rovincic SPORTNIEUWS Eric de Noorman en Bor Khan" m f WEK DE GAL IN UW LEVER OP VOETBAL WIELRENNEN DUIVENSPORT Het Muziekconcours te Zaamslag 99 89 VEEVERVOER TERNEUZEN— HOEDEKENSKERKE. TERNEUZEN. AXEL. HOEK OVERSLAG. SLUIS. VOGELWAARDE. ZAAMSLAG. De ronde van Italië COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vandaag en morgen Slagerij J. van den Eeclchout 4 4 4 4 u:t j« s Zoals uit een bekendmaking in dit blad blijkt, wordt de gelegen heid opengesteld los vee te ver voeren op het veer Terneuzen-— Hoedekenskerke. Dit zal uitslui tend kunnen geschieden met de boten, die om 10.50 uur uit Ter- neuzen en Hoedekenskerke ver trekken. Men vefzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat het te ver voeren vee twintig minuten vóór het vertrek der boot op de plaats van afvaart aanwezig dient te zijn. DOUANE FACILITEITEN. In verband met geruchten dat de van Belgische zijde na de ramp verleende faciliteiten in verband met het hoefijzerverkeer zouden worden beperkt, heeft de Kamer van Koophandel te Ter neuzen zich te dezer zake ge wend tot de directeur der Doua nen en Accijnzen te Gent. Door deze werd bericht dat al de faciliteiten, die thans aan het douanekantoor Paal (Kemzeke) en het hulpkantoor De Klinge <Dorp) worden verleend in ver band met het hoefijzerverkeer tussen Zeeland en het overig ge deelte van Nederland, zullen worden verleend tot 30 Septem ber 1953. Na het verstrijken van deze termijn zal deze zaak opnieuw worden bezien. Binnenkort zal in het vakblad van de N.O.B. Wegtransport een uitvoerige publicatie verschijnen met betrekking tot de uren van openstelling van de diverse grenskantoren. De vlag op het laatste étageblok. Woensdag was voor het be stuur van de woningbouwvereni ging „Werkmansbelang" en de genen die uitzien naar de vol tooiing van de étagewoningen in de Zeventriniteitspolder een be langrijke dag. Daar werd n.l. op de laatste van de 3 blokken woningen, welke gebouwd worden door de Fa. Gebr. v. d. Poel, de vlag in top gehesen omdat toen de laat ste woningen onder dak gingen. Voor deze gelegenheid hadden alle ambachtslieden die bij de öouw betrokken waren zich ver zameld op het dak. Een ogenblik werd het werk neergelegd en een foto gemaakt. En het was een aardige attentie van het bestuur der vereniging de ambachtslie den een attentie aan te bieden in de vorm van een loonzakje waar op te lezen stond: Het bestuur der Woningbouw vereniging „Werkmansbelang" te Terneuzen biedt U deze envelop pe met inhoud aan ter gelegen heid van het hijsen van de vlag op de „laatste kap" van de in aanbouw zijnde 72 étagewonin gen. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat U met volle toewijding Uw werk zult willen blijven ver richten, s epdat deze étagewonin gen zéér spoedig zullen kunnen worden betrokken. Terneuzen, 13 Mei 1953. Nu de werkzaamheden hier in de loop van volgende week van die aard zijn dat o.a. een aantal metselaars vrijkwam, kan met man en macht de werkzaamhe den aan de nieuwe openbare school in de Zuidlandpolder wor den voortgezet. Men hoopt nog vóór het koude jaargetijde zo mogelijk en wenselijk in Sep tember deze nieuwe onderwijsin richting te kunnen betrekken. In verband met de laatste ali nea vernemen we dat de ver wachting bestaat dat op 18 Juni a.s. de eerste woningen kunnen worden betrokken. Jaarvergadering Coöp. Boe renleenbank „Terneuzen". Dinsdag hield de Coöp. Boe renleenbank „Terneuzen" haar 4Dste jaarvergadering. De voor zitter, de heer K. de Kraker deel de mede,, dat 1952 een gunstig jaar voor de bank geweest was. Uit de rekening en de balans, die werden vastgesteld, bleek dat de omzet in 1952 ƒ124.423.997,04 be dragen had. Aan het eind van het boekjaar waren aan de bank en aan de spaarbank toevertrouwd ƒ9.766.715,93, terwijl het balans totaal beliep 10.626.215,40. De winst ad 57.745,06 werd toege voegd aan de reserves, waardoor deze stegen tot ruim 600.000, De aftredende functionarissen A. Koster te Zaamslag en H. de Jonge te Hoek werden herkozen. Door de algemene vergadering werd een schenking van 10.000 aan het Nationaal Rampenfonds bekrachtigd. Aan enkele leden, die sedert de oprichting in 1913 lid waren, werd in een aardige speech door het lid van de Raad van Toe zicht, de heer J. H. van Hoeve, ter herinnering een vulpenhou der aangeboden namens de bank. Huisvrouwen op reis. Een aantal leden van de afd. Terneuzen van de Ver. van Ned. Huisvrouwen maakte in het be gin van deze week een reis naar Breda, waar een belangrijke bij eenkomst werd gehouden. Na aankomst te Breda werd er na een kop thee gedronken te hebben een bierbrouwerij be zocht, gewinkeld en een spreek ster aangehoord. Een prachtige rondrit in de omgeving van Breda, begunstigd door fraai weer viel bijzonder in de smaak. Alle deelneemsters keerden dan ook van deze voor hen gezellige dag tevreden huis waarts. Verkeersongeval. Gisteren maakten onze stadge noten de heren J. V. en G. v. d. B. per motorrijwiel een uitstapje door België. Te St. Amandsberg hebben zij een motorongeval ge had, tengevolge waarvan beiden in de kliniek van dr Van Coute- ren aldaar moesten worden op genomen. Arbeidersavondschool. Voor de slotavond van ue Arbei dersscholen te Terneuzen en Sluiskil, die gehouden werd op de bovenzaal van „La Belle Vue", bestond grote belangstelling. Namens het bestuur heette de voorzitter, de heer R. Hol, de aan wezigen welkom. Spr. wees daar bij op het grote nut van deze cursussen, die dit eerste jaar van de oprichting door 28 cursisten werden bezocht. Aan 7 cursisten waaronder een 55-jarige, die door hun vooropleiding in de tweede klasse konden worden geplaatst kon een diploma worden uitge reikt, dat door de heer Hol werd overhandigd aan de heren L. de Fouw, G. H. Gillessen, J. M. Ha melink, F. K. Lippens, E. D. P. Simoen, C. S. P. de Soomer en A. van Tiggelen. Hierna werd door de heer Hol vast, leider van de cursussen, een interessante inleiding gehouden over „Erfelijkheid" en besloten met een kort propagandistisch woord. Nadat het officieel gedeelte van deze avond door de heer A. Jan sen uit Sluiskil was gesloten, bleef men gezellig bijeen. Naar werd medegedeeld zal, nu de opbouw van deze cursussen, waaraan zowel georganiseerden als ongeorga niseerden kunnen deelnemen, zo gunstig is verlo pen, de mogelijkheid onder het oog worden gezien van het in richten van een z.g. kaderschool, waarin meerdere vakken, o.a. economie en boekhouden, zullen worden opgenomen en de deel nemers zich een grote algemene ontwikkeling kunnen eigen ma ken. Voorjaarsbijeenkomst K.A.V. De traditionele voorjaarsbijeen- komst van de afd. Terneuzen van de K.A.V. mocht zich in een be hoorlijke belangstelling verheu- gen- De presidente mevr. Durinck van Denderen sprak een woord van welkom en opwekking, ter wijl mevr. Van Hecke het jaar verslag uitbracht. Een brei- demonstratie door de heer en mevrouw Van Haperen met een moderne huishoud-breimachine had de volle belangstelling van de danig geïnteresseerde dames. Dank zij een geanimeerde ver loting met fraaie prijzen onder ging het Lourdesfonds een ge wilde uitbreiding. Een bandje zorgde op verdienstelijke wijze voor de muzikale afwisseling. Oriëntatierit. In het kader van de Veilig Ver- keersweek werd te Axel, in sa menwerking met de M.A.C.A., een oriëntatierit gehouden, waar aan niet minder dan 46 automobi listen deelnamen, terwijl een 26- tal bromfietsers hun kunnen pro beerden op het zware parcours. Met een korte tussenruimte werden de deelnemers afgevlagd. De auto's hadden een parcours van 103 km af te leggen, de brommers 27 km. Dat het par cours zeer zwaar was, getuigt het feit, dat geen enkele deelnemer zonder strafpunten binnenkwam. De route voerde door geheel O. Zeeuws Vlaanderen, terwijl de finish bij „Het Centrum" te Axel was. Voor de klasse auto's en moto ren was de uitslag als volgt: 1. P. Snodijk, Axel, 4 strafpun ten (kwam in het definitieve be zit van de wisselbeker)2. J. Bak ker, Hulst, 8 strafp. (wisselbeker M.A.C.A.)3. Blom, Hulst, 29 strafp.; 4. A. Lenos, Axel, 39 strafp.; 5. De Hullu, Groede, 57 strafp.; 6. Mr Wabeke, Terneu zen, 70 strafp.; 7. J. van Damme, Axel, 83 strafp.; 8. C. Vercoute- ren, Axel, 90 strafp.; 9. L. Diele- man, Axel, 101 strafp.; 10. D. Meeuwsen, Terneuzen, 119 strafp.; 11. I. Schauwaert, Axel, 137 strafp. Voor de bromfietsers was het moeilijker. De eerste twee deel nemers hadden evenveel straf punten, waardoor een verkeers- examen moest worden afgeno men om de definitieve uitslag te bepalen. Deze was als volgt: 1. M. Bluzée, Goes, 4 strafp.; 2. mej. Meliefste, Goes, idem. De organiserende vereniging kan op een zeer geslaagde dag terugzien. Het aantal deelnemers betekende een record voor onze omgeving. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Uitslagen Donderdag 14 Mei. EERSTE KLASSE A. HeraclesFrisia 11; NEC Een plantaardig zacht middel, onover- Wageningen 1—1; Ensch. Boys troffen om de gal te doen stromen. Zwolse Boys 32; SneekRCH Eist Carter's Leverpilleties. 00; De Volewijckers-VSV 15. EERSTE KLASSE B. HaarlemEnschede 01Vi tesseDWS 3—2; Achilles AGOVV 12; 't GooiElinkwijk 4—1. EERSTE KLASSE C. ExcelsiorLonga 73; BW Juliana 00. EERSTE KLASSE D. LimburgiaNOAD 40; DHC PSV 2—3; Hermes DVS—RBC 21; MauritsADO 01; Bleij- erheideEindhoven afg. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. DOSKOGoes uitg.; De Baro nieMOC 50; InternosAllian ce 2—2. DERDE KLASSE D. RCS—ODIO 5—1. INTERLAND VOETBAL. BelgiëZuid-Sla vië 13; 6—1. Vergadering Sportvereniging. Hoekse sportvereniging De hield in 's Lands Welvaren haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Dieleman, betuigde zijn dank voor de grote op komst. Na een terugblik op de prestaties der elftallen, had hij de indruk, dat dit beter kon, als ieder de trainingsavonden be zoekt. In de kascommissie werden gekozen de heren J. Otterloo en C. de Blaey. Wegens het bedan ken van twee bestuursleden moest men twee nieuwe kiezen. De keuze viel op de heren D. Donze en C. de Blaey, die hun benoeming aannamen. De secretaris deelde mede dat men dit jaar zal deelnemen aan nederlaag wedstrijden te 's-Heer- Arendskerke en dat men thuis serie wedstrij den zalspelen. Ruim 20 uitnodigingen zijn verzonden en hij hoopt spoedig te kunnen mededelen hoeveel clubs zullen deelnemen. Badinrichting. In de gemeentelijke badin richting werden in de maand April 1152 baden genomen. Wielerwedstrijd. Ter gelegenheid van het Mei feest werd alhier een wielerwed strijd gehouden, waaraan 29 ren ners deelnamen. De afstand be droeg 70 km, welke werd afge legd in 1 uur 50 min. De nieuwe ling Verschuuren uit Zeveneken wist hier in de sprint tegen de Fransman De Geusquire te win nen. De uitslag was: 1. M. Verschuuren; 2. E. de Geusquire; 3. R. van Stijvendael; 4. J. de Cap; 5. L. Goethals. Slachtoffer overleden. Zoals wij reeds eerder publi- deerden werd de opperman M. de Rijke alhier zwaar gewond door het neerstorten van een zwaar geladen bak cement. De 27-jari- ge man, die naar het ziekenhuis werd vervoerd is thans aan de verwondingen overleden. Het ar beidersgezin, dat 6 jaar terug bestond uit man, vrouw en 3 zoons is zeer zwaar getroffen. De drie zoons van 32, 27 en 19 jaar zijn in deze korte periode allen om het leven gekomen. Onder tussen is de moeder overleden en de man is nu opgenomen in een ziekenhuis. Sluiting Kleuterschool. In verband met het constateren van enkele gevallen van rood vonk bij jeugdige inwoners van deze gemeente heeft het bestuur van de Chr. kleuterschool beslo ten het onderwijs voorlopig stop te zetten. Aanbesteding. Voor rekening van de heer J. P. v. d. Plasse werd in hotel Sanders-de Pauw aanbesteed het bouwen van een winkelpand met bovenwoning en magazijn aan de Kaai alhier. De laagste inschrijvers voor de percelen en massa waren: Metselwerk: J. F. H. A. Bo gaard, Sluis 23.347, Timmerwerk: H. van Poucke, Sluis ƒ9480,—. Smeedwerk: Fa. Wed. Reyniers, Aardenburg 1850,—. Waterleiding: Fa. Wed. Rey niers, Aardenburg 1000, Electriciteit: L. J. de Broek, Sluis 1160,—. Schilderwerk: J. D. Hennekey, Waterlandkerkje 2176,50. Voor de massa: H. Leenknegt te Aardenburg 38.450, De begroting bedroeg in massa 39.350,De gunning werd aan gehouden. Verkeersexamen. De uitslag van het practische gedeelte van het verkeersexa men dat onlangs werd afgeno men, is thans bekend geworden. De beste prestatie werd gele verd door de leerlingen van de christelijke school, die de min ste strafpunten opliepen en hierdoor voor dit jaar in het be zit kwamen van de door de ver- keerscommissie beschikbaar ge stelde wisselbeker. Auto over de kop. Gistermorgen had een Belgische automobilist het ongeluk op de grote verkeersweg nabij Rapen burg Tol mpt zijp auto te slippen. De auto sloeg Hierbij finaal over de kop en bleef met de wielen naar boven op de weg liggen. Wonder boven wonder bleken de drie inzittenden ongedeerd te zijn, doch de auto was dermate gehavend, dat zij door een kraan wagen van de garage Kerckhaert naar Terneuzen moest worden gesleept. Reis ouden van dagen. Het bestuur van de Oranjever eniging heeft besloten weer een reis te organiseren voor de ouden van dagen. Inmiddels werd reeds een bespreking gehouden met de collectanten om te komen tot de organisatie van een rondgang voor dit doel. Deze zal, met toe stemming van B. W. worden gehouden in de week van 18 tot en met 23 Mei a.s. De reis zal dit jaar naar Bel gië gaan, omdat in verband met de verkeersmoeilijkheden een reis naar boven de rivieren vele bezwaren geeft. Een 31-jarige kapitein van 't Zuidslavische leger heeft vijf mil- lioen dollar geërfd van een tante, die jaren geleden via Frankrijk naar de Verenigde Staten is ver trokken en daar in het huwelijk trad met een rijke Amerikaan, eigenaar van vele hotels en hui zen in New York en omgeving. Hij Izal het grootste gedeelte van zijn erfenis aan de Joegoslavische staat schenken. verdeeld. Vóór rust zagen de ruim 30.000 toeschouwers een vrij kleurloze partij voetbal, waarin men af en toe van het Engelse positiespel, gaaf en met op maat gesneden vlakke passes uitgevoerd, kon genieten, maar waarin het Neder lands elftal zó zwak voor de dag kwam, dat de vrees voor een gro te nederlaag zeker niet onge grond was. Maar de Engelse voorhoede, die dan toch uiteinde lijk voor deze Nederlandse neder laag zou moeten zorgen, was, zon der de formidabele Mannion niet van de allerbeste prof-kwaliteit. Rechtsbuiten Delapenha, on-En- gels van uiterlijk en speelwijze, speelde reeds dadelijk zeer sterk en met hem heeft de Nederland se verdediging, waarin Boskamp en Van der Hoek ter elfder ure de niet beschikbare Odenthal en Terlouw waren komen vervan gen, het meest rekening moest houden. Na de hervatting stond er in eens een geheel ander Nederlands elftal in het veld. De schoten van de voorhoede, waarin eigenlijk alleen Schmidt als linksbuiten onvoldoende was en bleef, kregen meer richting en het slot was, dat de Engelse profs alle zeilen moes ten bijzetten om een gelijk spel te behalen. De Engelse profs waren dade lijk na de aftrap in het offensief. FrankrijkWales De kantshalfs Bell en Muiholland I luidt: tiek, die pas weer gewijzigd werd toen Delapenha van plaats ver wisseld met midvoor Edwards, 10 minuten voor het einde een onverwachte kans met een knie hoog schot benutte. In de laatste minuten was de bondsploeg onverwegend sterker en op sensationele wijze ontsnap te Middlesbrough enkele malen achtereen aan een nederlaag. 22 was waarschijnlijk de beste uitslag van deze wedstrijd, die door zijn aantrekkelijke tweede helft, het aankijken ten volle waard was geweest. De tweede etappe van de Ron de van Italië, van Abano Ter,me naar Rimini over 278 km, is ge wonnen door de Italiaan Forna- ra in 7 uur 48 min.. Het verdere klassement luidt: 2. Koblet (Zw.) 7.48.10. 3. Cop- pi (It.). 4 Bobet (Fr.). 5. Barta- 11 (It.). 6. Brasola (It.). 7. De Santi (It.) allen zelfde tijd als Koblet. 8. Corrieri (It.) 7.51.07. 9. Conté (It.). 10. Geminiani (Fr.) zelfde tijd. De plaatsing van de Neder landers in de tweede etappe WEST Z.-VL.—OOST Z. VL. 0—5 Onder ongunstige weersom standigheden, waardoor de pu blieke belangstelling uiteraard minder was dan vorige jaren, werd op Hemelvaartsdag te Schoondijke de traditionele wed strijd West Z.-VlaanderenOost Z.-Vlaanderen gespeeld, die ook ditmaal op een grote overwin ning voor de Oostelijken uitliep. In de eerste helft deden de oos- telijken het kalm aan, waardoor de strijd gelijk op ging en beide doelen beurtelings in gevaar kwa men. Slechts eenmaal werd ge doelpunt en wel door Overbeke (Sluiskil), die met een scherp schot via het been van een der achterspelers de Westelijke doel man verraste (01). Na de hervatting had de strijd een geheel ander aspect en de Oostelijken domineerden nu voortdurend. Vooral het trio Jonkman-Jansen-Sandrini combi neerde dat het een lust was en bracht steeds verwarring in de Westelijke achterhoede. Nadat Overbeke en Sandrini de stand op 03 hadden gebracht, Voegde Jansen er in de slotfase van de strijd nog een tweetal doelpunten aan de score toe, waardoor het einde kwam met een verdiende 05 overwinning van de Ooste lijken. Vooraf had een ontmoeting plaats tussen de jeugdelftallen van Walcheren en Oost Zeeuws- Vlaanderen. welke door eerstge noemde met 10 werd gewon nen. Ofschoon Walcheren tech nisch wel iets beter was, ging de strijd vrijwel gelijk on, waarbij de Oost Zeeuwsvlaamse jeugd in de tweede helft zelfs een lichte meerderheid wist te ontplooien. Het enige doelpunt werd door Walcherens rechtsbinnen ge scoord na 15 minuten spelens. Bij beide elftallen waren het vooral de verdedigingen die prima werk verrichtten. Terneuzen wint junioren- tournooi te Vlissingen. Op eeh sterk bezet tournooi heb ben de junioren B van de v.v. Ter neuzen wederom een prachtig re sultaat behaald door de eerste prijs mede naar Terneuzen te nemen. Het was een lust deze jongens te zien spelen. Zij sloegen n.l. Vlissin- gen B II met 70 en in de demi- finale EMM met 60. De finale werd na een spannende kamp met 31 gewonnen van Vlissingen B I. Na afloop werd door de voorzitter der v.v. Vlissingen met woorden van lof de wisselbeker met herin neringsbeker aan de Terneuzense aanvoerder overhandigd. Dat de Terneuzense junioren B wat mans zijn moge blijken uit de doelcijfers in de competitie: 113 vóór en 5 tegen. Wanneer Terneu zen B Zaterdag van de junioren van de Tern. Boys winnen, mogen zij zich kampioen van hun afdeling noemen. Terneuzen behoeft de toe komst dus nog niet donker in te BONDSELFTAL BEDWONG MIDDLESBROUGH (2—2). Het is een merkwaardige wed strijd geworden, het treffen tus sen het on-officiële Nederlandse elftal en de Engelse eerste divisie, club Middlesborough in Rotter dams Feijenoordstadion. Een wedstrijd, die wat spelbeeld be treft in twee totaal van elkaar verschillende helften kan worden hadden reeds beslag op het mid denveld gelegd nog vóór Klaas- sens en Bennaars goed en wel over de helft waren geweest. Met deze steun van hun middenlinie konden de aanvallers van Midd lesborough steeds weer opnieuw naar Landmans veste optrekken. Na 13 minuten was het Dela penha, die een prachtige voorzet van Walker onbedreigd kon in koppen, in het uiterste boven- hoekje en onbereikbaar voor Landman, die korte tijd later met een spectaculaire klemvaste vang op een kogel van de doorgebro ken Fitzsimons een tweede En gels doelpunt voorkwam. Toen kwam, na rust, het Ne derlands elftal met op de rechts- halfplaats Van Schijndel, in de plaats van de even voor het ver strijken van de eerste helft ge blesseerde Bennaars, en Klaas- sens als linkshalf in het veld. En het ging stukken beter. Van Schijndel met zijn neiging tot meer aanval dan verdediging be gon zijn voorwaartsen van diepe passes te voorzien. Hij trok Klaassens mee naar het centrum Het was ook Van Schijndel, die na ruim 10 minuten zijn rechts buiten Van Ede met een van zijn karakteristieke schuifpasses langs de lijn bediende. De Spar taan nam het leder in volle ren mee en boog zijn rush toen zó on verwacht en snel naar binnen, dat aanvoerder Corbett niet an ders kon doen dan op zijn doel man Ugulino vertrouwen. Maar geen tien Ugulino's hadden de diagonale kogel van Van Ede, vlak onder de lat, kunnen stop pen. Even later moest Ugulino zich manmoedig op Van Beur- dens schoenen werpen om een tweede Nederlandse goal te voor komen, maar deze kwam tóch toen Van Ede een troughpass naar Bleyenberg afzond en de Nederlandse middenvoor, nu eens niet te veel tijd nemend, ineens doorschoof naar Van der Kuil. De kleine Velsenaar wipte de bal even op en schoot toen rustig maar hard in de dichtstbijzijnde hoek. Het Nederlands elftal ging ver dedigen. een onverstandige tac 33. Roks 7.52.06. 36 Suijker- buijck z.t. 43. Van Est z.t. 46. Pe ters 7.53.21. 48. Van Breenen z.t. 56. Dekkers z.t. 99. Wagtmans 8.01.36. DE DERDE ETAPPE. Albino Crespi heeft de derde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit van Rimini naar San Bendetto del Tronto, die over 210 km ging, legde hij in 5 uur 5 min. 23 sec. af. Onze landgenoot Wagtmans bezette de tweede plaats in de zelfde tijd als de winnaar. Enkele km na de start heeft Forti (Zw.) als gevolg van een val, waarbij hij zijn linkersleutel been brak, de strijd moeten sta ken. Dit is dus na Kubler en Graf de derde Zwitser die opgeeft. „De Eendracht", Ternuezen. Prijsvlucht uit Breteuil. Snel heid eerste duif 1098 meter. 1. C. Hofman; 2. en 6. J. Die leman; 3. Chr. van Driel; 4. en 7. P. de Ruijter; 5. L. Breepoel; 8. Jac. Hamelink; 9. J. A. van der Peijl; 10. Jac. Doorns. Terneuzen, 13 Mei. Per 100 stuks: Sla A f 1,30: Sla B f 8—12,50; Sla C 6,20--/ 7,60. Per stuk in centen: Bloemkool B 5065; idem C 42; Witte kom kommers B 33; idem C 29. Per bos in centen: Peen I 45 51; idem II 2642; Uien 6; Ra dijs 7—10. Per 100 kg in guldens: Furores 10,90. Per kg in centen: Asperges A 120—130; idem B 133; idem C 96 102; Peen 5—7; Rabarber 9 13; Spinazie I 2530; idem II 18—30; per doosje: Aardbeien 26—55. Deel H: HET PAD DER VERSCIDUKKING. 89. „Wacht hier op mij," fluistert Eric tot de anderen. „Ik ga dat kamp verkennen." Zoekend dwalen zijn blikken langs de man nen. „Yark gaat met mij mede," beslist hij dan. „De anderen wachten hier." Even later hebben de mannen de beschut ting van de bosrand verlaten. Als kleine, dónkere figuurtjes be. wegen zij zich over de witte vlakte. Naarmate zij dichter bij het kamp komen worden hun bewegingen voorzich tiger. Behoedzaam sluipen de man nen van de ene boomgroep naar de andere, terwijl ze ondertussen overwegen van welke kant zij het kamp het best kunnen benaderen. Op tientallen meters afstand dui ken zij weg in de struiken en glu ren behoedzaam tussen de takken door. Op korte afstand van elkaar staan drie lederen tenten. In het licht van de hoog oplaaiende vlam men lopen enkele nomaden heen Gisteren vond te Zaamslag de 7e Bondsdag van de muziekvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen plaats, welke, ondanks de druilige regen in de middaguren, uitstekend geslaagd kan worden genoemd. Practisch van iedere woning woei de driekleur, hetgeen een fleurige aanblik bood en waaruit de deelnemende verenigingen kon den concluderen, dat de bevolking geheel met dit muziekfestijn mee leefde. Te ongeveer half twaalf vond de officiële ontvangst van het Bonds- bestuur en besturen der deelne mende verenigingen ten gemeen tehuize plaats. (In ons volgend nummer komen wij hierop uitvoe rig terug.) Tijdens deze receptie hadden de deelnemende verenigingen zich op het Marktplein opgesteld en na af loop van de officiële ontvangst werd gezamenlijk naar het fraai gelegen concoursterrein van de heer Jac. de Klerk Szn gemar cheerd. Na een kort welkomswoord ving onder grote belangstelling het concours aan. Wij laten thans nog de uitslag van het concours volgen. (Het toegekende puntental werd bij de verenigingen, die slechts één nummer hadden uit te voeren, ver dubbeld.) Derde afd. Fanfare: le pr. „Oefe ning baart Kunst" te Hoofdplaat, dir. J. Hennekeij, (56 p.) 112 p. Tweede afd. Fanfare: le pr. „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet, dir. H. J. Legrand, (62 p.) 124 p.; 3e pr. „Kon. Aardenburgse Fanfaren" te Aardenburg, dir. W. M. Bruin- ooge, (42% p.) 85 p. Tweede afd. Harmonie: 3e pr. „Concordia" te Axel, dir. A. J. Schieman Az., (42 p.) 84.p.; 3e pr. „St. Cecilia" te 'Kloosterzande, dir. J. Mannaert, (42 p.) 84 p. Eerste afd. Fanfare: le pr. Kon. Fanfare „Eendragt maekt Magt" en weer, terwijl een groepje bij rekening met de pakpaarden vóór het vuur zit. Prikkelend dringt de rook van het brandende hout hen in de neus gaten. „Ik tel ongeveer dertig paarden," fluistert Yark. „Meer bandieten kunnen er dus niet zijn." „Waarschijnlijk minder!" mom pelt de Noorman zachtjes. „Ten eerste hebt ge de paarden van de acht gesneuvelde nomaden meege teld en ten tweede houdt ge geen de tenten. Ik schat hun aantal dus op niet meer dan zestien of acht tien." „Maar zijn dit dezelfde kerels, die ons te pakken hadden?" vraagt Yark. „Zeker," antwoordt de Noorman fluisterend. „Dit volk trekt altijd in groepen van een paar families rond. De jonge krijgers trekken er dan in kleine groepen op uit, op jacht of op roof! Wij hebben zulk een groepje ontmoet en na hun rucht gehoord, nederlaag zijn ze zo gauw moge- Bijna gelijktijdig kijken zij over lijk naar hun basiskamp terugge- hun schouder en dan stokt de keerd!" adem hen in de keel... „Kunnen wij hen niet onmiddel- Op enige afstand zien zij tussen lijk te lijf gaan?" vraagt Yqrk on-de stammen door de donkere ge- geduldig. stalte van een monsterachtige gro- „Natuurlijk!" fluistert Eric. „Wel-te, zwarte beer, die langzaam met iswaar zijn wij slechts de helft in logge tred op hen toeschommelt... aantal, doch het voordeel van de verrassing is aan onze kant." Plotseling zwijgt de Noorman. Achter zich heeft hij een vaag ge- i te Watervliet (B.), dir. Paul van Daele, 116 p. Eerste afd. Harmonie: le pr. „De Volharding" te Zaamslag, dir. Joh. Meijers, 112 p.; 2e pr. „Harmonie Terneuzen" te Terneuzen, dir. Joh. Meijers, 105 p. Afd. Uitmuntendheid: le pr. Kon. Muziekver. „Veronica" te Zuidzan- de, dir. H. P. Everweijn, 114% p.; 2e pr. „Eendracht maakt Macht" te Groede, 106% p. De ver. „Geduld Overwint" te IJzendijke was niet opgekomen.) Ere-afd. Fanfare: 2e pr. „Harmo nie" te Oostburg, dir. J. de Kleijn, 103% p. Ere-afd. Harmoniè: le pr. „Oefe ning kweekt Kunst" te Schoon dijke, dir. Adr. Luteijn, 128 p. (Winnaar van de beker en van de door H. M. ckf Koningin be schikbaar gestelde medaille, be nevens van de door het Bondsbe- stuur uitgeloofde wisselbeker.) Er heerste de gehele dag in Zaamslag een gezellige drukte en het bestuur van „De Volharding", dat bergen werk verzet heeft om de gasten op waardige wijze te ontvangen, heeft alle eer van haar voorbereidend werk gehad, want alles was tot in de puntjes gere geld, zodat het concours een vlot verloop kon hebben. De belangstellimg voor het con cert, dat door het muziekgezel schap „Oefening kweekt Kunst", uit Schoondijke, als winnaar van de door H. M. de Koningin uitge loofde beker, na afloop van het concours op de muziektent op de Markt werd gegeven, was gewel dig. Tot in de late avonduren bleef het druk en indien in de middag uren de regen niet velen er 'van zal hebben teruggehouden het concours te bezoeken, zou Zaam slag een stroom van bezoekers en bezoeksters te verwerken hebben gekregen, als nooit te voren. v A PROFITEERT PROFITEERT EEN MOOI STUKJE RUNDVLEES OF MAGERE LAPPEN 1.90 per 500 gr. DOORREGEN LAPPEN 1,75 per 500 gr. SCHOUDERCARBONADE 1,50 per 500 gr. GESMOLTEN REUZEL 0,75 per 500 gr. EN ONZE PRIMA MALSE BOTERHAMWORST EEN KWARTJE per 100 gram Telefoon 2431 Van Steenbergenlaan 2 V I

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2