Acht hulpstukken voor Nederlandse dijken in aantocht Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS Stichting „Openbaat Kleuteronderwijs" Axel 1-Middelburg 1 DANSEN Axel 2 VOETBAL MOTORSPORT DUIVENSPORT. WIELRENNEN AGENDA Voetbalwedstrijd Voor de Zondag God is getrouw Dr. 0. D0RREPAAL Terneuzen2 Zwaar blank Kalfsvlees GOES. HULST. TERNEUZEN. Vlucht over de Noordpool naar Tokio AXEL. SAS VAN GENT SLUISKIL. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. ONTSNAPTE GEVANGENE GEARRESTEERD. POGING TOT ONTVOERING VAN SOEKARNO H.H. Landbouwers en Loonwerkers Fijn van Draat Maar ijs eten bij Dick is beter Slagerij Van Kerkvoort Uit de Provincie STICHTING ,Nw. SCHOUWEN-DUIVELAND' VERGADERDE. Hoewel de vergoedingsmaat staven voor verschillende schade- sectoren rederlijk kunnen worden genoemd, zijn in het wetsont werp watersnoodschaderegeling 1953 vele en vaak onbegrijpelijke onbillijkheden aan te wijzen, zo luidt de conclusie van de stich ting „Nieuw Schouwen-Duive- ïand" tijdens haar jongste verga dering. Opvallend vond de stich ting ook, dat de huisraadschade in het wetsontwerp onvolledig is verzorgd. Gelet op het zwaar getroffen zijn van deze streek wenste de stichting dat voor Schouwen-Dui- land een uitzondering wordt ge maakt. Door de omvangrijke dijk werken wordt het werkloosheid- probleem op het eiland opgelost, hetgeen een financiële verlich ting voor de regering betekent. In de kring van architecten leeft belangstelling voor ontwerpen voor nieuwe boerderijen. Voor de vestiging in de Noord-Oostpol- der van uit Schouwen afkomsti ge boeren schijnt flinke belang stelling te bestaan. Ter vergadering werd medege deeld, dat inmiddels een boot met koplading voor het veer Zij- pe—Anna Jacobapolder is aange kocht. Het betreft hier een boot, die dienst heeft gedaan op het Moerdijkse veer. Men bleek zeer ontstemd over het trage tempo van de bouw van barakken. HET GAT BIJ SCHELPHOEK. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de dich ting van de inlaat bij Koude- kerke aan de Westkant van Schouwen. Als dit werk gereed is heeft men de beschikking over een droge polder van 70 ha welke de zware klei zal moeten leveren vcor de dijk welke het grote gat hij Schelphoek van ruim 300 meter breed en 35 meter diep, zal moeten afsluiten. Deze dijk wordt 4 km lang. Door dit nadelig saldo slonken de kasmiddelen, die aan het eind van het vorige verenigingsjaar 905,69 bedroegen, tot 229,25. De aftredende bestuursleden F. Koole en W. Wolters werden bij acclamatie herkozen. De heer Ortelee stelde zich niet beschik baar voor herkiezing. In deze vacature werd Voorzien door de verkiezing van de heer E. van Rijn. De voorzitter bracht de heer Ortelee dank voor wat hij voor de vereniging heeft gedaan, waarna men krachtens traditie nog enkele gezellige uurtjes in gezellig samenzijn doorbracht om de vissersbelevenissen nog eens de revue te laten passeren. Goederenvervoer per spoor gedeeltelijk hersteld. Voor het eerst na de ramp is Donderdagmiddag een geladen goederentrein door de over stroomde Kruiningenpolder gere den. Hiermede is het goederen vervoer per spoor tussen Bergen op Zoom en Goes weer in be perkte mate hersteld. De lijn is namelijk wegens laag water slechts een uur per dag vrij en er kan dan een trein naar Goes pas seren. Het vervoer over de lijn is beperkt en dient voordien door de N. S. in Utrecht te worden goedgekeurd. De heer J. Colijn, sectie weg en werken te Goes, was het, die na de ramp het initiatief nam tot herstel van de lijn, die gedeelte lijk was weggeslagen, en die vier km lang is. Men begon toen met het maken van kistdammen langs de rails, die meteen in de hoogte gebracht werden. De trein die gisteren voor het eerst heeft gereden, bestond uit vijftig goe derenwagens, waarvan er 28 met kolen waren geladen. De inge bruikneming van deze lijn ge schiedde geheel onofficieel. Toren basiliek. De gemeenteraad van Hulst ling een gebouw voor deze expo sitie in te richten. Daarbij is ge dacht aan het 's-Gravensteen. De archivaris is reeds in het. bezit gesteld van belangrijk fotomate riaal, dat nog geenszins volledig is, maar reeds een duidelijk beeld geeft van hetgeen Schouwen-Dui- veland in de eerste dagen van Fe bruari ervoer. In afwachting van nader beslissingen wordt tijde lijk het prentenkabinet van het museum in het stadhuis geheel gevuld met rampfotomateriaal. De museumcommissie heeft zich met een rondschrijven gericht tot de burgemeesters en dijkgraven van polders op Schouwen-Duive- land met het verzoek een juist en betrouwbaar relaas van de ge beurtenissen na de rampdagen. Van vele zijden heeft de museum commissie reeds betuigingen van instemming met dit plan ont vangen. De komende generatie zal zich mettertijd een duidelijk beeld kunnen vormen van de overstromingsramp en haar ge volgen. Ook is al iemand gevon den die in staat is een maquette te maken, waarmede de ramp na. tuurgetrouw zal worden nage bootst. Uitreiking verkeersdiploma's. Gisteren was het voor 179 leer lingen van de lagere scholen te Terneuzen, Driewegen en Sluis kil een prettige dag. Zij ont gingen na een goed afgelegd theoretisch en practisch examen een. verkeersdiploma. Burgemeester Tellegen, die bij dë uitreiking in ,,'s Lands Wel varen", bij de heer O. de Vries, tegenwoordig was, sprak waarde rende woorden voor het werk der leerkrachten, die de leerlingen de lessen hadden gegeven, die zulke vruchtbare resultaten bleken te hebben. Hoewel de examens .zwaarder" waren dan vorig jaar Is er een groter aantal geslaag den. Aan de theoretische exa mens werd door 218 leerlingen deelgenomen, waarvan 11 onvol doende behaalden. Aan de prac tise he examens werd door 198 leerlingen deelgenomen; 19 wer den afgewezen, 17 slaagden met lof. Te Sluiskil kreeg Jeannette van; Esbroeck een bijzondere pftrim. Zij heeft het gepresteerd voor haar theoretisch werk een 10 te behalen en het practisch ge deelte volbracht ze zonder één straf punt. Voor deze unieke pres tatie ontving ze van het gemeen tebestuur een fraai boekwerk. Met plezier werden de theore tische en practische lessen ge volgd, waarvan de agent J. Smit, die een welkome gast was in de scholen, weet mee te praten. Het aantal geslaagde leerlin gen van de diverse scholen is als volgt (het tweede cijfer tussen haakjes geeft aan het aantal dat de aantekening met lof ver wierf): O.L.S. Sluiskil 8 (1); Chr. sch. Sluiskil 8 (1)R.K. jongensschool Terneuzen 14 (2)R.K. school Sluiskil 25 (3); Herv. sch. Ter neuzen 32; Chr. sch. Jozinastr. 25 (1); O.L.S. A 28 (7); R.K. meisjesschool Terneuzen 19 (1); O.L.S. C 14 en de Chr. school te Driewegen 6 (1). Internationale zeilwedstrijden. Pinksterzondag staat Terneu zen in het teken van de zeilsport. Dan is n.l. door de R.B.S.C. een zeilwedstrijd georganiseerd in verschillende klassen. De jachten vertrekken heden naar Hansweert om Zondag deel te nemen aan de wedstrijd Hans- weertTerneuzen. heeft aan architect J. Brouwer te Aalsmeer opdracht gegeven zijn ontwerp voor een nieuwe toren van de basiliek verder uit te wer ken. Men raamt de kosten op 100.000. De nieuwe toren, die tevens plaats zal bieden voor een caril lon, hoopt men omstreeks Sep tember 1954 gereed te hebben. De Here is getrouw, die u zal versterken en bewaren van de boze. De Here des vredes zelf geve u vrede te allen tijde in allerlei wijze. 2 Thess. 3 3, 16. Vele zijn de aanvechtingen en de verstoringen, die in het hart worden gewekt door de inblazin gen van de boze. Met name bij Gods kinderen gaat hij rond als een briesende leeuw, hunkerend of hij hen tot zijn prooi kan maken. Maar zien wij het goed onder de ogen. Niet alleen door de inblazingen in ons hart, ook bij monde van kwaadwillige men- sen, die ons komen ontstemmen, werkt de boze in ons. Ja, bij monde van onze vrienden tracht hij zijn invloed op ons te doen gelden. Wij zijn alzo op allerlei wijze en te aller uur in gevaar, om te worden afgetrokken van onze vastheid, en de vrede van ons hart te verliezen. Maar dan is het oneindig vertroostend aan de morgen van een nieuwe levens dag de verzekering des Heren te vernemen: ,,Ik ben getrouw. Schiet uw kracht te kort, Ik zal u versterken. Valt de boze op u aan, Ik sta naast u als uw schild, Ik ben immers machtiger dan hij. Dreigt het leven met zijn aanvechtingen u de vrede te be nemen, Ik sta met de volheid Mijner hemelgaven gereed. Blijf slechts bij Mij, de Vredevorst, en uw vrede wordt vermenigvul digd. Ja, die wordt ook dan be houden, als alles op aarde u tegenloopt." Nooit werd het lied, nooit werd [de lof gevonden, Om naar waardij, Gods vrede [te verkonden, Die in het hart, dat angstig trilt, De storm en al de onrust stilt. (Uit „Nieuw Bijbels Dagboekje".) Hedenmorgen zal van het vlieg veld bij Oslo een Douglas DC 6B van de Scandinavian-Airlines vertrekken om via het Poolge bied, Groenland en Alaska naar Tokio te vliegen. Passagiers zul len zijn 40 leden van het af los singsper soneel voor het Noorse veldhospitaal in Korea. Dit veldhospitaal is in 1951 in Korea opgericht door het Noorse Roode Kruis. Deze vlucht zal de eerste stap zijn voor voor een commerciële luchtlijn via het Poolgebied. De afstand OsloTokio is 12.386 km en het aantal vlieguren zal onge veer 33 zijn. Het toestel zal de terugtocht van Tokio volgens de normale route via Bangkok, Karachi Cairo, Rome, ^Frankfort en Ko- wone route is ongeveer 17.000 penhagen afleggen, zodat het de km lang. aardbol rond zal vliegen en wel in ongeveer 6% dag. Van die 6% dag zullen er iets meer dan 4 in de lucht worden doorge bracht. De terugtocht volgens de ge- Acht grote caissons van 7700 ton gewicht zullen van de Engel se marinehaven Portland (Z.W.- kust) naar Nederland worden ge bracht. Zij zullen hier bij het dichten der dijken worden ge bruikt. Deze caissons hebben een leng te van zestig bij negentien bij achttien meter en een diepgang van ongeveer zeven meter. Aan de internationale sleepdienst L. Smit te Rotterdam is opdracht verleend deze caissons naar Ne derland te brengen. Hiermee zullen acht reizen van drie tot vier dagen gemoeid zijn. De eerste sleep zal op 28 of 29 Mei beginnen. Het werk zal waarschijnlijk door de sleepboten „Roode Zee" en „Oceaan" worden verricht. De kolossen, die voor de Zeeuw se dijken zullen worden gebruikt, werden tijdens de oorlog gemaakt voor de buitenhaven aan de Nor- mandische kust, die kort na de Vlissingen brengen. Hieruit zou invasie van Juni 1944 door de ge allieerden werd aangelegd. Deze „Mulberry"-haven maakte het mogelijk de verbonden troepen tijdig te versterken en te ravitail leren. Vele der kleinere caissons, die daar zijn gebruikt, werden later elders voor alle mogelijke doel einden toegepast. Ook bij het dichten van de Walcherse dijk in 1945 en voor de Braakman-dijk bleken deze oorlogsrestanten van bijzonder grote waarde. Van de gevaarten, die thans zullen worden overgesleept, werd nog nooit eerder één naar ons land gehaald. De fa Smit heeft reeds ervaring met het hanteren van deze betonnen reuzen, omdat reeds eerder vier ervan naar IJs land en Noorwegen werden ge sleept. De schepen van L. Smit zullen de eerste twee caissons naar Jaarvergadering visclub „G. O. A." De visclub „G. O. A." hield haar jaarlijkse ledenvergadering met de gebruikelijke feestelijke staart. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer JS. J. Wijna, dat het bestuur met verschillende tegenslagen te kampen had. Ook financieel wa ren er tegenslagen te incasseren; o.a. meende het bestuur aan haar plicht te moeten voldoen door het Rampenfonds met een be drag van ƒ100 te steunen. Met het oog hierop werd besloten een meer bevredigende regeling te ontwerpen. De jaarverslagen van de secre taris, de heer W. Wolters, en de penningmeester, de heer Em. Pieters, werden accoord bevon den, waarna in de kascommissie voor 1953—54 werden benoemd de leden R. Borgt en A. Herman. Het verslag van de penning meester gaf aan inkomsten een bedrag van 1545,25 en aan uit gaven van 2221,99, zodat er een nadelig saldo was van 676,44. Houtzagerij uitgebrand. Donderdagnacht is de houtza gerij van de heer J. van Sloten aan de Paardenvest te Sas van Gent door brand vernield. Toen de brandweer arriveerde, stond het perceel reeds in vlam men. Men slaagde er in de na bijgelegen woning van de heer De Ridder en de textielfabriek te behouden. Het zeepkistenfabriekje, dat de heer Van Sloten eerst onlangs had geopend, ging eveneens ge heel verloren. Na twee uur was de brandweer het vuur meester. De schade wordt getaxeerd op 65000. De oorzaak van de brand is niet be kend. Naar men ons mededeelde, was de eigenaar verzekerd. Roode Kruis-actie. De bij de Roode Kruis actie in geschakelde poppenkastvoorstel ling zal niet heden, doch a.s. Za terdag plaats vinden. K.A.V.-bijeenkomst. In het parochiehuis hielden de Katholieke arbeidersvrouwen een geanimeerde bijeenkomst. Na de opening kwamen jeugdige acteurs voor het voetlicht, die onder lei ding van de dames Nagelkerke en De Punder een smaakvol pro gramma boden in de vorm van voordracht, reidans en zang. Vooral de jeugdige Tirolers oogstten veel bijval. Na de pauze volgde een spreek beurt van pater Gardiaan. Over zijn werkzaamheid in Polen hield hij een interessante lezing van dit land, volk en gebruiken. Het geheel werd besloten met een gebruikelijke attractie. Voor deze bijeenkomst bestond grote be langstelling. Het t.b.c.-onderzoek. Uit de binnengekomen lijsten blijkt dat zich op Zaamslag 2200 personen willen laten doorlich ten. De gemeente telt 3400 zielen, zodat mag worden aangenomen dat nog velen van de geboden gelegenheid gebruik zullen ma ken. E.H.B.O.-examen. Donderdagavond werd ten ge meentehuize het examen afgeno men van de E.H.B.O.-cursisten. Het diploma werd uitgereikt aan de heren: A. Hofman, M. Wie- land, J. Muller, A. Slabbekoorn, L. de Putter en de dames: Janna Koster, M. Bakker, M. Dees, Adri Dees, allen te Zaamslag, voorts aan mej. Mollema, onder wijzeres te Spui. Deze cursus stond onder lei ding van dr. A. A. Hartman; medewerker de heer W. van Ves- sem. Het examen werd afgeno men door dr. A. Kats, van Axel. Watersnoodexpositie. De museumcommissie te Zie- rikzee werkt stelselmatig aan de uitvoering van het plan te komen tot een zo volledig mogelijke do cumentatie van de watersnood, die stad en eiland zo zwaar heeft getroffen. Het ligt in de bedoe- TERNEUZENSE VETERANEN IN ACTTE. Zondagmiddag (le Pinksterdag) óm half drie kunnen de Terneu- zense sportliefhebbers bij gemis aan competitievoetbal genieten van een fris partijtje tussen twee „oudere" elftallen. De Terneu- zense veteranen krijgen bezoek van de Dordtse club „D.M.C.", wier elftal ook grotendeels uit spelers bestaat, die hun sporen al verdiend hebben. De opbrengst van de wedstrijd die gespeeld wordt op het ter rein van de V.V. „Terneuzen", komt ten goede aan het Roode Kruis. Gaarne wekken wij de voet balliefhebbers op deze ontmoe ting in groten getale bij te wonen. BRAAKMANWERKEN TEGEN VETERANEN HOEK. Te Hoek had een wedstrijd plaats tussen de Hoekse vetera nen en 'n voetbalploeg, samenge steld uit spelers van de Rijkswa- terstaat-Zanen en Verstoep-Ha- geman en Den Ouden. Opgeluis terd door de muziekvereniging „E.N.Z.K." werd dit een mooie avond. Hoewel de spelers niet zo erg jong meer waren, werd er een aardig partijtje voetbal ten beste gegeven. Vooral de doel- verdediger van Zanen en Ver stoep, De Jong, was in uitsteken de vorm. Direct na de aftrap begon een offensief op het Braakmandoel, maar De Jong gaf geen krimp. Na een half uur spelen nam de Braakman de leiding (1—0). Het duurde niet lang of het was 11. Wederom nam de Braakman de leiding, doch de oudjes van Hoek maakten voor de rust nog een doelpunt (22). In de rust speelde de muziek vereniging enkele nummers om de stemming er in te houden. Na de thee was het weer de Braakman, die het eerste aanbod kwam en de stand was 32. Bij een uitval van de veteranen op het Braakmandoel was een dezer spelers zo ongelukkig de bal verkeerd op zijn schoen te krij gen. Hij schoot keihard in eigen doel (33). Met een gelijk spel kwam het einde. Met volle muziek ging men huiswaarts na een aangename wedstrijd. Naar we vernemen zal men deze gebeurtenis spoedig herhalen. DODELIJK ONGELUK OP DE SOLITUDE-BAAN. Op de Solitude-autobaan bij Stuttgart is Willy Staube, een deelnemer aan de onder auspi ciën van de A.D.A.C. gehouden ronde van Duitsland, met zijn 600 cc Zuendapp-zijspan uit een bocht gevlogen en in het bos terecht gekomen. Hij brak zijn nek en stierf tijdens het ver veer naar het ziekenhuis. Zijn passagier Wiegand brak een been. Dit is het tweede ongeluk met dodelijke afloop tijdens deze rit. Enkele dagen geleden had een andere deelnemer, Alfred Streit, tussen Kiel en Hamburg bij een val het leven verloren. „Vrije Vlucht", Sasput. Prijsvlucht uit Dourdan. Snel heid eerste duif 1422 meter. 1. en 6. G de Wever; 2. en 4. C. de.Jonge; 3. C. Pijcke; 5. P. de Jonge; 7. Cl. de Wever; 8. J. de Groote; 9. P. Dobbelaere; 10. Ed. Blaakman. „Strijd in Vrede", Groede. Prijsvlucht uit Dourdan. Snel heid eerste duif 1386 meter. 1. Joh. van de Wege; 2. en 9. J. Vermeulen; 3. J. van Hane- ghem; 4. C. Schouttiet- 5. D. Aarnoutse; 6. C. Verstrijnge; 7. Jac. Becu; 8. J. de Roecks; 10. R. Dusarduijn. DE RONDE VAN ITALIË. Van Est op de vijfde plaats. De tijdrit per ploeg met de be paling, dat de tijd van de derde man doorslaggevend zou zijn, was een nieuwigheid voor de „Giro" en eigenlijk in strijd met het principe ervan, aangezien het een individuele wedstrijd betreft. De zeventigduizend toeschouwers lhngs het circuit hebben waar voor hun geld gekregen en een aantal spannende poursuite-duels gezien. Van de zestien deelnemende ploegen bezetten de oranjeman nen de zesde plaats met 38 min. 32 sec een zeer goede tijd. Voorts heeft Van Est zijn plaats in de algemene rangschikking behou den en dit stemt eveneens tot te vredenheid. Het gemiddelde van ruim 46% km per uur mag er wezen. Het klassement van de tijdrit per ploeg luidt: 1. Bianchi (met Coppi) 37 min. 45 sec.; 2. Ganna (met Magni) 37. 46.0; 3. Legnano (met Minar di) 37.57.0; 4. Zwitserland (met Koblet) 38.11.0; 5. Frankrijk (met Bobet) 38.24.0; 6. Nederland 38.32.0; 7. België 38.50.0; 12. Bar- talie-ploeg 39.20.0; 16. Spanje 41.02.0. Volgens het reglement telde de tijd van de derde man van elke ploeg, terwijl voor renners, die het contact met de koplopers ver loren hadden, de tijd werd geno teerd die zij zelf hadden gereden. Zo werd voor Van Est, Peters, Dekkers en Suykerbuyck, die in gesloten gelederen door de fi nish gingen, de tijd van 38 min. 32 sec geboekt. Wagtmans reed de afstand in 39 min. 42 sec., v. Breenen in 41 min. 28 sec. en Roks in 45 min. 53 sec. Na deze tijdrit luidt het alge meen klassement: 1. Koblet (Zw.) 52.40.45; 2. Cop pi (It.) 52.41.40; 3. De Santi (It.) 52.42.02; 4. Fornara (It.) 52.42.21; 5. Van Est 52.44.43; 6. Bartali (It.) 52.45.37; 7. Brasola (It.) 52.46.32; 8. Corrieri (It.) 52.47.14; 9. Magni (It.) 52.47.35 en 10. Mar tini (It.) 52.48.04. In het algemeen klassement staat Roks thans 58e met een to- taaltijd van 53.09.56; Dekkers 66e met 53.15.39; Wagtmans 72e met 53.18.37; Peters 89e met 53.35.51; v. Breenen 94e met 53.43.53; en Suykerbuyck 98e met 53.44.51. Woensdagnacht is uit de bij zondere strafgevangenis te Sche- veningen de 26-jarige Van O. ontsnapt. Vrijdagmiddag om half twee heeft de gemeentepolitie te Hoogeveen hem weten te arreste ren. Van O. is op transport naar Scheveningen gesteld. PINKSTERDRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. De Nederlandse spoorwegen verwachten, dat Dinsdagochtend 26 Mei in de eerste uren na 7 uur niet in alle treinen van de normale dienstregeling voldoen de plaats zal zijn. In die uren moeten ruim 50.000 militairen per trein naar hun garnizoenen worden teruggevoerd. Voor dit omvangrijke vervoer is materieel nodig, dat de spoorwegen anders hadden kunnen gebruiken voor het in die ochtenduren (A-eneens omvangrijke burgervervoer. Buiten deze uren zullen op Dinsdag 26 Mei en ook reeds Zaterdag 23 en Maandag 25 Mei ten behoeve van het burgerver voer, extra treinen rijden op meerdere lijnen. Voorts zijn aan de zomerdienstregeling 1953 behalve de in de reisgids ver melde treinen op bepaalde dagen enkele voortreinen toegevoegd. DE LUCIFER, DIE MEN 100 KEER KAN AANSTEKEN. Een „onpractisch stuk speelgoed"? Het verhaal van de „weer ontbrandbare lucifer", een luci fer die men 100 keer opnieuw kan laten branden, is thans ge boekstaafd in het rapport van de Britse „Monopolies commission" Reeds in 1936 ontstond een sa menwerking tussen de Zweedse lucifermaatschappij en de Britse lucifercorporatie teneinde „weer ontbrandbare lucifers" te fabri ceren en te verkopen. Er werden toen ongeveer 8700 van deze lu cifers gemaakt met behulp van de Zweedse apparatuur, doch slechts 2500 stuks werden ver kocht. In vele gevallen werd het product teruggegeven met de op merking, dat het niet werkte... Sedert 1942 wordt nu gewerkt aan een verbeterde Britse uitgave van de lucifer. Thans schijnt uit gemaakt te zijn, dat genoemde lucifer een „interessant, maar onpractisch wetenschappelijk speelgoedje is, als handelsobject volkomen waardeloos". HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Hongkong. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. De ellendigen. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. Arabische nach ten. Terrein V.V.Z.F., 5 uur: Intern. Motor-Cross. le PINKSTERDAG: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Hongkong. 2 uur: Les Miserables; 4.30 uur: Hongkong. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. De ellendigen. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. Arabische nachten. 2e PINKSTERDAG: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. De trek naar het Westen. 2 uur: Telefoon van een onbekende. 4.30 uur: De trek naar het Westen. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Telefoon van een on bekende. Terrein W. Bolwerk, 10 uur: Voetbal. Terneuzen 2- Axel 2. 12 uur: Terneuzen 4- Steen 3. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. Abbot en Cos- tello maken schoon schip. Terrein Watertoren, 12.30 uur: Voetbal. Axel 3- Middelburg 3; 2.30 uur: Axel 1-Middelburg 1. DINSDAG 26 MEI: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. De trek naar het Westen. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Telefoon van een on bekende. KLOOSTERZANDE: Hotel De Linde, 2 uur: Aanbesteding herstel, vernieuwing, onder houd aarde-, kram-, rijs- en glooiingwerken van het wa terschap Walsoorden. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Abbot en Costello ma ken schoon schip. COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen, 22 Mei 1953. Per 100 stuks in guldens: Sla A 4.30—9.70; Sla B 4.20—4.40. Per stuk in centen: Bloemkool A 6474; Bloemkool B 4563; Bloemkool C 30; Witte komkom mers A 31—39; Witte komkom mers C 1930. Per bos in centen: Peen 4456; Uien 67; Sjalotten 412. Per kg in centen: Aardappelen (Furores) 11—10; Asperges A 164—167; B 150; C 125; D 115; Postelein 31—32; Rabarber 15— 17; Spinazie afw. 1314; Aard beien per doosje A: 4453; B: 38—45. afgeleid kunnen worden, dat men ze bij het dichten van de veerha ven bij Kruiningen zou willen gebruiken. Voor de zes volgende caissons is nog geen ankerplaats opgege ven. Het ligt echter in de lijn, dat zij bij het dichten van het gewel dige gat bij Schelphoek op Schou wen zullen worden gebruikt. Zo als men weet, is men op het ogenblik achter dit gat langs de provinciale weg onder Seroosker- ke doende een ringdijk aan te leggen. Hierbij zullen ook kleine re caissons van Nederlandse ma kelij worden toegepast over plm. 1,5 kilometer. Het is bekend, dat de Neder landse waterstaatkundigen, die belast zijn met het dichten der grote stroomgaten, de komst der reuzencaissons met vreugde be groeten. Het dichten van de Schelphoek met zijn honderden meters lengte en 30 meter diepte zal er aanzienlijk door vereenvou digd worden. Het te Semarang verschijnende blad „Suara Merdeka" brengt 't sensationele verhaal, dat bij een groep personen in Semarang het plan had bestaan president Soe- karno tijdens zijn bezoek aan die stad ter onthulling van een mo nument te ontvoeren op het ogen blik, dat hij omringd zou zijn door de menigte. Deze plannen zouden tevoren ter kennis van de be voegde instanties zijn gekomen, zodat er maatregelen konden worden genomen en de ontvoe ring voorkomen werd. Het zou niet in de bedoeling van de ontvoerders hebben gele gen de president kwaad te doen. Soekarno zou naar een plaats in de buurt van Salatiga worden ge bracht, waar hij dan gedwongen zou worden een verklaring te on dertekenen. „Suara Merdeka" meldt niet, wat voor verklaring de president zou hebben moeten onderteke nen. In Semarang is inmiddels een groep van 8 personen aangehou den, maar er is geen zekerheid te verkrijgen, of dit verband houdt met de ontvoeringsplan nen. Algemene kennisgeving. Heden werd van onze zijde weggenomen door een noodlottig ongeval ons geliefd Zoontje en Broertje JOHANNES WISSE, op de leeftijd van bijna 6 jaar. J. WISSE J. WISSE-VERHELST ADRIE CORRIE Terneuzen, 21 Mei 1953. Donze-Visserstraat 33. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. Dinsdag 26 Mei a.s. om 2 uur. Getroffen door de vele hartelijke blijken van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve Man, Schoonzoon, Broer en Zwager, de heer JAN DE VOS, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de Familie, Mevr. W. S. DE VOS- DE VISSER. Hulst, 23 Mei 1923. Absdaalseweg 4. Laat nu Uw Maaimachine- messen enz. slijpen op de speciale „Merz"-slijpma- chine, bij Firma W. COVÉ Sluiskil Telef. 232 Uw mes weer als nieuw! houdt op Dinsdag 26 Mei GÉÉN spreekuur. TANDARTS Terneuzen AFWEZIG tlm 26 Mei. TWEEDE PINKSTERDAG te IIOEK in ,,'s Lands Welvaren". Aanvang 7 uur. Fietsen door de Braakman is fijn. Diverse smaken en coupes Hotel Café-Restaurant ,,'S-LANDS WELVAREN" Markt - HOEK. Voetbalvereniging „TERNEUZEN" Sportpark West. Bolwerk Comp. Res. 2e kl. K.N.V.B. MAANDAG A.S. om 10 uur tegen Entrée 50 ct. Kinderen 25 ct Om 12 uur: TERNEUZEN 4—STEEN 3. Opgave van leerlingen voor de cursus 1953/1954 kan geschieden bij het Hoofd der School of bij onderstaande adressen J. M. HAMELINK, IJsbaanstraat 2. A. BURGER—TIMMERS, Dokweg 9. De kinderen moeten vóór 1 Januari 1954 de leeftijd van 4 jaar bereikt hebben. HET BESTUUR. MAANDAG (Tweede Pinksterdag) Aanvang 2.30 uur Om 12.30 uur: AXEL 3—MIDDELBURG 3 Entrée 60 cent - Kinderen 25 cent BERGPLAATS VOOR RIJWIELEN nabij het terrein. VOOR DE A.S. FEESTDAGEN NIEUWSTE A AT 12 - TEL. 2460 - TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2