DE VRIJE ZEEUW Steeds meer longkanker Eric de Noorman en Bor Khan Indi Australische pers over de infiltratie in Nieuw- Gu inea Wilson spreekt met Molotof Dulles beëindigt bezoek aan ia Dijkgat bij Sir Jansland gedicht Kerkdiensten Twee vliegtuigen neer gestort bij besproeiingen 8e Jaargang No. 2349 DERDE BLAD Zaterdag 23 Mei 1953 Duitse aanmeldingen voor Europese leger Stadion geplundeid Tabaksverbruik dient drastisch te worden beperkt Geen conferentie met Rusland I T ROBINSON CRUSOE 99 99 vjS De Australische pers heeft haar bezorgdheid uitgesproken over de berichten uit Nieuw- Guinea. Gewezen werd op het belang van Australië in dit ge bied als essentiële schakel in zijn noordelijke defensie. Het in Syd ney verschijnende Zondagsblad „Truth" schreef: „De onbeschaamde Indonesische landingen in Nederlands Nieuw- Guinea leggen de nadruk op de kwetsbaarheid van dit gebied en van de gebieden, die onder be heer van Australië staan. Zij onderstrepen het steeds aanwezige gevaar voor Noord- Australië van horden van in be weging zijnde Aziaten aan onze voordeur. De Nederlanders hebben deze openlijke poging tot infiltratie afgeslagen, maar degenen, die 't betrokken gebied kennen, twijfe len er niet aan, dat geheime lan dingen op afgelegen punten doorgaan. De waarschuwing voor de regering van het geme nebest (van Australië) is duide lijk. Onze verdediging in Noord- Australië en op uitmaken van ons defensie-sy steem in het Noorden. Wij willen, dat Nederlands Nieuw-Guinea in handen van Nederland blijft en niet dat het een deel wordt van een nationalistisch regime, dat geen stabiele regering heeft ge vormd in zijn huidige territo rium en dat neutraliteit heeft aangekondigd in de wereldstrijd tussen democratie en communis me. Wij wensen geen infiltraties in Australisch Nieuw-Guinea, doch dat zou er van kunnen komen, als de Nederlanders aan de andere zijde van de grens de situatie niet meer onder controle zouden 'hebben", aldus de Daily Tele graph. Ongeveer zeventig duizend Duitse beroepsmilitairen hebben zich reeds aangemeld voor dienst, neming in het „Europese leger", dat zal worden opgericht op grond van de E.V.G., wanneer dé ze haar beslag heeft gekregen. Voor het kader van het Duitse contingent van dit leger heeft men ongeveer honderdduizend beroepsmilitairen nodig. De laat ste tijd komen wekelijks driedui zend aanmeldingen van beroeps militairen en anderen bij het bu reau van de Westduitse commis saris voor de veiligheid, Theodor Blank, te Bonn binnen. Ongeveer twintig procent van de gegadig den bestaat uit jongelieden, die nog niet hebben gediend. Harold Wilson, de voormalige socialistische minister van han- Nieuw-Guinea del, heeft in het Kremlin een moet krachtig zijn en onze sa- onderhoud gehad met de Sovjet menwerking met de Nederlan- Russische minister van Buiten ders bij het patrouilleren in de landse Zaken Molotof, dat mede uitgestrekte kustgebieden moet werd bijgewoond door de Britse volledig en ondubbelzinnig zijn", ambassadeur te Moskou, Sir De eveneens in Sydney verschij- Alvary Gascoigne. Het onder- nende „Daily Telegraph" schrijf: houd duurde een uur. Van Brit- „Australië heeft altijd krachtig se zijde werd het gesprek in gerëageerd op elke potentiële hoofdzaak door Wilson gevoerd, wijziging in de status quo van J Wilson bracht onder meer Nieuw-Guinea als eiland-eenheid. Churchills plan voor een bijeen- Dit is realistische politiek, omdat komst op hoog plan der leiders de eilanden een essentieel deel van de „Grote Vier" ter sprake. Hij zeide later dat Molotofs enige reactie was: „Buitengewoon in teressant". Wilson verklaarde nog dat hij in staat was geweest openlijk en geheel vrijuit met de Russische minister van Buitenlandse Zaken te spreken. „Ik mocht elke vraag stellen, die ik wilde", zeide hij. Wilson noemde geen speciale onderwerpen van gesprek. Men weet echter, dat hij onder meer over Korea en Duitsland heeft gesproken. Wilsons bezoek aan Moskou is van particuliere aard. Hij be zocht de Russische hoofdstad als vertegenwoordiger van een Lon- Ongenode gasten hebben zich toegang verschaft tot het pas in gebruik genomen Olympische stadion te Rome en grote hoe veelheden schakelaars, kranen, electrische lampen en andere on derdelen van de liehtleiding zoals koperdraad buit gemaakt. Ze ge bruikten verversingen in het restaurant, waarna ze de benen namen. Toen zag het stadion er uit als een door de vijand ont ruimde kazerne in de eerste da gen van de bevrijding. „Ieder individu heeft het thans zelf in de hand invloed uit te oefenen op de kans, dat hij aan deze ziekte zal gaan lijden. Deze opvatting veronderstelt echter, dat een ieder ook op de hoogte is van de gevonden samenhang tussen tabaksverbruik en long kanker. Er ligt een taak voor de georganiseerde kankerbestrij ding en voor de overheid om deze kennis ingang te doen vinden en haar levend te houden". Aldus een passage uit een be spreking in 't Nederlandse Tijd schrift voor Geneeskunde van een groots opgezet onderzoek in Engeland, waarbij het verband tussen roken en longkanker we derom overduidelijk is gebleken. Wij dragen aan de kankerbe strijding gaarne ons steentje bij door de lezers van dit blad met nadruk te wijzen op de gevaren die er aan het tabaksverbruik zijn verbonden. Nu moet men niet denken, dat het hier een louter Engelse aan gelegenheid betreft, die ons in Nederland niet aangaat. Reeds jaren geleden werd de samenhang tussen roken en longkanker door onze beroemde landgenoot dr. W. F. Wassink, de directeur van de kiiniek van het Nederlands kan kerinstituut, onomstotelijk vast gesteld. Daarna stapelden de bewijzen zich op. Uit verschillende landen kwamen berichten tot ons, dat andere geleerden tot dezelfde ontstellende ontdekking waren gekomen. van deze hoeveelheid op feest dagen. MILLIARDEN SIGARETTEN En wat doet het Nederlandse volk? In 1952 zijn er hier te lande in totaal negen milliard, vierhon derd twee en zeventig millioen sigaretten en zeshonderd negen en tachtig millioen sigaren in rook vervlogen! Niet dat er dus van enige ver mindering van het tabaksver bruik sprake was. Integendeel, er werden in 1952 ruim één milliard sigaretten en 90 millioen sigaren méér gerookt dan in 1951. Ieder roker, die er wel eens bij stilstaat, hoe zijn gezin achter blijft, wanneer hij vroegtijdig sterft, dient deze kwestie ernstig onder het oog te zien. Het mag goed zijn dit risico van een voortijdige dood door ver zekeringen te dekken; het is heel wat beter wanneer de kostwin- naar in leven blijft. Op de kans dat men in zijn goede jaren aan longkanker sterft, kan men zelve invloed uit oefenen door het roken te laten of zeer sterk te beperken. Dr. ALFR. BRIEDé. dense houthandel. Hij heeft ook beraadslaagd met de Sowjet- Russische minister van Handel Mikojan. Oorspronkelijk zou Wilson Vrijdag weer naar Engeland zijn teruggekeerd. Na zijn onderhoud met Molotof deelde hij echter mede, dat hij Boedapest zal be zoeken, ter bespreking van een mogelijke hervatting van de BritsHongaarse handel. Deze handel is in 1949 door Groot- Brittannië stopgezet, zulks als weerwraaksmaatregel voor de arrestatie en veroordeling van de Britse zakenman Edgar San ders, die in Februari 1950, op beschuldiging van spionnage en sabotage, tot dertien jaar gevan genisstraf werd veroordeeld. Nader wordt gemeld dat Wil son Vrijdagochtend per vliegtuig naar Boedapest is vertrokken. Wilson verklaarde nog, dat de Britse ambassade te Moskou tegenover persvertegenwoordi gers een verklaring zal afleggen over zijn reis naar Hongarije. Twee ijsbrekers en vliegtuigen van de Sowjet-Unie pogen sinds Donderdagochtend hulp te ver lenen aan twee Zweedse schepen, de „Hedera" en de „Normal", die in de Witte Zee, 150 mijl van Ar changel, in het ijs vast zitten. De Zweedse ambassadeur te Moskou had zulks, op verzoek van de reder der schepen, aan het Sow jet-ministerie van Buiten landse Zaken gevraagd. Een piloot gedood. Naar eerst thans bekend is ge worden, is zowel Woensdag als Donderdag een vliegtuig, belast met het besproeien van koolzaad, in de Noordoostpolder neerge stort. De piloot van het Donder- middag neergestorte toestel is om het leven gekomen. De an dere piloot is gewond, maar bui ten levensgevaar. Het besproeien geschiedde door een sproeibedrijf uit Melis sant. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur is het vliegtuig, bestuurd door de piloot H. Wulffers, in de bocht afgegleden en neergestort nabij Nagele in de N.O.P., waar bij W. om het leven kwam. De piloot Van Maarleveld die Woesdag op bijna dezelfde plaats met zijn toestel neerstortte, is opgenomen in een ziekenhuis te Zwolle. Nader vernemen wij, dat de vliegtuigen het eigendom zijn van het particuliere sproeibe drijf, dat in totaal de beschikking had over vier toestellen. De om het leven gekomen piloot was afkomstig uit Den Haag. Hij was 24 jaar oud en gehuwd. De andere vlieger, die werd gewond en wiens toestand vrij redelijk wordt genoemd, is 27 jaar oud, gehuwd, en afkom stig uit Rotterdam. De veronge lukte toestellen waren beide Su per Pipercups. Men vermoedt, dat het eerste toestel in een luchtzak terecht is gekomen. Het tweede vliegtuig, dat zoals reeds werd gemeld, in de bocht is afge gleden, stortte van een hoogte van circa 80 meter neer en vloog op de grond in brand. De rijks luchtvaartdienst heeft de zaak in onderzoek. BREIGOEDERENFABRIEK TE PUTTE (N.-B.) DOOR BRAND VERWOEST. Voor honderdduizenden schade aangericht. De N.V. Breigoederenfabriek te Putte, in Noord-Brabant, is in de vroege ochtend van Vrijdag door brand geheel vernield. Er is, volgens een voorlopige schat ting, voor honderd duizenden schade aangericht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Het nabij de fabriek gelegen huis van een monteur heeft zwa re brandschade opgelopen. De bewoners wisten zich in allerijl in veiligheid te stellen. Op een persconferentie tot be sluit van zijn bezoek aan India heeft Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, verklaard geen belang rijke resultaten van een conferen tie met de Sowjet-Unie te ver wachten, zolang Rusland „steun blijft geven aan de oorlogen in Korea en Indo-China en weigert zijn bezetting uit Oostenrijk terug te trekken. „De democratie kan werken, maar heeft een militair schild no dig, waarachter zij kan groeien", zo sprak Dulles. Op desbetreffende, vragen ant woordde hij, dat hij India niet neutraal achtte, waar het de keus betrof tussen democratie en to talitarisme. Op de vraag: „Waar om zijn de Amerikanen bevreesd voor het communisme en zijn de Indiërs, die toch zoveel zwakker zijn dat niet?" luidde het ant woord: „Wij vertrouwen volledig op onze kracht en macht. Wij twijfelen er niet aan dat, indien de Sowjet-Unie en de communis tische landen een oorlog zouden beginnen, het einde hun totale vernietiging zou betekenen. De zaak, waarover wij ernstig be zorgd zijn, is het feit, dat er ge varen voor de vrede bestaan, een mogelijkheid tot een oorlog, die onvoorstelbare ellende en vernie tiging zou kunnen brengen". Het Sowjet-communisme, zo vervolgde Dulles, vertoonde drie in het oog springende eigen schappen: 1. Het was een absolute dicta tuur, die leerde, dat zij over de gehele wereld kan worden uitge breid. 2. Deze dictatuur handhaafde een geweldige militaire macht. 3. De Sowjet-Unie was door geen enkel moreel beginsel ge bonden. Tegen een dergelijke combina tie van eigenschappen diende men voorzorgen te treffen. Dit moest echter niet worden uitge legd als vrees. Dulles herinnerde aan zijn recente verklaring, vol gens welke de Sowjet-Unie de Kominform dient te ontbinden als bewijs voor haar vreedzame bedoelingen. Sinds de tweede wereldoorlog hadden de V.S. aan de onderne mingen bijgedragen met het doel een gezonde omgeving te schep pen. Het Amerikaanse volk, al dus Dulles, betaalt niet graag be lasting. Het beseft evenwel, dat het niet als op een eiland van welvaart temidden van een zee van ellende kan leven. Dulles voegde er aan toe, dat de Ameri kaanse economische steun aan Europa thans geleidelijk vermin dert, daar de Europese landen de gevolgen van de oorlog te boven zijn gekomen. Het was zeer be- Opnieuw heeft men in Zeeland een belangrijke overwinning op het water behaald. Vrijdagmor gen kwam het gat bij Sir jans land dicht. Dat betekent, dat de beide gaten in de zeewering van de polder Oosterland en Sirjans- land, die ruim 1700 ha groot is, thans gesloten zijn en er alleen nog water in de polder komt door de gaten in de binnendijk uit de Vier Bannenpolder. Het weer en het getij waren de laatste dagen zo gunstig, dat men geen tijd had om de nieuwe vinding van de heer Zanen, die men aanvankelijk had willen toe passen, in practijk te brengen. Deze uitvinding, die beoogt het opgespoten zand vast te houden door middel van een luchtledige buis, was niet nodig, omdat de zandzuiger overvloedig zand gaf en dat zand ook op zijn plaats bleef. Vrijdagnacht heeft men een extra ploeg werkvolk inge zet om, nu het dood tij is de dich ting te versterken. Men zal nu ongeacht het Pinksterverlof doorwerken tot Zaterdagavond om de wering te verstevigen en na Pinksteren een dag extra ver lof nemen. Het gat werd Vrijdagmorgen om half acht gedicht. Men heeft deze week iedere nacht on afgebroken doorgewerkt om het dood tij van nu te kunnen benut ten. De dichting welke men thans heeft verkregen, acht men in elk opzicht provisorisch. Bij ongunstige weersgesteldheid is het niet uitgesloten, dat er nog moeilijkheden kunnen optreden. Opnieuw gat in dijklichaam bij Sirjansland. Nadat Vrijdagmorgen om half acht het gat in de dijk van Sir jansland was gedicht, is Vrijdag middag omstreeks één uur op nieuw een gat van ongeveer 10 meter in het pas opgespoten dijk lichaam ontstaan. De opgespo ten zandmassa bleek niet vast ge noeg om de druk van het water te weerstaan. De teleurstelling hierover is natuurlijk bijzonder groot. Alle werkers die het er op hadden gezet het gat Vrijdag dicht te krijgen zijn door het dag en nacht werken van de laatste dagen zo afgetobt, dat thans niet verder meer wordt gewerkt om nog voor Pinksteren opnieuw een poging tot afsluiting te wagen. De sluiting zal nu na Pinksteren geschieden. Men wijt de oorzaak van de mislukking aan het zand dat bij de dichting is gebruikt en te fijn zou zijn. Om goed zand te vin den heeft men vroeger reeds ver scheidene weken moeten zoeken. In Mahe is een zekere Robert Fred Lee aangekomen, zwart ver brand en mager, die het verhaal van zijn zee-avontuur heeft ver teld: In 1950 vertrok hij uit San Die- go Californië) in zijn schoener- tje van vier ton „Zyklon" ge naamd, om geheel alleen een tocht om de wereld te maken. Op de Indische Oceaan werd hij door zwaar .weer overvallen en hij strandde op een rif bij een onbe kend eilandje van de Chago's-ar chipel, ten Z. van India gelegen. Hier leefde hij als Robinson Cru- soë. Hij haalde voedsel, gereed schappen en allerlei voorraden uit het wrak van zijn vaartuigje en bouwde een hut. Tenslotte bouwde hij in drie we ken tijds een vlot met een zeil en vertrok in westelijke richting naar Mahe. Het zeil was echter te klein en het vlot dreef met de stroom mee. Na 24 dagen was de voedselvoorraad uitgeput en Lee leefde twee weken van regenwa ter. In uitgehongerde toestand kwam hij tenslotte bij Alphonse- eiland aan, ongeveer 250 mijl ten Z.W. van Mahe. De weinige eilandbewoners, die leven van het verkopen van copra, verzorg den hem hier. Drie weken later kwam de copraschoener, die Lee meenam naar Mahe. EEN PAAR CIJFERS. Het ziet er naar uit, dat de longkanker, die vroeger slechts sporadisch voorkwam, binnen afzienbare tijd meer slachtoffers zal maken dan welke andere vonm van kanker ook. De schrikbarende toename van het aantal gevallen van longkan ker wordt het duidelijkst ge ïllustreerd met enkele cijfers van de Nederlandse sterftestatistiek. In 1931 stierven er 207 mannen aan longkanker in 1938 was dit aantal 475 en in 1949 was dit cq- fer opgelopen tot 1125. Dr. R. Korteweg, eveneens verbonden aan het Nederlandse kankerinstituut, is van mening, dat het aantal sterfgevallen aan longkanker onder mannen niet 1125 maar 235 zou zijn geweest, wanneer er slechts matig ge rookt zou zijn. Daaronder ver staat dr. Korteweg een enkele sigaar of een paar sigaretten per dag met een kleine uitbreiding Deel II: HET PAD DER VERSCHRIKKING. 96. Onmiddellijk ont staat een verwoed ge vecht. De Noorman nen voorzien zich, de één na de ander, van wapens, die zij de ge vallen nomaden ont nemen. Zelfs Orm heeft zijn knuppel weggeworpen en zwaait dreigend met een kort zwaard van een der gedode nomaden in het rond. Tegen deze onstui mige aanval van er varen vechters blijken de steppenkrijgers niet opgewassen te zijn. Reeds kiezen enkele steppenkrijgers het hazenpad, ter wijl uit de tenten vrouwen te voor schijn komen, die gillend het bos in rennen. Helaas vallen niet alleen noma den in deze korte doch hevige strijd. Ook Ketill zal zijn vader land nimmer meer terugzien en een verraderlijke pijl heeft een einde gemaakt aan het leven van Harald. COF»MA«IEN TOONDER STUOIOI Als de laatste nomade verdreven is scharen de andere krijgers zich om hun koning, die in gedachten verzonken neerblikt op het ontziel de lichaam van Yark, en pas nu ontdekken zij welk drama zich hier heeft afgespeeld. „Hij gaf zijn leven voor mij," zegt de Noorman. „Ge waart klein van gestalte, trouwe makker, maar het heldenhart, dat in uw borst klopte, was groot..." „We moeten Yark, Ketill en Ha rald begraven. Doch snel, want we hebben geen ogenblik te verliezen," zegt Eric. Terwijl de anderen vlug een graf delven voor hun gevallen kamera den, treedt Eric langzaam op Ko- hor toe, die in een zeer ongemak kelijke houding nog steeds in de sneeuw ligt en uit vrees voor de waakzame Wolf nauwelijks adem durft te halen. Hoewel Eric zich geweld aan moet doen om zich in te houden, roept hij de hond terug en voegt de nomade toe: „Het liefst vonnis te ik je ter plaatse, lafhartige moordenaar! Maar eerst zult ge ons de weg wijzen naar Bor Khan! Denkt er aan, dat ge dit zult doen zonder streken of omwegen, als mijn gevangene, want bij mijn zwaard, zo ik iets verdachts be merk zal ik je als een rat doden! In de ogen van de Noorman gloeit zulk een onheilspellend vuur, dat Kohor, de Grijze Vos, rillend van angst slechts kan stamelen „J-a.. heer... het z-z-z-zal geschieden zo als u beveelt... ik breng u bij Bor Khan..." o langrijk de levensstandaard van de landen van het Midden-Oosten te verhogen en de welvaart der bevolking te bevorderen om de kans te verminderen, dat het communisme er vaste voet zou krijgen. Dulles waarschuwde, dat het communisme zich van het ex treme nationalisme bediende om de banden van de landen van het westen te verbreken en deze lan den daarna „met de Sowjet-Unie samen te smelten". De V.S., zo besloot Dulles, „verkiezen evolu tie naar zelfbestuur en onafhan kelijkheid en wij menen in ernst, dat onafhankelijkheid werkelijk heid en geen schijn moet zijn". OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 24 MEL (Eerste Pinksterdag.) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vicaris Wisse. Hoek: 9 uur Kinderdienst; 10 uur en 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver- Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon ders. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten; 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. Jansma; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hei boer. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 23 MEL Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 24 MEI. (Eerste Pinksterdag.) Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom (Bev. van Lidmaten). St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v. d. Graaff. Oostburg: 9.30 uur Ds. W. J. Four- nier. Retranchement10 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 11 uur Ds. W. J. Fournier, van Oostburg. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. H. Kuijlman, van Zuidzande. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. Zuidzande: 9.30 uur Ds. H. Kuijl man. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. M. de Wit, van Rotterdam. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. Maaskant, van Leiden. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: 9 uur en 5 uur Ds. C. v. d. Jagt, van Zoutespui. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Axel (Fröbelschool, Nieuwstraat) 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen, van Zaamslag. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees- dienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 u. en 7 u. Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 10 uur H.H. Mis sen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur uur H.H. Missen. NED. HERV. KERK. MAANDAG 25 MEL (Tweede Pinksterdag.) Hoek: 10 uur Ds. K. Verbeek, van Hontenisse. Hontenisse: 9.30 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur Ds. H. van Leeuwen. MAANDAG 25 MEI. (Tweede Pinksterdag.) Biervliet: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Groede: 9.30 uur Eerw. heer P. de Visser, van Vlissingen. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. Eijgendaal Schoondijke: 9.30 u. Pinksterzang- dienst. IJzendijke: 10 uur Ds. J. van de Graaff, van Nieuwvliet. Zuidzande: 9.30 uur Gezinsdienst.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 9