Uit de Provincie SPORTNIEUWS Eric de Noorman en Bor Khan" VOETBAL KORFBAL HANDBOOGSPORT DUIVENSPORT WIELRENNEN. MARKT-EN HANDELSOVERZICHT Zijdie zijn omgekomen Koningin van Tonga-Archipel in Engeland X TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. CLINGE. KOEWACHT. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. r# REIZIGERS NAAR BELGIë OPGELET! Sinds de ramp van de 1ste Februari verstrekte de dienst van de koninklijke marechaussee te Kapellebrug aan reizigers, die niet in het bezit waren van een paspoort of bewijs van Neder landerschap, dagpassen voor de reis naar overig Nederland via België. Men heeft de uitreiking van deze dagpassen thans ge staakt. Dit betekent dat ieder, die de grens passeert, weer een geldig paspoort of een bewijs van Nederlanderschap moet kun nen tonen. Naar wij vernemen, zijn reeds meerdere reizigers teleurgesteld van de grens teruggekeerd. Wie via België naar Noord-Brabant wil, houde hiermee dus rekening. Want de Benelux is nog ver WERKEN AAN HET KANAAL GENT—TERNEUZEN. Blijkens het officiële commu niqué van de jongste kabinets raad in Brussel heeft de Belgi sche regering besloten vijftig millioen francs te besteden voor de uitvoering van werken langs het kanaal GentTerneuzen. Het betreft hier uitsluitend werken op Belgisch grondgebied, speciaal de verbetering van ka den en de bouw van bruggen te Zelzate. De „Gazet van Antwerpen" wijst er in dit verband op, dat deze credieten dus niet bestemd zijn voor de financiering van werken aan de sluis te Terneu zen, waarover reeds jaren met Nederland wordt onderhandeld. Het Antwerpse blad schrijft verder dat de heren Van Cauwe- laert en Steenberghe dezer da gen een onderhoud hebben ge had over de kwestie der water wegen. Naar verluidt, zou dit onder houd niet tot een oplossing heb ben geleid, ook niet voor wat be treft het kanaal van Terneuzen. Nederland, zo besluit het blad gaat accoord met de uitvoering der werken, maar tot nog toe werd geen overeenstemming be reikt over de verdeling van de kosten tussen de beide landen. Diefstal oud ijzer. Gisteren werd de 72-jarige J. P., wonende alhier, op heterdaad betrapt, toen hij bezig was met het zich toeëigenen van een partij oud ijzer, liggende op het opslag terrein van de heer G. A. van der Straaten, aan de oostzijde van de Westelijke kanaalarm. Bij het daarop volgende onder zoek, bleek dat P. reeds eerder bij een opkoper alhier, een partij van 33 kg oud ijzer, dat hij zich op onrechtmatige wijze had toe geëigend, had verkocht. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Inzamelingsactie Roode Kruis 1953. Dat het comité „Inzamelings actie Roode Kruis 1953" de voor bereidingen in verband met de gebeurtenissen tijdens deze door het gehele land te voeren actie flink heeft aangepakt, blijkt uit het programma dat in een j.l. Zaterdag gehouden vergadering definitief werd vastgesteld. Het ziet er als volgt uit: 23 Mei: 15.30 u.: Muzikale wan deling van de Harmonie Terneu zen. 24 Mei: 15.00 u.: Voetbalwed strijd tussen een veteranenelftal uit Dordrecht (D.M.C.) en vete ranen van de V.V. Terneuzen. Deze wedstrijd ligt buiten het kader van de eigenlijke actie, maar de netto opbrengst zal aan het actiecomité worden afgedra gen, een geste die uiteraard op hoge prijs wordt gesteld. 28 Mei te 20.00 u.: De bekende toneelgroep „Oranjekwartier" zal het reeds enkele malen met suc ces opgevoerde „Mensen in nood" in het Concertgebouw ten tonele brengen. 30 Mei te 18.30 u.: Korfbalwed strijd op de Markt en te 20.00 u. een bijzondere gebeurtenis n.l. een boksdemonstratie op de kiosk. 3 Juni: van 3 uur af zal een rijdende poppenkast door Ter neuzen trekken en op verschil lende punten korte voorstellin gen geven. 4 Juni te 20 uur wordt de be kende film „Dokter Ehrlich" ge draaid. 6 Juni te 15.30 u.: Muzikale wandeling door de Harmonie Terneuzen. Tenslotte om 16.30 uur een de monstratie door de transport colonne van de afd. Terneuzen van het Roode Kruis. Getracht zal worden ook voor Sluiskil nog enkele attracties te organiseren. Daar zal de poppen kast waarschijnlijk een bezoek brengen op Zaterdag 30 Mei. Geslaagd. Bij het in Den Haag gehouden examen voor het vakdiploma Bovag-motorrijwielbedrijf slaag de de heer J. v. d. Wege te Axel. Jaarvergadering Katholieke Actie. In het gezellenhuis alhier had Zondagavond onder grote belang stelling deze jaarlijkse bijeen komst plaats. Het gebouw was tot de laatste plaats bezet en meerderen moesten zich met een staanplaats vergenoegen. Nadat mevr. Pieters als presi dente van de „Katholieke Actie" de vergadering had geopend, be lichtte zij de betekenis van de „Katholieke Actie" nog eens in korte trekken. Zij memoreerde een aanwinst van 82 nieuwe leden, waardoor deze vereniging, wier werk dwars door de wereld gaat en zich toe legt op verzachting van maat schappelijk leed, ziekenbezoek en ander philantropisch werk, thans te Axel reeds 460 leden telt. De parochie is in 28 wijken verdeeld en het propagandistisch werk wordt door een kern van dames verricht. Mej. Michielsen bracht als se cretaresse verslag uit, hulde brengend aan pater Gonzagd uit Sluiskil en aan pastoor Meeüs, wien bijzondere hulde voor zijn activiteit werd gebracht. Pastoor Meeüs wees in een geestige speech alle hem ge brachte hulde af en droeg deze over aan de dames die de chr. „Charitas" met zoveel liefde en offervaardigheid verrichten. Het gaat er in de eerste plaats om de mensen in de wereld tot el kaar te brengen en liefde te to nen door daadwerkelijke hulp en medeleven. Dit te verstaan en in daden om te zetten, acht hij een der allereerste plichten van ieder mens. Daarna brak het hoogtepunt van de avond aan, n.l. de premiè re van de operette „Tatiana" van de Engelse aüteur en componist Colin Graham, die zelf uit Lon den was overgekomen en de lei ding op zich genomen had. Deze kunstenaar heeft n.l. verwanten wonen te Kloosterzande, waar zijn werk ook een vrije vertaling onderging door mevr. M. N. ba ronesse Collot d'Escury. De mu zikale leiding was in handen van de heer Theo Totté en het waren leden van „De Scheldeklanken", die voor de begeleiding zorg droegen. Toen het kleurrijk en fraai ge- costumeerd zangspel aanving, leefde het auditorium al direct mede met de zich in een hoog aristocratische milieu op het ein de van de vorige eeuw afspelen de gebeurtenissen. Het stuk speelt zich af in een klein vorstendom in Noord-Italië en is een aaneenschakeling van kleine intriges maar ook listige kuiperijen, waaraan zich vooral de gewetenloze graaf Feodrov, de beschermheer van Frasnia, schuldig maakte. De egoïstische en niets ont ziende drijfveren van de hof maarschalk die zelfs zijn eigen zoon aanzet tot duistere daden, hielden de spanning levendig en verhoogden deze totdat tenslotte op het laatst een onverwachte ontmaskering volgde. Als geheel slaagde de opvoe ring ten zeerste en viel vooral het optreden van mej. Marie Jo sé Menu om haar zuiverheid van stem en spel tussen het andere goede op deze avond te loven. Aan het slot werd de auteur ten tonele geroepen en door mevr. Pieters temidden van het ganse gezelschap gehuldigd. Het was een mooie avond, die de aan wezigen zich lang zullen herin neren. Paard aangespoeld. Aan de Oostdam alhier spoel de een cadaver van een paard aan, dat waarschijnlijk afkom stig is van de op 1 Febr. over stroomde gebieden. Vismijn. Visaanvoer in de week van 10 tot en met 16 Mei. 2773 kg bot, 0,16—0,29; 3851 kg schar, ƒ0,16ƒ0,42; 15 kg schol, 0,22, 230 kg tong ƒ1,25—ƒ1,55; 8 kg rog, ƒ0,41— 0,478980 kg exportgarnalen, 0,600,96; 1684 kg binnenland garnalen, ƒ0,62ƒ0,86. Aanranding. Gisternamiddag omstreeks half zes reed een 19-jarig meisje, wo nende te Belgisch Klinge, op de fiets in de z.g. Stropersstraat huiswaarts. Toen de 53-jarige ongehuwde vlasbewerker J. R„ wonende te Kapellebrug, die eveneens op een rijwiel op deze eenzame zandweg reed, haar zag aanko men, sprong hij van zijn fiets en versperde het meisje de weg. Hij sprong op haar toe en wierp haar op de grond. Hevig ontdaan begon het meis je luid om hulp te roepen, waar op de onverlaat het meisje de keel dicht kneep. Gelukkig had den enige mannen haar hulpge roep gehoord en snelden haar te hulp, zodat zij kon worden ont zet en de laffe aanrander gegre pen. De rijkspolitie, die inmiddels gewaarschuwd was, arresteerde de aanrander en bracht hem naar het arrestantenlokaal te Clinge over. Hedenmorgen zal R. naar Mid delburg worden overgebracht. Smokkelauto tegen boom opgereden. Eén inzittende gedood. Zondagmiddag reed met grote snelheid een luxe-auto in de Karnemelkpolder in de richting van de grens. Toen de bestuurder een Neder landse douane-ambtenaar be merkte, verminderde hij de snel heid, deed de auto rechtsom keer maken om daarna met vol gas een zandweg, die eveneens naar de grens leidde, in te rijden. Deze snelheid had tot gevolg, dat de bestuurder een grote kuil in de weg niet bemerkte. Door de schok raakte de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt en met kracht werd een langs de zandweg staande boom geramd. Zodra het ongeluk was gebeurd, sprong de bestuurder uit de auto en rende de grens over. Toen de achtervolgende douane ambtenaar bij de totaal vernielde auto kwam, bleek er nog een persoon in de wagen te zitten. Deze was echter zeer ernstig ge wond en werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Enige uren na aankomst is de man aan de be komen verwondingen overleden. Daar de ongelukkige, naar schatting 2530 jaar oud, geen enkel papier bij zich had, is het tot op heden niet gelukt het lijk te identificeren. In de auto be vond zich ongeveer 200 kg boter. Ver. voor Vreemdelingen verkeer. De onlangs opgerichte vereni ging voor vreemdelingenverkeer te Retranchement vergaderde onder leiding van de heer J. A. Hennekeij, die in het bijzonder burgemeester J. A. Leenhouts en de heer E. Smit, directeur van de provinciale V.V.V., verwelkomde. De heer Smit gaf een beschou wing van het werk van een V.V.V. Hij wees op de vele moge lijkheden ter plaatse. Hij had met zijn praatje veel succes, want de vereniging besloot tot aanslui ting bij de provinciale V.V.V., dit als 27ste lid. De resterende tijd werd be steed aan besprekingen over contributie, reclame, kampeer terrein, enz. Benoeming schoolhoofd. De heer J. v. d. Wal te Twijze- lerheide (Fr.) werd met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot hoofd van de chr. school te Sluis kil, waarmee is voorzien in de vacature, ontstaan door de be noeming van het tegenwoordige hoofd, de heer J. v. d. Hengel, aan de chr. school in de Jozina- straat te Terneuzen. Het Informatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis heeft gisteren de 84e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood bekendgemaakt. Hierop komen de navolgende namen voor van slachtoffers uit Zeeland: OOSTERLAND. Janna Pieternella van Driel v. d. Klooster, geb. 14-8-'84, laatste adres Groeneweg A 355; Janna Pieternella van Driel, geb. 14-4-'49, laatste adres Groeneweg A 355. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUVVS-VLAANDEREN". TERNEUZEN. Veiling van 18 Mei. Per 100 stuks: Sla A. 7,30 10; sla B 2,50—6. Per stuk: Bloemkool A 6162 ct.; idem B 2258 ct.; idem C 2644 ct.; witte komkommers 20—40 ct. Per bos: Peen 4250 ct; uien 6 7 ct; radijs 13 ct; sjalotten 15 ct. Per kg: Furores 10,40; asper ges A 1,301,44; idem B 1,26; idem C 1,03—1,09; postelein 61 ct.; rabarber 714 ctj) spinazie 830 ct. Per doosje: Aardbeien 3149 ct.' R.K. Huishoudschool hield oudermiddag. Zondagmiddag hield de R.K. landbouwhuishoudschool een oudermiddag. De zaal van het jeugdgebouw was goed bezet, toen pastoor De Grauw het ope ningswoord sprak. Hij wees er o.a. op dat Zeeuws-Vlaanderen door deze huishoudschool in de toekomst goede huismoeders zal krijgen. Hiqrna werd het programma ingezet met een lied op de huis houdschool. De directrice, mej. Hiel, beklom daarna het spreek gestoelte. Zij had als onderwerp: „Ontwikkeling". Zij zeide dat ge lukkig velen inzien, dat de tegen woordige tijd ontwikkeling eist. Zij wijst de ouders op de grote verantwoordelijkheid voor hun kinderen. Verder zette zij uiteen welke vakken aan de huishoud school worden gegeven. Wat het schoolgeld betreft, dit kan voor niemand een bezwaar zijn. Dit is voor de meesten zeer laag en soms zelfs geheel gratis naar het inkomen der ouders. In de pauze werd koffie en thee ge offreerd. Een show. De show van door de leerlingen zelf .gemaakte kledingstukken was voor velen een openbaring. Van het eenvoudigste tafelkleed je van de beginnelingen tot de sportieve mantelcostuums en ja ponnen werden er getoond. Deze oudermiddag heeft laten zien, wat deze school voor IJzen- dijke en omgeving betekent. PaStoor De Grauw dankte de aanwezigen voor hun belangstel ling en het onderwijzend perso neel Y°or hun werk. Auto in de sloot. Omstreeks 12 uur Maandag middag is een auto bestuurd door mevr, v. d. S. uit Terneuzen en rijdende in richting Zaapislag, op de beruchte „blauwe steentjes" nabij de Groeneweg te Zaamslag weggegleden en door de heg en over het rijwielpad in een diepe sloot terechtgekomen. De bestuurster bracht het er goed af, maar de mede-inzitten de, een heer uit Amsterdam, is door de firma Knijff per auto naar het ziekenhuis te Terneu zen overgebracht. Een kraanwa gen van de firma Kerckhaert uit Terneuzen heeft de zwaar be schadigde auto weggehaald. Koningin Salote Toepoe, heer seres van de Tonga-archipel, een eilandengroep in Polynesië, is Maandag in Southampton aange komen. Zij zal de kroning van Elizabeth II bijwonen. Koningin Salote Toepoe is de enige andere officiële koningin van het Brit se gemenebest en de enige bui tenlandse vorstin, die voor de kroningsplechtigheid is uitgeno digd. In het gezelschap van de Polynesische vorstin bevindt zich haar schoondochter, prinses Ma- ta-Aho, wier gemaal, prins Toen- gi, eerste minister van de Tonga archipel en troonopvolger is. Ruim 35 jaar geleden besteeg koningin Salote Toepoe de troon. Zij is nu 53 jaar en een opvallen de verschijning, daar zij 1.90 m lang is en 127 kg w.eegt. Koningin Salote Toepoe brengt haar eerste bezoek aan Engeland en zal haar intrek nemen in het paleis van St. James. ONDERAFDELING ZEELAND K.N.V.B. Ie klasse: Vogelwaarde I Kruiningen I 52. Reserve le klasse A: Terneu zen IIIHulst II uitgest.; Ria W. II—IJzendijke II 3—2; Sluis kil IIEMM II 21; Hontenisse IIAardenburg II 63. Reserve le klasse B: Kruinin gen IIClinge II, Clinge n.o.; Yerseke IIBiervliet II 12; Luctor IIAxel III 52; Mid delburg IIIBreskens III 92. 2e klasse A: Breskens IV Biervliet III 3—0; Zuidzande I Vlissingen IV 23. 2e klasse B: Goes IVGraauw I 80; Kwadendamme IKoe wacht II 17. 3e klasse A: Schoondijke II Walcheren II afg. 3e klasse B: Clinge IIIVogel waarde II 16; Corn Boys III Hontenisse IV 16; Terneuzen IVRapenburg II 121. 3e klasse C: Goes VKruinin gen III uitgest. GAAT BLEYENBERG NAAR FRANKRIJK? Bleyenberg, van Rigtersbleek, die enkele malen in het Neder lands elftal heeft gespeeld, heeft een uitnodiging ontvangen naar Frankrijk te komen om de beker finale bij te wonen, welke over 14 dagen zal worden gespeeld. Dit tevens met de bedoeling om hem te polsen of hij er iets voor voelt zich aan een Franse club te verbinden. DERDE KLASSE D. Breskens nam revanche (21) Moesten de Bressiaanders vo rig jaar de winst aan de Zeeu wen laten, deze keer behaalden ze een kleine maar verdiende overwinning op de Vlissingers. Breskens had in de eerste helft de wind in de rug en was dan ook doorlopend in de meerder heid, wat niet betekent, dat de aanvallen van de Vlissingers zon der gevaar waren. In de 18e en de 25e minuut kregen de Bres- kensvoorwaartsen twee fraaie kansen, maar beide malen faal de het schot. In de 41e minuut leek het er op, dat Donze de sco re zou openen, maar z'n schot belandde tegen de paal. Even later had spil Fenijn succes, toen hij een mistrap van een van de Zeeuwenbacks afstrafte (10). Na de rust liepen de Bres siaanders hard van stapel. Ver meulen kreeg een paar kansen, maar hij zocht de richting van het duel verkeerd. In de 19e mi nuut was het Donze, die de voor sprong tot 20 vergrootte, toen hij een door Fenijn genomen vrije trap in een doelpunt om zette. Hierna was het gedaan met het Breskense overwicht. De Zeeuwen drongen fel op en in de 25e minuut hadden ze succes. Een fraai aangegeven bal van links deponeerde Tabak in het net (2—1). Hoewel de Vlissin gers nog enkele kansen kregen, in de 37e minuut b.v. schoot de rechtshalf buiten het bereik van de keper tegen de lat, bleef de stand 21, zodat Breskens zich weer wat veiliger kan achten. Gem. Politie—P. T. T. 7—0. Gisteravond had op het terrein aan de Molendijk een ontmoeting plaats tussen het gem. Politie- elftal en een elftal van de P.T.T. alhier. De politiemannen, bekend met insluiten, pasten dit ook EEN KONINKLIJK DEMENTI. De Deense pers heeft Zon dag een dementi van een be richt over het Deense konink lijk Huis gekregen van koning Frederik IX zelf. Aan een diner van de Deen se marine zeide de koning tot de persmensen: „Wat ik nu ga zeggen moet u niet opne men. Ik heb een vrije avond." Maar even later zei hij: „Wat u wél mag zeggen, is het vol gende „er heeft in de kranten gestaan, dat ik ischias heb, maar dat heb ik zeker niet." thans toe en sloten de postale sportvertegenwoordigers voort durend in, waarbij zij niet verga ten te doelpunten, hetgeen uit de eindstand (70) blijkt. DE PROMOTIECOMPETITIE VAN 2 de KLASSE NAAR 1 ste KLASSE. Het programma voor de eerste helft van de promotiecompetitie van de tweede klasse naar de eerste klasse ziet er als volgt uit: 31 Mei: VolendamD.F.C. 7 Juni: D.F.C.—E.B.O.H. 14 Juni: E.B.O.H.Volendam. ARGENTINIË—ENGELAND VERREGEND. De voetbalinterlandwedstrijd ArgentiniëEngeland, welke te Buenos Aires zou worden ge speeld, is in de 24e. minuut door scheidsrechter Ellis gestaakt, aangezien voetbal door een ge weldige onweersbui, gepaard gaande met een wolkbreuk niet meer mogelijk was. De stand was toen nog dubbel blank. Een uur vóór de aftrap brak een fel onweer boven de Argen tijnse hoofdstad los en een hevige slagregen striemde over het sta dion, waar de tribunes zich reeds begonnen te vullen. De wedstrijd begon op het vast gestelde tijdstip, maar normaal spel bleek al dadelijk onmogelijk. De spelers gleden en slipten en wanneer iemand erin slaagde een bal goed te raken, bleef het leder soms al na een paar meter in de modder steken of op een plas drijven. Dit werd de Engelse re feree te bar en na 24 minuten spelen liet hij de spelers een goed heenkomen zoeken. Toen de ploegen het veld ver lieten, stond het terrein op som mige plekken zó erg onder water, dat de wind het oppervlak rim pelde. Scampolo IOlympia I 125. Scampolo had Zaterdag een thuiswedstrijd te spelen tegen Olympia uit Wilhelminadorp. Deze wedstrijd is weer een grote overwinning geworden voor de Zaamslagse club. Door de vrij harde wind was van een mooie wedstrijd geen sprake. Al spoedig had Scam polo een 20 voorsprong, die ge leidelijk werd opgevoerd tot 6 0. Toen maakte Olympia een tegen punt (61) en met deze stand ging de rust in. Na de thee hetzelfde beeld; een sterk overwicht van Scam polo, maar Olympia gaf zich niet gewonnen. Van een verslapping der Zaamslagse ploeg wist Olym pia te profiteren, zodat de stand op een gegeven ogenblik 9—5 was. Toch gelukte het Scampolo er nog 3 doelpunten bij te maken. Met 125 voor Scampolo kwam het einde. Olympia bleef tot het laatst toe volhouden en verdient daar voor een pluim. Scampolo heeft haar fraaie positie in de compe titie met deze zege gehandhaafd. Zandstraat. Zondag j.l. gaf de handboogmij. „De Zeeuwsche Schutters" een schieting, waarvoor goede be langstelling bestond. De hoogvo gels werden geschoten door Jos. de Clerk, Terneuzen. Zijvogels: F. Vermast, Terneuzen en P. van Vooren, Philippine. Kallen: H. du Puy, Sluiskil en F. de Kort, Sas van Gent. „Sluiskilse Reisduif". Wedvlucht uit Arras. Snelheid 1ste duif 1039.4 m. 1. K. van Drongelen; 2. J. de Meester; 3 en 5. Th. Mattelee; 4. V. David; 6 en 8. A. Lauret; 7 en 10. M. Klaassen; 9. P. Claes. „Strijd in Vrede", Groede. Wedvlucht uit Arras. Snelheid 1ste duif 1222 meter. 1. J. van Haneghem; 2. J. v. d. Wege; 3. G. Dusarduijn; 4. J. RasMinnaert; 5 en 10. S. Du sarduijn; 6. J. Stokkerman; 7. J. Deel n: HET PAD DER VERSCHRIKKING. 92. In verwarring grij pen de nomaden naar hun wapens, wanneer zij de twee vreemde krijgers op zich toe zien stormen. Snel trekken zij zich naar het midden van het kamp terug en scharen zich met de ruggen naar elkaar toe aaneen. Zü ver wachten niet anders dan dat zfj een grote aanval het hoofd heb ben te bieden en de gedachte, dat slechts twee mannen deze stoutmoedige overval op hun kamp plegen, komt zelfs niet bij hen op... Als zij hun vergissing bemerken, staat de Noorman reeds in hun midden en slaat een van hen met zijn boog het zwaard uit de vuist. Bliksemsnel grist Yark het wapen van de grond en een geweldige houw van de éénogige doet de vol gende in het zand bijten. Een der steppenkrijgers ziet de geelharige, gebronsde gestalte van Robijn; 8. I. Schippers; 9. J. Ris- seeuw. „Nog Sneller", Breskens. Wedvlucht uit Dourdan. Snelheid 1ste duif 1409 meter. 1. J. Risseeuw; 2. J. v. Gijs; 3. L. de Meester; 4. W. Fenijn; 5. J. Klaassen; 6. H. Versprille; 7. P. Buijze; 8. J. Faasvan Op- dorp; 9. P. v. d. Walle; 10. M. de Visser. DE RONDE VAN ITALIË. Het eerste gedeelte van de 7de étappe van de ronde van Italië, van Rome naar Grossetto over 178 km is in een overwinning van de Italiaan Giovanni Cor- rieri geëindigd. Hij noteerde een tijd van 5 uur 13 min. 35 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Martini; 3. Brasola; 4. Ori- poa; 5. Padovan; 6. Bartolozzi; 7. Lorenzotti. 8. Gaggero (allen Ita lië) allen z.t. als Corrieri; 9. Ko- blet (Zwits.) 5.20.46; 10 Baronti (It.); 11. Gual (Spanje); 12. Bini (It.); 13. Ockers (Belg.); 14. Schaer (Zwits.); 15. Ciolli (It.); 16. Baro- ni (It.); 17. Van Est (Ned.) allen z.t. als Koblet. Op de 22ste plaats eindigde in dezelfde tijd als Koblet het gro te peloton, waarin zich onze landgenoten Dekkers en Roks be vonden. 97. Van Breenen (5.21.21; 99. Peters (5.24.35; 104. Wagtmans (5.25.09); 105. Suijkerbuijck z.t. In het algemeen klassement bezet Corrieri thans met een to taal tijd van 42 uur 35 min. 20 sec. de eerste plaats. Twee renners hebben Maandag de strijd gestaakt. Bevilacqua (It.) verscheen te Rome niet aan de start en Astrua (It.) gaf tij dens de rit naar Grosseto op. Het klassement van de halve etappe GrossetoFollonica, een tijdrit over 46 km, luidt: 1. Koblet (Zw.) 1.12.01; 2. For- nara (It.) 1.12.47; 3. Fausto Cop- pi (It.) 1.13.22; 4. De Santi (It.)! 1.14.28; 5. Magni (It.) 1.14.50; 6. Louis Bobet (Fr.) 1.15.27; 7. Wim van Est 1.15.32; 8. Bartali (It.) 1.15.44; 9. Schaer (Zw.)! 1.16.15; 10. Elio Brasola (It.)] 1.16.2; 67. Wagtmans 1.22.10; 80. Peters 1.23.56; 88. Roks 1.25.26; 90 Dekkers 1.25.52; 96 Van Bree nen 1.27.05; 103. Suykerbuyck 1.29.11. Algemeen klassement: 1. Koblet (Zw.) 43.51.00; 2. De Santi (It.) 43.51.26; 3. Forna- ra (It.) 43.51.36; 4. Coppi (It.)] 43.52.21; 5. Corrieri (It.) 43.53. 43; 6. Bobet (Fr.) 43.54.26; 7. Van Est 43.54.37; 53. Roks 44.09.52; 65. Dekkers 44.13.55; 75. Peters 44.19.36; 89. Wagtmans 44.27.21; 92. Suykerbuyck 44.29.51; 98. Van Breenen 44.36.19 COP. MARTEN TOONDER STUDIO S de Noorman op zich toespringen en in machteloze verwarring heft hij zijn zwaard... Een kaakslag stelt hem buiten gevecht en met het zwaard, dat hij zijn tegenstan der heeft ontnomen, schaart Eric zich aan de zijde van Yark. „Yark, maak je meester van de paarden!," schreeuwt de Noorman. De nomaden hebben echter hun bezinning terug gekregen en met een hels geschreeuw storten zij zich op de twee doldrieste indrin gers... Inmiddels hebben de jagers in het woud de beer omsingeld. Reeds twee van hen zijn door de mach tige klauwen voorgoed buiten ge vecht gesteld en grommend maakt de beer zich gereed voor zijn laat ste gevecht, als plotseling hef ru moer in het kamp tot de jagers doordringt. „Het kamp," schreeuwt Kohor, terwijl hij zijn boog laat zakken. „Wij worden aangevallen... dat kunnen slechts die Noorse honden zijn...! Terug Zonder zich nog een moment om de beer of zijn gevallen makkers te bekommeren stormt de Grijze Vos, met de andere nomaden op zijn hielen, naar het kamp terug. Gelukkig zijn ook Thorkell en de anderen de kreten en het krijgs rumoer niet ontgaan. Wolf spitst de oren en plotseling verdwijnt hij grommend in het struikgewas. Tevergeefs roept Erwin de hond terug... „Die hond heeft meer hersens dan wij!" stoot Thorkell dodelijk verontrust uit. „Die geluiden ko men uit dat gehaat kamp. Er is iets mis gegaan, mannen! Volg mij! Snel! VEEMARKT ROTTERDAM. 18 Mei. Totale aanvoer 1780 stuks vee. Vette koeien en ossen 1106; var kens 674. Prijs per kg. Vette koeien, le. kw. 284 tot ƒ300, 2e. kw. 270 tot ƒ280; 3e. kw. 220 tot 240. Varkens, le. kw. 187; 2e. kw. 185; 3e. kw. 182. Overzicht: Vette koeien, aan voer ruim, handel kalm en prij zen onveranderd, prima's boven notering. Varkens, aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen iets hoger, enkele zware exem plaren boven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Rotterdam, 18 Mei. Klei-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 17Bevelander ƒ17; Bintjes ƒ17; Alpha's ƒ13; Furore ƒ16 tot ƒ17; Roodster 16,50. Zandaardappelen 35 mm op waarts. Noordeling ƒ8,50 tot ƒ9. Voe raardappelen ƒ3,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen. Offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe naar kwaliteit van 26 tot 128. Vóedergranen. prijshoudend Zomergerst ƒ25,25 tot ƒ26,75, grove daarboven. Wintergerst ƒ25 tot ƒ25,50. Haver, vast voor kippenhaver tot 26,50, maalhaver van 24 tot ƒ25. Rogge 27,75 tot 28,25. Maïs, geschoond 31 tot 32,50. Peulvruchten door enige vraag van buitenlandse zijde vast. Groene erwten ^35 tot 50. Schokkers 40 tot 57,50. Bruine bonen ƒ70 tot ƒ92. P AARDENMARKT UTRECHT. Op de Utrechtse paardenmarkt werden Maandag aangevoerd 460 paarden. De prijzen varieerden voor luxe paarden van ƒ900 tot ƒ1000, werkpaarden van 800 tot 1050, oude paarden van 650 tot 850, paarden boven 3 jaar van ƒ700 tot 950, paarden beneden 3 jaar van 600 tot 800, veulens van 300 tot 525, hitten van 400 tot 700, slachtpaarden 1,80 tot 1,90 per kg levend slacht- gewicht.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3