Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Sportnieuws Eric de Noorman en Bor Khan" -Asassii Premiekeuringen Vrouwelijk Rundvee in W.Zeeuws-Vlaanderen Tensing de i,Tijger van de sneeuw" HANDBOOGSPORT WIELRENNEN. TENNISSPORT. VOETBAL 99 TERNEUZEN. AXEL. BOSCHKAPELLE. GOES, HULST. SAS VAN GENT VLISSINGEN. ZAAMSLAG. DODELIJK OGEVAL IN HOENDERLO. ZELDZAME PLANT IN BLOEI. De plechtige afkondiging der grondwetswijziging DEVIEZEN O VERTREDIN G. Gisteren werd als verdacht van overtreding der deviezenbepalin- gen naar Middelburg overge bracht C. W. B., wonende te Axel. Geen course voor amateurs. Men deelt ons mede, dat de voorgenomen wielercourse voor amateurs te Terneuzen, die tegen 9 Augustus was bepaald, niet zal doorgaan. De te geringe finan ciële steun heeft het bestuur der wielersportclub doen besluiten de wedstrijd op te schorten. Snel recht. Naar wij in ons vorig nummer meldden is de 30-jarige W. K. gis teren voor de politierechter te Middelburg geleid en veroordeeld. Ie. tot 3 maanden gevangenis straf met intrekking voor de tijd van 3 jaar van rijbewijzen wegens het in staat van dronkenschap besturen van een motorrijtuig; 2e. tot 2 maanden gevangenis straf wegens mishandeling van zijn echtgenote, en 3e. tot 1 maand gevangenis straf wegens mishandeling van C. W. Boeije te Axel. Tevens werd zijn voorwaarde lijke invrijheidstelling ingetrok ken ten opzichte van een voor waardelijke veroordeling tot 3 maanden gevangenisstraf, waar door K. in totaal 9 maanden ge vangenisstraf zal hebben te on dergaan. Onderscheiding. De wachtmeester van de rijks politie te Boschkapelle, de heer J. de Beule, mocht dezer dagen een oorkonde in ontvangst nemen voor zijn moedig gedrag bij de watersnood van de le Februari 1953. De oorkonde werd hem door de algemeen inspecteur der rijks politie uitgereikt. Algemene Vergadering Z.L.M. De Zeeuwsche Landbouw Maat schappij houdt op 22 Juni a.s. een algemene vergadering in de zaal- Krijger te Goes. De agenda vermeldt naast de gewone huishoudelijke zaken een causerie over „Schade en herstel in de rampgebieden" van Ir. S. Herwijer, directeur van de rijks dienst voor landbouwherstel. Nattionale Reserve oefende. Kogels vlogen door de ruiten. In de afgelopen week hebben commandotroepen uit Roosendaal in samenwerking met de „Natio nale Reserve" militaire oefenin gen gehouden in en rond Hulst. Tijdens de eerste nachtoefening ontstond in St. Jansteen nogal consternatie, toen op enkele plaatsen kogels door de ruiten vlogen, hetgeen er op wees, dat niet alleen met „losse fladders" werd geschoten. Ook een regen pijp moest het ontgelden. De bevolking was over een en ander niet zo erg te spreken. Aangezien het hier een militaire oefening gold, hebbeij de rijks politie en de marechaussee een onderzoek ingesteld, hetwelk heeft geleid tot enkele arresta ties. In de tweede nacht is het in Hulst eveneens tot incidenten ge komen. Ook hier moet met scherp geschoten zijn met het gevolg, dat in de omgeving van de markt meer dan dertig ruiten er aan moesten geloven. De koninklijke marechaussee heeft een onderzoek ingesteld. Naar wij vernamen, zou de schade vergoed worden. Daarmee is de zaak echter niet ten einde. Het is te hopen, dat de schuldi gen hun gerechte straf zullen krijgen en dat men hen zonder pardon uit de dienst van de na tionale reserve zal verwijderen. Maandag werden de premiekeu ringen Vein de prov. commissie ter bevordering der veefokkerij in Zeeland voortgezet te Schoondij- ke, IJzendijke en Biervliet. Geprimeerd werden te SCHOONDIJKE. le Kalfskoeien: 1. Pieke, 79 p., G. de Badts; 2. Lina, 78 p., F. Dek ker. 2e Kalfskoeien: 1. Bonte, 82 p., E. S. Buijsse; 2. Tonnie, 78 p., F. J. van Lierde, IJzendijke. 3e Kalfskoeien: 1. Wilhelmina, 80 p., A. Verhage. 4e Kalfskoeien: 1. Tjitske, 82 p., A. Verhage. Oudere koeien: Corry, 80 p., A. Verhage. Vaarzen: 1. Tjitske 22, A. Ver hage; 2. Mina v. Zwartje en 3. Anna 50, beide van E. Buijsse. IJZENDIJKE. le Kalfskoeien: 1. Aaltje, 81 p., en 2. Tini, 79 p., beide van E. de Milliano; 3. Astrid, 78 p., A. Sa- lomé; 4. Bertha, 76 p., G. v. Waes; 5. Moortje, 76 p., F. J. v. Lierde. 2e Kalfskoeien: 1. Elza, 80 p., E. de Milliano; 2. Sanne, 79 p., en 3. Jans, 78 p., beide van H. Wijf fels 4. Liza, 78 p., en 5. Corrie, 77 p., beide van F. J. van Lierde. 3e Kalfskoeien: 1. Lena, 80 p., H. Wijffels. 4e Kalfskoeien1. Trise, 78 p., G. v. Waes; 2. Julia, 78 p., F. J. van Lierde; 3. Liza, 76 p., A. v. Waes. Oudere koeien: 1. Gonda, 82 p., G. Menu; 2. Dora, 81 p., A. van Waes; 3. Liza, 79 p., G. van Waes. Vaarzen: Dora, H. Wijffels. Gijs; 4. Mina, 80 p., W. de Jonge. Kalfsvaarzen: 1. Aaltje, A. van Gijs; 2. Nelly 4, P. Boer jan; 3. Rietje, A. v. Gijs; 4. Alma en 5. Biersteker, beide v. P. Zeegers; 6. Annelies, W. de Jonge. 1-jarige Kalfsvaarzen: 1. Jantje, A. Temmerman; 2. Carry, J. F. Dekker; 3. Bertha, B. Bra eke; 4. Ria, E. Mullaert; 5. Roza 30, J. C. Haak. Oudere koeien: 1. Gilda, A. van Gijs; 2. Netty, J. F. Dekker; 3. Jitske 8, A. v. Gijs; 4. Kitty, P. J. Boer jan; 5. Pia, A. Temmerman; 6. Corry 3 en 7. Dora, beide v. J. Kouijzer; 8. Marijke 19, A. v. Gijs; 9. Grietje en 10. Gretha, beide v. J. C. Haak; 11. Bertha, 12. Sjoerd- je, 13. Marjet en 14. Nelly v. Zel- denrust, alle v. E. Mullaert. In de groepen, die vervolgens werden voorgeleid in drietallen uit dezelfde stal was een verblij dende uniformiteit te ontdekken. Voor Biervliet is het een grote eer, zo zei de rijksveeteeltconsu- lent, ir W. L. Harmsen, om met dergelijk kwaliteitsvee voor den dag te komen. la. Groep van J. F. Dekker; lb. Groep van A. v. Gijs; 2a. Groep van P. Boer jan; 2b. Groep van J. Kouijzer; 3. Groep v. W. de Jonge. Fokgroepen, moeder met doch ters: 1. F. A. Dekker; 2. A. M. v. Gijs; 3. P. J. Boer jan. Na rijp beraad koos de jury, be staande uit de heren if W. L. Harmsen, M. Kleinepier en G. v. Waes, als kampioene „Martha" van J. F. Dekker. Reserve-kampioene werd „Mol- le" van J. Kouijzer. Kermis Zandstraat. De straote heeft haar jaarlijkse kermis weer achter de rug. Het waren een paar gezellige dagen en er was meer leven in de brou werij dan voorheen. Naast de grote dansgelegenheid bij café Smulders hadden er verschillen de schietingen plaats, o.a. op lig gende en staande wip. Ook voor bolliefhebbers, en dat zijn er in de Zandstraat veel, was er vol doende gelegenheid zich in een prijskamp te vermaken. Het was goed gezien om ook de kinderen tijdens de kermis te gedenken. Dank zij de neringdoenden en begunstigers vonden er Zondag op een terrein voor de school kin derspelen plaats. Niet alleen de jeugd maar ook vele ouderen gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. Grootste stoomketel ooit in Nederland gebouwd. Dezer dagen heeft de maat schappij „De Schelde" te Vlissin- gen van de provinciale Noord- Brabantse Electriciteitsmaat- schappij de opdracht gekregen ten behoeve van de uitbreiding der Amer-centrale te Geertrui- denberg een grote stoomketel te leveren, die stoom moet geven voor de nieuw op te stellen 12.000 kilowatt turbo-generator. Reeds eerder heeft „De Schelde" voor de Amer-centrale vier ketels ge leverd in samenwerking met de „Combustion Engineering" te New York. Ook deze nieuwe ketel, die een der grootste zal worden, die ooit in Europa is opgesteld en de al lergrootste, die ooit in Nederland werd vervaardigd, wordt ge maakt volgens ontwerp van deze Amerikaanse maatschappij. De stoomproductie van de ketel be draagt 360.000 kg per uur bij een druk van 110 kg per vierkante centimeter en een stoomtempera- tuur van 540 graden Celsius. Om de stoom te kunnen pro duceren, moeten per uur ca. 40 ton kolen worden verstookt. Ten einde een indruk te geven van de hoeveelheid water, die per uur in de ketel in stoom moet worden omgezet, vermelden wij, dat het gemiddelde waterver bruik van een stad als Vlissingen 3000 kubieke meter per 24 uur bedraagt en dat deze ketel die hoeveelheid in acht uur ver dampt. De hoogte van de ketel wordt ca. 44 m; de inhoud van de vuurhaard wordt 3000 kubieke meter. Zeevaartschool vijftig jaar. De zeevaartschool, de „De Ruy- terschool", viert dit jaar haar gouden bestaansfeest. Al ligt de oprichtingsdatum eigenlijk in het voorjaar, de officiële viering is om verschillende redenen uitge steld tot medio September. Tege lijkertijd zal het nieuwe school gebouw aan de Boulevard-Ban- kert officieel in gebruik worden gesteld. Voor de viering van het gouden feest zijn twee comité's gevormd: één comité van oud leerlingen en één uitvoerend co mité, waarin leraren en oud-leer lingen vertegenwoordigd zijn. De- tails over de plannen zijn nog niet mee te delen, maar reeds staat vast, dat het een tweedaags feest zal worden, waarbij zoveel mogelijk oud-leerlingen met hun dames worden verwacht. De oud leerlingen van de Vlissingse zee vaartschool zijn over vrijwel de gehele wereld uitgezwermd, maar de meesten keren op gezette tij den in Nederland terug. Velen heeft het comité reeds kunnen bereiken, maar men hoopt dat vele anderen, wanneer zij van dit feest horen, zichzelf aanmelden. De voorzitter van het uitvoerend comité is de heer J. C. Anker te Heemstede. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie alhier wer den als gevonden voorwerpen aangegeven en zijn inlichtingen te bekomen bij de daarachter vermelde adressen: Een werkjas, Elleboog 3; por- temonnaie met buitenlandse munt, Axelsestraat 20. VLAARDINGSE KONINGINNEHARING. Maandagochtend is door de rijksopperkeurmeester te Vlaar- dingen, de heer W. Don, uit de lading van de VI. 70 „Hendrik en Jan", schipper P. Keus, van de N.V. Zeevisserijmaatschappij Hol land, directeur de heer D. Kwak- kelstein, haring uitgekeurd waar van de kwaliteit zo goed is, dat deze aan de Koningin kan wor den aangeboden. Gistermiddag vertrok een deputatie, bestaande uit de burgemeester, de reder, de schipper en de keurmeester van het handelsgebouw in een met vlaggen versierde auto en boden het zeebanket in de bekende oranjegeverfde vaatjes zowel bij het koninklijke gezin te Soestdijk als bij Prinses Wilhelmina op het Loo aan. BIERVLIET. Biervliet was de enige gemeen te waar stieren werden gekeurd. De kwaliteit hiervan was uiter mate goed te noemen. 1. Aaltjes Eduard, 80 p., le pr., E. van Rumste; 2. Producent, 79 p., le pr., E. van Rumste; 3. Gonda's Nanno, le pr., J. Kouij zer; 4. Aaltjes Bernard II, le pr., A de Smet; 5. Frits, le pr., E. v. Rumste; 6. Rudolf, 2e pr., A. de Smet. Stierkalf van J. Boerjan. le Kalfskoeien: 1. Astrid, 80 p., P. J. Boerjan; 2. Beatrix, 79 p., B. de Groote; 3. Lizette, 78% p., D. J. Faas; 4. Gilina, 77% p., E. Mullaert; 5. Kee, 76 p., A. v. Hoe ve; 6. Klaas, 75% p., D. Dekker; 7. Nelly, 75 p., W. de Jonge. 2e Kalfskoeien: 1. Elza, 80 p., J. Kouijzer; 2. Geertruida, 79 p., E. Mullaert; 3. Gilda, 78% p., P. J. Boerjan; 4. Els, 76 p., D. Dekker;- 5. Gerda, 75 p., E. Mullaert. 3e Kalfskoeien: 1. Martha, 83 p., J. F. Dekker; 2. Zwartje, 82 p., Gebr. Buijsse; 3. Laura, 81% p., J. F. Dekker; 4. Tanny, 81% p., Alf. Temmerman; 5. Vos, 80 p., A. Pladdet; 6. Lies, 79 p., W. de Jonge 4e Kalfskoeien: 1. Elza, 83 p., J. F. Dekker; 2. Mina, 80 p., E. van Rumste; 3. Roosje, 78% p., J. Kou ijzer; 4. Kaatje, 78 p., A. Pladdet; 5. Ally, 77 p., E. Mullaert. Oudere koeien: 1. Geertje, 82 p., A. van Gijs; 2. Molle, 81% p., J. Voor deze keuring, die op de weide van de heer W. de Kraker plaats vond, bestond veel belang stelling. Ook burgemeester Kos- tense kwam de keurige collectie vee in ogenschouw nemen. DE MAN MET EEN „DERDE LONG". Het was voor de negende maal dat hij de poging ondernam, toen de in Nepal geboren en in India gedomicilieerde Tensing er in slaagde tezamen met de Nieuw- Zeelander Hillary de 8760 meter hoge Mount Everest tot de top te beklimmen. De „Tijger van de sneeuw", zo als thans zijn erenaam luidt, is geboren in Solo Khumbo, een dorpje in Oost-Nepal. Reeds op jeugdige leeftijd liep hij van huis weg om zich in Darjeeling bij een groep bergbeklimmers te voegen. Tensing Norkay, om hem bij zijn volle naam te noemen, moest nog verscheidene jaren wachtten voor hij zich geheel aan het bergbe klimmen kon wijden. Het was een grote dag voor hem toen Frank Tilmen, de bekende Himalaya-be- klimmer, hem een kans gaf die zijn gehele toekomst zou bepalen. In 1938 klom Tilman met de hulp van Tensing tot een hoogte van ongeveer 7860 meter. Van dat ogenblik af was Tensing vastbe sloten tot iedere prijs de top van de berg te bereiken. In de jaren 1938 tot 1953 werd Tensing, die behoort tot de stam der Sjerpa's, een werkelijke „tij ger van de sneeuw". Met Raymond Lambert, de Zwitserse bergbeklimmer, houdt hij het record van een nacht lo gies op de hoogte van 8460 meter. Dit record werd behaald bij hun poging om de Everest te beklim men in de lente van het jaar 1952, in een kleine tent zonder slaapzak of matrassen of zelfs maar drinkwater. Hun met ware doodsverachting volvoerde klimpartij moest ten gevolge van slechte weersomstan digheden worden opgegeven. Ontslagen uit het ziekenhuis in Patna, ging Tensing naar huis in Darjeeling, West-Benga len, waar hij moe maar gelukkig begroet werd door zijn vrouw, zijn twee blonde dochtertjes en zijn Tibetaanse lievelingshond. Nauwelijks de vermoeienis te boven, keerde hij terug tot zijn taak; het beantwoorden van de uitdaging van de Mount Everest. Zijn moed en doorzettingsvermo gen bezorgden hem de lofprijzing van Gabriel Chevalley, de leider van de Zwitserse expeditie van 1952. Chevalley zei: Als anderen faalden en uitgeput waren, kon Tensing, opgewekt en vrolijk, nog grote afstanden afleggen zowel naar boven' als naar beneden. Niettegenstaande honger, dorst en vermoeienis scheen Tensing maar één doel te hebben: de top te bereiken. Wegens zijn capaci teit om tot op grote hoogte te klimmen zonder van zuurstof ge bruik te maken, werd door zijn vrienden gezegd, dat hij een „der de long" bezat. VERSTELBARE SCHEEPS SCHROEF. De N.V. Kon. maatschappij „De Schelde" in Vlissingen heeft aan de Lips-scheepsschroevengieterij in Drunen de vervaardiging van haar gepatenteerde verstelbare schroef in licentie gegeven. De Nederlandse marine heeft een or der geplaats waar verstelbare schroefinstallaties voor de 32 mij nenvegers, die op Nederlandse werven in aanbouw zijn. De En gelse en Canadese marine over wegen eveneens toepassing van deze schroeven. In Amerika werd een proef genomen met een der gelijke schroefinstallatie op een New Yorkse havensleepboot. AUTOBUS GEVONDEN... Een,' autobus van de fa Ver schoor te Hardinxveld werd Zondagmorgen net buiten Leer dam onder de voet van de op dat punt vrij steile Horndijk aangetroffen. De politie vond in de zwaar beschadigde bus het werkboekje van de chauffeur, van wie be kend was, dat hij geregeld met deze bus werklieden vervoerde, en een sjaal. De chauffeur, die te Acquoy (gemeente Beesd) woont, leefde in de veronderstelling, dat de bus rustig voor zijn huis stond. Tegenover de politie, die hem uit bed belde, verklaarde hij dat de sjaal toebehoorde aan zijn dorpsgenoot en collega S. Toen deze uit bed werd gehaald, bleek de man een hoofd- en been wonde te hebben. Hij wist zich echter niets van een ongeval met de bus te herinneren, kon niet verklaren hoe zijn sjaal in de bus kwam en hoe de bus circa 10 km. had afgelegd. Bij nadere informaties bleek de Leerdamse politie, dat S. Za terdagavond verschillende café's had bezocht en daar flink ge dronken had. S. gaf ook toe dronken te zijn geweest.. Daar hij echter vol bleef hou den niets van de bus te weten, werd hij in verzekerde bewaring gesteld. INBRAAK BIJ JUWELIER. Maandagmorgen vroeg hebben onbekende daders een brutale inbraak gepleegd bij een juwelier te Nijmegen. Met een stuk beton hebben zij een ruit van de winkel ingesmeten. Ogenblikkelijk werk te het waarschuwingssignaal. Toen men beneden kwam, bleken de daders reeds gevlogen te zijn. Zij hadden een greep gedaan in de voorraad gouden ringen, die in de etalage lagen uitgestald. Er wordt vermist voor een waarde van ƒ2500. Op straat vond men nog ringen, welke de inbrekers hadden verloren. Zij blijken met een auto gevlucht te zijn. De po litie stelt een nader onderzoek in. „DE OMMELANDEN". Het bestuur van de coöpera tieve fabriek voor zuivelproduc ten „De Ommelanden" te Gronin gen, zal niet ingaan op het aan bod van de procureur der Sema- rangse administratiemaatschappij om 51.000 te deponeren, tenein de de faillissementsaanvrage van „De Ommelanden" in te trekken. Zoals bekend is, heeft de procu reur van deze Semarangse admi nistratiemaatschappij aangebo den faillissementsaanvrage van „De Ommelanden" ip te trekken, zodra op een te Groningen ge vestigd procureurskantoor een bedrag van 51.000 werd gestort of een bank zich voor „De Omme landen" garant stelde. Men wil het recht zijn beloop laten, zo verneemt ANP van de zijde van „De Ommelanden". Zaterdag a.s. zal een algemene ledenvergade ring van „De Ommelanden" wor den gehouden, op verzoek van de oppositie. Op de agenda staat 't ontslag van de twee oude be stuursleden, alsmede de vier oude commissarissen. Op de Apeldoornseweg in Hoen- derlo is Maandagmorgen om streeks half negen de 25-jarige vaandrig H. F. Gravestein uit Gouda, die een militaire colonne per jeep begeleidde, door een auto, komende uit tegenoverge stelde richting gegrepen, toen hij zijn wagen verliet. Hij werd 20 meter meegesleurd en zodanig gewond, dat hij ter plaatse over leed. De heer L. B. uit Epe, hoofdassistent van de landbouw voorlichtingsdienste, die de luxe auto bestuurde, treft geen schuld. ONTPLOFFING IN VUILNISAUTO. In de Lutmastraat te Amster dam is gisteren even voor één uur een ontploffing geschied in de laadbak van een vuilnisauto. Door de kracht van de explosie sprong een dertigtal ruiten van woningen in de omgeving. De laadbak werd vernield. De brand weer bluste spoedig de brand, die was ontstaan. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De po litie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Gisteren is in diergaarde Blij— dorp te Rotterdam tot bloei ge komen een uiterst zeldzame plant, n.l. de amorphophallus titanum, een knolgewas van Su matra, thans voorzover bekend het enige exemplaar op het vas teland van Europa. Het zijn typische aasbloemen, hetgeen betekent dat ze een duffe geur verspreiden, waar door aasvliegen en aaskevers, die voor de bevruchting moeten zorg dragen, worden aangelokt. De In donesiërs noemen deze soorten „kembang bangke", hetgeen be tekent lijkenbloem. De plant werd in 1949 uit Su matra ontvangen en had toen een gewicht van 28 kg. De plant bloeide reeds in 1951. De bloem leek enigszins op een aronskelk en was toen 1.10 meter hoog. Thans is de bloem 1.70 meter hoog en de knol weegt nu al 44 kg. De bloeitijd van deze bloem is twee a drie dagen. Naar wij vernemen zal de plechtige afkondiging van de grondwetsherziening met betrek king tot de buitenlandse betrek kingen zowel in Nederland als in de overzeese rijksdelen op Maan dag 22 Juni des ochtends te half elf geschieden. In Nederland gebeurt de voor lezing in iedere gemeente vóór of in het huis der gemeente en in een openbare zitting van de Hoge Raad; in Suriname in een plech tige openbare zitting van het hof van justitie; in de Ned. Antillen in een plechtige zitting van de raad van justitie. Van het ogenblik der afkondi ging treedt de wijziging in wer king. KERMIS-SCHIETING. Ter gelegenheid van de kermis had Zondag in de Zandstraat de jaarlijkse schieting plaats. Er was veel belangstelling. De uitslag was: Hoogvogel: G. Martens te Assenede (B.)zij vo gels: Van der Poel te Lamswaar- de en O. Dekert te Zelzate (B.); kallen: Aug. Meert te Sluiskil en verloot. Ronde van Aardenburg. Voor de 100 km koers voor amateurs te Aardenburg bestond grote belangstelling. Aan de start verschenen 35 renners, die 60 ron den moesten afleggen. In de 7e ronde trokken Hulte- mans, Keepers en De Bruijn er tussenuit. Regelmatig vergrootte dit drietal zijn voorsprong. Het tempo was zo hoog, dat P. de Bruijn 3 ronden voor het einde moest lossen. De eindspurt ging tussen Hultemans en Keepers, die met één lengte door eerstge noemde werd gewonnen. Er volg de hierna een groep van 6 man, van wie Van Nispen de spurt won. De uitslag luidde: 1. Hultemans, St Willebrord, de 100 km in 2 uur 15 min.; 2. Keepers, Roosendaal; 3. Van Nis pen, St Willebrord; 4. Borremans, Hoogerheide; 5. P. Maas, Roo sendaal; 6. Schrauwen, Ossen- drecht; 7. P. de Bruijn, Roosen daal; 8. v. d. Bost, Etten; 9. Van Glerum, St Willebrord; 10. Van Beers. De eerstaankomende Zeeuws- Vlaming was P. v. d. Lijcke uit Groede, die zich dertiende plaat ste. AnimoBreda II 62. De Terneuzenaren hebben hun laatste kans met beide handen aangegrepen en de Bredanaars met een fikse nederlaag naar huis teruggestuurd. Animo heeft nu met één wedstrijd meer ge speeld 1 punt voorsprong op Bre da II. De wedstrijd Breda II Middelburg zal dus de beslissing moeten brengen. H.E.: J. Jurry JrD. Spran- gers 46, 2, 16; C. v. d. Peijl Ch. Walder 8—6, 6—2; D.E.: mevr. L. Thomaesmej. T. Meur- kens 61, 61; mevr. M. Spaas Deel H: HET PAD DEB VERSCHRIKKING. 109. „Ik wil niemand ongerust maken," pre velt Orm, terwijl hij hoofdschuddend in de richting staart waarin Eric is verdwenen. „Maar ik voel het in mijn verstijfde botten, dat we hem nimmer meer zullen terugzien. En als hij niet terug keert is het met ons óók gedaantoch heerlijk zo'n vuurtje. Nu zullen we tenmin ste niet van de kou sterven! Ik heb eens een geval gekend van iemand, die... „Houd toch op met dat gewauwel!" onderbreekt hem een norse stem en Rorik, die droge takken heeft verzameld, smijt er met een moedeloos gebaar enige op het vuur en strekt zijn verkleumde handen naar de beha- gelijke gloed. „Deze hele onderneming is één grote waanzin!" barst hij uit. „Ik begrijp niet, waar het allemaal i' Kouijzer; 3. Emma, 81 p., A. van 1 goed voor is! Hadden die nomaden ons maar gevangen genomen dan zaten we nu misschien in een tent met een brok eten, in plaats van in die vermaledijde sneeuw zonder enig voedsel en zonder enige uit komst!" „Hoor hém," gromt Orm. „Waar om ga je dan niet naar ze toe als je het zulke lieverdjes vindt!" De uitgeputte Halfra wendt kreu. nend van inspanning het hoofd naar Orm en Rorik. Zijn adem gaat moeilijk en zijn verontwaar diging tovert een flauwe kleur op het ingevallen gelaat. „Schaam je, heer Rorik!" stoot hij uit, en hortend vervolgt hij: „Denkt ge op deze wijze uw ko ning te dienen? Als mijn armen niet krachteloos waren zou ik we ten wat mij te doen stond. Met z'n beiden zitten je hier te redetwis ten bij het vuur, terwijl heer Eric gevaar en koude trotseert om ons aan voedsel te helpen. Je had hem nimmer alléén mogen laten gaan! Nimmer!" Erwin, die tot nu toe zwijgend heeft geluisterd, springt bij het horen van de laatste woorden van Halfra plotseling overeind. „Heer Halfra heeft gelijk!" roept hij kwaad. „Als geen van beiden het doet, ga ik Fadir helpen!" „H-hou hem tegen," schreeuwt Halfra, terwijl hij zich met uiter ste krachtsinspanning enigszins op richt. „Houdt hem! Lafaards! Er- win, ik... ik... beveel je... hier..." Het geluid van de wind overstemt zijn woorden en vóór de anderen iets kunnen doen, is Erwin reeds in de sneeuwstorm verdwenen... mevr. M. Gerharz 46, 63, 64; G.D.: mevr. L. Thomaes en J. Jurry Jr—mej. T. Meurkens en H. van Brucken-Fock 64, 61; mevr. M. Spaas en C. v. d. Peijl mevr. M. Gerharz en D. Spran- gers 61, 63; H.D.: J. Jurry Jr en C. v. d. PeijlH. van Brucken- Fock en Ch. Walder 62, 26, 79; D.D.: mevr. L. Thomaes en mevr. M. Spaasmevr. M. Ger harz en mej. T. Meurkens 6-2, 6—2. Hulster Amb. IAnimo II 44. Door dit resultaat legde Animo II beslag op de tweede plaats van de ranglijst. H.E.: E. BleijenberghC. D. Binckhorst 26, 46; H. Fran ckenA. Thomaes 26, 75, 26; D.E.: mej. M. de Booy mevr. G. Dikötter 6—2, 6—2; mej. C. Baartmej. R. van Mos- sevelde 46, 62, 36; G.D.: mej. M. de Booy en E. Bleijen berghmej. R. van Mossevelde en A. IJsebaert Jr 62, 60; mej. C. Baart en H. Francken4 mevr. G. Dikötter en A. Thomaes 64, 2—6, 6—3; H.D.: E. Bleijen bergh en H. FranckenC. D. Binkhorst en A. IJsebaert Jr 26, 57; D.D.: mej. C. Baart en mej. M. de Booymevr. G. Di kötter en mej. R. van Mossevelde 7—9, 6—3, 6—1. Animo III-Hulster Amb. Ill C2 Ook Animo III bezet de 2e plaats dank zij de stevige over winning op Hulster Ambacht Hl. H.E.: J. DrokJ. v d. Heijden 8—6, 6—0; J. A. Drok—J. Taal man 62, 6—4; D.E.: mevr. D. van Osmej. R. van Kampen 63, 63; mej. G. Verstraeten mej. R. v. d. Heijden 36, 63, 26; G.D.: mevr. W. Henry en J. Jurry Srmej. R. van Kam pen en J. v. d. Heijden 6—2, 7-5; mevr. D. van Os en J. A. Drok— mej. R. v. d. Heijden en J. Taal man 63, 62; H.D.: J. Jurry Sr en G. DikötterJ. v. d. Heij den en J. Taalman 2—6, 62, 36; D.D.: mevr. M. Jurry en mevr. L. van Leeuwenmej. R. van Kampen en mej. R. v. d. Heijden 7—5, 7—5. UITSLAGEN K.N.V.B. Res. Tweede Klasse C. Vlissingen 2Terneuzen 2 52; Goes 2Axel 2 103. AFD. ZEELAND. De uitslagen van de voor de Afd. Zeeland gespeelde wedstrij den waren: le Klasse A: RapenburgKrui- ningen 36. Res. le Klasse A: Oostburg 2 IJzendijke 2 5—0; Aardenburg 2 —Sluiskil 2 0—2; Terneuzen 3 Hulst 2 40. Res. le Klasse B: Breskens 3 Biervliet 2 4—7; Clinge 2—De Zeeuwen 3 52. 2e Klasse B: Breskens 4Noor mannen 2 3—4; Middelburg 4 Zeelandia 3 33. 2e Klasse B: Goes 4—Honte- nisse 3 33. 3e Klasse A: Schoondijke 2 Walcheren 2 90. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. DouanenGem. Politie 22. De gisteravond op het terrein aan de Molendijk gespeelde voet balwedstrijd tussen een elftal van de ambtenaren der douanen en het politie-elftal van Terneuzen is geëindigd met een verdeling der punten, 2—2, nadat bij de rust het elftal van de Terneuzen- se douane-ambtenaren de leiding had met 21.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3