De bestandsonderhandelingen te Panmoendjon De Raad van Europa oid ra Mededeling De oproep van Prinses Wilhelmina Reacties op de rede van Churchill Mohamed Hatta economie van over opbouw en Indonesië Komende geallieerde tegenvoorstellen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Afschaffing van het omzet belastingtarief van 30 pcL Zijdie zijn omgekomen Prins Berntard op „De Zeven Provinciën" J De strijd in Korea Naguib noemt Engeland een „aanvaller van de vrije wereld Generaal Ridgway volgt generaal Lawton Collins op v.m. n.m. Breskens 2:09 2.39 Terneuzen 2.44 3.14 Hansweert 3.24 3.54 Walsóorden 3.34 4.04 VRIJDAG 15 MEI. v.m. n.m. Breskens 2.55 3.27 Terneuzen 3.30 4.02 Hansweert 4.10 4.42 Walsoorden 4.20 4.52 Egypte en Groot-Brittannië BRITSE MILITAIRE BASES IN EGYPTE Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande g&dactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct WOENSDAG 13 MEI 1953. 8e Jaargang No. 2341 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centf iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De bestandsbesprekingen te Panmoendjon hebben Dinsdag 52 minuten geduurd. Na de vergadering verklaarde generaal Harrison, leider van de Ver. Natie-delegatie, dat hij van de communisten „genoegdoening noch enige critiek" had gekre gen. Het communistische plan voor regeling van de kwestie der krijgsgevangenen, die niet naar huis willen terugkeren, noemde hij „eenvoudig niet uitvoerbaar". De opperbevelhebber der Ver bonden strijdkrachten in Korea, de Amerikaanse generaal Mark Clark, heeft Dinsdag te Seoel verklaard dat de Verenigde Na ties „binnenkort tegenvoorstellen zullen indienen op het jongste, uit acht punten bestaande Chi nese voorstel inzake de terugzen ding der krijgsgevangenen". Generaal Mark Clark, die dit op het vliegveld van Seoel, na aankomst uit Tokio, mededeelde, verklaarde voorts dat hiertoe is besloten na ruggespraak met de regering te Washington. De tegenvoorstellen zullen be rusten op 't beginsel, dat slechts sprake kan zijn van vrijwillige terugzending. Hij voegde hieraan toe dat de Amerikaanse regering de regeringen van Amerika's bondgenoten heeft ingelicht om trent haar voornemen. Generaal Clark besloot met de mededeling dat hij door zou rei zen naar Hoensan, waar hij over leg zal plegen met de leider der geallieerde onderhandelaars, de Amerikaanse generaal-majoor Harrison. „Nieuw China over de onderhandelingen. Het communistisch-Chinese persbureau „Nieuw China" meent dat, als eenmaal overeenstem ming is bereikt over de voor naamste kwesties te Panmoend jon, het niet mogelijk zal zijn de detailpunten op redelijke basis tot een oplossing te brengen. De bewering van de kant van de Verenigde Naties, dat de kwes tie der gevangenen die misschien overblijven niet kan worden ge regeld op een politieke conferen tie op hoger niveau, noemt het persbureau ongegrond. Bereiden Amerikanen zich op bestand voor? Naar A.F.P. in Japanse rege ringskringen heeft vernomen, hebben Amerikaanse functiona rissen van het V. N.-hoofdkwar- tier verklaard, dat onderteke ning van een bestand in Korea nog slechts een kwestie van we ken zou zijn. Generaal Mark Clark, V. N.- opperbevelhebber in Korea en commandant van de Amerikaan se veiligheidstroepen in Japan zou de Japanse regering verzocht hebben faciliteiten te verlenen voor Amerikaanse divisies, die na een bestand uit Korea terug getrokken zouden kunnen wor den. In genoemde kringen ver klaarde men, dat drie Ameri kaanse divisies uit Korea bij de Amerikaanse troepen in Japan op het ogenblik circa 100.000 man, gevoegd zouden worden. Het huidige effectief van deze divisies, 25.000 man, zou worden verlaagd tot 18.000 man per di visie. Chinese beschuldiging. De Chinese minister van bui tenlandse zaken Tsjou en-Lai heeft bij de Verenigde Staten ge protesteerd tegen een „schending van Chinees grondgebied en het doden van Chinese burgers door 25 Amerikaanse vliegtuigen". De vliegtuigen hadden 10 en 11 Mei meer dan 50 bommen laten vallen op de steden Antoeng en Lakoesjao in Noord-Oost-China waardoor meer dan 250 burgers waren gedood of gewond. De ste den waren ook met machinege weervuur bestookt. In Antoeng waren ruim 1100 huizen vernield Tsjoe en-Lai verklaarde, dat „deze schending van het Chinese luchtruim klaarblijkelijk een po ging is om de bestandsonderhan delingen te beïnvloeden". „Het is echter zeker, zo zei hij, dat deze Amerikaanse poging tot fa len is gedoemd. De standvastige en krachtige wil van het Chinese en het Koreaanse volk om te strijden voor vrede is niet te schokken." Het persbureau „Nieuw China", dat een bericht van negen Mei van het „centrale Koreaanse persbureau" aanhaalt, verklaart, dat Amerikaanse vliegtuigen 30 April met bacteriën besmette vliegen hebben uitgeworpen in de Noordkoreaanse provincie Hwanghae. De uitgeworpen soort vliegen komt niet in de provincie voor, aldus het bericht. Op 26 April zouden in dezelfde provincie besmette vliegen en spinnen zijn uitgeworpen. Er wa ren onmiddellijk maatregelen genomen om een epidemie te voorkomen, zo werd verklaard. Amerikaanse tegenspraak, Een woordvoerder der Ameri kaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten heeft Dinsdag te Tokio verklaard dat er „geen sprake van is, dat geallieerde vliegtuigen op 10 en 11 dezer plaatsen in Mandsjoerije hebben gebombardeerd." Deze bewering van de Chinese minister van bui tenlandse zaken Tsjoe en-Lai is louter fantasie, zeide hij. In verband met Hemel vaartsdag zal ons eerstvol gend nummer verschijnen op VRIJDAG 15 MEI. Volgens radio-Moskou zijn tus sen 5 en 11 Mei 18 vliegtuigen der geallieerden in Korea door Chinese en Noordkoreaanse luchtafweer neergeschoten. Voorts werden een oorlogsschip en een motorboot tot zinken ge bracht en een V. N.-torpedoboot- jager beschadigd, aldus radio- Moskou. In de nacht van Maandag op Dinsdag is op zestien punten van het front in stromende regen ge vochten. De grootste actie was een aanval van 100 Chinezen op een Zuidkoreaanse voorpost aan het centrale front onder dekking van hevig artillerie- en mortier vuur. De aanval werd na bittere urenlange gevechten afgeslagen. De bekende Amerikaanse eer ste divisie mariniers, die 18 maanden dienst heeft gedaan in de uiterste westelijke sector van het front, is in reserve geplaatst en afgelost door de Amerikaanse 25e divisie. Nog steeds komen op paleis i maatschappij, van jong en oud. het Loo te Apeldoorn reacties i Bijzonder treffend was, dat uit binnen op de nu al weer twee zovele kerken en door zo menige plaatselijke gemeente werd ge reageerd. Voorts verdient ver- Regeringsfunctionarissen te Wa shington hebben verklaard van oordeel te zijn dat het nauwelijks of niet waarschijnlijk is dat pre sident Eisenhower zal instem men met Churchills voorstel tot het houden van een conferentie met de Sowjet-Unie op het hoog ste niveau. Zij deelden mede dat dit hun persoonlijke mening was. Toen Dulles op de vooravond van zijn vertrek naar het Mid den-Oosten werd gevraagd of hij een mededeling van de Britse medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Vrij veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen, voor namelijk in het Oosten van het land. Overwegend matige wind tussen Noord-West en Noord- Oost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. DONDERDAG 14 MEI. ZON Mei 13 4.50 14 4.48 15 4.47 16 4.45 MAAN 20.24 20.25 20.27 20.28 4.19 4.56 5.45 6.48 21.32 22.45 23.43 regering had ontvangen met be trekking tot een conferentie van de grote mogendheden op het hoogste niveau, zeide Dulles: „Neen". In de Londense pers was reeds voorspeld dat Churchill 'n dergelijk voorstel zou doen. De voorzitter van de Ameri kaanse senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, Wi ley, zeide dat hij in een conferen tie zoals door Churchill voorge steld geen kwaad zag, maar dat hij er evenmin veel goeds uit zag voortvloeien, tenzij er aan wijzingen konden zijn dat het Kremlin „zaken wil doen". In diplomatieke kringen te Pa rijs verwekte het voorstel ge mengde reacties. Het departe ment van buitenlandse zaken wilde geen commentaar geven, maar in politieke kringen vroeg men zich af of Churchill een te rugkeer voorstelde naar de me thode van Jalta, toen Frankrijk werd uitgesloten van de bespre kingen tussen de Verenigde Sta ten, de Sowjet-Unie en Groot- Brittannië. Naar A.F.P. uit Moskou meldt hebben aldaar de verklaringen van de Britse premier, in het bij zonder die over een conferentie op „het hoogste niveau", een goe de indruk gemaakt op de publie ke opinie. Ook in regeringskringen te Bonn zijn Churchills verklarin gen met voldoening ontvangen. Naar A.F.P. uit gezaghebbende bron te Caïro verneemt, zal ge neraal Naguib een in „krachtige termen" gesteld antwoord aan Churchill publiceren. Een woordvoerder van het Ja panse ministerie van Buitenland se Zaken heeft te Tokio ver klaard dat de Japanse regering met instemming kénnis heeft ge nomen van Churchills voorstel voor het houden van een bijeen komst op hoog plan door verte genwoordigers der grote mo gendheden. „De rede van de Britse minis ter-president getuigde van een opbouwende geest en de hieraan ten grondslag liggende politiek verdient te worden gesteund", verklaarde hij. De raadgevende vergadering van de raad van Europa heeft Maandagavond zijn besprekingen over het plan voor een politieke gemeenschap der zes continen tale landen beëindigd. Oorspronkelijk was aan de ver gadering voorgesteld de regerin gen op te roepen tot „een spoe dige voleinding van de taak die zij op zich hadden genomen". Op voorstel van de Engelsman lord Hope was de tekst van het be sluit echter zo gewijzigd, dat ook de tegenstanders van een kleine federatie het zouden kunnen steunen. In de thans aangenomen aanbeveling wordt namelijk in het midden gelaten of de „spoe dige beslissing" een negatieve dan wel in positieve zin zou moe ten uitvallen. „Voorts werd aan de regeringen aanbevolen om met versterkte kracht te blijven streven naar een grotere eenheid tussen de vijftien landen van de raad van Europa. De aanbevelin gen werden met 76 stemmen aan genomen tegen 7 stemmen van de Duitse socialisten. Achttien afgevaardigden onthielden zich van stemming, onder wie de Ne derlander dr. Schmal, de Belg Struye, de Franse socialist Mol- let en een aantal Britse en Scan dinavische afgevaardigden. Lange discussies werden in de politieke commissie gevoerd over artikel 103, waarin is bepaald, dat het verdrag automatisch ook zou gelden voor Oost-Duitsland, ingeval van een hereniging van beide delen van Duitsland. De Duitse socialisten hebben zich met kracht daartegen verzet, om dat dit de kansen op een over eenkomst met de Sowjet-Unie zou verminderen. Het was vol gens de socialist prof. Schmid overigens in strijd met de Duitse grondwet en de tekst der andere Europese verdragen. In feite wonnen de Duitse socialisten dit pleit en de assemblee besloot de ministers te verzoeken het arti kel opnieuw in overweging te nemen. De economische paragrafen van het ontwerp waren volgens de mening van de assemblee eerder een „enig mogelijk compromis" dan een eenstemmige en van harte gegeven ondersteuning van een onmiddellijke actie naar de vorming van een gemeenschap pelijke markt van de zes landen. De vorming van de kolen- en staalgemeenschap moest volgens de assemblee evenwel noodzake lijk leiden tot een algehele eco- maanden geleden gepubliceerde oproep van Prinses Wilhelmina naar aanleiding van de waters noodramp. Ook onder de laatst binnenge komen post bevindt zich menige adhesie-betuiging van landelijke organisaties, in periodieke verga dering bijeen. De Prinses heeft met grote blijdschap vastgesteld, dat zij de tolk van zeer velen was, toen zij in aansluiting op de rede van de Koningin getuigde van het ver langen en de wil om de bij de ramp gebleken solidariteit te be stendigen. In het bijzonder heeft het haar getroffen, dat zovele briefschrijvers uit binnen- en buitenland zich achter haar zienswijze stelden, dat het met name aankomt op een geestelijke heroriëntering der mensen in hun individueel bestaan. De talloze practische suggesties die in de correspondentie naar voren kwamen worden thans be sproken in een kleine kring, die gevormd werd uit degenen die naar aanleiding van de oproep schreven. Het ligt geenszins in de bedoeling voor de verwezenlij king van de waardevolle sugges ties een organisatie in het leven te roepen, de betekenisvolle ideeën en aanbevelingen zullen worden doorgegeven aan de com- peterende instanties. Wel zeer sterke weerklank vond de oproep bij de jongere genera tie. Onder meer werden brieven ontvangen van de World's Y. W. C. A. en van de twee overkoepe lende jeugdorganen in Neder land, de Nederlandse Jeugd Ge meenschap en de Nederlandse Jongeren Raad. Samenvattend kan gezegd wor den, dat vrijwel elk milieu op de oproep heeft gereageerd. Er kwa men brieven binnen uit de meest uiteenlopende geestelijke groepe ringen, uit de onderscheiden maatschappelijke kringen, van intellectuelen en zeer eenvoudi ge, uit de militaire en de burger melding, dat de ridders van de militaire Willemsorde een bood schap van instemming zonden, dat ergens een gehele fabriek spontaan op de oproep reageerde en dat bijzonder veel correspon dentie uit de rampgebieden werd ontvangen. Ontroerend was de commen taar van het bekende vluchtelin- kamp van Triëst. Nadat deze in kommervolle omstandigheden verkerende mensen geweigerd was ten gunste van hun noodlij dende broeders en zusters te vas ten, organiseerden zij een bazaar met diverse voorstellingen, waar van de opbrengst tengoede kwam aan de slachtoffers van de wa tersnood. Zelden heerste feeste lijker stemming in het kamp dan toen. Welk een bevrijding: Ein delijk eens iets te geven na zo lang te hebben ontvangen. In het Staatsblad van Dins dag is opgenomen de wet van 9 Mei 1953, houdende afschaffing van het omzetbelastingtarief van dertig ten honderd. Daarin is tevens verschenen een Kon. besluit van dezelfde datum, waarin wordt bepaald, dat genoemde wet in werking treedt met ingang van 14 Mei aanstaande. i» UITZONDERLIJKE MILDHEID VOORKOMT ELK IRRITEREND EFFECT. Generaal Naguib, de Egypti sche premier, heeft naar aan leiding van Churchills verkla ringen in het Britse Lagerhuis een verklaring uitgegeven, waarin hij Engeland „een aan valler en niet een verdediger van de vrije wereld" noemde. Naguib verklaarde, dat de mi litaire basis in de kanaalzone met haar bezetting van 80.000 man Britse troepen nu „bele gerd" werden. De verdediging van het Mid den-Oosten was in hoofdzaak een Arabische aangelegenheid, zo zei hij. De basis in de ka naalzone waren volgens hem waardeloos zonder medewer king van Egypte en Engeland kon Egyptenaren niet tot me dewerking dwingen, zolang het een „aanvaller" bleef. Generaal Naguib herinnerde sir Winston Churchill er aan, dat de basis werden gebouwd door Egyptische arbeidskrach ten, in de tweede wereldoorlog werden verdedigd door Egypte naren en dat zij werden be voorraad met Egyptische le vensmiddelen. Churchill zei, dat Engeland de belangen van de vrije wereld verdedigd, aldus de Egyptische premier, doch „ik vraag hem: Maakt de verdediging van de vrije wereld de slavernij van 'n geheel volk en agressie tegen de vrijheid van dat volk noodza kelijk"? Naguib voegde hieraan toe, dat Churchill niet meer, zoals vroeger, een „corrupt koning schap kan gebruiken als werk tuig voor ontslag en samenstel ling van Egyptische regeringen naar de grillen van de imperia listen". De Egyptische „Raad van advo caten" heeft premier Naguib na mens tien duizend Egyptische ju risten een boodschap gezonden, waarin de „onverzoenlijke hou ding" van Groot-Brittannië je gens het vraagstuk ener ontrui ming van de Suezkanaalzone wordt veroordeeld en Egypte's „moedige standvastigheid" ge prezen. De Egyptische rechters en ver enigingen van journalisten en studenten hebben generaal Na guib in de afgelopen week gelijk luidende boodschappen toegezon den. nomische integratie der zes lan den. Men constateerde daarbij echter, dat de groeiende beta lingsmoeilijkheden van een dei- zes landen zouden kunnen leiden tot een grotere belangstelling in de vorming van een markt die zich niet tot de zes landen be perkt. In het bijzonder consta teerde de assemblee dat bijvoor beeld op het gebied van land bouw en transport de animo voor supra-nationale organen vermin dert. Wat de landbouw betreft, zal dit volgens de assemblee mo gelijk leiden tot resultaten die ver verwijderd blijven van de vorming van een gemeenschap pelijke markt. Voorts zal volgens de door de assemblee uitgespro ken mening de vorming van een gemeenschappelijke markt der 6 landen geen onmiddellijke oplos sing van het dollartekort kunnen brengen. De vergadering heeft een van haar commissies opdracht gege ven te onderzoeken of hulp kan worden verleend aan de slacht offers van de natuurrampen in Nederland, Engeland, België en Turkije. De Nederlandse afgevaardigde Wendelaar heeft namens de Ne derlandse delegatie dank voor dit initiatief uitgesproken. President Eisenhower heeft ad miraal Arthur Bradford be noemd tot voorzitter van de com missie van Amerikaanse staf chefs als opvolger van generaal Omar Bradley. De president heeft verder generaal Matthew Ridg way tot opvolger van generaal Lawton Collins als stafchef van het leger benoemd. Generaal Ridgway, heeft, vóór dat zijn benoeming tot stafchef van het Amerikaanse leger be kend werd gemaakt, zijn eerste optimistische uitlating over de Westelijke defensie doen horen, sedert hij ongeveer een jaar ge leden het opperbevel over de ge allieerde strijdkrachten in Euro pa overnam. Tijdens een lunch, aangeboden door de vereniging van verslag gevers bij Ridgway's hoofdkwar tier, zeide hij o.m.: „Er is niets, dat redelijkerwijze in de nabije toekomst niet zou kunnen wor den bereikt, indien men zich re delijk inspant". Het Informatiebureau van het Nederlandsche Koode Kruis heeft de 79e en 80e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood gepubliceerd. Hierop komen de namen voor van de volgende slachtoffers uit Zeeland: NIEUWERKERK. Jan Kleemans, geb. 26-4-'85 te Ouwerkerk, laatste adres Weststraat 29; Catharina van Nieuwenhuize, geb. 26-7-'37 te Haamstede, laatste adres Noord straat 6; Leendert Marinus Sy riër, geb. 21-6-'52, laatste adres Molenstraat 135; Leunis Da niël van Klinken, geb. 15-7-'49, laatste adres Prov. Straatweg 437. WAARDE. Jan Wisse, geb. 14-12-'21, laatste adres B 38. „Als nationalist voel ik mij be schaamd en als econoom moet ik huilen bij het zien van de ijzer fabriek „Perbedy" in een derge lijke toestand van onproductivi- teit. Deze 'fabriek zou als produc tiemiddel van het grootste nut kunnen zijn" zo verklaarde vice- president Hatta, nadat hij een bezoek had gebracht aan de ijzerfabriek „Perberdy" en de si garenfabriek „Tarumartani" in Djogja. Op de vraag van Aneta, of de fabriek nog niet werkt we gens gebrek aan kapitaal, ant woordde Moh. Hatta, dat er stel lig kapitaal kan worden verkre gen, wanneer gebleken is, dat de ondernemer bereid is de fabriek te drijven, zoals het behoort. Hij wees er op, dat de regering met dit doel voor ogen de bank „In- dustri Negara" heeft opgericht. Vooraf moet echter worden aan getoond, dat het kapitaal, dat in een dergelijke fabriek wordt ge ïnvesteerd, geen weggegooid geld is. „Het is nu eenmaal een niet te loochenen feit, dat op deze we reld geen enkele kapitaalbezit ter zijn kapitaal zal willen af staan op uitsluitend filantropi sche grondslag", aldus Hatta, die voorts zeide, dat de leiding van de fabriek dient te berusten in handen van deskundigen, die op de hoogte zijn van de wijze, waarop het bedrijf moet worden geleid. Hatta zeide dat de volksverte genwoordiging van het bijzonde re gebied van Djogja zich ge mengd heeft in de bedrijfsvoe ring van deze ijzerfabriek. „Ik zou het bijzonder betreuren, in dien dit juist was, aangezien dat niet zou zijn zoals het behoort", aldus de vice-president. Ten aanzien van sigarenfabriek „Tarumartani" zeide Hatta, dat dit bedrijf nog veel meer kan produceren, aangezien hij nog machines heeft gezien, die niet in bedrijf zijn. Drs. Hatta zette verder uiteen, dat hij er reeds jarenlang op heeft aangedrongen de economie van Indonesië zo spoedig moge lijk op te bouwen, omdat bij het uitbreken van een oorlog, waar door de verbindingen met het buitenland verbroken zullen worden, het leven in Indonesië moeilijker zal worden, zoals dat ook het geval was tijdens de Ja panse bezetting". De regering heeft in verband hiermee steeds bepleit deskundige krachten uit het buitenland aan te trekken, teneinde snel een Indonesisch kader op te leiden, aldus Hatta. In 1950 was er gelegenheid voor het 'aantrekken van die buiten landse deskundigen, maar het program werd verijdeld door protesten van een deel der Indo nesiërs zelf. Thans zijn de po gingen om die buitenlandse des kundigen te laten komen over het algemeen te laat, omdat inmid dels de Nato is opgericht, zo zei de de vice-president. De landen, die zich in de Nato hebben verenigd en die over des kundige krachten beschikken, hebben deze deskundigen zelf nodig. Hatta zeide dit feit te be treuren en meende, dat bedoelde protesten duiden op een gebrek aan begrip bij een deel van het Indonesische volk voor hetgeen nodig is voor de opbouw van het vaderland. Hij wees er voorts op dat het uitbreken van een oorlog de gevolgen in Indonesië zal doen gevoelen op het terrein van trasnport ter zee, indien Indone sië niet zo spoedig mogelijk zelf scheepvaartmaatschappijen op richt. Ten aanzien van de opbouw in het algemeen zei de vice-presi dent tenslotte, dat „de helden, die gesneuveld zijn, de vrucht van hun strijd hebben nagelaten en ons, die leven verplichten deze nalatenschap verder op te bou wen in overeenstemming met de idealen van het Indonesische volk. Indien gedurende die opbouw nog niet iedereen het salaris krijgt, dat hem toekomt, dient dit te worden beschouwd als een offer. Voorts moet er aan ge dacht worden, dat in deze tijd niemand een salaris ontvangt, dat toereikend is voor de vervul ling van zijn behoeften". Prins Bernhard is Maandag per vliegtuig te Renfrew in Schotland aangekomen en heeft de dag doorgebracht op de nieu we Nederlandse kruiser „De Ze ven Provinciën", die ter hoogte van het eiland Arran zijn snel heidsproeven heeft afgelegd. De Prins was vergezeld van officieren van de Nederlandse marine, het leger en de lucht macht. Des avonds is hij weer naar huis teruggekeerd. JDAMIETTA MIDDELLANDSE ZEE =3 Menzaleh meer PORT SAID OK A NT A RA EERDAN BROGl BALLAH ISMAILIA A BOE Timsameer SOEWEIR ZOETWATER KANAAL TEL EL KE5IR DEVERSOIR ABOE-SULTAN %Q FAY ID Groor Biuer meer KABRIT Klem Bitter m. Britse bases LUCHTMACHT k LEGER VOORRAAD-DEPOT KASFAREET SHALLOE FA PORT TAUFIQ Cairo Golf vort Suez ECYP In deze kaart geven wg een overzicht van de voornaamste Britse militaire bases langs het Suez-kanaal. Gezien de verkla ringen van de Egyptische pre mier Naguib wil men thans een definitieve ontruiming van de Kanaalzone, waarbij van Egyp- tsche zijde reeds de bedreiging werd geuit, dat er zo nodig ge weld gebruikt wordt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, doet op zijn wereldreis thans Egypte aan en zal zich naar alle waarschijnlijkheid ook met deze kwestie hebben te be moeien.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1