Spoedige overeenstemming te Panmoendjon? Nieuwe ontwikkeling op het gebied der atoomenergie Rampenfonds België en de Europese verdedigingsgemeenschap Vervroegde verkiezingen Indonesië De infiltraties op Nieuw-Guinea WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN De kabinetscrisis in Indonesië Opnieuw een spionnageaffaire in Zweden Laatste Amerikaanse atoomproef van deze lente Aan de vooravond der Italiaanse verkiezingen Harde woorden van senator Wiley KORTE FLITSEN Zijdie zijn omgekomen VRIJDAG 5 JUNI 1953. 8e Jaargang No. 2359- De bestandsbesprekingen hervat Deense gift voor de rampgebieden Faillissement van „De Ommelanden" aangevraagd Nieuwe Tonge krijgt nieuwe woningen Bouwt Thailand verdedigingslinie langs de Mekong Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De delegaties van de V. N. en de Noordelijken hebben Donder dag haar besprekingen te Pan moendjon hervat. Tien dagen ge leden waren de onderhandelin gen verdaagd teneinde de Noor delijken de gelegenheid te geven, de nieuwe voorstellen der V. N. om een einde te maken aan de impassie over het krijgsgevan- genvraagstuk te bestuderen. De voornaamste onderhande laar van Zuid-Korea, generaal Tsjoi Doek Sjin, maakte ditmaal geen deel uit van de delegatie der Verbondenen. Volgens be richten uit Tokio is hij dezer da gen afgetreden, nadat hij gewag had gemaakt van een Zuidkore- aans protest tegen de jongste voorstellen der V. N. De enige Zuidkoreaan in de delegatie der V. N. kolonel Lee Soo Yoeng, die reeds sinds het begin der onder handelingen deel van de delega tie heeft uitgemaakt. De afwezigheid van generaal Tsjoi wordt algemeen uitgelegd als een protest tegen de voorstel len, welke de Verbondenen op 25 Mei hebben ingediend. De op deze datum gehouden admini stratieve plenaire bijeenkomst was ook door de generaal geboy cot. Nadat men vijf kwartier bijeen was geweest, werden de bespre kingen op verzoek van de Ver bondenen tot Zaterdagochtend verdaagd. Een woordvoerder der V. N. beperkte zich na afloop der bij eenkomst tot de mededeling, dat de gedelegeerden ook ditmaal in „uitvoerende" zitting bijeen wa ren geweest, waardoor er geen verklaring kon worden afgelegd. In kringen der V. N. te Tokio is men van mening, dat op de bijeenkomst van gisteren voort gang is gemaakt. Men gelooft, dat de Noordelijken de jongste voor stellen der Verbondenen hebben aanvaard, maar zeker voorbe houd hebben gemaakt en tegen voorstellen gedaan, hetgeen de Verbondenen er toe zou hebben gebracht tot Zaterdag uitstel te vragen. Van betrouwbare Zuidkoreaan- se zijde wordt vernomen, dat de Noordelijke afgevaardigden Don derdag te Panmoendjon slechts enkele bezwaren hebben inge bracht tegen het jongste nog geheime plan van de Verenig de Naties voor een bestand en dat elk ogenblik overeenstemming kan worden verwacht. De Zuidkoreaanse zegsman wil de zich niet wagen aan een voor spelling over het al of niet teke nen van zulk een wapenstilstand door de Zuidkoreaanse president Syngman Rhee. Ondanks de officiële geheim houding is het duidelijk, dat men in hoge regeringskringen te Washington ook verwacht, dat overeenstemming op handen is. Er zijn aanwijzingen, dat de jong ste communistische reactie neer komt op een aanvaarding van de hoofdzaken van het voorstel der Verenigde Naties. DE STRIJD. Ongeveer 2000 Chinezen hebben Donderdagochtend een tegenaan val ingezet aan het oostelijke front, waar Zuidkoreanen juist twee voorpoststellingen hebben heroverd. 19 Superforten voerden een zware aanval uit op Noordelijke stellingen in het gebied van de „IJzeren driehoek" aan het cen trale front. Zij lieten 190 ton bommen vallen. In de sector Koemhwa woedt 'n hevige strijd Op vliegdekschepen gestation- neerde vliegtuigen der V. N. be stookten opslagplaatsen, munitie depots en vliegvelden langs de Oostkust. In totaal is thans bij het na tionale rampenfonds een bedrag van 115 millioen binnengeko men. Sinds Woensdag is er n.L wederom honderdduizend gulden bijgekomen. In tegenwoordigheid van de Nederlandse gezant te Kopenha gen, mr. Luden, heeft de voor zitter van het Deense jongeren- verbond, Proost Valentiner, een chèque van 180.939 kronen over handigd aan de heer Shoch, de voorzitter van het Deense Rode Kruis, ten bate van de slachtof fers van de watersnood in Ne derland. Op de bijeenkomst, die werd gehouden op het hoofdkwartier van het Deense Rode Kruis, werd in overleg met mr. Luden beslo ten, het geld te gebruiken voor een instelling voor de Neder landse jeugd in het rampgebied. Mr. Luden sprak een dank woord uit voor de gave. De al of niet verenigbaarheid Van het verdrag der Europese verdedigingsgemeenschap met de Belgische grondwet houdt de ge moederen in België nog steeds bezig. Zoals men weet heeft de Raad van State, aan welke het verdrag ter beoordeling werd voorgelegd, in ondubbelzinnige bewoordingen te verstaan gege ven, dat dit in strijd is met de constitutie in haar huidige vorm. In een commentaar op de uit eenzettingen van majoor Saleh Lahade inzake infiltratie van In donesiërs in westelijk Nieuw- Guinea schrijft de „Makassaarse Courant", dat het nu meer dan ooit noodzakelijk is, dat naar de toedracht van het gebeurde een onpartijdig, internationaal on derzoek wordt ingesteld. „Het zou een geval van moord zijn", aldus het blad, „indien de Nederlandse soldaten, ziende, dat de aangekomen prauw soldaten van de T.N.I. aanbracht, die zich in deerniswekkende toestand be vonden, deze soldaten zonder meer zouden hebben aangevallen en gedood". Het blad meent, dat de mogelijkheid van een betreu renswaardig misverstand als oor zaak van de gebeurtenis niet is uitgesloten en zegt, dat in dat ge val een internationaal onderzoek zich zal hebben te richten op de medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Opklaringen. Veranderlijke bewolking met flinke opklaringen en vrijwel overal droog weer. Over het alge meen iets hogere temperaturen dan gisteren. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. ZATERDAG 6 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.45 9.20 10.00 10.10 n.m. 9.08 9.43 10.23 10.33 ZON MAAN Juni. 5 4.23 20.54 1.06 13.29 6 4.23 20.55 1.21 14.53 7 4.22 20.56 1.36 16.19 8 4.21 20.57 1.55 17.46 9 4.21 20.58 2.18 19.10 vraag, hoe het ontstaan van een misverstand mogelijk was. De „Makassaarse Courant" be toogt voorts, dat tegenover het rapport, dat majoor Saleh Laha de in staat stelde de pers in po sitieve vorm in te lichten, ten behoeve van een onpartijdig on derzoek het rapport van de be trokken Nederlandse comman dant dient te worden onderzocht. „Mocht een internationaal on derzoek de feiten bevestigen, zo als deze gesteld zijn in de officiële tegenspraak van majoor Saleh Lahade, dan is het duide lijk, dat de betrokken Neder landse commandant evenzeer tegenover de Nederlandse natie als tegenover de Indonesische uniepartner schuld draagt, voor welke hij zich tegenover de krijgsraad zal moeten verant woorden. Een zeer ernstige straf en aanvaarding van de conse quenties, welke daaruit voor de Nederlandse regering zullen voortvloeien, kunnen dan wor den verwacht, indien een inter nationaal onderzoek de feiten bevestigt", aldus besluit het blad. In een voor de radio uitge sproken verklaring over 't ont slag van het kabinet-Wilopo zegt de demissionaire regering o.a., dat het kabinet haar man daat heeft teruggegeven, omdat er de laatste tijd nieuwe moei lijkheden waren gerezen, welke van dusdanige aard zijn, dat het kabinet die slechts te boven kon komen met de steun van de grote partijen, die de regering droegen. Het bleek echter, dat deze verlangde steun zeer moei lijk te verkrijgen was. Verder wordt in de verklaring o.a. gezegd, dat evenals dit in het verleden enige malen het geval was ook dit kabinet zich terugtrok tengevolge van meningsverschillen tussen de partijen, welke de regering dra gen. Het is derhalve duidelijk voor ons, aldus de verklaring, dat 't Indonesische volk zich nog be vindt in het proces van zoeken naar een vorm van democratie, welke met zijn geestesgesteld heid overeenkomt. Ook een door de regering be noemde commissie van 4 rechts geleerden blijkt tot de conclusie te zijn gekomen, dat de over dracht der souvereine rechten in het kader van de Europese ver dedigingsgemeenschap een dus danige omvang aanneemt, dat deze moeilijk door het parlement kan worden bekrachtigd zonder voorafgaande aanpassing van de grondwet. De minister van Buitenlandse Zaken Paul van Zeeland nam tot nu toe het standpunt in, dat het verdrag, evenals dit met de over eenkomst der kolen- en staalge meenschap gebeurde, door het parlement zou worden goedge keurd zonder te moeten overgaan tot een herziening van de grond wet en de hiermede gepaard gaan de nieuwe verkiezingen. Naar zijn mening kon deze herziening worden uitgesteld tot het ogen blik van de vorming ener politie ke Europese gemeenschap. Men verheelde zich in kringen van de C.V.P. ook niet, dat bij nieuwe verkiezingen de katholieke rege ring haar meerderheid in Kamer en Senaat er wel eens bij zou kunnen inschieten en haar illu sie vier jaar het bewind gevoerd te hebben in rook zou zien op gaan. De laatste weken blijkt men ook in katholieke kringen tot de overtuiging te zijn geko men, dat het standpunt van mi nister Van Zeeland onmogelijk gehandhaafd kan worden, daar de onverenigbaarheid van het ver drag met de constitutie al te dui delijk is. Een oplossing wordt de regering thans inzoverre gemak kelijk gemaakt, dat de liberalen hebben verklaard in 't parlement vóór het verdrag der Europese verdedigingsgemeenschap te zul len stemmen, indien op hetzelfde ogenblik 'n begin wordt gemaakt met de procedure van de herzie ning der grondwet. In dat geval zou het verdrag worden goedgekeurd door katho lieken en liberalen en zouden de wetgevende Kamers direct wor den ontbonden. Veertig dagen la ter zouden dan nieuwe verkiezin gen worden gehouden en nog 20 dagen later zou de constituante worden gevormd, die tot taak zou hebben de grondwet aan te pas sen aan de Europese verdragen. Hoewel de regering nog geen definitief antwoord heeft gegeven op het liberale voorstel, mag men aannemen, dat zij deze oplos sing zal aangrijpen om uit de im passe te geraken. De socialisten zijn uit princi piële overwegingen gekant tegen deze oplossing en zij blijven het standpunt innemen, dat het ver drag der Europese verdedigings gemeenschap eerst na een her ziening van de constitutie en na hiermee gepaard gaande verkie zingen kan worden goedgekeurd. De voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor atoom energie, Gordon Dean, heeft be kendgemaakt, dat men er in is geslaagd een atoombrandstof te fabriceren men wist tenmin ste evenveel of meer nieuw splitsbaar materiaal te verkrij gen dan bij de productie werd verbruikt. Deze ontwikkeling werd een van de meest revolutionnaire in de loop van het gehele atooim program genoemd. Dean waarschuwde er voor niet te menen dat deze nieuwe ontwikkeling het economisch ge bruik van atoomenergie bete kende. Zij houdt, volgens Gor don, wel de belofte in, dat op lange termijn een niet-militaire atoomindustrie nog beter moge lijk en aantrekkelijker zal zijn dan tot dusver. Het onderzoek dat tot deze nieuwe stap voorwaarts op het terrein van de atoomenergie leidde, werd verricht in het atoominstituut te Arco in de Amerikaanse staat Nevada. Hij gaf als voorbeeld van de betekenis der ontdekking onder staand voorbeeld. Stelt u een wereld voor, waar in 100 eenheden benzine zijn. Wanneer deze 100 eenheden waren verbruikt, zou er geen benzine meer zijn. Als wij, door de benzine met water te ver branden nieuwe benzine uit water zouden kunnen krijgen, bijv. 90 eenheden voor de 100 eenheden die wij bezaten, dan zouden wij steeds uit elke ver bruikte hoeveelheid 90 procent kunnen terugwinnen. Wij zou den dan, aldus Gordon, veel langer van de benzine kunnen profiteren, maar de voorraad zou langzamerhand afnemen. Maar wanneer wij in onze we reld van de 100 eenheden ben zine er in zouden slagen voor elke 100 eenheden, die tezamen met water worden verbrand, er 100 terug te krijgen, zou het mo gelijk zijn langzamerhand al 't water in benzine te veranderen. Er zou geen tekort meer aan benzine bestaan. Men moet deze bemoedigende ontwikkeling in haar ware ver houdingen zien. Uranium mag door deze uitvinding niet plot seling als een brandstof worden beschouwd, die eigenlijk niets kost. Bij het nu geslaagde onder zoek werd gebruik gemaakt van uranium, aldus Dean. Hij durfde niet te zeggen, dat dit inhield dat ook thorium voor een der gelijke „bloedprocedé" geschikt was. Aan het eind van zijn toe spraak voor het instituut-Ide- son voor electriciteit te Atlan tic City zeide Dean, dat het nieuwe procédé met uranium 'n belangrijke gebeurtenis is, maar dat een onmiddellijke revolu tionnaire ontwikkeling in de kosten van het verkrijgen van atoomkracht )niet waarschijn lijk is. Dean deelde mede, dat de reac tor te Arco uranium-235 ver brandt en dat daarbij niet-splits- baar uranium (uranium-238) verandert in splitsbaar pluto nium. Er komt 140 maal meer ura- nium-238 dan uranium-235 voor. Misschien zal tenslotte ook tho- IIELKWAGEN DOOR DIESEL TREIN GEGREPEN. Donderdagavond werd een melkwagen met paard van de Da ler-zuivelfabriek door de diesel- trein, die omstreeks tien uur uit Emmen te Coevorden aankomt, op de onbewaakte overweg nabij het R.K. kerkhof te De Loo nabij Coevorden gegrepen en totaal verbrijzeld. De bestuurder, de heer B. Blaauwgeers, die de bus sen van de grote melkrit had overgenomen en verder moest transporteren, kwam er met eni ge lichte verwondingen goed af, doch het paard werd gedood. In Stockholm is een nieuwe spionnagezaak ontdekt,. De om vang er van kan op het ogenblik echter nog niet worden overzien. De Stockholmse politie heeft de 19-jarige Lars-Henrik Tor- selius, die van goede huize is, doch met zijn familie heeft ge broken, aangehouden, verdacht van pogingen om militaire ge heimen uit te leveren aan de Sowjet-ambassade in de Zweed se hoofdstad. Torselius heeft reeds bekend vertrouwelijke gegevens te heb ben gestolen uit een militair depot, doch hij ontkent gepoogd te hebben spionnage te plegen. De politie meent te weten, dat hij zelf contact had opgenomen met de Sowjet-ambassade, waar hij mondeling militaire gehei men omtrent de verdediging van Stockholm uitleverde. Tor selius zou, zo meent zij, nog geen gelegenheid hebben gehad de persoon, met wie hij op de am bassade betrekkingen had aan geknoopt, documenten die hij bezat te overhandigen. De verdachte had geen vaste woonplaats en een wisselende werkkring en de politie gelooft, dat financiële overwegingen en niet politieke hem tot spionnage pogingen hebben gebracht. rium worden gebruikt en er is nog meer thorium dan uranium- 238, aldus Dean. De voorzitter van de Canadese commissie voor atoomenergie, dr C. J. Mackenzie, heeft het Ame rikaanse succes om atoombrand stof te „kweken", als een „zeer gewichtige" stap toegejuicht. Dr Mackenzie zei dat de ont wikkeling het hele beeld van de atoombrandstof in een nieuw licht zou kunnen plaatsen en dat zij het profijt dat Canada trekt van het uranium, dat in zijn bo dem wordt gedolven, met vele malen zou kunnen vermenigvul digen. De elfde en laatste atoom- proef in de huidige serie in de woestijn van de Amerikaanse staat Nevada is Donderdag ge houden. Het was tevens de grootste ontploffing in de lopende reeks, duidelijk zichtbaar te Los An geles, op 300 km afstand en on gewoon helder te Las Vegas op een afstand van 120 km. Zelfs in San Francisco, op 2000 km afstand, was het lichtschijnsel zichtbaar. Bij de proefneming waren geen troepen betrokken. Wel waren op verschillende afstan den van de ontploffingshaarö honden en muizen geplaatst. Aan de proefneming werd voorts deelgenomen door vliegtuigen van de luchtmacht. De proef was tweemaal uitge steld wegens slecht weer. De bom werd uit een vliegtuig geworpen. De paddestoelvormi- ge rookwolk, die na de ontplof fing oprees, scheen ongewoon groot. Ongeveer 5 seconden baadde de woestijn in een spookachtig wit licht, waarna zich in de kern van de explosie de beken de vuurbal vormde, die ditmaal ruim 30 seconden verblindend schitterde, driemaal zolang als bij dé bom die Hirosjima ver woestte, het geval was. VERKLARING VAN HET VATICAAN. De „Osservatore Romano" meldt: Het decreet van het Heilige Of ficie wat betreft de excommuni catie van de communisten, d.d. 1 Juli 1949, omvat alle Rooms-Ka- tholieke parochies over de ganse wereld, maar niet alle communis ten worden in de ban gedaan. Al leen zij, „die het atheïstische ma terialisme aanhangen en propa geren, worden geëxcommuni- ceerd". Te veel Amerikaanse congres leden, gebruiken te grote woor den, als waren zij van de ene dag op de andere deskundige op het gebied van de buiten landse politiek en andere be langrijke terreinen geworden, aldus heeft de republikeinse se nator Wiley, zelf voorzitter van de senaatscommissie voor bui tenlandse betrekkingen, Don derdag verklaard. Hij zei op een bijeenkomst van niet-regeringsorganisaties, dat congresleden, die geen lid zijn van commissies die de buiten landse politiek bestuderen, zich meer dienden te matigen als zij zich uitlieten over kwesties op het moeilijke gebied van de bui tenlandse politiek. „Er is teveel olympisch ge praat over hangende, ingewik kelde kwesties door personen binnen en buiten het congres die zich niet eens de moeite hebben gegeven de feiten te be studeren", zo verklaarde de senator. Wiley prees senator Taft, de republikeinse leider in de se naat, als de „loyale aanvoerder van Eisenhowers groep" en zei met nadruk, dat er geen per soonlijke twist bestond tussen hem en Taft, ondanks hun ver schillend standpunt in kwesties van buitenlandse politiek. Taft verklaarde zich onlangs voorstander van een gedragslijn, waarbij de Ver. Staten de Ver. Naties in Korea zouden verge ten als de bestandsbesprekin gen zouden falen en volgens hem diende Amerika zich de vrije hand voor te behouden in het Verre Oosten. Wiley opperde, dat Taft hier mee uitdrukking had gegeven aan een gevoel van diep onbe hagen van vele Amerikanen over „bepaalde verdachte han delingen en irriterende werke loosheid van Amerika's bond genoten". Allen, die de communistische partij steunen of er lid van zijn, „zijn schuldig aan een ernstige zonde en zij kunnen niet toege laten worden tot de Heilige Sa cramenten". Wat Nenni's socia listen betreft, „sommigen delen de atheïstisch-materialistische zienswijze van de communisten; anderen doen dit niet, maar allen zijn verbonden met de communis ten en dragen regelrecht bij tot de sterkte van de communistische partij en daarom zijn zij schuldig aan een even zware zonde als de communisten". „De Britse socialisten of La- bouraanhangers zijn goed. Zij zijn voorbeelden van de socialis ten, die geen atheïstisch-materia listische leerstellingen propage ren, die niet tegen de godsdienst strijden en tegen de persoonlijke en openbare moradl", aldus het blad. Bij de arrondissementsrecht bank te Groningen, zo verneemt A.N.P., is gisteren het faillisse ment van „De Ommelanden" aan gevraagd. De raad van Nieuwe Tonge heeft een voorstel van B. en W. aanvaard tot het bouwen van 120 nieuwe woningen, waarmede voor een bedrag van ruim één millioen gulden gemoeid zal zijn. Voor het bouwrijp maken van de grond wordt een bedrag beschik baar gesteld van ruim 100.000 gulden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bericht een aantal van 120 woningen gemoti veerd te achten. Door de ramp van 1 Februari moet in deze ge meente op een huizenverlies van 176 woningen worden gerekend. Het inmiddels ingezonden bouw plan heeft de instemming kun nen verkrijgen van de provin ciale directie van de wederop bouw en van de minister van wederopbouw. STAGNATIE IN DE AFGIFTE VAN KENTEKENBEWIJZEN. Vele klachten hebben de K.N.A.C. bereikt over de trage gang van zaken bij de afgifte van de ken tekenbewijzen. Was in het begin een periode van enige dagen nor maal; thans zijn 4 k 5 weken op onthoud geen uitzondering. Aangezien men gedurende die tijd het motorrijtuig niet kan ge bruiken, hetgeen grote schade voor belanghebbenden betekent, heeft de K.N.A.C. bij de minister van Verkeer met klem op verbe tering aandrongen. Het is de K.N.A.C. gebleken, dat zelfs voor een simpele overschrij ving geen vlotte afhandeling mo gelijk is. Ook indien het een ge brek aan voldoende personeel zou betreffen, behoort hierin ten spoedigste te worden voorzien. De prijs welke voor het kenteken moet worden betaald, geeft te meer recht op een snelle afdoe- ft De papagaai „Jerry" heeft 20.000 dollar geërfd van zijn eigenaar, Luther Sawyer, die on langs op 82-jarige leeftijd te Cambridge (Massachusetts) is overleden. Een zuster van de overledene verklaarde dat zij, „niet geheel tevreden" met deze schikking, de laatste wens van haar broer zal respecteren. ft De laatste van de drie bavia nen, die ruim een week geleden uit de dierentuin te Wupperthal waren ontsnapt, is naar zijn kooi teruggevoerd. Personeel van de dierentuin, tezamen met 'n over- valcommando, was er in geslaagd het dier in een konijnenhok te ja gen, waarna het met chloroform en traangasbommen werd be dwelmd. ft Een autobus met personen die de kroningsfeestelijkheden te Londen hadden bijgewoond, is op de terugreis bij Stafford gekan teld. Alle 31 inzittenden werden naar het ziekenhuis overgebracht. Tenminste twee van hen zijn ernstig gewond. ft Een goederentrein in de staat New York kreeg 35 minuten ver traging. De. wielen van de loco motief slipten en bleven op de zelfde plaats doordraaien, door dat de rails bedekt waren met 'n reusachtig leger rupsen. ft Bij een vuurwerk te Oftewa ter gelegenheid van de kroning van koningin Elizabeth is door 't voortijdig ontploffen van 'n vuur pijl een groot aantal personen gewond. De Thailandse maarschalk Pi- boel Songgram heeft, volgens 'n te Parijs opgevangen bericht van de Indische radio, bekend ge maakt, dat Thailand van plan is een verdedigingslinie langs de Mekong aan de grens met Laos te bouwen om een eventuele aan val te voorkomen. Het Informatiebureau van het Nederlantlsehe Roode Kruis heeft uitgegeven de 87e en 88e lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers van de wa tersnood. Hierop komen voor de namen van onderstaande Zeeuwse slachtoffers: NIEUWERKERK. Hubrina Peute, geb. 20-9-'43, laatste adres Ooststraat 185; Adriana Sies, geb. 25-9-'41, laat ste adres Stoofweg 150; Johan nes Lieven van der Weijde, geb. 5-10-'18, laatste adres Stoofweg 406. OFVVERKERK. Pieter Goudzwaard, geb. 26-11- '79 te Oosterland, laatste adres No. 192; Cornelis Joh. Kwaak, geb. 12-4-'87, laatste adres No. 151.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1