Panmoendjon leidt tot resultaten Repatriëring van krijgsgevangenen \*RIGIEY De landing op Nieuw-Guinea Wapenstilstandslinie wordt gewijzigd de echte kau^L Bewuste poging tot infiltratie Indonesische tegenspraak De verhouding van Nederland tot Suriname en de Antillen Rampenfonds WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Overeenkomst getekend OOSTENRIJK DINSDAG 9 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2362. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1>75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. IJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pot advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer:. Zaterdags 11 uur Het hoofd van de delegatie der Verenigde Naties, luitenant- generaal Harrison, en het hoofd van de Noordelijke delegatie, generaal Nam II, hebben een overeenkomst getekend over de repatriëring van de krijgsgevangenen. Overeenstemming op dit punt is de laatste voorwaarde voor een wapenstilstandsover eenkomst. Naar Reuter meldt zullen nog drie of vier vergaderingen nodig zijn om tot een definitieve be standsovereenkomst te geraken. De overeenstemming werd be reikt op een besloten vergade ring. Een woordvoerder der Ver bondenen legde er de; nadruk op, dat het hier geen wapenstil standsovereenkomst betrof doch een overeenkomst over de repa triëring van de krijgsgevan genen. Luitenant-kolonel Milton Herr verklaarde, dat thans nog slechts administratieve zaken te regelen waren. Zo diende men nog de demarcatielijn vast te stellen. Hedenochtend zal de volgende voltallige vergadering gehouden worden. DE TERUGZENDINGS OVEREENKOMST. De overeenkomst voorziet in het volgende Er zal een neutrale commis sie worden ingesteld, die het toezicht zal hebben op de terug zending der krijgsgevangenen. De commissie zal uit vijf leden bestaan. Zweden, Zwitserland, Polen, Tsjecho-Slowakije en India zullen worden uitgenodigd een lid dezer commissie aan te wijzen. Slechts India zal de troepen leveren, die het toezicht op de kampen met krijgsgevangenen, die niet naar Noord-Korea of communistisch China terugge zonden willen worden, overne men. De voorzitter der neutrale commissie zal een Indiër zijn. Vertegenwoordigers der com munisten krijgen negentig da gen om te pogen onwillige krijgsgevangenen te overreden toch naar hun gebied van her komst terug te keren. Daarna zullen deelnemers aan een po litieke conferentie dertig dagen de tijd krijgen om te pogen overeenstemming over het lot dezer krijgsgevangenen te be reiken. Indien dan nog geen overeen stemming zou zijn bereikt, zul len de betrokken krijgsgevan genen op vrije voeten worden gesteld en de status van „burger" verkrijgen. Alle krijgsgevangenen, die w e 1 naar hun land van her komst wensen terug te keren, zullen dit binnen twee maanden na 't tot stand komen van een volledige wapenstilstandsover eenkomst kunnen doen. De in te stellen neutrale com missie zal haar zetel in de zone van Pandmoendjon vestigen. Zij zal de beschikking krijgen over een aantal deskundigen, in de vorm van stafofficieren. Deze zullen worden geleverd door Zweden, Zwitserland, Po len en Tsjecho-Slowakije en dus niet door India. Het aan tal door elk land ter beschik king te stellen deskundigen zal niet meer dan vijftig bedragen. De vertegenwoordiger van India zal, in overeenstemming met het bepaalde in artikel 132 van de conventie van Genève, een scheidsrechterlijke rol vervul len. De wapens van Indische troepen en van militaire verte genwoordigers der andere neu trale landen zullen beperkt blij ven tot klein model vuurwapens zoals deze door de politie wor den gebruikt. Er zal geen geweld of bedrei ging met geweld jegens de krijgsgevangenen worden toe gepast. vaardigde van de staat, onder wiens hoede de krijgsgevange nen staan, moeten worden ge houden. De neutrale commissie zal ook gedurende de politieke confe rentie indien deze nodig mocht zijn het toezicht be houden op de kampen met krijgsgevangenen, die niet te ruggezonden willen worden. Aan vertegenwoordigers van beide partijen zal het vergund zijn de werkwijze der commissie gade te slaan. Vertegenwoordi gers van de pers zullen in de gelegenheid gesteld worden het gehele verloop der afwikkeling van het vraagstuk inzake de terugzending van krijgsgevan genen uit de Koreaanse oorlog gade te slaan en er verslag over uit te brengen. Aan de vertegenwoordigers van Noord-lKorea en commu nistisch China zal radio ter be schikking worden gesteld. India zal zorg dragen voor de aanwe zigheid van eenheden van het Roode Kruis, waar dit nodig mocht zijn. Persvertegenwoordigers zullen ook in de gelegenheid zijn het gehele verloop van de terugzen ding der krijgsgevangenen gade te slaan en hierover verslag uit te brengen. Er wordt in de terugzendings overeenkomst geen onderscheid gemaakt tussen N.-Koreaanse en Chinees-communistische krijgsgevangenen. Na de (eventuele) politieke conferentie zullen krijgsgevan genen, die niet wensen terug te keren, naar neutrale landen worden overgebracht waarbij hun door de neutrale commissie en het Indische Roode Kruis hulp zal worden verleend. Men maakt uit de tekst der terugzendingsovereenkomst op dat de andere krijgsgevangenen in Korea zullen blijven. DE NIET REPATRIëRENDEN Alle krijgsgevangenen, die niet teruggezonden willen worden, zullen binnen zestig dagen na het tot stand komen van een wapenstilstandsovereenkomst onder toezicht van de neutrale commissie worden geplaatst. Deze categorie van krijgsge vangenen zal, na de sluiting van een wapenstilstand, nog voor ten hoogste 180 dagen onder militair toezicht kunnen worden gehou den, namelijk de zestig dagen voor zij onder de hoede komt van de neutrale commissie, de negentig dagen, die zijn uitge trokken voor overredingspo gingen door communistische vertegenwoordigers en de maxi maal dertig (dagen, die 'n po< litieke conferentie na de over redingsperiode mag duren, om te beraadslagen over het lot van krijgsgevangenen, die dan nog steeds niet teruggezonden wil len worden. Hierna komt een periode van 30 dagen waarin de niet terug te zenden krijgsgevangenen naar neutrale landen zullen worden overgebracht, indien zij dit tenminste willen. De onder toezicht van de neu trale commissie geplaatste krijgsgevangenen, die bij nader inzien zouden besluiten toch te ruggezonden te willen worden, zullen hiertoe eerst in de gele genheid worden gesteld, nadat de commissie bij meerderheid van stemmen heeft beslist, dat hun aanvrage kan worden inge willigd. Naar een neutraal land over gebrachte krijgsgevangenen, die later zouden besluiten toch naar hun gebied van herkomst te willen terugkeren, zullen hierbij worden geholpen door de auto riteiten van de streek, waarin zij zich dan zullen bevinden. De commissie voor de terug zending en de aan haar onder geschikte organen zullen hun beslissingen bij meerderheid van stemmen nemen. GELUKWENS VAN NEHROE. De premier van India, Djawa- harlal Nehroe, heeft gelukwens- telegrammen naar Tsjoe en Lai en president Eisenhower gezon den, naar aanleiding van de over eenkomst op belangrijke punten in Panmoendjon. cw NED. COMMENTAAR. De Nederlandse regering acht het zeer verheugend, dat het laat ste struikelblok voor het bestand in Korea is weggenomen, zodat de hoop thans gewettigd is, dat er zeer spoedig een einde zal komen aan deze tragische oorlog. De Nederlandse regering stemt vol ledig in met het beleid en de voor stellen van de onderhandelaars der Ver. Naties. HET ZUIDKORE A AN SE LEGER. Het Zuidkoreaanse leger telt op het ogenblik 400.000 man ge vechtstroepen en 600.000 man on dersteuningstroepen. Elke dag komen er ongeveer 700 goed ge oefende soldaten bij. Toen de Noordelijken op 25 Juli 1950 over de 38ste breedtegraad trokken telde het Zuidkoreaanse leger slechts 25.000 man, slecht uitge rust en ongeorganiseerd .De op bouw van het Zuidelijke leger is voor het overgrote deel aan de Amerikanen te danken. Het is ook thans nog bijna geheel af hankelijk van de Amerikaanse steun. In de strijd zijn meer dan 100.000 Zuid-Koreanen gesneu veld. Honderdduizenden anderen bevinden zich m Noordelijke krijgsgevangenschap. Militaire deskundigen zijn van mening, dat binnen twee jaar een Zuidkoreaanse strijdmacht van één millioen man zou kunnen worden' opgebouwd. Of het land dit economisch kan dragen, is de vraag. Men zegt dat voor iedere jongeman, die onder de wapenen wordt geroepen, een gezin van vier personen ten laste van de Verenigde Naties komt. Zuid-Korea heeft met een te kort aan officieren te kampen. In elke Zuidkoreaanse divisie dienen thans een 12-tal Amerikaanse officieren. Als de V.N.-troepen geheel worden teruggetrokken, zal er een moeilijk te vullen leegte ontstaan. OVERREDINGSPERIODE. Het aantal vertegenwoordi gers der communisten, dat in staat zal worden gesteld te pogen onwillige krijgsgevange nen te overreden zich toch terug te laten zenden, zal niet meer dan zeven en niet minder dan vijf per duizend krijgsge vangenen mogen zijn. Alle uiteenzettingen tegenover en gesproken met deze krijgs gevangenen zullen in tegen woordigheid van een vertegen woordiger van elk der vijf in de neutrale ccmmissie vertegen woordigde landen en een afge- Volgens uit New York afkom stige radioberichten is te Pan moendjon overeengekomen dat de oude, in November 1951 op gestelde wapenstilstandslinie in Korea, zal worden gewijzigd aan de hand van het verloop der huidige frontlinie. Wanneer definitieve overeen stemming over een nieuwe be standslinie is bereikt, zal een wapenstilstandsovereenkomst worden getekend en zal er een einde komen aan de vijandelijk heden in Korea. VOLLEDIGE WAPENSTIL STAND BEREIKT? „Een algeheel staken van het vuren in Korea en een volledige wapenstilstand, waarnaar de wereld heeft uitgezien, kan thans zonder verder uitstel worden verwacht", aldus een Maandag door radio-Peking omgeroepen bericht. Het communistische radio station voegt hier aan toe dat, nu „een volledige en definitieve overeenkomst over 't vraagstuk van de terugzendng der krijgs gevangenen is bereikt, de enige hinderpaal, die het sluiten van een wapenstilstandsovereen komst nog in de weg stond, is opgeruimd, zodat nu de tot standkoming van een bestands overeenkomst aan de orde van de dag is". De wapenstilstands onderhan delaars van de Verbondenen en Noordelijken zijn Maandag te Panmoendjon twaalf minuten bijeen geweest. Op verzoek der Noordelijken werden de bespre kingen daarna voor twintig mi nuten opgeschort. Kort nadat men voor de tweede maal bijeen was gekomen werd meegedeeld, dat de onderhandelaars later op de dag hun besprekingen zouden voortzetten. De stafofficieren bespraken administratieve bijzonderheden aangaande de krijgsgevange- nenkwestie. Een woordvoerder te Ottawa heeft verklaard, dat voorzitter Lester Pearson (Canada) de al gemene vergadering der V. N. automatisch bijeen zal roepen na het sluiten van een wapen stilstandsovereenkomst. De algemene vergadering heeft in April een resolutie van deze strekking aangenomen. INDIA BEREID. India zal zijn verplichtingen volgens een bestandsovereen komst in Korea nakomen, zo heeft een woordvoerder van de Indische regering medegedeeld. HEVIGE ONTPLOFFINGEN TE SEOEL. Volgens New Yorkse radio stations hebben zich Maandag twee hevige ontploffingen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel voorgedaan. Een der explo sies kwam voor nabij de woning van president Syngman Rhee, aldus deze berichten.. In de stad gingen alle lichten uit. Uit een nader bericht blijkt, dat zich één ontploffing heeft voorgedaan, veroorzaakt door 'n bom, welke een niet-geïdentifi- ceerd vliegtuig liet vallen vlak naast het verblijf der perscorres pondenten te Seoel. Geen der cor respondenten werd gewond. Eni ge Zuidkoreaanse wakers liepen verwondingen op. De telefoon verbindingen waren enige minu ten onderbroken. Naar verluidt was de bom een fosforbom. KOREA VRIJWILLIGERS VERTROKKEN. Terwijl de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhelmus liet weer klinken onder de kap van het eer ste perron stoomde Maandagmid dag om kwart over 12 de D-trein voor Parijs langzaam het Rosen- daalse station uit. In de trein bevonden zich 201 Korea-vrijwil- ligers, die zich in Marseille gaan inschepen op een Frans troepen schip, dat hen naar Korea zal brengen. DE SLACHTOFFERS VAN DE KOREAANSE OORLOG. Het aantal militaire slacht offers van de Koreaanse oorlog wordt door Reuter geraamd op 2.303.500. De Verbondenen leden verliezen van 406.542 aan doden en gewonden (302.117 doden). De verliezen der Noordelijken wor den door het opperbevel der Ver enigde Naties geraamd op 1.340.000. Amerika verloor 24.119 doden, 100.665 gewopden en 1257 vermis ten en gevangenen. Zuid-Korea heeft 183.727 aan doden en ge wonden en de andere Verbonde nen, met inbegrip van Neder land, Turkije, Siam en de Philip- pijnen 1965 doden en 7135 gewon den verloren. Aan het begin van het jaar, toen de oorlog een statisch karakter droeg, gaf Amerika naar schatting 45.000.000 gulden per dag uit, het normale onder houd van de troepen niet inbe grepen. Voor Groot-Brittannië was dit bedrag 500.000 gulden. In Zuid-Korea zijn ongeveer tien millioen daklozen. Men schat het aantal slacht offers van het oorlogsgeweld en de oorlogsellende in Zuid-Korea op vier millioen doden. De vorige maand is gemeld, dat een kleine groep Indonesische militairen een poging tot infiltra tie heeft gedaan op Nieuw-Gui nea, waarbij enigen hunner zijn gedood, en de overigen gevangen genomen. Van Indonesische zijde wordt het voorgesteld, alsof het hier geen poging tot infiltratie betreft, doch een stranding van uitgeputte militairen, die door zeestromingen uit de koers ge dreven zijn. INDONESISCHE TEGEN SPRAAK. Het ministerie van Voorlichting van Indonesië heeft de Neder landse beschuldigingen betref fende de infiltratie in Nieuw Guinea verworpen. Er wordt o.a. gezegd, dat de Indonesische regering, die ver antwoordelijk is voor de staats apparaten, zoals het leger, nooit 'n opdracht heeft gegeven, welke niet verantwoord was, laat staan een opdracht tot infiltratie. De aanval van de Nederlanders op de hulpbehoevende troep wordt ten zeerste betreurd. Een dergelijke onverantwoordelijke aanval van het Nederlandse leger had niet mogen plaats vinden, daar steeds gestreefd wordt alle geschillen tussen Nederland en Indonesië op vreedzame wijze af te wikkelen. Uit de toedracht blijkt duidelijk, dat er geen opzet in het spel is geweest. Het ongeluk met de prauw- welke geheel van de wind afhan kelijk was, had moeilijk kunnen worden voorkomen. Het Neder landse optreden had dan ook slechts machtsvertoon ten doel. Men krijgt de indruk uit hun op treden, dat de Nederlandse rege ringsapparaten zichzelf niet meer in de macht hebben, hetgeen mo gelijk een gevolg is van 'n angst psychose, die ontstaan is door de Nederlandse propaganda. Nog meer te betreuren is, dat de ge beurtenis door de Nederlandse regering wordt opgeblazen en zelfs verdraaid, zodat gesproken wordt van een infiltratie in Nieuw-Guinea. Als antwoord op de Nederlandse beschuldigingen en verdraaiingen past het ons, aan Nederland de volledige ver antwoording te vragen voor de moorden, arrestaties en inbeslag neming van de wapens van leden van het Indonesische leger door machtsapparaten op Nieuw-Gui nea. Het ministerie zegt tenslotte: „Wij hopen, dat een willekeurig optreden van een Nederlands re geringsapparaat zich niet zal her halen en dat de gebeurtenis tot de juiste proporties zal worden teruggebracht, zodat de goede verhouding tussen de Nederland se en Indonesische regeringen, die wij steeds wensen, niet ver broken zal worden. In dit ver band brengen wij naar voren, dat de Indonesische regering betref fende het geschil over West-Irian nog hoopt, dat dit op vredige wij ze en in overeenstemming met het handvest van de Verenigde Naties kan worden afgewikkeld". Naar aanleiding van deze te genspraak deelt een officiële woordvoerder van het Neder landse ministerie van Buiten landse Zaken mede, dat er vol doende gegevens beschikbaar zijn die bewijzen, dat er sprake was van een bewuste poging tot infil tratie. Op zichzelf is de Indone sische verklaring reeds zwak, omdat thans wordt toegegeven, dat Indonesische militairen op Nieuw-Guinea zijn geland terwijl aanvankelijk zelfs de mogelijk heid daarvan werd ontkend, om dat „geen enkele militair in het zevende territorium zoek was". Voorts kan de vraag worden gesteld, hoe men te Djakarta wetenschap zou hebben van het afdrijven van de prauw door een zuid equatoriale stroom en om trent de toestand waarin de opva renden van de prauw zich bij aan komst op Nieuw-Guinea bevon den. Met deze opvarenden heeft men van Indonesië uit geen enkel contact gehad. De woordvoerder verklaarde onder meer, dat de Indonesische militairen eerst één dag voor hun aankomst op Nieuw-Guinea van Indonesisch grondgebied vertrok ken zijn. In de prauw bevond zich voorts bij de inbeslagneming nog een voorraad levensmiddelen, terwijl bovendien vóór hun gevangen neming de infiltranten voedsel aan de bevolking hadden uitge deeld. Er kan dus zeker geen sprake zijn van uitgeputte mili tairen, die uit hun koers geslagen waren", aldus de woordvoerder. Het is trouwens ook geen ge woonte, dat uitgeputte en ver dwaalde militairen, wanneer een politieboot overzee de plaats van landing nadert, deze boot met mortiervuur ontvangen, zoals in dit geval geschied is. Voorts werd propagandamate riaal buitgemaakt. De Nederlandse regering heeft van deze poging tot infiltratie op generlei wijze gebruik willen ma ken om sensatie te verwekken en verstrekte aan de pers slechts enkele summiere inlichtingen. Zij gaf er de voorkeur aan de zaak op de gebruikelijke diplo matieke wijze te behandelen en de eerste gegevens, die aan Den Haag bekend werden, zijn dan ook aan de Indonesische regering ter hand gesteld. Inmiddels werden uitvoeriger inlichtingen ontvangen, waaruit duidelijk blijkt, dat hier sprake was van een doelbewuste poging tot infiltratie. Ook deze inlich tingen zullen aan de regering van Indonesië worden overhan digd, aldus de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Tot nu toe is bij het nationaal rampenfonds een bedrag van 115,3 millioen gulden binnengeko men, hetgeen 100.000 meer is dan de opgave van Zaterdag. Splitsing van militair en bur gerlijk bestuur in Sowjet-zone. De raad van ministers van de Sowjet-Unie heeft de functies van bevelhebber van de Sowjet- russische troepen en van hoge commissaris in Oostenrijk ge scheiden, aldus is Zondag te Mos kou bekendgemaakt. De ambassadeur I. I. Ilichev is tot Sowjetrussische hoge com missaris in Oostenrijk benoemd, aldus deze bekendmaking. In de bekendmaking, die in de „Prawda'' werd gepubliceerd wordt gezegd: „De raad van ministers van de Sowjet-Unie erkent, dat het in het vervolg niet gepast is, dat de functies van hoge commissaris van de Sowjet-Unie in Oosten rijk en die van bevelhebber van de Sowjetrussische troepen in één persoon zijn verenigd. In dit verband wordt de bevelhebber ontlast van zijn functie als hoge commissaris en zijn activiteit wordt beperkt tot het bevel over de Sowjet-troepen in Oostenrijk". „De benoemde hoge commissa ris van de Sowjet-Unie in Oos tenrijk is de ambassadeur I. I. Ilichev." Reuter tekent hier bij aan dat dit een soortgelijke verandering is als onlangs in Oost-Duitsland is ingevoerd. Tot nu toe was luitenant-gene raal Vadin Sviriddof bevelheb ber van de Sowjetrussische troe pen en hoge commissaris in Oos tenrijk. Door een grote brand in een opslagplaats in de haven van Leo- poidville, zijn zes personen, on der wie drie blanken, om het le ven gekomen. NOTA AAN DE VER. NATIES. De Nederlandse regering heeft bij de Verenigde Naties een nota ingediend, waarin zij haar ziens wijze uiteenzet ten aanzien van de taak en het werk van de z.g. „factorencommissie", wier taak bestaat in het opstellen van een lijst van criteria voor zelfbestuur. De reden, waarom deze com missie indertijd door de algemene vergadering der V.N. werd inge steld, is o.a. gelegen in het feit, dat enkele regeringen zich niet langer verplicht achtten voort te gaan met het indienen van de jaarlijkse rapporten aan de V.N. over de economische en sociale toestand in onder hun beheer staande gebieden, sinds deze ge bieden zelfstandigheid in het be heer hunner inwendige aangele genheden hebben verkregen. Dit gold o.m. Nederland voor zoveel het betreft de rapportage over Suriname en de Nederlandse Antillen. De Nederlandse regering stelt zich op het standpunt, dat de be slissing over de vraag, of een be herende mogendheid al dan niet zal voortgaan met het rapporte ren inzake gebieden onder haar beheer, geheel is voorbehouden aan de mogendheid in kwestie. Indertijd hebben de beherende mogendheden zelf een opgave bij de V.N. ingediend van de gebie den, waarvoor zij de verantwoor delijkheid dragen en waarvoor zij genegen waren rapporten in te dienen. Deze opgaaf is toen door de algemene vergadering aan vaard. Dientengevolge is het ook aan deze mogendheden om te be slissen, of bepaalde gebieden al dan niet nog langer onder de rap- porteringsverplichting vallen. Hierbij komt, aldus de Neder landse regering, dat voor het vor. men van een goed gefundeerd oordeel over de mate van zelfbe stuur, die door een gebied is ver kregen, een diepgaande kennis van het staatsrecht voor deze ge bieden noodzakelijk is. Volgens de Nederlandse opvat ting kunnen politieke ontwikke lingen niet worden vastgelegd in staatsrechtelijke beginselen. Slechts van geval tot geval kan worden beoordeeld, of een gebied zelfbestuur heeft verkregen. Het beslissende criterium wordt niet gevormd door de wettelijke be voegdheden van de betrokken be volkingen, om van de verkregen bevoegdheden gebruik te maken. De factoren-commissie zal zich dit jaar daarenboven moeten be zig houden met de mogelijkheid om te geraken tot een definitie van „zelfbestuur" en met de be ginselen van het „zelfbeschik kingsrecht". Ten aanzien van dit laatste komt de Nederlandse re gering tot de slotsom, dat de commissie zich dient te bepalen tot een antwoord op de volgende vraag: In welke mate heeft de be volking van een gebied, dat de status van zelfbestuur heeft ver kregen. de gelegenheid gehad haar wil op vrije wijze tot uit drukking te brengen? Het enige criterium, dat voor de V.N. van belang is, is of de nieuwe staat kundige positie van het betrok ken gebied aan de bevolking werd opgelegd, dan wel of de bevol king of de door haar verkozen or ganen deze wijziging in de status uit eigen vrije wil hebben aan vaard. De Nederlandse regering con cludeert, dat een omschrijving van de begrippen „zelfbestuur' en „zelfbeschikkingsrecht" als mede die van de „vrijelijk uitge drukte wil van de bevolking" uiterst moeilijk is te geven en dat de door de factoren-commissie in deze gevolgde methode in een verkeerde richting leidt, de me thode namelijk die er van uitgaat, dat een bij voorbaat geconcipi eerd systeem van regels en nor men dwingend zou kunnen wor den voorgeschreven voor alle mo gelijkheden van politieke ontwik keling. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Kans op onweer. Vrij veel bewolking met enkele verspreide buien en een kans op onweer. Matige tot vrij krachtige wind tussen noord en oost. In het binnenland ongeveer dezelfde, in de kustgebieden iets hogere tem peraturen. WOENSDAG 10 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN 19.10 20.27 22.18 22.53 23.17 v.m. mm. v.m. n.m. 0.20 12.51 0.55 1.26 1.35 2.06 1.45 2.16 Juni. 9 4.21 20.58 2.18 10 4.21 20.58 2.50 12 4.20 21.00 4.31 13 4.20 21.00 5.40 14 4.19 21.01 6.54

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1