VERKLARINGEN VAN FOSTER DULLES I De Vietminh-inval in Laos Pauselijke brief R.-K. kerken Nederlandse voorgelezen Van integrale schadevergoeding geen sprake oocrt ux De slachtoffers van de watersnood Memorandum inzake in HOOGWATER Verbond Belgische Nijverheid Benei Het Rampenfonds Minister van de Kieft te Goes: WEERSVERWACHTING ZON- en MAANSTANDEN Britse giften voor slacht offers van de watersnood De Amerikaanse hulp NED. DETACHEMENT VERENIGDE NATIES j Zijdie zijn omgekomen MAANDAG 11 MEI 1953. 8e Jaargang No. 2339. v.m. n.m. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. I 2 Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Kedactie-adres: Noordstraat 5557 Temeuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Glionummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pea advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent| iedere regel meer 15 cent Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft aan de vooravond van zijn vertrek naar het Midden. Oosten te Washington een pers conferentie gehouden. Hij verklaarde hierop o.m., dat de Amerikaanse regering de Thai- landse autoriteiten heeft medege deeld, dat zij „symphatiek zou staan" tegenover een door Thai land bij de Verenigde Naties aan hangig maken van de Vietminh- inval in Laos. Hij zeide, dat Thai land de aandacht der internatio nale organisatie er op zou kun nen vestigen, dat de inval in Laos zich mogelijk zal ontwikkelen tot een bedreiging van de vrede. De minister zette uiteen, dat er twee mogelijkheden bestonden om de zaak-Laos onder de aan dacht der Verenigde Naties te brengen. „Er is in feite een aan- valsdaad jegens Laos begaan, doch niet tegen Thailand. Thai land kan de Vietminh-inval dus slechts als een bedreiging van de vrede brandmerken," verklaarde hij. In antwoord op vragen over de gedachtenwisseling tussen de Franse en Amerikaanse regerin gen omtrent de mogelijkheid om de aandacht der Verenigde Na ties te vestigen op de Indochinese oorlog, verklaarde Foster Dulles dat de Franse regering van me ning is, dat het haar niet ten voordele zou strekken, indien zij hiertoe het initiatief zou nemen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde voorts niet de redenen te kunnen gissen voor het plotseling terug trekken van de communistische Vietminh-strijdkrachten, die zich reeds in de nabijheid der hoofd stad van Laos, Loeang Prabang, bevonden. Hij achtte het niet uit gesloten, dat het terugtrekken was geschied om de voortgang der wapenstilstandsonderhande lingen in Korea niet te belemme ren. Ook achtte hij het niet on mogelijk dat de jongste ontwik keling in Laos past in het gehele kader der huidige communisti sche buitenlandse politiek. De bestandsbesprekingen in Korea. Foster Dulles deelde op zijn Za terdag gehouden persconferentie voorts mede, dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten in Korea het er algemeen over eens zijn, dat verscheidene punten van de jongste communistische vre desvoorstellen nog nader toege licht en mogelijk gewijzigd dienen te worden. Hij voegde hieraan toe Donderdag j.l. op het Witte Huis hierover met president Eisenhower te hebben beraad slaagd. De minister wilde niet zeggen welke punten der voorstellen min der bevredigend worden geacht. Hij zeide slechts in algemene zin, dat, indien de communisten deze punten niet wensten te wijzigen, nadere beraadslagingen te Pan- moendjon nodig zouden zijn. De minister verklaarde voorts, dat de Verenigde Staten op de geregelde bijeenkomsten met de ambassadeurs te Washington der verbondenen pogen zich op de hoogte te stellen van het stand punt hunner bondgenoten. Om een Oostenrijks vredesverdrag. Als laatste punt sprak de Ame- rikaanse minister van buitenland se zaken over Oostenrijk. Hij zei de dat de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië het eens zijn over de wenselijk heid van voortzetting der onder handelingen met de Sowjet-Unie over het sluiten van een vredes verdrag met Oostenrijk. „De Ver- enigde Staten zijn van mening dat het tot stand komen van een vredesverdrag met Oostenrijk één der zaken is, waardoor de Sowjet-Unie kan aantonen dat haar huidige vredespolitiek inder- daad welgemeend is en niet slechts op woorden berust", zeide hij. Hij voegde hieraan toe dat er nog geen nieuw stadium was be reikt op het punt „internationale onderhandelingen". De Amerikaanse persbureaux in Argentinië. Foster Dulles besloot zijn pers conferentie met de mededeling dat thans stappen worden ge daan bij de Argentijnse regering omtrent de beperkingen, welke in Argentinië aan Amerikaanse persbureaux zijn opgelegd. Foster Dulles wordt op zijn reis naar het Midden-Oosten ver gezeld door Harold Stassen, de directeur van het bureau voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dul les, verklaarde Zaterdag op zijn persconferentie ook nog niet voornemens te zijn deel te nemen aan de Brits-Egyptische onder handelingen over een ontruiming der Suez-kanaalzone door de Brit se troepen. Foster Dulles bevindt zich namelijk in de loop van deze week o.a. te Cairo. „Speciale Amerikaanse hulp". De Amerikaanse regering heeft tot een bedrag van 60.000.000 dol lar „speciale hulp" verleend voor de strijd in Indo-China. Het be drag is reeds aan de Franse regering overgemaakt. Het komt ten laste van de gelden voor de hulpverlening aan het buitenland. De directeur van het Ameri kaanse bureau voor deze hulp verlening, Harold Stassen, heeft dit te Washington op een pers conferentie medegedeeld. Hij zei de, dat het desbetreffende besluit reeds verscheidene weken ge leden, ten tijde van de bijeen komst van de raad van ministers der NAVO te Parijs, was geno men, nadat de Vietminh Laos was binnengevallen. Sinds Vrijdag is bij het nationa le rampenfonds een bedrag van 100.000 ontvangen. Het totaal bedrag was Zaterdag 111,2 mil- lioen. In een memarandum dat het Verbond der Belgische nijverheid aan de regering heeft doen toeko. men wordt verklaard, dat in ver band met de ontwikkeling van de toestand in de Belgische industrie de laatste maanden, een vastbe raden actie der regering niet langer op zich mag laten wach ten. Het Verbond stelt vast dat de handhaving van de status quo en de onontkoombare gevolgen van het fundamenteel verstoorde evenwicht welke dit met zich brengt, binnen kortere of langere tijd het onvermijdelijke einde van de Benelux zou betekenen. Het Verbond verzoekt de Bel gische regering daarom nadruk kelijk de bestaande accoorden met de meeste spoed opnieuw te bespreken, teneinde daarin bin nen de kortst mogelijke tijd be schermende bepalingen in op te nemen in de geest als die welke de Nederlandse regering zelf on ontbeerlijk heeft geacht in de voorstellen voor een Europese In de Rooms-Katholieke kerken hier te lande is Zondagmorgen een brief voorgelezen, die de Paus aan de kardinaal en de bis schoppen van Nederland heeft ge. richt in verband met het eeuw feest van het herstel der hiërar chie. Genoemde brief begint met het memoreren van een schrijven waarin de Nederlandse kardinaal en bisschoppen de Paus hebben meegedeeld, dat Katholiek Neder land deze maand enige dagen een godsdienstig feest zal vieren om de zegenrijke honderd jaren te herdenken, die voorbij zijn ge gaan sinds Paus Pius IX in het rijk der Nederlanden de Katho lieke hiërarchie herstelde. „Het is waarlijk billijk God dank te zeggen voor die grote weldaad van het herstel, welke aan uw volk zo grote voordelen heeft gebracht en men zal deze weldaad nauwelijks minder mo gen achten dan dat onvergete- In aansluiting op het bericht in ons blad van Zaterdag kunnen wij over het gesprek met minister Van de Kieft te Goes nog het vol gende mededelen. Minister Van de Kieft zeide, dat van integrale schadevergoeding geen sprake kan zijn, omdat de regering geen onderscheid wil maken tussen de door de oorlog getroffenen en de slachtoffers van de watersnood. Hij legde er de nadruk op, dat de vergoedin gen behoorlijk zullen worden ge regeld op basis van de wet op de materiële oorlogsschade. Belangrijk is, dat de regering het beginsel der draagkracht in het in te dienen wetsontwerp hééft laten vervallen. Als basis medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Aanhoudend koud. Aanvankelijk weinig, later toe nemende bewolking, maar over wegend droog weer. Matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind. Koud weer. DINSDAG 12 MEI. 0.40 1.07 .1.15 1.42 1.55 2.22 2.05 2.32 MAAN ZON Mei 11 4.53 20.21 3.31 18.40 12 4.51 20.22 3.52 20.08 13 4.50 20.24 4.19 21.32 14 4.48 20.25 4.56 22.45 15 4.47 20.27 5.45 23.43 16 4.45 20.28 6.48 voor de vergoedingen door het rijk zal de vervangingswaarde worden aangenomen. Daarbij zul len voor de uiteindelijke vaststel ling der vergoedingen afschrij vingpercentages worden opgeno men. Een huisraadschaderegeling, waarbij differentiatie tot uitdruk king komt, is niet uit te denken. De getroffenen 'behoeven zich niet bezorgd te maken over de vergoeding van de huisraadscha- de, dus over de vraag of de ande re 50 nog komt. Blijken straks de middelen van het rampenfonds niet voldoende voor een volledige vergoeding, dan zal het rijk voor aanvulling zorgen. De bedrijfs- raadschade en de vergoeding De- sprekende, verklaarde de minis ter, dat de z.g. immateriële scha de thans niet in aanmerking komt. Dit betekent dus, dat b.v. fruittelers, die na jaren nog geen of geen geringe oogst zullen heb ben, niet op vergoeding behoeven te rekenen. In dit verband werd de minis ter ook gevraagd wat hij dacht ovèr de suggestie, die dr Groene- veld Meijer, dir.-generaal van de middenstand, destijds in Zierik- zee zou heftben gedaan, n.l. dat 80 der bedrijfsschade zou wor den vergoed, berekend naar de inkomsten van 1952. „Het spijt mij", zei de minister, „ik ben daarvoor niet verantwoordelijk". Minister Van de Kieft wilde zich evenmin uitlaten over de kwestie der pachtvergoeding aan grondeigenaren, wier landerijen onder water staan en die nu geen pacht ontvangen. Positief liet hij zich uit over de afwikkeling der vergoeding van de rampschade. De regering is voornemens te zorgen dat deze in twee jaar af loopt. Hij voegde er aan toe, dat hij voornemens is de helft der schade-uitkeringen te verwerken in een aan de Staten-Generaal voor te leggen gewijzigde begro ting van 1953 en de andere helft te plaatsen op de begroting voor het volgend jaar. De in de maak zijnde wet op de schadevergoeding voor de pu bliekrechtelijke lichamen, ge meenten en waterschappen gaat zeer ver en ook de schadebeper kende maatregelen (aanleg van nooddijken b.v.) komen voor ver goeding in aanmerking. Tenslotte vertelde de minister, dat de adopties in sommige ge vallen voor de uitkeringen aan gemeenten financiële consequen ties kunnen- meebrengen. Ge- schenken zullen namelijk in reke- kloosterleven worden geroepen. lijke feit uit het verleden toen Paus Sergius I de heilige Willi- brord eigenhandig te Rome tot bisschop wijdde en hem, omhan gen met het heilige pallium en met de naam Clemens begiftigd, aan het hoofd stelde van de Utrechtse kerk. Na er op gewezen te hebben, hoe in de afgelopen honderd jaar de bisschoppen van Nederland met de diocesane- en reguliere geestelijkheid en met de Katho lieke leken er met de hulp van Gods onmisbare genade naar ge streefd hebben, dat het Katho lieke geloof zijn krachten zou ont plooien en openbaren, schrijft de Paus: „Bij uw volk gaan in schoon en hecht verband teza men kloeke ondernemingslust, doorzettingsvermogen, bezonnen heid en zin voor beschaving. Gij houdt niet van grote woorden, maar laat uw daden spreken. En van deze invloed van de gods dienst ondervindt de burgerlijke samenleving meer steun en een bescherming, waarvan juist de besten de hoge waarde weten te beseffen". De Paus spreekt er vervolgens zijn blijdschap over uit, dat in Ne derland op voorbeeldige wijze de werken van naastenliefde worden beoefend en dat hierdoor niet al leen binnen de grenzen van ons land, maar ook in verafgelegen streken de nood van de mensen wordt verlicht en hulp wordt ge boden aan wie hulp nodig heeft. In dit verband wijst de Paus op de nationale ramp van Februari toen Nederlanders en buitenlan ders met elkaar wedijverden om hulp te verschaffen en waarbij duidelijk bleek, hoe de naam Ne derland aller genegenheid tot zich trok. De Paus maakt er dan gewag van, dat de christelijke deugden, die de huisgezinnen sieren ondermeer hierin aan het licht treden, dat zovelen door God tot het priesterschap en tot het Katholiek onderwijs krachtig te voorzien, kortom om alle werken van het apostolaat te bevorderen. Aan het slot van zijn brief spreekt de Paus de hoop uit, dat ondanks de moeilijke tijdsom standigheden, waarin wij door de vijanden van het christendom verkeren het geliefde Neder land door de viering van het ko mende feest nieuwe ijver en geestkracht mag verwerven om zich nog meer verdienstelijk te maken voor de christelijke be schaving. „Gij zult er met de aan uw zorgen toevertrouwde geeste lijkheid voor moeten waken", zo lezen wij, „dat de waarheden en de geboden van de Katholieke godsdienst tegen de goddelozen worden verdedigd en dat bij het bevorderen van het maatschappe lijk welzijn, de Katholieke krach ten en groeperingen onverbreke lijk verbonden blijven". kening worden gebracht, wan neer zij tezamen met de rijksver goedingen de integrale schade vergoeding te boven zouden gaan. De gemeenten mogen van adop tie dus niet „beter" worden. Het Nederlandse watersnood comité in Londen heeft giften van Engelsen tot een gezamen lijk bedrag van ruim 800.000 ontvangen, aldus heeft de Ne derlandse ambasasde in Londen bekendgemaakt. Bovendien is 34.665 op de rekening van het comité in Ne derland gestort. „Terwijl men elders dikwijls te kampen heeft met een gebrek aan priesters", aldus Pius XII, zijt gij begiftigd met zeer vele priesters, ja, gij kunt vele mis sionarissen naar afgelegen oor den zenden om de heidenen te verlichten met het licht van het evangelie en hen tevens cultureel en maatschappelijk op te heffen". De Paus zegt dan, dat blijde hoop hem vervult, dat dit alles, wat tot op heden zo goed was, niet zal verslappen, maar tot nog grotere bloei zal komen nu de gelovigen bij de herdenking van het herstel der hiërarchie zich wijselijk bezinnen om in iedere staat en stand de liefde nog te doen toenemen, om de gezins band te versterken, om in de noodzakelijke behoeften van het de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen wij adviseren u gaarne bij het aanschaffen van de voor u het meest geschikte toiletartikelen, schoonheidsbeh. blijvende ontha ring, hoogtezon, moderne coiffu res enz. De directeur van het bureau wederzijdse beveiliging (MSA), Harold Stassen, heeft in een ra diotoespraak gezegd, dat Ameri ka voornemens is de economische hulp aan Europa binnen 2 jaar te beëindigen, maar dat de mili taire hulpverlening zal worden voortgezet zolang „de ernstige bedreiging van de zijde van Rus land blijft bestaan". Amerika hoopte dat, afgeziqn van buitengewone omstandighe den zoals grote droogte, de Euro pese landen over twee jaar geen economische steun meer nodig zouden hebben. Volgens het buitenlandse-hulp- program ten bedrage van 5,8 mil liard dollar voor het komende be lastingjaar zou Europa 53 pro cent van de toewijzingen ontvan gen, hetgeen neerkwam op een vermindering met 20 procent. De hulp aan Azië en het Verre Oos ten zou daarentegen vergroot worden. In verband met de aflossing van Korea- vrijwilligers, die een jaar in Korea hebben gediend, bestaat bij het r/Min/\kl Verzoeke mij de brochure LUUrUW "Mannen van Stavast" opnieuw gelegenheid tot dienstneming. te sturen: NAAM •leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aan merking. Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te geschieden bij het Aan meldingsbureau Korea, Nieuwe Frederik- kazerne, Van Alkemadelaan, geb. E 5, kamer 9a 's-Gravenhage, Telef. 185070, toestel 1589. ADRES PLAATS Aanvraag richten tot Aan meldingsbureau Korea, Nw. Frederikkazerne, Van Alke madelaan, 's-Gravenhage. SS 86 douane-unie, welke zij onlangs op initiatief van minister Beyen te Rome heeft gedaan. Het Verbond der Belgische nijverheid is er van overtuigd, dat met de opneming van beschermende clausules een goede stap in de richting van de volledige economische unie ge daan zou kunnen worden. Het is de zaak der Belgische regering, zo heet het verder in het memo randum, tenslotte uit te maken welke middelen de beste zijn om in de huidige toestand verbete ring te brengen: ofwel doelmati ge wijzigingen in het stelsel van de voor-unie te verkrijgen, ofwel in voorkomend geval, de douane conventie op te zeggen. In het laatste geval zou formeel over eengekomen moeten worden dat de opzeggingstermijn benut moet worden voor de voorbereiding van een definitieve conventie, waarbij een voor alle betrokken partijen billijk unie-regiem wordt ingesteld. Het Verbond der Belgische nij verheid maakt de regering er evenwel op attent dat bedoelde opzegging, naar zijn mening, on ontbeerlijk zou worden indien de met spoed aan te vangen onder handelingen niet de gelegenheid zouden bieden om in de kortst mogelijke tijd de grondslagen voor een rechtvaardig accoord te leggen. Het oordeelt namelijk dat, mocht dit accoord niet tot stand komen, de enige oplossing zou zijn gelegen in de opzegging. Hierdoor zouden de regeringen definitief voor hun verantwoorde lijkheden worden geplaatst en verplicht te tonen dat werkelijk de wil aanwezig is om tot een wezenlijke unie te komen met een rechtvaardige verdeling der voor delen en opofferingen welke deze inhoudt. PRINS BERNHARD HOGE COMMISSARIS VOOR DE VLUCHTELINGEN Aan Prins Bernhard zal Woens dag door de Raad van Europa worden gevraagd, de post van hoge commissaris voor de vluch telingen te aanvaarden, zo ver nam Reuter Zondagavond uit gezaghebbende bron in Straats burg. Zoals bekend, besloot het comi té van ministers van Buitenland se Zaken de afgelopen week een bekende persoonlijkheid aan te wijzen om de hulp aan Duitse vluchtelingen uit de Russische zone, de Turkse vluchtelingen uit Bulgarije en de naoorlogse displaced persons in Triëst te co- ordineren. De zegsman van Reu ter verklaarde, dat Prins Bern hard informeel zijn bereidheid te kennen had gegeven, de post te aanvaarden, mits het speciale fonds tot hulp aan de vluchtelin gen, dat het vorige jaar door de raadgevende vergadering van de raad was aanbevolen, werd ge sticht. De ministers hebben des tijds een beslissing over dit fonds uitgesteld tot hun gedetailleerde plannen zouden worden voorge legd. Bij informatie te bevoegder plaatse verneemt het A.N.P., dat er van enige officiële vraag die aan de Prins zou zijn gericht, nog geen sprake is geweest. Het spreekt vanzelf, aldus de zegsmans van A.N.P., dat de Prins, indien een zodanig verzoek hem zou bereiken, pas een beslis sing zou nemen na overleg met de regering en bespreking van bepaalde te stellen voorwaarden. Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis en kele statistieken samengesteld betreffende personen, die bij de watersnood het leven hebben verloren. Tenzij uit een of ande re gemeente nog belangrijke nieuwe gegevens binnenkomen, vermoedt de directeur van het Informatiebureau dat het aantal slachtoffers niet veel hoger zal blijken dan in deze statistiek ge noemde 1794. Men gaat nog steeds voort met het identificeren van de vermis ten. Aantallen Zeeuwse slachtoffers van de watersnood, gerangschikt per gemeente. Stand per 5 Mei 1953. Ver- Gebor- In onderstaande 15 gemeenten vielen de meeste slachtoffers: Oude Tonge 46 259 305 Nieuwerkerk 121 165 286 Stavenisse 2 154 156 Ouwerkerk 60 29 89 Nieuwe Tonge 6 79 85 Fijnaart 76 76 Halsteren 1 67 68 Oosterland 8 58 66 Kruiningen 18 44 62 Numansdorp 3 53 56 Nieuw-V ossemeer 1 50 51 Kortgene 2 47 49 Strijen 's-Gravendeel 2 38 40 37 37 Dreischor 2 30 32 Rangschikking naar leeftijd en geslacht. In deze statistiek zijn doden en vermisten tezamen gerangschikt- mist gen Tot. SCHOUWEN-DLTVELAND. Brouwershaven 3 3 Bruinisse 1 1 1 Burgh 10 10 Dreischor 2 30 32 Ellemeet 1 1 Kerkwerve 3 3 Nieuwerkerk 121 165 286 Noordgouwe 1 1 Oosterland 8 58 66 Ouwerkerk 60 29 89 Serooskerke 9 6 15 Zierikzee 2 22 24 Sub-totaal 202 329 531 ZUID-BEVELAND. Ellewoutsdijk 3 3 Hoedekenskerke 1 li Krabbendijke 2 Kruiningen 18 44 62! Oudelande 3 3 1 Rilland-Bath 12 12 j Waarde 1 1 Wolphaartsdijk 12 12 Sub-totaal 19 77 96 NOORD-BEVELAND. Kortgene 2 47 49 Wissekerke - 1 1 Sub-totaal 2 48 50 ZEEUWS-VLAANDEREN. Hoek 1 1 Hontenisse 8 8 Vogelwaarde 1 1 Zaamslag 1 1 Sub-totaal 11 11 WALCHEREN. Veere 2 2 Vlissingen 3 3 Sub-totaal 5 5 THOLEN. Stavenisse 2 154 156 St. Maartensdijk 1 1 2 Sub-totaal 3 155 158 ST. PHILIPSLAND. St. Philipsland 10 10 Sub-totaal 10 10 Leeftijd M. V. 0 t/m 1 19 18 1 t/m 4 96 74 5 t/m 14 157 129 15 t/m 19 55 53 20 t/m 29 77 85 30 t/m 39 90 110 40 t/m 49 108 111 50 t/m 59 77 98 60 t/m 69 92 100 70 t/m 79 83 81 80 t/m 89 38 40 90 en ouder 2 1 894 900 Aantal geregistreerde doden: 1504 vermisten: 290 Totaal geregistr. slachtoffers 1794 In het cijfer 290 is inbegrepen een aantal geborgen, doch niet ge- identificeerde slachtoffers (±90). Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Zaterdag de 78e lijst van slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Hierop komen de namen voor van onderstaande slachtoffers uit Zeeland.. NIEUWERKERK. Jakoba Janna van Bloois, geb. 15-6-'46, laatste adres Molen straat 166; Christina Folmer Dooge, geb. 16-8-T8 te Ooster- land, laatste adres Stationsstr. 371; Leendert Cornelis Fontei- ne, geb. 29-ll-'29, laatste adres Kerkstr. 281Cornelia van Strien, geb. ll-9-'37 te Ouwer- kerk, laatste adres Loenswegje 435; Maatje Cornelia Johanna van Tiggelen, geb. 27-8-'43 te Noordgouwe, laatste adres Pro- vincialeweg 10. OUWERKERK. Klazina Cornelia Berreboets Hoogerhuis, geb. 7-5-T7 te Oos. terland, laatste adres Oosthoek 176; Thona W. Schoenmaker van der Have, geb. 22-5-T7 te Oosterland, laatste adres no 175. ZIERIKZEE. Abraham Jacob Fondse, geb. 9-5-'28, laatste adres Boeren- weg B 520.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1