Adenauer een ontgoocheld man? Amerikaanse regering moeilijkheden komt Klachten over pressie van de V.N. m Nieuwe vliegtuigen voor de K.L.M. in Spoorwegverkeer over een onder gelopen spoorlijn »Dag van het Vlaamse lied" verboden HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Weinig vertrouwen in de Russische toenadering Wittebroodsweken zijn voorbij De uitbreiding en vernieuwing der vloot WEERSVERWACHTING ZATERDAG 13 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2366. DE TROEPENSTERKTEN IN KOREA 71 ïSutiS Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nö 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur advertentie 1,80. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per .99 De tïek wijziging der Sowjetpoli- i.cb. in Oost-Duitsland heeft de onzekerheid in regeringskringen te Bonn, die aan de dag is getre den sedert het houden van een conferentie der grote vier ac tueel is, nog aanzienlijk ver sterkt. De Westduitse regering is door de aankondiging van een serie verplichtingen van de druk op de bevolking der Sowjetzöne verrast. Algemeen ziet men in de genomen maatregelen en de openlijke desavouering van de eenheidspartij der Sowjetzöne de eerste tekenen van een nieuwe koers, die werd ingeleid door de komst van ambassadeur Semjo- nof als hoge commissaris. Men ziet er een nieuwe aanwij zing in, dat de Sowjet-Unie er naar streeft met de westelijke geallieerden tot onderhandelin gen over een oplossing van het Duitse probleem te geraken Dit kwam o.m. tot uiting in verkla- ringen van twee leiders der christelijke partij. Dr Von Bren- tano zeide, dat „mogelijk met deze verlichtingen een conferen tie der vier moet worden inge leid. De Berlijnse christelijke afgevaardigde Tillemanns ver klaarde: „Hier wordt zonder twijfel grote politiek gemaakt Meer en meer wint in Bonn de overtuiging veld, dat een come- rentie met de Sowjet-Unie niet te ontgaan is. Verklaringen, die van de zijde der regering worden afgelegd, wijzen op de grote be zorgdheid, die men ten aanzien van zulk een conferentie blijft koesteren. Adenauer heeft voor de radio ziin in de bondsdag reeds uitge sproken vrees herhaald, dat een overeenkomst tussen de grote vier „op Duitslands kosten zou worden aangegaan. Een conferentie van vier kan volgens Adenauer van Duitse zijde alleen worden toegejuicht, wanneer er kans op is, dat ean resultaat wordt bereikt, dat in overeenstemming is met de her haaldelijk door de bondsdag ge formuleerde voorwaarden. De beslissende van deze voorwaar den is, dat een toekomstige vrije Duitse regering volledige vrijheid van handelen zou moeten krijgen en binnen het kader van de be ginselen van de Verenigde Na ties verbindingen zal kunnen aangaan met wie zij wenst. Nadat Audenauer in de bonds dag zijn voorwaardelijke goed keuring van een beraad met de Russen uitsprak, heeft hij giste ren in een interview verklaard, dat hij „naar de huidige stand van zaken geen hoop op een goed resultaat van een conferentie'' heeft. Er was volgens dr Aude nauer voorshands geen enkel Russisch aanbod en hij zag „geen teken van een bereidheid der Sowjet-Unie om de Duitse een heid in vrijheid, te herstellen". Opnieuw schetste Adenauer de gevaren, die voor Duitsland zou den opkomen, indien de weste lijken thans met de Sowjet-Unie gingen confereren, in de zwartste kleuren. „Het gevaar van een gemeen schappelijke politiek der grote mogendheden ten koste van Duitsland bestaat sedert 1945 en is ook na de stichting der bonds republiek blijven voortbestaan", aldus Adenauer. „De buiten landse politiek der bondsregering was er van de aanvang af op ge richt uit deze gevaarlijke zone weg te komen. Duitsland mag niet tussen de molenstenen gera ken, dan zou hef verloren zijn". Het is in politieke kringen in Bonn opgevallen, dat dr Auile- maar de grote zelfverzekerdheid, waarmee hij weinige maanden geleden uit Washington is terug gekeerd, goeddeels heeft ver loren. nemers zien in de gestes, die de Duitse diplomatie op grond hier van in de laatste weken heeft ondernomen, een bewijs voor de onzekerheid waarin men is ge raakt. Adenauer maakte deze week in zijn optreden voor de bondsdag de indruk een ontgoocheld man te zijn, die zich geheel en al in het defensief gedrongen voelt. Zijn gehele optreden was beheerst door de vrees, dat 't tot een op lossing der spanningen tussen oost en west zou kunnen komen in dier voege, dat de stem van Duitsland minder gewicht in de schaal zou leggen dan tot dusver. De christelijke fractieleider Von Brentano waarschuwde er tegen in de stopzetting der bols- jewisering in de Sowjetzone een bewijs van een verandering der inzichten der Sowjets te zien. Dit zijn tactische pogingen om een ingeleide politiek te storen. Zijn fractiegenoot Tillmanns zeide: „Hier toont zich voor de westelijke wereld weer eens de wendbaarheid der Russische po litiek. Zij blijft in haar einddoel consequent doch is in haar me thoden veranderlijk als geen an der systeem. Men begint nu de daden te stellen, waarom het westen heeft gevraagd, maar waarschijnlijk blijft het laatste doel onveranderlijk". De socialisten schijnen zich meer in het vooruitzicht van een conferentie met Rusland te ver heugen dan de regeringscoalitie. Zij menen, dat het na deze voor hen blijkbaar minder verrassen de gestes van Semjonof meer dan ooit geboden is van Duite zijde een initiatief te nemen, dat de vier hoge commissarissen in Duitsland aan één tafel kan bren gen. De socialisten hebben voor volgende week een bijzondere zitting van de bondsdag bijeen laten roepen, waarin zij voor stellen in deze richting willen doen. Een heropening der gren zen tussen Oost en West-Duits- land willen zij daarom voorop stellen. De christelijke afgevaar digde Tillmanns liet al de oude Berlijnse eis opnieuw klinken: door een hereniging van Berlijn zouden de Russen kunnen tonen, dat zij de eerste stap naar een normalisering der verhoudingen willen doen. Van alle kanten wordt toege juicht, dat de Oostduitse bevol king onder minder zware -druk zal komen te staan. Dr Till manns achtte het zelfs niet on waarschijnlijk, dat vele vluchte lingen uit het gebied na enige tijd weer terug zullen gaan. Minis ter Kaiser zei: „Nu komt het erop aan, dat het niet bij deze aankondiging blijft, maar dat in derdaad de levensomstandigheden worden verbeterd en de aan de totale rechtsonzekerheid een eind zal worden gemaakt. Kaiser voegde eraan toe: „Er zal nog veel meer overtuigends moeten gebeuren, voor het geschokte ver trouwen van het Duitse volk zal zijn hersteld". Het grote debat over Adenauers eenheidspolitiek, dat de bondsdag volgende week zal houden, wordt thans met gestegen belangstel ling tegemoet gezien. 25 cenf per pak Dubbel pak 45 cent Toen verklaarde hty dat een politiek van verstandhouding met de Russen op Duitslands kosten voorgoed onmogelijk zou zijn geworden. Reeds in 1951 na de toetreding tot de raad van Euorpa heeft Adenauer gezegd: „Van nu af kan geen Europese beslissing meer zonder Duitsland worden genomen". In de bonds dag en in zijn radiorede van gisteren heeft dr Audenauer ech ter een heel ander geluid laten horen. De verdragen, die de weste lijke mogendheden verplichten „met ons gemene zaak te ma ken", zijn nog niet bindend ge worden, zo heet het thans. Waar- „La Tribune des Nations" schrijft: In politieke kringen in Was hington heeft men na de reizen van Foster Dulles het gevoel, dat de buitenlandse politiek van Amerika in een noodlottig isole ment dreigt te raken. Dit isole ment heeft niets gemeen met het klassieke republikeinse isolatio nisme. De nieuwe regering en de republikeinse partij zijn onge twijfeld voorstanders van de At lantische gemeenschap. Maar de uitlatingen van Foster Dulles aan de vooravond van zijn Euro pese reis, evenals de echo's van de redevoeringen van Winston Churchill en Attlee, hebben een crisis veroorzaakt, die men slechts met grote moeite op de besprekingen van Bermuda tot een oplossing zal kunnen bren gen. Het is duidelijk, dat dit onvrij willige isolement gevolgen heeft en zijn uitwerking heeft op alle gebieden van de nationale en in ternationale politiek. Vroeger hebben de republikeinen aan de Amerikanen trachten bij te bren gen, dat men geen rekening hoef de te houden met de openbare mening in het buitenland. Thans wordt de situatie beheerst door de verschillende fracties in de partij, die trachten één mening in Amerika te doen triomferen: de mening n.l. van de big-busi- ness, welke Amerika noodzake lijkerwijs nog verder zal isoleren. Maar de Amerikanen, ook de massa van de bevolking, blijven hieraan weerstand bieden. Zelfs de kleinere industriëlen tonen niet meer dat enthousiasme, waarvan zij blijk hebben gegeven gedurende de verkiezingscam pagne van Eisenhower. Het „Na tionale Comité van de republi keinse partij" heeft langs diverse kanalen bittere klachten geuit tegen de houding van sommige grote republikeinse financiers, die beloofd hadden, dat „alles zou veranderen, als wij aan de macht zijn". Wij zijn nu aan de macht, aldus dit comité, maar waar zijn nu de mannen, die ons bij onze zaken helpen? Ook in andere kringen ontstaat een activiteit, die blijk geeft van ontevredenheid. De vakvereni gingen, de liberalen en de linkse groepen beginnen in Washing ton te verschijnen met hun „lob- biers", hun posters bij de stakin gen, hun affiches en hun delega ties, die eisen kenbaar maken over alle belangrijke actuele vraagstukken. En wat misschien het belangrijkste is: de kamers van koophandel, de nationale or ganisatie van industriëlen en de verschillende branches van de producenten zijn economisch minder actief dan ten tijde van Truman en Roosevelt. Men kan over deze passiviteit, juist van de middelste lagen der industriëlen, vele veronderstellingen maken; misschien voelen zij zich hope loos in het nauw gebracht door de belastingen, misschien ook door het vergeefse beroep, dat zij De Zuidkoreaanse ambassa deur in de Ver. Staten, dr Joe Tsjan Jang, heeft te Philadel phia verklaard, dat V. N.-func- tionarissen trachten iZ.-Korea te dwingen de bestandsvoor- waarden te aanvaarden. Zij heb ben gedreigd met stopzetting van de aanvoer van militaire voorraden en levensmiddelen, zo zei hij. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft naar aanleiding van Jangs verklaring gezegd, dat de Ver. Staten „voor politieke doelen geen gebruik maken van hongersnood en menselijk lijden". De woordvoerder sprak niet over Jangs verklaring, dat V. N.-functionarissen hadden ge dreigd met stopzetting van de IAN Mcndsjoer/je Chinezer 600 OOOma Noord Korro N Koreanen 450 OOOmar Totaal 1050000 man PJQUJANS Totaal 8SO OOOma Z. Koreancn SOO OOOmar \TAEJON Zuid V Korte V» I TACJO U.S.A 300000man POC5AH Overige landen 50 OOOmar aanvoer den. van militaire voorra- In Zuidkoreaanse regerings kringen wordt gezegd, dat een hoge Amerikaanse officier voor psychologische oorlogvoering uit Tokio naar Seoel is gevlogen om te trachten een „meningsver schil" op te lossen tussen Zuid- koreanen die radiostations behe ren en de officieren voor psycho logische oorlogvoering die aan deze stations verbonden zijn. De onderhandelingen te Panmoendjon. De groep stafofficieren, die naar men aanneemt het punt betreffende de demarcatielijn bespreekt, is Vrijdagochtend on verwachts nogmaals gedurende een uur bijeen geweest. Daarna werd de zitting verdaagd tot Zaterdagmorgen. Waarnemers zien hierin een aanwijzing, dat beide partijen trachten dit punt van de wa penstilstandsbesprekingen zo spoedig mogelijk op te lossen. Het vraagstuk betreffende de demarcatielijn zou het enige be langrijke geschilpunt zijn, dat een bestand nog in de weg De geallieerde stafofficieren stonden onder leiding van kolo nel J. C. Murray. GEVECHTSHANDELINGEN. Een Amerikaanse officier schat de verliezen der communisten bij hun aanvallen op de buiten post „Harry" op 500 doden en 1000 gewonden. Volgens een andere Ameri kaanse officier hebben de Ver bondenen onder meer gebruik gemaakt van vechtwagens, om de communistische aanvallers af te slaan. De Nederlandse Spoorwegen, die zo goed mogelijk trachten de nadelen die het bedrijfsleven in het watersnoodgebied onder vindt, te beperken, zijn er zoals bekend is sinds enkele weken in geslaagd het goederenvervoer te herstellen over de spoorlijn door de ondergelopen Kruiningerpol- der in Zuid-Beveland. Dit ge schiedt op een wijze, die uniek is in de spoorweghistorie van Ne derland en zeer waarschijnlijk ook wel daarbuiten. Twaalf uur per etmaal staat de 800 hectaren metende Kruiningerpolder ge heel onder water. Twee keer per dag stuwt de vloed het zeewater van de Wester-Schelde met kracht door de gaten in de zee dijk en loopt de polder vol. Dan wordt de spoorlijn tussen Oost- dijk en Kruiningen, het station Kruiningen met het emplace ment inbegrepen, opnieuw ver dronken land. Dan staat het water over een afstand van vier kilometer anderhalf tot twee meter boven de spoorbaan. Dit gebied is alleen bij eb bereikbaar. Door werkzaamheden van zeer bijzonder karakter is het moge lijk geworden tijdens de eb, ge durende één uur de spoorlijn, zij het enkelsporig, te gebruiken door in beide richtingen twee goederentreinen tussen Oostdijk en Kruiningen te laten rijden. Met groot beleid is het zo ge schikt, dat er ook nog een zand- trein voor de werkzaamheden passeren kan. Maar dan komt de vloed opzetten en neemt het wa ter weer bezit van de polder en de spoorlijn. Op 1 Februari brak het water door de dijken van de Wester- Schelde en werd de spoorlijn, die door de Kruiningerpolder loopt met kracht weggeworpen. Het was spoedig te zien, dat het ma ken van een nieuwe spoorweg verbinding een te langdurig werk zou worden, omdat het daarvoor nodig zou zijn de spoor baan 2 meter hoger te maken. Het terrein van de werkzaam heden is alleen bij eb te bereiken, waardoor dit werk wellicht nog langer tijd zou vergen dan het dichten van de gaten in de zee dijk. De hoofdinspecteur van het vervoer mr S. van Houten en de een kistdam aangebracht is. Het is wellicht niet onaardig te vermelden, dat de wegopzich- ter Colijn, een man met grote er varing in de 'oude strijd tegen het water, zich voor zijn vele ver diensten in de eerste tijd na de rampnacht en nu bij het herstel van de spoorbaan beloond zag met promotie tot opzichter. Een promotie die hem door de direc tie van de Spoorwegen telegra fisch werd bericht. Na het voorlopig herstel van de spoorlijn dat wordt uitgevoerd door 180 man, is het wachten op het ogenblik dat de zeedijken worden gedicht en dus de polder zal droogvallen. Hopelijk zal dat over enkele maanden het geval zijn, waarna met spoed begonnen zal worden aan het herstel van het tweede spoor. Dan zal het mogelijk worden met de winter- dienstregeling het traject ook weer voor reizigersverkeer open te stellen. Tot zolang is er een „dienst regeling" voor twee goederen treinen per dag in beide richtin gen tussen Roosendaal en Goes, alsmede één zandtrein per dag. Deze dienstregeling met dage lijks wisselende tijden kost voor al op het traject tussen Oostdijk en Kruiningen veel hoofdbre kens. De verbinding wordt hier in stand gehouden met een ge- improviseerde beveiling door middel van vlaggen plus omge legde en verplaatste wegen en overwegen, en dan nog alleen in de eb-uren wanneer de coupu res (dubbele ijzeren in cement gevatten deuren in de polder dijken) door waterstaat worden geopend om de treinen door te laten. Wanneer de spoorbaan, die als binnendijk fungeert, waarachter zich tot de polderdijk een meer gevormd heeft, droogvalt, moet eerst de lijn worden schoon ge maakt. Dit gebeurt vanaf een motor-lorrie, waarna een werk- trein met zandwagens volgt. Eerst dan komen de goederen treinen, die al puffend aan beide zijden van de vier kilometer lange uit het water verrezen spoorbaan gereed staan, om beurten over het enkelspoor. De stoomlocomotieven rijden met vijftig vrachtwagens achter zich aan, niet harder dan 10 kilo meter. Intussen kijkt de machi nist voortdurend naar het zolder raampje van een posthuis, dat evenals de spoorbaan rondom in het water staat. Wanneer naast het hoofd van de postwachter, dat uit het raampje steekt, de uitwaaiende rode vlag verdwijnt en een groene vlag daarvoor in de plaats komt, is alles veilig en mag de trein zijn rit door het water voortzetten. Dadelijk nadat de dienstrege ling goed verlopen is en de trei nen zijn gepasseerd is het hoog tijd om de deuren in de dijk te sluiten. Dit alles is tevoren op de minuut af uitgerekend, want de vloed is inmiddels met ver raderlijke spoed dichtbij ge komen. Lang duurt het niet of het water sluit zich hoger en hoger tot anderhalf tot twee meter boven de spoorbaan en het stationsemplacement: het ver- dronkenland van de Kruininger polder. Een troosteloos en gelijk interessant gezicht en tevens het einde van een sedert 21 Mei da gelijks geslaagd experiment van de Nederlandse Spoorwegen. op de grote industriëlen hebben gedaan. In elk geval onttrekken zij zich zoveel mogelijk aan bij eenkomsten en afspraken, die hen op enigerlei wijze zouden bin den. Maar naast deze vormen van passieve weerstand begint zich ook een actieve tegenstand af te tekenen, die te denken geeft aan de republikeinse poli tici. De twee vakverenigingen staan op het punt een nieuwe stakingsgolf te ontketenen en tevens willen zij hun organisaties uitbreiden. Er is ontevredenheid over het feit, dat de beloofde amendemen ten op de Taft-Hartley-wet, die Eisenhower tijdens de verkie zingscampagne beloofde, op de lange baan zijn geschoven. Tevens is een grote campagne georganiseerd om de 45 millioen arbeiders, die nog buiten de vak beweging staan, op te wekken hun 15 millioen georganiseerde collega's te komen versterken. Verder hebben de Amerikaan se liberalen, georganiseerd in „Americans for Democratie Ac tion", hun best geslaagde con gres in Washington gehouden, dat deze organisatie tot nu toe heeft gekend. Het congres richt te zich vooral tegen de activiteit v.an McCarthy. En tenslotte heeft zelfs George Kennan, de vader van de koude oorlog, het nuttig geoordeeld een beroep te doen op de studenten om zich tegen die Amerikanen te keren, die Amerika in een isolement willen drijven. Al deze tendenzen samen tonen aan, dat de wittebroodsweken van de nieuwe republikeinse re gering voorbij zijn. De burgemeester van Brussel heeft besloten in het belang van de openbare orde het Vlaamse zangfeest, dat Zondag te Brussel zou worden gehouden, te verbie den. Hij heeft deze beslissing ge nomen, nadat hem was gebleken, dat zich onder de zangers Vlaam se extremisten bevonden, die voornemens waren van dit zang feest een demonstratie te maken voor de amnestie der collabora teurs, zoals dit ook verleden jaar reeds gebeurde. De leiders van de „dag van het Vlaamse lied" had den intussen in het kabinet van burgemeester Van de Meule- broeck een onderhoud gehad met het nationale comité der verzets beweging, waarbij zij erop wezen dat het pamflet, waarin sprake is van een „feest van de weer wraak" der Vlamingen, verspreid werd door agents-provocateurs en zeker niet van de organisato ren van het zangfeest afkomstig is, die slechts culturele doelein den nastreven. Zij hadden de bur gemeester de verzekering gege ven, dat zich geen ordeverstorin gen zouden voordoen, met welk doel zij een ordedienst van 400 man hadden opgericht. Boven dien was een medewerker aan het zangprogramma uit het co mité verwijderd, omdat gebleken was, dat zijn gedrag tijdens de be zetting niet onberispelijk was ge weest. De verzetsbeweging had er van haar kant op gewezen, dat men bij lezing van het program ma bevangen wordt door een ge voel van onbehagen over de aard der liederen en de negatie daarin van het Belgische vaderland. Het nationale comité dezer verzetsbe weging had niettemin beloofd zich van een tegenmanifestatie te zullen onthouden, omdat zij niet wilde dat de Vlaamse publie ke opinie in haar oppositie tegen het zangfeest een vijandige mani festatie tegen Vlaanderen zou zien. De burgemeester heeft ge meend het zangfeest toch te moe- ten verbieden, omdat hij bang is dat Vlaamse extremisten en ele menten der verzetsbeweging met elkaar slaags zullen raken. De bonafide Vlaamse zangers, voor wie deze beslissing een grote te leurstelling betekent, hebben thans besloten: „de dag van het Vlaamse lied" op een andere da tum en waarschijnlijk in een an dere plaats te houden. Naar het A.N.P. verneemt kan omtreeks Donderdag of Vrijdag .ervoer mr van „omen en "Son- hoofdinspecteur van de weg ïr J.1 ,e c .ea „öuper uon L. Hoorweg, beiden van de in- stellation" met zgn. Compound- spectie Breda, daarin bijgestaan door de wegopzichters J. Colijn en J. de Haas hebben met 350 man van de aannemersfirma Plunder uit Ridderkerk in drie maanden een werk van zeer bij zonder karakter uitgevoerd. De spoorbaan van klei is om zichtig hersteld, met grind ver sterkt, waarna aan beide zijden stellation" met zgn. Compound- metoren op Schiphol worden verwacht. De K.L.M. is de eer ste luchtvaartmaatschappij ter wereld die dit langste verkeers vliegtuig met deze motoren ont vangt. De „Super Connie" die vol gende week van Burbank in Ca- lifornië naar Schiphol komt, is de Ph-T Fr. „Electron". Het toe stel wordt gevlogen door de ge zagvoerders Harman en Zwart- hoed. De volgende „Super Connie arriveert een week later in ons land met de gezagvoerders Stroeve, Ten Duis en Flemer. De derde wederom een week later met de gezagvoerders Peetoom en Schipper. Enkele K.L.M.-bemanningen hebben al enige tijd vertoefd in Burbank, waar de „Super Con stellation" wordt gemaakt. Zij hebben daar al ervaring kun nen opdoen met dit nieuwste verkeersvliegtuig. In Nederland zullen zij hun ervaring doen uitgaan aan andere bemannin gen die met deze nieuwe ma chines zullen worden vertrouwd gemaakt. TOERISTENDIENST. Het ligt in de bedoeling dat de „Super Connies" half Augustus enkele vluchten per week voor de toeristendiensten over de Ncordatlantische Oceaan zullen maken. Voor dit vervoer inge richt zal het toestel 80 passa giers kunnen vervoeren met een snelheid van tussen de 500 en 600 km per uur. Het zal de „Constellations" die tot dusver re de toeristendiensten uitvoer de en die 62 passagiers kan ver voeren, vervangen. HITTEGOLFGERUCHTEN. Geen reden tot ongerustheid. Enkele weken reeds circuleren er door Nederland geruchten als zou er deze zomer een verschrik kelijke hittegolf zijn te verwach ten. Deze. geruchten blijken een dermate grote verspreiding te hebben gevonden en zó hardnek kig te zijn, dat menigeen er ge loof aan is gaan hechten. Ter geruststelling kan worden medegedeeld, dat reeds geruime tijd verrichte onderzoekingen over het voorkomen van perioden van grote warmte geen enkele positieve aanwijzing hebben ge geven, dat deze zomer een hitte golf van buitengewone omvang moet worden verwacht. Ook van buitenlandse meteorologische in stituten hebben het K.N.M.I. geen zodanige verwachtingen bereikt. In verband hiermede is er geen enkele reden om zich ongerust te laten maken door de in omloop zijnde geruchten. Het is welis waar heel goed mogelijk, dat er deze zomer enkele zeer warme dagen zullen komen, maar deze mogelijkheid bestaat elk jaar en is dus niets bijzonders. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Weinig wind. Veranderlijke bewolking met kans op een enkele regenbui. Zwakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. ZONDAG 14 JUNI. v.m. n.m. Breskens 3.35 3.54 Terneuzen 4.10 4.29 Hansweert 4.50 5.09 Walsoorden 5.00 5.19 MAANDAG 15 JUNI. v.m. n.m. Breskens 4.19 4.31 Terneuzen 4.54 5.06 Hansweert 5.34 5.46 Walsoorden 5.44 5.56 ZON Juni. 14 4.19 21.01 15 4.19 21.02 16 4.19 21.02 MAAN 6.54 23.17 8.10 23.36 9.23 23.50

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1