voor de Bidault - nationale vergadering op de Het wetsontwerp watersnoodschade 1953 Eisenhower legt de nadruk op „totale eenheid" De verkiezingen in Italië Z.-Korea speelt hoog spel De Benelux-conferentie Vorming Indochinese strijdkrachten Zuid-Slavië vraagt teruggave van goud Ged. Staten van Zuid-Holland wenden zich tot regering Amerika kan Azië en Europa niet opgeven Winst voor de communisten VERANDERLIJK WEER De geldzuivering in Tsjecho-Slowakije WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 11 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2364. STORM TEISTERDE OMGEVING VAN .WORCESTER. Eden weer geopereerd Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N5 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Georges Bidault, lid van de christelijke partij der M.R.P. (re publikeinse volksbeweging), is Woensdagmorgen voor de Franse nationale vergadering verschenen om bevestiging te verzoeken van zijn aanwijzing tot kabinetsfor mateur. Gedurende de drie weken, dat de Franse kabinetscrisis reeds duurt, zijn achtereenvolgens Paul Reynaud, gematigd conservatief, en de radicaal Pierre Mendès- France hem zonder succes voor gegaan. Bidault, die minister van Bui tenlandse Zaken was in het ge vallen kabinet Mayer, verzocht de nationale vergadering om uit gebreide speciale bevoegdheden voor het opheffen van het tekort op de begroting, dat „een gevaar voor het land" was geworden. Nu moet het parlement de rege ring de middelen geven om er voor te zorgen, dat de stem van Frankrijk gehoord wordt, zeide hij. „Er is geen reden om te ge loven, dat Frankrijk zijn plaats en gezag in de wereld niet zou kunnen herwinnen zodra het zijn eigen evenwicht heeft hersteld". Frankrijk zou de eerste zijn om een conferentie van de „grote vier" te steunen zodra „een bij eenkomst met een geduldige en serieuze partner gehouden zou kunnen worden met een pro gramma, waarop werkelijke voortgang naar de vrede gemaakt zou kunnen worden". Gezien de ontwikkeling in Korea en het verzwakken van de koude oorlog, was er plaats voor redelijke hoop, aldus meende Bidault. Het Westen kon niet verwach ten iets te winnen met zich terug te trekken maar het zou moeten streven naar algemene, progres sieve en gecontroleerde ontwape ning. Zijn regering zou haar bestaan afhankelijk stellen van bekrach tiging door het parlement van 't Europese-legerverdrag. Hij deed echter verstaan, dat het parle ment niet om bekrachtiging zou worden verzocht vóórdat de toe gevoegde protocollen onderte kend zouden zijn, de onderhande lingen met Engeland besloten zouden zijn en zekerheid zou be staan omtrent een regeling van de kwestie van het Saargebied. Onderwijl moesten de pogingen worden voortgezet tot instelling van 'n Europées politiek gezags orgaan, onder trouw aan het be ginsel vanEuropa scheppen zon der Frankrijk of de Franse-unie te ontbinden. Wat Indo-China betrof was het de bedoeling de beëindiging van de oorlog met alle beschikbare middelen te verhaasten, in het bijzonder met gebruikmaking van de mogelijkheden welke door het sluiten van een wa penstilstand in Korea eventueel geboden zouden worden. Frank rijk kon echter niet overwegen, zich uit Indo-China terug te trek ken. De geassocieerde staten al daar moest de onafhankelijkheid verzekerd worden, welke hun ge geven was. Frankrijk zou niet na laten op een ventuele conferentie na een wapenstilstand in Korea aan te dringen op het stoppen van hulp-van-buiten aan de op standelingen van de Vietminh. Bidault zeide verder, dat als het parlement het niet deed, zijn regering binnen veertien dagen economische maatregelen zou willen nemen om het tekort van 750 milliard frank op de begro ting in orde te brengen. De rege ring gaf maandelijks gemiddeld vijftig a zestig milliard frank meer uit dan er ontvangen werd. Verder verzocht Bidault om be voegdheden op lange termijn voor het bij decreet reorganise ren van de administratie, de ge nationaliseerde industrieën en particuliere handel en vervoers wezen. Omtrent Indo-China zeide Bi dault nog, dat de beste manier om Frankrijks militaire en finan ciële lasten aldaar te verlichten, bestond in het snelle vormen van plaatselijke Indochinese strijd- krachten In Noord-Afrika zou Frankrijk een politiek op lange termijn on dernemen gericht op het verle nen van binnenlandse autonomie aan Marokko en Tunesië onder behoud van Franse belangen. Na de rede van Bidault werd de vergadering geschorst. De rede van Bidault is door de nationale vergadering met ge matigde geestdrift ontvangen. Van de banken van zijn eigen partij, de volksrepublikeinen en van enige gematigd conservatie ven en Gaullistetn klonk applaus op, maar zijn toespraak werd door de radicalen, wier voltal lige steun Bidault nodig heeft om tot premier te worden geko zen, koel ontvangen. De socia listen hadden reeds eerder te kennen gegeven, dat zij Bidault niet zullen steunen. In de wandelgangen van het parlementsgebouw achtte men Bidaults kansen na zijn rede ge ringer dan Dinsdagavond, toen men verwachtte, dat Bidault 'n kleine meerderheid zou behalen. Euid-Slavië heeft Amerika, Engeland en Frankrijk verzocht om teruggave van het Zuidsla- vische goud, dat in de tweede wereldoorlog door de Duitsers is geroofd. In nota's aan de Amerikaanse, Britse en Franse regeringen verklaarde het Zuidslavische ministerie van Buitenlandse Zaken, dat slechts 226 van de volgens raming gestolen 3335 kg goud zijn teruggegeven. De chef van de Zuidkoreaanse generale staf, generaal Paik Soen Joep, heeft verklaard, dat het Zuidkoreaanse leger alle anti communistische gevangenen, die onder zijn bewaking staan, zal vrijlaten, vóórdat de repatrië ringscommissie der V. N. in Ko rea aankomt. Desgevraagd voeg de de generaal hieraan toe, dat hij van president Syngman Rhee orders hiertoe had gekregen. De Zuidkoreaanse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr Joe Tsjan Jang, heeft te Cleveland gezegd dat de Verenigde Naties de oorlog in Korea in de ogen van de Aziatische landen hebben verloren. Volgens hem waren de vredesonderhandelingen een aan duiding voor de wereld, dat de communisten niet waren versla gen. TEGENSPRAAK VAN AAN VER. STATEN TOEGE SCHREVEN „BEDREIGING" Het persbericht, dat de op perbevelhebber der Verbonden strijdkrachten in Korea, gene raal Mark Clark, Zuid-Korea zou hebben bedreigd met een stopzetten van de gehele be voorrading, de aanvoer van le vensmiddelen inbegrepen, in dien de Zuidkoreaanse strijd krachten de strijd na het tot standkomen van een wapen stilstand nog zouden voortzet ten, is geheel ongegrond, aldus heeft een woordvoerder van Mark Clarks hoofdkwartier te Tokio verklaard. Hij voegde hieraan toe: Het is niet nodig dat de op perbevelhebber nog commen taar geeft op dit volslagen on gegronde bericht, dat zonder bronvermelding werd gegeven. In welingelichte kringen ver wacht men, naar wordt verno men, niet dat op de aanstaande Benelux-conferentie tussen de eerste ministers en de ministers van Buitenlandse Zaken uit de Benelux-landen vérstrekkende besluiten zullen worden geno men. Men legt er de nadruk op dat het hier een informele be spreking betreft die ten doel heeft nader kennis te nemen van de voorstellen die men weder zijds overweegt teneinde de Be nelux wederom op het juiste spoor te brengen. Zoals bekend is, hebben de presidenten van de Benelux- raden prof. Brouwers (Nederland) en barno Snoy (België) de afge lopen weken getracht tot een ge- sprekbasis voor hun regeringen te geraken. Hierbij is van Nederlandse zij de bij herhaling betoogd, dat het verschil in loonpeil tussen Ne derland en België op zichzelf nimmer een reden mag zijn voor het treffen van beschermende maatregelen ten behoeve van de Belgische industrie. De reden hiervan ligt, zo ver namen wij verder, voor de hand. Er bestaan in België vele be drijfstakken die ondanks dit loonverschil floreren en ondanks het feit dat het Nederland is toe gestaan zijn producten naar Bel gië te exporteren. Aangenomen mag worden dat de Nederlandse regering niet af wijzend zal staan tegenover het in incidentele gevallen treffen van maatregelen ten behoeve van die Belgische bedrijfstakken die door de Nederlandse concur rentie in een catastrofale toe stand zouden geraken. Op dit ogenblik valt niet te zeggen of dit thans in enige Belgische be drijfstak het geval is. Tenslotte vestigt men er in ge noemde kringen de aandacht op dat het plan-Beyen volledig los staat van de pogingen om uit de huidige Benelux-moeilijkheden te geraken. Het plan-Beyen heeft immers ten doel handelsbelem meringen in het Europese han delsverkeer te slechten. Met na me betreft het niet de bestaande tariefmuren. In het Beneluxver- keer zijn de invoertarieven ech ter reeds sedert jaren opgeheven. ZWITSERLAND EN DE KRIJGSGEVANGENEN. Van officiële Zwitserse zijde wordt verklaard, dat Zwitserland misschien zal terugkomen van zijn besluit niet deel te nemen aan het werk van de neutrale commissie voor de repatriëring van Koreaanse krijgsgevangenen. Dit zou dan worden gedaan om de totstandkoming van een wa penstilstand niet te vertragen. Uit Washington wordt verno men, dat Amerika de Zwitserse regering had verzocht haar standpunt te herzien. D.e omgeving van de stad Wor cester in de Amerikaanse staat Massachusetts en de nabijgelegen plaats Shrewsbury zijn Dinsdag getroffen door een zware storm, die gepaard ging met hagel. In het centrum van Shrewsbury zijn verscheidene gebouwen ge heel verwoest. De schade is aan zienlijk. Naarmate berichten uit de ge troffen gebieden binnenkwamen, steeg het aantal slachtoffers. Meer dan 800 personen werden gewond en ongeveer 200 gebou wen verwoest. v Honderden huizen werden door de storm vernield. Tien uur na de ramp waren nog niet alle do den geborgen. Volgens de jongste opgave kwa men 85 personen om het leven en zijn 2.500 personen dakloos ge worden De schade wordt geraamd op 50 millioen dollar. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben een schrijven gericht aan de raad van minis ters, waarin zij herinneren aan een één dezer dagen met algeme ne stemmen in een buitengewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland aangenomen motie, waarin aan de Tweede Kamer bezwaren worden kenbaar ge maakt tegen het wetsontwerp op de watersnoodschade 1953 en er op wordt aangedrongen het wets ontwerp zodanig te wijzigen, dat meer rekening zal worden ge houden met de werkelijk geleden schade. Voorts wordt daarin ge vraagd de huisraadschade in de wettelijke regeling te betrekken, opdat het rampenfonds aanvul lend kan werken. Ged. Staten zeggen na bestu dering van het wetsontwerp tot de overtuiging te zijn gekomen, President Eisenhower heeft ting van „totale eenheid" tegen- Woensdag in een redevoering te Minneapolis gehamerd op het thema, dat eenheid van de geal lieerden over de gehele wereld noodzakelijk is. Hij zei, dat de Verenigde Staten, hoewel zij de krachtigste natie ter wereld zijn, niet hun eigen besluiten kunnen nemen om te staan en te strijden, waar zij dat zelf verkiezen. Tegen het communisme is een „totale verdediging" nodig en „evenals er geen wapen te klein is of een strijdtoneel te afgele gen, zo is er geen vrij land te ne derig om vergeten te worden", zo verklaarde de president. „Wij hebben allen geleerd eerst uit de aanvallen van de Na zi's en later uit die van de com munisten dat alle vrije landen tezamen weerstand moeten bie den" om niet afzonderlijk te val- Deze essentiële, onontbeerlijke eenheid betekent compromissen, zo luidde Eisenhowers conclusie. De president stelde zijn opvat- over wat hij noemde een verdedi ging gebaseerd op de „forten theorie". Hoe kunnen wij ons los maken van deze totale eenheid?, zo vroeg hij. Azië opgeven zou betekenen, dat een groot deel van de wereldbevolking „gemobili seerd" kon worden door de com munistische aanvalsmachten. Het opgeven van Europa kwam vol gens hem neer op verdubbeling van de industriële kracht van de zelfde machten. President Eisenhower kon veel van het gemopper over de Ver. Naties begrijpen, aangezien nie mand verheffen was boven ge- prikkelheid over de schijnbaar nutteloze en langdradige politie ke besprekingen in tijden van grote crisis. Communisten en an deren hadden echter een ver schillende opvatting over de Ver. Naties, maar zelfs als dit niet het geval zou zijn, zou er oneindi ge verscheidenheid van opvattin gen en een langzaam bereiken Het verkiezingskantoor van 't Italiaanse ministerie van Binnen landse Zaken was Woensdag, al vorens de definitieve uitslag van de verkiezingen bekend te ma ken, druk bezig met het verwer ken en controleren van de uit het gehele land binnenkomende cijfers. Men heeft de indruk, dat de regeringspartijen niet meer dan de helft van het aantal stemmen op zich zullen verenigen, waar door hun de „verkiezingspremie" van twee derde van het aantal zetels in het huis van afgevaar digden zou ontgaan. Er worden 590 afgevaardigden gekozen. Het wetsontwerp, waar bij de „verkiezingspremie" in 't leven werd geroepen, is destijds door de regeringspartijen na ver hitte debatten en na heftig verzet door de oppositie in Tweede en Eerst Kamer tot wet verheven onder het argument, dat dit nood zakelijk was om na de verkiezin gen het tot stand komen van een stabiele Italiaanse regering te verzekeren. Voor de senaatsverkiezingen bestaat geen „premieregeling". Van de 236 zetels in de Italiaan se Eerste Kamer hebben de rege ringspartijen er 125 in handen gekregen. De uitslag der senaats verkiezingen. De middenpartijen hebben 50,2 pet der voor de Italiaanse se naatsverkiezingen uitgebrachte stemmen behaald. Hierbij zijn echter de op bepaalde onafhan kelijke partijtjes en regionale be volkingsgroepen uitgebrachte stemmen medegerekend. De eigenlijke regeringspartijen, n.l. (katholieke) christen-demo craten van premier De Gasperi, de liberalen en de republikeinen verwierven tezamen 48,7 pet der stemmen. De christen-democra ten verwierven 40,7 tegen 36,2 pet in de plaatselijke verkiezin gen van 1951, doch 48,1 pet bij de in 1948 gehouden algemene ver kiezingen. 34,7 Procent van het senaats electoraat stemde op candidaten der linkse en 13,1 pet op die der koningsgezinde en nieuw-fascis- tische partijen. De zetelverdeling. De zetelverdeling in de nieuwe senaat is als volgtregeringspar tijen, senatoren van kleine onaf hankelijke partijen en vertegen woordigers van regionale bevol kingsgroepen inbegrepen, 125 zetels. Communisten en links-so cialisten 86 (tevoren 73) zetels; koningsgezinden 16 (tevoren 3) zetels; nieuwe-fascisten 9 (tevo ren 1) zetels. Totaal 236 zetels. f Het huis van afgevaardigden. Volgens de jongste berichten zouden de regeringspartijen in het huis van afgevaardigden 16 zetels meer ontvangen dein de op positiepartijen. De verdeling der op candidaten voor het huis van afgevaardigden uitgebrachte stemmen is als volgt: regeringspartijen 13.487.038 st. rechtse partijen 3.437.056 st. linkse partijen 10.079.902 st. onafhankelijken 33.124 st. 1.300.000 stemmen worden betwist. Een woordvoerder van het Ita liaanse ministerie van Binnen landse Zaken heeft verklaard, dat de geldigheid van 1.300.000 der uitgebrachte stemmen is betwist. Deze stemmen zijn niet in de uit slag verwerkt. Een commissie van het nieuwe huis van afge vaardigden zal zich thans met deze zaak moeten bezighouden. Indien een bepaald gedeelte van de betwiste stemmen min der dan de helft aan de rege ringspartijen zou worden toege kend, zouden deze toch nog meer dan de helft der voor de verkie zingen voor het huis van afge vaardigden uitgebrachte stem men op zich verenigen en hier mede de „premie" van twee derde der zetels verwerven. Reuter meldt dat volgens offi ciële mededeling de middenpar tijen 57.000 stemmen tekort kwa men voor een meerderheid van stemmen. De zetelverdeling voor het centrum in de Kamer zal als volgt zijn: chr.-democr. 262 of 261 zt. 43) soc.-democr. 19 zt. 14) liberalen 14 zt. 5) rebublikeinen 5 zt. 4) Val d'Aosta (kath.) lzt. Z.-Tiroolsevolkspartij 2 zt. Totaal centrum 303 of 302 zetels Bij de verkiezingen in 1948 had den de centrum-partijen de vol gende zetel-aantallen: chr.-demo- era ten 305; sociaal-democraten 33; liberalen 19; republikeinen 9; anderen 5; totaal 371. van besluiten blijven. Volgens de president was misschien de grootste waarde van de organi satie, dat zij een spiegel ophoudt, waarin de wereld zichzelf kan zien zoals zij werkelijk is. Ter verdediging van zijn be knotting van de begroting voor de luchtmacht verklaarde Eisen hower, dat zijn program zou be tekenen „minder vliegtuigen in theorie, doch meer in feite snel ler en goedkoper". Over een jaar zou de luchtmacht in totaal 114 groepen tellen en de luchtvaart diensten van de marine ongeveer 10.000 toestellen, zo zei hij. Voorts voerde de president ter verdediging van zijn militaire program aan, dat er een „revo lutie in de militaire wetenschap" gaande is en dat voortdurend plannen moeten worden gemaakt voor de toekomst. Ook geloofde hij, dat de bouwtijd van zware bommenwerpers, b.v. voor een B.-47 26 maanden en voor een B.-52 34 maanden, kon worden te ruggebracht tot circa 18 maan den. j\an het slot van zijn rede schet ste Eisenhower de strijd tussen de vrije wereld en het Sowjet- communisme als een strijd op zes punten. Het was een militaire strijd Korea, Indo-China, Ma- lakka een economische een mislukte rijstoogst in Azië kan gelijk staan met een verloren veldslag een politieke aan de conferentietafels een we tenschappelijke reusachtige projecten voor onderzoekingen kunnen nieuwe uitvindingen op leveren, even revolutionnair als de uitvinding van het wiel of het buskruit een intellectuele pers, radio, het gesproken woord en een geestelijke strijd in kerken, scholen, huisgezin en het dagelijks leven. De Britse minister van Buiten landse Zaken Eden is gisteren te Boston weer geopereerd voor zijn galaandoening. Zijn toestand na de operatie wordt bevredigend genoemd. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen dagen heeft een depressie, die aanvankelijk boven het Middellandse Zeege bied lag, zich naar Duitsland verplaatst. Zij geeft daar aan leiding tot regen en onweers buien. Een zone met regen en motregen, die met deze depres sie samenhangt, breidde zich ook over ons land uit. In het Z.O. van 't land viel al tamelijk veel regen. De temperaturen, die Maandag in het Oosten en Dinsdag in het midden van het land tamelijk hoog waren, zijn weer gedaald tengevolge van het dikke wolkendek en de wind van de Noordzee. Het ziet er naar uit dat het weer in ons land nog enkele da gen onder invloed van de de pressie boven Duitsland zal blij ven, hetgeen betekent aanhou den van de kans op regen en vanwege de zeewinden, geen ho ge temperaturen. De Tsjechoslowaakse president Antonin Zapotocky heeft Woens dag voor radio-Praag medege deeld, dat er zich in Tsjecho-Slo wakije op vele plaatsen ongere geldheden en protestbewegingen tegen de herziening van het geld wezen, die onlangs werd uitge voerd, hebben voorgedaan. Zapotocky deelde mede, dat de ze acties tegen de herziening geen succes hebben gehad. Dit was, naar hij zeide, grotendeels te danken aan het verenigd front van de arbeiders. Volgens de president zijn er bij de uitvoering van de herziening van het geldwezen talrijke te kortkomingen geconstateerd. De leiding van een aantal fabrieken had onvoldoende voorbereidingen genomen en financiële autoritei ten hadden geen schikkingen ge troffen om de inwisseling vlot te doen geschieden. De mensen had den uren in de rij moeten staan. „Al deze tekortkomingen heb ben", aldus betoogde Zapotocky, „vijanden van ons regiem gele genheid gegeven voor het begin nen van een tegen de staat ge richte activiteit". De geruchten dat de bakkers waren gaan staken en het leger de broodvoorziening op zich had moeten nemen, werden door de president tegengesproken. Hij pleitte voor vergroting van de landbouwproductie en zeide dat het alleen aan de Sowjet-Unie te danken was, dat er op het ogenblik voldoende voedsel in het land is. Hij drong er bij de arbeiders op aan hun uitertse best te doen dit te vergelden door hun deel bij te dragen tot de leveringen aan de Sowjet-Unie. dat er inderdaad aanleiding be staat voor wijziging en aanvul ling van het ontwerp in boven bedoelde geest. „Blijkens de memorie van toe lichting is de regering van me ning, dat het tegenover de oor logsslachtoffers niet ware te ver dedigen, thans principieel een gunstiger vergoedingsregeling in het leven te roepen. In tegenstelling tot de oorlogs schade beperkt de door de ramp toegebrachte schade zich tot een deel van het Nederlandse volk en het Nederlandse grondgebied- Daaruit volgt, dat de economi sche toestand, waarin de getrof fen streek is komen te verkeren, veel ongunstiger is dan die van' de andere delen van ons land. Een schadevergoedingsregeling die deze verhouding voor een reeks van jaren zou laten voort duren en de rampgebieden gedu rende die tijd in hun staat van verarming zou laten moet als onvoldoende worden aangemerkt. „De omstandigheden, waaron der de schade moet worden her steld, verschillen wel zeer van die, waarin ons volk zich na de oorlog bevond. De ramp heeft spontaan medeleven van het ge hele Nederlandse volk tot gevolg gehad en volledige schadever goeding zou in overeenstemming met de gevoelens van de grote meerderheid daarvan zijn. „Bij kennisneming van het wetsontwerp heeft het Gedep. Staten getroffen, dat van ver goeding van immateriële schade in het geheel geen sprake zal zijn. De voorzieningen, welke bij an dere regelingen zijn getroffen, betreffen slechts de verstrekking van de noodzakelijkste kosten van levensonderhoud alsmede enkele speciale uitkeringen. Van een handhaven in de oude posi tie voor wat het inkomen betreft gedurende een redelijke termijn, totdat het mogelijk moet worden geacht de oorspronkelijke in komsten wederom te verkrijgen, is geen sprake. Speciaal in de landbouw zal dit gemis zwaar worden gevoeld. Immers als ge volg van het langzaam op gang komen van de productie zullen de inkomsten uit de landbouw zeer traag vloeien, hetgeen zal leiden tot repercussies in andere sectoren van het bedrijfsleven. Een aanzienlijk deel der toege brachte schade zal voor rekening van de getroffenen blijven. Het college wijst er voorts op, dat ook al moet het billijk ge acht worden, dat in alle gevallen op de vervangings- of herstel- kosten een aftrek wegens ontsta ne verbetering van oud tot nieuw wordt toegepast, het merendeel der getroffenen niet over vol doende middelen de beschikking zal hebben om tot herstel over te gaan. Een ruime mogelijkheid tot het verlenen van credieten renteloos of tegen een laag ren tepercentage ter financiering van de niet te vergoeden af- schrijvingswaarde lijkt wel nood zakelijk, derhalve niet slechts in de gevallen, dat deze financie ring op onoverkomelijke moei lijkheden stuit. Tenslotte zijn Gedep. Staten ten aanzien van de vergoeding van huisraadschade van mening, dat het nationaal rampenfonds slechts aanvullend behoort te werken en in de wet een wel omschreven recht op vergoeding van huisraadschade dient te wor den vastgelegd"'. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Veel bewolking. Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen maar hier en daar nog enige lichte regen of motre gen. Zwakke tot matige noord westelijke wind. In het binnen land iets hogere temperaturen. VRIJDAG 12 JUNI. v.m. n.m. Breskens 2.03 2.33 Terneuzen 2.38 3.08 Hansweert 3.18 3.48 Walsoorden 3.28 3.58 ZON MAAN Juni. 11 4.20 20.59 3.34 21.31 12 4.20 21.00 4.31 22.18 13 4.20 21.00 5.40 22.53 15 4.19 21.02 8.10 23.36 16 4.19 21.02 9.23 23.50 17 4.19 21.02 10.34 18 4.19 21.03 11.44 0.03

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1