grensverkeer 172.000 personen bij Aken de grenskantoren aan de Neder lands-Duitse en de Belgisch- Duitse grens. Vergeleken met Mei 1952 was dit een stijging met 92 procent. Vergeleken met April 1953 bedroeg de stijging 35 procent. &X§xgtX&<SX§XSXSXSXS*SX§XSXSXSX§XS>&X§XSXSXS<§X§X&<SXSXSXSXS><3J' Van verschillende zijden is er critiek geoefend op het ontwerp van de wet Watersnoodschade 1953, onder meer door de Stich ting voor de Landbouw. De voor naamste grieven betreffen de on voldoende rechtszekerheid en het ontbreken van een regeling voor de vergoeding van huisraad- schade. Het is de wens van ons volk geweest, dat er zo spoedig moge lijk een wettelijke regeling voor de rampschade-vergoeding zou komen. Deze is inderdaad met spoed uitgewerkt. Dat er leem ten zouden zijn met betrekking tot de rechtszekerheid was te verwachten. De snelheid van uit werken brengt steeds enige scha de toe aan de kwaliteit van het ontwerp. De rechtsgaten in het ontwerp kunnen alsnog worden gevuld. De kwestie van de huisraadver goeding is pijnlijker. Een wette lijke vergoeding hiervoor behoort zeker te worden toegekend. De vergoeding van huisraadschade behoort geen kwestie van lief dadigheid te worden. Het ram penfonds hebbe alleen een aan vullende taak. Een wet geeft rechten en verplichtingen. Wel nu, het gaat hier om rechten. Wij willen als volk de schade van de ramp dragen, ook de huis. raadschade. Men doet aan de wens van ons volk tekort, wan neer de getroffenen op dit ter rein geen rechten worden toege kend. TWEE ZIJDEN. Minister Mansholt heeft in de Tweede Kamer enige opmerkin gen gemaakt over varkensvlees en eieren. Van beide artikelen dreigt min of meer een^overpro- ductie, die het huidig prijspeil in gevaar brengt. Onze bewindsman is bijzonder begaan met het lot der varkens- en eierproducenten. Dat moet men in hem prijzen als minister van landbouw. Hij tracht steeds allerlei prijzen op peil te houden door een geleide productie. Het vraagstuk van de genoem de voedingsmiddelen heeft twee zijden, dat van de producent en dat van de consument. Wij gun nen de producent een redelijke prijs. Anderzijds dient in ons land de consument tegen een redelijke prijs eieren en varkens vlees te kunnen kopen. Daarvan is echter nog geen sprake. Men dient er eveneens naar te stre ven, dat de kostprijzen van deze producten eindelijk eens wat om laag gaan. Zou een ruimere productie hier niet meer mogelijkheden bren gen? Het is noodzakelijk voor vele huishoudbudgetten. Worden deze laatste bij dit geleide prijs peil niet tezeer uit het oog ver loren? De consument wil im mers ook wel eens verbetering in zijn kooppositie zien. Blijkens mededelingen van de Kon. Ned. 'Zuivelbond (F.N.Z.) beweegt de melkproductie zich in opgaande lijn. In de eerste 5 maanden van het lopende jaar was de pro ductie hoger dan in de overeen komstige maanden van 1951 en 1952 en slechts 2 procent lager dan in de eerste 5 maanden van het recordjaar 1950. Aangezien het vetgehalte in de melk thans groter is, werd de zuivelwaarde geëgaliseerd. In de week van 17 tot 25 Mei werd de tot nu toe hoogste melkaanvoer in één week ge registreerd, namelijk 134.700 ton. Het gemiddelde vetgehalte van de melk is dit jaar 3,67 procent tegen 3,62 in 1952. Tsjechische vluchtelingen te Wenen zeggen, dat op 1 Juni te Pilsen hevige onlusten zijn uit gebroken als gevolg van de geldzuivering. Arbeiders hadden het stad huis bestormd, archieven ver brand en met Amerikaanse vlaggen gezwaaid. Portretten van communistische leiders wa ren afgescheurd en afbeeldingen van Eduard Benesj opgehangen. Het mysterie van de gasaan val op de sociëteit van de R. K.- studentenvereniging „Albertus Magnus" te Groningen is opge helderd. Twee Nijmeegse studenten hebben deze „aanval" in op dracht van de senaat van het Nijmeegse studentencorps uitge voerd. Zij moesten 3 bekers van het corp^ terughalen, die enkele Groninger studenten hadden meegenomen, toen zij dezer da gen een bezoek hadden ge bracht aan het Nijmeegse corps gebouw aan de Oranjesingel te Nijmegen. Aan twee eerste jaarsstuden ten werd opdracht gegeven de bekers uit het Albertus Magnus- huis terug te halen. Zij gingen daartoe op stap, gewapend met een waterpistool, gevuld met verdunde ammoniak en een „traangasbom", die werd ge maakt van een oude lamp. Met deze „moordwerktuigen", deden de twee jonge studenten in de bewuste nacht een overval op de twee bestuursleden van Al bertus Magnus, die administra tief werk verrichtten op hun kantoor. De Nijmeegse jongelui brachten de „traangasbom" tot ontploffingDe beide Gronin gers kozen daarna het hazen pad, zodat de jonge studenten rustig en ongestoord „gewapend" als zij waren met gasmaskers, naar de drie Nijmeegse bekers konden uitzien. De bekers prijken nu weer in de soos van de Nijmeegse stu denten Gemarchandeer met de dood" staat boven een hoofdartikel in het Franse blad „Ee Monde" over de affaire Julius en Ethel Rosen berg. „De Rosenbergs hebben hun lot in eigen handen". Met deze woorden vatte dezer dagen een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van justitie het aanbod samen, dat de beide ver oordeelden in de Sing-Sing-gevan- genis is gedaan. Als zij weigeren te spreken, worden zij op 18 Juni 's avonds om 10 uur terechtgesteldAls zij bekennen, zullen zij zich het leven redden. Maar wat voor be kentenissen moeten zij dan doen, terwijl hun schuld ook al zou deze inderdaad aanwezig zijn geenszins bewezen is? En wat voor waarde heeft het leven, dat zij door hun onthullingen zouden redden, als deze onthullingen slechts leugens zouden zijn of, zoals zij voortdurend hebben be weerd, de misdaad niet gepleegd is? Het simpele lezen van de acte van beschuldiging heeft bij ons twijfel gezaaid zoals bij talloos vele anderen, zo schrijft het Franse blad. Stemmen die bij de affaire geen In Kopenhagen zal Dinsdag a.s. het huwelijk worden vol trokken tussen mej. Sylvia van Lennep, dochter van jhr W. F. van Lennep, in leven gezant te Kopenhagen en de houtvester Niels Juel. De heer Juel is een zoon van Kathe Juel, die deel uitmaakt van de Deense hofhouding. Het jonge paar zal een huwelijks reis per auto maken over een afstand van 40.000 km. In Van couver en Alaska wil de heer Juel studie maken van de Ca nadese bosbouw. Daarna staat nog een autotocht naar Califor- nië op het programma, aldus Politiken. VERKOOP VOOR NEDERLAND N.V. ALVANA-DEN HAAQ De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, heeft bekendgemaakt, dat zijn regering bereid is de grondwet te herzien om deze in overeenstemming te brengen met het verdrag voor een Euro pese verdedigingsgemeenschap. Het Egyptische blad „Achbar" schrijft, dat een Arabisch leger van 150.000 man belast zou kun nen worden met de bezetting van de Britse basis in de zone van het Suezkanaal. Deze strijd macht zou dan onder Egyptisch bevel komen en bestaan uit con tingenten uit alle bij de Arabi sche liga aangesloten landen. Een desbetreffend voorstel zou door één van de ledenstaten van de liga aan de andere leden zijn gedaan. door W. KERREMANS. 38) (Nadruk verboden). Toen geloofde hij verloren te zijn en bedronk zich. Zijn vrien den wisten hem binnen de kazer ne te brengen, zonder dat van zijn toestand rapport werd ge maakt, maar de rem die Venkel zo stevig had vastgedraaid was losgeslagen. Comelisse liet zich gaan en dronk alsof hij de verlo ren tijd wilde inhalen. Venkel behoefde niets te vra gen toen hij zijn vriend terugzag. Zijn uiterlijk was in die korte tijd niet dat van een dronkaard geworden, maar Venkel zag da delijk dat er wat haperde en be greep wat het was. „Ja", bekende Cornelisse, „het is zo Marien, 't is glad mis. Ik ben aan de zuip." Venkel greep de ander bij zijn schouders en schudde hem heen en weer. „Vervloekte slappeling", riep hij. „Is dat alles wat je te zeggen hebt?" „Ik kan er niet tegen op, Ma rien. Ik kan er niks meer aan doen." „Ik kan er niet tegen op, ik kan er niks meer aan doen", her haalde Marien op een jankerige toon. Dat zegt verdorie een vent als jij. Je bent geen vent, je bent een kind, een lammeling, een vaatdoek. Weet je wat ik zal doen? Ik ga aan je ouders en aan je meisje schrijven dat je een verzopen vent bent géwordén, een verzopen huzaar en dat ze het beste doen als ze nou in eens maar afscheid van je nemen." „Neen Marien, doe dat toch niet, asjeblief niet. Ik zal.... ik wil „Kletskoek van ik zal en ik wil. Borrels wil je en zuipen, dat is het enige wat jij kunt, maar niet tegen jezelf zeggen: dat wil ik niet, daar heb jij geen fut voor, lamstraal dat je bent." .Marien ik heb op jou gewacht. Jij hebt me onder laatst geholpen jen als jij me weer helpt dan. I „Hoor eens hier, Bart. Ik wil het nog één keer proberen, maar I nu niet meer met kalmoes of zulk spul. Je kunt van die zuiperij af komen, als je doet wat ik zeg." I „Ja Marien, dat wil ik, alles wil ik doen wat je zegt om mijn eigen te redden!" „Goed, dan is dit mijn voorwaar de: Direct als jij je tractement hebt gekregen, kom je naar mij en geeft het mij zonder één cent achter te houden. Ik betaal alles wat je nodig hebt en alles wat je wilt kopen, maar geen enkele borrel. En dan moet je me nog bij je eigen zaligheid beloven ook geen geld van anderen te lenen!" Bart stak Marien de hand toe en riep bewogen: „Ja Marien, dat doen ik, dat is prachtig van je. Nou kan ie er van af. As ik toch geen cente heb kan ik vanzelf geen borrels ko pen en ik beloof je bij mijn za ligheid dat ik nooit nie een cent van een ander te leen zal vragen. Ik heb aldoor gedocht as ik weer aan de zuip was: as Marien kom dan zal ie me weer redden en nou doe je het ook. Ik ben je echt dankbaar, Marien. Ik zou naar de haaien zijn gegaan, zo vast als een boom." Het krasse middel dat Marien zijn vriend had gegeven hielp uitstekend. Dadelijk na de ont vangst van zijn soldij bracht Bart hem het geld en Marien gaf hem nooit daarvan iets in handen doch betaalde wat Cornelisse wenste te kopen in de cantine of elders, 't Was een lastige taak, maar dat had Venkel er graag voor over en hij constateerde met innige voldoening, dat Bart op deze wijze zijn hartstocht voor drank overwon. Met kleine be dragen liet hij hem langzamer hand wat vrijheid en hield Cor nelisse voor, dat 't voor hemzelf een mooie overwinning en 'n ge voel van hernieuwde eigenwaarde zou zijn, als hij weer geheel en al over zijn tractement zou kun nen beschikken en zich sterk ge noeg gevoelen zou om de verlei ding te weerstaan. Het kwam zo ver. Cornelisse was gelukkig en dankbaar. Er was nu geen gevaar meer, ge loofde hij, dat hij weer in zijn fout zou vervallen, ook al zou Marien weer voor een poos weg gaan. Kort na zijn bevordering had Venkel zich opgegeven voor de wachtmeesterscursus, die zes maanden duurde. Het miliciens kader had een zeker voorrecht boven de vrijwilligers. Wanneer een vrijwillig korporaal geslaagd was voor het examen van wacht meester, werd hij niet dadelijk in die graad benoemd, maar moest wachten tot er een vacature was en dat kon soms tamelijk lang duren, maar een milicien, die hetzelfde examen aflegde, werd onmiddellijk tot wachtmeester aangesteld. En zo kwam Marien na ruim een jaar in dienst te zijn geweest, als wachtmeester met verlof thuis, gekleed in een sier lijk zittend buitenmodel uniform. (Wordt vervolgd.) Van Zeeland deelde de com missie uit het huis van afge vaardigden, die het ontwerp voor het verdrag in studie heeft, mee dat de regering bereid is „onmiddellijk" te beginnen met de procedure voor een dergelijke grondwetsherziening. De beslissing is genomen na maandenlange besprekingen in Belgische politieke kringen over het feit, of het verdrag wel of niet in overeenstemming is met de 122 jaar oude Belgische grondwet. Een grondwetswijziging dient door beide kamers van de volks vertegenwoordiging met een meerderheid van twee derde te worden goedgekeurd. Daarna worden de kamers ontbonden en algemene verkiezingen gehou den. Tenslotte moet het nieuwe parlement eveneens met een meerderheid van twee derde zijn goedkeuring aan het voorstel hechten. De regering wil goedkeuring van het verdrag, voordat de grondwet is herzien, terwijl woordvoerders van de socialisti sche oppositie wensen, dat het verdrag door het nieuwe parle ment wordt goedgekeurd. De liberalen willen daarentegen, dat tegelijkertijd over goedkeu ring van het verdrag en over de grondwetsherziening zal worden gestemd. enkel belang hebben, klinken boven het tumult uit om te vra gen, of de heersende twijfel niet tot een besluit ten gunste van de beklaagden zou kunnen leiden en dit zeker in het geval van mevr. Rosenberg. Haar enige „mis daad" is immers, dat zij haar man „morele steun" heeft ver leendInmiddels zijn nieuwe feiten aan het licht gekomen; feiten, die wegens tijdnood niet aan het dossier, dat het hoogge rechtshof is voorgelegd, werden toegevoegd. Deze bewijsstukken een tafel en een manuscript van Grunglass zijn door geen enkele rechtbank onderzocht, hoewel zij de belangrijkste ge tuigenissen vernietigen en een zeker licht werpen op het spel van de politie. Men is bevreesd een grove fout te moeten erken nen. Liever dan de onschuld van de beklaagden te bewijzen, vra gen de rechters hun een schuld te bekennen, die zij steeds ont kend hebben. Bekentenissen zijn gemakkelijk: *zij kalmeren het verontruste geweten. Maar ze zouden geen bewijs leveren, zeker niet als zij worden gedaan aan de vooravond van de dood, na een trage doodsstrijd van twee jaarOver de gehele wereld is het gewoonte de straf te ver lichten na een bekentenis. Dat was ook het geval met de Engels man Fuchs en met Greenglass. Maar, zo vervolgt het Franse blad, de schuld van Fuchs en Greenglass was bewezen. Dat is niet het geval met de Rosen bergs. Het voorstel, dat men deze mensen thans heeft gedaan, vormt de grote krachtproef voor hun zenuwen, maar niet een ma nipulatie om achter de waarheid te komen. Geen menselijke justitie is vrij van dwalingen. De Amerikanen weten d,at ook. Maar de grote zwijgzaamheid, die in de V. S. rond de affaire-Rosenberg hangt, heeft ook een belangrijke politie ke zijde. Men is bevreesd van pro-communistische sympathieën beschuldigd te worden door de één of andere McCarthy-figuur en deze angst is veel groter dan die voor het communisme zelf. De man-in-de-straat of de jour nalist, die tracht zijn verantwoor delijkheid van zich af te schuiven door zich te beroepen op de be kwaamheid van de rechtbanken of op de bedreigingen van Mc Carthy, vergeet dat de rechters en de politici, die hij heeft ge kozen, uit zijn naam handelen. Hij is zelf verantwoordelijk voor het gesjacher met de Rosenbergs en hij verkiest zelf het leven boven de waarheid, de lafheid boven de moed. Hij verkiest zelf het verval van zijn eigen gekoze nen en zijn eigen instellingen. Slechts één man heeft zich tegen deze tendenz verzet. Dat is rech ter Douglas van het hoogge rechtshof, die in derde instantie gestemd heeft voor een revisie van het proces. Douglas heeft zich gekeerd tegen de heersende neiging om „de rechten van het individu met voeten te treden". „Le Monde", dat zich met dit artikel in het koor der proteste renden, dat samengesteld is uit alle soorten geloof en politieke richting, heeft gemengd, besluit met de woorden: Het recht op offeren aan de veiligheid heeft nog nooit de kracht en het var- trouwen van vrije mensen ver sterkt! Het Griekse vakverbond heeft voor 19 Juni een algemene sta king van 24 uur in het gehele land afgekondigd. Tot op heden werden algeme ne stakingen van 24 uur afwis selend in verschillende delen van het land gehouden. Deze actie wordt gevoerd, ter onder steuning van looneisen in ver band met de recente devaluatie van de drachme. Ook in de hoofdstad houdt men zich gelijk in de andere grote gemeenten van ons land bezig met het helicopter-vraag- stuk. Zo is ook van de zijde van de dienst der gemeentelijke lucht haven Schiphol een rapport over de zienswijze van deze dienst op het vraagstuk en de mogelijkheden, die er voor Amsterdam zijn, samengesteld. De plaats van een start en landingsterrein in de nabij heid van het centrum zal in overleg met de dienst van pu blieke werken nader moeten worden bestudeerd. Ten aanzien van een dergelijk terrein ligt de zaak voor Amsterdam met zijn luchthaven in de directe nabij heid uiteraard anders dan voor de overige steden in ons land. Aan de commissie van bijstand uit de gemeenteraad voor de haven- en handelsinrichtingen is nu een toelichting op dit rap port gegeven. Het vraagstuk of een helicop- terdienst op en van Amsterdam met andere steden in het bin nenland mogelijk in het aan grenzende buitenland in de na bije of verre toekomst mogelijk zal zijn, is een kwestie waar over vele diensten hun oordeel zullen moeten uitspreken. Des alniettemin staat de hoofdstad van het land als luchtvaart- en economisch centrum nauwlet tend de ontwikkeling gade van de helicopter als passagiers vliegtuig op korte afstand.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5