WRIGLEY Sportnieuws Uaf Je Srevincae TURIJN DOOR WERVEL WIND GETEISTERD Busongeluk in Frankrijk Grote brand in Japanse stad Aardbeving in Guatemala de'echiekauwgon^ VOETBAL DE AMERIKAANSE CRITIEK OP ENGELAND SCHEEPSONGEVALLEN ZEILEN WIELRENNEN. DE RONDE VAN ITAUE TERNEUZEN. AXEU SAS VAN GENT. SLUISKIL. ARGENTINIË ZAAMSLAG. HULST. Oslo-Korea over Noordpool TERUGKEER DER BEVOL KING VAN ZIERIKZEE NOG NIET MOGELIJK. De burgemeester van Zierikzee verzoekt ons mede te delen dat in verscheidene persberichten de indruk is gewekt dat na het ge reedkomen van de nooddam rond de stad Zierikzee algehele terug keer van de bevolking mogelijk is. Dit moet echter, aldus de bur gemeester, ten stelligste worden tegengesproken, aangezien deze dam geenszins de gewenste vei ligheid verschaft. GAT BIJ SIRJANSLAND WEER DICHT. Aansluitend aan het reeds mee gedeelde omtrent het eerst dich ten van het tweede der grote stroomgaten in de zeewering bij Sirjansland en het later weder om gedeeltelijk moeten prijs ge ven van de oorspronkelijk be haalde overwinning, kan nu worden meegedeeld, dat als ge volg van de wel uiterst gunstige weersomstandigheden tezamen met een wederom ondernomen zeer igrote krachtsinspanning van alle bij dit werk betrokkenen en wel voornamelijk van de ar beiders, dit stroomgat opnieuw is gesloten. Hierbij moet evenwel de opmerking worden gemaakt, dat met deze sluiting echter nog geen veilige toestand is bereikt. Geslaagde inzet van de Roode Kruis-actie. Prachtig zomerweer en veel winkelende en wandelende men sen in Terneuzen waren een welkome bijdrage tot de zeer be vredigende inzet van de plaat selijke Roode Kruis-inzamelings- actie 1953. De kordate drumband van de Harmonie maakte een mars door de verschillende stadswijken. Zij waren evenwel niet alleen, doch vergezeld van dames- en heren leden van de transportcolonne van de afd. Terneuzen van het Roode Kruis. Het resultaat van deze Roode Kruis-collecte was 150. Voetbalwedstrijd. Voor de voetbalwedstrijd tus sen veteranen van Terneuzen en D.M.C. uit Dordrecht was de be langstelling niet groot, hoewel de baten toch nog pl.m. 50, bedroegen. De uitslag van deze wedstrijd (3—3) maakte het nemen van strafschoppen nodig, waarbij de Terneuzen-veteranen in het be zit kwamen van de beker, die door mevr. Pels werd uitgereikt. Vergadering hoger personeel zware chemische industrie. Voor het hoger personeel uit de zware chemische industrie in de kanaalzone sprak Vrijdag avond in hotel „Rotterdam" mr A. Hammerstein over de vor ming van de ondernemingsraden voor deze bedrijfstak. Binnen af zienbare tijd zullen deze onder nemingsraden een feit zijn, maar door de Sociaal Economische Raad werd het bij de voorberei dende werkzaamheden als een hiaat aangevoeld, dat naast de werkgevers en het lager perso neel, niet ook het hoger perso neel over een eigen organisatie beschikte, om als zodanig aan de oprichting te kunnen meewerken en in de raden zitting te nemen. Om in deze leemte te voorzien werd door dit personeel reeds een voorlopige landelijke vereniging gesticht en ook een groep Oost Zeeuws-Vlaanderen opgericht. Voor de vele belanghebbenden in Zeeuws-Vlaanderen bij deze vereniging werd bovengenoemde oriënterende vergadering gehou den. De Italiaanse stad Turijn is Zaterdagavond i 1. door een he vige storm geteisterd. Zes per sonen kwamen om het leven en 200 werden gewond. De toestand van verscheidene gewonden is ernstig. De top van de 168 meter hoge toren vr.n Antonelli is omlaag gestort. Een concierge, die dit zag, is één der slachtoffers. Hij schrok zo, dat hij ter plaatse aan een hartverlamming over leed. De bestuurder van een auto werd gedood, toen zijn wagen onder een boom werd verplet terd. Twee andere personen zijn op dezelfde wijze om het leven gekomen. Het vijfde en zesde slachtoffer stierven, doordat zij onder een instortende muur werden bedolven. Verschillende stadswijken en parken zien er uit, alsof zij wa ren gebombardeerd. Het stadsbestuur van Turijn heeft besloten, de toren te laten herstellen. Als eerste gift voor 't wederopbouwplan werd van president Einaudi een bedrag van 100.000 lire ontvangen. Nabij Lyon is Zondag een bus met 35 personen in een ravijn gestort. Ten minste 10 personen zijn om het leven gekomen, de rest werd gewond, 5 licht. Men gelooft, dat alleen mensen uit de omgeving van Lyon bij het ongeluk betrokken zijn. De bus maakte een val van 30 meter en kwam terecht in een riviertje. Het ongeluk gebeurde op een bergachtige weg. De bus reed bij een bocht tegen een te legraafpaal en viel daarop over een lage muur in de diepte. De Pinksterfestiviteiten. Dat het fraai gelegen V.V.Z.F. sportterrein aan ideale ligging nog van jaar tot jaar wint, be wees de inzet van de Pinkster- attracties die Zaterdag werden geopend met een welvoorbereide „motor-cross". Door het buitengewoon fraai zomerweer was het verblijf op de gemoderniseerde overdekte tri bune bepaald een genot. Met gro te deskundigheid was het par cours ingericht, zodat het volko men voldeed aan de eisen die sensatie en spectulariteit nu een maal vorderen. Deze verwachtingen zijn, voor wat de 4 gereden courses betrof, dan ook tenvolle verwezenlijkt. De bedrevenheid en stuurvast- heid der deelnemers, die op acro batische wijze van de steile dijk, dwars door het modderige bed van de ijsbaan reden, waardoor de nazettende rivalen elkaar met ware modderstralen bespatten, leverden adembenemende mo menten voor de paar duizend toe schouwers. Evenzo was dit het geval met de razende snelheid waarmede zij over de geïmprovi seerde smalle bruggetjes reden, die van en naar het ijsclubterrein leidden en de duizelingwekkende vaart waarmede zij over de ge weldige springplank snorden, waardoor zij telkens een reusach tige zweefsprong maakten, die eveneens tot de grote sensaties behoorden, die het parcours bood. Wij spreken dan nog niet eens over de andere obsta kels, die in het km-lange par cours bij tientallen waren aange bracht. Tegen het uur van aanvang was aan de „insiders" bekend, dat de Hollandse renners aan de grens wegens formaliteiten wa ren opgehouden. Dit was een be denkelijke streep door de reke ning van velen die zich nu de verwachting zagen ontnomen aan deze spectaculaire „courses" van het element van een internatio nale ontmoeting. Men kon nu niet spreken van een Holland België-cross, zodat Zaterdag avond de strijd beperkt bleef tot Belgische rivalen. Al spoedig was het de Leuve naar De Groote, die als een acro baat-slangenmens zich voor de toeschouwers ontpopte als favo riet no 1. Met elegance en weer galoze soepelheid werden door hem de talrijke obstakels over- wbnnen. Hier volgend de uitslagen: le reeks: 1. De Groote, van Erps-Querps (bij Leuven); 2. Ronny, van Deurne; 3. Van Quekelberghe, Wondelgem; 4. Peeters, Antwerpen; 5. Jeunes, Antwerpen; 6. De Maesschalck, Seveneecken; 7. Verhaegen, St Niklaas. 2e reeks: 1. De Groote; 2. Ron ny; 3. Ketelaer, Brasschaet (bij Antwerpen); 4. Jeunes; 5. Pee ters; 6. v. Quekelberghe; 7. De Laere, Deinze; 8. De Maes schalck; 9. Verhaegen. 3e reeks: 1. Ronny; 2. De Groo te; 3. Ketelaer; 4. v. Quekelber ghe; 5. De Laere; 6. Jeunes; 7. De Maesschalck; 8. Verhaegen. 4e reeks: 1. De Groote; 2. Ron ny; 3. Ketelaer; 4. Jeunes; 5. v. Quekelberghe; 6. De Maes schalck; 7. De Laere; 8. Peeters; 9. Verhaegen. Het algemeen klassement luid de: 1. De Groote; 2. Ronny; 3. Van Quekelberghe; 4. Ketelaer; 5. Jeunes; 6. Peeters; 7. De Maesschalck; 8. De Laere; 9. Ver haegen. Het teleurstellende feit in ogen schouw nemende dat geen acte de présence door de Nederlandse cracks kon worden gegeven, waarvoor de organisatoren geen enkele blaam treft, mag door de inrichters op een zeer geslaagde „motor-cross" worden terugge zien. Ook in financieel opzicht werd een mooi succes geboekt. Hulsters Marktplein wordt be grensd door basiliek en stadhuis, dus door kerk en overheid, greep de bisschop aan om de jeugd te wijzen op hun plicht tot absolute trouw aan beide instellingen, Met een plechtige zitting in de basiliek, waarin prof. L. G. J. Verberne van de R.K. universiteit van Nijmegen het eeuwfeest her dacht en een pontificaal Lof werd de dag besloten. Congres Katholieke jongeren. In de „Koning van Engeland" alhier waren Zaterdag een groot aantal uit alle Oost Zeeuws- Vlaamse parochies afkomstige Katholieke jongeren in congres bijeen. Mr Hans Velu, landelijk voor zitter van de R.K. Jonge Midden stand, sprak op de hem eigen wijze over de waarden van het geloof voor de jeugd en geestes gesteldheid van de tegenwoordi ge jeugd t.o.v. de ouderen. Rector J. van Loon sprak naar aanleiding van het bekende bij belwoord „Blijf bij ons, Heer, want het wordt avond", terwijl pater E. van Acker van de Pa ters Maristen de gevolgen van de geïsoleerde ligging van Zeeuws- Vlaanderen voor wat betreft de houding en werkzaamheid van de hier opgroeiende jeugd aan een beschouwing onderwierp. Het St Ceciliakoor van St Jan steen luisterde de bijeenkomst op terwijl Gerard Duynstee werken voordroeg van Anton van Duin kerken en Gabriël Smits. Wethouder A. A. Marquinie overleden. Na een korte ongesteldheid is Zaterdagmorgen vrij plotseling in de ouderdom van 79 jaar over leden de heer A. A. Marquinie, wiens zilveren jubileum als wet houder kort geleden onder grote belangstelling der bevolking werd herdacht. De heer Marquinie heeft in het maatschappelijk leven te Sas van Gent een grote plaats ingenomen en zijn verscheiden zal een grote leegte achterlaten. Sassenaar in hart en nieren, was hij een waar strijder voor de Sasse belangen en niemand klopte tevergeefs bij hem aan indien het de beharti ging van de gemeente gold. Zo genoot de heer Marquinie de achting van alle ingezetenen, want het belang te dienen van zijn gemeente, die hij door en door kende, was zijn lust en zijn leven. Aan de vooravond van de gemeenteraadsverkiezing, waar voor de heer Marquinie zich ge heel had ingezet, is dit overlijden een grote slag voor zijn fractie „Gemeentebelangen", op welke lijst de heer Marquinie als lijst trekker voorkomt. Een groot burger is heenge gaan. Muziekconcours. Op eerste Pinksterdag nam de Sasse harmonie „De Verenigde Vrienden" deel aan een interna tionaal mars- en concertconcours te Waregem (B.). De belangstel ling zowel van de zijde van het publiek als van de deelnemende verenigingen was vrij groot. De resultaten van de Sasse harmo- niet waren zeer succesvol. Bij het marsconcours behaalde zij de tweede prijs, terwijl bij het con certconcours de eerste prijs met hoge onderscheiding in de wacht werd gesleept. Zwembad. Zaterdagnamiddag met stra lend zomerweer opende het Sas se zwembad weer haar poorten. Aangetrokken door de warmte zochten velen het koele nat op, Eerste en Tweede Pinksterdag overtrof het bezoek alle verwach tingen, zodat men de eerste drie dagen een bezoek had van onge veer 1500 personen, een zeer suc cesvol begin. Openluchtmeting. In het kader van de verkie zingscampagne organiseerde het Comité van Actie van de Katho lieke lijst een openluchtmeeting, met behulp van een geluidsin stallatie in de Spoorstraat. De meeting werd geopend door de voorzitter van het Actie-comité, de heer mr. P. van Meerwijk. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit dat hij deze bijeenkomst mocht openen in een burcht die 32 jaar achtereen eenzelfde per soon had afgevaardigd in de ge meente. Zoals bekend heeft de heer Colsen terwille van de een- neid zijn vaste zetel prijs gege ven. Door deze daad wordt de kroon gezet op zijn politiek leven. Hij wijst er verder op, dat de verkiezingscampagne is inge zet met de leuze „Eenheid is onze kracht". Als tweede spreker voerde het woord de heer H. J. Colsen, die hiermede zijn laatste politieke rede tot het Sluiskilse volk richt te. Zich vooral tot de jongeren wendend schetste hij de ontwik keling van Sluiskil, waarbij de heren Lammens, Kooman en Fermont een grote rol hebben gespeeld. In 1920 werd hij door de Sluiskilse bevolking afgevaar digd voor de gemeenteraad. Hq heeft getracht zijn volk door een ware plichtsbetrachting te die nen. Dat hij eventueel fouten heeft, ontkent hij niet, doch men blijft tenslotte mens. Ondanks veel persoonlijke opofferingen heeft hij in zijn politiek leven veel critiek gekend, zó zelfs, dat hij op een van de laatste raads vergaderingen geen woorden kon vinden om op een grove beledi ging, door een der wethouders hem toegevoegd, te antwoorden. Sprekend over de komende ver kiezingen sprak hij zijn vertrou wen uit over de samenstelling van de katholieke lijst. Tenslotte bracht hij dank voor het gestelde vertrouwen. In het bijzonder een woord van dank voor de houding van de Sluiskil se bevolking tijdens de bezet tingsperiode waarin hij voor eventuele daden van verzet in Sluiskil door de N.S.B. burge meester Klomp verantwoordelijk was gesteld. De heer Colsen mocht na afloop van zijn rede een dankbaar ap plaus in ontvangst nemen. De heer R. F. de Waal was, vóór hij met z'n betoog begon, de tolk der Sluiskillenaren, toen hij de heer Colsen dank betuigde voor de vele opofferingen en het vele goede dat hij voor zijn dorp tot stand heeft gebracht. Zijn betoog richtte hij speciaal tot 't katholieke volksdeel. Vervolgens belichtte hij de vele problemen die in Sluiskil liggen en waarbij het zeer moeilijk is een directé oplossing hiervoor te vinden. Als laatste spreker werd het woord gevoerd door de heer W. Weterings. Het Argentijnse nationalisti sche verbond heeft president Péron verzocht „het Leger des Heils te ontbinden en een onder zoek te laten instellen naar zijn werkzaamheid, evenals naar die van buitenlandse voorlichtings- bureaux". Volgens het nationa- listiche verbond is het Leger des Heils een buitenlandse organisa tie, die in het geheim leerstellin gen verbreidtwelke in strijd zijn met de national eenheid en uit gaan van het kapitalistische im perialisme. De directie van de economische recherche van de provincie Buenos Aires heeft bekend ge maakt, dat in de loop van de vorige maand 47 winkeliers op beschuldiging van prijsopdrijving zijn gearresteerd. Zij zijn gestraft met hoge boeten en hun zaken zijn voorgoed gesloten. In de stad Ebetsoe op het Ja panse eiland Hokkaido zijn meer dan 1.300 personen dakloos ge worden als gevolg van een grote brand, die, aangewakkerd door een krachtige wind, 264 woonhui zen vernielde. In de stad Guatemala zijn in de nacht van Zaterdag op Zon dag een aantal hevige aard schokken geveeld. Er wordt echter geen melding gemaakt van slachtoffers of schade. In gebieden in de omgeving van Guatemala is geringe scha de aangericht. Gevonden voorwerpen. Een wollen das, inl. Van Alten, Riemensstraat; een jongensjasje, inl. De Vos, Rozemarijnstraat 15. Uitslagen Maandag 25 Mei 1953. EERSTE KLASSE A Ajax—DOS 2—3; VSV—Frisia 2—3; Heracles—GVAV 4—1; RCH Sneek 33 RCH kampioen; EDO Wageningen 00; NECZwolse Boys 24; Ensch. BoysDe Vole- wijekers 14. EERSTE KLASSE B. DWSEnschede 51; Achilles Vitesse 01; AGOWHaarlem 02; HeerenveenGo Ahead 3—1; Be Quick't Gooi 35; Leeuwar denStormvogels 13; Elinkwijk —Blauw Wit 3—1. EERSTE KLASSE C. SpartaJuliana 51; BW Sittardia uitg.; HBSTheole 22 Theole degradeert; Brabantia SVV 62; LongaWillem II 0—2; VVV—MVV 3—1; Emma—Excel sior 02. EERSTE KLASSE D. FejjenoordNOAD 10; Lim- burgiaPSV 01; DHCRBC 0—0; TEC—ADO 5—2; Mauri ts— Eindhoven 04; Bleijerheide Xerxes 81. ZUID L TWEEDE KLASSE B. MOC—RAC 0—5; Axel—Middel burg 02 Axel degradeert; Goes— DOSKO 14; AllianceRood Wit 3—3. DERDE KLASSE D. RKFCODIO 63; Nw Borg- vlietVlissingen 10; RCSBier vliet 61; Zeelandia—Clinge 21; De ZeeuwenCorn Boys 22; Me- toBreskens 24. VIERDE KLASSE II. PSKKoewacht 15; Steen Oostburg 32; EMMRIA 09; HontenisseSluiskil 42. Eeuwfeest kerkelijke hiërarchie. Zondag vierde Katholiek Oost Zeeuws-Vlaanderen te Hulst plechtig het eeuwfeest der kerke lijke hiërarchie. In de aloude ba siliek droeg mgr Jos. Baeten, bis schop van Breda, met al de eeu wenoude plechtige liturgie van de R.K. Kerk een pontificale H. Mis op. Na de middag werd de bisschop in het bijzijn van de Oost Zeeuws- Vlaamse geestelijkheid, het ge meentebestuur van Hulst, de R.K. burgemeesters uit de om geving en de R.K. leden van de Prov. Staten op het stadhuis ont vangen. Burgemeester Truffino van Hulst heette de hoge gast wel kom en sprak de hoop uit, dat het pauselijk vermaan één te blijven, benadrukt door het Nederlandse episcopaat, ook voor Zeeuws- Vlaanderen niet tevergeefs zal zijn gesproken. Hij meende echter wel de bisschop op deze dag dit geschenk te kunnen aanbieden. Na dank te hebben gebracht voor de waardige ontvangst wees monsli#neur op de samenwer king, die tussen geestelijke en wereldlijke bestuurders moet be staan. Natuurlijk hebben beiden een verschillend terrein te be werken, maar beiden moeten werkzaam zijn in het belang van, hun volk. Voorafgegaan door de lande lijke ruiters van Lamswaarde en de muziekgezelschappen van St Jansteen en Heikant de Hul- sterse harmonie was uitstedig defileerden vele honderden jonge, ren in verenigingsverband voor de bisschop, die hen, nadat zij in carré waren opgesteld, toesprak. Het toevallige feit, dat het Van verschillende zijden in de Ver. Staten blijft critiek komen op de Britse handelwijze in het Verre Oosten. De Baptistlsche predikant Da niël Poling, voorzitter van de Amerikaanse conferentie ter be strijding van het communisme, verklaarde te Washington: „In de Koreaanse oorlog is Enge land eerder een bron van zwak heid dan van kracht geweest. Herhaalde malen is het tussen beide gekomen om ons militaire offensief te vertragen en voorts van de 1Ó0 schepen die zaken met China blijven doen, voeren er 99 onder Britse vlag. Ds Poling is juist terug van een reis van 7 weken in het Verre Oosten en Europa. Senator Warren Magnuson (democraat) zei hier: „Schepen van landen, die wij als bondge noten beschouwen, willen thans blijkbaar liever met onze com munistische vijanden handel drijven dan met ons. Voor het eerst in onze geschiedenis heb ben we niet de zekerheid, dat koopvaardijvloten van bevrien de naties beschikbaar zijn om onze eigen handelsvloot aan te vullen". De New York Daily News schrijft, dat een groep vrouwen van senatoren heeft besloten het tuinfeest te Washington, dat ter gelegenheid van de kroning wordt gegeven, te negeren, zulks naar aanleiding van cle berich ten over Britse handel met Chi na. De republikeinse senator Mundt, die lid is van de commis sie van onderzoek onder leiding van Mc Carthy, heeft meege deeld, dat hij de regering zal vra gen de namen van de Britse schepen, die communistisch-Chi- nese troepen zouden hebben ver voerd, bekend te maken. De de mocratische senator McClellan, die van dezelfde subcommissie deel uitmaakt, zeide dit verzoek te zullen steunen. Een lijnvliegtuig van de Scan dinavische luchtvaartmaatschap pij, de „Hjalmar Viking", is met ongeveer 40 personen, vervan- gingspersoneel voor een Noors veldhospitaal in Korea, in Japan aangekomen. Het toestel landde precies 15 uur (Nederlandse tijd) geheel volgens het reisschema. De „Hjalmar Viking" is Zater dag 13.35 uur uit Oslo vertrok ken. De route ging over de Noordpool. Dit is de eerste prac- tische vlucht over de Noordpool. De Scandinavische mij heeft reeds eerder experimentele vluch ten over de Noordpool gemaakt. Uit door het A.N.P. opgevan gen radioberichten blijkt, dat een Brits schip, de Arthur Wright, de 38 opvarenden van het Zweedse motorschip Anda man heeft gered, nadat dit vaartuig in Het Kanaal in bot sing was gekomen met een Pa namese boot. De geredden zijn later overgenomen door de red dingsboot van Dover. Zij zijn te Dover aan wal gebracht. Het Panamees schip was de 6264 ton metende Fortune. De Fortune seinde geen hulp nodig te hebben. De Andaman verkeerde Zon dagochtend, op een afstand van ongeveer 3 mijl van het licht schip South Goodwin, dat ter hoogte van de kust van Kent, in Zuid-Oost-Engeland is gelegen in zinkende toestand. De be manning is in Dover aangeko men. De aanvaring geschiedde tijdens dikke mist. De Andaman was uit Antwer pen naar Calcutta vertrokken. Botsing tussen Brits en Noors schip. Uit andere radioberichten van het A.N.P. blijkt, dat de 1494 ton metende Britse Dotterel op 11 mijl afstand van Start Point, in Zuid-West-Engeland, in botsing is gekomen met de Noorse kust vaarder Ternefjel. De Ternefjel is spoedig na de botsing gezon ken. Alle 26 opvarenden zijn door de Dotterel aan boord ge nomen en te Southampton aan wal gebracht. TERNEUZEN AxelMiddelburg 02 In een totaal gewijzigde opstel ling waarin Walraven weer op de spilplaats stond en Jansen en Brugge als back fungeerden, werd onder leiding van scheids rechter Mos afgetrapt. De eerste aanvallen waren voor Middelburg en als poor een wonder ontsnap te het Axel-doel enkele malen aan doorboring. Een vliegend schot van Jongepier wist Dieleman op sublieme wijze te verwerken en deze oude keeper ontpopte zich in deze wedstrijd als de ster van het veld. Van Maanen miste even later een dot van een kans, doch ook de Axelaars deden het bij de sporadische aanvallen niet beter. In de tropische hitte kwam Axel niet hoger dan het peil van een middelmatige vierde klasser en Middelburg deed het weinig be ter. De aanvallen en technische behandeling van het leer waren van de groen-witten echter beter dan van de Axelaars. Gillisse kwam alleen voor doel, doch ook hij kon de juiste plaats niet vin den. Na ongeveer een kwartier ontworstelde de Axelse ploeg zich enigszins aan de druk en wist Deij een corner te forceren. Verpoorte gaf even later een kans weg, doch Jongepier greep deze niet. Jonkman was in de Axel-voorhoede de man van de gemiste kansen. In deze match kon hij een tiental zeker schijnen de doelpunten op zijn rekening schrijven. In de laatste minuten van de eerste helft nam Axel nog een drietal corners, doch succes leverden deze niet op. Na ruim een half uur werd Vinken, de Middelburgse rechtsback, vervan gen bij een scrimmage voor doel. Met dubbel blanke stand ging de rust in. Na de thee zat in deze match helemaal geen leven meer. Het beetje leven werd in de brouwerij gebracht door enkele oplevingen in de Middelburg-voorhoede, die na 5 minuten door een geharre war voor het Axel-doel resulteer den in een doelpunt van Van Maanen (01). Deij en Jonkman deden hun best, doch op de be slissende momenten was de juis te richting steeds te zoeken. Het spel was van een dermate slecht gehalte, dat een groot deel van het publiek het terrein reeds vroegtijdig verliet. Polfliet voor kwam tot tweemaal toe een Mid delburgs doelpunt, toen Gillisse een kans greep. Dieleman hand haafde tot het einde toe zijn vorm, doch in de laatste minuten moest hij nog zwichten voor een boogbal van Jongepier toen hij ver was uitgelopen. Dit doelpunt in zuivere buitenspelpositie stelde de zege van de groen-witten vei lig. Het pleit was met deze lustelo ze en zeer slechte partij voetbal aan Axel-zijde beslecht. Axel is weer derde-klasser. HontenisseSluiskil 42. Ondanks de moordende hitte is het een vlotte partij geworden en de spelers verdienen hiervoor een woord van lof. Het duurde een half uur vóór de score werd ge opend door De Maagt, die na een soloren, alleen voor de Sluiskilse doelman kwam te staan en met een fraai schot zijn club de leiding be zorgde (10). De Sluiskilse voor hoede vond in de Hontenisse-ver- dediging een hecht blok en haar aanvallen werden steeds afgesla gen. Kort voor de rust wist de rechtsbuiten J. van Jole de bal mooi voor het Sluiskilse doel te plaatsen, waar De Maagt gereed stond om het leder in te koppen (2—0). De tweede helft was nog geen minuut oud, toen een van de Sluis kilse aanvallers op ongeoorloofde wijze van de bal werd weggewerkt, hetgeen een strafschop kostte, die werd benut (21). Sluiskil zag haar kans en weldra moest de doelman van de thuisclub voor de tweede maal vissen (22). Nauwe lijks was de bal weer aan het rol len of Steijns forceerde een door braak en op het goede moment plaatste hij de bal naar zijn twee lingbroer die Hontenisse weer de leiding gaf (32). Lange tijd bleef de stand ongewijzigd tot 10 min. voor het eind de Sluiskilse keeper het ongeluk had de bal in eigen doel te slaan (42). Na dit doel punt zakte het spel ineen. De hitte had teveel van de spelers gevergd. de eerste wedstrijd tegen Fin land gespeeld. De rode duivels wonnen met 4—2 na bij de rust met 30 de leiding te hebben ge had. CHILI—ENGELAND 1—2. Engeland heeft de landenwed- strijd tegen Chili met 2—1 ge wonnen na 'n ontmoeting, welke op vrij matig niveau lag. In de eerste helft werd er in het geheel niet gescoord. Na de rust scoorde Taylor het eerste doelpunt, waarna de Chileense linkshalf uitviel wegens een ver wonding. Twintig minuten later scoorde Engeland het tweede doelpunt na een prachtige kop bal van Lofthouse. Twaalf minu ten voor het einde scoorde Chili tegen, toen een ver schot van de halfspeler Rojas door Ramsey van richting werd veranderd en de bal buiten bereik van de En gelse keeper in het doel ver dween. Slechts één incident deed zich voor, toen Lofthouse in niet on zachte aanraking kwam met de Chileense spil. De 70.000 toe schouwers, die het stadion te Santiago bevolkten, wierpen uit protest sinaasappelen op 't veld en verder alle losse dingen, wel ke zij maar te pakken konden krijgen. Maar de rust keerde spoedig weer. RAPID VERSLAAT ARSENAL MET GROTE CIJFERS. Het Weense Rapid, dat Don derdag j.l. in het Olympisch sta dion te Amsterdam van Middles brough met 2—1 won, heeft 1ste Pinksterdag te Brugge de En gelse kampioen Arsenal met de sprekende cijfers van 61 ver slagen. Met de rust hadden de Weners met 2—0 de leiding. Tienduizend toeschouwers woon den de wedstrijd bij. TWEEDE KLASSE B. Baronie 18 14 1 3 58—19 29 DOSKO 17 12 3 2 50—30 27 RAC 18 11 4 3 54—31 26 Alliance 19 8 5 6 46—39 21 Goes 18 8 3 7 40—55 19 Rood-Wit 18 5 7 7 34—36 17 Middelb. 18 6 3 9 34—38 1.7 MOC 18 5 5 8 31—41 15 Internos 18 4 6 8 35—46 14 Terneuzen 18 3 4 11 44—65 10 Axel 18 1 3 14 25—51 5 DERDE KLASSE D: Vlissingen 20 17 1 2 74—12 35 RCS 20 16 1 3 65—29 33 RKFC 20 11 3 6 59—42 25 Zeeuwen 20 11 2 7 57—38 24 Zeelandia 20 8 3 9 29—44 19 METO 19 8 1 10 48—53 17 Biervliet 19 6 4 9 3148 16 Corn Boys 19 6 3 10 35—18 15 ODIO 20 7 1 12 47—65 15 Breskens 19 7 0 12 30—48 14 Nw Borgv. 20 6 1 13 23—44 13 Clinge 20 4 2 14 36—63 10 VIERDE KLASSE H: Hulst 16 14 2 0 57—22 30 RIA 17 12 1 4 65—28 25 Hontenisse 18 11 3 4 56—37 25 Steen 17 8 4 5 50—38 20 Aardenb. 17 8 3 6 39—29 19 Sluiskil 18 6 3 9 42—44 15 IJzendijke 17 4 6 7 31—12 14 EMM 18 5 2 11 26—38 12 Koewacht 17 4 3 10 37—61 11 Oostburg 17 4 2 11 39—60 10 PSK 16 3 1 12 24—66 7 ZUIDELIJK ELFTAL WON VAN MIDLESEX WANDERERS Het Zuidelijk elftal won met 42 van de Middlesex Wande rers, nadat de rust met een 10 vorsprong was ingegaan. FINLAND—BELGIE 2—4. In de voorronde van het tor nooi om 't wereldkampioenschap voetbal heeft België te Helsinki ZEILWEDSTRIJDEN TE TERNEUZEN. Het zag er in de voormiddag van Zondag le Pinksterdag niet naar uit dat het voor de te Hans- weert wachtende deelnemers aan de internationale wedstrijd Hans- weertTerneuzen nog een goede zeildag zou worden. Onder windstilte en hitte werd de start op de namiddag half 2 afgevarenen toen kwam er zowaar een bries, waardoor de wedstrijd toch nog een spannend verloop kreeg. Bij de aankomst op de rede van Terneuzen werden de zeedij ken bezocht door talrijke toe schouwers, waarvoor 't aanzicht van de zeilende jachten een aar dig schouwspel is geweest. De uitslagen luidden: Plat bodem jachten: 1. Karekiet <R.B.S.C.-Gent) 2 uur 2 min. 20 sec.; 2. Windroos (R.B.S.C.-Gent) 2 uur 4 min. 2 sec. Handicapklasse R.O.R.C. klasse IV: 1. White Duck (R.B.S.C.- Gent)2. Verrekijker (de heer Schiltman-Axel) 3. Zilvermeeuw (de heer J. de Klerk-Terneuzen). Handicapklasse R.O.R.C. klasse III: 1. De Bries R. Y.B.-Antwer- pen); 2. Lugano (idem); 5. Hon- te (de heer v. d. Peiji-Terneuzen) Extra klasse: 3. Balang Boekoer (de heer R. v. d. Berg). Na de prijsuitreiking in hotel Rotterdam volgde voor de deelne mers een druk bezocht geani meerd bal. De 12e. etappe. Het resultaat van de eerste helft van de 12e etappe, van Modena naar Genua over 278 km van de Ronde van Italië luidt: 1. Albani (It.) 8 uur 33 min 22 sec.; 2. Geminiani (Fr.) op 2 lengten; 3. De Filippis (It.); 4 Zampini (It.)5. Monti (It.) al len zelfde tijd als de winnaar. Een grote groep kwam hierna binnen, onder wie zich Van Est en Wagtmans bevonden in de tijd van 8 uur 35 min. 15 sec. In deze etappe hebben de bei de Italianen Minardi en Barto- lozzi de strijd gestaakt. Hun landgenoot Ciancola was des morgens te moe en niet vertrok ken. Het resultaat van de tweede helft van deze etappe, van Ge nua naar Bordighera over 256 km luidt: 1. Conté (It.) 8 uur 35 min. 8 sec.; 2. Baroni (It.); 3 Corrieri (It.); 4. Piazza (It.) 5. Rivola (It.)10. Peters allen in dezelfde tijd als Conté. In het algemeen klassement zijn geen wijzigingen gekomen. Koblet bleef leider en Van Est vijfde. De dertiende etappe. De 13e. etappe, van Bordighera naar Turijn, een afstand van 242 km, is gewonnen door de Italiaan Giudiei. De uitslag luidde: 1. Giudiei (It.) 7.06.04 2. Schaer (Zw.) op drie lengten; 3. Gismondi (It.) 7.06.10. 4. Baroni (It.). 5. Conterno (It.) allen in dezelfde tijd als Gismondi. Vervolgens de hoofdgroep in 7 uur 11 min. 40 sec. Hierbij be vonden zich alle Nederlanders, behalve Van Breenen, die op het laatste stuk van het parcours achterstand had gekregen. De Zwitser Koblet behield de rose trui. Na de 13e. etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Koblet (Zw.) 77.02.38; 2. Coppi (It.) 77. 03.33; 3. De Santi (It.) 77.03.55; 4. Fornara (It.) 77.04.14; 5 Con terno (It.) 77.05.26; 6. Schaer (Zw. 77.05.33; 7. v. Est 77.06.36.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3