Uil «le S RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND De prijzen van varkensvlees en eieren rcDin cic „Geen enkel land staat in deze wereld alleen" Minister Mansholt beantwoordt vragen Voorstel voor inter parlementaire Beneluxraad DULLES OVER DE V.N. q m GRAPPIG ONGEREGELDHEDEN TE NAPELS De rol van de Verenigde Staten Proefmobilisatie met vordering van auto's Zeeland valt er buiten Rundveekeuring te Hoek Canadese legerauto's voor Nederland LOOP DER BEVOLKING DUIVENSPORT TERNEUZEN. KOEWACHT. OVERSLAG. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Minister Mansholt heeft geant woord op enige vragen van de heer Vondeling over de prijzen van varkensvlees en eieren. De minister merkte op, dat de baconleveranties naar Engeland beperkt zijn, oorspronkelijk op grond van betalingsmoeilijkhe den, maar thans ook door de gro tere eigen productie in Engeland. In 1952 heeft Nederland rond 35.000 ton geleverd. Dit jaar kan nog 7.500 ton worden geleverd, zodat men over 1953 komt tot een totaal van 36.000 ton. De minister deelde verder mee, dat de vleeswarenexport minder is dan verleden jaar, hoewel be tere vooruitzichten kunnen wor den geconstateerd voor de twee de helft van dit jaar. De hammen export naar de Verenigde Staten loopt bevredigend en er is ook een geringe toename van de vleesconsumptie in het binnen fend. In 1953 is er een varkenspro ductie van drie millioen tegen 2.650.000 in 1952. Er zullen dus in dit jaar 350.000 varkens meer afgezet moeten worden. Deze moeten practisch alle worden ge ëxporteerd. Onder alle voorbe houd kan worden verwacht, dat ze tegen redelijke prijzen zullen worden afgezet. Onder de huidi ge marktverhoudingen is een productie van drie millioen var kens per jaar het maximum, dat we kunnen afzetten, zo verklaar de de minister, die hieraan toe voegde, dat bij 'n verdere- uitbrei ding van de varkensstapel dus grote voorzichtigheid moet wor den betracht. Ten aanzien van de eieren zei- de de minister, dat de productie ongeveer 30 procent hoger is dan in de tweede helft van 1952, het geen wil zeggen, dat ongeveer 325 millioen eieren meer worden geproduceerd. Dit brengt mede, dat de export in de tweede helft van 1953 met ongeveer 50 pro eent moet worden verhoogd in vergelijking met 1952. De export zal moeten stijgen van 680 mil lioen tot 1.000 millioen eieren in de tweede helft van 1953. Het laat zich aanzien, dat voor deze meer-afzet een markt zal kunnen worden gevonden. Speciaal voor wat betreft de ex port naar Duitsland is in het na jaar de verhouding tussen vraag en aanbod gunstig. Een grotere productie maakt dus juist in het najaar een kans om tegen een redelijke prijs te worden afgezet. De minister merkte op, dat hieruit wel blijkt, dat voor ons op het ogenblik een geliberali seerde markt (eieren zijn gelibe- ralieeerd) van betekenis is. Ne derland en Duitsland hebben een markt, waar op het ogenblik in totaal zeven milliard eieren wor- De senaatscommissie voor buitenlandse zaken heeft een T-oorstel van resolutie tot op richting van een adviserende Eeigisch-Nederlands-Luxem- burgse interparlementaire raad onderzocht. Blijkens het verslag van de commissie beogen de indieners van het voorstel een orgaan op te richten, dat er mee belast zal worden advies uit te brengen "over de ontwerpovereenkomsten tussen de 3 landen, voordat de ze door de regeringen worden ondertekend. De commissie heeft dit voor stel van resolutie goedgekeurd doch er aan toegevoegd, dat de leden van de interparlementai re Beneluxraad ieder 2 plaats vervangers dienen te hebben. Het Btelgische parlement zou dus 63 leden en plaatsvervan gers moeten aanwijzen in plaats van 21 zoals in het voorstel werd voorzien. den geconsumeerd; 85 procent van onze export, dat is de helft van onze productie, kan in Duits land worden afgezet. Het is van betekenis, dat vooral in het na- aar eieren worden geleverd. Daarop moeten wij ons zoveel mogelijk richten, zo meende de minister. Spr. verklaarde geen mogelijk heid te zien op korte termijn de productie in overeenstemming te brengen met de afzetkansen. In dien een noodtoestand zou ont staan er is echter geen enkele aanleiding om die te vrezen, al dus de minister zou men er toe kunnen overgaan een gedeelte van de pluimveestapel af te slachten. Een dergelijk beleid zei- de hij echter zeer ongewenst te achten. Het beleid moet er z. i. op gericht zijn in het komende jaar de productie zoveel mogelijk aan te passen aan de te schatten af zetkansen. Dit vraagstuk is in behandeling in het georganiseerd ovérleg tussen het bedrijfsschap voor pluimvee en eieren en de stichting voor de landbouw met de overheid. Ook ten aanzien van de kwes tie, dat men niet boven een pro ductie van drie millioen varkens per jaar moet komen, is studie in het georganiseerd overleg gaande. Over de middelen om in voor komende gevallen een prijzenval dan wel de gevolgen ervan voor de producenten te voorkomen zeide de minister o.a. nog, dat er ten aanzien van het varkensvlees een aantal bijzondere maatrege len zijn, die tot nu toe gunstig hebben gewerkt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft te Washington ver klaard, dat hij „volledig ver trouwen heeft in de noodzaak van de Ver. Naties". Dulles zeide tot het Ameri kaanse comité tot steun aan de Ver. Naties, dat, als de wereld organisatie ineen zou storten en een derde wereldoorlog zou be ginnen, ,,'t eerste dat wij daar na zouden doen, het oprichten van een nieuwe Ver. Naties zou zijn". De minister meende, dat de hoop waarop de organisatie der Ver. Naties was gebouwd, zou blijven leven, ofschoon vele mensen teleurgesteld waren door haar daden en geloofden dat zij had gefaald. Hij zei dat de organisatie geen wonderen kon doen en de we reld in -een handomdraai in een utopie kon veranderen. HELPER WERD ZELF SLACHTOFFER. De 28-jarige heer H. O. Kaak uit Den Haag, die op de Haagse- weg nabij Amsterdam wandelde en een aanrijding zag gebeuren tussen een personenauto ap een weifelende wielrijder, aarzelde niet het slachtoffer te hulp te snellen. Hij stak echter zo on voorzichtig de weg over dat hij zelf werd aangereden door een personenauto. Met een gebroken knieschijf werd hij naar een zie kenhuis in zijn woonplaats over gebracht. De Duitsers hebben negatief geantwoord op een Egyptisch verzoek om Egypte -experts te leveren om de Egyptische solda ten in het voeren van'de gue- rillastrijd te oefenen. Aardig is het motief, dat de Westduitse regering opgaf voor haar weigering. De Duitse ex perts kunnen geen troepen op leiden, die bestemd zijn om mi litaire -acties te voeren, die in strijd zijn met de conventie van Genève Een ernstige botsing tussen neo-fascististen en de politie heeft het centrum van Napels in een slagveld herschapen. On geveer 65 personen, onder wie 10 politiemannen liepen verwon dingen op. De ongeregeldheden ontston den, toen de politie trachtte tienduizend leden van de neo- fas-cistische „sociale beweging" te verspreiden, die, na het luis teren naar verkiezingtoespra ken van enige van hun leiders, zonder toestemming der autori teiten een optocht hadden ge vormd. De betogers wierpen een bar ricade op, vanwaar zij begonnen de politie, toevallige voorbijgan gers en de auto's, welke niet verder konden rijden, met ste nen te bekogelen. Een autobus liep ernstige schade op en de ruiten van een warenhuis wer den ingegooid. Tenslotte geluk te het de politie, door de weg versperring te breken en de de monstranten uiteen te drijven. In de New York Herald Tri bune wordt de verklaring van senator Alexander Wiley, dat hij het eens is met de uitspraak van president Eisenhower, dat „geen enkel land in deze wereld alleen kan staan", met grote instem ming begroet. In dit hoofdartikel wordt ge zegd, dat van de vele redevoerin gen, die ter gelegenheid van Memorial Day zijn gehouden, „geen enkele van groter beteke nis is" dan die van Wiley, de voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen. Wiley sprak zijn rede uit op de natio nale begraafplaats Arlington in Washington ten overstaan van een gehoor, waaronder zich ook president Eisenhower bevond, die duidelijk blijk gaf van zijn in stemming met de rede van Wiley. Het blad noemt de uitspraken van Wiley, die de voornaamste woordvoerder van de regering over het buitenlands beleid in het congres is, „gezond en te juister tijd gemaakt". Wiley zeide o.m.: „Nog niet zo lang geleden wa ren de Verenigde Staten van Amerika niet meer dan een natie temidden van de andere naties ter wereld. Maar er is heel veel veranderd. Ons land heeft zich een leidende positie weten te verwerven en is door de loop der geschiedenis de hoeder geworden van de grote waarden die de mensheid door bloed, zweet en tranen heeft bij eengegaard. Op ons rust de verantwoorde lijke taak te bepalen, op welke wijze wij in staat zullen zijn de problemen, waarmede wij worden geconfronteerd, op te lossen. Op ons rust de verantwoordelijke taak ons land te verdedigen tegen de dreiging van binnen en van buiten, die onze godsdienst, onze vrijheid en ons politiek en econo misch stelsel zou vernietigen. Ofschoon wij ons versterken te gen de bedreiging die in eigen land aanwezig is, is onze verster king tegenover hen, die ons van buitenaf willen vernietigen, on voldoende. Ons land is op militair gebied nog niet voldoende paraat evenmin als op zuiver geestelijk terrein. Er is geen enkele reden voor angst of paniek; integendeel, er moet vertrouwen zijn. Laten wij ons steeds voor ogen houden dat Amerika onkwets baar, onoverwinnelijk en volledig is opgewassen tegen de taak, die het leiderschap haar op de schou ders heeft gelegd en laten wij die idee in tastbare werkelijkheid omzetten. Laten wij elke angst, twijfel, wankelmoedigheid en tweespalt uitbannen, die eert af doende verdediging van Amerika en de vrije wereld zouden verhin deren. De strategie en oorlogvoering van voorheen zijn voor het atoomtijdperk verouderd en even min zullen de tactiek, de wapens en de geestesgesteldheid van vroeger jaren voldoende blijken te zijn". Hij liet hierop een pleidooi vol gen voor grotere eenheid onder de vrije landen en zeide dat de veiligheid van de vrije wereld ook afhangt van de kracht en de een heid van 'onze bondgenoten. Hij voegde hieraan toe; „Als iets verdeeldheid tussen ons teweeg zou kunnen brengen, is het wel het feit dat wij niet pa raat zijn. De eenheid van onze bondgenoten is van essentieel be lang. Zij moet een levende een heid zijn en niet alleen een een heid op papier. Geen enkel land kan in de 20-ste eeuw op zich zelf bestaan en geen enkel land kan op zich zelf sterk en veilig staan". Wiley bracht de Verenigde Na ties hulde, „niet als een super staat" maar als een organisatie, waarin vrijheid bestaat en op ba sis van vrijwilligheid gewerkt wordt aan een beter begrip onder de landen onderling. Hij sprak de hoop uit dat de a.s. ontmoeting tussen Eisenhower en de pre miers van Groob-Brittannië en Frankrijk een grotere eenheid zal bevorderen tussen de vrije landen, welke alle aan dezelfde gevaren blootstaan. Collecte Stichting 1940'45. De te Terneuzen en Sluiskil gehouden collecte voor de stich ting 1940—'45 heeft ƒ1185,43 op gebracht. Don Camillo. Het verhaal „Giovanni Gua- reschi" over de dorpspastoor Don Camillo, die in voortdurende on min leeft met de communistische burgemeester Pepponne en zijn aanhang, is in ons land reeds voldoende bekend. De film, die er van gemaakt is en die deze week in het Luxor- theater en het Concertgebouw draait, trekt overal geweldige belangstelling. Men wordt niet vermoeid met diepgaande problemen, al is de inhoud dan het wereldconflict tussen christendom en commu nisme. Het blijft hier beperkt tot Don Camillo's wereldje, het dorpje in Italië. Het conflict verloopt luchtig en speels. Fernandel, een prachttype van een dorpspastoor, en z'n tegen stander de communistische bur gemeester Pepponne, staan voortdurend op voet van oorlog, maar het is een vriendenoorlog. Beiden zijn even goede christe nen. Heel de film zit vol geestig heden. Alles bij elkaar is het een bewonderenswaardige film, een geestige film, die ook hier volle zalen zal trekken, al zijn de toe gangsprijzen voor deze bijzonde re film verhoogd. Roode Kruis filmavond. Voor de gisteravond gehouden filmavond ten bate van het Roode Kruis bestond goede belangstel ling. De voorzitter van het actie-co mité, de heer mr P. W. C. C. M. van Meerwijk, sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Oor spronkelijk had de gedachte be staan in verband met de natio nale ramp de actie niet intens te voeren. Nu het toch gebeurt is men verblijd, want het resultaat overtreft zelfs alle verwachtin gen. Daarom wilde hij in het openbaar zijn dank betuigen voor alles en aan allen die de actie zo doen slagen. Na de aanwezigen een goede avond te hebben gewenst en de directie van het Luxor Theater te hebben bedankt voor de mede werking werd de film „Het leven van dr Ehrlich" vertoond, die op de aanwezigen een diepe indruk maakte, vooral door de persoon van dr Ehrlich, die met inzet van zijn leven zich in dienst stelde van de wetenschap. Zoals bekend zal in Augustus voor de 3e divisie een proefmobi lisatie worden gehouden met daaraan verbonden een proefvor- dering van auto's. Deze vordering zal in totaal 600 motorrijtuigen omvatten, verdeeld als volgt: 56 personen auto's, 352 bestelauto's en 213 vrachtauto's. Namens de minis ter zijn aan de burgemeesters van veertig daarbij betrokken gemeenten de aanwijzingen en richtlijnen voor de vordering uit gegaan. De burgemeesters zul len aan bezitters van daarvoor in aanmerking komende auto's een oranje „lastgeving proefvorde- ring" zenden. Met dit biljet zal men zich op de dag van de proef mobilisatie moeten melden bij een verzamelpunt, dat door de burgemeester zal worden aange geven. Het tijdstip van de proefmobili satie zal een dag tevoren via aan plakbiljetten en radio worden be- kengemaakt. Ter geruststelling diene dat de auto's tijdens de proefvordering, die enige uren in beslag zal nemen, bestuurd zullen worden door de eigenaars of hun ge machtigden. Men zal zich 's mor- gens om zeven uur moeten mel den en als regel kan men dan om 12.00 uur weer over zijn wagen beschikken. De vergoeding is voor personenauto's gesteld op 2,50 per uur en 0,17 per km, terwijl dit bedrag voor vracht wagens naar het laadvermogen varieert van 3,10 en 0,21 tot en met ƒ4,20 en ƒ0,41. Aangezien de vordering alleen wordt gedaan ten behoeve van de troepen van de derde divisie, houdt dit in, dat als regel alleen zal worden gevorderd in de om geving van die plaatsen, waar deze troepen mobiliseren. Daar door zal b.v. in Noord-Brabant vrij veel worden gevorderd; voorts ook in de omgeving van Leiden en Den Haag. In het buitenland bestaat grote belangstelling voor deze proef- yordering en men is benieuwd hoe zij, gezien de korte tijd van voor bereiding, zal verlopen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen ver. tegenwoordigers van S.H.A.P.E. zich op die dag op de hoogte komen stellen van de gang van zaken. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Dronken automobilisten. De taxi-chauffeur J. v. d. A. te Nieuwvliet had zich voor de Mid delburgse politierechter te ver antwoorden wegens een opzette lijke aanrijding in dronken toe stand. Verdachte was volgens zijn verklaring op een andere auto ingereden, toen deze zijn lichten niet dimde. Na de aan rijding was hij doorgereden, maar later slapend in zijn wagen aangetroffen. De verdachte ontkende dron ken te zijn geweest, hoewel hij toegaf tussen 10 uur 's morgens en 10 uur 's avonds ongeveer tien glazen en tien flesjes bier te heb ben gedronken. Een bloedproef op de dag der aanrijding had uit gewezen, dat hij circa acht bor rels moest hebben gedronken. De politierechter veroordeelde hem tot zes weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de bevoegheid om motorvoertui gen te besturen. De filiaalhouder P. v. d. L. te Goes was voor de tweede maal dronken achter het stuur van zijn auto aangetroffen. Hij werd veroordeeld tot drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en in trekking van het rijbewijs voor zes maanden. ENGELSMAN STOND TERECHT WEGENS OPLICHTING. „Waarom bent u eigenlijk in hoger beroep gegaan?" zo vroeg de president van het Amster damse gerechtshof aan de En gelsman J. W. C. „To give the court the oppor tunity of correcting an injustice". „Om het hof de gelegenheid te geven een onrecht te herstellen") gaf verdachte ten antwoord. Oplichting en poging tot op lichting door middel van vafefe- chèques w^s hem ten laste ge legd. De „gelegenheid" werd door het hof echter niet alleen in de door verdachte aangeduide zia. „benut", want men begon met onder Terneuzen komen te res sorteren. Een belangrijk aantal taken, die tot nu toe door het G.A.B. te Middelburg werden ver vuld, worden met ingang van 1 Juli a.s. aan het arbeidsbureau te Terneuzen gedelegeerd. Lichte aanrijding. Tijdens het schutten door de middensluis vormde zich gister namiddag een file van wachten de auto's voor de hefbrug. Toen de brug weer voor het verkeer was opengesteld wilde de chauf feur J. M. uit Arnemuiden zijn vrachtauto in beweging brengen. Daar de motor bij het starten niet direct aansloeg liep de vrachtwa gen op de helling van de Dijk- straat achteruit tegen een auto van de garage De J. uit Axel, waardoor deze aan de voorzijde licht werd beschadigd. Brand. In de vlasserij van de heer R. A. alhier brak brand uit, welke waarschijnlijk was te wijten aan het warm lopen van de motor. Onmiddellijk werd de plaatselij ke brandweer gealarmeerd. Het grootste onheil kon worden voor komen. De zwingelstal brandde gedeeltelijk uit, waarbij ook schade aan de machinerieën toe gebracht werd. Vernieuwing van het wegdek ZuiddorpeOverslag. Hoewel er vele problemen uit de weg moesten worden geruimd om te kunnen overgaan tot alge hele vernieuwing van de prac tisch onberijdbare weg Zuiddor peOverslag, is men thans zo ver gevorderd dat de inwoners van beide gemeenten en de vele weggebruikers binnenkort uit de ellende worden verlost. Veel is er gedaan van de zijde van het provinciaal bestuur, dat terecht de vernieuwing van deze weg inzag. De gemeente- en polder besturen zijn meerder'e malen met het provinciaal bestuur in vergadering geweest. De gemeen ten hebben zich bereid verklaard de gevraagde bijdrage af te staan, alsmede de polders welke nu dijkgeschot of verhoogd dijk- geschot mogen heffen. De voorbereidingen zijn reeds in volle gang en men verwacht dat de aanvang niet lang op zich zal laten wachten. Daar het hier een grote verkeersweg zal wor den, die aansluit op de weg naar Gent, is het nog niet zeker welke route zal worden gevolgd. Vol gens plannen zou het dorp Over slag hier niet dan wel gedeel telijk bij worden betrokken. Er zal naar worden gestreefd het Nederlandse en Belgische tolkan toor meer te centraliseren om een beter internationaal verkeer te krijgen. Wat betreft in- en uitvoer zal Overslag hierdoor meer in de belangstelling komen en een drukker verkeer krijgen naar Gent en omstreken. De overheid heeft voor deze gele genheid dan ook veel interesse. to.fi»*-.". - - Een gratis reis. Mevr. Van HaeleMussche ontving van het ziekenfonds het verheugende bericht dat zij op kosten van het fonds, van 21 tot 28 Juni een reis naar Lourdes mag maken. Zij heeft dit aanbod in dank aanvaard. Aanbesteding. Donderdagmiddag werd in het directiegebouw van de waterke ring der «al. polders Ser-Lippens c.a. de uitvoering der werken en leveringen aanbesteed tot ver betering en onderhoud der zee wering van de polders (bestek no. 138). Ingeschreven werd als volgt: W. v. d. Berg te Bruinisse voor 32.975; A. de Bourgraaf te Wil- helminadorp ƒ32.970; C. v. d. Klippe te Vlissingen ƒ32.400; K. Lucasse en G. Sponselee te Walsoorden 32.325; A. Sponse lee te Kloosterzande ƒ32.290; M. v. d. Velde te Bruinisse ƒ32.114; A. en J. F. Warrens te Ossenisse 31.990. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten is het werk ge gund aan de laagste inschrijver. hem een lijst van negen veroor delingen en in Engeland onder gane straffen voor te houden. Verdachte had getracht in een Amsterdamse fotozaak een onge dekte chèque als betaling te doen dienen van een duur fototoestel (1200 gulden). Het wisselgeld van de chèque (van 1500 gulden) kreeg hij echter niet mee, even min als het foto-apparaat. De chèque bleek waardeloos te zijn In een kledingzaak had C. meer succes. Hij nam een som van 400 gulden wisselgeld benevens en kele kledingstukken mee, een waardeloze chèque achterlatend. De procureur-generaal ken schetste verdachte als een inter nationale oplichter en zeide „het volle pond te willen eisen". Er zou hier een paradijs voor bui tenlandse oplichters ontstaan, als de Nederlandse rechtspraak een speciale clementie betrachte je gens buitenlanders. Hij vond de twee jaar, die verdachte in eer ste instantie waren opgelegd, te gering en besloot met een straf van vier jaar te eisen. De raadsvrouwe van verdach te vestigde er de aandacht op, dat de door C. afgegeven chèques juridisch gezien geen chèques waren en dat men hier dus niet van vervalsing kon spreken. Zij meende dat vrijspraak moest vol gen. Verdachte merkte zelf nog op „liever drie jaar in een Ne derlandse gevangenis te willen zitten" dan de persoon, die hem de chèques ter hand zou hebben gesteld, bekend te maken. Reorganisatie gewestei. arbeidsbureau. De reorganisatie van de gewes telijke arbeidsbureaux in Zeeland is thans voltooid. Onder het dis trictsbureau voor de provincie Zeeland vallen voortaan Middel burg, Goes, Zierikzee en Terneu zen. Tot directeur van het arbeids bureau te Terneuzen is benoemd de heer C. Jansen, tot dusver di recteur van het bijkantoor. Op 1 Nov. 1921 trad de heer Jansen in dienst als klerk bij de gemeente lijke en districtsarbeidsbeurs te Terneuzen, waarvan wijlen de heer J. F. de Cooker hoofd was. Bij diens vertrek in 1933 moest op hoog bevel een niet-Zeeuws Vlaming de vacature vervullen, hoewel de gemeenteraad op het standpunt stond, dat de heer Jan sen de aangewezen candidaat was. De subsidievoorwaarden de den het gemeentebestuur echter zwichten voor de aandrang van de rijksdienst en zo werd toen be noemd de heer J. Brinckman. De heer Jansen treedt sedert 2 September 1944 als directeur te Terneuzen op. De reorganisatie houdt in, dat de bijkantoren Hulst, Sas van Gent en Oostburg ZAAMSLAG. Huwelijksaangiften. 1 Mei. Antheunis Dekker, 43 j. en Ja- coba E. Varel, 40 j. 7 Mei. Jozias G. Goossen, 30 j. (van Axel) en Cornelia H. Snap, 30 j. 28 Mei. Gilles C. van de Vrede, 27 j. en Neeltje A. Dieletnan, 19 j. Huwel.-voltrekkingen. 8 Mei, Pieter J. Flipse, 20 j. en Suzan - na C. de Putter, 16 j. 15 Mei. Antheunis Dekker, 43 j. en Ja- coba E. Varel, 40 j. 21 Mei. Jo zias G. Goossen, 30 j. (van Axel) en Cornelia H. Snap, 30 j. Geboren. 8 Mei. Andries, z. van Marinus Stouthamer en Leuntje Buijze. 18 Mei. Adriana Johanna, d. van Jacobus D. Dees -en Clara C. de Regt. 26 Mei. Jan Levinus, z. van Corne- lis Mol en Elizabeth Sturm. Overlijden. 3 Mei. Dingetje Cové, 83 j„ echtg. van Jan Roo- se. 18 Mei. Adriana J. Roose, 90 j., wed. van Jan van Hermon. VOGELWAARDE. Huw.-voltrekkingen. 20 Mei. Arnoldus R. M. Vereecken, 27 j. en Maria C. Pieters, 21 j. 28 Mei. Rudolf de Kort, 31 j. en Louisa A A. Reijns, 23 j. 30 Mei. Johan nes J. Wullems, 28 j. en Elza L. Lambert, 23 j. Petrus I. A. Non- Canada zal deze maand 124 legervrachtauto's naar Euro-pa verschepen krachtens de Navo- overeenkomst tot wederzijdse hulpverlening. Nederland krijgt ten behoeve van de marine 30 drie-tonners, Frankrijk 50 drie-tonners, Bel gië 20 drie-tonners en Noorwe gen 4 drie-tonners en 20 kleine wagens. Op de weide van de heer P. Dieleman—Jansen te Hoek werd weer de jaarlijkse rundveekeu ring gehouden. De aanvoer kon wel wat groter geweest zijn, doch het aanwezige vee was van pri ma kwaliteit. Bij. het melkvee was naast een goed exterieur ook de aanleg voor een hoge melkgift aanwezig. Het jongvee was goed gelijnd en best ontwik keld met veel adel en veelbelo vend voor de toekomst. Resultaat van de aangevoerde dieren: Stieren: Gerard v. d. Wetering, eig Stierenvereniging, le prijsklasse, Boukjes Diamant, eig. F. P. Die leman, le pr., 77 p.; Dora's Ade- ma, eig. Fa. RiemensDieleman, 2e prijsklasse; Matador van Gra vin 2, eig. L. J. Mullaert, eervol le vermelding, le Kalfskoeien: 1. Amalia, eig. K. G. Tollenaar, 80 p.; 2. Adèle, eig. idem, 79 p.; 3. Aagtje, eig. idem, 78 p.; 4. Ma rijke, eig. Fa. RiemensDieie mand, 78 p.; 5. Irene, eig. F. P. Dieleman, 78 p.; 6. Nora, eig. Fa. RiemensDieleman, 77 p.; 7. Jansje 2, eig. P. DielemanJan sen, 77 p.; 8. Floortje, eig. J. Tol lenaar, 76% p.; 9. Dora 46, eig. J. Verpoorte, 75% p. 2e Kalfskoeien: 1. Anna, eig. K. G. Tollenaar, 79 p.; 2. Reintsje 3, eig. P. Diele man—Janpen, 78 p.; 3. Liza, eig. A. Tollenaar, 78 p. 3e Kalkskoeien: 1. Paula, eig. K. G. Tollenaar, 81 p.; 2. Nellie, eig. P. W. Jansen, 80% p.; 3. Lena, eig. idem, 80% p.; 4. Rika, eig. L, J. Mullaert, 80 p.; 5. Japke 11, eig. J. de Putter, 80 p.; 6. Lena, eig. P. Dieleman— Jansen, 78% p.; 7. Vera 2, eig. Wed. M. de Regt, 78 p.; 8. Anna, eig. idem, 78 p. 4e Kalfskoeien: 1. Emma 50, eig. K. G. Tolle naar, 82 p.; 2. Anna, eig. F. P. Dieleman, 81 p.; 3. Gravin 2, eig. L. J. Mullaert, 80 p. Oudere koeien: 1. Marie, eig. K. G. Tollenaar, 83 p.; 2. Dora, eig. J. J- Verpoor te, 81 p.; 3. Bertha, eig. P. W. Jansen, 81 p; 4. Emma, eig. F. P. Dieleman, 80 p.; 5. Nora, eig. F. J. de Jonge te Terneuzen, 79 p. Kampioene werd de koe Marie, van K. G. Tollenaar. Kalfvaarzen: 1. Gravin 4, eig. L. J. Mullaert; 2. Tineke, eig. J. J. Verpoorte; 3. Trijntje, eig. H. Wolfert-Scheele; 4. Marie, eig. A. Tollenaar; 5. El- lie 6, eig. Fa. RiemensDiele man; 6. Irene, eig. idem. Drachtige vaarzen: 1. Gravin 5, eig. L. J. Mullaert; 2. Kitty, eig. J. de Koeijer; 3. Corrie, eig. P. W. Jansen; 4. Aar tje 2, eig. Joh. J. Dieleman. Jonge vaarzen: 1. Betje ,eig. A. Tollenaar; 2. Keetje, eig. idem, 3. Grietje, eig. P. W. Jansen; 4. Rika 2, eig. L. J. Mullaert; 5. Dora 2, eig. F. J. de Jonge te Terneuzen. De inzenders waarbij geen plaatsnaam vermeld wonen te Hoek. neman, 28 j. en Maria Th. Wul lems, 26 j. Geboren. 3 Mei. Maria Catha- rina, d. van René Maas en Ro salia J. Pieters. 15 Mei. Maria Leonie, d. van Emmanuël Due- rinck en Roza M. Asselman. 21 Mei. Anna Maria Elisa, d. van Augustus Perdaen en Gerarda Vereecken. 22 Mei. Franciscus Gerardus, z. van Leonardus A. Uitterhoeve en Maria R. de Rijk. Odilia Emma Maria, d. van Pe trus J. F. Remorie en Regina M. van den Bosch. 23 Mei. Benja min Edmond, z. van Camille S. Vermeire en Martha Koop man. 24 Mei. Maria Eugenia Ro salia, d. van Hypolitus Erpelinck en Emma R. Wullems. 25 Mei. Marcel Josephus Dominicus Maria, z. van Johannes de Booij en Philomena Neve. 29 Mei. Oarolus Albertus Marie, z. van Camillus J. Boeijkens en Elisabeth Smits. Overlijden. 10 Mei. Petrus Ma- hu, 88 j., wedn. van Maria L. Muller. VOGELWAARDE. In deze gemeente hebben zich gevestigd: Desiré van Bellen en gezin van Ovezande; Petrus C. Danc- kaert van Apeldoorn; Johannes M. Strobbe van HilversumBer tha M. de Blakker van Middel burg; Theo A. van der Velpen van Axel; Jacobus Scheele en gezin van Axel. Vertrokken: Bertha M. Valckx naar Vlis singen; Anna M. J. Kuijpers De Schepper naar Noordoast- polder; Johannes F. Buijsrogge en gezin naar Noordoostpolder; Helena M. Buijs naar Hulst; An na C. de Waal naar Terneuzen; Paulina J. Bun naar Noordoost polder; Josephus A. Borm naar Noordoostpolder; Greselda M. S. Fermont naar Hulst; Willy A. de Valck naar Hontenisse. „Steeds Sneller", IJzendijke. Algemene prijsvlucht uit Dourdan. De uitslag van de eer ste 10 was: 1. en 2. J. van der Linde, Bier vliet; 3. G. de Wever, Schoon- dijke; 4. P. de Smit, Sluis; 5. J. Risseeuw, Breskens; 6. C. van Voore, Biervliet; 7. A. de Sutter, Aardenburg; 9. R. Blaakman, Sasput; 10. A. de Vos, St. Kruis. Prijsvlucht uit Dourdan. Snel heid eerste duif 1039 meter. 1. A. Lammens; 2. H. Gros man; 3. en 8. A. de Smet; 4. en 10. A. Mussche; 5. L. Jaumotte; 6. A. Termote; 7. W. van der Slikke; 9. H. Steenaert. Zeeuwse Concourscombinatie. Prijsvlucht uit Quievrain met 1594 duiven. Snelheid 1ste duif 1275 meter. W. v. d. Linde 21, 24, 45, 47, 50 en 75; J. Wisse 23 en 85; P. Ver- berkmoes 55; J. Ollebek 60.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2