Binnenlands nieuws Sportnieuws Eric de Noorman en Bor Khan" I Nieuwe Biosmsnzsep is de kennismaking waard De Gemeenteraadsverkiezingen Bus met aanhangwagen te Rotterdam Duif verried spionnen Bestrijding aardappelmoeheid VOETBAL WIERENNEN Thans drie soorten Castella! WANDELEN IJSHOCKEY 99 Tijdens de Pinksterdagen 1.150.000 turven verbrand Kapitein Navarra op vrije voeten ZEEPOST OFFICIËLE PUBLICATIE ZONDERLING VERKEERSON GEVAL VAN VRACHTWAGEN. Overval op Israëlische dorpen Roemeens diplomaat uitgewezen uit de V. S. Staking in Fordfabiiek geëindigd Militaire conferentie Bsrma voeit rubber uil naar China Broodgebrek in Oosi-Duiisland BELGISCH ELFTAL VOOR STOCKHOLM. DE CREEKDAWN HAD MOTORSCHADE. ONGEWOON ONGEVAL. Een 24-jarige Britse verslagge ver, die juist gereed gekomen was met 't inrichten van zijn land huisje en enkele dagen later in het huwelijk zou treden, is het slachtoffer geworden van een on gewoon ongeval. Bij de aanvang van 'n landings oefening van militiaren op het eiland Arran, waarvan hij verslag zou maken, werd n.l. een hoog spanningslijn van 11.000 Volt door een luchtafweergranaat ge raakt. De lijn brak en slingerde over een stuk natte grond, waar de journalisten een plaats hadden gezocht. De verslaggever Osbor ne en Adamsen kwamen met de lijn in contact. Adamson bracht het er zonder zware verwondin gen af, ofschoon zijn kleding ge heel werd doorgeschroeid, maar Osborne overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Dinsdagmiddag tegen vier uur klonk op de Amsterdamse Wete ringschans bij het Westeinde het schurende geluid van 'n remmen de vrachtwagen, die in de rich ting Frederiksplein reed. Het voertuig liet een remspoor van 20 meter lengte achter, reed een omstreeks 55-jarige wielrijdster aan, ging vervolgens dwars de rijweg over en ramde een gepar keerde Volkswagen, die daardoor het trottoir opschoot, een boom pje ponder zijn gewicht tot de grond toe neerbuigend. Vóórdat de vrachtwagen tot stilstand was gekomen, bevond hij zich tot aan de achterwielen eveneens op het trottoir. Zonder Volkswagen en boom als snelheidsbrekers zou hij een behangwinkel zijn inge reden. Deskundigen van het hoofdbu reau van politie hebben de be stuurder een verhoor afgenomen. Zijn papieren waren in orde en zijn remmen bleken aan de eisen te beantwoorden. Hij verklaarde te hebben moeten remmen en uitwijken, doordat de wielrijd ster, toen hij haar wilde passe ren, plotseling sneller was gaan fietsen. De Volkswagen is reddeloos verminkt. De aangereden vrouw, die over pijn in het been klaagde en met schaafwonden aan de zorgen van de geneeskundige dienst was toevertrouwd, is later op eigen gelegenheid naar huis gegaan. RUZIE OM EEN HOND. Te 's-Gravenhage ontstond ru zie tussen de 69-jarige W. D. en de 44-jarige M. V. De oorzaak van de woordenwisseling was 'n hond. D. daagde V. uit binnen te komen, aan welke uitnodiging deze gehoor gaf. Binnengekomen werd een knip mes door D. naar V. geworpen, welk projectiel zijn bril verniel de. V. is naar het ooglijdersge- sticht gebracht. Hij had enkele glasscherfjes in zijn oog gekre gen. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP. De 36-jarige chauffeur G. G. uit Wezep heeft voor de ver- keerskamer van de Rotterdamse rechtbank terechtgestaan, omdat hij op 16 Januari j.l. in de avond met een veeauto, tegen de voor schriften in, zou hebben stilge staan op rijksweg no. 3 te Nieu- werkerk aan de IJssel, waardoor de auto van de 39-jarige verte genwoordiger P. J. S. er op is gebotst en de 68-jarige W. van Nijeholt, die naast hem zat, do delijk werd gewond en later over leed. Verdachte ontkende te hebben stilgestaan, maar een van de getuigen had hem horen zeggen, dat hij door mist en duisternis de weg was kwijt geraakt en daarom zijn wagen Deze zomer zal tijdens de spitsuren, voorlopig bij wijze van proef, op de druktste bus lijn, namelijk die welke van Rotterdam-Zuid via de Maas tunnel naar de achterzijde van het D. P.-station rijdt, een auto bus met een aanhangwagen in gebruik worden genomen. Kan een stadsbus 70 personen vervoeren, deze nieuwe combina tie biedt plaats aan 138 reizi gers. Er rijden in ons land nog en kele bussen met aanhangwa gens, maar de wagen te Rotter dam is niet zoals deze een ver bouwde bus, doch de eerste, die als aanhangwagen is ontwor pen en gebouwd, zo vertelde de directeur van de Rotterdamse electrische tram. Thans worden reeds proefritten met deze com binatie gereden. De lengte en de breedte van de bijwagen zijn resp. 7,50 en 2,40 meter lengte en de totale lengte van bus en aanhangwa gen bedraagt 18 meter. Alle 4 wielen van de bijwagen worden automatisch bestuurd zodat de wagen 't spoor van de bus pre cies volgt. Tussen bus- en bij wagen zijn verende banden aangebracht om te voorkomen, dat wielrijders tussen de twee wagenstellen zouden komen. Zou door een zware aanrijding bijv. de bijwagen losschieten, dan zorgt de luchtdrukremsy- steem, dat de bijwagen onaf hankelijk van de bus, met volle kracht wordt geremd. De kop peling tussen de wagens is echter zo sterk, dat een breuk door deskundigen uitgesloten wordt geacht. had stilgezet. De officier van justitie eiste een boete van ƒ150 subs, een maand hechtenis. Ook de vertegenwoordiger P. J. S. moest zich verantwoorden, omdat hij tijdens mist en duister nis met te grote snelheid zou hebben gereden. Verdachte meende alles te hebben gedaan om een aanrijding te voorkomen. Tegen hem werd ƒ200 boete subs, twee maanden geëist. Uit spraak op 9 Juni a.s. I GASVERSTIKKING TE DRIEBERGEN. Dinsdagmorgen ontdekte men, dat de woning van het bejaarde echtpaar Van Setten te Drieber gen gesloten bleef. Nadat men de deur had geforceerd, vond men het echtpaar levenloos in de slaapkamer. De slang van het gascomfoor in de keuken bleek te zijn ingescheurd, zodat de oude mensen door gasverstikking om het leven zijn gekomen. JACHT IN MOEILIJKHEDEN OP DE MAASVLAKTE. Op de Maasvlakte bij Hoek van Holland bevond zich gisteren een jacht in moeilijkheden. Eén der opvarenden is naar Oostvoorne gezwommen om bij de politie al daar hulp te vragen. Drie heren en twee dames waren nog aan boord. Omstreeks kwart voor ze ven 's avonds is uit Hoek van Holland de reddingboot President Jan Leis uitgevaren met een mo- torvlet op sleeptouw, die in on diep water goede diensten kan bewijzen. Het jacht was van Duitse na tionaliteit en afkomstig uit Ham burg. De naam is Edith. Op zijn reis van Hamburg naar Portu gal is het scheepje gestrand voor de kust van Oostvoorne, iets westelijker dan de plaats waar indertijd de Radmar heeft geze ten. De opvarenden hebben eerst het hoog water willen afwachten. Zij slaagden er echter niet in het jacht vlot te krijgen. De twee vrouwelijke opvaren den van de „Edith" zijn Dinsdag avond om kwart over tien door de reddingsboot in Hoek van Hol land aan land gebracht. Ook de heer Laufer zal van Oostvoorne naar Hoek van Holland komen. De drie mannelijke opvarenden die nog op het jacht zijn, zullen trachten het scheepje hedenoch tend bij hoog water vlot te krij gen. Bij laag water ligt de „Edith" droog. De „President Jan Leis" kan het schip niet in dieper water brengen en zelfs de motorvlet, die slechts een geringe diepgang heeft, zou een sleeptros van vijf a zeshonderd meter moeten uit gooien. Ook de vlet is in Hoek van Holland teruggekeerd. De „Edith" is een motorzeil jacht van twaalf meter lengte. GEVANGENBEWAKER GEARRESTEERD. De politie heeft de 43-jarige stoker-gevangenbewaker J. G. gearresteerd, die de gedetineerde Van der O., die de vorige week uit de gevangenis is ontsnapt, doch inmiddels weer gegrepen is, bij zijn ontvluchtingspoging behulpzaam is geweest. G. had Van der O. de gelegen heid gegeven zich in zijn kleren kast te verbergen. Toen deze werd vermist, werd de gevange nis geheel afgezocht. Nadat de duisternis was inge vallen, kwam Van der O. uit zijn schuilplaats te voorschijn en wist met een ijzeren haak, die hij tevoren had klaar gelegd, over de muur te komen. JONGETJE IN ZWEMBAD VERDRONKEN. Maandag is in het bosbad „Klein Zwitserland" te Putten (Gld) de 9-jarige Tijmen Wouden berg, Nijkerkerveen verdronken. Vermoedelijk is de jongen al spe lend in het diepe bassin geraakt en verdronken zonder dat iemand in het druk bezochte bad het heeft opgemerkt. Toen de vader zijn zoontje vermiste, werd het bad gesloten en is men gaan dreggen. Eerst om 7 uur werd het ventje opgehaald. In 974 gemeenten van ons land worden nieuwe gemeenteraden gekozen. Echter wordt niet in al deze gemeenten gestemd, om dat er enkele zijn, waarin slechts één candidatenlijst is ingediend met evenveel namen als er leden van de raad zijn. Ook zijn er 39 gemeenten, waarvoor bepaald is, dat de stemming op een latere datum zal geschieden. Deze plaatsen liggen in 't watersnood- gebied, waar het nog niet moge lijk was een verkiezing te orga niseren. Een Israëlische woordvoerder heeft Dinsdag verklaard, dat Maandagnacht drie Israëlische dorpen in de vlakte ten N. van Tel Aviv waren aangevallen door benden, die blijkbaar uit Jordanië kwamen. Een vrouw werd ge dood en twee vrouwen en drie kinderen liepen verwondingen op. De Israëlische regering heeft een krachtig protest gezonden aan de bestandscommissie en verzocht een buitengewone bij eenkomst van de wapenstil standscommissie te beleggen. „Een vreemde duif, die boven een Noordkoreaans dorp rond vloog", heeft geleid tot de ont dekking van 5 Amerikaanse spionnen", aldus het Chinees- communistische persbureau Nieuw China. De mannen werden volgens dit persbureau per valscherm neergelaten, waarna zij met een postduif een mededeling afzon den, dat zij goed en wel waren geland. Volgens Nieuw China moesten de 5 „Amerikaanse spionnen" spionneren in de kustwateren van een Zuid-Chinese provincie. Het aantal kiezers is niet pre cies bekend, maar wel te schat ten. Het zal ongeveer zo groot zijn als bij de jongste verkiezing voor de Tweede Kamer. Toen bedroeg het aantal 5.792.679. Ondanks alle waarschuwin gen worden volgens de planten- ziektenkundige dienst hier en daar aardappelen verbouwd op grond waar dat krachtens de voorschriften is verboden. Deze aardappelen zullen in het belang van de aardappel- moeheidsbestrijding moeten worden verwijderd. Als de over treder dit zelf niet doet, zal het op zijn kosten van overheids wege worden gedaan. De Verenigde Staten hebben Dinsdag de Roemeense eerste gezantschapssecretaris, Christa- che Zambeti, opdracht gegeven het land „onmiddellijk te verla ten". Zambeti wordt er van be schuldigd pogingen te hebben ge daan om een genaturaliseerd Amerikaans staatsburger van Roemeense afkomst, V. C. Geor gescu, te bekeren. Volgens het State Department was als beloning voor deze colla boratie aangeboden het welzijn van de zonen van Georgescu en hun mogelijke terugkeer naar hun ouders. De twee zoons van Georgescu, een van 19 jaar en een van 14 jaar, zijn in Roemenië en hun is toestemming geweigerd zich naar hun ouders in de Ver. Staten te begeven. Georgescu, die vroeger alge meen directeur was van een Roe meense dochteronderneming van de Standard Oil, meldde het voor stel aan het State Department. Naar gemeld wordt, zijn bij een ontploffing in een kolenmijn te Kajreh, aan de kust van de Kaspische Zee in Noord-Perzië, vijftig mensen gedood of gewond. Tussen vertegenwoordigers van de Fordfabriek en het Ameri kaanse vakverbond CIO is Maan dagavond een overeenkomst ge sloten over een nieuw arbeids contract. De arbeiders krijgen een loonsverhoging van tien tot twintig dollarcent per uur, ter wijl de pensioenen van 125 dollar tot 137,5 dollar per maand wor den verhoogd. Een staking van 2500 arbeiders in een gieterij te Cantop in de staat Ohio is hierdoor geëindigd. Tengevolge van deze staking hadden 85.000 arbeiders niet kun nen werken. Eén der belangrijkste militaire conferenties, die ooit op Formo sa zijn gehouden, is in het presi dentiële paleis te Taipeh begon nen. Aan de conferentie wordt deelgenomen door 25 officieren van de Chinese nationalistische strijdkrachten en door Ameri kaanse raadgevers onder voorzit terschap van de vice-admiraal Hedding, die als de mogelijke op volger wordt beschouwd van de opperbevelhebber van de Ameri kaanse vloot in de Stille Oceaan, admiraal Arthur Radford. Naar verluidt heeft de confe rentie ten doel een algemeen beeld te verkrijgen van het po tentieel van de Chinese nationa listische strijdkrachten met het oog op de tactische vraagstukken bij de verdediging van de Stille Oceaan. De regering van Birma heeft een uitvoervergunning verstrekt voor 2500 ton rubber voor com munistisch China. Verwacht wordt dat een Pools schip de lading naar China zal vervoeren. Dit is de tweede keer dat Birma rubber naar China uitvoert. In Maart j.l. werd 1500 ton uit gevoerd, naar aanleiding waar van de Amerikaanse ambassade een protest bij de regering van Birma heeft ingediend. De algemene voedselschaarste in Oost-DuitHland laat zich de laatste tien dagen ook bij de broodvoorziening gevoelen, zo meldt D.P.A. van welingelichte zijde. In vele steden van de dis tricten Gera, Erfurt, Chemnitz, Rostock en Kottbus moet men weer in de rij staan voor brood, zoals reeds maanden lang voor vlees, groente en margarine. Men rekent er niet op, dat de broodschaarste vóór de nieuwe oogst zal worden opgeheven. SITTARDIA STOND VOOR EEN GESLOTEN DEUR. Sittardia heeft een tour ge maakt naar Spanje. Voor Maan dag j.l. stond de competitiewed strijd B.V.V. en Sittardia op het programma. Er waren echter reismoeilijkheden in Spanje ont staan en via het Nederlandse ge zantschap te Madrid was van de leiders van Sittardia 'n telegram binnengekomen, dat de ploeg niet op tijd in Nederland zou kunnen zijn voor het spelen van de com petitiewedstrijd tegen B.V.V. Het sprak vanzelf, dat de K.N.V.B. het bestuur van B.V.V. op de hoogte stelde van dit feit, waarna kon worden aangeno men, dat de competitiewedstrijd niet zou doorgaan. Maandagochtend vroeg was de ploeg na een vermoeiende reis weer in Sittard teruggekeerd, waarop besloten werd de tocht voort te zetten naar Den Bosch ondanks het feit, dat men zelf telegrafisch had laten weten niet op tijd terug te zullen zijn. Om kwart vóór twee stond de bus met de Sittardia-spelers voor het stadion „De Vliert" te Den Bosch en vond daar de deuren ge sloten. Onverrichter zaken zijn de spe lers toen naar Sittard terugge keerd. De fout lag geheel bij Sit tardia en zowel de K.N.V.B. als het bestuur van B.V.V. treft geen schuld voor het niet doorgaan van deze competitiewedstrijd. Het Belgisch elftal, dat Don derdag 28 Mei te Stockholm te gen Zweden speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Daenen (Tilleur). Achter: Dries (Berchem) en Van Brandt (Lierse SK). Midden: Mees (Antwerp FC), Carré (FC Luik) en Maertens (Antwerp FC). Voor: Lemberechts (FC Me- chelen), Anoul (FC Luik), Cop- pens (Beerschot), Straetmans (Whitte Star) en Janssens (Un. St Gilloise). RONDE VAN ITALIË. 14e. Etappe. De veertiende etappe van de ronde van Italië, TurijnSan- De sleepboot „Schelde" van L. Smits internationale sleepdienst heeft op tweede Pinksterdag het 319 b.r.t. metende Engelse mo torkustvaartuig „Creekdawn" bij het lichtschip Noordhinder op sleeptouw genomen en naar Rot terdam gesleept. De Creekdawn, die met motorschade te kampen had, is inmiddels te Rotterdam aangekomen. (Advertentie) Hebt U al kennis gemaakt met de nieuwe Castella Bloemenzeep? Onverpakt, in vier zachte tinten, verkrijgbaar voor slechts 20 cent! Vraag er vandaag nog naar. Om geef U met de geur van ontlui kende rozen. Er is nu keus uit drie verschil lende Castella-soorten. Vraagt Uw huid vooral om dik en over vloedig schuim, dan is er Castel la Spécial (32 ct.) voor U. Voor weer andere dames zal de klas sieke Castella Schoonheidszeep (32 ct.) de aangewezen zeep zijn voor een intensieve huidverzor ging. Tijdelijk kunt U twee stukken Castella Schoonheidszeep kopen voor slechts 50 cent een uiterst aantrekkelijk aanbod! En tenslotte: wilt U voor een klein bedrag toch het genot heb ben van een echte, erkende merkzeepdan is er nu dus ook de fijne Castella Bloemen zeep, die U maar 20 cent kost. Keus is er dus voor letterlijk iedere beurs! Pellegrino (232 km), is gewon nen door de Italiaan Assirelli. Het klassement luidt: 1. Assirelli (It.) 6 uur 10 min. 49 sec.; 2. Barozzi (It.) 6.12.36; 3. Magni (It.) 6.13.15; 4. Conté (It.); 5. Ciabatti (It.); 6. Schaer (Zw.); 7. Koblet (Zw.); 8. Con- terno (It.); 9. Vidal (Spanje); 10. Benedetti (It.); 11. Medri (It.) 12. v. Est; 16. v. Breenen allen in dezelfde tijd als Magni. Het veld plaatste zich 21 ex aequo in dezelfde tijd. Hierbij be vonden zich Suyckerbuyck en Roks. Peters werd 89e. in 6.25.03, Dekkers 90e. en Wagtmans 91e. in dezelfde tijd. Het algemeen klassement luid de: 1. Koblet 83.15.53; 2. Coppi 83.16.48; 3. De Santi 83.17.10; 4. Fornara 83.17.29; 5. Conterno 83. 18.41; 6. Schaer 83.18.48; 7. Van Est. KERMISCOURSE TE IJZENDIJKE. Onder begunstiging van prach tig weer werd gistermiddag de 16e ronde van IJzendijke voor nieuwelingen verreden. De consul, de heer A. Calon, moest tot zijn spijt mededelen, dat de organisatie niet was zoals hij gewoon was. Aan de renners deelde hij mede, dat met de sleur van opgeven en zonder opgave van redenen niet aan de start verschijnen, in zijn rayon moet worden gebroken. Zij zullen zich bij de N.W.U. hebben te verant woorden. Het is een sportieve wedstrijd geworden. Van de 32 opgegeven renners verschenen er slechts 21. Halver wege de course ontsnapten Van Boven, Corthals en Kepers uit het peloton. Dit drietal heeft het volgehouden tot het einde. De uitslag luidde: 1. C. Kepers, Roosendaal; 2. G. van Boven, Sluis; 3. J. Corthals, Aardenburg; 4. H. Scholten, Den Haag; 5. J. Heren, Roosendaal; 6. H. Kievits, Elshout; 7. A. van Weel, Heerlen; 8. L. van Sluys, Vlissingen; 9. J. Dirikx, Retran- chement; 10. M. Termont, IJzen dijke. RONDE VAN AXEL OVER 100 K.M. Volgens traditie vond op 3de Pinksterdag te Axel weer de course voor amateurs plaats over 100 K.M. Dank zij de extra pre mies werd een uitnemende cour- se in hoog tempo gereden. Afwis selend lagen verschillende ren ners van de 35 deelnemers aan de kop, met name G. Saelens (Stekene), Van Dongen e.a. De enerverende kamp leidde tenslotte tot het volgend resul taat.: 1. P. J. de Bruijn, Roosendaal, in 3 uur 4 min.; 2. G. Saelens, Stekene; 3. F. Schauwens, Os- sendrecht; 4. P. Maes, Pindorp; 5. P. van der Lijcke, Groede; 6. J. Rovers, Etten; 7. W. Heeren, St. Willebrord; 8. J. van Glerum, St. Willebrord; 9. A. Gietman, Roosendaal; 10. A. Quekelberghe. Er was veel belangstelling. TWEE DEELNEMERS AAN WANDELMARS OVERLEDEN. Tijdens een wandelmars, geor ganiseerd door de sportvereni ging van postbeambten te Ren- nes (Fr.) werden vier deelnemers bevangen, door de hitte. Twee hunner overleden in een zieken huis aan de gevolgen van 'n zon nesteek. Rennes was die dag één van de heetste steden van Frankrijk. De temperatuur steeg er tot 30 gra den Celsius. IJSHOCKEY BIJ 30 GRADEN IN DE SCHADUW. Ondanks de grote hitte (de thermometer wees 30 graden in de schaduw aan) werd in een overdekte hal in O.-Berlijn voor 6000 toeschouwers een ijshockey- wedstrijd gespeeld tussen de Duitse ex-kampioensploeg Kre- feld en nummer twee van de Oostzone, Wismut Frankenhau- sen. Krefeld won met 53. Deel H: HET PAD DER VERSCHRIKKING, 98. Als het vale licht van de nieuwe dag door de loodgrijze wol ken breekt, worstelt het troepje Noorman nen tegen een gieren de sneeuwstorm in. Striemende vlagen geselen de uitgeputte mannen. Dicht stuif sneeuw dringt hen in ogen, neus en oren, zet zich vast op hun, kleren en doet hen tot op het gebeente verkillen. Stap voor stap ko men zij strompelend vooruit, tastend en! graaiend, daar ze geen' hand voor ogen kunnen zien. Hun wenkbrauwen en haren zijn tot harde witte ijsklompen geworden en bij iedere schrede zakken zij tot over hun enkels in de sneeuw. Het is een moordende tocht. Met moeite sleept de Noorman zich voort. De hand, waarmede hij de teugels van zijn lastpaard vast houdt, is een gevoelloze klomp ge worden. Erwin zit zwijgend in el kaar gedoken in het zadel. Hoe dan ook, moet de Noorman het paard op de been trachten te houden, want hij heeft nog het be sef, dat als het arme paard strui kelt, het niet meer op zal staan. Af en toe werpt Eric een vaag verwonderde blik op Kohor, die schijnbaar niet de minste last van de enorme koude heeft en met het feilloze instinct van een dier zijn richting zoekt. De wolfshond loopt als een zwar te schaduw achter hem. Plotseling voelt Eric, dat zijn krachten hem dreigen te begeven. „We moeten een vuur maken," hijgt hij, terwijl hij zwaaiend stil staat. „Of... dit betekent het ein de voor ons allen..." „Wanneer de vijand de rook zal zien, zal hij ons aanvallen," zegt Thorkell met moeite. „Wanneer we worden aangeval len, kunnen we ons nog verdedi gen, maar zó sterven we in de sneeuw," stoot Eric uit, terwijl hij zich afwendt om een enigszins be schutte plek op te zoeken. Plotseling horen de anderen een zwakke kreet en zien de Noorman op iets in de sneeuw wijzen. Moeizaam strompelen ze op hem toe en Erwin laat zich geheel ver stijfd van het paard glijden. „Sporen," zegt de Noorman sta melend. „De nomaden moeten hier kort geleden langs gekomen zijn, anders had de sneeuw het spoor reeds weggevaagd. Wij..." Plotseling zwijgt hij als hij Wolf snuffelend naast hem ziet staan. Bliksemsnel wendt hij zich om naar de gevangene, maar het is reeds te laat... Van het korte ogen blik, dat de aandacht van de krij gers is afgeleid, heeft de nomade gebruik gemaakt om de weerloze Erwin te overmeesteren. Met een vlugge beweging heeft hij diens dolk uit de schede getrok ken en star van ontzetting zien de mannen hoe de nomade het vlijm scherpe lemmet op Erwin's keel houdt, terwijl hij de krijgers toe snauwt: „Thans ben ik degene, die bevelen uitdeelt, honden van hond Eén stap nader en dit mes zal zijn werk doen..." Verschillende veen- en turf- branden hebben van Zaterdag middag af gedurende de beide Pinksterdagen in de Zuidoost hoek van Drente gewoed. De grootste brand brak Za terdagmiddag 3 uur uit in Smeulveen. 800.000 Stuks pers- turf werden een prooi van de vlammen. Op het nabijgelegen veld van de maatschappij Kla- zinaveen gingen 100.000 turven verloren. De brandweer van Em- men en die van de maatschappij Klazinaveen blusten het vuur. Omstreeks dezelfde tijd woedde een turfbrand aan de Potten- dijk te Siepelveen. Van de 500.000 stuks persturf, die hier op het veld stonden, gingen er 80.000 verloren. Zondagochtend half negen moest een brandploeg uitrukken voor een brand te Emmererf- scheidenveen. Hier verteerden de vlammen 10.000 turven. Om drie uur des middags rinkelde de te lefoon voor een turfbrand te Emmererfscheidenveen aan de Middenweg. 1100 Plaggen, dat is 100.000 stuks baggerturf, gingen hier in de vlammen op. Pink stermaandag moesten de Em mer brandweerlieden uitrukken voor 'n nieuwe brand te Smeul veen. Het gretige vuur verteerde hier 50.000 turven. H. Navarra, voormalig kapi tein van het Britse leger, die in November j.l. in Perzië, op be schuldiging van spionnage werd gearresteerd, is op vrije voeten gesteld. Hem werd aangezegd dat hij Perzië binnen een week moet hebben verlaten. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Willem Ruys (22 Juni)Ned. Nw.-Guinea: m.s. Sumatra (4 Juni)Ned. Antillen: m.s. Hydra (3 Juni); Surtname: s.s. Cottica (10 Juni)Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. Capetown Castle (30 Mei)Cana da: s.s. Nieuw Amsterdam (1 Ju ni); Z.-Amerika: m.s. Paraguay (lJuni); Australië: m.s. Orion (1 Juni) en Nw.-Zeeland: via En geland (30 Mei.) OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN Voor de militairen, die op Don derdag 28 Mei 1953 voor herha lingsoefeningen onder de wape nen moeten komen, zijn enkele extra-treinen ingelegd, waarvan de dienstregeling hierna volgt: Voor de opkomst te Ede en Mill een extra-trein: Amsterdam C.S. v. 9.55; Amsterdam M.P. v. 10.01; Amsterdam Amstel v. 10.06; Utrecht C.S. v. 10.35; Driebergen Z. v. 10.46; Ede-W. v. 11.09; Arn hem a. 11.22. Militairen met bestemming Mill moeten te Arnhem overstappen op de extra-trein naar Boxmeer. Voor de opkomst te Eden, Mill en Rucphen een extra-trein: 1. Leeu warden v. 8.42; Heerenveen v. 9.08 Steenwijk v. 9.30; Meppel v. 9.45; Zwolle v. 10.24; Amersfoort v. 11.25; Utrecht C.S. v. 11.57; Den Bosch v. 12.43; Roosendaal a. 13.44. Militairen met bestemming Ede moeten te Zwolle en Arnhem overstappen op de extra-tremen in de richting ArnhemEde; en militairen met bestemming Mill te Zwolle op de extra-trein in de richting Arnhem—Boxmeer, ko mende van Groningen. 2. Gronin gen v. 8.42; Assen v. 9.08; Beilen v. 9.23; Hoogeveen v. 9.37; Mep pel v. 9.55; Zwolle v. 10.23; De venter v. 10.48; Zutphen v. 11.04; Arnhem v. 11.31; Nijmegen v. 11.57; Boxmeer a. 12.24. Militairen voor Ede te Arnhem overstappen op de hierna ge noemde extra-trein; militairen voor Rucphen te Zwolle over stappen op de extra-trein naar Roosendaal, komende van Leeu warden. 3. Enschede v. 9.44; Hengelo v. 9.53; Borne v. 9.59; Almelo v. 10.09; Wierden v. 10.16; Rijssen v. 10.23; Deventer a. 10.43. Militairen voor Ede te Deven ter en Arnhem overstappen op de extra-treinen naar ArnhemEde. Militairen voor Rucphen te De venter overstappen op de hiervo- rengenoemde extra-trein richting Boxmeer en te Nijmgeen over stappen op de trein van de nor male dienst richtingen Den Bocch Roosendaal. Voor de opkomst te Ede loopt een extra-trein: Arnhem v. 11.35; Ede a. 11.48 voor het vervoer van alle militairen, die van of via Arnhem reizen. Met de vorengenoemde treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in een der vorenge noemde plaatsen, alsmede de mi litairen, die via een dezer plaat sen naar hun bestemming reizen en derhalve op een dusdanig tijd stip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betref fende station aansluiting hebben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizen met de treinen of bussen van de normale dienst regelingen, per eerste reisgele genheid na 7.00 uur.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3