Koninklijk paar in Kopenhagen Uitgaven in verband met de watersnood MAYERS Engeland verplicht tot arbitrage Matiging van de V.N. voorstellen Voorstel voorbespreking met Rusland De ongeregeldheden in Nigeria financieel hervormingsplan Rampenfonds Gereserveerde Denen kwamen uit de plooi De Times over Denemarken en Nederland De Nieuwsgier" over de infiltraties in Nw.-Guinea Geen tijdelijke belastingverhoging Tegenspraak van luit.-koloneI Warouw Spoedige conferentie Churchill-Eisenhower? Soepeler bestuur in de Sowjet-Unie Oosteuropese protesten Hiailandse stap bij de Ver. Naties WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN v.m. n.m. Mei Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Êedactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct WOENSDAG 20 MEI 1953. 8e Jaargang No. 2346. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum m advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent Iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adren Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn gisteren omstreeks half elf met hun gevolg op het vliegveld Kasfrup te Kopenhagen aangekomen. Zij werden ont vangen door Koning Frederik IX en Koningin Ingrid. Voorts waren aanwezig de leden van het Deense koninklijke huis en de Nederlandse gezant en zijn echtgenote, de heer en me vrouw Luden. Koningin en Prins inspecteerde na de begroeting de erewacht van de Deense luchtmacht en daarna vertrok de stoet naar het konink lijke slot Amaliënborg, waar de Nederlandse koninklijke gasten logeren. Het regende Maandagochtend in Kopenhagen, maar later brak de zon door de wolken. Langs de weg naar het kasteel stonden duizenden Denen, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichten. Prins Bernhard was gekleed in admiraalsuniform. Op pleinen, gebouwen en van particuliere huizen woei de Deen se vlag met hier en daar het rood-wit-blauw er tussendoor. Langs de weg stonden kinderen met Nederlandse en Deense vlag getjes. De tocht voerde eerst langs landelijke weggetjes en daarna over de grote weg naar de hoofd stad. Politie-afzetting was er weinig. Slechts in de binnenstad waren een paar straten bij het paleis afgezet. „Leve de Koning; leve Konin gin Juliana", hoorde men hier en daar roepen. De van nature zo gereserveerde Denen kwamen uit de plooi. Op het grote plein, dat ligt binnen het complex van het slot Amaliënborg, hadden zich reeds ruim een uur tevoren dui zenden opgesteld, die zich in die tijd vermaakten met het bonte schouwspel, dat het optrekken van de in gala-uniform gestoken erewacht met vaandel bood. Een luid gejuich steeg op, toen de stoet arriveerde en de erewacht het geweer presenteerde. Een tamboer en een pijper speelden een mars en ijl weerkaatste het geluid van de fluit tegen de vier paleizen van Amaliënborg. Nadat de gasten het paleis waren binnengegaan, begon het voor de Denen pas goed. De po litie, die hier wel voor een afzet ting had gezorgd, gaf wat meer vrijheid en' duizenden stormden naar voren met vlaggetjes en wimpels onder het geroep van „Koning, Koning, kom naar bui- Naar aanleiding van het be zoek van Koningin Juliana aan Denemarken gaat de Times in op de verwantschap tussen De nemarken en Nederland. Zij hebben meer gemeen, al dus het Britse blad, dan in ver dragen tot uitdrukking kan ko men. Zo noemt het blad de overeenkomende ontwikkeling van beide landen, op het gebied van landbouw en handel. Ook in de monarchie, de bestuursvorm en de politieke partijen ziet de Times overeenkomst. Het blad „De Nieuwsgier" schrijft in een hoofdartikel over de infiltraties in Nieuw-Guinea en belicht hierin speciaal de we derzijdse insinuaties van politie ke kringen. Het blad schijnt overtuigd te zijn, dat het niet juist is, wat Haagse politieke kringen zeggen (dat de operatie in Nieuw-Guinea bedoeld is om de aandacht af te leiden van de moeilijkheden, die gerezen zijn in verband met de October-af faire) op grond van de overwe ging, dat niemand in Djakarta ooit op het idee zou komen om het zenden van een bende naar Irian te beschouwen als een ef fectief middel om de aandacht van de Djakartaanse moeilijkhe den af te leiden. „Nederlandse politici", aldus het blad, „worden op het stuk van insinuatie naar de kroon gestoken door Indonesi sche politici, die „Nederlandse infiltranten in de Molukken" hebben ontdekt en het incident toeschrijven aan de behoefte van Nederland om zich in het oog der wereld te rechtvaardigen". „Het kind van de rekening is de verhouding tussen Nederland en Indonesië", aldus besluit „De Nieuwsgier". ten, anders gaan we niet naar huis". De vorsten lieten zich niet lang bidden en verschenen onder luid gejuich van het publiek op het balcon. Zeer velen bleven op het plein wachten tot 12.00 uur, toen eerst het Deense koningspaar en daar na het Nederlandse zich per auto begaf naar het paleis Christians- borg, waar de lunch werd ge bruikt. KONINGIN EN PRINS LEGDEN KRANS. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben 's middags een krans gelegd op het gedenkteken op het kerkhof Mindelunden, waar de Deense verzetstrijders zijn begraven. Om kwart over twee arriveer den de Deense en Nederlandse koningsparen op Mindelunden, waar vele nabestaanden van de gevallenen en honderden belang stellenden zich hadden verza meld. Korporaal Ger van Aalst, die toegevoegd is aan de militaire attaché, droeg de krans van dub bele witte anjers, waaraan twee rood-wit-blauwe linten met een .gekroonde J. en B. bevestigd wa ren, tot de voet van het monu ment. Toen de krans was gelegd en Koningin en Prins teruggekeerd waren bij hun gastheer en gast- vrouwe, liepen plotseling twee jongetjes van een jaar of vier argeloos het pad op, elk met bloemen in de hand. Ze raakten tussen de koninklijke gasten en keken verwonderd om zich heen naar het geschitter der unifor men en het goud der onderschei dingstekens. Tot plotseling een der ventjes, niet wetende wat te doen zijn bloemetjes in de hand van Koningin Ingrid drukte, die deze spontane hulde met een glimlach in ontvangst nam. Om half drie reed de stoet, waarin zich ook minister Beyen bevond, van Mindelunden terug naar het paleis Christian VII, waar de Koningin en de Prins het corps diplomatique ontvingen. Aan de uitgang van het kerkhof stonden honderden vrouwen en kinderen, die de koningsparen hartelijk toejuichten en met Deense en Nederlandse vlagge tjes zwaaiden. staan de mensen langs de weg om de vorstelijke personen toe te juichen. De Denen hechten nu eenmaal niet zoveel aan uiterlijk vertoon, maar menselijheid en medeleven zijn dingen die zij in hun eigen koningshuis zo op prijs stellen. En dit zijn eigenschappen die zij, vooral de laatste maanden, ook in het Oranjehuis belichaamd heb ben gevonden. Daarom juichen ze, als de Ko ningin en de Prins passeren. En ze doen het spontaan en oprecht, want dit is een volk, dat wars is van elk onoprecht vertoon en dat zijn zeer persoonlijke standaard heeft voor de mate waarmee het zijn hulde betuigt. DINER IN PALEIS CHRISTIANSBORG Tijdens het avondmaal in het paleis Christiansborg te Kopen hagen heeft de koning van Dene marken een rede uitgesproken. De koning zei o.m.: Tijdens de eerste wereldoorlog wisten Nederland en Denemar ken de oorlogsverschrikkingen buiten te houden. Beide landen werden echter tegen hun wil bij de jongste grote oorlog betrok ken en zij moesten harde en moeilijke jaren doorleven. In De nemarken volgden wij met be wondering het heldhaftige verzet van het Nederlandse volk en zijn uithoudingsvermogen onder zwaar lijden. Toen de oorlog voorbij was, aanschouwden wij met sympathie- de energie, waarmede het Neder landse volk begon aan de her bouw van zijn land. Wij waren diep getroffen, toen wij hoorden van de verschrikke lijke stormen en overstromingen, welke Nederland in het begin van dit jaar troffen. Met medeleven en bewondering volgden wij de onversaagde strijd der Nederlan ders tegen de elementen en wij vernamen met diep medegevoel van de velen, die omkwamen. Ik weet dat de Koningin en ik, wanneer wij onze hartelijke wen sen voor het Nederlandse volk tot uitdrukking brengen, namens de gehele Deense natie spreken. Ik spreek onze hartelijkste wen sen uit voor uw volk en voor de vooruitgang, zowel voor de toe komst als voor het werk van her opbouw na de rampzalige over stromingen. Ik hef het glas op de gezond heid van Uwe Majesteit en de Nederlandse koninklijke familie en op de voorspoed en het geluk van het Nederlandse volk. TAFELREDE VAN KONIN GIN JULIANA. De hartelijke woorden, die Uwe Majesteit heeft gesproken, doen ons opnieuw de oprechtheid en de warmte gevoelen van het welkom, dat ons bij onze aan komst ten deel viel. Wij zullen ons altijd herinne ren, hoe u ons tweemaal te hulp schoot. De eerste maal, toen u ons geholpen heeft om de ver woesting en de hongersnood, waardoor wij in de oorlog geteis terd zijn, te boven te komen en de tweede maal, toen u ons op nieuw geholpen heeft met zoveel goedheid, overvloed en doeltref fendheid na de grote overstro ming, die onze natie met zo'n verschrikkelijke slag heeft ge troffen. Daar wij weten dat wij op el kaar kunnen rekenen in dingen, die de meeste waarde hebben, zoals practische vriendschap, is er ook alle reden en een grond slag voor een reële hoop, dat wij in de toekomst schouder aan schouder gezien zullen worden bij het vestigen van een veilige en verenigde vrije wereld. Laten we ons een weg banen door de moeilijkheden van het moment, „want", zoals Jens Pe ter Jacobson gezegd heeft, „gro te en goede gedachten sterven niet, voordat nog betere uit hun zaad zijn opgebloeid". Kaj Munk heeft als leider van uw verzet tegen de machten van het kwaad de grootheid en het leiderschap van de kleine naties temidden van hun bondgenoten tot uitdrukking gebracht en ge wezen op de gróte geesten die zij hebben voortgebracht en die de wereldgeschiedenis in de goe de richting hebben veranderd. Ik geloof dat uwe en onze natie met een speciale geestverwantschap elkaar vinden in het besef van deze gedachten. Ik hef mijn glas op Uwe Majes teiten en hun lieve dochters, ip de ganse koninklijke familie en op het welzijn van het Deense volk. GESCHENK KONINGIN. VOOR DE Als Koningin Juliana morgen een bezoek brengt aan het stad huis te Kopenhagen, zal haar een boek „Stadens Kunst" (kunst van de hoofdstad) overhandigd worden. Het geeft een overzicht van het beeldhouwwerk dat in de stad is geplaatst. De Denen tonen, eigenlijk min of meer tegen de verwachtingen van de experts op dit gebied, gro te belangstelling voor het bezoek. De kranten wijden er veel aan dacht aan en waar de auto met de koninklijke vlaggen passeert, GEEN GEESTDRIFTIGE ONTVANGST. De Franse nationale vergade ring is begonnen met een bespre king van Mayers financiële her vormingsvoorstellen. Het debat zal vier dagen duren. De ontvangst der voorstellen was over het algemeen nogal afwij zend. Een communistische motie om de voorstellen niet te bespreken werd verworpen. Leden van de commissies voor economische aangelegenheden, vervoers- en landbouwzaken werden echter toegejuicht, toen zij critïek op BESLISSING VAN HET INTERNATIONALE GE RECHTSHOF. Het internationale gerechtshof heeft met 10 tegen 4 stemmen als zijn oordeel uitgesproken, dat het verenigd koninkrijk verplicht is in overeenstemming met de verklaring van 1926 het geschil met betrekking tot de geldigheid van de eis van Ambatielos onder het verdrag van 1886 aan arbi trage te onderwerpen. Het oordeel werd Dinsdagmid dag bekend gemaakt door de vice-president van het hof, de heer Guerrero, die bij de behan deling van het geschil als presi dent optrad. De president van het hof, sir Arnold Mchair en de leden Bas- devant, Klaestad en Read, heb ben hun afwijkende mening aan De waarnemende militaire commandant in Oost-Indonesië, luit.-kolonel Warouw, heeft ca tegorisch tegengesproken, dat troepen onder zijn commando cp 11 Mei zijn geïnfiltreerd in Nederlands Nieuw-Guinea. het oordeel voegd. van het hof toege- Deze oude zaak dateert van 1919, in welk jaar de Griekse reder H. Ambatielos een contract sloot met het Britse ministerie van scheepvaart voor de levering van 9 schepen, welke in Hong kong en Shanghai in aanbouw waren voor de Britse regering. Volgens Ambatielos moesten de schepen worden geleverd op vastgestelde data, hetgeen door het Britse ministerie en later door de „Board of Trade" werd ontkend. Ambatielos achtte zich bena deeld door de te late levering, waarvoor hij een schadevergoe ding van 2 millioen pond sterling van de Britse regering eiste. Er volgde een procedure in de Britse gerechtshoven, welke voor Ambatielos geen resultaat op leverde. In 1925 intervenieerde de Griekse regering bij het Brit se ministerie van buitenlandse zaken. De zaak bleef rusten tot 1939, toen zij weer bij het Britse ministerie aan de orde kwam. Toen kwam de oorlog, waardoor de zaak opnieuw slepende werd gehouden. In 1951 bracht de Griekse regering de zaak voor het internationale gerechtshof. Mayers voorstellen oefenden. De critiek richtte zich tegen de voor gestelde belastingen op sterke drank en wegvervoersmiddelen. Zij was bijzonder hevig bij de be spreking der door premier Mayer gevraagde speciale volmachten, om de staatsuitgaven te vermin deren. De communistische afgevaar digde Georges Cogniot was van mening, dat de regering-Mayer „geheel onder invloed van Wa shington staat". In zijn antwoord verklaarde Mayer o.m. dat oe- spreking van zijn voorstellen dringend was, „daar Frankrijk bijna voor een financieel drama staat". Premier Mayer wil de voor het lopende jaar begrote uitgaven voor burgerlijke en militaire doeleinden met 120.000.000.000 frank verminderen. Hij wil voorts een volmacht om de begrotings uitgaven ook voor de komende vier jaar te verlagen met het doel eind 1957 een begroting te kunnen indienen, waarvan het eindbedrag 10 procent lager zal zijn dan dat van de huidige. Hij wil bevoegdheden voor de regering om wetten op te schor ten, die deze bezuinigingen be lemmeren. Tenslotte wil hij een eenvoudiger vorm voor de con tracten, welke de Franse staat met zijn leveranciers afsluit. Parlementaire overzichtschrij vers in de Franse pers voorspel den Dinsdag, dat Mayer het in de Donderdagavond verwachte stemming „juist zal halen". Hoewel het nog niet mogelijk is een exacte raming te geven van alle door de watersnood noodzake lijk geworden uitgaven, kan naar het oordeel van de regering met het treffen van een begrotings- voorziening niet langer worden gewacht. In verband hiermede is gelijktijdig met het ontwerp van wet op de watersnoodschade 1953 een wetsontwerp ingediend tot wijziging van een aantal hoofd stukken der rijksbegroting voor het dienstjaar 1953. De regering acht het wenselijk de desbetreffende uitgaven ten spoedigste in de rijksbegroting te doen opnemen. TOTALE SCHADE. Nadat de minister-president bij de gedachtenwisseling over de ramp in de Tweede Kamer had medegedeeld, dat de omvang van de totale schade vermoedelijk zou liggen in de orde van groot te van 1 milliard gulden, zijn na dere gegevens bekend geworden. Ook deze zijn op schattingen ge baseerd en dragen grotendeels een globaal karakter. Op basis van de herstelkosten kan de totale schade als volgt worden geraamd. Landbouw: ƒ140 millioen; (schade aan voorraden, meststof fen, zaaigoed, gewassen te velde, verlies aan vee, boomgaarden en bedrijfsinventarissen) woningen, boerderijen en an dere gebouwen 160 millioen cultuurgrond, dijken, wegen, verkeersmiddelen enz. 400 mil. Overige sectoren 120 mil. (schade aan de industrie, scheep vaart, handel en overig bedrijfs leven). Hulpverlening en onderhouds kosten van évacué's ƒ40 mil. Totaal 860 millioen. De regering stelt voor te trach ten, het herstel van de door de watersnood aangerichte schade in een periode van ongeveer twee jaren tot stand te brengen. Voorzover dat momenteel valt te overzien, moet er van worden uitgegaan, dat wegens de wa tersnood de rijksuitgaven in 1953 met 400 millioen moeten wor den verhoogd. Van het op de begroting van het departement van verkeer en waterstaat voorshands aange vraagde bedrag ad 190 millioen wordt de besteding als volgt ge dacht: a. kosten eerste hulpverlening 20.000.000; b. herstel van hoofd- en bui tenwaterkeringen, alsmede van binnenwaterkeringen, waarvan het herstel nodig is voor het her stel van hoofd- en buitenwater keringen ƒ160.000.000; c. herstel van schade aan rijks- eigendommen, voorzoveel geen deel uitmakende van de onder b. bedoelde waterkeringen 10 mil. De 100.000 aangevraagd op de begroting van economische zaken zijn bestemd voor het her stel van schade toegebracht aan de in aanleg zijnde hogedruk- transportleiding voor gas van Sluiskil naar de plaatsen Goes, Middelburg en Vlissingen. DE FINANCIERING. De regering heeft gemeend het inflatoire effect van de uitkerin gen, voortvloeiende uit het her stel van de door de watersnood aangerichte schade, in de eerste plaats te moeten compenseren door het terugnemen van het aanvankelijk voor de versnelling van oorlogsschade-uitkeringen uitgetrokken bedrag ad 50 mil. Voorts zal het extra bedrag voor openbare werken met ƒ20 mil. worden verminderd (met het res terende bedrag ad 30 mil. zal de bestrijding van de werkloos heid in de z.g. zwarte gebieden kunnen worden voortgezet). Ver der heeft zij besloten, het aantal in 1953 te bouwen woningen te handhaven op 65.000 (hetgeen een zekere verschuiving naar de rampgebieden inhoudt). Hoewel men dus een gedeelte lijke compensatie mag verwach ten van het inflatoire effect van de overheidsuitgaven tengevolge van de watersnood, zal het uitge ven van staatsleningen niet kun nen worden ontbeerd. De regering heeft voorshands gemeend van het invoeren van een tijdelijke belastingverzwaring te moeten afzien, zolang althans de overheidslasten niet hoger worden dan thans i's geraamd. Tot Dinsdagavond was bij het nationaal rampenfonds een be drag van 112,6 millioen gulden binnengekomen. Sinds de op gave van Maandag is er dus een bedrag van 200.000 bijgekomen. In goedingelichte V. N.-kringen verwacht men dat de V. N.-voor- stellen zullen worden gematigd, als de bestandsonderhandelaars te Panmoendjon weer zullen bij eenkomen. Naar verluidt heeft de Amerikaanse regering met afge vaardigden van de geallieerde landen en met de vertegenwoor diger van India bij de V. N„ Da- jal, besprekingen gevoerd en de standpunten van deze landen volledig bestudeerd. Men gelooft, dat de Verenigde Staten is verzocht de voorstellen van het V. N.-opperbevel in Ko rea meer in overeenstemming te brengen met de Indonesische re solutie, die in December door de algemene vergadering der V. N. werd goedgekeurd. In politieke kringen te Londen verklaart men, dat sir Winston Churchill zal trachten te komen tot een spoedige conferentie met president Eisenhower ter bespre king van de internationale toe stand. Men gelooft echter, dat hij eerst de premier van het Britse ge menebest na de kroning van ko ningin Elizabeth zal willen raad plegen. De conferentie zou kunnen die nen ter opheldering van de hui dige Brits-Amerikaanse menings verschillen. Van gezaghebbende zijde is vernomen dat de ministers van Buitenlandse Zaken van Zwe den, Noorwegen en Denemarken hebben besloten Churchills voorstel voor het houden van besprekingen op het hoogste plan met de Sowjet-Unie, te steunen. Het voorstel hiertoe is gedaan door de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Deze zeide dat alle Deense politieke par- Volgens de jongste berichten zijn bij de ongeregeldheden in Kano, op twee na de grootste stad van de Britse kolonie Nigeria, 43 personen om het leven gekomen en meer dan 200 gewond. De ongeregeldheden begonnen Zaterdagavond, nadat een bijeen komst, georganiseerd door de „actie-groep", een partij in het westen van het land, welke vóór 1956 zelfbestuur wenst, was ver boden. Men gelooft, dat de ongeregeld heden het gevolg zijn van een de monstratie van aanhangers van de partij „noordelijk volkscon gres" tegen die van de „actie groep". De eersten willen alleen zelfbestuur, „indien dit uitvoer baar is". De 11 millioen Moham medanen in het noorden vrezen namelijk, dat zij door de 14 mil lioen christenen en anderen in het zuiden zouden worden over heerst. tijen het er over eens zijn dat de Deense regering Churchills voorstel dient te steunen. Hij legde deze verklaring kort vóór zijn vertrek naar Kopen hagen af, waarheen hij is terug gekeerd om voorbereidingen te treffen voor het bezoek van Ko ningin Juliana en Prins Bern hard. Verleden week Woensdag stel den de verbondenen voor onmid dellijk na een bestand alle Ko reaanse gevangenen, die niet wil len repatriëren, en na verloop van 60 dagen de Chinezen, die zich tegen repatriëring verzetten vrij te laten. Dit voorstel werd door de communisten verworpen. De Prawda, het officiële or gaan van de Sowjet-communis- tisehe partij, heeft in 'n hoofd artikel meegedeeld, dat het staatsapparaat soepeler zal wor den als gevolg van „recente or ganisatorische maatregelen", al dus meldt radio-Moskou. De maatregelen zouden de lei dinggevende organen verbete ren, onnodige schakels in het staatsapparaat verwijderen él» de rechten en verantwoordelijk heden van ministers uitbreiden, aldus het artikel. Volgens radio-Sofia heeft Bulgarije opnieuw geprotesteerd tegen „vijandige acties" door Zuidslavische grenswachten. In een nota, die aan de iZuidslavi- sche diplomatieke vertegen woordiger in Bulgarije werd overhandigd, wordt gezegd, dat de grensincidenten in aantal toenemen. De Roemeense regering heeft de Italiaanse regering er van beschuldigd, dat zij tentoonstel lingen organiseert, die „een kwaadwillige voorstelling van de prestaties van de Roemeense volksrepubliek geven", zo meldt radio-Boekarest. In een protest-nota wordt ge zegd, dat de Roemeense rege ring een dergelijk optreden als een „vijandige actie" beschouwt. Het Thailandse kabinet heeft besloten de aandacht der Ver. Naties te vestigen op „de com munistische dreiging in Zuid- Oost-Azië". De Thailandse stap is geba seerd top artikel 34 van het handvest der Ver. Naties, dat handelt over „toestanden, welke een bedreiging van de wereld vrede kunnen vormen". Aanvankelijk was Thailand voornemens een klacht bij de Ver. Naties in te dienen over „de communistische inval in Laos, welke een bedreiging is van de veiligheid van Thai land". medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Lagere temperaturen. Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. La gere temperaturen vooral in het binnenland. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. DONDERDAG 21 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 7.54 8.19 8.29 8.54 9.09 9.34 9.19 9.44 ZON MAAN 19 4.41 20.33 10.28 1.15 20 4.39 20.34 11.40 1.31 21 4.38 20.36 12.50 1.45 22 4.37 20.37 13.59 1.56 23 4.36 20.39 15.08 2.08

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1