Nederlandse regering accoord met nieuwe V. N.-voorstellen OM EEN OOSTENRIJKS VREDESVERDRAG De Franse regeringscrisis Reynaud krijgt opdracht Rampenfonds Atoomkanon afgevuurd WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN VERZETSACTIES IN NOORD-IERLAND Pinksterdrukte op Scheveningen Leider van de Mau Mau gedood Meningsverschil tussen Rhee en Clark Kustvaarder „Toos" omgekeerd aan de grond gezet Pinksteren in de Hoofdstad Egyptische bladen over de Britse tactiek i I 1 De financiële moeilijkheden van de Franse Staat Noord-Korea levert Australische burgers uit Arbeidsonrust in Frankrijk KOREA Wrak van Hayhows vliegtuig bereikt Brillen slopen dorp DE STRIJD VROEGERE VERKIEZINGSUITSLAGEN ±2 frankering bij abonnement: Terneuzen fcttrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct .WOENSDAG 27 MEI 1953. 8e Jaargang No. 2351. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, lerneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pea advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent| iedere regel meer 15 cent Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adree Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uus Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uux Naar het ministerie van Bui tenlandse Zaken mededeelt, stemt de Nederlandse regering volledig in met de nieuwe voorstellen, welke de onderhandelaars der Ver. Naties te Panmoendjon op 25 Mei ter tafel hebben gebracht. De voorstellen der V.N., over welker inhoud voorshands geen nadere mededelingen kunnen worden gedaan, zijn opgesteld na raadpleging van de Nederlandse regering en andere bevriende na ties. Ook in Londen is een dergelij ke verklaring uitgegeven. Daarin werd voorts meegedeeld, dat de geheime inhoud der nieuwe voor stellen nauw aansluit bij de In dische resolutie, die vorig jaar door de alg. vergadering der V.N. werd goedgekeurd. (In deze reso lutie werd geopperd, dat Chinese en Koreaanse gevangenen die zich tegen repatriëring verzetten onder neutraal toezicht dienden te komen, doch dat een bepaalde tijdslimiet voor hun vrijlating zou moeten worden vastgesteld). Naar in gewoonlijk goedinge- lichte kringen verluidt is het vroegere V.N.-voorstel om onwil lige Koreaanse gevangenen on middellijk na een bestand vrij te laten zonder overdracht aan een neutrale staat ingetrokken. De V.N. zouden nu hebben voorge steld zowel Chinezen als Korea- nen onder neutraal toezicht te plaatsen. Intussen duren de beraadsla gingen van de Zuidkoreaanse re gering voort. Volgens berichten uit officieuse Zuidkoreaanse bron In welingelichte kringen wordt vernomen, dat het parlement Donderdag a.s. bijeen zal komen ter behandeling van een voorstel om de termijn voor de terugbeta ling van het op 24 Maart j.l. door de Franse schatkist van de Ban- que de France ontvangen voor schot van 80 milliard francs ge durende een korte periode, ver moedelijk van 14 dagen, te ver lengen. De terugbetaling moet feitelijk op 31 Mei geschieden. Hoewel de schatkist tot dusverre slechts 58 milliard frs van het voorschot heeft gebruikt, maken andere financiële verplichtingen het onmogelijk op het einde van de maand een dergelijk bedrag te voldoen. zou president Syngman Rhee dreigen de verbindingen met het opperbevel van de Ver. Naties te verbreken, als de jongste com promisvoorstellen gehandhaafd blijven, aldus meldt A.F.P. uit Tokio. Ondanks de strenge geheim houding van de V.N.-voorstellen ook van communistische zijde lekt niets uit verzekert men in officieuse Zuidkoreaanse krin gen, dat volgens deze voorstellen geen onderscheid zal worden ge maakt tussen Koreaanse en Chi nese gevangen. Dit zou de woede van president Rhee hebben opge wekt, aangezien hem zou zijn be loofd, dat Noordkoreaanse gevan genen die niet gerepatrieerd wil len worden onmiddellijk na een bestand zouden worden vrijgela ten in Zuid-Korea. Volgens genoemde Zuidkore aanse kringen stelden de V.N. ook voor de duur van het neutra le toezicht op drie maanden te bepalen (De V.N. wilden eerst een tijdsduur van twee maanden en de communisten stonden op vier maanden) en gaven zij toe aan de communistische eis, dat een politieke conferentie zal be slissen over het lot der gevange nen die zich tegen repatriëring blijven verzetten. De V.N. zouden echter ook hiervoor een tijdsli miet willen stellen en na verloop daarvan het lot van deze gevan genen in handen van de algemene vergadering der Ver. Naties wil len leggen. In V.N.-kringen in Tokio meent men, dat de door generaal Harri son te Panmoendjon gevraagde geheimhouding duidt op aanzien lijke concessies en grote kansen van welslagen. Radio-Pjongjang heeft bekend gemaakt, dat de Noordkoreaanse regering Dinsdag zeven Austra lische burgers, die in Noord-Ko- rea geïnterneerd waren, aan de Sowjet-autoriteiten in Antoeng heeft overgedragen. Het radiostation voegde hier aan toe, dat deze maatregel het gevolg was van stappen door de regering van de Sowjet-Unie, op verzoek van de Australische re gering. Malik: „Onderhandelingen thans zullen geen nieuwe resultaten brengen". Radio-Moskou meldt dat de Sowjetrussische ambassadeur te Londen, Jacob Malik, de Britse regering heeft meegedeeld dat er „geen reden bestaat voor de hoop, dat een nieuwe bespreking van het opstellen van een vre desverdrag met Oostenrijk gun stiger resultaten zou opleveren dan de vroegere beraadslagin gen". Malik doelde hierbij op de bij eenkomst van de plaatsvervan gers der minister van Buiten landse Zaken, die Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten, te zamen met de Sowjet-Unie te Londen hadden willen houden. Malik heeft voorgesteld dat „de aangelegenheid van het sluiten van een Oostenrijks vre desverdrag via de normale di plomatieke kanalen zal worden behandeld". Het vakverbond de C.G.T. heeft de stakingsorder voor de spoor wegarbeiders voor vandaag op geschort. Tevoren hadden andere, niet bij de C.G.T. aangesloten vakvereni gingen na een bespreking met de minister van Openbare Werken en Verkeer, André Morice, reeds bekendgemaakt dat zij niet aan de staking zouden deelnemen. De C.G.T. heeft inmiddels een oproep tot de spoorwegarbeiders gericht, waarin zij tot eenheid van actie oproept en tot het hou den van demonstraties. Twee Sowjet-soldaten hebben dezer dagen de koopman Franz Richter uit Wiesbaden doodge schoten, toen deze aan het zwem men was in de Werra, die de grens tussen Oost- en West-Duits- land vormt. President Auriol heeft de ge matigd conservatieve oud-pre mier Paul Reynaud verzocht te pogen, een nieuwe regering te vormen. Sinds de val van de regering- Mayer op Donderdag j.l. is Rey- STAND ƒ114,2 MILLIOEN Tot gisteren was een bedrag van 114,2 millioen in liet natio nale rampenfonds bijeenge bracht. Dit betekent sinds Zater dag een vooruitgang van 3 ton. „Atomic Annie", het atoom kanon, waarmede bij Las Vegas proeven worden genomen, heeft zijn eerste atoomgranaat afge vuurd. Het kanon werd van een afstand van 6 mijl op electri- sche wijze bediend. Vijf minuten na het schot kon men de wolk ■waarnemen. Deze had echter niet de paddestoelvorm. Het zag er eerst naar uit, dat de proefneming afgelast zou moeten worden wegens ongun stig weer. De wind draaide echter en zo kon deze belangrijke proefne ming volgens het oorspronkelij ke schema voortgang vinden. De atoomgranaat werd door een ploeg van 9 man in het kanon medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tijdelijk vrij krachtige wind tus sen west en zuid west. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gisteren. DONDERDAG 28 MEI. v.m. n.m. Breskens 1.15 1.42 Terneuzen 1.50 2.17 Hansweert 2.30 2.57 Walsoorden 2.40 3.07 ZON MAAN Mei 27 4.31 20.44 20.04 3.10 28 4.30 20.45 21.17 3.39 29 4.29 20.46 22.21 4.20 30 4.28 20.48 23.11 5.16 31 4.27 20.49 23.48 6.27 gebracht. De mannen trokken zich daarna terug. Als doel ha'd men een bos van ongeveer 50 bomen uitge zocht. In het bos bevonden zich een diesellocomotief, tanks, vliegtuigen en allerlei militaire goederen, met inbegrp van kle ding en tenten. Ook muizen, ko nijnen en varkens waren aan de proef onderworpen. De granaat moest ongeveer 65 meter boven het doel tot ontploffing komen. De proefneming werd door verschillende hoge Amerikaanse personaliteiten bijgewoond. Zij bevonden zich op een flinke af stand in loopgraven, die op 4570 meter van de grond onder het ontploffingspunt uit de lucht waren aangelegd en waarin 2525 man troepen en 575 mili taire waarnemers hadden plaats genomen. Op ongeveer 65 meter van het eerste atoomkanon was een tweede opgesteld, dat dienst zou hebben gedaan, indien het eer ste zou hebben geweigerd. Met beide kanonnen zijn in de afge lopen week schietproeven ge houden, waarbij gebruik werd gemaakt van gewone granaten. Naar verluidt is het atoomka non afgevuurd onder een schiet- hoek van 15 tot 20 graden bo ven horizontaal. De maximale draagwijdte van het atoomka non is 32 km, welke wordt be reikt bij een schiethoek van 45 graden. Het doel bevond zich onge veer 10 km van het kanon. Aan de proefneming is ook deelgenomen door ongeveer 50 vliegtuigen, w.o. 12 reusachtige B-36 bommenwerpers. De vlieg tuigen namen deel om de be manningen te oefenen in het geen zij onder soortgelijke oor logsomstandigheden moeten doen. Er is te Las Vegas, na het af vuren van de atoomgranaat, geen schok gevoeld. naud de derde politieke figuur, die door president Auriol is aan gezocht voor de vorming van een nieuwe regering. De socia listische leider Guy Mollet en de Gaullist André Diethelm hebben een opdracht van de president niet aanvaard. Paul Reynaud heeft de hem door president Auriol verstrekte opdracht aanvaard en meege deeld, dat hij heden de nationa le vergadering zal vragen, zijn benoemnig tot min.-president te bekrachtigen. Reynaud heeft tegenover de pers verklaard, dat hij met het oog op de internationale toestand en de economische, sociale en fi nanciële moeilijkheden de op dracht niet kan weigeren. „Wij moeten opschieten", aldus Reynaud, die te kennen gaf, dat hij niet het gebruikelijke overleg met partijleiders zal voeren, al vorens zich bij het parlement aan te dienen. Politieke waarnemers zijn van mening, dat Reynaud een vrij goede kans heeft om de 314 stem men te behalen, die nodig zijn voor zijn investituur. Eén van de voornaamste moeilijkheden is de houding van de Gaullistische groep, die Reynauds goedgunsti ge houding ten aanzien van een Europees leger niet deelt. Vele afgevaardigden van alle partijen zijn evenwel van mening, dat Reynaud een voortreffelijke ver tegenwoordiger van Frankrijk zal zijn ter conferentie van Bermu da, gezien zijn vriendschappelijke betrekkingen met Churchill en Eisenhower. f jjgKmmmr-* In het hoofdpostkantoor te Bel fast zijn zes brieven ontdekt, die gericht waren aan Noord-Ierse politici en één met magnesium bestreken leden zakje dat zuur bevatte. Door zelfontbranding van het magnesium was reeds enige schade aangericht aan an dere poststukken. De brieven van dezelfde soort als die, welke het Ierse republikense leger (I.R.A.) vóór de oorlog in Engeland g-e bruikte. Deze organisatie, die een einde aan het Britse gezag over Noord-Ierland wil maken, is in dit geibed buiten de wet ge plaatst. Er is opdracht gegeven, on middellijk de brievenbussen in Belfast te onderzoeken. De poli tie heeft in de nationalistische wijk van de stad personen onder vraagd, die er van verdacht worden tot de I.R.A. te behoren. Met het oog op de aanstaande kroning van Eilizabeth de Tweede tot koningin van GGroot- Brittannië en Noord-Ierland heeft de politie order gekregen waak zaam te zijn. Ook zijn strenge voorzorgsmaatregelen voor het bezoek, dat de koningin aan Noord-Ierland zal brengen, vast gesteld. Er worden ook nog andere in cidenten gemeld. Te Kikeel werd een brievenbus opgeblazen, terwijl bij een andere een onont- plofte bom werd ontdekt. In de hoofdstad wierpen nationalisten een winkelruit in, waarachter een portret van koningin Eliza beth stond. Tijdens de Pinksterdagen zijn er op het Scheveningse strand 263 kinderen aangebracht, die in de drukte hun ouders of be geleiders waren kwijtgeraakt. In 87 gevallen werd eerste hulp bij ongelukken verleend. Uit zee werd gered de 20-jarige H. F. M. Hij had zich bij golf breker 35 te ver in zee begeven er raakte oververmoeid. Te Nairobi wordt vernomen, dat een beruchte leider van de Mau Mau „brigadier Simba" door veiligheidstroepen is dood geschoten toen hij met zijn aan hangers terugkeerde van een overval op een door blanken ge leide boerderij, 50 km ten Noord westen van Nanjoeki. Bij deze overval was een Somali ont hoofd, terwijl 4 inheemsen, on der wie 2 vrouwen, waren ge wond. „Simba", wiens naam „leeuw" betekent, was gekleed in een Brits legeruniform en droeg de rangtekenen van kolonel. De 35-jarige Kikoejoe stond aan het hoofd van een grote groep verzetslieden, die talrijke overvallen op boerderijen en posten van de Kikoejoe-ourger- wacht heeft gedaan. In andere delen van Kejaia zijn in de afgelopen 43 uur 14 Mau Mau-leden gedood en 40 gevangen genomen. Te Seoel wordt van gewoonlijk betrouwbare zijde vernomen dat zich een „ernstig meningsver schil" tussen de Ver. Staten en Zuid-Korea heeft voorgedaan m.b.t. de bestandsbesprekingen. Dit werd bekend na een bij eenkomst tussen president Syng man Rhee en de opperbevelheb ber der verbonden strijdkrachten in Korea, de Amerikaanse gene raal Mark Clark. Van dezelfde zijde wordt ver nomen dat Rhee weigert met een wapenstilstand in te stemmen, zolang geheel Korea niet ver enigd is. Hij verklaarde dat in geval van het sluiten van een bestand tussen verbondenen en communisten, Zuid-Korea alleen de strijd zal voortzetten totdat de Noordgrens van Korea, de ri vier de Jaloe, is bereikt. De Maandag te Panmoendjon gehouden besprekingen zijn niet bijgewoond door de Zuidkore aanse afgevaardigde, gerteraal- majoor Tsjoi Doek Sjin. En men meent dat dit is geschied in op dracht van president Rhee. Generaal Mark Clark is Maan dagavond weer naar Tokio ver trokken. In militaire kringen in Seoel is men algemeen van mening dat Zuid-Korea zijn dreigement van een mars naar de Jaloe niet zon der Amerikaanse hulp zal kun nen uitvoeren. En deze zou, bij een zelfstandig door Zuid-Korea uitgevoerde aanval, bijna zeker niet meer worden verleend. Zeven leden van de oppositie in het Zuidkoreaanse parlement en twee onafhankelijken hebben Twee kleine bergingsvaartui gen hebben de Tweede Pinkster dag het gekapseisde kustvaar tuig „Toos" naar de Noorse kust gesleept. Zij zijn er in geslaagd het schip drijvende te houden en het, vermoedelijk met het achter dek op de rotsen te zetten. De zee is daar 50 meter diep. Uit Bergen is thans zwaarder ber gingsmateriaal in aantocht om het schip in zo veilig mogelijke haven te brengen. Hiermee zou hedenmorgen worden begonnen. Getracht zal worden de „Toos" te keren. Er is nog steeds gevaar, dat de „Toos" verloren zal gaan. Indien de lading cellulose te zeer aan het zeewater wordt blootgesteld, zal deze gaan werken, waardoor het schip kan barsten. De bergers hebben getracht met klopsignalen vast te stellen, of zich in het met de kiel naar boven drijvendê casco, dat vol lucht zit, nog overlevenden be vinden. Men heeft geen ant woord gekregen. Omtrent de oorzaak van het kapseizen van de „Toos", die 500 bruto reg. ton meet bij een laad vermogen van 625 ton, staat nog In centraal Amsterdam was het tijdens de Pinksterdagen ai vrij vroeg snikheet en tiendui zenden hoofdstedelingen maak ten zich op voor een reisje naar zee of bossen. Tegen negenen, op 2e Pinksterdag, zag de hall van het centraal station zwart van de mensen en er moesten 5 extra treinen worden ingelast en extra loketten geopend. Maar vertragingen konden wor den vermeden. 'Zandvoort en Castricum waren de meeste ge liefde Pinksteroorden van de Amsterdammers. Tegen elven begon de drukte te luwen. Over het algemeen was het in dé stad niet veel drukker dan op andere Zondagen. Men zou kunnen zeg gen, dat op de terrasjes toeris ten de plaats innamen van de weggetrokken stedelingen. Het zelfde gold voor Artis en voor he taxibedrijf, dat Zondag veel ritten naar zee of bossen te ver zorgen had. Talloze automobilisten uit Amsterdam en omstreken heb ben zich soms bijna een uur lang moeten verbijten, terwijl zij zich genoodzaakt zagen in een vele honderden meters ian- ge file te wachten op het pont- veer bij de Hembrug, dat de stroom niet kon verwerken. Voor de rondvaartboten is het seizoen met Pinksteren wel be gonnen. Toch wordt ook daar niet van overstelpende drukte gesproken. De cliëntèle bestond deze dagen hoofdzakelijk uit Duitsers (80 pet.), het contin gent Belgen en Fransen was vergeleken bij vorig jaar terug gelopen. Ook provincialen ver toonden zich er niet veel meer. Een Amerikaanse reddings ploeg, bestaande uit ervaren Al pinisten, is Dinsdagochtend aan gekomen op de plaats in het bergachtige gebied 20 km ten Z. van Salzburg, waar de dag tevo ren het wrak van het vliegtuig van de vermiste Britse sportvlie ger Tom Hayhow was ontdekt. Het stoffelijk overschot van Hay how werd op enkele meters van het toestel gevonden. Hayhow werd op 10 April ver mist, toen hij trachtte het record LondenBelgrado te verbeteren. Hij had reeds 28 records voor sportvliegtuigen op zijn naam staan. Britse troepen hebben Dinsdag op 16 kilometer ten Z. van Fayid in de Suez-kanaalzone een onbe woond Egyptisch dorp, dat grensde aan een Britse installatie voor het zuiveren van water, met de grond gelijk gemaakt. De operatie, die de grootste in de Kanaalzone sinds 1951 wordt genoemd, had ten doel het ter rein rondom de installatie met het oog op eventuele aanvallen van Egyptische zijde vrij te ma ken. Het dorpje was sinds de onlus ten in 1951 door de bewoners ver laten. Het bestond uit 400 hutten, die eerst door gewapende man schappen werden onderzocht om zeker te zijn dat er zich niemand meer bevond. Daarna werden de hutten door vier bulldozers met de grond gelijk gemaakt. Alle zuiveringsinstallaties in de Suezkanaalzone zijn nu om ringd door een netwerk van draad om ze te beschermen tegen granaten. Britse troepen, die op wacht stonden in Moascar, dat ook in de Suezkanaalzone ligt, hebben op een groep Egyptenaren ge schoten, die trachtten een water- leidingpijp door te snijden en te stelen. Twee Egyptenaren werden gewond en naar een ziekenhuis vervoerd en drie werden gevan gen genomen. piiets met zekerheid vast. Het schip was niet vol beladen. Op het dek zat 90 ton cellulose zwaar afgedekt en beschermd tegen zeewater. De „Toos" kon 150 ton deklast zonder bezwaar hebben. Hangende het onderzoek blijven de vier overlevenden in Noorwe gen. De eigenaar van de „Toos", de heer Th. Groeneboom uit Den Haag, zal zich per vliegtuig naar Oslo begeven. De Egyptische pers heeft zich aangesloten bij de critiek van de regering op het feit, dat Enge land zijn burgerlijke onderdanen in Egypte de raad heeft gegeven dat land te verlaten. De bladen spreken van een „zenuwoorlog". De eerste groep Britse burgers zijn reeds per vliegtuig vertrok ken. Het blad „Achbar el Jom" schrijft: „Churchill speelt met vuur. De instructies (aan de Britse burgers) zijn bedoeld om vrees te verwekken, opdat het buitenlandse kapitaal uit Egypte wordt teruggetrokken. Wij moe ten dit imperialistische complot ontmaskeren en de wereld de verzekering geven, dat Egypte in staat is de orde te handhaven. Churchill vecht met het gemeen ste van alle wapens. Hij tracht ons tot strijd te verleiden op een tijd die door hem is vastgesteld, maar wij zijn niet gek. Wij wil len zelf tijd en wapens voor de slag kiezen". scherpe critiek op de Zuidkore aanse regering geoefend wegens „wanbeheer" waardoor duizen den Zuidkoreanen van honger zouden zijn omgekomen. Zij be schuldigden bestuursambtenaren van het stelen van graan en ge treuzel met het organiseren van een hulpactie. De Zuidkoreaanse minister van Landbouw heeft verklaard, dat 100.000 ton graan in Poesan moet blijven liggen wegens gebrek aan vervoermid delen voor de verzending naar noodlijdende gebieden. HET NIEUWE GEALLIEER DE BESTANDSVOORSTEL. Radiostations van New York hebben een bericht uit Seoel om geroepen, waarin wordt medege deeld dat de geallieerde onder handelingsdelegatie de commu nisten op de jongste bijeenkomst te Panmoendjon heeft voorge steld het gehele vraagstuk van de terugzending der krijgsgevan genen aan de algemene vergade ring der Verenigde Naties voor te leggen, opdat deze hierin een definitieve beslissing kan nemen. Als bron van het bericht wor den „gezaghebbende" Zuidkore aanse kringen genoemd. De Noordkoreaanse radio-om roep Pjongjang heeft Maandag avond als enig commentaar op de bestandsbesprekingen verklaard, „dat wij en de geallieerde onder handelaars nog steeds enige hin derpalen uit de weg moeten rui men". Daarna gaf de omroep een samenvatting van eerder gedane Noordelijke en geallieerde voor stellen. Rapport over het munitie tekort in Korea. Het tekort aan munitie voor de Amerikaanse strijdkrachten in Korea heeft duidelijk nadelige gevolgen gehad voor de militaire operaties en een nodeloos verlies van Amerikaanse levens veroor zaakt, zo constateert een subcom missie uit de Amerikaanse se naat, die een onderzoek heeft in gesteld. In het rapport der suhcommls sie wordt gezegd dat bij het on derzoek „het feit is komen vast te staan, dat in een gehele Ko reaanse oorlog een voordurend tekort aan munitie is geweest". Generaal Van Fleet heeft in April in een besloten vergade ring van de subcommissie van de senaat voor de strijdkrachten me degedeeld, dat hij in het begin van het vorig jaar, toen hij hef tig protesteerdde bij het opperbe vel van de V. N. in Tokio en ook bij Washington over munitiete- kor$, tegenover journalisten daarentegen verklaarde, over meer dan voldoende munitie te beschikken. Hij deed dit om de tegenstander in verwarring te brengen en het moreel van zijn eigen troepen te stimuleren. TSJINNAMBO VALLEN. AANGE- Een geallieerde vlooteenheid heeft Tsjinnambo, de belangrijk ste noordelijke haven aan de westkust van Korea, aangevallen. Het Amerikaanse slagschip „New Jersey" behoorde tot deze een heid. Zeventien vliegende reuzenfor- ten lieten 170 ton bommen neer dalen op drie noordelijke mili taire opslagplaatsen in het geoied van Hamhoeng aan de Noord koreaanse oostkust. Volgens een communiqué van de vijfde luchtmacht hebben Sa- bre-straaljagers Dinsdagochtend vijf noordelijke Migs boven Noord-Korea neergeschoten en een Mig beschadigd. K.V.R 30.9 30,1 29 8 28.3 28.7 26.1 25.8 25.4 16.0 £RN. 12,3 11.3 10,6 10.4 11,4 'HU. 9,7 9,3 5.6 6.4 V.V.D. 6,0 1946 Gemeente Raad 1946 Provinciale Stcten 1946 Tweede 1948 Tweede Kamer 25.7 131.8 In procent van het aan. tal geldige stemmen Aan de vooravond van de ge meenteraadsverkiezingen een overzicht van de vroegere ver kiezingsuitslagen. De diverse verschuivingen die na de oorlog in onze binnen landse politiek voorkwamen zijn duidelijk waar te nemen. Voor een juist begrip zij nog opgemerkt, dat de cijfers van de gemeenteraadsverkiezingen 1946 en 1949 alleen betrekking hebben op gemeenten boven de 20.000 inwoners. 1 1 e i n

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1