SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? Eric de Moorman en Bor Khan" Eerste woningen uit rampen-contingent ll De strijd in Indo-China Vietminh-aanval richt zich naar het Zuiden VOETBAL HANDBOOGSPORT KORFBAL WIELRENNEN. TAFELTENNIS. DUIVENSPORT. Zij, die zijn omgekomen Gevonden voorwerpen De kolenproductie in Maart Overdracht vee voor rampgebied TENNIS 99 De auto en de weeldebelasting De Viethminh-troepen hebben de voorpost Tha Thom, een dorp 50 km ten Z.O. van de „Vlakte der Kruiken", op de Fransen veroverd. De val van Tha Thom wijst er op, dat de Vietminh de hoofdstad Loeang Prabang laat liggen en zal proberen naar het Z. door te stoten naar de Mekong. Langs deze rivier kunnen de opstande lingen dan öf naar de administra tieve hoofdstad Vientiane op trekken öf zuidwaarts gaan naar het Z. van Laos langs het fort Paksan. De consultatieve raad van Cam bodja heeft een motie aangeno men, waarin wordt gezegd dat Cambodja tot het uiterste zal strijden tegen een eventuele com munistische overweldiger. De volledige onafhankelijkheid van Cambodja moet dan echter door Frankrijk worden erkend. De democratische partij, die bij de laatste verkiezingen als sterkste partij uit de bus is ge komen, heeft een gelijkluidende motie aangenomen. Op het ogenblik worden te Pa rijs besprekingen over de status van Cambodja gevoerd. De Australische minister van Defensie heeft verklaard, dat elk verzoek om Australische vliegtuigen naar Indo-China te zenden zorgvuldig zou worden bestudeerd. Er was echter nog geen ver zoek ontvangen en de minister bracht in herinnering, dat in de AANNEMER VERONGELIJKT. Onder de gemeente Vugt is de aannemer H. v. d. Boogaard uit Schijndel Zondag met zijn auto tegen een langs de weg staande boom gereden. Hevig bloedend werd de man uit de wagen ge haald. Een dokter moest de dood constateren. Van de B. was 34 jaar en laat een vrouw met zes kinderen achter. Het stoffelijk overschot is naar het St. Lidwi- nagesticht te Vught overge bracht. loop van het bezoek van de Franse minister voor Verbonden Staten, aan Australië de Fran sen 200 Australische vliegtuigen waren aangeboden voor de strijd in Indo-China. Er was echter nog geen enkele Franse missie naar Australië gekomen om de toestellen te onderzoeken en in ontvangst te nemen, aldus voeg de de minister hieraan toe. De Nederlandse kolenproductie heeft volgens de voorlopige gege vens in Maart 1.052.800 ton be dragen tegen 1.005.600 ton in Fe bruari. De gemiddelde productie per werkdag was in Maart 40.500 ton tegen 41.900 ton in Fe bruari. In Februari werd op drie Zaterdagen acht uur gewerkt ten behoeve van het nationaal ram penfonds. De voorraden bij de mijnen bedroegen einde Maart 13.800 ton tegen 48.900 ton op 28 Februari. Er werden in Maart 395.600 ton kolen ingevoerd tegen 356.000 ton in Februari. In tegenwoordigheid van de burgemeester en de leden van de raad der gemeente Goudswaard heeft de Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper, gisteren de eer ste steen gelegd van een complex van zestien woningwet-woningen in Goudswaard. Dit zijn de eerste woningen, die in Zuid-Holland worden gebouwd uit het z.g. ram pencontingent. Vandaar dat ook de heer G. F. E. Kiers, hoofdin genieur-directeur van de centrale directie van de wederopbouw en de volkshuisvesting tegenwoor dig was. Reeds op 12 Februari had de ge meenteraad van Goudswaard, welke gemeente ernstig door de watersnood werd getroffen, tot de bouw besloten van deze wo ningen. Op 20 Februari verleende het ministerie van wederopbouw extra bouwvolume en reeds op 16 Maart begon de aannemer firma Roos van Nieuw Beijerland met het werk. De Commissaris der Koningin zeide, dat hij naar deze afgele gen gemeente was overgekomen, omdat dit de eerste woningen waren, die uit het rampencontin- bouwd. Hij prees de burgemees ter van Goudswaard, de heer W. D. J. van Dijck, om de grote acti viteit, welke hij op dit punt aan de dag heeft gelegd. De burgemeester riep de mede werking van de autoriteiten in om nog een veertigtal woningen te kunnen bouwen, in het bijzon der voor het vrijwel geheel ver woeste gedeelte van het gehucht Nieuwendijk, dat onder Gouds waard ressorteert. Hedenmorgen zal op de markt te Fijnaart een aantal stuks vee worden overgedragen aan de plaatselijke autoriteiten. Het vee, dat afkomstig is uit Gaasterland en Tietjerksteradeel, is bestemd voor de gemeenten Fijnaart en Willemstad, die door de waters nood werden getroffen. De eerste grote geschenkzen ding vee uit Drente eveneens be stemd voor de rampgebieden zal ONDERAFDELING ZEELAND. ZATERDAG 2 MEI. Tweede Klasse E. BerenDriewegen 31 S.V.D. 2Hoek 2 1—4 ZONDAG 3 MEI. Eerste Klasse A. LuctorVogelwaarde 21 Eerste Klasse B. Domburg—Schoondijke 3—5 GroedeWalcheren 32 Res. Eerste Klasse A. RIA 2—Sluiskil 2 3—1 Hulst 2Terneuzen 3 53 Res. Eerste Klasse B. Zeeuwen 3Breskens 3 1—3; Yerseke 2—Clinge 2 (Cl. n. op- gek.); Middelburg 3—Biervliet 2 4—0; Robur 2—Axel 3 4—5; Oost burg 2—Hontenisse 2 06. Tweede Klasse A. Biervliet 3Zeelandia 3 1—1 Tweede Klasse B. Kwadendamme— Graauw 52 Derde Klasse A. Schoond. 2—Hoofdplaat 2 3—1 Derde Klasse B. Hontenisse 4—Rapenb 2 1—4 Steen 3Vogelwaarde 2 08 „De Herleving"—Sluiskil. De handboogmij. „De Herle ving" hield haar 33ste konings- schieting voor haar leden. Bijna allen hadden gehoor gegeven aan de oproep om aan dit jaarlijks gebeuren deel te nemen. Door de felle wind was het niet gemakkelijk de pijlen een goede richting te geven, doch ondanks dat was de strijd hevig en was het de voorzitter, Jos. de Clerck van Terneuzen, die de konings vogel afschoot en daarmede voor het komende seizoen de titel van koning behaalde. Tevens kreeg hij het recht mede te dingen naar het kampioenschap voor konin gen en keizers voor de provincie Zeeland, welk kampioenschap wordt verschoten te Kwaden damme op 27 Juni a.s. Er waren 219 schoten gelost naar de koningsvogel. Als herin nering aan het behalen van de koningstitel wordt een prachtig diploma beschikbaar gesteld. Na de koningschieting had een prijsschieting plaats. De hoogvo gel werd niet afgeschoten. De zij vogels bleven te Sluiskil, n.l. bij H. du Puij en J. Hemelsoet. De kallen werden afgeschoten door R. Begheijn te Terneuzen en H. Groosman te IJzendijke. Na afloop verenigden allen zich aan 'n maaltijd, waarna de jaar lijkse algemene vergadering werd gehouden, waar hulde werd gebracht aan de nieuwe koning en het oudste lid, L. de Caluwé, ter gelegenheid van Zijn konink lijke onderscheiding. Verder werden de huishoude lijke zaken behandeld, welke een vlot verloop hadden. Al met al een mooie dag voor „De Herle ving", welke voor dit jaar weer tot het verleden behoort. ScampoloSeolto 11—0. Het is Zaterdag te Zaamslag, hoewel de eerste helft zulks niet liet aanzien, een zeer eenzijdige kamp geworden, waarbij Seolto van 's-Heer Arendskerke prac- tisch niets in te brengen had en de thuisclub een kat-en-muis spelltje te verwerken had. De felle wind deed veel af breuk aan het goed richten van de bal en was dan ook oorzaak dat Scampolo ondanks haar meerderheid in de eerste helft slechts éénmaal, door F. Oppe, wist, te doelpunten. 10. Nauwelijks was de tweede helft aangevangen of het ging voor Scampolo met recht voor de wind en maakte het spel van Seolto maar een pover figuur. Met de regelmaat van de klok werd de bal door Scampolo door de korf geworpen en zo noteerden wij een korfworp van F. Oppe, 3 van Chr. de Vos, 1 van J. v. Fraeij- enhove, 1 van mevr. Hoog, 2 van Frans Hoog, 1 van Jo Leunis en 1 van Dirk Pieters, in totaal 10 doelpunten, waartegen Seolto niets tegenover kon plaatsen, zo dat de eindstand was 110. Verhelst eerste te De Klinge. In de 110 km baankoers te De Klinge-Waas arriveerde Verhelst uit Axel in de eindspurt als eer ste, gevolgd door P. Oomen uit Etten. 3 werd De Kever, Kiel- drecht; 4. Oosthoek, 's-Heeren- hoek; 5. Wesdorp, 's-Heerenhoek. waren, cue un nei i-ampcntuum»- op 15 en 16 Mei in 's-Hertogen- gent in Zuid-Holland worden ge- bosch worden overgedragen. HERDENKING GEVALLENEN TE AMSTERDAM. In de hoofdstad is de nationale rouwdag Maandagmorgen be gonnen met een kranslegging bij de graven op de Nieuwe Ooster begraafplaats van de in de Mei dagen van 1940 gevallen Neder landse en geallieerde militairen en de verzetsstrijders. Een lange stoet met aan het hoofd de burgemeester van Am sterdam, de garnizoenscomman dant en de commandant maritie me middelen, trok langs de gra ven, voorafgegaan door de poli- tiekapel en afdelingen van de landmacht, luchtmacht en mari ne. Voor het graf van vier Oran jegeuzen, waarbij twee B.S.'ers stonden, hield de stoet even stil. Bij het monument voor de ge vallen Nederlandse militairen bracht de politiekapel het „Blijf bij mij, Heer" ten gehore, waar na, terwijl het Wilhelmus weer klonk, de erewacht het geweer presenteerde. Tot slot trok de stoet naar de graven der geallieerde militairen. Naast de vlaggemast, waaraan de driekleur halfstok hing, stonden vijf B.S.'ers aangetreden. Hier werden namens de natio nale federatieve raad van het voormalig verzet en de Neder landse vereniging van ex-politie ke gevangenen kransen gelegd. Roerloos stonden allen, toen trompetters der politiekapel ter afsluiting van deze sobere plech tigheid „The last post" bliezen. ENGELS ECHTPAAR OMGEKOMEN. Bij een verkeersongeluk op het Leidseplein te Amsterdam is Maandagochtend een Engels echtpaar om het leven gekomen. Een bejaarde Engels echtpaar, dat Maandagmorgen om 9,15 uur, komende uit de Tesselscha De motorwagen moest worden opgevijzeld. Het tramverkeer on dervond 45 minuten- vertraging. DUITSE MACHINIST TE ROTTERDAM VERDRONKEN. De 49-jarige machinist Arthur Selle, gewoond hebbende Ham- merweg 34 te Hamburg, en opva rende van het Duitse m.s. „Sena tor", is Zaterdagochtend in de eerste petroleumhaven verdron ken. Hij viel van de loopbrug van zijn schip te water. Na twin tig minuten slaagde een haven- bediende van de „Havendienst 6" er in hem uit het water te krij gen. Met behulp van een zuur stofapparaat is onmiddellijk kunstmatige ademhaling toege past, doch helaas zonder resul taat. Het stoffelijk overschot is naar het bureau van de rivierpo litie overgebracht. HONDERD EN ÉÉN-JARIGE TE MAASTRICHT. De wed. JongenMontulet heeft Maandag haar 101-ste ver jaardag gevierd. Zij is de oudste inwoonster van Maastricht en ook de oudste in gezetene van Limburg. Reeds ja renlang woont zij in het gesticht Calvariënberg, waar zij door de zusters met goede zorgen wordt omringd. De wed. JongenMontulet, die alleen wat moeilijk ter been is, beschikt nog over een benijdens waardige vitaliteit en slagvaardi ge humor. Zij interesseert zich voor alle kleine en grote gebeur tenissen uit haar omgeving. Schertsend noemt zij het ge heim van haar leven, dat zij nog elke dag een met cognac geklutst eitje smakelijk opdrinkt. Van haar tien kinderen zijn er nog vier in leven. destraat in Amsterdam gearmd het Leidsebosje overstak, is daar bij onder een uit de richting van het Parkhotel komende tram van lijn 2 geraakt en daarbij op slag gedood. De slachtoffers zijn de heer en mevrouw W. A. J. uit Twicken ham bij Londen. De man, die doof was, is 71, zijn vrouw 75 jaar oud. Zij waren met hun dochter op 28 April voor een va- cantie van twee weken naar Am sterdam gekomen en logeerden in het pension De Haas in de Tes- selschadestraat. Terwijl de doch ter vooruit was gegaan om voor een reis naar Den Haag de trein- biljetten te kopen, verlieten de bejaarde ouders dit pension en ke. ken volgens getuigenverklarin gen bij het oversteken van het Leidsebosje de verkeerde kant uit. De trambestuurder, die na het ongeluk geheel overstuur naar het ziekenhuis moest wor den gebracht, zag hen van links naderen, terwijl hij afremde om bij de halte daar te plaatse stil te staan. Hoewel hij luide signaal gaf, liepen de beide Engelsen de tramrails op naar het midden van de vluchtheuvel. Vóór zij die bereikten werden zij door de sterk remmende motorwagen van de tram gegrepen. Zij ge raakten er beiden geheel onder. 1.300.000 TURVEN VERBRAND. De brandweer van Emmen heeft Zaterdag en Zondag de handen vol gehad aan vier turfbranden, die 1.300.000 pers-turven in de vlammen deden opgaan. Van Zaterdagmiddag half vijf af zijn de brandweerlieden bezig geweest het vuur te bestrijden op velden van een vijftal verveners in de Emmerschans bij Emmen, de Berkenrode te Bargercompas- cuum en Emmer-Erfscheiden- veen. Bij de laatste brand, die Zondagavond om half tien is ge blust verleende de brandweer van Klazienaveen assistentie. Een heidebrand in de Emmer schans waarbij 700 meter slang moest worden uitgelegd, bezorg de de Emmer brandweer handen vol werk. De oorzaak van al deze branden is onbekend. DIEFSTAL ACHTERHAALD. Binnen enkele uren heeft de Zaandamse recherche een in het automatiekbedrijf (de Zaanse molen van de heer N. de Jong) gepleegde inbraak tot klaarheid kunnen brengen, de dader kun nen arresteren en de gestolen goederen in beslag kunnen ne men. De eigenaar van de zaak, die Zondagnacht van een feest thuiskwam, ontdekte dat zijn kasregister was verdwenen. Te vens bleek een aanzienlijke hoe veelheid kledingstukken meege nomen. De inhoud van de kas had mevrouw De Jong 's avonds op de slaapkamer een veilige plaats gegeven. De dader, de 40-jarige De R. uit Zaandam, heeft tegenover de recherche een bekentenis afgelegd. Bij een ontploffing in een kruitfabriek van Depun te Moo- sic in de Amerikaanse staat Pennsylvania zijn vier arbeiders om het leven gekomen. DE MOORD OF KEESJE SCHREURS. In Augustus 1946 is te Bergen op Zoom, waar de 80-jarige Zeeuwse boer Keesje Schreuts in het St. Catharinagesticht zijn levensavond doorbracht, deze oude man om het leven gebracht. Zijn lijk werd in een put verbor gen. Als verdacht van moord, diefstal en verberging van een lijk werd de 42-jarige weduwe J. M. G. H. uit Zierikzee gear resteerd. De rechtbank te Breda veroordeelde haar tot 10 jaren gevangenisstraf en ter beschik kingstelling van de regering. De verdachte heeft betoogd, dat haar toen overleden echtgenoot de moord gepleegd heeft en dat zij alleen schuldig was aan bero ving en het verbergen van het lijk. Deze ontkentenis hield zij ook vol in hoger beroep voor het gerechtshof in Den Bosch, hoe wel zij aanvankelijk tegenover de- politie een volledige bekente nis heeft afgelegd. Het hof heeft haar 12 jaar ge vangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering opge- legd. Maandag heeft de hoge raad deze zaak behandeld. Er waren geen cassatiemiddelen ingediend. De advocaat-generaal prof. Langemeijer concludeerde tot verwerping van het beroep. Op 12 Mei zal de hoge raad arrest wijzen. BROODBEZORGEN NA SLUITINGSTIJD. Tegen een bakker te Rotter dam is proces-verbaal opge maakt wegens het bezorgen van brood in de tijd, dat de winkel voor de verkoop gesloten moest zijn. De economische kamer van de rechtbank te Rotterdam heeft de verdachte vrijgesproken met toepassing van art. 7 der winkel sluitingswet. De officier van jus titie achtte hier art. 10 toepasse lijk en kwam in cassatie. Dit beroep is tegengesproken door mr. C. M. Corporaal te Den Haag. Deze wees op de economi sche moeilijkheden, welke het bakkersbedrijf zou krijgen, wan neer dit bezorgen na sluitingstijd niet zou worden toegestaan. Bo vendien was dit ook volgens de oude wet geoorloofd en het geor ganiseerde bakkersbedrijf heeft van het departement van econo mische zaken de verzekering ge kregen, dat in de nieuwe wet in dit opzicht niets is veranderd. Pleiter betoogde, dat de offi cier ten onrechte een te beperkte betekenis heeft toegekend aan het begrip winkelbedrijf. De rechtbank achtte terecht art. 1 toepasselijk. Op 18 Mei zal de advocaat-ge neraal prof. Langemeijer conclu sie nemen. Olympia IAnimo I 44. Na de enkelspelen zag Animo zich te Bergen op Zoom voor een 31 achterstand geplaatst, waar uit men met vereende krachten de eindstand 44 te voorschijn tover de. Volgens het oordeel der Animo- spelers had het een Terneuzense overwinning moeten worden, maar tennis is tennis en het is een troost dat Animo nog ongeslagen is. H.E.: E. LaaneJ. Jurry Jr 86, 61; J. ArmhurstC. van der Peijl 6—1, 1—6, 6—4. D.E.: mej. K. de Vissermevr. L. Tho- maes 7—9, 3—6; mevr. Dijkstra— mevr. M. Spaas 62, 61. G.D.: mej. K. de Visser en H. H. Tref fersmevr. L. Thomaes en J. Jur ry Jr 16, 16; mevr. Dijkstra en J. Armhurstmevr. M. Spaas en C. van der Peijl 64, 63. H.D. E. Laane en H. Treffers—J. Jurry Jr en C. van der Peijl 46, 16; D.D.: mevr. Dijkstra en mej. K. de Vissermevr. M. Spaas en mevr. L. Thomaes 36, 46. Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteren de 73e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Hierop komen de namen voor van onderstaande Zeeuwse slachtoffers: NIEUWERKERKr Marinus Flikweert, geb. 10-9- '23, laatste adres Prov. Straat weg 438; Jacoba Lievense Scherpenisse, geb. 16-2-'64, laat ste adres Ooststraat 184; Johan na StoutjesdijkHeijboer, geb. 10-2-'76, laatste adres Ooststr. 200. OOSTERLAND. Lieven Verhoek, geb. 27-9-'24, laatste adres Rijksweg A 336. ST. PHILIPSLAND. Cornells Jan Suurlant, geb. 21-ll-'34, laatste adres Zuid- dijk 112. Animo 2Drive 2 44 Sas van Gent is er in geslaagd Animo 2 het eerste verliespunt te bezorgen, hetgeen vooral te dan ken was aan het sterke spel der Sasse dames. H.E.: C. D. BinkhorstG. van Waes 61, 61; A. IJsebaert Jr H. Govaert 60, 63; D.E.: mej. R. van Mosseveldemevr. G. van Waes 63, 06, 36; mevr. G. Diköttermej. D. Wauters 16, 16; H.D.: A. Thomaes en A. IJse baert JrG. van Waes en H. Go vaert 63, 62. D.D.: mevr. G. Dikötter en mej. R. van Mossevel demevr. G. van Waes en mej. D. Wauters 46, 26; G.D.: mej. R. van Mossevelde en C. D. Binkhorst mevr. G. van Waes en G. van Waes 36, 64, 63; mevr. G. Dikötter en A. Thomaes—mej. D. Wauters en F. Verhagen 46, 5—7. S.J.E.F. I—Animo III ft—2. Ook Animo III is er in het prach tige Aardenburgse sportpark niet in geslaagd de race van het voor deze afdeling veel te sterke S.J.E.F. naar het kampioenschap te stui ten. H.E'.H. P. de JongJ. Drok 36, 26; P. H. StaalE. Ver- straeten 97, 36, 60. D.E. Ie D.E. door Animo gewonnen gege ven; mevr. Bakkermej. G. Ver- straeten 61, 61. H.D.H. P. de Jong en N. v. d. WalleJ. Jurry Sr en J. Drok 6—2, 4—6, 8—10; D.D.mevr. de Jong en mevr. Bak kermevr. Jurry en mej. G. Ver- straeten 62, 60. G.D.: mevr. de Jong en H. P. de Jongmevr. Jur ry en J. Jurry Sr 75, 63; mevr. Bakker en N. v. d. Wallemej. G. Verstraeten en E. Verstraeten 6—3, 64. Advendo van IJzendijke kampioen. Advendo I van IJzendijke won met 73 van „De Schorrebloem" te Cadzand. Hierdoor werd zij on geslagen kampioen in de eerste klasse Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit kranige team bestond uit de he ren P. van Reijen, Jan Jansen en R. de Bruijckere. Advendo IISchorrebloem EI „De Verwachting" Axel. Vlucht uit Arras. Snelheid le duif 1040,3 m. I. E. van Dorsselaer; 2. E. Mis- seghers; 3. C. M. Markusse; 4. en 8. Joz. Vinke; 5. A. de Waele; 6. C. Wieland; 7. P. Deij; 9. Jos. Sijs; 10. D. Dieleman. TERNEUZEN De korpschef der gemeentepo litie te Terneuzen maakt be kend dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen nadere inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Padvindersriem, Grenulaan 34, klein donker bruin hondje, Dahliastraat 26, bruin hondje met ketting en halsband, Dah liastraat 9, grijs werkjasje, P 38, bruine kinderportemonnaie, G. van Tiel, Donze Visserstraat 38, geblokte das, Dijkstraat 76, rub ber zadeldek, Goudsbloemstraat 15, hangertje, Nieuwediepstraat 110, gele das, N. J. Hartestraat 4, paar bruine dameswantjes, Dahliastraat 16, dameshand schoen, Noordstraat 27, stoffen ceintuur, Tuinpad 12, ballpoint pen, Bernhardstraat 13, paar glacé handschoenen, Noordstr. 31, slaapbroekje, Van Boven straat 36, kinderhandschoen, Thclensstraat 6, zwarte vulpen, Donze Visserstraat 5, bruine da mes glacéhandschoenen, Noord straat 109, damespolshorloge, Nieuwediepstraat 44. WOENSDAG 6 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 9.40 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 11.10 Hoorspel; 12.00Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Gev. muziek; 13.50 Opera; 14.50 Orkest; 15.30 Piano; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgel; 17.50 Causerie; 18.00 Piano; 18.15 Zang; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.10 Boekbespreking; 19.25 Gram.; 19.30 Overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 21.00 Causerie; 21.20 Orgel; 21.50 Gram.; 22.30 Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. Deel H: HET PAD DER VERSCHRIKKING. 81. Als Eric op het kampvuur toetreedt, kan hij een rilling nauwelijks onderdruk ken. Vlak bij het vuur zit een nomade, die een hoofd groter is dan de anderen. Hij heeft zijn haar in een grote knot achter zijn hoofd gebonden, wat zijn toch reeds afstotelijk uiterlijk iets zeer angstwekkends geeft. In zijn handen heeft hij een zwaard, dat hij met een bijna stralen de beweging in de hel le vlammengloed lang zaam ronddraait. „Zie toe, grote Kahn," prevelt de Grijze Wolf minzaam. „Begrijpt ge thans misschien iets van het schone schouwspel, waarmee de zonen der steppen somtijds hun gevangenen vermaken?" Het is alsof een ijskoude hand zich om Eric's hart sluit, doch on bewogen blijft zijn blik op de man bij het vuur gevestigd. De beul haalt het zwaard uit de vlammen en een grijns van voldoe ning speelt om zijn wrede mond, terwijl zijn blikken liefkozend over het roodgloeiende staal glijden. „Voor de laatste maal waarschuw ik u," zegt de Noorman dreigend, terwijl hij fier het hoofd opheft. „Hier spreekt de hoeder van het vreselijke zwaard Tyr! Hij, die de hand verheft tegen de hoeder van Tyr zal op verschrikkelijke wijze ten onder gaan. Wees gewaar schuwd, o volk der wouden en steppen." De man met de haarknot lacht honend. „De woorden van deze hond zijn even talrijk als de grashalmen van de steppezegt hij met een grijns. „Wat zou mij gebeuren, als ik je, hond, met dit zwaard aanraak? Zeg mij, wat zou mij gebeuren?" Eric voelt de hitte van het gloei ende wapen naderen en hij moet de nomade gelijk geven; inderdaad, wat ter wereld kan hij nog tegen deze beul uitrichten? Het antwoord op deze vraag komt wel zeer onverwachts. Een scherp snorrend geluid trilt door de lucht. „O!" kermt de nomade, en als een blok stort hij neer aan de voe ten van Eric. Tussen zijn schouders is een do delijke pijl blijven steken... HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gr.; 10.00 Voor de school; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Klas. muz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Voor de jeugd; 16.00 Piano; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Gram.; 17.30 Lichte muziek; 17.50 Regerings uitzending; 18.00 Nieuws; 13.15 Varia; 18.20 Causerie; 18.30 Ac tualiteiten; 18.35 Dansmuziek; 19.00 Causerie; 19.15 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 20.50 Klankbeeld; 21.45 Orkest; 22.25 Causerie; 22.40 Lichte muziek; 23.00 Nws.; 23.15 Esperanto; 23.20 Orgel; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.40 Gram.; 16.10 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.30 Voor dracht; 17.45 Gr.; 18.00 Koor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Volksmuziek; 20.00 Operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Kwartet; 23.00 Nieuws. Naar aanleiding van de a.s. ver laging van de weeldebelasting van 30 pet. op vele artikelen be reiken de K.N.A.C. herhaaldelijk vragen, of deze verlaging ook op personenauto's betrekking heeft. De K.N.A.C. vestigt er de aan dacht op, dat er in feite geen weeldebelasting op auto's be staat. Waar men spreekt van weeldebelasting op automobielen, wordt bedoeld invoerbelasting, welke geheven wordt, nadat de invoerrechten ten bedrage van 24 pet. zijn voldaan. Deze be draagt reeds 15 pet. en komt niet voor verlaging in aanmerking.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3