Afscheid van Denemarken Nieuw-Zeelandse minister bezoekt ons land Het Franse kabinet gevallen Mededeling Een praatje over aanvoer, opslag en aanwending van gips Argentinië Koninklijk paar weer thuis Grote waardering voor de Nederlandse emigranten Langdurige regeringscrisis verwacht Russisch militair vliegtuig verongelukt WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN .J Rampenfonds Televisie wordt beëindigd als regeringsbijdrage uitblijft Scheepsdrama eisi 30 doden N Wai ze van ons zeggen Frankering bij abonnement: Temeuzen Wrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct ZATERDAG 23 MEI 1953. 8e Jaargang No. 2349- Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 «at| Iedere regel meer 15 cent Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adrea Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn Vrijdagmiddag om half twee na een prachtige tocht met mooi weer uit Denemarken op Soesterberg aangekomen. Het Koninklijk paar is direct na de landing naar het paleis Soestdijk vertrokken. Het afscheid van Denemarken was typerend voor de sfeer van het gehele bezoek. Er werd ge lachen, er werden hier en daar schouderklopjes uitgedeeld en al len liepen ongedwongen rond op het platform van het vliegveld Kastrup, waar de Koninklijke Dakota met de standaard er op stond te wachten. Nadat de Ko ningin de auto had verlaten, die haar met Koning Frederik naar Kastrup had gebracht, drukte ze de chauffeur, die haar drie dagen gereden had, de hand en blij lachend liep ze toe op de Prinsen Axel en Knud, die met hun echt genoten waren gekomen om de gasten uitgeleide te doen. De leden van de legatie druk ten voor de laatste maal Konin gin en Prins de hand; de leden van het Deense koninklijk huis hoorden zich vele bedankjes voor de prettige ontvangs toevoegen en samen met Koning Frederik en Koningin Ingrid wandelden de gasten naar de Dakota. „Har telijk, hartelijk dank", zeide Ko ningin Juliana tot de Koning en de warmte in haar stem sprak boekdelen. Na het afscheid van Koningin Ingrid bestegen de gas ten de trap van het vliegtuig. Prins Bernhard liep direct door naar de cockpit. De Koningin bleef nog even in de deuropening staan en wuifde. Toen begonnen de motoren te brullen en steeg het toestel op om de terugreis naar Nederland te aanvaarden. KONINKLIJK BEZOEK. MAAKTE GROTE INDRUK. Men mag zonder overdrijving zeggen, dat het koninklijk bezoek aan Denemarken een groot suc ces is geweest. Toen de Denen na de eerste dag gewend waren aan het idee, dat de Nederlandse Koningin te gast was, hebben zij spontaan hun vreugde er over geuit en naarmate het bezoek vorderde, Op de rivier de Dhalesjwari in Oost-Pakistan is een bark met talrijke opvarenden vergaan, waardoor minstens 30 personen om het leven zijn gekomen. Het schip brak in tweeën, nadat de bemanning het in hevige storm had verlaten. Talrijke passagiers, sommige berichten spreken van 142 hoe wel het schip slechts accomodatie had voor 80, zaten met het oog op de storm benedendeks opge sloten. Voor zover bekend kon den in totaal 34 opvarenden wor den gered. Een gedeelte van het wrak is naar de kant van de rivier ge sleept en onder politiebewaking geplaatst. Het schip was eigendom van een Pakistaanse organisatie voor hulp aan vluchtelingen. werd de belangstelling groter en verschenen er steeds meer grote en kleine vlaggen in de straten. Duizenden juichten de konink lijke gasten toe, toen zij Donder dagmiddag het raadhuis bezoch ten en duizenden stonden Vrij dagochtend in de buurt van het paleis om een laatste groet te brengen aan een vorstenpaar, dat in drie dagen een grote po pulariteit had verworven. Niet het minst heeft daartoe bijge dragen de rede, die de Koningin Donderdag voor de studenten heeft gehouden. Het grote blad „Politiken" wijdde er een hoofdartikel aan onder de titel: „Een Koningin en een paragraaf". Het blad doelde daarbij op de voorstellen tot wij ziging van de Deense grondwet, die het mogelijk zullen maken het land wat ruimer armslag te geven bij het aangaan van inter nationale betrekkingen. Het merkwaardige feit deed zich daarbij voor, dat dit blad, dat eerst een wat stroeve hou ding had aangenomen ten aan zien van de betrekkingen tussen Denemarken en de Europese een heid, na de rede van de Konin gin zijn standpunt had gewij zigd. Het blad schrijft: „Het is aan het Deense volk te beslissen, of en wanneer het deel uit zal ma ken van de Europese gemeen schap. Koningin Juliana en haar volk hebben de keus al bepaald". Treffend is ook, dat de Neder landse legatie enige keren door Deense kranten is opgebeld met de vraag, of zij er voor kon zor gen, dat Nederland werd inge licht over de diepe indruk, die het bezoek van Koningin en Prins aan dit land heeft gemaakt. Koningin en Prins danken het Deense Koningspaar. Na hun terugkeer in Neder land hebben de Koningin en de Prins het volgende telegram aan de Koning en Koningin van De nemarken gezonden: „De vriendelijke en warme verwelkoming door U en het Deense volk zal onvergetelijk voor ons blijven. Wij danken U uit het diepst van ons hart vooral Uw gastvrijheid en voor alles, wat U deed om de vriendschap tussen onze vol ken te versterken. Wij waren verheugd zoveel van Uw mooie land te zien en van het prachtige werk, dat daar verricht wordt". w.g. Juliana en Bernhard. In verband met de Pink sterdagen zal ons eerstvol gend nummer verschijnen DINSDAG 26 MEI. Tot en met Vrijdagmiddag was bij het nationaal rampenfonds een bedrag v,an 112.9 millioen gulden binnengekomen, hetgeen 100.000 meer is dan bij de opga ve van Donderdag. FINSE EX-MINISTERS WORDEN GERECHTELIJK VERVOLGD. Het Finse parlement heeft be sloten een voormalige socialisti sche minister en drie voormalige socialistische onderministers in staat van beschuldiging te stel len. Zij zouden van hun positie mis bruik hebben gemaakt om zich zelf economisch te bevoordelen. Het besluit werd genomen na een bespreking van schriftelijke verklaringen van de betrokke nen Een aantal socialistische af gevaardigden was bij de behan deling van deze zaak niet aanwe zig. De Nieuw-Zeelandse minister van Arbeid, Mijnbouw en Immi gratie, de heer W. Sullivan, die deze week met zijn echtgenote in ons land arriveerde, heeft alle be wondering voor ons land. „Toen ik in uw land arriveerde, was mijn eerste indruk hier in 'n mooi en welvarend land te zijn. Het groen, de woningen, de we gen troffen mij zeer, aldus de heer Sullivan. Hij bezocht ook Noord-Beveland, waar hij door één der burgemees ters werd ontvangen en waar hij zich een beeld kon vormen van de ramp, die onsjreeft getroffen. „Wij weten in Nieuw-Zeeland ies van landontwikkeling en ont watering, maar ik wist niet, dat er in uw land zoveel op dit ter rein is gepresteerd". Hij sprak over de dijken, die veel indruk op hem hebben ge maakt. Nieuw-Zeeland verleende een bijdrage voor de slachtoffers van de watersnood. Die zal worden gebruikt voor Noord-Beveland. Met minister Suurhoff besprak hij de emigratie naar Nieuw-Zee land. Men beziet elk jaar op nieuw hoeveel immigranten men er kan opnemen, want men heeft rekening te houden met de inter ne vraagstukken. Hij kon nog niet zeggen, of er meer Nederlan ders kunnen worden opgenomen. Het vorig jaar werden 22.700 immigranten opgenomen. Daar van kwamen er 15 tot 16.000 uit de landen van het Britse gemene best. Als tweede volgde Neder land met 5300 immigranten. Voor dit jaar worden er uit Ne derland ongeveer 3000 immigran ten verwacht; voor de helft ge schoolde arbeiders, voor de ande re helft ervaren boeren. De Nederlandse immigranten voelen zich in Nieuw-Zeeland heel gelukkig en wij zijn over de Nederlanders zeer tevreden, zo merkte hij op. De Nieuw-Zeelan- ders zijn op de Nederlanders ge steld. Misschien passen wij een te scherpe selectie toe, zo voegde hi; er aan toe, maar wij hebben al leen geschoolde krachten nodig vooral in de bouwvakken en het machinebedrijf en daarnaast er varen werkers in de landbouw. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. „Oranje" (27 Mei); Ned. Antillen: 'm.s. „Helicon" (28 Mei); Suriname: m.s. „Sten tor" (27 Mei); Canada: s.s. „Zui derkruis" (27 Mei). Be Franse regering-Mayer heeft bij de stemming over een van de voornaamste onderdelen van haar financiële hervormings plannen, waaraan Mayer de ver trouwenskwestie had verbonden, de nederlaag geleden. De stem verhouding was 328 stemmen te gen en 244 stemmen voor. Zodra de uitslag bekend was, verlieten de ministers het parle mentsgebouw om hun ontslag bij president Auriol in te dienen. Aangezien het aantal stemmen, dat tegen de regering werd uit gebracht, de absolute meerder heid overschrijdt, was de presi dent verplicht het ontslag van het kabinet te aanvaarden. Onder hen, die tegenstemden, bèvonden zich de communisten, de socialisten, 73 van de 87 gaul listen en 23 van de 40 dissidente gaullisten. De regering werd o.m. gesteund door de radicalen, de meeste conservatieven, het me rendeel van de volksrepublikei nen, de radicaal-georiënteerden en door twee of drie gaullisten. Ongeveer 40 afgevaardigden onthielden zich van stemming. Het omstreden artikel voorzag in speciale volmachten voor de regering om administratieve her vormingen en bezuinigingen in te voeren. De gaullistische woord voerder vond de volmachten „te vaag". Ook de socialisten kant ten zich tegen 't verzoek. Mayer achtte zijn voorstellen essentieel voor de strijd tegen inflatie. Volgens hem had niemand, be halve de communisten, een alter natief voorgesteld. Het commu nistische plan kwam neer op het in de steek laten van de vemon- den staten van Indo-China en het verlies van de nationale vei ligheid van Frankrijk, aldus de eerste minister. Het coalitie-kabinet Réné May er, hoofdzakelijk bestaande uit radicalen, volksrepublikeinen en gematigd conservatieven, kwam op 8 Januari j.l. aan het bewind als de 18de Franse regering sinds de bevrijding. Sedert het einde van de oorlog heeft nog nooit een regering een zo grote nederlaag geleden. Mocht binnen 18 maanden nog eens een regering met dergelijke cijfers worden verslagen, dan heeft deze volgens een bepaling van de grondwet het recht nieu we verkiezingen te vragen. In de wandelgangen van de nationale vergadering zijn reeds enige partijleiders genoemd als opvolger van Mayer, zoals de ra dicale minister van onderwijs, André Marie, de conservatieve minister voor de overzeese ge bieden, Louis Jacquinot, en de radicaal-georiënteerde minister van defensie, Réné Pléven. Waarnemers voorspellen een lange crisis. Verscheidene facto ren zullen het moeilijk maken een program voor de nieuwe re gering te vinden, zoals het nieu we feit, dat een meerderheid van de gaullisten thans bereid is aan een coalitie-kabinet deel te Voorts bestaat er een stroming in de publieke opinie, die de bui tenlandse politiek in deze zin wil zien gewijzigd, dat de nadruk wordt gelegd op pogingen om tot een vergelijk met de Sowjet- Unie te komen en dat men het denkbeeld om West-Duitsland in het raam van een Europees leger of anderzins te bewapenen laat varen of op de lange öaan schuift. De nederlaag van de Franse regering heeft niets te maken met de a.s. conferentie op de Bermuda-eilanden. Integendeel, de radicale oud-premier Faure vertolkte de algemene gevoelens toen hij zijn instemming met het plan betuigde. Hij betichtte pre mier Mayer er echter van, dat deze de mededeling over de bij eenkomst had gebruikt om de stemming over de vertrouwens kwestie te beïnvloeden. De televisie-uitzendingen zul len op 1 October a.s. beëindigd worden, wanneer er geen posi tieve beslissing is genomen om trent een regeringsbijdrage, zo heeft het bestuur van de Ne derlandse televisiestichting ver klaard. Het stadsbestuur van Buenos Aires heeft Las Brujas, een nachtclub in een buitenwijk, laten sluiten, omdat daar, volgens de politie, verzetslieden plachten sa men te komen. De eigenaar van de club werd voor ondervraging aangehouden. Voorts is dr José Benchetrit ge arresteerd, op beschuldiging van „ondermijnende activiteit en het organiseren van tereurdaden". Hij zou leider zijn geweest van een groep, die betrokken was bij de bomaanslagen in 1947. De politie deed nieuwe invallen in de havenwijk, waarbij boot eigenaars werden aangehouden onder verdenking van het smok kelen van verzetslieden naar Uru guay. Er werden vijf geweren en munitie in beslag genomen. Inmiddels is het regeringswets ontwerp tot nationalisering van de Jockey Club, het exclusieve centrum voor de paardensport in de hoofdstad, met algemene stemmen door de gehele uit rege ringsaanhangers bestaande se naat goedgekeurd. De bezittingen van de club, o.m. twee veelbezoch- te renbanen in de omgeving van Buenos Aires, worden geschat op bijna acht millioen gulden. Het luxueus ingerichte hoofdgebouw van de club werd op 15 April door een woedende menigte in Na de ervaringen, die met gips zijn opgedaan bij de inundaties van 19441945 en in het voorjaar 1953, is het nauwelijks nodig op de grote waarde van dit product voor het herstel van de grond te wijzen. Slechts is het nuttig er nog eens de aandacht op te vesti gen, dat gips op zichzelf de scha delijke werking van zout in de grond niet opheft. Het zout moet door regen uitspoelen; gips dient voor het behoud of de verbete ring van de structuur van de grond. Het ligt in de bedoeling, behal ve de hoeveelheid gips, die reeds in dit voorjaar werd afgeleverd, vóór half September 1953 nog ongeveer 225.000 ton te importe ren. Dit betekent dat voor alle ge ïnundeerde gronden die daar voor in aanmerking komen een hoeveelheid beschikbaar komt voor aanwending in de a.s. nazo mer of herfst. Het wordt uitslui tend gegeven voor bouwland, tuingrond en boomgaarden, dus niet voor grasland. De regeling is zó, dat aan de grondgebruikers bonnen voor gips worden toegestuurd, die bij coöperatie of handelaar ingele verd moeten worden. Pas daarna kaïj door de handel gips afgeroepen worden. Het is dus voor een vlotte afwerking overweging genomen. De voor- j noodzakelijk, dat ieder zijn bon- zitter van het hooggerechtshof is I nen direct na ontvangst aan zijn brand gestoken, nadat twee bom men waren ontploft op een mas sa-bijeenkomst, waarop Peron het woord voerde. De leider van de Peronistische (regerings) frac tie verklaarde Donderdag in het huis van afgevaardigden dat deze brandstichting de afkeer van het volk weerspiegelde voor een ver eniging, „die zich aan sociale dis criminatie schuldig maakt door haar leden slechts uit bepaalde standen te kiezen". GRATIEVERZOEKEN VAN SULTAN HAMID. Sultan Hamid II heeft zijn goedkeuring gehecht aan de twee gratieverzoeken, welke onlangs voor hem zijn ingediend, aldus heeft Aneta van de zijde van het hooggerechtshof vernomen. Zij worden derhalve thans in op het ogenblik op reis naar Djogja. Men hoopt in de loop van de volgende week de over wegingen van de procureur-ge neraal te ontvangen. Tezamen met die van het hooggerechtshof zullen zij dan via het ministerie van Justitie aan president Soe- karno worden overgebracht. leverancier ter hand stelt. Het is gewenst voor enkele punten de aandacht te vragen, die van belang zijn voor iedere grondgebruiker in de inundatie- gebieden. 1. Wij geven ieder, die gips direct uit te strooien, maar het te bewaren tot de herfst. Welis waar komen ook nu structuurge breken voor, maar deze zullen in de a.s. winter veel ernstiger zijn, indien vlak vóór de winter geen gips gegeven is. 2. Men beware het -gips bij voorkeur in de schuur. Wanneer dit niet mogelijk is, kan het bui ten op een hoop worden gezet. Zet de hoop steil op en dek het gips af met geschikt materiaal, zoals stro, kunstmestzakken e.d. 3. Er wordt meer gips gege ven, naarmate de grond zouter en zwaarder is. Voor 1953 geldt het volgende: Polders, waarin de zoutcijfers beneden ongeveer 3 liggen, krij gen geen gips. In de zoutere pol ders krijgen de lichte gronden 1 2 ton. Zware gronden in deze polders krijgen 3 a 7 ton. De zout- ste gronden van deze zwaarte krijgen dus 7 ton, de minst zoute 3 ton per hectare. Bij de ver deling over het bedrijf kan men er rekening mee houden, dat de zoutcijfers lager zijn, ingeval de grond vóór de inundatie nog ongeploegd was of een gewas (wintertarwe, lucerne, klaver, koolzaad, etc.) droeg. In deze ge vallen kan dus wat minder gips worden gegeven. Van de bovenge. noemde hoeveelheden wordt afge- trokken, wat tot nu toe als voor jaarsgift is verstrekt. 4. Het verdient aanbeveling, enig gips te bewaren tot voorjaar 1954, vooral om bij het zaaien van structuurgevoelige gewassen als bieten, vlas e.d. op wat zwaar dere gronden enig gips te geven om plekken met minder goede ken. Voor dergelijke omstandig heden is 1 ton per hectare zeker voldoende. 5. Aanwending in het najaar moet geschieden na de laatste grondbewerking. Ploeg nooit vers gegeven gips onder. Bewerk de grond dit jaar voor al niet te laat. De aanwending van gips op lichte gronden is na de grondbewerking wellicht mo gelijk met de kunstmeststrooier, omdat het om kleine hoeveelhe den gaat. In andere gevallen vol doet het strooien met de schop van de wagen het best. Het schema voor 1953 is er op gebaseerd, dat voor de gronden met zoutcijfers lager dan onge veer 6, alle benodigde gips reeds dit jaar ter beschikking wordt gesteld. Gronden met hogere zoutcijfers zullen ook in 1954 een toewijzing krijgen. (R.L.V.D.) Emile Buysse zag Philippine. De bekende Vlaamse schrijver Emile Buijsse vertelt verder over zijn bezoek aan Zeeuws-Vlaan- deren: „En wat zoeken wij Belgen daar eigenlijk? Waarachtig méér dan een stevige borrel en een maal eten. Ook meer dan de idee „in Hol land te zijn geweest". Wij gelo ven, dat wij daar „eens iets an ders zoeken", kwestie van at mosfeer. Die aparte atmosfeer is er, van Sluis tot Terneüzen en verder nog: Axel, Hulst, Kloos- terzande, in het Oosten van Z. Vlaanderen. Een atmosfeer, die U rustig maakt. Rustig maken moet. Die rust leggen de wijde groene landouwen U op. En de enorme schuren, deels met groen bemost riet nog gedekt, die als slapende dieren zijn op zo'n Zon dag als het werk rust. Bij ons in het Brugse rust het werk eigenlijk niet. Niet hele maal. Daar wél! En er rijden veel minder auto's dan bij ons. En de café's in de dorpen zijn stille vreemde huisjesmet bloe men voor. Terwijl voor nagenoeg alle gewone woningen hekjes staan. „Holland", voor zover ge dit Zeeuwse Vlaanderen Holland moogt noemen, bezit een diep gevoel voor „eigendom" en voor de aanhankelijkheid aan de eigen woning en het huiselijk leven. Wij zagen de haven van Bou- choute en Philippine, die geen havens meer zijn. Ze zijn al lang afgesloten van het open water. Alleen de meerpalen van de mos selschuitjes staan er nog, triest, hoog, bruin en half verrot, uit stekend boven dor riet. Vergane vissersglorie met een paar oude vissers, die op een bankje zitten in de koude wind. In Philippine. Maar daar vlak bij, in een hotel letje, leeft de glorie van thans.. Tientallen Belgen, die er mos selen eten en kreeft. De Brugge lingen kennen dat. De Gente naars niet minder. Philippine leeft op zo'n Zondag. De jeugd van het dorp is er al lang aan gewend. Wijkun nen niet wennen aan de dode; kleine havens, waarin wij heb ben gezocht naar de „schuitjes". En die hebben wij dan terugge vonden in de schuilhavens van Terneüzen. Zwartgeteerde boot jes met de letter BOU (Bouchou- te) er op. Schuitjes, die geuren naar touwwerk en netten...." J. A. H. De omroepverenigingen zien zich namelijk geplaatst voor het feit, dat de bijdrage die zij uit eigen middelen voor het televi sie-experiment beschikbaar heb ben gesteld, groot 1.200.000, het maximum is wat in het licht van hun werk op omroep- gebied verantwoord moet wor den geacht. Zowel op het gebied van de techniek als van de program ma's heeft het televisie-experi ment tot bevredigende resulta ten geleid, aldus het bestuur van de televisiestichting. De aanschaffing van televisie toestellen door het publiek is echter nog steeds klein, hetwelk kan worden verklaard door het geringe aantal zenduren en het feit dat nog slechts een deel van het land de televisie-pro gramma's kan ontvangen, nog ongeacht de in verhouding tol de geringe kijkmogelijkheden te hoge aanschaffingskosten der -televisie-ontvangtoestellen. Id deze ontwikkeling kan slechts verandering komen door eer verdere verlaging van de koster voor de kijkers en door een re delijke uitbreiding van het aan tal zenduren en van het zender park. Daarvoor is een gezonde financiële opzet noodzakelijk en deze eis is, zoals bekend was, ten tijde dat de regering het experiment deed beginnen, voorshands alleen te bereiken met regeringsfinanciering. De regering heeft dan ook reeds vóór de aanvang van het expe riment in October 1951 toege zegd binnen 1 jaar, derhalve vóór October 1952 met een fi nancieringsplan te zullen ko men, hetwelk tot heden is uit gebleven. Het bestuur van de Neder landse televisiestichting heeft er bij de regering bij voortdu ring op aangedrongen zeer spoedig haar beslissing omtrent de al of niet voortzetting van de televisie kenbaar te maken en het verwacht dat, zo de regering tot voortzetting mocht beslui ten, de regering de middelen be schikbaar zal stellen waaruit de televisie zal worden gefinan cierd. ontvangt, de raad dit niet meer structuur wat te kunnen bij-wer- Naar het Zuid-Slavisch persbu reau „Tanjoeg" meldt, is in de nacht van Maandag op Dinsdag j.l. een vliegtuig van de Sowjet- luchtmacht 20 km ten Noorden van Zagreb (Zuid-Slavië) veron gelukt. Woensdag werd de piloot, luitenant Bondarenko, gevonden, die het toestel bijtijds met een valscherm had kunnen verlaten en ongedeerd in hetzelfde gebied was terecht gekomen. Luitenant Bondarenko, die zei- de in Wenen te zijn gestationeerd, deelde mede, dat hij, toen hij per ongeluk boven Zuid-Slavisch ge bied terecht was gekomen, op 6000 meter hoogte zijn toestel had moeten verlaten, omdat er brand was uitgebroken. Men neemt te Belgrado aan, dat het hier het Russische vlieg tuig betreft, dat reeds twee da gen te Wenen werd vermist en waarnaar de Sowjet-luchtmacht in Oostenrijk heeft gezocht. Uit een hangar op het vlieg veld Idlewild bij New York zijn zes staven goud ter waarde van 27.000 dollar ontvreemd. Dertien andere staven goud en 116 staven zilver, die behoorden tot dezelfde zending, waren ongemoeid gelaten, aldus een bekendmaking van de politie. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Warm weer. Warm en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen. ZATERDAG 23 MEI. v.m. n.m. Breskens 10.12 10,33 Terneüzen 10.47 11.08 Hansweert 11.27 11.48 Walsoorden 11.37 1158 ZON MAAN Mei 23 4.36 20.39 15.08 2.08 24 4.34 20.40 16.19 2.19 25 4.33 20.41 17.32 2.33 26 4.32 20.43 18.48 2.49 27 4.31 20.44 20.04 3.10

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1